A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent az elektromos csomagról! II.
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
RayD
2017 november 15 szerda - 17:49:58
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 499
Jim74 írta ...

Köszönöm. Akkor, ha jól értem, a napi számláló nullázása nem befolyásolja a fed. komp. által számított értékeket?

Ha az összkilométer-számláló utánit nullázod, akkor nem befolyásolja.
Csak akkor, ha sor másik vége fele lévőt, ami az utolsó "fed comp" nullázás óta lévő kilométereket számolja, ami az átlagfogyasztás, elfogyasztott liter, stb. számításának alapja.

Vissza az elejére
Jim74
2017 november 15 szerda - 19:21:45

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Üzenetek: 278
RayD írta ...

Jim74 írta ...

Köszönöm. Akkor, ha jól értem, a napi számláló nullázása nem befolyásolja a fed. komp. által számított értékeket?

Ha az összkilométer-számláló utánit nullázod, akkor nem befolyásolja.
Csak akkor, ha sor másik vége fele lévőt, ami az utolsó "fed comp" nullázás óta lévő kilométereket számolja, ami az átlagfogyasztás, elfogyasztott liter, stb. számításának alapja.
Köszönöm. A sima napi km számlálóra gondoltam, nem a fed. comp.-os utolsó nullázás óta megtett km-re.
Egyébként a fed. comp.-ot érdemes nullázni? Ha igen, akkor milyen időközönként? Vagy felesleges?
Vissza az elejére
RayD
2017 november 15 szerda - 20:38:29
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 499
Jim74 írta ...
Egyébként a fed. comp.-ot érdemes nullázni? Ha igen, akkor milyen időközönként? Vagy felesleges?

Én tankolásonként szoktam, így például tudom azt is mennyi fogyott tankolás óta (mennyi maradhatott a tankban), de ki hogy szereti. Van aki sosem, aztán egyszercsak magától nullázódott és állítólag nem "átfordult".

Vissza az elejére
Sanca
2017 november 15 szerda - 21:21:16
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
A Loganban előfordult nekem is , hogy gondolt egyet és nullázta magát.
A Dusterban eddig még nem volt ilyen probléma (kopp kopp) én is minden tankolásnál kinullázom.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
kekek
2017 november 16 csütörtök - 06:52:38
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
Annak idején nekem is előfordult jópárszor, volt hogy egy héten többször is, aztán meg hónapokig nem. Legalább 5-6 éve egyszer sem nullázódott magától. Akkor és most is, minden tankolásnál nulláztam.
Vissza az elejére
Krogergo
2017 november 16 csütörtök - 13:04:57
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6482
kekek írta ...

Annak idején nekem is előfordult jópárszor, volt hogy egy héten többször is, aztán meg hónapokig nem. Legalább 5-6 éve egyszer sem nullázódott magától. Akkor és most is, minden tankolásnál nulláztam.

Amíg valami jó, addig fel sem tűnik De most, hogy írtad, valóban, az én Logan 1-ben sem nullázódott le már jó pár éve. Pedig a kezdetekkor ez gyakori hiba volt. Candy orvosolta is nagyobb kondenzátorral.
Hogy az évek múlásával ez mitől szűnik meg, a fene se érti. Pedig a kondenzátorok nem meggyógyulni, hanem kiszáradni és tönkremenni szoktak.

Amúgy az új Lodgyban az elmúlt több mint 4 hónapban már 3-szor nullázódott Az egyik eset ráadásul tele akkumulátornál, mert csepptöltőn volt előtte.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
macilka
2017 november 16 csütörtök - 20:29:33
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Én is minden tankolásnál nullázom.De eddig még nem fordult elő az önállósult nullázás.Kopp-kopp...
Vissza az elejére
bati
2017 november 20 hétfő - 08:32:10

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
Fekete pénteki szerzemény
Akár MediaNav helyett is ajánlom, mert nagyobb tudású, jó minőségű,gyors, felhasználóbarát
és jóval kedvezőbb az ára.
Egyenlőre, programokat tesztelve ismerkedünk egymással.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Basic
2017 november 20 hétfő - 08:37:11
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Tök jó.

Ez amúgy mi a halál?

Valami tablet?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
bati
2017 november 20 hétfő - 09:57:17

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
Kerestem róla mozgókép felvételt

Klikk!

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
HSanyi63
2017 november 20 hétfő - 11:16:10

Regisztrált tag #2495
Regisztrált: 2014 november 05 szerda - 09:26:23

Üzenetek: 454
bati írta ...

../../e107_files/public/ 1511162652_783_FT62722_na v.gif][/link]

Hol vetted? Gearbest?
Adó, vám volt?

Dacia Lodgy B/LPG tulaj vagyok.

Blogom

Vissza az elejére
HSanyi63
2017 november 20 hétfő - 11:18:18

Regisztrált tag #2495

HSanyi63 írta ...

bati írta ...

Hol vetted? Gearbest?
Adó, vám volt?

Milyen minőségű.

Blogom

Vissza az elejére
Jim74
2017 december 05 kedd - 16:25:34

Regisztrált tag #2521

Sziasztok!
Dusterben hogyan kell a tompított izzót kicserélni?
Odáig eljutottam, hogy a kerek műanyag fedelet levettem és a csatlakozót lehúztam. Azonban a leírás alapján ki kellene buktatnni a foglalatot. Na ezt hogyan oldható meg?
Köszönöm
Vissza az elejére
RB65
2017 december 05 kedd - 18:07:28

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Üzenetek: 442
Jim74 írta ...

Sziasztok!
Dusterben hogyan kell a tompított izzót kicserélni?
Odáig eljutottam, hogy a kerek műanyag fedelet levettem és a csatlakozót lehúztam. Azonban a leírás alapján ki kellene buktatnni a foglalatot. Na ezt hogyan oldható meg?
Köszönöm

Ez talán segít: Klikk!

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Jim74
2017 december 05 kedd - 19:34:12

Regisztrált tag #2521

Hálás köszönet!
Magamtól ezt a kipattintós mozdulatot nem mertem volna megcsinálni...
Vissza az elejére
RB65
2017 december 05 kedd - 20:11:59

Regisztrált tag #2718

Jim74 írta ...

Hálás köszönet!
Magamtól ezt a kipattintós mozdulatot nem mertem volna megcsinálni...

Azért ha nem vagy biztos a dologban akkor inkább szerviz. Olcsóbb mint esetleg az eltört lámpát pótolni. Egyébként akadnak olyan helyek ahol ha veszel égőt, ablaktörlőt, stb akkor ingyen kicserélik. Jó tudom, a valóságban semmi sincs ingyen....

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Jim74
2017 december 05 kedd - 20:29:36

Regisztrált tag #2521

Ha a Dokker hátsó lámpájában tudtunk izzót cserélni, akkor ez is meglesz. Ott konkrétan az egész lámpatestet kellett "kitépni" a karosszériából...

[ Módosítva 2017 december 05 kedd - 20:30:27 ]
Vissza az elejére
RB65
2017 december 06 szerda - 12:47:18

Regisztrált tag #2718

Jim74 írta ...

Ha a Dokker hátsó lámpájában tudtunk izzót cserélni, akkor ez is meglesz. Ott konkrétan az egész lámpatestet kellett "kitépni" a karosszériából...

Az első lámpákhoz a daciáknál elég jól hozzáférni, nem úgy mint néhány egyéb típusnál ahol csak komoly szétbontás árán lehet az égőket cserélni.
Egyébként ha olyan dolgot akar szétszedni az ember aminek nem tudja biztosan, hogy kezdjen neki, akkor érdemes a youtubén körülnézni mert elképesztő mennyiségű szerelési útmutató van fent. Talán még a házi atomreaktor készítése is megtalálható:) Aztán persze a valóságban nem minden olyan egyszerű mint ahogy a videón látszik.

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
garamihaly
2017 december 19 kedd - 10:36:30

Regisztrált tag #2844
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:23:17

Üzenetek: 114
Sziasztok. Úgy jártam az autómmal, hogy a hátsó ablaknál nem fűt. Nézegettem és azon a szálon látszik egy sérülés, de én nem emlékszem hogy bármivel megsértettem volna. Ilyenkor érdemes lehet garanciával próbálkozni, vagy a szakszervízben tudnak fűtőszálat javítani? Logan MCV facelift 0,9 Tce

[ Módosítva 2017 december 19 kedd - 10:37:18 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 02 kedd - 22:02:12
Krogergo

Regisztrált tag #331

Tuci írta ...

Krogergo írta ...

A túloldali, azaz világítás/index/ködláma/ duda kapcsolód egyébként javítható. Típushiba, hogy letörik a vezeték benne a duda funkciónál. Meg beég a világítás érintkezője, ezért ajánlatos berelézni annak aki hosszú távra tervez és sokat használja sötétben (nappal ugye nem kell világítást kapcsolni, ott a DRL), nem csak a garancia idő végéig.
Aztán szét szokott még menni az index mechanika is, ez sajnos nem javítható. (mondjuk ha lenne itthon 3D nyomtató, akkor igen)

Szia!

Köszönöm, kiszedtem a kapcsolót, csak nem láttam hol törött el a vezeték, így amíg nincs cseredarab, addig nem bűvészkedtem vele. Nem nagy dolog lehet javítani, de ha elcseszem akkor olyan "ajudis" lenne és még nem is világítana
Amúgy csak a 4-es Clio-é jó hozzá? Mert vannak a jófogáson más renault kormánykapcsolók is, de nem tudom melyik jó hozzá. Twingo II-é jó lehet hozzá? Mert az intervallumkapcsoló engem is érdekelne...

A sárga kábel, tőben, ahol forog a kapcsoló szár belseje, amikor helyzetjelzőre és tompítottra tekered. Ott nem csak simán rá van forrasztva, hanem hurokban átmegy a szár alatt, fordul 180fokot. Másikat beforrasztani is csak úgy szabad, ahogy volt. Türelem, kis csipesz, hőfok szabályzós páka, és vékony, rugalmas vezeték, nem mint a gyári.

Ablaktörlőnek a Clio4-é és Captur-é jó. Teljesen csereszabatos a Daciáéval, csak be kell csavarozni. Utána az UCH-ban felkonfigurálni a funkciót, és már jó is. Így 1-és kb. 13 másodperc közt állítható az 1-es fokozat törlési sebessége.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Jim74
2018 január 02 kedd - 22:21:37

Regisztrált tag #2521

Dokkerbe is jó ez az ablaktörlő kapcsoló?
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 02 kedd - 23:28:46
Krogergo

Regisztrált tag #331

Az összes mostani Daciába jó. Sokaknak van, csak nem ,,reklámozzák". Ebay-ről, lengyel allegro-ról, oroszoktól, bontókból lehet újszerű használtat venni. Nem megy gyorsan, de a gyári új ár horror lenne, így is 12-20zer Ft között van.

Vissza az elejére
Nagya21
2018 január 03 szerda - 06:29:49
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 214
Krogergo írta ...

Az összes mostani Daciába jó. Sokaknak van, csak nem ,,reklámozzák". Ebay-ről, lengyel allegro-ról, oroszoktól, bontókból lehet újszerű használtat venni. Nem megy gyorsan, de a gyári új ár horror lenne, így is 12-20zer Ft között van.

Hali!!
Régen a Kispolákomban volt egy potméter a műszerfalon, azzal lehetett állítani az idő intervallumot, a Favoriton meg az ablaktörlő ki-bekapcsolása közötti időt jegyezte meg, és úgy törölt.
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 03 szerda - 21:13:48
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nagya21 írta ...

Favoriton meg az ablaktörlő ki-bekapcsolása közötti időt jegyezte meg, és úgy törölt.

Ilyen van a Logan1 -hez és MCV-hez, willmenn klubtárs jóvoltából. Talán még CSM cikk is van róla a klubbon. Én évek óta probléma mentesen használom.

Vissza az elejére
Tuci
2018 január 03 szerda - 21:52:11
Tuci

Regisztrált tag #2461
Regisztrált: 2014 június 02 hétfő - 08:25:01

Üzenetek: 89
Krogergo írta ...

Tuci írta ...

Krogergo írta ...

A túloldali, azaz világítás/index/ködláma/ duda kapcsolód egyébként javítható. Típushiba, hogy letörik a vezeték benne a duda funkciónál. Meg beég a világítás érintkezője, ezért ajánlatos berelézni annak aki hosszú távra tervez és sokat használja sötétben (nappal ugye nem kell világítást kapcsolni, ott a DRL), nem csak a garancia idő végéig.
Aztán szét szokott még menni az index mechanika is, ez sajnos nem javítható. (mondjuk ha lenne itthon 3D nyomtató, akkor igen)

Szia!

Mindent köszönök, ha lesz egy kis szabadidőm, akkor még egyszer kiszedem és jobban szemügyre veszem. (Majd jelzem hogy sikerült)
Még egyszer köszönöm!

Szia!

Köszönöm, kiszedtem a kapcsolót, csak nem láttam hol törött el a vezeték, így amíg nincs cseredarab, addig nem bűvészkedtem vele. Nem nagy dolog lehet javítani, de ha elcseszem akkor olyan "ajudis" lenne és még nem is világítana
Amúgy csak a 4-es Clio-é jó hozzá? Mert vannak a jófogáson más renault kormánykapcsolók is, de nem tudom melyik jó hozzá. Twingo II-é jó lehet hozzá? Mert az intervallumkapcsoló engem is érdekelne...

A sárga kábel, tőben, ahol forog a kapcsoló szár belseje, amikor helyzetjelzőre és tompítottra tekered. Ott nem csak simán rá van forrasztva, hanem hurokban átmegy a szár alatt, fordul 180fokot. Másikat beforrasztani is csak úgy szabad, ahogy volt. Türelem, kis csipesz, hőfok szabályzós páka, és vékony, rugalmas vezeték, nem mint a gyári.

Ablaktörlőnek a Clio4-é és Captur-é jó. Teljesen csereszabatos a Daciáéval, csak be kell csavarozni. Utána az UCH-ban felkonfigurálni a funkciót, és már jó is. Így 1-és kb. 13 másodperc közt állítható az 1-es fokozat törlési sebessége.

Vissza az elejére
Tuci
2018 január 03 szerda - 21:59:25
Tuci

Regisztrált tag #2461

Ezt jól megírtam...

Szóval...

K öszönöm szépen, ha lesz időm még egyszer kiszedem és jobban szemügyre veszem és természetesen itt is jelzem az eredményt.
Még egyszer nagyon köszönöm!
Vissza az elejére
Waquarnew
2018 január 05 péntek - 16:38:02

Regisztrált tag #1110
Regisztrált: 2008 szeptember 16 kedd - 20:55:46

Üzenetek: 500
Érdekes sztori. 2-3 hónappal ezelőtt fejegységet cseréltem az autóban. Egy Pioneer került bele, ami eleinte néhány naponként "elsötétült", azaz amikor a gyújtást ráadtam, működött, majd indítózásnál minden sötétre váltott, aztán néhány kilométer megtétele után újra beindult. Semmilyen korábbi beállítást nem felejtett el, minden működött megint egy pár napig. Párszor észrevettem, hogy az ilyen kikapcsolásoknál lenullázta a fedcompot is (de nem mindig). Most több, mint két hete teljesen normálisan működik (kopp-kopp-kopp). Nem tudom, hogy az autó elektronikája "tanul-e" és kell neki idő, hogy felismerje az új "szervet", vagy valami csoda történt időközben. Csak érdekesség, hogy az előző fejegység (SENCOR) eleinte ugyanezt produkálta, csak az egyben minden beállítást el is felejtett. Az utolsó hónapokban már az sem produkált leállásokat, sőt új tulajdonosánál egy másik autóban probléma nélkül működik. Hmmmm... kicsit fura...
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 05 péntek - 23:07:27
Krogergo

Regisztrált tag #331

Van ott az autódnál valami gubanc, ez nem normális dolog. Nem tanul az semmit, műszakilag olyan bonyolult a Logan1 mint a faék Jobb esetben csak a sebesség jel zöld kábelét kell kivennni a stekkerből, vagy fel van cserélve a fix és a gyújtás kapcsolt 12V, esetleg akku csere, testhiba stb.
Addig nézesd meg elektromos emberrel, míg nagyobb baj nem lesz, pl. autó leégés.

Vissza az elejére
macilka
2018 január 06 szombat - 13:24:43
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Az enyémben már a harmadik fejegység van,ez most szintén Pioneer.De ilyeneket amiket Tamás leírt,nem tapasztaltam.
Vissza az elejére
Waquarnew
2018 január 06 szombat - 14:05:25

Regisztrált tag #1110

Krogergo írta ...

Van ott az autódnál valami gubanc, ez nem normális dolog. Nem tanul az semmit, műszakilag olyan bonyolult a Logan1 mint a faék Jobb esetben csak a sebesség jel zöld kábelét kell kivennni a stekkerből, vagy fel van cserélve a fix és a gyújtás kapcsolt 12V, esetleg akku csere, testhiba stb.
Addig nézesd meg elektromos emberrel, míg nagyobb baj nem lesz, pl. autó leégés.

Ezt én is tudom, hogy egyszerű, mint a faék, ezért is érdekes a dolog. Egyébként a zöld kábelnél az az ellendarab üres, ami a fejegységhez megy, a többinek stimmelnie kellene, mert "elektromos ember" rakta össze. Igaz, az akksi 9 éves elmúlt, lassan érett a cserére, de még jól működik. Esetleg szivargyújtó-elosztó okozhat ilyesmit?
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 06 szombat - 21:32:35
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ha a fél utca arra van rákötve akkor igen .

Vissza az elejére
Waquarnew
2018 január 07 vasárnap - 15:37:13

Regisztrált tag #1110

Krogergo írta ...

Ha a fél utca arra van rákötve akkor igen .

Összesen 2 db telefontöltő megy róla , bár attól még lehet valami egyéb baja is, minden esetre kivettem a kocsibó, meglátom, mit szól hozzá
Vissza az elejére
Waquarnew
2018 január 07 vasárnap - 16:22:53

Regisztrált tag #1110

Ha már kivettem, úgy gondoltam megnézem közelebbről. Rátettem a multimétert a dugó pólusaira és az egyik oldalsónál (gondolom az a negatív) be is jelzett, a másiknál nem.Gyanítom, hogy ez okozhatta a problémát.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 07 vasárnap - 20:43:41
Krogergo

Regisztrált tag #331

Mindennél így van, minek kellene mind a kér oldalira ráköti a testet?

Vissza az elejére
Waquarnew
2018 január 07 vasárnap - 21:55:45

Regisztrált tag #1110

Lehet, nem voltam egyértelmű. Van ugye egy rugós pólus a végén, meg a két oldalán egy-egy másik. Nos a rugóst együtt mérve az oldalsóval, az egyiknél van összeköttetés, a másiknál nincs. Néztem egy másik szivargyújtó elosztót, ott egyiknél sem volt. Most akkor melyik a normális? Józan paraszti ésszel úgy gondolnám, hogy akkor kellene kontaktban lenniük, ha be van dugva és a rugós része benyomódik. De lehet, hogy rosszul gondolom.
Vissza az elejére
kekek
2018 január 08 hétfő - 06:51:42
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
Ilyen rádiós problémám nekem is volt, és néha a fedcomp nullázódásával is együtt járt, de mindkettő önállóan is jelentkezett. Legalább 5-6 éve egyik sem fordult elő, pedig ezzel kapcsolatos direkt beavatkozásról nem tudok. Igaz két-három hónapja a rádióm teljesen elsötétedett, azt hittem vége, de szerencsére csak egy kontakt hiba volt.
Vissza az elejére
HSanyi63
2018 január 08 hétfő - 17:49:13

Regisztrált tag #2495

Waquarnew írta ...

Lehet, nem voltam egyértelmű. Van ugye egy rugós pólus a végén, meg a két oldalán egy-egy másik. Nos a rugóst együtt mérve az oldalsóval, az egyiknél van összeköttetés, a másiknál nincs.

Ha az összeköttetést úgy érted, hogy mindkét mérő vezeték polarítással nulla, akkor kuka a töltő, de valószínűleg nem okozta a gondot. Ha egyik irányban, akkor pl. védő dióda is lehet az oka.
USB táp teszterrel érdemes bevizsgálni a töltőt, mielőtt kidobod.
Az olcsóbb kínai 12V-s dolgoknál általában csak az eggyik oldal érintkezőt kötik be. (Szerintem nem is kell mind a kettőt)
Valamelyik tapasztalt szerelő letesztelhetí, hogy mekkora az a "back up" tápfesz, mikor még nem felejt a gyári fej egység és akkor tényleg az akksit kell megnézni, hogy alacsonyabb lesz-e a fkapocs feszültsége, akár egy pillanatra is.
Ezt azért is érdemes lehet megnézni, mert a feszültség lengéstől akár a "boot" szekvencia is sérülhet és akkor szaki kell a mentéshez.

Blogom

Vissza az elejére
Waquarnew
2018 január 09 kedd - 11:26:58

Regisztrált tag #1110

Azt hiszem, hogy megvan a bűnös. Az elosztóban van valami zárlat. Csak az az érdekes, hogy se a benne lévő, sem pedig az autóban lévő biztosíték nem oldott miatta, de még úgy is fogyasztott, hogy semmi nem volt beledugva. Egyébként egy hármas szivargyújtó + 1 USB-s volt. Megkínálom vele a kukát
Vissza az elejére
Tuci
2018 január 11 csütörtök - 19:01:07
Tuci

Regisztrált tag #2461

Sziaasztok!

Kész a dudám! Youtube-on elég jó videók vannak fent, ha valakinek szüksége lesz rá.

Gergő köszi az infót!

Ui.: A kék is és a sárga is tőben eltörött....
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 12 péntek - 09:20:13
Krogergo

Regisztrált tag #331

Tuci írta ...

Sziaasztok!

Kész a dudám! Youtube-on elég jó videók vannak fent, ha valakinek szüksége lesz rá.

Gergő köszi az infót!

Típus hiba. Linkeld be a többieknek, mert az alapján a többi barkácsoló kedvű klubtárs is meg tudja csinálni. (ha meg nem, akkor így is úgy is újat kell venni, szóval kárt nem okoz, de egy próbát megér)

Vissza az elejére
Jim74
2018 január 22 hétfő - 22:40:25

Regisztrált tag #2521

Sziasztok!

Megoldható valahogy, hogy a Media Nav Evolution kijelezze a külső hőmérsékletet? A használati utasításban látszik, hogy van ilyen kijelzés, de nem találtam a beállításokban.

Köszönöm.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 23 kedd - 12:52:55
Krogergo

Regisztrált tag #331

Igen, megoldható. A kézikönyv nem mérvadó, abban benne van, hogy országonként és felszereltségenként eltérhet.
Ha be van téve utólag egy BIC modul (Clio4, Captur, Twingo3 ) ami az autó és a média canbus hálózatait hangolja össze, akkor növelhető az autó és a medianav tudása is. Pl. a medianavra felkonfigurálható a külső hőmérséklet kijelzés (a fedcompból meg kivehető, és nem kell annyit léptetni). Így bekapcsolható és a Medianavbon az ECo funkció, és működik is, nem kell a fedcompot léptetni a a fogyasztás kijelzéshez, stb. Meg nem kell többeb ugrálni a navigáció és a térkép mappa között, egy ikon alól működik kényelmesebben minden.
Szintén megoldható (8.05 szofververziótól) hogy a készülék már ajtó nyitásra éledjen, így nem kell hosszú másodperceket várni indítás után, hanem pl. egyből van tolatókamera kép rükvercbe kapcsoláskor.
Aki nálam jár, vagy jön a találkozóra, megnézheti élőben is.

Vissza az elejére
Jim74
2018 január 23 kedd - 16:13:48

Regisztrált tag #2521

Köszönöm szépen a választ. Ehhez a BIC modul beépítéshez mennyire kell megbontani az autót, illetve milyen költsége van a műveletnek? Ha nem publikus, akkor jöhet privátban. Köszönöm.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 24 szerda - 15:30:42
Krogergo

Regisztrált tag #331

Autós része nem nagyon macerás, OBD csatlakozó kábeleire kell rákötni.
Költsége az attól függ, mennyiért találsz. A munka része nem sok, az anyagé a drága. A legnagyobb gond, hogy nem nagyon van bontottban (én 2 hónapot kutattam mire lett a sajátomba segítséggel, ezért nem is vállalom másnak a beszerzést, csak a hozott anyagból a beszerelést), ha még is, azt meg közel új árban adják. Az új ára 40ezer Ft felett van, de az meg nem megoldás, mert nincs feltanítva, üres.
A bontott elektronikához viszont csatlakozót se adnak (és azt még annyira se találni eladót), tehát a legnagyobb macera az, hogy szétszedni, és beforrasztani rá a kábelokat.
Utána meg már ,,csak" űt kell állítani az autóban és a medianavban ezt-azt, befűzni 1 plusz kábelt.

Vissza az elejére
Jim74
2018 január 25 csütörtök - 20:57:51

Regisztrált tag #2521

Köszönöm szépen a választ. Nem is sejtettem, hogy ennyire macerás . Akkor azt hiszem elengedem a dolgot...
Vissza az elejére
RB65
2018 január 26 péntek - 11:20:45

Regisztrált tag #2718

Krogergo írta ...

Tuci írta ...

Sziaasztok!

Gergő köszi az infót!

Típus hiba. Linkeld be a többieknek, mert az alapján a többi barkácsoló kedvű klubtárs is meg tudja csinálni. (ha meg nem, akkor így is úgy is újat kell venni, szóval kárt nem okoz, de egy próbát megér)

Nem tudom pontosan miről van szó de ezt a linket én is szívesen látnám, olvasnám, nézném
Gyári duda hangja egy vicc, van itthon, ha jól rémlik hella kürtöm. sokkal komolyabb hanggal. Macerás a csere? Hol van a gyári duda? le kell bontani a fél autót vagy könnyen hozzáférni? Mondjuk keresni még nem kerestem. Majd ha igazi tavasz lesz, most hideg a garázs.

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF