A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 26, tag: 1 ...
edukop olvassa forum.php

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1018
Legújabb tag: KNIGHT797
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
macilka
2017 szeptember 08 péntek - 18:37:43
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 2776
Talán céges kocsi volt...
Vissza az elejére
Vasi
2017 szeptember 09 szombat - 08:35:34

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 281
sanyinak írta ...

Szép futásteljesítmény 2 és negyed év alatt:
Klikk!

Azt nem értem, hogy van a műszaki érvényesség 2018-ig. 3 év 4 év helyett?

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 09 szombat - 09:13:16
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 5965
Pl úgy, hogy ha Taxi volt, akkor évente kell műszakiztatni.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Vasi
2017 szeptember 09 szombat - 09:35:08

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Üzenetek: 281
Krogergo írta ...

Pl úgy, hogy ha Taxi volt, akkor évente kell műszakiztatni.

Erre nem is gondoltam.
Mindig tanul az ember valamit.
Jó Vasi holtig tanul.

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
Ttamas775
2017 szeptember 09 szombat - 09:49:19

Regisztrált tag #2828
Regisztrált: 2017 március 21 kedd - 08:30:06

Lakóhely: Tokodaltáró
Üzenetek: 3
Valaki megtudná afni milyen paraméterű acélfelbi kell 2017.01 havi logan mcv-re?
A fent lévő felnin csak ET40 van!
Vissza az elejére
baro32
2017 szeptember 09 szombat - 10:39:44

Regisztrált tag #2864
Regisztrált: 2017 június 06 kedd - 09:38:58

Lakóhely: Pest-megye
Üzenetek: 14
Ttamas775 írta ...

Valaki megtudná afni milyen paraméterű acélfelbi kell 2017.01 havi logan mcv-re?
A fent lévő felnin csak ET40 van!

Acélfelni
Dacia 6x15
KO:4x100 KF:60,1 ET:40Sandero/Logan/MCV 2013.01-től

Én most a napokban rendeltem/kaptam meg mondjuk én komplett kereket szereltettem össze remélem jó lessz még nem rakom fel majd ha jön a rossz idő.
Telefonon fel is hívtak hogy most akkor milyen évjáratra is rendelem mondtam 2017-es mondták jó de a TPMS-szenzor az milyen mondtam neki ABS alapú rendben mondta csak felhívta a figyelmem rá.
Szerintem bárhonnan is rendeled az eggyeztetés során biztosan rákérdeznek azért mert úgylátom itt több féle tipusú is van a DACIA-ra.

[ Módosítva 2017 szeptember 09 szombat - 10:45:17 ]
Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 11 hétfő - 10:35:35
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Lakóhely: Maglód
Üzenetek: 118
Cobalt írta ...

bernhaft írta ...

Azért azon este elgondolkodtam hogy gyakorlatilag mire érvényes ez a garancia.
Ha ugyanis szó szerint értelmezem a feltételeket , akkor semmire.
Ilyen kitételekkel mint rendeltetésszerű használat , illetve kizáró ok lehet a nem megfelelő minőségű
benzin ... ezt nem is értem ,miként ellenőrzik , bekérik 4 évre visszamenőleg a tankolási számlákat ?

Az is furcsa hogy a kipufogó teljes rendszere ki van zárva a garancia alól .
A teljes futómű szintén , de gyakorlatilag azt vehetnek kopó alkatrész alá amit csak akarnak.

Ezek után azt is megnézném hogyan intézne az importőr egy esetleges garanciális ügyet
ha kiderül az is , hogy az ügyfél által biztosított olajat tették az autóba garancia idő alatt.
A márkaszerviz sem áll majd hirtelen az ügyfél oldalára , ha a Ő fenekét is rúgják ezerrel szét.

Azért azt hozzátenném, hogy ez szerintem nem márka specifikus. Minden gyártó próbál minél kevesebb garanciális igényt jóváhagyni, ami érthető, hiszen nekik ez nem biznisz. Tök jó példa erre annó a TC-n megjelent Mercedes Sprinteres cikk a rozsda kapcsán. Itt van a Ford extra garanciájához az ÁSZF, ahogy olvastam lényegében egyedül a katalizátor az, ami nagyobb tétel, és náluk érvényes rá, de a többi náluk is kiesik, talán még a fűtőszálak tartoznak pluszban az extra garancia hatáskörébe. Szóval másnál sincs kolbászból a kerítés sajnos, bár ez csak egy plusz gyártó, a többinél lehet nincsenek ilyen korlátozások.

Klikk

Sziasztok
Kérhetek Tőletek segítséget ?
Elsősorban Sandero , de gondolom Logan tulajok is tudnak segíteni.

- csomagtérben , pótkerék körül Nálatok van fényezés , autó színe szerint , vagy
csak szürke ?
- első két elem között (sárvédő és első ajtók ) felül kb. mennyi a két lemez távolsága mm-ben ?
- tapasztalt már olyat valaki hogy kőfelverődésnél fehér pötty látszik ?
Tudtommal annak inkább szürkének kellene lennie.
Mondjuk szerintem nem kőfelverődés mert i egyértelműen kifelé púpos , nem kráteres
és szerintem a lakk nem sérült , inkább a lemez felől indult meg.

Köszönöm előre is az infókat.

Vissza az elejére
RB65
2017 szeptember 11 hétfő - 11:01:57

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Üzenetek: 317
bernhaft írta ...

- csomagtérben , pótkerék körül Nálatok van fényezés , autó színe szerint , vagy
csak szürke ?
- első két elem között (sárvédő és első ajtók ) felül kb. mennyi a két lemez távolsága mm-ben ?

Mellékelem a képet a pótkerék környékéről. Nem pakoltam ki de talán így is látszik. Nem kimondottan fehér hanem olyan szürkésfehér. Mintha megkapta volna az alapszínt de lakkot már nem.

A sárvédő és az ajtók közti hézag tolómérővel mérve végig 4,5 mm. Csupán a legtetején van 5,8 de az azért mert ott ív van.

[ Módosítva 2017 szeptember 11 hétfő - 11:48:23 ]

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
RayD
2017 szeptember 11 hétfő - 11:45:18
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 319
bernhaft írta ...

Sziasztok

csak szürke ?

Mondjuk szerintem nem kőfelverődés mert i egyértelműen kifelé púpos , nem kráteres

A pótkeréktartó nekem piros, ahogy az autó is. Hogy 100%-ban színazonos-e nem tudom megmondani, eddig úgy tűnt igen.
Kőfelverődés: a piros környezetben a világosszürke is fehérnek tűnhet, így megint csak arra hagyatkozhatok amit a szemem mond, de nekem fehérnek tűnt.

Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 11 hétfő - 14:17:43
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

RayD írta ...

bernhaft írta ...

Sziasztok

csak szürke ?

A pótkeréktartó nekem piros, ahogy az autó is. Hogy 100%-ban színazonos-e nem tudom megmondani, eddig úgy tűnt igen.
Kőfelverődés: a piros környezetben a világosszürke is fehérnek tűnhet, így megint csak arra hagyatkozhatok amit a szemem mond, de nekem fehérnek tűnt.

Köszönöm

Nekem Artic van , de egyáltalán nem az a szín a csomagtérben mint kívül.
Gyakorlatilag szürke lemez szín.
Ha valaki találkozott hasonlóval , jelezné ?
Vagy ezt is csak az enyémnél spórolták le ?

Vissza az elejére
takzol
2017 szeptember 11 hétfő - 18:54:46
takz

Regisztrált tag #2589
Regisztrált: 2015 július 09 csütörtök - 13:32:06

Lakóhely: Jász-Nagykun-Szolnok
Üzenetek: 73
Nekem Blackline limitált modell van, a külső fényezés meteor szürke metál és nekem is világos szürke színű a lemez.
Vissza az elejére
Kiskrampusz
2017 szeptember 11 hétfő - 20:09:18
Kiskrampusz

Regisztrált tag #2779
Regisztrált: 2016 november 30 szerda - 08:44:42

Üzenetek: 24
bernhaft írta ...

csak szürke ?

Vissza az elejére
Kiskrampusz
2017 szeptember 11 hétfő - 20:09:53
Kiskrampusz

Regisztrált tag #2779
Regisztrált: 2016 november 30 szerda - 08:44:42

Üzenetek: 24
Kiskrampusz írta ...

bernhaft írta ...

csak szürke ?

Stepway kivitel.

Bocsánat 2x ment el.

[ Módosítva 2017 szeptember 11 hétfő - 20:11:09 ]

Vissza az elejére
Sheme
2017 szeptember 11 hétfő - 21:09:06

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 878
Kiskrampusz írta ...

Bocsánat 2x ment el.

De legalább jól esett?

[ Módosítva 2017 szeptember 11 hétfő - 21:09:28 ]

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Weboldal
Basic
2017 szeptember 12 kedd - 07:34:20
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2467
Kb. az összes létező általam ismert autónak ilyen félig-meddig alapozószínű a csomagtartója a borítások alatt. Az egész utastér ilyen, ha az ember kiszedi a kárpitokat, ez teljesen normális.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
garamihaly
2017 szeptember 12 kedd - 12:05:15

Regisztrált tag #2844
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:23:17

Lakóhely: Algyő
Üzenetek: 69
Sziasztok. Valakinek tapasztalata Metabond olaj és benzin adalékokkal kapcsolatban? Garanciaidő alatt észreveszik a szervízben ha használom? Egyáltalán érdemes?

Vissza az elejére
bati
2017 szeptember 12 kedd - 17:22:48

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Lakóhely: Jh.
Üzenetek: 722
Mi az a paraméter,ami javulására a meteabond a megoldás?

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Weboldal
Cobalt
2017 szeptember 12 kedd - 17:39:00

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Lakóhely: Vácduka
Üzenetek: 99
Szerintetek mennyire lehet pontos az ODB-ből kinyert adat víz, illetve olaj hőfok tekintetében? Nálam egy kínai, ebay-ről rendelt adapter dolgozik, meg a torque teljes verziója. Biztos elhangzott már korábban, de lusta vagyok visszakeresni, másnak is 81 fok körül van üzem hőfokon az olaj?
Vissza az elejére
2lee
2017 szeptember 12 kedd - 19:25:51

Regisztrált tag #2878
Regisztrált: 2017 július 18 kedd - 14:26:05

Lakóhely: Székesfehérvár
Üzenetek: 3
Ha megjön Aliról az én OBD-m, megnézem

Ha már be sem kapcsol, elrontani úgysem lehet.
Vissza az elejére
Nagya21
2017 szeptember 12 kedd - 20:00:30
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Lakóhely: Székesfehérvár
Üzenetek: 182
Cobalt írta ...

Szerintetek mennyire lehet pontos az ODB-ből kinyert adat víz, illetve olaj hőfok tekintetében? Nálam egy kínai, ebay-ről rendelt adapter dolgozik, meg a torque teljes verziója. Biztos elhangzott már korábban, de lusta vagyok visszakeresni, másnak is 81 fok körül van üzem hőfokon az olaj?

HAli!!
Tömören: JA
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
magiced
2017 szeptember 12 kedd - 20:03:47

Regisztrált tag #2845
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:24:58

Lakóhely: bp
Üzenetek: 21
bati írta ...

.

Klikk!
azt mondják jót tehet néha
Vissza az elejére
garamihaly
2017 szeptember 13 szerda - 12:54:34

Regisztrált tag #2844
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:23:17

Lakóhely: Algyő
Üzenetek: 69
bati írta ...

.

Igazából a tisztán tartó hatás, illetve a kopáscsökkentés lenne a fő érv mellette. Szeretném sokáig megtartani.

Vissza az elejére
TomTom
2017 szeptember 13 szerda - 15:23:01

Regisztrált tag #2886
Regisztrált: 2017 augusztus 04 péntek - 13:22:01

Lakóhely: Pottendorf
Üzenetek: 11
Cobalt írta ...

Igen, volt már róla szó, és igen, gyárilag 80°C körül van.
Bár megerősíteni inkább csak a hűtővíz hőfokát tudom, mert nálam feltűnően együtt változik az olaj hőmérsékletével (nekem még ráncfelvarrás előtti autóm van). Ha jól emlékszem, Gergő említette, hogy olajhőmérő csak a ráncfelvarrás után került a motorba (legalábbis onnantól lehet kiolvasni), úgyhogy erős a gyanúm, hogy amit én látok olajhőfok gyanánt, az inkább egy copy a vízhőfokról (egy-két másodperc különbséggel változik a két adat torque-ban)
Ha a kérdés oka az volt, hogy kevesled az értéket, hát igen, újabban ennyi az üzemi hőmérséklet. Hogy miért? Talán környezetvédelem? Passz...
Amúgy ha az ember a termosztátot lecseréli a régebbi fajtára (azt hiszem 89°C-on nyit), akkor természetesen magasabb lesz az üzemi hőmérséklet. Állítólag a fogyasztásnak is jót tesz (nesze neked környezetvédelem ), de nem tudom, megéri-e...
Talán Sheme kollégánál olvastam, hogy megcsináltatta?
Vissza az elejére
Cobalt
2017 szeptember 13 szerda - 16:05:17

Regisztrált tag #2752

TomTom írta ...

Igen, volt már róla szó, és igen, gyárilag 80°C körül van.
Bár megerősíteni inkább csak a hűtővíz hőfokát tudom, mert nálam feltűnően együtt változik az olaj hőmérsékletével (nekem még ráncfelvarrás előtti autóm van). Ha jól emlékszem, Gergő említette, hogy olajhőmérő csak a ráncfelvarrás után került a motorba (legalábbis onnantól lehet kiolvasni), úgyhogy erős a gyanúm, hogy amit én látok olajhőfok gyanánt, az inkább egy copy a vízhőfokról (egy-két másodperc különbséggel változik a két adat torque-ban)
Ha a kérdés oka az volt, hogy kevesled az értéket, hát igen, újabban ennyi az üzemi hőmérséklet. Hogy miért? Talán környezetvédelem? Passz...
Amúgy ha az ember a termosztátot lecseréli a régebbi fajtára (azt hiszem 89°C-on nyit), akkor természetesen magasabb lesz az üzemi hőmérséklet. Állítólag a fogyasztásnak is jót tesz (nesze neked környezetvédelem ), de nem tudom, megéri-e...

Nem keveslem, csak úgy rémlett, hogy más autóknál amiket vezettem, ott 90°C volt elvileg az olajhőfok, de nem zavar különösebben. Meg gondoltam rákérdezek más mit tapasztalt. Egyébként a gép meg megy ahogy kell, gondom nincs vele, a csomagtartó még mindig böszme nagy (minden alkalommal amikor ki kell használnunk megemlítem hogy jó ez a kombi), minek zavartassam magam ilyenekkel?
Vissza az elejére
Sheme
2017 szeptember 13 szerda - 17:59:41

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 878
TomTom írta ...

Cobalt írta ...

Igen, nem reklámozhatom, kit kértem meg a beavatkozás elvégzésére.

Mivel kb 5-6 fokkal magasabb az üzemi hőmérséklet, így kímélem az izzítógyertyákat, mert lassabban hűl ki a motor. Hogy mérhetően kevesebbet fogyaszt-e, nem tudom, lévén ha elindulok, 100km alatt nem nagyon tekerek az órába - előfordulhat 400-700km-es etap is, nem ritka.

És mivel magasabb az üzemi hőmérséklet, kevesebb gázolaj is kell - nem kell "fűteni" a motort, így a hűtővizet sem, mert a termosztát később nyit.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Weboldal
Csocsesz
2017 szeptember 14 csütörtök - 18:48:35

Regisztrált tag #2429
Regisztrált: 2013 szeptember 02 hétfő - 08:24:34

Üzenetek: 46
garamihaly írta ...

Sziasztok. Valakinek tapasztalata Metabond olaj és benzin adalékokkal kapcsolatban? Garanciaidő alatt észreveszik a szervízben ha használom? Egyáltalán érdemes?

Én a kocsi új kora óta használom a gázolajadalékjukat, jelenleg 17 ezer km van bent.

Az értékesítő aki intézte a kocsimat is használja az új Cliójában.
Vissza az elejére
edukop
2017 szeptember 17 vasárnap - 07:39:41

Regisztrált tag #2823
Regisztrált: 2017 március 10 péntek - 13:55:08

Lakóhely: Paks
Üzenetek: 17
Sziasztok!

Augusztus 31.-én voltam Gergőnél. Bizonyos dolgok elvégeztettek, a hasznos beszélgetések alatt. Köszönet neki a munkáért és a tanácsokért. Többek közt azt is tanácsolta, hogy osszam meg veletek tapasztalataimat az autómról, mert sokakat érinthet. Szóval, a fórumon többen mondták, hogy kaptak egy levelet a RH-tól. Az euro 6-os dci-t vigye be, mert a computert át akarják programozni. Káros anyag kibocsájtás csökkentése miatt. Nálam ez megtörtént, amikor reklamáltam, hogy az autó csak 81C fokra melegszik fel. Csak annyit tudtam, hogy frissítést adott ki a RH és azt teszik fel. A tapasztalat azóta (de lehet, hogy csak képzelődöm, mert produkál furcsaságokat az autó):
- A fogyasztás növekedett, kb. 3-5 dl/100km (előtte: 4,8-5,2 l utána: 5,1-5,6 l). De pont, amikor Gergőhöz mentem (oda-vissza 342km), alkalmam volt megmérni, amitől leesett az állam. A kúton teljesen csurig töltöttem a tankot, (59,3 l) úgy, hogy láttam a gázolajat a betöltő nyílásban. Visszafelé ugyan így. A két tankolás között 292km-t tettem meg (csak közút + lakott terület), a computer szerint 4,3 liter átlag fogyasztással, a mért érték a kúton 4,2 liter átlagfogy. Ez egy kirívó eset, mert az óta is többet eszik. Alacsony sebességfokozatban, ill. alapjáraton hangosabb lett a motor. A teljesítményéről nincs összehasonlítható tapasztalatom, de most már (4800 km után) elég jól gyorsul, érzem az erőt alattam.
Vissza az elejére
Cobalt
2017 szeptember 17 vasárnap - 11:16:36

Regisztrált tag #2752

Van bármi olyan körülmény, ami mellett normális lehet, hogy az első lámpák párásak legyenek? Tegnap elvittem lemosni a gépet önkiszolgálóba, és észre vettem, hogy belül néhol párás volt. Lehet szimplán a hőmérséklet különbség miatt, vagy ilyet semmilyen körülmények között nem szabadna produkálnia?
Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 17 vasárnap - 21:33:49
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sajnos mióta több autónál is előfordul, már a kezelési kézikönyvbe is beleírják, hogy ez (szerintük) normális dolog, fényszórót bekapcsolva pár perc alatt eltűnik.

Hogy mi a normális, és mi nem, arról lehetne jó ideig vitatkozni. De az biztos, hogy az utoljára a Lada Samarám jobb első lámpája volt bepárásodva, mert elrepedt az üveg. Azóta eltelt 16 év, 44 autóval vagyok előrébb, és még egynél sem fordult elő. Így nagyon remélem a Lodgy-mon sem fog.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Cobalt
2017 szeptember 18 hétfő - 07:58:39

Regisztrált tag #2752

Köszi Gergő a választ, meglátjuk. A fickó felírta a listára a lámpát is, nem kezdett el egyből magyarázkodni, hogy az normális, majd kiderül mit mondanak rá. Ha minden jól megy, akkor holnapra kész lesz, kíváncsi vagyok, hogy a váltóra mit fognak mondani.
Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 18 hétfő - 09:40:12
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Kiskrampusz írta ...

Kiskrampusz írta ...

bernhaft írta ...

csak szürke ?

Stepway kivitel.

Bocsánat 2x ment el.

Sziasztok
Tudnátok még segíteni ?
Nyérc barna metál fényezéssel rendelkező tulajdonos van itt a fórumon
Ha igen , tudna nekem pár fotót átküldni a motortér lemezeinek színezéséről ?

Alapesetben , ezt láttam a kiállított autóknál is , nem lakozzák de színre fújják a belső elemeket
, motortérben , csomagtérben
Nálam csak alapozó van ( füller ) nincs színre fújva

By the was : csatoltam egy képet , remélem átmegy.
Találkozott már valaki hasonlóval ?
Nem értek hozzá mi is az pontosan , talán a kerekeket összekötő elem ilyen pár hónaposan

Második képen a színre nem fújt elemek , ez pl motortér.

Vissza az elejére
TomTom
2017 szeptember 18 hétfő - 12:04:29

Regisztrált tag #2886
Regisztrált: 2017 augusztus 04 péntek - 13:22:01

Lakóhely: Pottendorf
Üzenetek: 11
edukop írta ...

... Káros anyag kibocsájtás csökkentése miatt. ...
...A fogyasztás növekedett...

Persze tudományosan be van bizonyítva, de azért mégiscsak vicces, hogy több üzemanyagból kevesebb káros anyag keletkezik
Vissza az elejére
rallyzsoti
2017 szeptember 18 hétfő - 22:52:49

Regisztrált tag #2781
Regisztrált: 2016 december 08 csütörtök - 07:20:52

Lakóhely: Karancslapujtő
Üzenetek: 15
Légyszi valaki homályosítson fel, hogy a 2017-es Logan MCV ködlámpáját mekkora és milyen kulccsal lehet állítani? Továbbá ugyanezen típus ulésbe integrált könyöklője be kell-e, hogy kattanjon a felső állásába, mert az enyém átugrik rajta azonnal az alsó állásba és így használhatatlan!? Elvileg van alul 1 gomb, ami oldaná a felső állását, de az nem működik!
Vissza az elejére
ugux
2017 szeptember 19 kedd - 14:38:20

Regisztrált tag #2817
Regisztrált: 2017 március 02 csütörtök - 09:04:28

Üzenetek: 23
A hétvégén Ausztriában jártam, és örömmel konstatáltam, hogy nagyon sok Dacia rohangál arrafelé is. Persze mind osztrák rendszámmal, tehát a márka nekik is bejött, és megfelel . Láttam szinten minden típusból, egyedül MCV-t nem. Persze a legtöbb ott is a Duster volt, de több Sandero, és Lodgy is állt a parkolókban.

Egyik extrább változat:

Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 19 kedd - 16:18:46
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

bernhaft írta ...

Kiskrampusz írta ...

Kiskrampusz írta ...

bernhaft írta ...

csak szürke ?

Stepway kivitel.

Bocsánat 2x ment el.

Sziasztok
Tudnátok még segíteni ?
Nyérc barna metál fényezéssel rendelkező tulajdonos van itt a fórumon
Ha igen , tudna nekem pár fotót átküldni a motortér lemezeinek színezéséről ?

Alapesetben , ezt láttam a kiállított autóknál is , nem lakozzák de színre fújják a belső elemeket
, motortérben , csomagtérben
Nálam csak alapozó van ( füller ) nincs színre fújva

By the was : csatoltam egy képet , remélem átmegy.
Találkozott már valaki hasonlóval ?
Nem értek hozzá mi is az pontosan , talán a kerekeket összekötő elem ilyen pár hónaposan

Második képen a színre nem fújt elemek , ez pl motortér.

Még várom ha valakinek van nyérc barna autója és esetleg tudna nekem küldeni pár képet hogy van színezve a motortere.
Nálam komplett színezési eljárásokat hagyott ki a Dacia a gyártásnál de egy barna színű autó képei
csomagtérről és motortérről nagy segítség lenne .

Másik kérdés :
A motor alatt van egy vas rúd ,ami rozsdafoltos ( fél éves az autó )
Talán féltengely lehet vagy valami összekötő elem ( sorry nem vagyok nagy szakember )
Más látott már fiatal autójában hasonlót ?

Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 19 kedd - 18:40:22
Krogergo

Regisztrált tag #331

Mi lenne, ha te tennél fel képet. Had szörnyűlködjünk.
Jobb alul ,,Válasz" mappa (ami előtt a papírlap ikon van, nem a ,,Válasz a témára"), után ami bejön új oldal, ott a tallózás. Max 500kb-os képet (pl. JPG formátum) tudsz feltölteni. Ha betallózta, után tudsz akár többet is. Ha megvagy, rányomsz az ,,Előnézet"-re. Ha rendben akkor meg a ,,Válasz a témára"

A rozsdás ,,rúd" az a féltengely(ek). Kb. 1000 után tönkre is fog menni bele a pár cm vastag tömör vas

Vissza az elejére
Weboldal
Cobalt
2017 szeptember 19 kedd - 22:56:27

Regisztrált tag #2752

Tudna esetleg valaki ajánlani nekem ülés huzatot? Akár konkrét típussal is, de nem a horror árkategóriában keresgélek. Érdemes a tescoban kapható pár ezer Ft-os cuccokkal próbálkozni?

Egyébként megvolt a szerviz, kb 46000 Ft-ot fizettem, ebben már volt még egy flakon plusz 5w30-as olaj is. Ha érdekel valakit a pontos összeg, akkor majd megnézem, csak a plusz garanciával együtt fizettem, ezért nem emlékszem a konkrét összegre. Ja, Fóton voltam, szerintem korrektek, továbbra is oda fogok járni.
Vissza az elejére
Mikee
2017 szeptember 20 szerda - 06:59:21

Regisztrált tag #2621
Regisztrált: 2015 október 13 kedd - 09:02:00

Lakóhely: Budapest XVI.kerület
Üzenetek: 84
Cobalt írta ...

Tudna esetleg valaki ajánlani nekem ülés huzatot? Akár konkrét típussal is, de nem a horror árkategóriában keresgélek. Érdemes a tescoban kapható pár ezer Ft-os cuccokkal próbálkozni?

Egyébként megvolt a szerviz, kb 46000 Ft-ot fizettem, ebben már volt még egy flakon plusz 5w30-as olaj is. Ha érdekel valakit a pontos összeg, akkor majd megnézem, csak a plusz garanciával együtt fizettem, ezért nem emlékszem a konkrét összegre. Ja, Fóton voltam, szerintem korrektek, továbbra is oda fogok járni.

Szia!

A Lidlibe lehet kapni időszakosan 5000 jó magyar forintért, a fejtámla huzat az nagy, de a többi tök jó!

Üdv
M

[ Módosítva 2017 szeptember 20 szerda - 07:01:07 ]

Egy áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.
Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 20 szerda - 08:15:42
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Krogergo írta ...

Mi lenne, ha te tennél fel képet. Had szörnyűlködjünk.
Jobb alul ,,Válasz" mappa (ami előtt a papírlap ikon van, nem a ,,Válasz a témára"), után ami bejön új oldal, ott a tallózás. Max 500kb-os képet (pl. JPG formátum) tudsz feltölteni. Ha betallózta, után tudsz akár többet is. Ha megvagy, rányomsz az ,,Előnézet"-re. Ha rendben akkor meg a ,,Válasz a témára"

A rozsdás ,,rúd" az a féltengely(ek). Kb. 1000 után tönkre is fog menni bele a pár cm vastag tömör vas

Szia !
Alapvetően nem azért írtam hogy szörnyülködjünk , ahogy írtam én is a féltengelyre gyanakodtam .
Töltöttem fel képeket igaz most látom hogy 500kb felettiek voltak . ezért nem mentek át-
Nem a féltengely a fő problémám.
A csomagtér . motortér , illetve a első sárvédők belső éle ( ami az ajtók miatt takarásban van ,
nincsenek nálam színre fújva.
Tudom hogy ezeket lakkozni nem szokták , de nálam színre sincs fújva
Ezért lenne nagy segítség ha valaki hasonló színű autó motorteréről , csomagteréről tudna
küldeni fotót.

Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 20 szerda - 08:43:14
Krogergo

Regisztrált tag #331

Én sem a féltengely képére gondoltam.
Várjuk a kritikus helyekről (motortér, pórkerék tartó, stb. amit írtál) a fényképeid, és utána megnézzük ugyan ezeket a saját autóinkon. Egyszerűbb így a többi klubtagnak összehasonlítani a sajátjával, és megírniuk a választ, mint, hogy mindenki nekiálljon fényképezni 1 ember kedvéért.

Vissza az elejére
Weboldal
bernhaft
2017 szeptember 20 szerda - 09:55:50
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Krogergo írta ...

Várjuk a kritikus helyekről (motortér, pórkerék tartó, stb. amit írtál) a fényképeid, és utána megnézzük ugyan ezeket a saját autóinkon. Egyszerűbb így a többi klubtagnak összehasonlítani a sajátjával, és megírniuk a választ, mint, hogy mindenki nekiálljon fényképezni 1 ember kedvéért.

Szia

Ez a kép a motortérről készült , torony illetve a sárvédő felől a belső lemez a motortében

Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 20 szerda - 10:04:48
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

bernhaft írta ...

Krogergo írta ...

Szia

Ez a kép a motortérről készült , torony illetve a sárvédő felől a belső lemez a motortében

Ez is motortér belseje oldalról.
Itt a vak is láthatja szerintem hogy nincs színre fújva még jelzés értékkel sem.
( nyérc barna metál az alapszín )

Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 20 szerda - 10:48:09
Krogergo

Regisztrált tag #331

A képek jobb felső sarkán látható gondolom az autó fényezésének színe.
Ehhez képest valóba elég gyatra, és még csak mutatóban sincs belőle a tornyon, hossz nyúlványon.
Sandero-n nem tudom most megnézni (majd holnap) 2 db Lodgyn (bontás alatt lévő fehér, és a saját Izlandi szürke metál) viszont teljesen színre van fújva ha nem is olyan vastagon (de nem üt át az alapozó, kicsit szemcsés) mint a karosszéria elemek. A fehéren nem, de a metálszínűmön még némi lakk is van, legalább is normál ködöléshez képest fényesebb.

Vissza az elejére
Weboldal
bernhaft
2017 szeptember 20 szerda - 10:58:30
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Krogergo írta ...

Ehhez képest valóba elég gyatra, és még csak mutatóban sincs belőle a tornyon, hossz nyúlványon.
Sandero-n nem tudom most megnézni (majd holnap) 2 db Lodgyn (bontás alatt lévő fehér, és a saját Izlandi szürke metál) viszont teljesen színre van fújva ha nem is olyan vastagon (de nem üt át az alapozó, kicsit szemcsés) mint a karosszéria elemek. A fehéren nem, de a metálszínűmön még némi lakk is van, legalább is normál ködöléshez képest fényesebb.

Köszönöm !
Szerintem a Sandero-k is hasonló eljárással készülnek , a Logan-ból már láttam élőben , egyértelműen
színre voltak fújva .
Már megírtam a reklamációmat a z RH-nak ,és ezek után már nem csoda hogy a külső fényezéssel gondjaim vannak .
Nem hiszem el hogy ez velem fordul elő ... azt sem tudom elhinni hogy ezt a minőség ellenőrzés és az null revizió sorrán nem tűnt fel senkinek , tehát szerintem ez a részükről rejtett hibának minősül.

Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 20 szerda - 11:06:40
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

bernhaft írta ...

Krogergo írta ...

Köszönöm !
Szerintem a Sandero-k is hasonló eljárással készülnek , a Logan-ból már láttam élőben , egyértelműen
színre voltak fújva .
Már megírtam a reklamációmat a z RH-nak ,és ezek után már nem csoda hogy a külső fényezéssel gondjaim vannak .
Nem hiszem el hogy ez velem fordul elő ... azt sem tudom elhinni hogy ezt a minőség ellenőrzés és az null revizió sorrán nem tűnt fel senkinek , tehát szerintem ez a részükről rejtett hibának minősül.

Amúgy a réteg vastagságok 146- 175 között alakult kívül . ( ez csak úgy infóként )
Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 20 szerda - 17:51:15
Krogergo

Regisztrált tag #331

Az utóbbi rétegvastagság teljesen rendben van.

Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF