A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Dokker
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
robagnuk
2019 július 08 hétfő - 08:31:37

Regisztrált tag #2625
Regisztrált: 2015 november 02 hétfő - 16:46:01

Üzenetek: 68
Vasi Zsolt írta ...

ugyanakkor a tartozék árlistában már 2 bicajhoz alkalmas tartóról írnak, gyanusan kedvező áron
"...Express Hang On vonóhorogra tehető kerékpártartó 2 kerékpárnak...17.690 HUF"
valaki kijárta már ezt az utat?

Én két éve használom ezt. Nyilván nem Thule minőség, de évi néhány alkalomra nekem eddig megfelelt.

Lodgy 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
DQM
2019 július 10 szerda - 18:31:01

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Üzenetek: 219
Egy kerekesszékes segítséget kér.
Klikk!
Vissza az elejére
Krogergo
2019 július 11 csütörtök - 21:01:01
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6750
Késő délutáni ,,levezető" munka.
1.0.13.1 szoftver verzió számú Android Auto-s Medianav lett felokosítva. Kapott új Full Európa térkép csomagot, bővített POI és sebesség mérő adatbázissal. Lett rajt GPS alapú sebesség és tengerszint feletti magasság kijelzés, TMC útinfó. A készülék megkapta szebb színes Renault színsémát. A Renault elektronika OBD csatlakozóra dugásával és plusz egy szál vezeték bekötésével pedig működik az ajtónyitásra éledés, jobb felső sarokban a külső hőmérséklet kijelzése, DrivingEco menüben a fogyasztási adatok is láthatóak.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Jim74
2019 augusztus 02 péntek - 10:35:47

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Üzenetek: 314
Sziasztok!

Jól látom, hogy már nem lehet rendelni tolatókamerát egyik felszereltségben sem Dokkerhez?
Vissza az elejére
RayD
2019 augusztus 02 péntek - 11:58:41
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 576
Jim74 írta ...

Sziasztok!

Jól látom, hogy már nem lehet rendelni tolatókamerát egyik felszereltségben sem Dokkerhez?

Árlistában benne van:
Klikk!
3. oldal alja felé, a "Kényelem" opciók vége felé és a konfigurátorban is benne van.

Vissza az elejére
RayD
2019 augusztus 02 péntek - 12:01:20
RayD

Regisztrált tag #2659

De ha már itt tartunk. Megszűnik a Dokker Van? dc75: csak készletről, dci90: csak készletről, SCe100: csak készletről. Tehát mást nem is lehet rendelni? Ráadásul ezek kifutó/kifutott motorváltozatok, újakat nem is ír, még az állista sem.
Klikk!

[ Módosítva 2019 augusztus 02 péntek - 12:02:20 ]

Vissza az elejére
Jim74
2019 augusztus 02 péntek - 20:53:15

Regisztrált tag #2521

RayD írta ...

Jim74 írta ...

Sziasztok!

Árlistában benne van:
Klikk!
3. oldal alja felé, a "Kényelem" opciók vége felé és a konfigurátorban is benne van.

Az "csak" parkolóradar, nem pedig radar + kamera. A Lodgy árlistában úgy szerepel, hogy hátsó parkolóradar / tolatókamera és a kamera még a techroad felszereltségben is feláras (50k).

Ez alapján úgy gondolom, hogy a Dokkerhez már nem lehet tolatókamerát rendelni, csak radart.

Komolyan megyünk visszafelé felszereltségben? Azt hittem, hogy jön majd a digit klíma és az első radar is, de nem hogy fejlődünk, hanem még ami volt, azt is kivesszük???
Vissza az elejére
RayD
2019 augusztus 03 szombat - 05:06:20
RayD

Regisztrált tag #2659

Jim74 írta ...

Az "csak" parkolóradar, nem pedig radar + kamera. A Lodgy árlistában úgy szerepel, hogy hátsó parkolóradar / tolatókamera és a kamera még a techroad felszereltségben is feláras (50k).

Ez alapján úgy gondolom, hogy a Dokkerhez már nem lehet tolatókamerát rendelni, csak radart.

Komolyan megyünk visszafelé felszereltségben? Azt hittem, hogy jön majd a digit klíma és az első radar is, de nem hogy fejlődünk, hanem még ami volt, azt is kivesszük???

Fura, meg mernék esküdni, hogy tegnap mikor néztem nekem még benne volt az árlistában, pont úgy, mint a Lodgynál, picit más is volt a lista, mert lejjebb volt az oldalon.

Konfigurátorban még benne van, bár elvileg az árlista a mérvadó.

Vissza az elejére
Jim74
2019 augusztus 03 szombat - 09:06:01

Regisztrált tag #2521

Elhiszem. Csak elszomorít, hogy visszafelé fejlődik a felszereltség...

Remélem jövőre jön új Dokker modell és megkapja a digit klímát, meg az első radart. Arról már nem is merek álmodni, hogy lesz lehúzható ablak a tolóajtókban, mint az új Peugeot Rifternél. Ezekért a dolgokért hajlandó lennék felárat fizetni.
Vissza az elejére
Nagya21
2019 augusztus 04 vasárnap - 19:58:50
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 285
Naszóva
Khmm érdekes cikk.……

Klikk!

Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Jim74
2019 augusztus 22 csütörtök - 14:15:02

Regisztrált tag #2521

Sziasztok!

Nem tudtok valaki hozzáértőt, aki Gödöllő környékén frissíteni tudná a MediNav térképet?

Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 augusztus 22 csütörtök - 22:38:08
Krogergo

Regisztrált tag #331

Jim74 írta ...

Nem tudtok valaki hozzáértőt, aki Gödöllő környékén frissíteni tudná a MediaNav térképet?

renault.dacia.code @ gmail.com

Vagy szeptember végén eljössz a Diósjenői Dacia találkozóra.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Jim74
2019 augusztus 23 péntek - 13:12:28

Regisztrált tag #2521

Krogergo írta ...

Jim74 írta ...

Nem tudtok valaki hozzáértőt, aki Gödöllő környékén frissíteni tudná a MediaNav térképet?

renault.dacia.code @ gmail.com

Vagy szeptember végén eljössz a Diósjenői Dacia találkozóra.
Szia!

Köszönöm. Tudom, hogy Te meg tudod csinálni Csak Győr elég messze van, hogy csak emiatt elguruljak oda .
Vissza az elejére
Krogergo
2019 augusztus 24 szombat - 00:25:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ebben az országban semmi sincs messze, csak akarat kérdése. De ha Diósjenőig 55 km messze van, akkor mire szeretnéd használni későbbiekben a navigációt?
Olcsó húsnak híg a leve, szokták mondani, de jobb ha nem saját károdon jössz rá rosszabb esetben, másoknak már van negatív tapasztalata a 2 ,,zsenivel", csak azzal nem szokás dicsekedni. De azért van hol utána olvasni/kérdezni. Te döntésed.
Sokan megsértődtek tavaly óta amikor kiírtam az indexre, meg a Facebookra is, de nekem a mókolt, elcseszett készülékekből oly szinten lett elegem, hogy hogy olyan autóhoz nem vagyok hajlandó nyúlni, egy olajcserét se, semmit.

Vissza az elejére
Jim74
2019 augusztus 24 szombat - 06:47:24

Regisztrált tag #2521

Nem, nem olyan értelemben van messze, hanem úgy gondoltam, hogy csak emiatt lemenjek Győrbe. De akkor majd megvárom, amikor egyébként is arra kellene járnom és akkor jelentkezem Nálad
Megértelek, hogy mások által elrontott dolgokat nem akarsz helyrehozni. Nem tudtam, hogy térképfrissítéssel is tönkre lehet tenni a MediaNav-ot.
Általában telefonnal szoktam navigálni, de a múltkor véletlenül otthon felejtettem és hát a gyári navigáció térképei kicsit ósdiak
Vissza az elejére
Vasi Zsolt
2019 augusztus 29 csütörtök - 07:47:47

Regisztrált tag #3077
Regisztrált: 2019 március 14 csütörtök - 08:19:35

Üzenetek: 16
Sziasztok
DOKKER esetében találkozott már valaki a következő jelenséggel?
nekem mindkét oldalon tolóajtó van.
Azt már vásárlás előtt tudtam, hogy a becsukása (becsapása,) igényel némi lendületet, mert különben ritkán sikerül elsőre jól becsukni őket.
De azt már nehezebben viselem, hogy indulás után mindkettő, amíg döcögősebb úton megyek, szokatlanul zörög
Ami kiérve a jobb minőségű országútra persze megszűnik, de addig...
Eddig nem jöttem rá a lehetséges okra, egy tippem azért van, a felűl futó görgők és a vezetésükre szolgáló fémsín tűnik "a bűnösnek", de hátha valaki már találkozott a jelenséggel és van működőképes megoldása is
köszi ha reagáltok
Vissza az elejére
Krogergo
2019 augusztus 31 szombat - 15:50:23
Krogergo

Regisztrált tag #331

Szia!
Vissza kell vinni garanciába, és eddig nyaggatni őket, amíg tökéletesre (kb. a lehetetlen kategória amúgy) be nem állítják.
Más tolóajtós autóknál kb. 10 éves korukban, a kopás miatt alakul ki akkora zörgés, mint ami a Dokkernél új korában megvan.

Vissza az elejére
Jim74
2019 augusztus 31 szombat - 18:08:29

Regisztrált tag #2521

Vasi Zsolt írta ...

Sziasztok
Azt már vásárlás előtt tudtam, hogy a becsukása (becsapása,) igényel némi lendületet, mert különben ritkán sikerül elsőre jól becsukni őket.
De azt már nehezebben viselem, hogy indulás után mindkettő, amíg döcögősebb úton megyek, szokatlanul zörög
Eddig nem jöttem rá a lehetséges okra, egy tippem azért van, a felűl futó görgők és a vezetésükre szolgáló fémsín tűnik "a bűnösnek", de hátha valaki már találkozott a jelenséggel és van működőképes megoldása is
köszi ha reagáltok

Szia!

Ismerem a jelenséget. Csak ismételni tudom Gergőt. Vidd be márkaszervizbe, be kell állítani a tolóajtót és megszűnik a zörgés. Én is hónapokig kerestem a zaj forrását, mire megtaláltam. Igen, a felső görgőtől jön a zaj. Nekem már majdnem görgőt cseréltek. Meg is rendelték az alkatrészt, de nem olyan jött, ami kellett volna, ezért elkezdték állítgatni és végül jó lett. Mindkét ajtómon előjött a jelenség pár hónap különbséggel kb. fél éves volt az autó az elsőnél.
Ha nincs messze Neked Fót, akkor javaslom, hogy oda menj, mert ők már tudják, hogy mit kell vele csinálni.

Ja és ami nagyon bosszantó volt, hogy erősen hőmérsékletfüggően zörgött, vagy nem... Azt hiszem hűvösebb időben zörgött, dögmelegben meg nem

[ Módosítva 2019 augusztus 31 szombat - 18:10:15 ]
Vissza az elejére
macilka
2019 augusztus 31 szombat - 23:28:27
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2942
Fót egyébként is egy korrekt hely.Tapasztalataim szerint.
Vissza az elejére
Hermes01
2019 szeptember 02 hétfő - 07:18:03

Regisztrált tag #23
Regisztrált: 2005 szeptember 07 szerda - 08:28:30

Üzenetek: 286
Sziasztok! 1.6-os Nissan motoros fogyasztásról tudtok mondani adatokak? Én sokallom...nagyobb eső után, ajtóknál belül ért valakit"meglepetés"?
Vissza az elejére
Sanca
2019 szeptember 02 hétfő - 07:37:07
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1502
Hermes01 írta ...

Sziasztok! 1.6-os Nissan motoros fogyasztásról tudtok mondani adatokak? Én sokallom...nagyobb eső után, ajtóknál belül ért valakit"meglepetés"?

Szia

Nekem a fogyasztásom általában 7-8 liter között mozog. Ha arra gondolsz, hogy beázna azt még nem tapasztaltam igaz nekem Dusim van

[ Módosítva 2019 szeptember 02 hétfő - 07:38:08 ]

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Krogergo
2019 szeptember 02 hétfő - 21:59:14
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hermes01 írta ...

Mindenki sokallja, emberi tulajdonság
Tankold teli, menny el vele főúton 90km/h-val 500km-t. Akkor 7l alatt lesz. Rövid távokon, klímázva, stb. meg lehet bármennyi, 15L is.

Vissza az elejére
Hermes01
2019 szeptember 03 kedd - 08:07:19

Regisztrált tag #23

Mcv kevesebbet fogyasztott. Ha elmentem vele hosszabb útra, szépen csökkent az átlagfogyi. Dokkernál 3-400 km után csak pár tizeddel csökkent. Igaz, még nyers a motor, meg kertbe vezető araszolós földút miatt nagyon alacsony az átlagsebességem. A praktikussága miatt vettem,hisz gazgálkodom, sok cuccot viszek vele, de a sok rövid táv miatt gondolkodóba estem egy nagyobb plug-in hibrid kocsin.
Vissza az elejére
Hermes01
2019 szeptember 03 kedd - 08:11:40

Regisztrált tag #23

Kipróbálnám az új TCE 130-as motorral!
Vissza az elejére
Krogergo
2019 szeptember 03 kedd - 08:22:06
Krogergo

Regisztrált tag #331

Az 1.6 H4M ugyan olyan körülmények között 3-4dl-el kevesebbet eszik mint a régebbi K4M-ed az MCV-ben.
Nem mindegy a bejáratás, üzemanyag és a felhasználás módja sem. Földutat, vánszorgást stb. üzemórában mérik a gépeknél is.

Vissza az elejére
Hermes01
2019 szeptember 03 kedd - 18:51:53

Regisztrált tag #23

Tudom,Gergő, de az MCV-t ugyanúgy, illetve nyúzósabban használtam, mint a Dokkert. Tempomatos óra szerinti 80-nál 7.4-8.3 közötti értéket mutat a pillanatnyi fogy mérő.Majd megyek hosszabb útra, figyelem a fogyit. De utánfutóval inkább 80, mint 90-el haladva 12l felett evett.Sopron-Győr-Sopron viszonylatban.Ja,70kg volt a rakány...MCV-vel hoztam 800 kiló cuccot a bakonyból, nem ment 9.4 fölé a fogyasztása. Lehet, belenyúltam....negyedikre .Ez van. Beázik mindkét hátsó ajtó sarok, billenő ablakok, tolóajtó, nem lehet belülről kinyitni a jobb tolóajtót, persze nem jelzi azt sem a müszerfalon, ha éppen nem csukódott be az ajtó...ugye írtam régebben ide, milyen gondpk voltala kocsival, az ajtókat állítgatták, most egy fokkal jobbak a rések, nem koccan össze az első ajtó, meg a tolóajtó, de gondolom a fentebb leírtak a "hozadéka"" az ajtóállítgatásnak.Ez van. Bosszant.
Vissza az elejére
traktoros
2019 szeptember 14 szombat - 09:07:15

Regisztrált tag #3034
Regisztrált: 2018 október 01 hétfő - 08:59:41

Üzenetek: 41
Jim74 írta ...

Vasi Zsolt írta ...

Sziasztok
köszi ha reagáltok

Szia!

Ismerem a jelenséget. Csak ismételni tudom Gergőt. Vidd be márkaszervizbe, be kell állítani a tolóajtót és megszűnik a zörgés. Én is hónapokig kerestem a zaj forrását, mire megtaláltam. Igen, a felső görgőtől jön a zaj. Nekem már majdnem görgőt cseréltek. Meg is rendelték az alkatrészt, de nem olyan jött, ami kellett volna, ezért elkezdték állítgatni és végül jó lett. Mindkét ajtómon előjött a jelenség pár hónap különbséggel kb. fél éves volt az autó az elsőnél.
Ha nincs messze Neked Fót, akkor javaslom, hogy oda menj, mert ők már tudják, hogy mit kell vele csinálni.

Ja és ami nagyon bosszantó volt, hogy erősen hőmérsékletfüggően zörgött, vagy nem... Azt hiszem hűvösebb időben zörgött, dögmelegben meg nem

Sziasztok!

Nekem is mindkét oldalon van tolóajtó. Nem zörögnek (még?) de nem úgy csukódnak ahogy kell. (És az anyósülés felőli sem.) Kicsit erősebben meg kell lendíteni, hogy becsukódjon.
A jobboldali tolóajtót egy 6-os alátéttel hézagolták ki. Sokkal jobb lett utána, de azért érdekes.

Vissza az elejére
Vasi Zsolt
2019 október 10 csütörtök - 13:14:54

Regisztrált tag #3077

Jim74 írta ...

Vasi Zsolt írta ...

Sziasztok
köszi ha reagáltok

Szia!

Szia
kicsit megkésve, de reagálok:
köszi a tapasztalatodat
én is úgy veszem észre hogy ha reggel hidag autóval indulok el, sokkal intenzívebb a zörgés, míg ha nap végén jövök haza (melegebb is az idő) csökken vagy szinten nulla az idegesítő zörgés
csak az a bajm ezzel, hogy ha eljutok szervíizbe, hogy a frászban fogom megmutatni, hogy MI ZÖRÖG?

Vissza az elejére
Jim74
2019 november 04 hétfő - 19:13:12

Regisztrált tag #2521

Úgyis elő tudod idézni, hogy kinyitod az első ajtót és a bezárt tolóajtó felső részét megfogod és kicsit rángatod a felső részen az ajtóra merőlegesen. Tehát mintha le akarnád tépni a zárt tolóajtót.

Nézd az időjárás előrejelzést és amikor jó hideg lesz, akkor reggel nyitásra menj el a szervizbe.

[ Módosítva 2019 november 04 hétfő - 19:14:28 ]
Vissza az elejére
Vasi Zsolt
2019 november 06 szerda - 10:43:17

Regisztrált tag #3077

Sziasztok
érdeklődöm hogy bárki találkozott már a következő jelenséggel?:
időszakosan enyhe büdösség jön be az utastérbe, vélehtően a motorház felől,
kicsit ahhoz hasonló, mint amikor elektromos berendezés, vagy annak műanyag burkolata (jellemzően vezetékszigetelés) az erős melegedés miatt kellemetlen szagot bocsájt ki
nem tudom semmihez kötni (pl. huzamosan magasabb fordulatszám, vagy órákig tartó használat, esetleg bekapcsolt fűtés, vagy légkondi...)
szóval nem jöttem rá és ami a rosszabb (vagy talán jobb?) hogy ahogy bejön az utastérben, úgy hajlmaos meg is szűnni a büdösség
vagy csak az orrom szokik hozzá, nem tudom...?
az intenzitása annyira nem zavaró, de szerintem a jelenség távol van a normálistól
egyéb következményét nem látom működés közben (nincs füst, nincs rángató motor, melegedő víz, st.)
Vissza az elejére
Jim74
2019 november 06 szerda - 18:38:17

Regisztrált tag #2521

Szia!
Tudom, hülye kérdés, de nem lehet, hogy kintről jön be valami és nem az autóból származik a kellemetlen szag?
Anno a G Astrámmal egyszer átmentem egy neylonzacskó felett és rátapadt a kipufogódobra, majd elkezdett ráolvadni/ráégni. Na az rohadt büdös volt

[ Módosítva 2019 november 06 szerda - 18:38:33 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2019 november 06 szerda - 19:49:37
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nem írtad milyen motorral szerelt az autó. Nem a részecskeszűrő regenerálás miatti magasabb hőtől? Ha pl rendszeresen nyest, macska stb. jár ma motortérben ami összesározza, összehuggyozza a dolgokat, akkor az az esetenkénti nagyobb hő miatt lehet büdös.

Vissza az elejére
traktoros
2019 november 08 péntek - 06:11:21

Regisztrált tag #3034
Regisztrált: 2018 október 01 hétfő - 08:59:41

Üzenetek: 41
Sziasztok! Én is jártam már így kétszer. Az utastérbe nem jött be, de két alkalommal, amikor megálltam útközben, (na jó kiszálltam pisilni a természet lágy ölén) szóval akkor éreztem nagyon erős égett műanyag szagot. Első alkalommal fel is "téptem" a motorháztetőt, hogy mi van, de persze semmit sem láttam. Következő alkalommal már nem nézegettem semmit, mentem tovább. Mindkét eset 10 000 Km alatt volt. Azóta nem történt meg újra. Most 30 000 van benne.

...Ja igen, a motor 1,5 DCI azért nem gondolom, hogy a DPF regenerálása adta a szagot, mert gondolom 10 000 Km-nél még nem nagyon regenerál. Vagy tévedek? Azóta pedig nem éreztem.

[ Módosítva 2019 november 08 péntek - 06:21:25 ]
Vissza az elejére
Sheme
2019 november 08 péntek - 10:37:52

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1096
traktoros írta ...

...Ja igen, a motor 1,5 DCI azért nem gondolom, hogy a DPF regenerálása adta a szagot, mert gondolom 10 000 Km-nél még nem nagyon regenerál. Vagy tévedek? Azóta pedig nem éreztem.

Szerintem azért egy kicsit sűrűbben regenerál az, mint 10eKm.

Bár nem sokat autózom városban, inkább pályázom, ott meg ugye úgysem tűnik fel, ha regenerál. Legfeljebb a pillanatnyi fogyasztásmérésből derülhet ki, h 2-4 decivel több kell neki.

Igazándiból egy visszajelző kéne, h pl 85%-os telítettségű, hamarosan indul a regen. ciklus, akkor meg piros, amikor megy a regeneráció.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
RayD
2019 november 08 péntek - 11:18:11
RayD

Regisztrált tag #2659

Sheme írta ...

Igazándiból egy visszajelző kéne, h pl 85%-os telítettségű, hamarosan indul a regen. ciklus, akkor meg piros, amikor megy a regeneráció.

Ha jól értettem régebben Krogergo-t, akkor például abból lehet sejteni, hogy regenerál, hogy a hőfok picit feljebb megy.

Nekem a termosztát normálisan 78-79°C-on nyit (naponta első alkalommal 82°C). Regeneráláskor ez inkább 82°C, de ment nekem már néhány fokkal feljebb is - bár az csak tipp, hogy akkor éppen regenerált és ezért.

Vissza az elejére
Vasi Zsolt
2019 november 08 péntek - 11:36:55

Regisztrált tag #3077

Jim74 írta ...

Úgyis elő tudod idézni, hogy kinyitod az első ajtót és a bezárt tolóajtó felső részét megfogod és kicsit rángatod a felső részen az ajtóra merőlegesen. Tehát mintha le akarnád tépni a zárt tolóajtót.

Nézd az időjárás előrejelzést és amikor jó hideg lesz, akkor reggel nyitásra menj el a szervizbe.

Köszi a tippet
végül is sor került a szervízre
3majdnem 3 órát hekkelték, de végül is a zörgés elmúlt
üröm az örömben, hogy most meg - köszönhetően a relatíve csendesebb autónak - más "doboló hang" jön hátulról, de kicsit belefáradtam...úgyhogy ezzel megpróbálok pár km erejéig együtt élni..
Vissza az elejére
Vasi Zsolt
2019 november 08 péntek - 11:43:19

Regisztrált tag #3077

Jim74 írta ...

Szia!
Tudom, hülye kérdés, de nem lehet, hogy kintről jön be valami és nem az autóból származik a kellemetlen szag?
Anno a G Astrámmal egyszer átmentem egy neylonzacskó felett és rátapadt a kipufogódobra, majd elkezdett ráolvadni/ráégni. Na az rohadt büdös volt

Szia
köszi a tippet
elvileg nem kizárt, de ezt még nem néztem meg, ill. feltételezem, akkor FOLYAMATOSAN büdös lenne
az ok behatárolását nehezíti az a tény, hogy - bár a motorháztetőt még nem "mertem" kinyitni, de bárhol szaglászom a hűtőrács, ablaktörlők környékén, nem érzem a szagot, kizárólag az utastérben
abban reménykedtem, hogy a gyártáskor maradt valamilyen kenő vagy ragasztóanyag olyn helyen ahol nem kellene, és idővel majd leég, eltűnik, de a helyzet az hogy az elején nem volt semmilyen szag, csak mostanábam érzem (10.000 KM)
ja és az autó 1.6 benzines
Vissza az elejére
Vasi Zsolt
2019 november 08 péntek - 11:48:39

Regisztrált tag #3077

Krogergo írta ...

Nem írtad milyen motorral szerelt az autó. Nem a részecskeszűrő regenerálás miatti magasabb hőtől? Ha pl rendszeresen nyest, macska stb. jár ma motortérben ami összesározza, összehuggyozza a dolgokat, akkor az az esetenkénti nagyobb hő miatt lehet büdös.

Szia
köszi
1.6 benzines
és akkor hogy eláruljam a TELJES tájékozatlanságomat , fogalmam sincs, hogy ennek van-e részecskeszűrő... (a régi diesel autómban tudom hogy volt, de hogy ebben a benzinesben is van..?
és hogy fokozzam a "mosolyt", az OPEL Szentgotthárdi gyárában melózom, ahol motorokat szerelnek össze (igaz én nem ezt csinálom )

az autó minden este zárt garázsban van, így az esetleges 2albérlők" jelenléte - persze nem teljesen kizárt - de nem túl valószínű
Vissza az elejére
Vasi Zsolt
2019 november 08 péntek - 13:47:28

Regisztrált tag #3077

Sziasztok
tolatóradarral kapcsolatos kérdésem hadd legyen.
nem tudom, hogy csak én tapasztalom, vagy általános ez a jelenség:

az esetek jelentős részében folyamatosan sípol tolatás közben - egyből azután hogy hátramenetbe raktam a sebváltót - miközben SEMMI nincs az autó mögött
kezdem megszokni, csak félő, hogy majd akkor is figyelmen kívül hagyom a sípolást, amikor NEM KELLENE, mert valóban van valami a radar előtt
Gondolom nincs jelentősége, hogy a jelenséget egy DOKKER produkálja, feltételezem mindegyik típusban ilyen radar van...

gyanakodtam koszra esőcseppre, párára, de nem tűnik valószínűnek...
ötlet, hasonló tapasztalat?
Vissza az elejére
RayD
2019 november 08 péntek - 15:54:25
RayD

Regisztrált tag #2659

Vasi Zsolt írta ...

Sziasztok

az esetek jelentős részében folyamatosan sípol tolatás közben - egyből azután hogy hátramenetbe raktam a sebváltót - miközben SEMMI nincs az autó mögött
kezdem megszokni, csak félő, hogy majd akkor is figyelmen kívül hagyom a sípolást, amikor NEM KELLENE, mert valóban van valami a radar előtt
Gondolom nincs jelentősége, hogy a jelenséget egy DOKKER produkálja, feltételezem mindegyik típusban ilyen radar van...

Van az autón vonóhorog? Ha igen és gyári 3 érzékelős a tolatóradar (nem a kamera sípol, hanem a tolatóradar), akkor a horog zavar be és ezért. Ez ismert hiba, ha jól tudom lehet deaktiváltatni a középső érzékelőt vagy van akinek csak a vonóhorog fején lévő takaró zavar be és valami vékonyabbat tett rá és úgy már jól működött a tolatóradar. Vagy ha jól tudom kormány mellett balra lévő gombbal ki is lehet kapcsolni a tolatóradart teljesen.

Ha nincs vonóhorog vagy 4 érzékelős tolatóradar van (mint pl. nekem is külön comfort packban utólagosan Renault félét raktak be), tehát nincs semmi az érzékelő előtt, akkor az lehet a gond, hogy az egyik érzékelő tönkrement vagy nincs rendesen rákötve.

[ Módosítva 2019 november 08 péntek - 15:56:00 ]

Vissza az elejére
Vasi Zsolt
2019 november 12 kedd - 07:42:47

Regisztrált tag #3077

RayD írta ...

Vasi Zsolt írta ...

Sziasztok

Van az autón vonóhorog? Ha igen és gyári 3 érzékelős a tolatóradar (nem a kamera sípol, hanem a tolatóradar), akkor a horog zavar be és ezért. Ez ismert hiba, ha jól tudom lehet deaktiváltatni a középső érzékelőt vagy van akinek csak a vonóhorog fején lévő takaró zavar be és valami vékonyabbat tett rá és úgy már jól működött a tolatóradar. Vagy ha jól tudom kormány mellett balra lévő gombbal ki is lehet kapcsolni a tolatóradart teljesen.

Ha nincs vonóhorog vagy 4 érzékelős tolatóradar van (mint pl. nekem is külön comfort packban utólagosan Renault félét raktak be), tehát nincs semmi az érzékelő előtt, akkor az lehet a gond, hogy az egyik érzékelő tönkrement vagy nincs rendesen rákötve.

Szia
igen van vonóhorog és 3 érzékelő van
ma reggel megnéztem jobban és a középső PONT telibe kapja a vonóhorgot
csak ezt nem értem hogy eddig miért voltak olyan időszakok, amikor ez nem generált sípolást
most meg ahogy berakom hátramenetbe folyamatosan sípol

kösz az ötletet,
megpróbálom a kupakot levenni, ha nem segít, akkor a középső érzékelőt kikötni
Vissza az elejére
Krogergo
2019 november 12 kedd - 19:35:09
Krogergo

Regisztrált tag #331

Az érzékelőt ha kikötöd, az egész rendszer hibát fog jelezni, nem működik, és a kapcsolóján világít a piros led, hogy inaktív a rendszer.
Vedd le a kupakot, úgy jó (jobb) lesz.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF