A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:       >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Indy
2014 január 23 csütörtök - 07:12:45
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Legyen ilyen is! Az új Logan kombiváltozata, kizárólag öt üléssel.

[ Módosítva 2014 január 23 csütörtök - 10:38:52 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
hobby2
2012 december 12 szerda - 16:31:45
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2416
Laci, dec. 19-én viszem ugyanide az autót műszakira, amíg elkészül, kihasználom az alkalmat, és megnézem, na meg ha lehet kipróbálom!!!
Vissza az elejére
stepway
2013 március 09 szombat - 10:49:05

Regisztrált tag #1913
Regisztrált: 2013 január 14 hétfő - 18:54:25

Üzenetek: 5
Szép napot mindenkinek!
Január végén rendeltem meg a Sandero Stepway Artic automat 09 TCe motorral. Hozzáteszem, soha nem volt még Dáciám. Anno 1310 tlx-ben ültem, mint utas. A Sanderot nemrég probálhattam ki a kis turbo motorral, korán reggel, hideg motorral. Sok helyen olvastam, hogy rántgat, gyenge stb. Hát én probálgattam ugratni, mint Ruzsasándor a lovát, de nekem nem ment. Viszont huzott, jól gyorsult és a hangja sem volt zavaró. Az, hogy mennyire lesz tartós kis motor az a jövő zenéje. Remélem nem csalódok a márkában. üdv. Laci
Vissza az elejére
Krogergo
2013 március 09 szombat - 10:58:30
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Sok sikert hozzá, egyúttal Üdv a klubban!
Ha az autód hozni fogja azt a minőséget, amit 2004-től, a Logan bevezetésétől megszokhattunk, akkor nem kell aggódnod.
A motor az már más dolog, majd idővel kiderül. Mindenesetre szerintem majd sokan várjuk a tapasztalatokat a 0.9TCE-val kapcsolatban, ha rendszeresen beszámolsz róla. Fogyasztás, dinamika városon kívül, stb.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Basic
2013 április 16 kedd - 18:42:01
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Újabb Sandero teszt (AM):

Szinte bagóért

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
stepway
2013 május 20 hétfő - 17:47:38

Regisztrált tag #1913

Remélem hétvégén rendszám is lesz rajta.

Vissza az elejére
Nyirati
2013 május 20 hétfő - 21:04:06
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1076
Gratulálok a gépegységhez !! Sok örömöd leld benne.

Soha nem elég!
Vissza az elejére
Indy
2013 május 21 kedd - 08:50:46
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
stepway írta ...

Remélem hétvégén rendszám is lesz rajta.

Gratulálok a szép autóhoz! Motorja milyen?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
stepway
2013 május 24 péntek - 07:58:02

Regisztrált tag #1913

Kemény 4 hónapos várakozás után rendszám van az auton. Tegnap volt az "ünnepélyes" átadás. A tetszési index 100% !!
Vissza az elejére
Basic
2013 május 25 szombat - 12:12:32
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Ma láttam a környékünkön az első privát kettes Sandero-t.
Jól nézet ki...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
stepway
2013 június 01 szombat - 17:59:52

Regisztrált tag #1913

Emelkedtek a Sandero árak. Az összes modell 50.000.- Ft-al, metálfényezés 6.000.-el és mostantól nincs benne a Stepway alapárában, mint eddig volt. Emelkedett a NAVI ára is 5:000.-el. Viszont a 60 hó/100.000km plussz garancia 26.000.-Ft-al csökkent.
Tehát, így egy Sandero stepway artic ára 146.000.-Ft-al emelkedett junius 1-től.

Amugy a sajátom kitűnően működik. Eddigi átlagfogyasztása a komputer szerint 6,6 liter/100 km. inkább városi használatban.

[ Módosítva 2013 június 01 szombat - 18:02:28 ]
Vissza az elejére
Tibor
2013 június 19 szerda - 18:09:58
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421
Regisztrált: 2013 június 04 kedd - 13:40:51

Üzenetek: 95
Én, május 16-án adtam a foglalót, egy Stepway arctic-ra. Ígérték, hogy hamarosan értesítenek, de azóta nem történt semmi. Szeptember elejére ígérték, hogy megkapom a kocsit. Nem tudom ez, hogy jön össze, mert a romániai gyár egész augusztus hónapban be van zárva. Ezt a román fórumokról tudom.
Egyelőre várok, és olvasom az itteni újdonságokat. Jó lenne, ha többet írnának azok, akiknek már megvan és használják a kocsijukat.
Vissza az elejére
BlackBird
2013 június 25 kedd - 09:19:49
-Email-

Regisztrált tag #2423
Regisztrált: 2013 június 25 kedd - 08:07:36

Üzenetek: 4
Sziasztok!

Új emberként , örülök , hogy itt lehetek veletek.Regisztrácóm oka , hogy 4 napja boldog tulajdonosa vagyok egy új Sandero Stepway 1,5dci Arcticnak.
Március végén rendeltem és ugye 4 napja van nálam és mentünk 250km-et.Nagyon jó és legnagyobb meglepetésemre minden nap jön valaki aki érdeklődik iránti, hol egy kúton, hol egy parkolóban.
Mikor elhoztam azt mondták a szalonban , hogy a jelenleg megrendeltekre már decemberi határidőt adnak meg szállításnak ez Tibornak rossz hír gondolom ezért nem jelentkeztek még.

Csak a szelíd madarak vágyakoznak, a többiek repülnek!
Vissza az elejére
kekek
2013 június 25 kedd - 11:17:44
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
Gratulálok az autóhoz, üdv a Daciások táborában.
Leld benne örömöd, és sok-sok balesetmentes kilométert kívánok!
Vissza az elejére
Tibor
2013 június 25 kedd - 20:40:46
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

BlackBird írta ...

Sziasztok!

Új emberként , örülök , hogy itt lehetek veletek.Regisztrácóm oka , hogy 4 napja boldog tulajdonosa vagyok egy új Sandero Stepway 1,5dci Arcticnak.
Március végén rendeltem és ugye 4 napja van nálam és mentünk 250km-et.Nagyon jó és legnagyobb meglepetésemre minden nap jön valaki aki érdeklődik iránti, hol egy kúton, hol egy parkolóban.
Mikor elhoztam azt mondták a szalonban , hogy a jelenleg megrendeltekre már decemberi határidőt adnak meg szállításnak ez Tibornak rossz hír gondolom ezért nem jelentkeztek még.

Gratulálok az új kocsidhoz! Kívánom, hogy leld benne a várt örömöket.
Én, személyesen beszéltem tegnap az ügynökkel, aki intézi az én kocsimat, és most azt mondta, hogy szerinte szeptemberi gyártás lesz, októberi átadással.
Nincs mit csinálni, várok.
Addig is szeretném olvasni saját véleményeteket, és tapasztalatokat a kocsiról.
Pláné a benzinesek.:rain

Vissza az elejére
BlackBird
2013 június 26 szerda - 08:50:37
-Email-

Regisztrált tag #2423

Tibor írta ...

BlackBird írta ...

Sziasztok!

Én, személyesen beszéltem tegnap az ügynökkel, aki intézi az én kocsimat, és most azt mondta, hogy szerinte szeptemberi gyártás lesz, októberi átadással.

Köszönöm szépen!

Saját tapasztalat:
Az ülés nagyon kényelmes , de oldaltartása szinte nulla.Kanyarban kissé billenős a karosszéria.Fűtómű hibátlan ezekre a magyar utakra tökéletes kismítja nagyon szépen.Navi no1 nagyon jól dolgozik.Motorról nem írok mert benzines érdekel:respect
Vizes úton nagyon sok sarat csap a csomagtérre.Az ablakemelő elhelyezést pedig nem bírtam eddig megszokni.

Nagyon röviden 280km alatt ennyi impulzus ért , illetve jóval több de az leginkább azért mert ez az első dízel autóm:tanc

Vissza az elejére
Tibor
2013 június 27 csütörtök - 18:42:21
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

BlackBird írta ...

Tibor írta ...

BlackBird írta ...

Sziasztok!

Köszönöm szépen!

Saját tapasztalat:
Az ülés nagyon kényelmes , de oldaltartása szinte nulla.Kanyarban kissé billenős a karosszéria.Fűtómű hibátlan ezekre a magyar utakra tökéletes kismítja nagyon szépen.Navi no1 nagyon jól dolgozik.Motorról nem írok mert benzines érdekel:respect
Vizes úton nagyon sok sarat csap a csomagtérre.Az ablakemelő elhelyezést pedig nem bírtam eddig megszokni.

Nagyon röviden 280km alatt ennyi impulzus ért , illetve jóval több de az leginkább azért mert ez az első dízel autóm:tanc

Köszönöm a válaszodat.
Elfogadok bármilyen véleményírást mindenkitől, legyen az benzines vagy dízeles.
Volna egy olyan kérdésem, hogy hogyan kell használni az ECO gombot, és milyen hatásai vannak? Lehet, hogy buta kérdés, de míg nincs meg az autóm, hogy saját magam tapaszoljam ki, addig kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mit határoz a fogyasztásban?

Köszönettel: Tibor

Vissza az elejére
BlackBird
2013 június 27 csütörtök - 19:44:02
-Email-

Regisztrált tag #2423

Tibor írta ...

BlackBird írta ...

Tibor írta ...

BlackBird írta ...

Sziasztok!

Köszönöm szépen!

Saját tapasztalat:

Köszönöm a válaszodat.
Elfogadok bármilyen véleményírást mindenkitől, legyen az benzines vagy dízeles.
Volna egy olyan kérdésem, hogy hogyan kell használni az ECO gombot, és milyen hatásai vannak? Lehet, hogy buta kérdés, de míg nincs meg az autóm, hogy saját magam tapaszoljam ki, addig kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mit határoz a fogyasztásban?

Köszönettel: Tibor

Ezen az ECO gombon én is sokat filóztam , még az autó megérkezése előtt.A kerekedő elmondás (és a külföldi honlapok leírása alapján) elvesz valamennyi motorerőt és nyomaték , illetve optimalizálja az elektromos fogyasztókat.Elvben bármikor be illetve ki lehet kapcsolni.A fedélzeti számítógép szerint 1dl-el eszik kevesebb azonos sebességnél ugyanazon útvonalon.
A motor és nyomaték visszaesést a járatás miatt nem éreztem, 2 kézzel fogható dolgot éreztem: a klíma erejét tényleg visszacsökkentette (igaz simán elviselhető volt tehát nem sültem meg bent ) illetve a navigáció kijelzőjének fényerejét valmelyest visszavette.Lámpákkal egyebekkel nem éreztem különbséget (igaz nappal volt éjjel lehet észrevehetőbb).
Most azt tervezem , hogy ez a tank elmegy "sima" módban a következőt pedig végig eco módban fogom vezetni.A rendszer ugyanaz lesz tankolás az első kattintásig és megnézni a km számlálót akkor amikor először kigyullad a visszajelző.Mivel a munka miatt sokat utazok azonos utakon így a körülményekben nem lesz különösebb eltérés.
Ha az 1dl/100km (ahogy a fedélzeti számítógép írja) eltéréssel számolunk (feltételezve , hogy 1000km-re elég az 50L) akkor 1L gázolajat kellene megspórolni 1000km-en ami ugye annyit tesz , hogy kb. 25kmmel kellen tudnom többet menni 1 tankkal eco módban.
Ha kissé zavaros lett az eszmefuttatásom vagy valami változó még hiányzik belőle írjátok meg és bővítjük a képletet

[ Módosítva 2013 június 27 csütörtök - 19:54:18 ]

Vissza az elejére
zsotee
2013 június 29 szombat - 20:40:46

Regisztrált tag #1103
Regisztrált: 2008 szeptember 01 hétfő - 08:45:54

Üzenetek: 49
Üdv

Egy gyors kérdésem lenne, ami nem feltétlenül a Sanderoval, hanem úgy általánosságban a dacia márkával kapcsolatban lenne. Én eddig úgy tudtam, hogy a Daciáknak nincs galvanizálva a karosszériája, ezért is van csak 6 év gar az átrozsdásodásra, viszont a dacia.hu-n ezt találtam. Most akkor mi a helyzet ezügyben? Link: Klikk!

[ Módosítva 2013 június 29 szombat - 20:41:15 ]
Vissza az elejére
vackor28
2013 június 29 szombat - 20:56:58
Vendég

Üdv!
Zsotee!
Ez mind szép és jó, amit belinkeltél, de nem volt ez mindig így! Most egy pár éve valóban ez a 3 lépcsős munkafázis van! De a legnagyobb baj az volt és sok alkalommal még most is ez van némely tipus esetében, hogy az alapanyag, vagy a megmunkált, vagy éppen már préselt, vagy formált anyag, lemez, karosszéria elem a szabadban állt! Nos ez a bökkenő, de valóban igyekeztek ezt az állapotot megszüntetni!
A technológiai fegyelem nem mindig volt a helyzet magaslatán, de az utóbbi években már nem jellemző ez a jelenség!
Vissza az elejére
Tibor
2013 július 05 péntek - 11:37:54
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

BlackBird írta ...

Sziasztok!

Ez tényleg rossz hír.:god
De, szerencsére a mai nap, telefonon hívott az ügyi nézőm, és közölte velem, hogy a rendszerben megjelent az alvázszám és a tervezett átadási hét.:dob2
Így a 41 hét lesz az, amikor megkapom a kocsit. Nincs is olyan sok addig….(3 hónap).:drive

Vissza az elejére
Tibor
2013 július 07 vasárnap - 09:53:19
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

Sziasztok.

Próbáltam törölni, de nem tudom, hogy sikerült.
A linket ujjból felteszem. Nekem semmi hiba nélkül megnyitja. Opera böngészővel is, és Firefoxszal is. Semmilyen fajta hibaüzenetet nem kapok. Bármelyik képre rá kattintok, azonnal lejátszásra kerül. Sajnálom, ha nem sikerül. Valaki, más le tudta játszani?

Üdv. Tibor

Klikk!

[ Módosítva 2013 július 07 vasárnap - 18:18:40 ]
Vissza az elejére
vackor28
2013 július 07 vasárnap - 09:57:24
Vendég

Tibor írta ...

Ha még nem láttátok, érdemes megnézni:

Klikk!

Vissza az elejére
vackor28
2013 július 07 vasárnap - 09:59:45
Vendég

Üdv!
Tibor a gépem leállította fenyegetettség miatt, 4 alkalommal egymás után! Azt javaslom töröljétek és tedd fel újra! Piros szintű értesítés érkezett, tehát nem egy kezdő aki ezt rátette!!!!!!!
Vissza az elejére
Tibor
2013 július 07 vasárnap - 18:19:48
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

Tibor írta ...

Sziasztok.

Próbáltam törölni, de nem tudom, hogy sikerült.
A linket ujjból felteszem. Nekem semmi hiba nélkül megnyitja. Opera böngészővel is, és Firefoxszal is. Semmilyen fajta hibaüzenetet nem kapok. Bármelyik képre rá kattintok, azonnal lejátszásra kerül. Sajnálom, ha nem sikerül. Valaki, más le tudta játszani?

Üdv. Tibor

És most?

Klikk!

Vissza az elejére
vackor28
2013 július 07 vasárnap - 18:33:17
Vendég

Üdv!
Most én is hiba nélkül!
Köszi!
Vissza az elejére
BlackBird
2013 július 10 szerda - 18:19:22
-Email-

Regisztrált tag #2423

Ma sikerült belerakni az autóba az 1111-ik kilómétert :
Minden csodálatos és rendben van , kivéve az elektromos ablakemelő, egyszerűen nem bírom megszokni a helyét.
Átlagfogyasztás computer szerint 4,2L/100km ami fantasztikus.
Történt némi upgrade mert beszereztem gyári sandero gumiszőnyeget és csomagtértálcát.
Jövőhét végén jön az első nagyobb teszt mert megyünk a Balatonra legalább kiderül milyen az autópályán.

Vissza az elejére
zsotee
2013 augusztus 20 kedd - 13:58:28

Regisztrált tag #1103
Regisztrált: 2008 szeptember 01 hétfő - 08:45:54

Üzenetek: 49
Sziasztok

Az új Sanderon, milyen módon lehet a csomagtérajtót nyitni? Azért kérdem, mert én úgy tudom a hagyományos gombotnyomós módszerrel nyílik, viszont láttam egy tesztet róla, ahol egy kart kell meghúzni a vezetőülés mellett és úgy nyílik. Linkelem a videót, 2:10-nél kezdődik. Lehet, hogy az angol piacra máshogy szállítják,mert ahogy nézem a zár is máshogy néz ki a csomagtér ajtón? Videó: Klikk!
Vissza az elejére
macilka
2013 augusztus 23 péntek - 20:34:01
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Korrekt teszt!
Vissza az elejére
Tibor
2013 augusztus 30 péntek - 09:08:37
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

Sziasztok!

Mint már előzőleg írtam, hamarosan megkapom a Sanderomat. Azt mondták, hogy 41-ik hét. Igaz, hogy a szerződésben az áll, hogy 36-39-ik hét.
Nem is ez zavar engem, hanem az csapta ki a biztosítékot így utólag, hogy a kereskedő azt mondta, hogy Renault Creditfinanszírozást ajánlja, és min.400 000 Ft. az az összeg, amit hitelként kell felvenni.
A kocsi pedig a bank tulajdona, én csak üzembe tartó vagyok.
Én, most ezen teljesen fel vagyok háborodva, mert a kocsi árának a 88%-át én adom, akkor miért a Bank a tulajdonos?
Sokkal többet nem spórolok, hogy hitelt veszek fel, mert rá számítva minden költséget ugyanott vagyok, mint ha egyben fizetném ki. És, most a kocsi forgalomba helyezést én fizetem, nem a bank, és a hitel lejárata után az átíratást csak én fizetem.
Csak ezt szerettem volna közölni, mert nagyon feldühített.
Üdv. Mindenkinek!

[ Módosítva 2013 augusztus 30 péntek - 20:48:45 ]
Vissza az elejére
Tibor
2013 október 17 csütörtök - 08:51:59
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

Nagy örömmel jelentem, hogy tegnap óta megvan a gépsárkányom. Nyomtam is 35 km-t bele. Ez volt az út a márkakereskedésből hazáig. Mondhatom, jól meg is kereszteltem, mert egész úton zuhogott az eső.
Első benyomás, nagyon jó. Jól gyorsul, stabil az úton, kanyarokban, és nagyon kellemes illata van (új). Hamarosan lesz egy hosszú utam, majd az élményekről be fogok számolni.
Vissza az elejére
Papuskám
2013 október 17 csütörtök - 15:09:25

Regisztrált tag #1906
Regisztrált: 2013 január 01 kedd - 09:51:31

Üzenetek: 19
Háát !!Az ablaktörlő ha jól müködött akkor hosszú életü lesz a verda !!!Sok Baleset- mentes Km ert, és boldog kiruccanásokat Kívánok neked !!!

Vagyok mert csináltak
Vissza az elejére
Nyirati
2013 október 17 csütörtök - 19:56:47
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1076
Sok örömödet leld a gépsárkányodban !!

Soha nem elég!
Vissza az elejére
Tibor
2013 november 25 hétfő - 19:33:28
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

Köszönöm a sok jókívánságot!
Már több mint 1600km-t tettem meg. Nagyon jól megy a kis sárkány. Nem zajos, jól húz, a kanyarokban elég stabil, jobb, mint a volt Ignisem.
Autópályán nagyon kényelmes, hogy tempómattal tudok menni. A fogyasztásról nem sok mindent tudnék még mondani. Egyelőre, azt tudom mondani, hogy a fedélzeti computer szerint az átlagom 6,1-6,8 között van. Remélem, ez még csökkeni fog. Még eddig nem haladtam át a 130km/h-t. Ha megmagyarázná valaki, hogyan tehetek fel képeket, szívesen teszek egy párat.
Kellemes hetet mindenkinek.
Tibor

Vissza az elejére
Sheme
2013 november 26 kedd - 08:57:31

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1002
@Tibor

Köszi a képeket, így legalább lehet látni, h a TW - turbós Warnyú - mennyit pörög adott sebességnél és mit iszik.

110km/h-nál ~2700f/p, csak nem látszik, mennyi a pillfogyi mellé, mert tempomatot használtál és nem kattintottad át a jobboldali bajuszkapcsoló gombjával a fedélzetit.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2013 november 27 szerda - 21:54:25
Krogergo

Regisztrált tag #331

Te Sheme! Nem jársz erre? Annyian szeretnének tempomatot. Darabokra kellene szedni az autódat lemásolni a kábelköteget, meg lementeni a softver tartalmakat.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Sheme
2013 november 28 csütörtök - 08:58:53

Regisztrált tag #80

Tibor írta ...

BlackBird írta ...

Tibor írta ...

BlackBird írta ...

Ha valakit kihagytam volna, bocs!

@RSDönCI:

Hooogyis neee! Amit egyszer összekalapáltak a gyárban, maradjon is úgy!

Mondjuk ha betennél cserében egy vízhőfok-, olajnyomás- és turbónyomás-mérőt, beszélhetünk!

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2013 november 28 csütörtök - 12:28:03
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

Tibor írta ...

BlackBird írta ...

Tibor írta ...

BlackBird írta ...

Ha valakit kihagytam volna, bocs!

@RSDönCI:

Hooogyis neee! Amit egyszer összekalapáltak a gyárban, maradjon is úgy!

Mondjuk ha betennél cserében egy vízhőfok-, olajnyomás- és turbónyomás-mérőt, beszélhetünk!

Még pár embert kihagytál

Az tök unalmas, ha minden olyan mint gyárilag. Meg téged nem érdekel, hogy a műszerfal belseje mögötti vascső merevítésnek a hátoldalán lévő műanyag pöcöknek milyen a színe a széle sorjás e? Vagy hogy pl. a tűzfal szigetelés belső oldala 2.8 vagy 3mm vastag?
Ne aggódj, ennyire nem kellene szétszedni, csak ijesztgetlek. De legalább sokáig tart (mármint ,,megfejteni" a tempomat softveres és és vezetékes részét) Kormány buroklat, műszer egység, meg még pár műanyag kacat, burkolat.

Ami a műszereket illeti, simán megoldható a beszerelés. Ha megveszed, megcsinálom, egy délelőttös munka. Neten vagy tunning boltokban millió ilyet találsz. Veszel egy ,,A" oszlopra való 3-as tartót, amibe a kör alakú mérő órák mennek. Meg megveszed hozzájuk a mérő szenzorokat, toldó csöveket/idomokat.

Vissza az elejére
Tibor
2013 december 04 szerda - 18:12:36
2721, Pilis

Regisztrált tag #2421

Egy pár kép:

Vissza az elejére
jony79
2013 december 05 csütörtök - 06:43:35
jony79

Regisztrált tag #2425
Regisztrált: 2013 július 04 csütörtök - 08:37:30

Üzenetek: 37
Nagyon szèp! Kicsit irigykedem is.

Gupcsi József
Vissza az elejére
András
2014 január 22 szerda - 22:29:40
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 314
Halihó....... mivel még nincs önálló topikja az Uj Logan MCV-nek ( a kombi ) ezért ide irom rövid kis mesémet.
Szóval: ma megváltam a 2007 novemberében vásárolt szeretett MCV-m-től. A fiam kapta meg, mivel az unokám még nem tud vezetni ( áprilisban fog megszületni, reméljük nem jön hamarább ) és milyen jó lesz ide-oda szaladgálni vele (pl. a naagyszülőkhöz ) és az óriási csomagterében mindent lehet vinni ( pl. Babakocsi )

Dehát nem lehet Dacia nélkül "élni" ezért szintén ma megrendeltem egy Uj Dacia Logan MCV-t ( azért irom igy mert még csak igy lehet megkülömböztetni a régitől, azt ugye mégse irhatom, hogy : MCV LAU 12D 5RA, ugyanis a szerződésben ez van ) ARCTIC változatban - minden benne van extraként csak a tempomat, a normál pótkerék és a könyöktámasz lett hozzátéve.
Azt még csak megértem, hogy az árából 577 000 Ft a forgalmi adó, dehogy további 65 000 Ft regisztrációs adót is kell fizetni az meglepett ( azt hittem, hogy csak a használtak után kell )
Meglepett továbbá, hogy ekkora az érdeklődés iránta: én voltam ezen a héten az ötödik aki ebben a szalonban ( Meszlényi Békéscsaba ) ilyet rendelt, pedig még csak szerda van.
Emiatt aztán jó hosszu a várakozási idő: előreláthatóan április 30-án érkezik meg és május 8-án tudom átvenni.
Hát ez volt az én kis mesém - most pár hónapig Dacia nélkül telik- de aztán ismét köztetek leszek. Remélem, hogy a talira már ezzel tudok menni...........
Vissza az elejére
Krogergo
2014 január 23 csütörtök - 10:50:28
Krogergo

Regisztrált tag #331

Gratulálok!
Akkor ezek szerint miután beszéltünk el is mentél megrendelni. Melyik motor típusra esett végül a választás? Ugye az 1.2 16V-ről sikerült lebeszélni?
Próba útra végül sikerült valamelyikkel elmenni?

Egyébként nem csodálkozom, hogy ennyien veszik. Ez már külalakra is tetszik legtöbb embernek. Másrészt aki nem nagyzolni akar, annak ideális családi autó. Ilyen áron más választás meg nincs. És ebben is van minden, amire egy átlag embernek szüksége lehet, 4 légzsák, ABS, menetstabilizáló, vészfékrásegítő, Media NAV, tempomat, klíma, elektromos ablakok, tükrök, fedélzeti computer, stb.
Ezekkel az új típusokkal megérte a Dacia, hogy aki full extrásat vesz belőle, annak otthon már nem kell farigcsálni, és egy csomó egyéb praktikus kiegészítőt/extrát utólag beszerelni. Nekem ,,mániám" az ilyesmi, de ha az otikától eltekintünk, még én sem sok mindent változtatnék magamnak egy ilyenen. Max. az égős nappali menetfényt, meg a Media Nav softverét, plusz egy vízhőfok kijelzőt.
Kár, hogy ezt már nem gyártják a jó öreg 1.6MPI-vel. Igazán elintézhetné a klub vezetőség, hogy flottában behozzanak nekünk pár 100 darab motor és váltó nélkülit (régen volt itt fent egy cikk, amcsikhoz így ment az előző MCV amiből elektromosat akartak csinálni, aztán csődbe mentek) aztán mindenkink csak át kellene pakolni a régiből az újba. (az MPI úgy sem megy tönkre szinte soha)

Vissza az elejére
hobby2
2014 január 23 csütörtök - 12:09:36
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2416
Gratulálunk András, mi is reméljük, hogy az idei találkozón meg is csodálhatjuk az új autódat!
Vissza az elejére
Sheme
2014 január 23 csütörtök - 13:39:49

Regisztrált tag #80

@Krogergo
Ugye az 1.2 16V-ről sikerült lebeszélni?
Szerintem az az 1.1-es benyás lesz, mert ha a tréfa rajta 577 ropi és kért bele lábpótlót, lendkereket és korlátot, úgy sacc/kb 2.7-2.8 misi közé lövöm be az árát.

Ennek ellenére remek döntésnek tartom!

/ *

Természetesen pl a vezess megfelelő topikjában jönnének a fikázások, mennyivel jobban járna 2.5 misiért egy 12-15 éves használt, három tulajt megért 2.5-ös 6 hengeres benzines, full bőrös, puncitágítós, farokmasszírozós, ???km-ről garantáltan 71234km-re visszatekert órájú, "keveset futott", szinte gyári állapotú bontószökevénnyel. És még maradna is a javításokra pár sztotyinkája is.

Na most ÉN 1000%-ban megértem azt, aki nem szeret/tud időt és pénzt áldozni egy bizonytalan eredetű, ki tudja mennyire megkínzott használt jármű vásárlása utáni előkerülő hibák javítására fordítani.

Nem a szomszédnak vesz(ünk) autót, hanem magának/magunknak. A kapásból 3 év garancia pedig hogyan is fogalmazzam, ... biztonsági érzetet ad.

És az új autó illatát, az első métereket, melyet vele tesz meg az ember, sohasem felejti - mint az első smármaratont...

*/

[ Módosítva 2014 január 23 csütörtök - 13:42:50 ]

Vissza az elejére
András
2014 január 23 csütörtök - 20:33:05
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 314
Hát Gergő nem tudtál lebeszélni. Volt próbaut mindkét motorral, az 1,2-essel a kombival, mig 0,9-essel a sedaan Logannal - ezek a szalon bemutató autói (persze van még Duster is diesellel)
Elöször a kicsivel mentünk a 44-es főuton elég nagy forgalomban kb. 15 km-t, ami nem tetszett: két szer lefulladtam mire el tudtam indulni, a kisérő kolega mondta is, hogy nagy gázzal induljak ( ugy e idáig én dCi-vel jártam) és ez bizony olyan volt mintha tanuló vezető lennék több mint 50 éves jogsival és kb, 2.5 millió km-el a hátam mögött. A másik: magasabb fordulaton olyan visitó hangja volt mint amikor csuszik az ékszij (lehet, hogy csak ennek) de számomra borzalmas volt
A kombival már vigyáztam az indulásra, nem iss volt semmi baj és egész normálisan ment itt az alfödi uton, még egy-két előzésem is volt minden különösebb izgalom nélkül. Valószinüen jó a motortér szigetelése is a kombinak, mert szinte nem is hallani a motort. Az elözetes beszélgetés alapján én sokkal rosszabbra számitottam - számomra kellemes meglepetés volt - igy aztán az 1.2-es mellett döntöttem
Ára: 2.720 ezer ebbe 0 Ft-al benne vannak az ajtóvédő csikok, első - hátsó sárvédő gumik valamint a teljes szőnyegezés (textil - gumi) ezek egyébként külön pénzért járó tartozékok lennének.
Ja és a szine maradt "tengerészkék" mint az előző.
Vissza az elejére
Krogergo
2014 január 23 csütörtök - 23:21:23
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sosem ültem még úgy megtuningolt Daciában mint az első dci MCV-d. (többieknek: jobban ment/gyorsult mint a 106LE-s 1.5dci Megane II-ők, vagy a 110LE-s 1.5dci Dusterek) Ehhez képest az 1.2-eshez nem csak azt a 3 extrát kellett volna ingyen adniuk, hanem minimum beíratniuk egy jóga vagy releax tanfolyamra
Csak viccelődöm ám, amúgy gratulálok hozzá előre is! Azért ha mész tankolni, megszokásból ne gázolajat tölts bele. (úgy jársz vele mint én anno a fűnyíróval, nem ment a rohadék )

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF