A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Krogergo
2018 november 19 hétfő - 10:24:25
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6558
Ilyenkor nem a szervizt kell hívni, meg matatni az autróban hanem az Assistance szolgálatot. Ingyen kijönnek, megnézik, ha tudják, megoldják. Ha nem, tréler, márkaszerviz. És előbb kész lesz, mint ha a szervizbe mennél, ahol sokszor 2 hetekre adnak időpontot.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Krogergo
2018 november 21 szerda - 21:04:01
Krogergo

Regisztrált tag #331

Még sötétben is meló, de már nem sokáig, decembertől minimum 6 hét kényszerszünet.
Egy 2018-as Outdoor Lodgy lett alaposan ,,megtömve" extrákkal. Kapott tolató kamerát. A Medianavon Renault Skin, működő magyar TMC útinfó, GPS alapú sebesség kijelzés, VÉDA trafipax jelző, és friss térképek. Beépítésre került a Renault elektronika is, így már ajtónyitásnál ,,éled" a Medianav, nem kell kivárni a máskor szokásos 15 másodpercet. Ennek az elektronikának a segítségével a Medianav jelzi a külső hőmérsékletet és az EcoDriving menüben a fogyasztási adatokat is. Végül fixre lett kapcsolva a km óra műszeregység világítása, be lett aktiválva a vízhőfok kijelzés, és ki lett kapcsolva az idióta automata hátsó ablaktörlő funkció. A rossz minőségű mobilos képekért elnézést.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
andrej
2018 november 24 szombat - 16:34:48

Regisztrált tag #3045
Regisztrált: 2018 november 16 péntek - 07:04:54

Üzenetek: 7
Ez igy igen jó hangzik. Ezzel részben arra is kaptam vállaszt amit Gergőtől kérdeztem privátban bár még lenne 1-2 kérdésem.

Bár 1 kicsit halottnak tünik ez a topik. Végig olvastam ezt az össz hsz-et. Régebben mint ha aktivabb lett volna valamivel. Kár

[ Módosítva 2018 november 25 vasárnap - 20:53:41 ]
Vissza az elejére
Sheme
2018 november 26 hétfő - 10:13:31

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1017
Krogergo írta ...

Még sötétben is meló, de már nem sokáig, decembertől minimum 6 hét kényszerszünet.
Egy 2018-as Outdoor Lodgy lett alaposan ,,megtömve" extrákkal. Kapott tolató kamerát. A Medianavon Renault Skin, működő magyar TMC útinfó, GPS alapú sebesség kijelzés, VÉDA trafipax jelző, és friss térképek. Beépítésre került a Renault elektronika is, így már ajtónyitásnál ,,éled" a Medianav, nem kell kivárni a máskor szokásos 15 másodpercet. Ennek az elektronikának a segítségével a Medianav jelzi a külső hőmérsékletet és az EcoDriving menüben a fogyasztási adatokat is. Végül fixre lett kapcsolva a km óra műszeregység világítása, be lett aktiválva a vízhőfok kijelzés, és ki lett kapcsolva az idióta automata hátsó ablaktörlő funkció. A rossz minőségű mobilos képekért elnézést.

Ugyan ezek az "exträk" legaläbb 300k plusz kiadäst jelentene.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
andrej
2018 november 26 hétfő - 14:55:39

Regisztrált tag #3045

Épp e miatt is jó lenne beszélnünk.Mert ha nálam is meg tudnád oldani kb ezeket. Akkor simán az ugy mond "butább"verziot is nyugodtan megrendelhetném. Jövő héten lenne ez esedékes. Remélem addig sikerül beszélnünk

[ Módosítva 2018 november 26 hétfő - 15:04:12 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2018 november 27 kedd - 18:24:32
Krogergo

Regisztrált tag #331

andrej írta ...

Épp e miatt is jó lenne beszélnünk.Mert ha nálam is meg tudnád oldani kb ezeket. Akkor simán az ugy mond "butább"verziot is nyugodtan megrendelhetném. Jövő héten lenne ez esedékes. Remélem addig sikerül beszélnünk

Szia!
Telefonon munkaidőben bármikor elérsz. De mint telefonban is mondtam, idénre vége mindennek. Már pár hete tele a novemberi naptár, van, hogy hétköznap még késő este is dolgozom. Aztán december 4.-én műtik a lábam, ha minden jól megy, január közepétől munka képes leszek.

Vissza az elejére
Krogergo
2018 november 27 kedd - 18:25:16
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

Megközelítőleg sem

Vissza az elejére
robagnuk
2018 december 03 hétfő - 11:10:42

Regisztrált tag #2625
Regisztrált: 2015 november 02 hétfő - 16:46:01

Üzenetek: 66
Krogergo írta ...

robagnuk írta ...

Aminek kevésbé örültem, hogy megcsinálták a motorvezérlés szoftverfrissítését, mondva, hogy a Renault kötelezővé tette...

Jól kib...sztak veled! Ez eddig mindenhol úgy működött, hogy közlik a tulajjal a szándékot, és vagy kéri vagy nem. Ha pedig nem kéri, akkor ne piszkáljanak bele.
Valószínű tapasztalni fogod majd azt, amit mások is, kb. 0.5L-el magasabb fogyasztás, több részecskeszűrő regenerálás, adott esetekben jóval lassabb gázpedál reakció.

Sziasztok! A szoftverfrissítés óta több mint 2000 km-t mentem és szerencsére nem tapasztaltam negatív változást. Persze a részecskeszűrőbe nem láthatok bele, de az autó dinamikájában nem érzek változást, és még az átlagfogyasztás sem emelkedett (konkrétan a hároméves átlag alatt maradt ebben a két hónapos időszakban). Persze ezzel együtt a szerviz megkérdezhette volna, hogy akarom-e... de ezek után már nem bánom, hogy megcsinálták.

Lodgy 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
Sheme
2018 december 03 hétfő - 13:17:01

Regisztrált tag #80

Krogergo írta ...

Sheme írta ...

Megközelítőleg sem

Bocsánatot kérek, nem pontosan azt írtam, amit szerettem volna, tehát:

Ugyan ezek az "extrák", ha lehetne be-x-elni a Dacia megrendelő honlapon az extralisták között, legalább 300k plusz kiadást jelentetnének.

Nem tudom, mennyiért mérik az extrákat a Dacia honlapon abból a szempontból, h utólag beépítve legalább a felét, ha nem még többet meg lehet fogni, és van valaki, aki szakszerűen meg tudja csinálni.
Azért ez sem egy utolsó szempont!

Csak abban az autószerelőben bízom, akihez elég évente egyszer menni!

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 03 hétfő - 20:21:25
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

Hányszor voltál az elmúlt 12 hónapban márkaszervizben?

Vissza az elejére
Sheme
2018 december 05 szerda - 13:55:27

Regisztrált tag #80

Krogergo írta ...

Sheme írta ...

Hányszor voltál az elmúlt 12 hónapban márkaszervizben?

Hát voltam!

Szvsz jövőre találkozunk, majd a szakszerviz után, mert a beírás kell, de a normális munka is.

(Természetesen telefonon foglak felhívni!)

Ja, és mielőbbi jobbulást kívánok!

Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 05 szerda - 16:29:50
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

Ja, és mielőbbi jobbulást kívánok!

Köszönöm!

Vissza az elejére
andrej
2018 december 10 hétfő - 20:06:41

Regisztrált tag #3045

Majd el is felejtettem. Nov. 29én megrendeltem a verdát: lodgy 1.6 arctic kozmosz kék. A kereskedésnek van beérkezése igy 10.hétre várható
Vissza az elejére
silele
2018 december 13 csütörtök - 22:12:50

Regisztrált tag #3052
Regisztrált: 2018 december 11 kedd - 07:53:25

Üzenetek: 1
Sziasztok!
Még új vagyok itt és lenne egy kérdésem. Ősszel vettem át az új Lodgymat és most kiderült, hogy visszahívás van az autóra, mert gond van a légzsákkal. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben a javítást be kell-e írniuk a szervízkönyvbe, vagy valahol nyoma lesz-e? Köszönöm előre is. Üdv, Levente
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 13 csütörtök - 22:32:02
Krogergo

Regisztrált tag #331

silele írta ...

Sziasztok!
Még új vagyok itt és lenne egy kérdésem. Ősszel vettem át az új Lodgymat és most kiderült, hogy visszahívás van az autóra, mert gond van a légzsákkal. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben a javítást be kell-e írniuk a szervízkönyvbe, vagy valahol nyoma lesz-e? Köszönöm előre is. Üdv, Levente

Szia!
Írtál nekem egy PÜ-t. Olvasd el légyszíves mi van írva a hozzászólásaim alatt, így nem tudok válaszolni.

Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 19 szerda - 23:03:16
Krogergo

Regisztrált tag #331

Az ősszel a munkás Loganomba sokadszor is belementek hátulról. Akkor ráadásul úgy, hogy én is előztem, egy VW Crafter meg szó szerint letolt. Én egyedül voltam, ők hárman. A kiérkező rendőröknek azt a mesét adták elő, hogy ők már előztek, amikor én kirántottam eléjük a kormányt. Szerencsére volt menetrögzítő kamerám, de csak elöl. Ebben az esetben szerencsémre ez is elég volt a bizonyításhoz. Akkor megfogadtam, hogy ha egyszer nagyon ráérek, minden autómba rakok előre és a hátra is, a Lodgymban elöl már jól bevált 165fok látószögű, éjjel is tökéletes felvételeket csináló Xiaomi YI típusból ( Klikk! ) . sajnos már kifutó típus, alig tudtam több helyről összevadászni. A héten jött el az ideje a megvalósításnak. Sanderoba nem nagy dolog volt, ott elöl-hátul felragasztottam, elfűztem a kábeleket kárpit alatt.
A Lodgy-ba már bonyolultabb volt a hátsó. Ha az üveg tetejére teszem, akkor alul nem sokat látott volna. Így maradt az ajtó jó nagy belső műanyag kárpitjának teteje középett. A kamerának viszont a tején van a rögzítő része, így meg kellett fordítani. Igen, ám, de annak ellenére, hogy a képernyőjén ilyenkor megfordul a kép,és jól látszik, a felvételek épp úgy fejtetőn lesznek, nem állítható át. 10-es menetes szár volt kéznél, amit meghajlítva 2 nagy alátéttel, ellen anyával a kárpitot átfúrva rögzítettem, és ráragasztottam a lefűrészelt kamera tartó adaptert.
Közbe a csomagtartóba ki-be szálltam, állítgattam, ajtót csuktam. Így egyszer csak véletlen be is csuktam magam. Szerencsémre a kárpit ekkor nem volt fenn, így a rudazatot lenyomva ki tudtam nyitni. Ekkor jött az elhatározás, hogy ez így nem biztonságos. Amerikában pl. kötelező is belülről nyithatónak lenni évtizedek óta, Lodgy-ból a Dacia biztos kifelejtette, mert pl. már az előző 7 személyes MCV-mben is volt. Tehát a következő művelet a nyitó gomb gyártása volt. Elektromosat nem akartam, mert baleset stb. esetén az nem biztos, hogy működne. Nekiláttam egy egyszerű mechanikusat fabrikálni. Univerzális központi zár motorjának szerelő készletéből való pálcákat,és rögzítő elemeket használtam. Formára hajtogattam, és rögzítettem őket a képen látható módon. Felül az ablaktörlő motor és az ajtó lemez közt megy ki a kárpit tetejéhez. Hogy ne zörögjön, ezt még belehúztam egy szilikon csőbe, és kábelkötegelővel rögzítettem. A kárpiton pontosan kimértem a helyét, hogy hol kell lyukat fúrni. 10-es átmérőjű lyuk fúrása után tettem bele átvezető műanyag patent idomot, majd visszaraktam a helyére a kárpitot. Kimértem, hogy a rudazatnak 15mm-t kell tudnia lefelé mozdulni, így nyit. Méretre vágtam a rudat, a tetejét meghajtottam derékszögben, és pasztával ragasztottam rá egy feltűnő piros kupakot, ami eredetileg gyümölcslé flakonról származik Munka végeztével gyerekeket beültettem a csomagtartóba, és velük is kipróbáltattam. Remélem sosem lesz rá szükség, de így nagyobb biztonságban érzem magam.
Az autón hátul sötét fólia van, így sem a kamera, sem a nyitó gomb nem látszik.
Most azon gondolkodom, vajon tegyek e kamerára figyelmeztető matricát az üvegre. Szerintetek? Néha jól jön, hogy senki nem tud róla. Máskor meg lehet épp visszatartó ereje lenne, pl. a mögöttem lévő tart rendes követési távolságot, nem babrál a telefonjával és nem koccan belém, a BMW-s nem vág ki előzni, hogy utána a szembejövő miatt épp, hogy satufékkel visszaférjen, stb.

Vissza az elejére
András
2018 december 20 csütörtök - 20:10:13
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 321
Halihó....Gergő!
Te sokat jársz ki Ausztriába. Megtudnád mondani, hogy most mi a helyzet ott a menetrögzitő kamerákkal? Nagyon sok a mende-monda.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 20 csütörtök - 22:36:45
Krogergo

Regisztrált tag #331

Már vagy 2 éve szabad. A felvételeket csak saját célra használhatod, nem teheted ki sehova.
Míg Magyarországon a balesethet kiérkező rendőrnek vagy megmondod, vagy nem, ha igen, általában figyelembe veszik. Ezzel szemben sógoréknál a kiérkező rendőrnek kötelező megmondani/megmutatni, és a memóriakártyát lefoglalja (eljárás végén majd valamikor visszaadják, nem a helyszínen). Ennek ellenére a rendőr nem köteles figyelembe venni az azon látottakat, sőt később a bíróság sem.
Magyarul: csak használni lehet, aztán vagy ér vele valamit az ember, vagy nem.

Vissza az elejére
Basic
2018 december 21 péntek - 17:00:23
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2728
Krogergo írta ...

...Most azon gondolkodom, vajon tegyek e kamerára figyelmeztető matricát az üvegre. Szerintetek? ...

Talán inkább nem raknék ki rá matricát.
Jóindulatú, normális károkozónál mindegy, a BMW-s agyhalott meg talán jobb, ha nem tudja, hogy felvétel készült, és ha elkezd szemétkedni, akkor be lehet a felvételt dobni (lsd. az utolsó esetet), illetve esetleg feltörheti valami hülye az autót a matrica miatt, valami könnyen ellopható kütyü reményében.

[ Módosítva 2018 december 21 péntek - 17:00:57 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
macilka
2018 december 22 szombat - 12:35:06
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2879
A cikk szerint viszont komoly bünti jár érte Ausztriában.

A kénye-kedve szerint időnként azért megengedő magyar bírósági gyakorlattal szemben van ország, ahol sokkal egyértelműbb a dashcam tiltása: Ausztria. A paranoid osztrákok nem csak a Google StreetView-ból zárták ki amúgy meseszép országukat, hanem szolid 10000 eurós büntetéssel sújtják a menetkamerák használóit, a szörnytettet visszaeső jelleggel elkövetők pedig már 25 ezer eurós büntetést is kaphatnak. Tilos még a dashcam használata Luxemburgban is, Portugáliában pedig annyira, hogy még a birtoklása is büntetendő. (Úristen, mi lesz, ha a portugál hatóságok rájönnek, hogy minden mobiltelefonban van kamera!)

A cikk itt található : Klikk!

[ Módosítva 2018 december 22 szombat - 12:36:13 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 22 szombat - 20:02:32
Krogergo

Regisztrált tag #331

Rossz a cikk is. Én meg azoktól tudom, akik kint élnek.

Vissza az elejére
sanyinak
2018 december 23 vasárnap - 08:44:32

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 110
Az ADAC azt írja, hogy a dash ám felvétele az adatvédelmi törvény megsértése ellenére bizonyítékként értékelhető.
Klikk!
Vissza az elejére
macilka
2018 december 23 vasárnap - 12:56:01

Regisztrált tag #189

Krogergo írta ...

Rossz a cikk is. Én meg azoktól tudom, akik kint élnek.

Nem tudom,nem járok Ausztriában. Az ott élők biztosan jobban tudják...
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 23 vasárnap - 21:42:35
Krogergo

Regisztrált tag #331

sanyinak írta ...

Az ADAC azt írja, hogy a dash ám felvétele az adatvédelmi törvény megsértése ellenére bizonyítékként értékelhető.
Klikk!

Ezt írtam én is. Az értékelhető nem egyenlő azzal, hogy figyelembe is veszik.

Vissza az elejére
Tintus
2019 január 05 szombat - 01:44:47

Regisztrált tag #3061
Regisztrált: 2019 január 04 péntek - 10:30:56

Üzenetek: 19
Nem tudom hogyan kell egy új beírást beírni ezért csak itt tudom megjegyezni, hogy a lodgy -nál most már nem lehet stepway-t rendelni mert változik a design-je. Kaptam képeket az újról de nem tudok ide még talán belépni se?
Lodgy Techroad:Belső tér: Techroad kárpit (Stepway hímzés), vörös színű belső díszítés a légbeömlőkön, fényes fekete középkonzolKülső elemek: Techroad felirat (B) és matrica (B/C-oszlop), TECHROAD dísztárcsa, vörös kerékkupak és díszcsík a tükörburkolatonFelszerelt ség többlet vs. Stepway: navigáció, tolatóradar
Képeket is kaptam próbálom feltenni.

[ Módosítva 2019 január 05 szombat - 01:48:12 ]
Vissza az elejére
Tintus
2019 január 05 szombat - 01:59:33

Regisztrált tag #3061

Vissza az elejére
RayD
2019 január 05 szombat - 08:39:54
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 518
Tintus írta ...

Nem tudom hogyan kell egy új beírást beírni ezért csak itt tudom megjegyezni, hogy a lodgy -nál most már nem lehet stepway-t rendelni mert változik a design-je. Kaptam képeket az újról de nem tudok ide még talán belépni se?
Lodgy Techroad:Belső tér: Techroad kárpit (Stepway hímzés), vörös színű belső díszítés a légbeömlőkön, fényes fekete középkonzolKülső elemek: Techroad felirat (B) és matrica (B/C-oszlop), TECHROAD dísztárcsa, vörös kerékkupak és díszcsík a tükörburkolatonFelszerelt ség többlet vs. Stepway: navigáció, tolatóradar
Képeket is kaptam próbálom feltenni.

Nem csak Lodgy-t, de minden Stepwayt és Dustert is érinti (csak a sima "Logan" marad ki).
Osztrákoknál már fent van csak ott Charismanak nevezik, de már a működőképes tervezők (Duster tegnap nem ment) is tartalmazzák: Klikk!

[ Módosítva 2019 január 05 szombat - 08:41:23 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 05 szombat - 13:36:14
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ízlések, és pofonok, de én nagyon örülök, hogy mindegyik autóm a narancssárgás belsős Outdoor, számomra sokkal szebb mint ez a most megjelenő.

Vissza az elejére
Tintus
2019 január 05 szombat - 15:18:23

Regisztrált tag #3061

Sziasztok , Üdvözlöm a fórumot, Fehér lodgyt szeretnék rendelni amint elindul az új rendelési lehetőség És a stepwayt leváltó TECHROAD fajtából. Azért fehér színt választanék mert megspórolok 130 ezret -amiből kijön a vonóhorog és gumiszőnyeg, és mert ha gubanc lenne akkor olcsóbb a karosszéria csere és javítás. Esetleg mért választanak mások metál színeket? A mostani autóm egy 2003-ban vett kék opel agila 1,2 aminek a tetején jön le a metálnak a lakkozása nagy felületen. Más: olvasgatok kisebb nagyobb problémákat 2012 óta (becsülettel végig olvastam a beírásokat és hát komolyabb autónál azért több költséggel kell számolnom mint az Agilánál. 16 év 155 ezer km alatt egy felső holtponti jeladó -12 ezr szervízbe - új féktárcsák betétekkel munkadíjjal 32 ezer.. egy reflektor izzó. Ja és 4 gumi 32 ezer. Semmi más. Ehhez képest idegeskedhetek majd, hogy valami figyelmeztetés kigyulladt és vajon miért mennyibe fog ez majd nekem kerülni.

Használ valaki a lodgy kerekeken " kerékőr"-t??
Vissza az elejére
RayD
2019 január 05 szombat - 17:05:09
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 518
Tintus írta ...

Sziasztok , Üdvözlöm a fórumot, Fehér lodgyt szeretnék rendelni amint elindul az új rendelési lehetőség És a stepwayt leváltó TECHROAD fajtából. Azért fehér színt választanék mert megspórolok 130 ezret -amiből kijön a vonóhorog és gumiszőnyeg, és mert ha gubanc lenne akkor olcsóbb a karosszéria csere és javítás. Esetleg mért választanak mások metál színeket? A mostani autóm egy 2003-ban vett kék opel agila 1,2 aminek a tetején jön le a metálnak a lakkozása nagy felületen. Más: olvasgatok kisebb nagyobb problémákat 2012 óta (becsülettel végig olvastam a beírásokat és hát komolyabb autónál azért több költséggel kell számolnom mint az Agilánál. 16 év 155 ezer km alatt egy felső holtponti jeladó -12 ezr szervízbe - új féktárcsák betétekkel munkadíjjal 32 ezer.. egy reflektor izzó. Ja és 4 gumi 32 ezer. Semmi más. Ehhez képest idegeskedhetek majd, hogy valami figyelmeztetés kigyulladt és vajon miért mennyibe fog ez majd nekem kerülni.

Használ valaki a lodgy kerekeken " kerékőr"-t??

Techroad esetén érdemes megnézni, hogy az ajánlott pirostól eltérő színben milyen. Szerintem már az alábbi ezüsttel is fürán fest a piros közepe a felninek:
Klikk!
Tehát szerény véleményem szerint a Techroaddal az lesz a gond, hogyha az ember külső színnek nem pirosat választ, akkor furán festenek a piros betétek kívül-belül. Talán még a fekete vagy fehér lehet okés, már a szürkével is az a baj, hogy nagy a színkavalkád, többféle szürke(árnyalat) látható a képen.

Metál: Nálunk két ok volt: az egyik, hogy a feleségem ódzkodik a fehér autótól és a sima kékre pedig mindenütt azt olvastam, hogy már tisztán is koszos és az első (hajszál)karc már kb. átadáskor látható olyan érzékeny.
A másik pont ez utóbbihoz kapcsolódik, hogy állítólag a metál legalább picit jobban bírja, bár ez is már egy rápillantástól karcolódik. Hozzáért egy helyen a fakerítéshez (éppen csak hozzáért, nem hozzá lett vágva) és már fehérlik ki az alapozó.

[ Módosítva 2019 január 05 szombat - 17:09:00 ]

Vissza az elejére
Jim74
2019 január 05 szombat - 19:42:08

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Üzenetek: 287
Raktak volna inkább indexlámpát a tükörbe a piros csík helyett... (Dokkert néztem)
Vissza az elejére
Waquarnew
2019 január 05 szombat - 20:02:10

Regisztrált tag #1110
Regisztrált: 2008 szeptember 16 kedd - 20:55:46

Üzenetek: 509
Jim74 írta ...

Raktak volna inkább indexlámpát a tükörbe a piros csík helyett... (Dokkert néztem)

Engem pl. halálra idegesít a tükörben lévő indexlámpa... mostanában nagy "divat", de nekem zavaróan hat, amikor belenézek a tükörbe és ott villog valami. Az utóbbi időben sok ilyen felszereltségű autót vezettem, de mindig zavart. (lehet, hogy én vagyok selejt?)
Vissza az elejére
Tintus
2019 január 06 vasárnap - 00:32:07

Regisztrált tag #3061

Körülbelül mennyibe kerül a CASCÓ ? A B10 átvihető az új autóra majd? Az opel agilára egy évre 13284 ft a csekkem. Nyilván ennyivel itt nem úszom meg.

[ Módosítva 2019 január 06 vasárnap - 00:32:58 ]
Vissza az elejére
macilka
2019 január 06 vasárnap - 12:47:20

Regisztrált tag #189

Waquarnew írta ...

Jim74 írta ...

Engem pl. halálra idegesít a tükörben lévő indexlámpa... mostanában nagy "divat", de nekem zavaróan hat, amikor belenézek a tükörbe és ott villog valami. Az utóbbi időben sok ilyen felszereltségű autót vezettem, de mindig zavart. (lehet, hogy én vagyok selejt?)

Sok évvel ezelőtt egy birka nem fért el az utcán a bal oldali tükrömtől.Mikor mentem a kocsihoz vezetéken lógó visszapillantó darabok fogadtak.Anyázás,irány Fót.Csak a fűthető tükörlap 6000 volt. A ház sérülését lekakiltam.
Ha még index is lett volna benne,biztos nem úsztam meg volna ennyiből!

[ Módosítva 2019 január 06 vasárnap - 12:48:58 ]
Vissza az elejére
Szita
2019 január 06 vasárnap - 15:20:39
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 276
Tintus írta ...

Körülbelül mennyibe kerül a CASCÓ ? A B10 átvihető az új autóra majd? Az opel agilára egy évre 13284 ft a csekkem. Nyilván ennyivel itt nem úszom meg.

Kalkulátort használj! biztositás.hu , netrisk.hu .Nekem tanyán az 1.2-es MCV eddig KGFB: B10 9200/év volt. Károkozás nélkül nov 23-tól 14300/év lett. Casco 28200/év.
De a kalkulátor pontosan megadja, és tudsz válogatni a biztosítók közül. Ha cascot is kötsz, akkor az együtkötési bónuszt se hagyd ki. A bónusz átvihető, amint megszabadultál az előző (B10-es) kocsitól.

[ Módosítva 2019 január 06 vasárnap - 15:22:20 ]
Vissza az elejére
Tintus
2019 január 19 szombat - 23:31:57

Regisztrált tag #3061

Az autót kézzel mossátok vagy a gépi sem árt neki?
Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 20 vasárnap - 21:54:02
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ezeknek már az is árt ha csak ránézel, olyan vacak a fényezés.

Vissza az elejére
Tintus
2019 január 21 hétfő - 12:40:13

Regisztrált tag #3061

A lodgy antennája elég felfele áll. Mekkora az a minimum magasság amivel még behajthatok a garázsba anélkül, hogy elakadjon a rádió antennája. Megmérné valaki , köszönöm.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 21 hétfő - 18:43:06
Krogergo

Regisztrált tag #331

Válaszoltam az indexen.

Vissza az elejére
Tintus
2019 január 21 hétfő - 22:20:33

Regisztrált tag #3061

Krogergo írta ...

Válaszoltam az indexen.

Gondoltam, hogy eggyek vagytok. Oké de centit nem írtál vagy nincs lodgy-d?
Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 22 kedd - 12:47:26
Krogergo

Regisztrált tag #331

De van 2m -t mindenképp. Igaz az autó alacsonyabb, de gondolom az antennával se szeretnél mindig játszani, vagy véletlen letörni.

Vissza az elejére
Tintus
2019 január 22 kedd - 23:22:27

Regisztrált tag #3061

Krogergo írta ...

De van 2m -t mindenképp. Igaz az autó alacsonyabb, de gondolom az antennával se szeretnél mindig játszani, vagy véletlen letörni.

Éppen az antenna miatt volt a kérdés, az indexen valaki írta, hogy 186 cm.
Vissza az elejére
Tintus
2019 január 28 hétfő - 15:47:03

Regisztrált tag #3061

Már lehet rendelni a TECHROAD dizájnos lodgy-t.
Vissza az elejére
Tintus
2019 január 29 kedd - 22:04:27

Regisztrált tag #3061

És ma meg is rendeltem , májusban gyártják. szahara bézs lesz a színe.
Vissza az elejére
sabrinho
2019 január 31 csütörtök - 16:06:38

Regisztrált tag #2632
Regisztrált: 2015 november 30 hétfő - 13:29:51

Üzenetek: 120
Sziasztok!
Megvan a 80.000 a géppel, eddig semmi komoly dolog (kivétel az elején a lambda szonda csere). Az ajtókat állították a kötelezőnél, sokkal jobbak lettek. A jobb hátsó sárhányó bélése újkora óta zörög, múltkor egy bolha is kiesett. Ezt harmadszorra sem sikerült orvosolni.

Ami zavar, elkezdett kopogni/rotyogni a szélvédő. Ez mitől lehet, mit lehtne ellene tenni?
Vissza az elejére
Ezüsthíd
2019 február 02 szombat - 20:26:59

Regisztrált tag #2667
Regisztrált: 2016 március 22 kedd - 11:53:55

Üzenetek: 115
sabrinho írta ...

Sziasztok!
Megvan a 80.000 a géppel, eddig semmi komoly dolog (kivétel az elején a lambda szonda csere). Az ajtókat állították a kötelezőnél, sokkal jobbak lettek. A jobb hátsó sárhányó bélése újkora óta zörög, múltkor egy bolha is kiesett. Ezt harmadszorra sem sikerült orvosolni.

Ami zavar, elkezdett kopogni/rotyogni a szélvédő. Ez mitől lehet, mit lehtne ellene tenni?

Szia!
Én is túl vagyok már a 55.000. km-en, a lambda szondát nekem is cserélték húszezernél, azóta jó.
A szélvédő környékéről időnként nekem is jön ropogó hang, a keret alsó részénél lévő műanyag takaróhoz szoktam szilikont fújni, az egy időre rendbe szokta hozni.
A hátsó kerék előtti kis méretű müa. idom egyik rögzítője itt is lejárós, a múltkor FBS-el visszaragasztottam, most mintha megint laza lenne, a kasztniból kiálló fémtüske lehet hibás kialakítású, egyszerűen nem áll meg rajta ez a kerek formájú patent, a másik oldalon is néztem ott tökéletes.
Alapvetően nagyon meg vagyok az autóval elégedve, a következőket kellet rajta javítani vagy cserélni:
- start-stop rendszer nem indított újra (egy relét kellet jobban belenyomni a helyére )
- lambda szonda csere
-kartámasz csere
-rádió körüli díszkeret csere
- csomagtér ajtó állítás
Kívánok szép estét!

[ Módosítva 2019 február 02 szombat - 20:27:54 ]
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF