A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Krogergo
2018 november 19 hétfő - 10:24:25
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Ilyenkor nem a szervizt kell hívni, meg matatni az autróban hanem az Assistance szolgálatot. Ingyen kijönnek, megnézik, ha tudják, megoldják. Ha nem, tréler, márkaszerviz. És előbb kész lesz, mint ha a szervizbe mennél, ahol sokszor 2 hetekre adnak időpontot.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Krogergo
2018 november 21 szerda - 21:04:01
Krogergo

Regisztrált tag #331

Még sötétben is meló, de már nem sokáig, decembertől minimum 6 hét kényszerszünet.
Egy 2018-as Outdoor Lodgy lett alaposan ,,megtömve" extrákkal. Kapott tolató kamerát. A Medianavon Renault Skin, működő magyar TMC útinfó, GPS alapú sebesség kijelzés, VÉDA trafipax jelző, és friss térképek. Beépítésre került a Renault elektronika is, így már ajtónyitásnál ,,éled" a Medianav, nem kell kivárni a máskor szokásos 15 másodpercet. Ennek az elektronikának a segítségével a Medianav jelzi a külső hőmérsékletet és az EcoDriving menüben a fogyasztási adatokat is. Végül fixre lett kapcsolva a km óra műszeregység világítása, be lett aktiválva a vízhőfok kijelzés, és ki lett kapcsolva az idióta automata hátsó ablaktörlő funkció. A rossz minőségű mobilos képekért elnézést.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
andrej
2018 november 24 szombat - 16:34:48

Regisztrált tag #3045
Regisztrált: 2018 november 16 péntek - 07:04:54

Üzenetek: 4
Ez igy igen jó hangzik. Ezzel részben arra is kaptam vállaszt amit Gergőtől kérdeztem privátban bár még lenne 1-2 kérdésem.

Bár 1 kicsit halottnak tünik ez a topik. Végig olvastam ezt az össz hsz-et. Régebben mint ha aktivabb lett volna valamivel. Kár

[ Módosítva 2018 november 25 vasárnap - 20:53:41 ]
Vissza az elejére
Sheme
2018 november 26 hétfő - 10:13:31

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1002
Krogergo írta ...

Még sötétben is meló, de már nem sokáig, decembertől minimum 6 hét kényszerszünet.
Egy 2018-as Outdoor Lodgy lett alaposan ,,megtömve" extrákkal. Kapott tolató kamerát. A Medianavon Renault Skin, működő magyar TMC útinfó, GPS alapú sebesség kijelzés, VÉDA trafipax jelző, és friss térképek. Beépítésre került a Renault elektronika is, így már ajtónyitásnál ,,éled" a Medianav, nem kell kivárni a máskor szokásos 15 másodpercet. Ennek az elektronikának a segítségével a Medianav jelzi a külső hőmérsékletet és az EcoDriving menüben a fogyasztási adatokat is. Végül fixre lett kapcsolva a km óra műszeregység világítása, be lett aktiválva a vízhőfok kijelzés, és ki lett kapcsolva az idióta automata hátsó ablaktörlő funkció. A rossz minőségű mobilos képekért elnézést.

Ugyan ezek az "exträk" legaläbb 300k plusz kiadäst jelentene.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
andrej
2018 november 26 hétfő - 14:55:39

Regisztrált tag #3045

Épp e miatt is jó lenne beszélnünk.Mert ha nálam is meg tudnád oldani kb ezeket. Akkor simán az ugy mond "butább"verziot is nyugodtan megrendelhetném. Jövő héten lenne ez esedékes. Remélem addig sikerül beszélnünk

[ Módosítva 2018 november 26 hétfő - 15:04:12 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2018 november 27 kedd - 18:24:32
Krogergo

Regisztrált tag #331

andrej írta ...

Épp e miatt is jó lenne beszélnünk.Mert ha nálam is meg tudnád oldani kb ezeket. Akkor simán az ugy mond "butább"verziot is nyugodtan megrendelhetném. Jövő héten lenne ez esedékes. Remélem addig sikerül beszélnünk

Szia!
Telefonon munkaidőben bármikor elérsz. De mint telefonban is mondtam, idénre vége mindennek. Már pár hete tele a novemberi naptár, van, hogy hétköznap még késő este is dolgozom. Aztán december 4.-én műtik a lábam, ha minden jól megy, január közepétől munka képes leszek.

Vissza az elejére
Krogergo
2018 november 27 kedd - 18:25:16
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

Megközelítőleg sem

Vissza az elejére
robagnuk
2018 december 03 hétfő - 11:10:42

Regisztrált tag #2625
Regisztrált: 2015 november 02 hétfő - 16:46:01

Üzenetek: 65
Krogergo írta ...

robagnuk írta ...

Aminek kevésbé örültem, hogy megcsinálták a motorvezérlés szoftverfrissítését, mondva, hogy a Renault kötelezővé tette...

Jól kib...sztak veled! Ez eddig mindenhol úgy működött, hogy közlik a tulajjal a szándékot, és vagy kéri vagy nem. Ha pedig nem kéri, akkor ne piszkáljanak bele.
Valószínű tapasztalni fogod majd azt, amit mások is, kb. 0.5L-el magasabb fogyasztás, több részecskeszűrő regenerálás, adott esetekben jóval lassabb gázpedál reakció.

Sziasztok! A szoftverfrissítés óta több mint 2000 km-t mentem és szerencsére nem tapasztaltam negatív változást. Persze a részecskeszűrőbe nem láthatok bele, de az autó dinamikájában nem érzek változást, és még az átlagfogyasztás sem emelkedett (konkrétan a hároméves átlag alatt maradt ebben a két hónapos időszakban). Persze ezzel együtt a szerviz megkérdezhette volna, hogy akarom-e... de ezek után már nem bánom, hogy megcsinálták.

Lodgy 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
Sheme
2018 december 03 hétfő - 13:17:01

Regisztrált tag #80

Krogergo írta ...

Sheme írta ...

Megközelítőleg sem

Bocsánatot kérek, nem pontosan azt írtam, amit szerettem volna, tehát:

Ugyan ezek az "extrák", ha lehetne be-x-elni a Dacia megrendelő honlapon az extralisták között, legalább 300k plusz kiadást jelentetnének.

Nem tudom, mennyiért mérik az extrákat a Dacia honlapon abból a szempontból, h utólag beépítve legalább a felét, ha nem még többet meg lehet fogni, és van valaki, aki szakszerűen meg tudja csinálni.
Azért ez sem egy utolsó szempont!

Csak abban az autószerelőben bízom, akihez elég évente egyszer menni!

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 03 hétfő - 20:21:25
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

Hányszor voltál az elmúlt 12 hónapban márkaszervizben?

Vissza az elejére
Sheme
2018 december 05 szerda - 13:55:27

Regisztrált tag #80

Krogergo írta ...

Sheme írta ...

Hányszor voltál az elmúlt 12 hónapban márkaszervizben?

Hát voltam!

Szvsz jövőre találkozunk, majd a szakszerviz után, mert a beírás kell, de a normális munka is.

(Természetesen telefonon foglak felhívni!)

Ja, és mielőbbi jobbulást kívánok!

Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 05 szerda - 16:29:50
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

Ja, és mielőbbi jobbulást kívánok!

Köszönöm!

Vissza az elejére
andrej
2018 december 10 hétfő - 20:06:41

Regisztrált tag #3045

Majd el is felejtettem. Nov. 29én megrendeltem a verdát: lodgy 1.6 arctic kozmosz kék. A kereskedésnek van beérkezése igy 10.hétre várható
Vissza az elejére
silele
2018 december 13 csütörtök - 22:12:50

Regisztrált tag #3052
Regisztrált: 2018 december 11 kedd - 07:53:25

Üzenetek: 1
Sziasztok!
Még új vagyok itt és lenne egy kérdésem. Ősszel vettem át az új Lodgymat és most kiderült, hogy visszahívás van az autóra, mert gond van a légzsákkal. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben a javítást be kell-e írniuk a szervízkönyvbe, vagy valahol nyoma lesz-e? Köszönöm előre is. Üdv, Levente
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 13 csütörtök - 22:32:02
Krogergo

Regisztrált tag #331

silele írta ...

Sziasztok!
Még új vagyok itt és lenne egy kérdésem. Ősszel vettem át az új Lodgymat és most kiderült, hogy visszahívás van az autóra, mert gond van a légzsákkal. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben a javítást be kell-e írniuk a szervízkönyvbe, vagy valahol nyoma lesz-e? Köszönöm előre is. Üdv, Levente

Szia!
Írtál nekem egy PÜ-t. Olvasd el légyszíves mi van írva a hozzászólásaim alatt, így nem tudok válaszolni.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF