A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
sanyinak
2019 április 25 csütörtök - 20:13:24

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 117
Én tavaly a Baumgarternél jártam, most is oda készülök. Nem volt gond, 50-60 eFt között van az 1, 2. éves szerviz.
Vissza az elejére
Szita
2019 április 25 csütörtök - 20:18:56
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 286
Tibibacsi írta ...

Sziasztok!
Dacia Sandero-n lassan esedékes az egy éves szervíz.
BP-en vagy környékén melyik szervíz a legjobb választás? Olvasgattam a fórumot, de eddig csak Fót-ról találtam egy-két pozitív véleményt, a többi szervízről kb semmit.
Kértem egy ajánlatot az egyik bp-i Dacia-tól, de csak szóban adtak árajánlatot és egész napra ott kellene hagyni az autót, nem lehet megvárni. Ez nem túl szimpatikus nekem, vagy ezt így szokták?
Az én elképzelésemhez közelebb áll egy olyan szervíz ahol tudom előre mennyit fogok fizetni, valamint megvárhatom, esetleg még egy ablakon keresztül látom is az autót szerelés, átvizsgálás közben.
Vagy túl nagy elvárásaim vannak a márkaszervizekkel kapcsolatban?
Köszönöm ha valaki tud tanácsot adni.

első éves szerviz 32E Balassagyarmat
Egy Daciás társ osztotta meg a face-n. Igaz hogy oda-vissza ~160Km de egy telefont megér.
És még ezt tette hozzá: Benne van minden,gyári olaj,szűrök stb stb..... Én Budán lakok kértem kb 15 márkaszerviztől árajánlatot. Nem kell mondjam hogy Bp. a legdrágább és nem korrektek nagyon. Balassagyarmat volt a legkedvezőbb és még nagyon korrektek is voltak.Inkább kocsikázok egy kicsit kb 5 e a benzin ,de legalább ember számba veszik az embert. Sőt még azt is felajánlották,hogy városon belül elvisznek ahova szeretném mig csinálják az autót. de én azt kértem, hogy nézni szeretném,és ennek sincsen akadálya. Más szerviz ezt nem engedi, csak hogy áttudjon verni....Szóval eddig nagyon pozitív Pénteken kiderül minden

[ Módosítva 2019 április 25 csütörtök - 20:21:32 ]
Vissza az elejére
Tibibacsi
2019 április 26 péntek - 00:07:44

Regisztrált tag #3004
Regisztrált: 2018 június 11 hétfő - 07:55:00

Üzenetek: 5
Köszi a válaszokat!
Szita majd mindenképp írd meg a pénteki eseményeket, kíváncsi vagyok.

Írok egy kicsit az autónkról (1.0 Sandero).
Először a turbosat néztük ki de végül emellett döntöttünk, és nem bántuk meg. Lassan eléri a 10000 km futást, eddig szinte semmi negatív tapasztalat. A bal hátsó ajtó amit sokat nyitogatunk, néhány hónap után kicsit elengedte magát és nehezebben csukódik (lendületből meg kell küldeni), ennyi a hibája eddig.
120-ig kényelmesen vezethető, nem hangos a motor, aki keveset megy autópályán annak bőven elég.
Vissza az elejére
Szita
2019 április 26 péntek - 20:47:56
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 286
Tibibacsi írta ...

Köszi a válaszokat!

Először a turbosat néztük ki de végül emellett döntöttünk, és nem bántuk meg. Lassan eléri a 10000 km futást, eddig szinte semmi negatív tapasztalat. A bal hátsó ajtó amit sokat nyitogatunk, néhány hónap után kicsit elengedte magát és nehezebben csukódik (lendületből meg kell küldeni), ennyi a hibája eddig.
120-ig kényelmesen vezethető, nem hangos a motor, aki keveset megy autópályán annak bőven elég.

Első éves szerviz BALASSAGYARMAT olaj:Motrio 5W40 30677Ft Minden benne volt, ami egy évesnél kell. Nem én voltam, és nem az én autóm. Face-n van fennt. (feltette a számlát) Úgy írja, hogy elf olajjal 3-4000-el lett volna több. Az is ezres motor. Az ajtót gariban be kell állítani.

[ Módosítva 2019 április 26 péntek - 20:52:29 ]
Vissza az elejére
Leki
2019 április 27 szombat - 22:39:53
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Üzenetek: 99
Tibibacsi írta ...

Köszi a válaszokat!

Addig jó amíg a turbósat nem vezetted. Nálunk a családban van egy 1.2-es szívó, de semmi pénzért nem cserélném el a kis turbós Loganomat rá. A szívó benzines olyan mint egy beteg lajhár a turbós után. Az ajtódat pedig garanciában állítasd be,mert nem normális ilyen kevés kilométer után.

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
Tibibacsi
2019 április 28 vasárnap - 04:49:50

Regisztrált tag #3004
Regisztrált: 2018 június 11 hétfő - 07:55:00

Üzenetek: 5
Nem nekem kellett az autó, hanem a feleségemnek. Emiatt választottuk az alapmotort. Szinte csak városban használja, neki bőven elég. Olcsóbb + kevesebb hibaforrás + nincs benne start-stop
A másik ok, hogy nem akartunk várni fél évet, készleten meg nem nagyon volt turbos sehol.
Vissza az elejére
Leki
2019 április 28 vasárnap - 07:35:37
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Üzenetek: 99
Városba viszont tökéletes.

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 29 hétfő - 16:12:21
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6629
Tibibacsi írta ...

Nem nekem kellett az autó, hanem a feleségemnek. Emiatt választottuk az alapmotort. Szinte csak városban használja, neki bőven elég. Olcsóbb + kevesebb hibaforrás + nincs benne start-stop
A másik ok, hogy nem akartunk várni fél évet, készleten meg nem nagyon volt turbos sehol.

Ezt a kevesebb hibaforrást honnan vetted? 0.9Tce-nél elvétve vannak hibák, akkor sem igazán a motorral, hanem tartozékokkal. Az 1.0Sce-ből meg nálam majdnem minden hétre jut 1-1 amiből folyik az olaj, ,,rángatózik" , csörög, hengerfej és vezérlés problémák, kondenz víztől habos az egész szelep ház, stb. Egyetlen egy jó tulajdonsága van, az a fogyasztása. De ezt majd bőven megfizetik javításra (vagy motorcserére, nem igazán van mit javítani) Sokan félnek a turbóstól, a dci-től meg még többen, ok nélkül, holott az 1.0Sce-verl van a legtöbb probléma.
Csak sajnos az árlistát is átvariálta az importőr, amivel biztos veszít Dacia vásárlókat. Sok ember kifizetné a 0.9Tce motor felárát, de a Stepway kivitel nem kell nekik. Jelenleg meg Artic szinten is csak az 1.0sce érhető el. Na ők nem vesznek Daciát.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
TG18
2019 április 29 hétfő - 18:12:37
Somogy

Regisztrált tag #3025
Regisztrált: 2018 szeptember 12 szerda - 14:20:49

Üzenetek: 23
Akkor most a sima 1.0 Sce motorral szerelt autónkat kukázzuk? Minden hétre 1-1? Lehet felületesen olvastam át a fórumot, de ha ezt többször olvasom a vásárlás előtt akkor lehet jobban átgondolom a márkát. Csörög,rángat, folyik az olaj, hengerfej és vezérlés problémák? Baszki most tudom meg, hogy egy rakás szemét? Ha ez így van akkor minél előbb szabadulok tőle!(bár eddig csak elégedetten tudok róla beszélni) Bár lehet én vagyok a hülye, hogy ilyen "olcsó szart" vettem, inkább mentem volna gázszerelőnek aztán még jachtom is lehetne meg stb. De sajnos csak egy átlag családapa vagyok, átlag alatti fizetéssel és bocsánatot is kérek amiért elhittem, hogy nekem is lehet új és jó autóm. Ezek szerint a kettő kizárja egymást ezen az általam elérhetőnek (hitellel) vélt árszinten.
Vissza az elejére
bernhaft
2019 április 29 hétfő - 20:09:29
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Üzenetek: 331
Krogergo írta ...

Tibibacsi írta ...

Ezt a kevesebb hibaforrást honnan vetted? 0.9Tce-nél elvétve vannak hibák, akkor sem igazán a motorral, hanem tartozékokkal. Az 1.0Sce-ből meg nálam majdnem minden hétre jut 1-1 amiből folyik az olaj, ,,rángatózik" , csörög, hengerfej és vezérlés problémák, kondenz víztől habos az egész szelep ház, stb. Egyetlen egy jó tulajdonsága van, az a fogyasztása. De ezt majd bőven megfizetik javításra (vagy motorcserére, nem igazán van mit javítani) Sokan félnek a turbóstól, a dci-től meg még többen, ok nélkül, holott az 1.0Sce-verl van a legtöbb probléma.
Csak sajnos az árlistát is átvariálta az importőr, amivel biztos veszít Dacia vásárlókat. Sok ember kifizetné a 0.9Tce motor felárát, de a Stepway kivitel nem kell nekik. Jelenleg meg Artic szinten is csak az 1.0sce érhető el. Na ők nem vesznek Daciát.

Többször volt szó termosztát problémáról.
Laikusként , autóban ülve , miből veszem észre ha nem jól nyit-zár ?
Nincs ugye vízhőfok jelző csak a túlmelegedés jelző.
Vissza az elejére
bati
2019 április 29 hétfő - 20:25:32

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 826
.
Ha nincs, legyen.
Klikk!

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
bernhaft
2019 április 30 kedd - 13:21:42
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Üzenetek: 331
bati írta ...

.
Ha nincs, legyen.
Klikk!

.

2016-os a gyártás .
Azt írták abban nem beállítható.

Tudom hogy vannak mindenféle kütyük , utólagosan , de nem én használom az autót
és nem igazán van lehetőségem így mokolni.

A visszajelző lámpa meg gondolom csak akkor jelez ha már elég nagy a baj

Vissza az elejére
lajo
2019 április 30 kedd - 15:34:53

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 86
bernhaft írta ...
A visszajelző lámpa meg gondolom csak akkor jelez ha már elég nagy a baj

113 foknál jelez.

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
gylaci
2019 május 03 péntek - 13:11:05

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 68
Lehet hogy hülye kérdés, vagy volt is már róla szó, de a fed.sz.gép honnan veszi az adatot a nullázás után elfogyasztott üzemanyag mennyiségéről? Ez mennyire lehet pontos, lehet hinni a deciliterekben is?
Vissza az elejére
RayD
2019 május 03 péntek - 15:50:04
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 536
gylaci írta ...

Lehet hogy hülye kérdés, vagy volt is már róla szó, de a fed.sz.gép honnan veszi az adatot a nullázás után elfogyasztott üzemanyag mennyiségéről? Ez mennyire lehet pontos, lehet hinni a deciliterekben is?

Az adatokat nem tudom honnan veszi (esetleg méri, hogy mikor mennyit fecskendezett be), de nekem általában olyan 2-3%-ot téved, azaz egy tankra vetítve kb. 1 litert, avagy 0,1 liter/100km-t. Szóval ha a gép 4,6-4,7-et ad meg, akkor olyan 4,5 a valós.

De nekem dCi van és többektől olvastam, hogy dízeleknél egész jól mér, sok benzinesnél is, de sokuknál meg elég nagy az eltérés a fed. comp szerinti és a valós között. Ki kell tapasztalni, de a többségnél 1-2 dl/100km a pontosság.

[ Módosítva 2019 május 03 péntek - 15:50:29 ]

Vissza az elejére
Attis
2019 május 03 péntek - 16:10:20
Attis

Regisztrált tag #3091
Regisztrált: 2019 május 02 csütörtök - 10:51:33

Üzenetek: 6
Sziasztok!
Március 20-án rendeltem egy tűzpiros 0.9 MCV Techroad-ot, szeptember közepére igérik. Az első új autóm lesz, az előzőt pont 17 éve használom. A jó hír ebben, hogy EZ a nyár biztosan nagyon hosszú lesz...
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 május 03 péntek - 23:03:23
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086
Regisztrált: 2019 április 23 kedd - 15:32:40

Üzenetek: 16
Attis írta ...

Sziasztok!
Március 20-án rendeltem egy tűzpiros 0.9 MCV Techroad-ot, szeptember közepére igérik. Az első új autóm lesz, az előzőt pont 17 éve használom. A jó hír ebben, hogy EZ a nyár biztosan nagyon hosszú lesz...

Szia Attis!

Gratulálok a rendeléshez!

Én április közepén rendeltem a Stepway MCV-t (lásd a Lodgy fórumban). Volt éppen ütemezett gyártásban, csak a színét változtattam plusz az összes extrát kértem. 26. héten érkezik be. Ez június vége. DE! Akkor volt hazai készleten piros és meteorszürke Techroad 0,9 Tce. Kellett valami plusz extra, vagy miért nem rendeltél azokból?
Vissza az elejére
lajo
2019 május 04 szombat - 00:12:25

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 86
RayD írta ...
Az adatokat nem tudom honnan veszi (esetleg méri, hogy mikor mennyit fecskendezett be)

Én is úgy tudom, hogy a befecskendezési időkből és nyomásokból számolja.

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
Attis
2019 május 04 szombat - 08:59:16
Attis

Regisztrált tag #3091

Tömegközlekedő írta ...

Attis írta ...

Sziasztok!

Szia Attis!

Én április közepén rendeltem a Stepway MCV-t (lásd a Lodgy fórumban). Volt éppen ütemezett gyártásban, csak a színét változtattam plusz az összes extrát kértem. 26. héten érkezik be. Ez június vége. DE! Akkor volt hazai készleten piros és meteorszürke Techroad 0,9 Tce. Kellett valami plusz extra, vagy miért nem rendeltél azokból?

Köszönöm, neked is grat! +: automata klíma, hátsó elektromos ablak, tolatókamera, radar, tárolós könyöktámasz, pótkerék, country pack, gumiszőnyeg, oldalvédő csík. Sikerült az alku ellenére is 4 fölé tornáznom a teljes árat, meg még várhatok is. De ha már lúd

[ Módosítva 2019 május 04 szombat - 09:42:04 ]
Vissza az elejére
sanyinak
2019 május 04 szombat - 12:06:23

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 117
Attis írta ...

Köszönöm, neked is grat! +: automata klíma, hátsó elektromos ablak, tolatókamera, radar, tárolós könyöktámasz, pótkerék, country pack, gumiszőnyeg, oldalvédő csík. Sikerült az alku ellenére is 4 fölé tornáznom a teljes árat, meg még várhatok is. De ha már lúd

Ez majdnem olyan
Klikk!
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 május 04 szombat - 14:04:00
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

Attis írta ...

Tömegközlekedő írta ...

Attis írta ...

Sziasztok!

Szia Attis!

Ejj! A bőrkárpit kimaradt? Én komolyan gondolkodtam rajta. Van valakinek?

Igen, a készleten lévő nekem is hiányos volt a hátsó elektromos ablak és a kamera, na meg a színe miatt.

Automata klímát én is kértem. Remélem könnyű lesz használni. A manuálisra oda sem kell nézni, minden kitapogatható.

A tárolós könyöktámasz és az oldalvédő csík az utólag beszerelős, ugye?
Mi az a Country pack? Nem találok róla infót.
Vissza az elejére
ex-xm
2019 május 04 szombat - 19:07:24

Regisztrált tag #2658
Regisztrált: 2016 március 02 szerda - 13:50:32

Üzenetek: 161
Country Pack:https:// www.dacia.hu/content/dam/ Dacia/HU/pdf/arlistak/ arlista_logan_mcv.pdf

MCV 2 0,9 TCe Arctic (2016/06)
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 május 04 szombat - 22:29:54
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

sanyinak írta ...

Ez majdnem olyan
Klikk!

Érdekes! Van benne automata klíma, de a kerek befúvókkal van a középkonzol. A tervezőben ilyenkor a szögletes jelenik meg. Kíváncsi vagyok, milyen lesz.

ex-xm írta ...

Country Pack:https:// www.dacia.hu/content/dam/ Dacia/HU/pdf/arlistak/ arlista_logan_mcv.pdf

Köszi! Ezt az árlistát nem is láttam. Csak a honlapot és a tervezőt néztem.

[ Módosítva 2019 május 04 szombat - 22:32:14 ]
Vissza az elejére
Attis
2019 május 05 vasárnap - 08:41:46
Attis

Regisztrált tag #3091

Igen, gyakorlatilag a horgot meg a csomagtér tálcát jelenti. Nem gondolkodtam bőrülésben. Ha van műbőr kanapéd, vagy láttál pár évest valahol, akkor tudod miért. Azon kívül, hogy gyorsan repedezik és lemálik a purhab a szövetről, még csúszik is. Télen hideg, nyáron meleg és könnyen bele is izzadsz. Igaz, tisztán tartani könnyebb. Reménykedem a szögletes beömlőkben, nekem jobban tetszik, de nem valószínű. Ilyen lesz: Klikk!

[ Módosítva 2019 május 05 vasárnap - 08:44:19 ]
Vissza az elejére
gylaci
2019 május 05 vasárnap - 09:42:44

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 68
Én úgy tudom hogy a szögletes beömlő azokban a "Daciak-ban" van, amelyeket Renault emblémával forgalmaznak, ez is egy eltérés mint pl. a hűtőmaszk, de Európában csak Dacia kapható. Szóljatok ha nincs igazam.
Vissza az elejére
lovas
2019 május 08 szerda - 08:34:35

Regisztrált tag #3096
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 09:20:43

Üzenetek: 2
Mindenkit üdvözlök!
20 év suzuki használat után gyors döntéssel 1 hónapja vásároltam egy dácia stepway techroad. 09TCE-t, 900 km körül tartok, erősen szokni kell.
A sebességhatárok és a váltás visszajelző megzavarja az embert. Van amikor már 2000 fordulat körül jelez, de van amikor 2500 körül. Mire vált az ember/ én lassú vagyok/ erősen visszaesik a fordulat . És hidegen váltáskor nekem rángatózik sajnos/ez természetes vajon/Az ignisben váltáshoz 3000 fordulat körül használtam. Szerintem a motor hangját kell szokni a váltáshoz.
Az automata digitális klímát szokni kell, még nem tudom,hogy a jó. Néztem a könyvet az AC gomb megnyomásával kikapcsolom, de visszakapcsolni a következő nap már csak az automata gomb megnyomásával tudom /hiába nyomom az AC gombot nem kapcsol vissza/. Akkor viszont mivel ő szabályozza a fordulatot a ventilátor teljes fordulaton megy, amit persze le lehet venni, csak akkor az automata gomb jelzése kialszik.
A vízhőfok kijelzése hiányzik, kicsit vakrepülésnek érzem.
Igaz hogy nyár jön, de ami hiányzik mint utólag kiderült az az ülésfűtés, erre nem gondoltam.
Megtudja valaki mondani, hogy a gyárit utólag beszerelik , vagy gondolkodjak más variációban.

[ Módosítva 2019 május 08 szerda - 11:57:54 ]
Vissza az elejére
gurdihun
2019 május 08 szerda - 14:13:20

Regisztrált tag #3095
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 08:34:19

Sziasztok!

Egy Dacia Logan MCV Stepway 0.9 TCE vásárlásán gondolkodok MediaNAV-al együtt.
Családi autónak szánom (2 gyerek és 2 felnőtt). Lenne pár kérdésem azokhoz akik rendelkeznek MCV-vel.
-Mennyire veszi a 90 lovas turbó benzines a hegymeneteket pl egy családi nyaralás során? Vissza kell váltogatni 4-esbe esetleg hármasba hegytetőkön? Vagy veszi az akadályt?
-A navigáció mennyire pontos? Mennyire naprakész? Találkozott valaki olyannak, hogy valami nem volt a térképen pedig évek óta megépült? (pl. útszakasz)
Hosszabb távon mennyire kényelmes?
-Nagybátyámnak egy 5-6 éves MCV-je van és ő Finnországig elutazott "egy seggel" és nem panaszkodott.
- Vélemények? Észrevételek?

Válaszokat és tapasztalatokat, jó tanácsokat (érveket ellenérveket is) előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Zsolt
2019 május 08 szerda - 14:45:53
Budapest XI.

Regisztrált tag #2907
Regisztrált: 2017 október 10 kedd - 13:50:44

lovas írta ...

...Igaz hogy nyár jön, de ami hiányzik mint utólag kiderült az az ülésfűtés, erre nem gondoltam.
Megtudja valaki mondani, hogy a gyárit utólag beszerelik , vagy gondolkodjak más variációban...

Hali!
Idén első éves szervízkor érdeklődtem utólagos ülésfűtés beszerelésről, ülésenként kb. 52 ezerről kaptam ajánlatot (csak első ülések).
Vissza az elejére
Nagya21
2019 május 08 szerda - 15:25:12
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 245
gurdihun írta ...

Sziasztok!

Családi autónak szánom (2 gyerek és 2 felnőtt). Lenne pár kérdésem azokhoz akik rendelkeznek MCV-vel.
-Mennyire veszi a 90 lovas turbó benzines a hegymeneteket pl egy családi nyaralás során? Vissza kell váltogatni 4-esbe esetleg hármasba hegytetőkön? Vagy veszi az akadályt?
-A navigáció mennyire pontos? Mennyire naprakész? Találkozott valaki olyannak, hogy valami nem volt a térképen pedig évek óta megépült? (pl. útszakasz)
-Nagybátyámnak egy 5-6 éves MCV-je van és ő Finnországig elutazott "egy seggel" és nem panaszkodott.

Válaszokat és tapasztalatokat, jó tanácsokat (érveket ellenérveket is) előre is köszönöm.

HAli!!
Medianavról nemtok nyilatkozni, me' nincs.
2Éve egyseggel mentem Asprovaltára, 20 óra volt(5,5óra helybetopi a határokon), és nem panaszkodom.
3személy fullrapakolt Sanyi Stepway, ha a fordulatot 2500 környékén tartod akkor csak nagyon nagy emelkedő esetén kell visszakapcsolnod, de ne sajnáld, nem a fordulat öl, hanem az eröltetés, nyugodtan pakold vissza ha kéri, szeret pörögni.

Idén Macivé Stepway-el megyek szintén 3személy fullrapakolva, 1 hó és indulunk.

[ Módosítva 2019 május 08 szerda - 15:26:45 ]

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
bati
2019 május 08 szerda - 17:22:41

Regisztrált tag #783

gurdihun írta ...

Sziasztok!

.
A motor jó,hosszú túrákra alkalmas.
A nav felesleges,mert nem naprakészen kapod.Nekem nincs,de nem azért mert nem tudom megszelídíteni, hanem mert egy fo.s / csak meg kell nézni a specifikációját/ Akinek van és rendszerese használja az bevallottan mondott csúnya szavakat már miatta. Lefagyások,lassulások bizony jellemzőek rá,mert olcsó és silány a hardver.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Attis
2019 május 08 szerda - 17:36:13
Attis

Regisztrált tag #3091

lovas írta ...

Mindenkit üdvözlök!
20 év suzuki használat után gyors döntéssel 1 hónapja vásároltam egy dácia stepway techroad. 09TCE-t, 900 km körül tartok, erősen szokni kell.
A sebességhatárok és a váltás visszajelző megzavarja az embert. Van amikor már 2000 fordulat körül jelez, de van amikor 2500 körül. Mire vált az ember/ én lassú vagyok/ erősen visszaesik a fordulat . És hidegen váltáskor nekem rángatózik sajnos/ez természetes vajon/Az ignisben váltáshoz 3000 fordulat körül használtam. Szerintem a motor hangját kell szokni a váltáshoz.
Az automata digitális klímát szokni kell, még nem tudom,hogy a jó. Néztem a könyvet az AC gomb megnyomásával kikapcsolom, de visszakapcsolni a következő nap már csak az automata gomb megnyomásával tudom /hiába nyomom az AC gombot nem kapcsol vissza/. Akkor viszont mivel ő szabályozza a fordulatot a ventilátor teljes fordulaton megy, amit persze le lehet venni, csak akkor az automata gomb jelzése kialszik.
A vízhőfok kijelzése hiányzik, kicsit vakrepülésnek érzem.
Igaz hogy nyár jön, de ami hiányzik mint utólag kiderült az az ülésfűtés, erre nem gondoltam.
Megtudja valaki mondani, hogy a gyárit utólag beszerelik , vagy gondolkodjak más variációban.

Mivel a többi kérdés nagyjából megválaszolásra került, csak az automata klímához fűznek megjegyzést. Nekem meg nem jött meg a megrendelt MCV, de több autóban használtam mar ilyesmit. Az AC gomb, a klímát kapcsolja, azaz a hűtést. Automata üzemmódban lehetséges fűtés és hűtés vagy mindkettő a páramentesítes miatt, ezért alapból automatán bekapcsolja. Ha kikapcsolod, akkor valószínűleg csak a páramentesítés gomb kapcsolja vissza, abban az esetben, ha amúgy fűteni kellene a vezérlő szerint, ezt kellene kipróbálni talán. Ventilátor: ha túl nagy a különbség a beállított hőmérséklet és az utastér hőmérséklete között, a ventilátor felpörög, hogy minél gyorsabban behozza a lemaradást. Ha türelmes vagy, a célérték közelében viszont visszaáll közel alap szintre a fordulat, amíg nem nyílik ajtó vagy ablak vagy állítasz be más kívánt hőmérsékletet, mert akkor kezdődik az egész elölről. A lényeg, hogy automata. Állíts be 22 fokot, és légy egy kicsit türelmes vele, hagyd dolgozni
Vissza az elejére
Hlui62
2019 május 09 csütörtök - 08:29:59
Hlui62

Regisztrált tag #3093
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 08:32:52

Jó napot Fórumozók!
Sandero 1,2 sebességváltó (JH336) olajcserére készülök. Kerestem leírást, rajzot olajmennyiségről, - minőségről, stb... Létezik-e elérhető műszaki rajz, -dokumentáció a témában?
Üdvözlettel. Hlui62
Vissza az elejére
Sheme
2019 május 09 csütörtök - 08:31:59

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1040
Haliztok!

Alig két hónap múlva esedékes a talicskám 6. éves nagyszervize.

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik már átestek rajta, kb mit fizettek a szakszervizben?

A másik kérdésem azokhoz szól, akik mostanában - legfeljebb 6 hónapja és tegnap - vették át az autójukat. Nektek is ki-be kapcsolgat a klímakompresszor?

Az előző Logan-ban, ha bekapcsoltam, addig tolta a hideget, amíg ÉN ki nem kapcsoltam. Viszont a Logan II-ben meg kapcsolgat: szinte 2 percenként 1-2 percig nem megy a kompresszor. Vagy a kinti levegőt fújja be, vagy keringteti a bentit - ugye, mire állítottad be.

A légkapacitása is mintha kisebb lenne.

Szóval, szaladt bele valaki ilyesmibe?

Ja, hátha valaki nem olvasta volna...

(Erről jut eszembe: évekkel ezelőtt valaki innen a Logan I-ébe - DCI - nem kúton kapható gázolajat tankolt. (Hogy honnan vette, az már a feledés jótékony homályába vész...) Írta, vagy 700k-ba fájt a művelet. Ezért is igaz a mondás: nem vagyok elég gazdag ahhoz, h olcsót vegyek.)

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
bati
2019 május 09 csütörtök - 11:23:56

Regisztrált tag #783

Hlui62 írta ...

Jó napot Fórumozók!
Sandero 1,2 sebességváltó (JH336) olajcserére készülök. Kerestem leírást, rajzot olajmennyiségről, - minőségről, stb... Létezik-e elérhető műszaki rajz, -dokumentáció a témában?
Üdvözlettel. Hlui62

.
2,8 l, 75W-80 (GL-4)(GL-4+)
60ekm nálam a csere ciklus.
Minden létezik,ha van internet, pl:
Klikk!

,

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2019 május 09 csütörtök - 12:31:28
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hlui62 írta ...

Jó napot Fórumozók!
Üdvözlettel. Hlui62

ELF NFJ 75W80 kell bele. 3db 1L-es flakonnal vegyél. Pár deci híján nem fog mind belemenni. Üzem melegen, alaposan folyasd ki a régit. Arra figyelj, hogy az autó teljesen vízszintesen álljon, úgy töltsd fel szintig. Ha sokat autópályázol, akkor meg töltsd túl 2dl-el.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Hlui62
2019 május 09 csütörtök - 12:37:05
Hlui62

Regisztrált tag #3093
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 08:32:52

Köszönöm! Kerestem sokféleképp a neten, de a Francia eszembe sem jutott, pedig onnan ered a gép.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 május 09 csütörtök - 12:52:48
Krogergo

Regisztrált tag #331

gurdihun írta ...

-900ccm-től nagy csodát ne várj, de turbó motor létére így is jobban megy, mint sokan gondolnák. Ha hegynek felfelé megpakolva mész, 2500 alá ne hagyd esni a fordulatot, ahogy más is írta. De azért van a váltó, hogy használjuk, 4000-al sem fog szétesni, de legalább nem erőlködve halad felfelé vagy előzésnél.
-Minden navigáció attól függ milyen térképek vannak rajta. Sokadik verziónál tart, semmi gond vele. Mondom ezt úgy, hogy nekem van is (több autómban) és a legújabb fajta is. Ha valakinek meg nem elég a gyári tudása, fel kell ,,okosítani". De ha a navigációt nem is használja valaki (napi munkába járáshoz minek) maga a készülék kinézete és használata is jobb, mint a régi divatjamúlt gombokkal agyon pakolt bluetooth rádiónak, amire még egy normális hangerő szabályzó tekerentyűt sem bírtak tenni (mert az a frekvenciát váltja, más gyártókkal ellentétben )
-Az ülés kényelme relatív. Nekem gerincsérvvel és nem rendesen hajló-mozgó térddel és bokával , a Stepway-be a be-ki szállás kényelmesnek mondható. Oldaltartás lehetne jobb is. Pár órás út alatt hiányzik az ülőlap hosszából pár cm. Ezek ellenére több száz km után sem kell meggyötörten kiszállnom. A Logan1-hez képest sokkal jobb. A minősége azonban nem lesz túl tartós, sokban porzik a szivacs alja (és az ülés alatt ott a nyoma). Idősebb korosztály pedig gyakran jön úgy, hogy mindegyik első ülésen kispárna itt-ott, nyilván izületi-szervi problémák miatt, nem tudom más autóba is szükségük lenne e rá, vagy csak a Dacia ülése ilyen. Összességében számomra egészen kényelmesnek tűnik, amíg épp be nem szállok egy Duster2-be, vagy egy drágább Renault modellbe.
-Vélemények észrevételek? Az idő múlásával azt hinné az ember, hogy egyre jobb lesz az összeszerelési minőség. Ennek ellenére évről-évre sikerül alúlmúlni önmagukat. Olyan dolgokkal, amihez pénz sem kellene, csak odafigyelés. Ami Marokkói, az néha katasztrófa, a román 100-szor jobbat csinál. Ennek ellenére azt látom, hogy a Marokkói Lodgy-m és a román Sandero-m összeszerelési minősége meg sem közelíti a régi Logan1-emét és a feceliftes 7 személyes MCV-mét amik korábban voltak.

Vissza az elejére
gurdihun
2019 május 09 csütörtök - 14:53:38

Regisztrált tag #3095
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 08:34:19

Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a válaszokat/ észrevételeket. (Továbbra is ha van valaki kíváncsi vagyok mindenkiére)
900ccm ellenére mikor nagybátyámét próbáltam sokkal jobban vette az akadályokat mint az én 1.3-as Suzuki swiftem (2007-es 95 lóerő).
Még a duster ami nagyon tetszik bár annak a csomagtere kisebb és az ára ömm.. kedvezőtlenebb sajnos (legalábbis az én tárcámnak )
Bár lehet egy szívó benzines dusterrel jobban járnék, de a csomagtér az nagyon fontos. Még egy kérdés az MCV utastere tágasabb mint egy Dusterben, vagy ugyan akkora?
Vissza az elejére
Basic
2019 május 09 csütörtök - 18:35:27
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2745
Krogergo írta ...

...Az idő múlásával azt hinné az ember, hogy egyre jobb lesz az összeszerelési minőség. Ennek ellenére évről-évre sikerül alulmúlni önmagukat. Olyan dolgokkal, amihez pénz sem kellene, csak odafigyelés. Ami Marokkói, az néha katasztrófa, a román 100-szor jobbat csinál. Ennek ellenére azt látom, hogy a Marokkói Lodgy-m és a román Sandero-m összeszerelési minősége meg sem közelíti a régi Logan1-emét és a feceliftes 7 személyes MCV-mét amik korábban voltak.

Ez annyira elkeserítő és kiábrándító...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Attis
2019 május 09 csütörtök - 18:50:53
Attis

Regisztrált tag #3091

Klikk!
Vissza az elejére
lovas
2019 május 10 péntek - 13:18:10

Regisztrált tag #3096
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 09:20:43

Sheme írta

...A másik kérdésem azokhoz szól, akik mostanában - legfeljebb 6 hónapja és tegnap - vették át az autójukat. Nektek is ki-be kapcsolgat a klímakompresszor?

Amikor nincs a klíma kikapcsolva nekem is kapcsolgat sűrűn még akkor is amikor hideg az utastér.

[ Módosítva 2019 május 10 péntek - 13:28:04 ]
Vissza az elejére
bati
2019 május 10 péntek - 18:18:37

Regisztrált tag #783

Sheme írta ...

Haliztok!

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik már átestek rajta, kb mit fizettek a szakszervizben?

.
Egy szerencsés élethelyzetű ember miért vinne egy 6 éves autót márkaszervizbe,mi az a + ,amit csak ott kap meg?

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Cobalt
2019 május 14 kedd - 10:16:08

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Üzenetek: 215
A Logan 3-ról milyen infók vannak most? Bemutató, mikortó vásárolható, illetve ez melyik modell alapjaira fog majd építkezni?

Logan MCV 2 Facelift, 0.9 Tce, Arctic
Vissza az elejére
Attis
2019 május 14 kedd - 10:21:26
Attis

Regisztrált tag #3091

Most beszéltem a kereskedővel, a szeptemberi előrejelzéssel szemben június 20-a lesz az autóm születésnapja, 24-én trailer, július eleje átadás Még pont befut az autóipari válság előtt, amit a teljesíthetetlen környezetvédelmi normák okoznak. Ha nem lesz lazítás, és 3,5l alatti fogyasztású autókat kell kihozni a gyáraknak jövőre, nem lesz Logan 3 sem... Annyi akkuval már 10 misi fölé mászna az ára, vagyis nem lesz rá kereslet, akkor meg kár fejleszteni. Ne legyen igazam...

[ Módosítva 2019 május 14 kedd - 10:59:51 ]
Vissza az elejére
Sheme
2019 május 14 kedd - 13:38:10

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1040
bati írta ...

Sheme írta ...

Haliztok!

.
Egy szerencsés élethelyzetű ember miért vinne egy 6 éves autót márkaszervizbe,mi az a + ,amit csak ott kap meg?

Kérlek csak annyi, h a szervizkönyvbe be legyen pecsételve a márkaszervizes nagyszerviz.

Természetes en utána csak egyvalakihez fog vinni az utam, akit nem szabad reklámozni.

(Ugye nem kell ecsetelnem, miért szeretném vele átnézetni a talicskát?)

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
bati
2019 május 14 kedd - 18:10:01

Regisztrált tag #783

Sheme írta ...

bati írta ...

Sheme írta ...

Haliztok!

.

Kérlek csak annyi, h a szervizkönyvbe be legyen pecsételve a márkaszervizes nagyszerviz.

Ja,hogy ez is olyan pont / matrica gyűjtő szórakozás... semmi értelme.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF