A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Paragrafus
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Basic
2008 november 18 kedd - 09:26:49
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Indy írta ...

Én évek óta a Netrisk-nél kötök, soha nem okozott gondot, az összes kérésemet szinte azonnal teljesítették.

Nekem azen a feladaton most elkadtak... Az van a kötvényen, hogy Gyártmány: egyéb. Ezt próbáltam kijavíttatni a helyes gyártmányra (Derbi), de nem jött össze. Most már mindegy...
A kismotornál viszont "felavatom" a magyar biztosítási piac új gyöngyszemét, a Wabard biztosítót
Meglepne, ha bárkinek valaha betétlapot kéne a kismotorom "terhére" adnom, szóval jó az...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2008 november 18 kedd - 22:13:49
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6482
Biztosítók, fúúúúúúúúúúúúúúúúúj!!!!!! !! A hányinger kerülget tőlük, főleg az ALLIANZ-tól. Egy örök sz@r emlék marad.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Basic
2008 november 18 kedd - 22:36:15
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Krogergo írta ...

Biztosítók, fúúúúúúúúúúúúúúúúúj!!!!!! !! A hányinger kerülget tőlük, főleg az ALLIANZ-tól. Egy örök sz@r emlék marad.

Nekem amúgy január óta nincsen a Loganon casco-m, mert a biztosító évfordulóval kirúgott
Múlt évben volt két káresetem (egy jégkár, és a behorpadt ajtóm), amit rendesen ki is fizettek, csak éppen évfordulóval felmondták a szerződést.

Kicsit bosszantó, mivel egyik eseményről sem tehettem (az ajtónak nekimentek parkolóban, a jégeső meg ugyancsak nem a vezetési tudásommal összefüggő dolog), szóval nem lett volna 1értelmű, hogy 2008-ban is lesz casco károm, na de mindegy. Majd valamikor újra megkötöm...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
kekek
2008 november 18 kedd - 22:43:05
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
A korábban említett biztosítóról sok jót nem tudnék mondani, rosszat meg nem akarok.
Vissza az elejére
Krogergo
2008 november 18 kedd - 23:00:57
Krogergo

Regisztrált tag #331

Pedig megtehetnéd, szépen pontokban felsorolva. Meg Basic is leírhatná, melyik biztosító rúgta ki. Had tanuljon a leírtakból más is.
Én addig is szidom tovább az ALLIANZ-ot, rohadjanak meg!!! Kb. 2 hete felhívott tőlük valaki, és érdeklődött hol van a kötelezőm, és szeretném e náluk jövőre megkötni. Pár ,,szép" szó után közöltem vele, hogy semmi közük hozzá, miután jó pár százezer Ft-al megkárosítottak, az adataim pedig felejtsék el örökre, majd kinyomtam a telefont.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
kekek
2008 november 19 szerda - 07:21:55

Regisztrált tag #146

Gergő, nem a Te biztosítódra gondoltam. Munkám során van bőven tapasztalatom, de azzal, főleg az utóbbi időben nem sok gondunk volt.

Amelyikkel Basic fogja kötni, én arra céloztam. Mindent húznak, halsztanak, mindenbe belekötnek.
Egyébként egyik munkatársam több mint fél évig náluk dolgozott, ő is mesélt néhány dolgot.
Vissza az elejére
Basic
2008 november 19 szerda - 08:47:28
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

kekek írta ...

Amelyikkel Basic fogja kötni, én arra céloztam. Mindent húznak, halsztanak, mindenbe belekötnek.
Egyébként egyik munkatársam több mint fél évig náluk dolgozott, ő is mesélt néhány dolgot.

Hm, akkor sajna ezek is "olyanok"...

A gagyigiztosítos betétlap sajna mindig orbitális kibaszás a szegény károsulttal. Allianz, Generali, Uniqa pl.szerintemi normálisan térít, azokkal aránylag simán el tud számolni a márkakereskedő.
A totálkár más, ott az öszes szétavultat.

Egyszer kaptamegy Köbés betétlapot. Nem akarta a márkakereskedő megcsinálni az autót, csak ha én kifizetem... Az lett a vége, hogy casco-ra megcsináltattuk (önrészt kifizetve - elég nagy kár volt amúgy), és a casco-s biztosítónk (akkor a Generali volt éppen) kb. fél év alatt behajtotta a Köbén a kárt.
Köbe komolytalan, nem értem, miért van még engedélyük. Legalább a Máv bedőlt...

A Wabard is egy vicc lesz szerintem. Fuvarozó biztosítót csinál, elég meredek...

Lényeg, hogy akinél nem orbitáis a különbség, az kössön normális biztosítónál kgfb-t, ne büntesse duplán azt, akit összetört. Én azt hittem, hogy a posta "elmegy", de ezek szerint nincsenek csodák.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 november 19 szerda - 08:55:31
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887
Regisztrált: 2007 október 11 csütörtök - 17:55:48

Üzenetek: 1250
Nem értem ezeket a kis biztosítókat. Én minden éveben leellenőrzöm, hogy melyiknél lenne a legolcsóbb, de amióta van ez az év végi biztosítómizéria azóta sosem kellett váltani biztosítót a Logan-nál, anno a Daewoo-nál is csak 1x. Idén sem váltunk sem a Dacia-nál sem a Citroen-nél. Marad az Allianz meg az Uniqa.
Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 19 szerda - 09:08:28
Vendég

Nemrég azzal dicsekedtek, hogy milyen menő az üzletág, kinek mekkora profitja volt.
Most meg sírnak mint a fürdős kurvák, hogy a rengeteg baleset miatt (az tényleg van és egyre drágább autók ütköznek) veszteségeik vannak és hogy jövőtől újabb 20%-kal drágul a kötelező biztosítás.
Vissza az elejére
Basic
2008 november 19 szerda - 09:35:16
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

ZL Gergow írta ...

IIdén sem váltunk sem a Dacia-nál sem a Citroen-nél. Marad az Allianz meg az Uniqa.

Mert nem budapesti vagy. Nálam (budapesti lakosként) évente drasztikusan változik az ár szerinti sorrend.

Ami mondjuk jópofa, hogy B10-ben vagyok, ami ugyebár 50% díjkedvezmény. Legalább kompenzálja a magasabb nagyvárosi díjat.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 november 19 szerda - 13:11:19
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887

Deceballus írta ...

Nemrég azzal dicsekedtek, hogy milyen menő az üzletág, kinek mekkora profitja volt.
Most meg sírnak mint a fürdős kurvák, hogy a rengeteg baleset miatt (az tényleg van és egyre drágább autók ütköznek) veszteségeik vannak és hogy jövőtől újabb 20%-kal drágul a kötelező biztosítás.

Nekünk 18%-al csökkent

Amúgy a B10 nekünk 52.5% , de lehet ez is biztosítónkként változik.
Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 19 szerda - 13:54:17
Vendég

Nálunk évek óta folyton drágul, mert európai szintre kell felküzdeni azt is. Csak azt nem tudom, hogy a fizetésünket miért nem olyan sürgős európai szintre felküzdeni.
Most talán 360 RON lenne, valamivel kevesebb mint 100 euró egy évre (kb. 26.000 Ft).

Na igen, és mi az a B10? Antoine de Saint Exupéry egyik kisbolygója?

[ Módosítva 2008 november 19 szerda - 13:55:49 ]
Vissza az elejére
Basic
2008 november 19 szerda - 14:55:57
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Deceballus írta ...

Na igen, és mi az a B10? Antoine de Saint Exupéry egyik kisbolygója?

Bónusz besorolás! Ha nem csinálsz balesetet, következő évben egy lápcső fel, ha csinálsz, balesetenként két lépcső le.
Szóval 10 év balesetmentesség után B10-ben vagy, amire a biztosítók adnak kb. 50% kedvezményt.

Statisztika ilag lassan porrá kéne törnöm az autómat, gyanús ez a balesetmentes 10 év...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 19 szerda - 15:21:57
Vendég

Érdekes módon az egyik biztosító társaságnál (Asirom), nőknek kb. 10%-kal olcsóbb a biztosítás.
Vissza az elejére
Basic
2008 november 19 szerda - 15:41:36
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Deceballus írta ...

Érdekes módon az egyik biztosító társaságnál (Asirom), nőknek kb. 10%-kal olcsóbb a biztosítás.

Ja-ja, itt is rengeteg marketing-kedvezmény van (gyerekeseknek, ha a család több autóját biztosítod valahol, stb.).

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2008 november 19 szerda - 15:48:05
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Deceballus írta ...

Állítólag kevesebb balesetet okoznak. Én nem hiszem.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 19 szerda - 15:49:02
Vendég

Itt is van ilyen-olyan kedvezmény, pl. hogy ha meghosszabbítod a régit, akkor 10%-kal kevesebbet kell perkálnod, nyugdíjasoknak szintén jár valami, de nagyvárosokban többet kell fizatned, falun kevesebbet és így tovább.
Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 19 szerda - 15:51:15
Vendég

Indy írta ...

Állítólag kevesebb balesetet okoznak. Én nem hiszem.

Hát - van már némi tapasztalatod.
Egy ismerősünk nemrég távozott az élők soraiból a feleségével együtt, az asszony előzött...
Vissza az elejére
kekek
2008 november 20 csütörtök - 07:06:01

Regisztrált tag #146

Basic írta ...

A Wabard is egy vicc lesz szerintem. Fuvarozó biztosítót csinál, elég meredek...

Nekem ez jött ki legolcsóbbra.
Rákérdeztem a bróker haveromra és ajánlotta őket, sőt azt mondta, inkább, mint a Groupama, ami 80,-Ft-tal lenne csak több.
Ezzel 6 ezer forintot fogok megtakarítani, visszaemlékezve, sose fizettem még ilyen keveset.

Vissza az elejére
Basic
2008 november 20 csütörtök - 08:34:04
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

kekek írta ...

Basic írta ...

Nekem ez jött ki legolcsóbbra.
Rákérdeztem a bróker haveromra és ajánlotta őket, sőt azt mondta, inkább, mint a Groupama, ami 80,-Ft-tal lenne csak több.
Ezzel 6 ezer forintot fogok megtakarítani, visszaemlékezve, sose fizettem még ilyen keveset.

Hááát én tényleg sok sikert kívánok nekik, a kismotor miatt ugyebár én is ügyfelük lettem...:-)
A Groupama egy nagy, tapasztalt, itthon is évek óta működő, márkakereskedőkkel leszerződött francia biztosító. A Wabard ugyebár a Waberer's tulajdonosáé (nem emlékszem már a nevére) és a Kedves Ferencé tudtommal felesben, most pár hete kapták meg az engedélyüket, kb. annyi biztosítási tapasztalatuk lehet, mint nekünk. Persze biztos levadásztak biztosítóktól x embert, stb. Kíváncsi lennék, hogy a bróker haver (eltekintve a jutalékkulcstól) mire alapozza, hogy ez jobb, mint a másik...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2008 november 20 csütörtök - 13:44:37
Krogergo

Regisztrált tag #331

Az a Feri az a Feri akire én gondolok? Nekik tuti jó üzlet! Az összes kormányzati autón Wabard biztosítás fog lenni? Meg az ország legnagyobb fuvarozó cégének összes járművén is az tuti. Ami régen a Hungarocamion (nem biztos, hogy így írták) volt. Micsoda véletlen!

Vissza az elejére
Basic
2008 november 20 csütörtök - 14:52:22
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Krogergo írta ...

Az a Feri az a Feri akire én gondolok? Nekik tuti jó üzlet! Az összes kormányzati autón Wabard biztosítás fog lenni? Meg az ország legnagyobb fuvarozó cégének összes járművén is az tuti. Ami régen a Hungarocamion (nem biztos, hogy így írták) volt. Micsoda véletlen!

Neeem, ezt a csávót tényleg így hívják, de ő is milliárdos . Néha szennylapokban lehet róla olvasni, mert felszedte a Debreczeni Zitát, illetve korábban a Bódi Szilvit. Amúgy félig igazad van, mivel a Waberer's flotta értelemszerűen ott van biztosítva. Szerintem jelenleg a teljes ügyfélállományuk a Waberer féle kamionok meg amit most a kgfb váltásnál összeszednek.

Feri régen
Feri ma

Szerelemből

[ Módosítva 2008 november 20 csütörtök - 14:56:20 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Szati74
2008 november 20 csütörtök - 19:01:22
atiapa

Regisztrált tag #908
Regisztrált: 2007 november 01 csütörtök - 18:03:27

Üzenetek: 213
Nemrég kötöttem az interneten kötelezőt.
Ma kaptam egy e-mailt az alkusztól, hogy visszanyertem az egész éves díjat.

[ Módosítva 2008 november 20 csütörtök - 19:02:00 ]

A remény hal meg utoljára (1.6MPI MCV, Ambiance, ásványkék)
Vissza az elejére
maszületett
2008 november 20 csütörtök - 19:08:13

Regisztrált tag #14
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 12:32:13

Üzenetek: 1322
Na, ez jól hangzik... Gratula hozzá!
Vissza az elejére
Krogergo
2008 november 22 szombat - 02:01:23
Krogergo

Regisztrált tag #331

Gratulálok!

Vissza az elejére
Basic
2008 november 22 szombat - 07:53:01
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Szati74 írta ...

Nem rossz.
Munkatársam vett pár éve egy autót, és annak nyerte vissza az árárt.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Sanca
2008 november 22 szombat - 15:20:51
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
Ha úgy érzed, hogy lefotóztak, akkor mennyi időn belül kell, hogy értesítsenek a tényekről?

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
kincsleső
2008 november 22 szombat - 16:17:44
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Sanca, nekem úgy rémlik, hogy ezt akkor szabályozták, amikor a "zéró toleranciás" rendelet lépett életbe és talán 30 napon belül kell "lépniük"...
Vissza az elejére
légfék
2008 november 22 szombat - 16:31:29
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
Ha informátorom jól értette a kérdésemet,akkor elvben 90 napon belül küldhetik ki a"cetlit".A 30 nap szimpatikusabb lenne,mert kevesebb ideig vagy bizonytalanságban/még a rosszat is jobb tudni!!/Illetve akkor sokan megúsznák,lévén eléggé lassan működnek ezek a dolgok kis hazánkban.Valaha volt egy kevesek által ismert telefonos lehetőség,ahol rákérdezésre pár nappal később megmondták,hogy begyűjtötték-e a rendszámot,de szerintem rég nem üzemel

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
Szati74
2008 november 22 szombat - 17:32:56
atiapa

Regisztrált tag #908
Regisztrált: 2007 november 01 csütörtök - 18:03:27

Üzenetek: 213
Basic írta ...

Szati74 írta ...

Nem rossz.
Munkatársam vett pár éve egy autót, és annak nyerte vissza az árárt.

Köszi mindenkinek!
A munkatársad egy picit jobban járt

A remény hal meg utoljára (1.6MPI MCV, Ambiance, ásványkék)
Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 22 szombat - 19:04:47
Vendég

Ma Kolozsvárról hazafele jövet, egy egyenes szakaszon, kényelmes tempóban (90 körül) megelőztem egy autót, amit már egy kilométerrel hamarabb utólértem, de kb. 50 méterrel a háta mögött mentem, hogy ne világítsak a tükreibe. Amikor már a másik sávon voltam, akkor ő is nekiállt indexelni, mert közben utolért egy régi 1300-as Daciát. Erre rávillantottam, hogy maradjon a helyén, mert már kényes lett volna ha az orrom elé kivág, aztán elmentem a kettőjük mellett. Persze a másiknak lassítania kellett, hogy ne mászon bele a Daciába. Kicsit távolabb, szintén egy egyenes, de rövid helyen, kielőztem egy kisteherautót is.
A vezető, akire rávillogtattam, nagyon bevadult, szerintem kanyarban előzhette ki mindkét általam is megelőzött autót, aztán beállt a hátamba és vad kürtöléssel és hosszúfénnyel végigkísért egész Marosludason (az egy kisváros, de inkább nagyobb falu).
Egy darabig nem tudtam, hogy ki és mi lehet, majdnem megálltam neki, de végül rájöttem hogy csak a megelőzött autó lehet (az előzések előtt a hátam mögött nem jött senki). Végül is nem álltam meg, mert itt már majdnem napirenden van a baseball-ütős, gumilövedék-pisztolyos, rángás leszámolás vagy autótörés a vitás helyzetekben.
Ludas Marosvásárhely eső végében van egy kaptató, ott aztán lemaradt az illető.
Ilyen esetben mit cselekedtetek volna? Balesetet nem okoztam és ő sem okozott, szabályosan előztem.
Lehetnek ennek "törvényes" következményei, mármint hogy vélt sérelmeivel fordulhat a rendőrséghez?

[ Módosítva 2008 november 22 szombat - 19:50:41 ]
Vissza az elejére
légfék
2008 november 22 szombat - 20:10:55
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
A vélt sérelemmel szerintem max hazament és jól elverte a családot,vagy a barátnőjét.Kérj vadászengedélyt.és az ilyen állatokat lődd ki bátran.Ha valakit előzöl,és ő közben kezdene előzni,le kell mondania szándékáról,ha te már megkezdted a manővert.Más dolog,hogy sokan a tükröt se ismerik...Nem csak ott itt se.Meg hát hogy is jössz te ahhoz hogy már megbocsáss,de az utakon előzz?Pláne egy Logannal???Na mindegy,csak ez kikívánkozott....

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 november 22 szombat - 20:34:39
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887

Én egyszerűen belefékeztem volna. Tudom akkor az én autóm is törik, de hogy utána még addig ütöttem volna a csávó fejét amíg lélegzik az is biztos. Amúgy ilyen esetek miatt tartom a kerékkulcsot - nem a loganét, mert az nem jó - a kézifék mellett.
Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 22 szombat - 21:01:43
Vendég

Hát azért ilyen kalandokba nem másztam volna bele.
Valahogy rosszul esett a dolog, mert amikor az autótörős igazságtételeket láttam a tv-ben, azok mind a hegyen túli dzsumbulyban történtek és én megelégedéssel nyugtáztam, hogy azért itt nálunk csak kultúráltabban vezetnek az emberek.
Úgy néz ki, hogy hidegfrontos napunk volt.
Vissza az elejére
Basic
2008 november 23 vasárnap - 12:45:28
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Nyáron valamikor nem tetszett egy Jaguáros ürgének, ahogy motorozom (kismotorral), odajött hozzám, és megütött meg motorostúl felborított (az ugye kétkerekű). Úgy megégette a rám boruló motorka kipufogója a lábamat, hogy 3 hónap alatt gyógyult be. Amúgy még akkor is ütött, amikor már a földön feküdtem. Mindezt azért, mert szerinte túl nagy ívben kanyarodtam...
Hülye voltam, mert amikor dudált meg ordibált, megálltam...
Jobb az ilyen barmokat kerülni, veszélyesek.

PS: Miután engem "lerendezett", olyan lendülettel hajtott el, hogy nekiment egy autónak is, persze szart rá, továbbhajtott. Annak az autónak a tulajdonosa felírta a Jaguar rendszámát, kihívtuk a rendőröket (egy órát vártunk rájuk), és most járunk rendőrségre, meg majd később bíróságra.
Hurrá, úgysincs jobb dolgom... Azért remélem, majd 2-3 év utánjárással legalább kicsit megbüntetik az agresszor Jaguárost. Asszem garázdasággal vádolják. Ja, és ha tényleg elítélik, akkor tudom polgári peres úton behajtani rajta az anyagi kárt (összevert motor, szétszakadt ruha, stb.).

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 23 vasárnap - 14:56:12
Vendég

Majd kiderül, hogy a Jaguáros, vagy ha nem ő, akkor az apukája vagy a bácsikája milliomos, gengszter, rendőrfőnök vagy politikus, aztán majd neki lesz igaza. Ehhez hasonló sztorit - két, halállal végződő baleset volt - közelről ismerek.
Az én esetemben valami szerényebb anyagi helyzetű illető ülhetett az autóban, mert az valami kisautó volt.
Vissza az elejére
Basic
2008 november 23 vasárnap - 15:43:34
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Deceballus írta ...

Majd kiderül, hogy a Jaguáros, vagy ha nem ő, akkor az apukája vagy a bácsikája milliomos, gengszter, rendőrfőnök vagy politikus, aztán majd neki lesz igaza.

Ja-ja, erre már én is gondoltam. Mindenesetre érdeklődve várom a fejleményeket...
A rendőrség ilyenkor amúgy nem hiperhatékony, szóval szerintem majd simán elévül a dolog, azt annyi.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
kekek
2008 november 24 hétfő - 07:20:14

Regisztrált tag #146

Basic írta ...

most pár hete kapták meg az engedélyüket, kb. annyi biztosítási tapasztalatuk lehet, mint nekünk. Persze biztos levadásztak biztosítóktól x embert, stb. Kíváncsi lennék, hogy a bróker haver (eltekintve a jutalékkulcstól) mire alapozza, hogy ez jobb, mint a másik...

Levadásztak bizony, az egyik legnagyobb kötelezős biztosító kockázatelemzése átvonult hozzájuk. A jutalékkulcs biztosan játszik, de mindegy melyikkel kötném meg, mindenképpen megkaphatnák. Sőt, ha másikkal kötöm, akkor elvileg többet, mert nagyobb lenne a díjam. (Félreértés ne essék, nem akarok mellettük érvelni, csak ozzáértő véleményt mondtam el. Először én se akartam ott kötni, nagyon szkeptikus voltam velük. Egyébként ma délelőtt jönnek ki a a munkahelyemre, és mondjuk fel régi, és kötjük meg az új biztosítást. Hármunk ügyét intézik, eltérő biztosítóink lesznek.)
Vissza az elejére
kekek
2008 november 24 hétfő - 07:28:53

Regisztrált tag #146

Sanca írta ...

Ha úgy érzed, hogy lefotóztak, akkor mennyi időn belül kell, hogy értesítsenek a tényekről?

A Közlekedési Törvény szerint az "eseményt" követően 60 napon belül kell kiszabni a közigazgatási bírságot. Az viszont nincs leírva, hogy ezután hány napon belül kell kiküldeni (nálam nem ugyanazt jelenti a kiszabás, és a postázás, aztán lehet mégis ugyanaz.)

A céghez augusztusi esetre érkezett nemrégiben büntetés (igaz bérelt autóról van szó, és egy kört már előtte a bérbeadónál is lefutott). A határozatot egy korábbi iskolatársam, jó barátom írta alá, így akkor felhívtam. Azt mondta, több ezer ilyet kell naponta aláírnia. Akadozik a feldolgozás, és vannak bizonyos csúszások (nem kérdeztem rá erre, csak általánosságban mondta el)
Vissza az elejére
Indy
2008 november 24 hétfő - 08:53:56

Regisztrált tag #2

kekek írta ...

A Közlekedési Törvény szerint az "eseményt" követően 60 napon belül kell kiszabni a közigazgatási bírságot. Az viszont nincs leírva, hogy ezután hány napon belül kell kiküldeni (nálam nem ugyanazt jelenti a kiszabás, és a postázás, aztán lehet mégis ugyanaz.)

Kollegámat májusban fotózták le lakott területen belül 90-el ment, két hete kapta kézhez a csekket 95.000 forintról. Most fizette be valamikor...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Sanca
2008 november 24 hétfő - 10:04:04
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
Vazzzeg!

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Indy
2008 november 24 hétfő - 10:07:16

Regisztrált tag #2

Én amióta van ez a totális szigor, soha nem lépem túl a megengedett sebességet. Mifelénk sok helyen mérnek, autóból és kézi mérővel is...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
macilka
2008 november 24 hétfő - 10:14:51
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Erről szól a történet.Tessék betartani a szabályokat.Bocsi...
Vissza az elejére
Indy
2008 november 24 hétfő - 10:29:42

Regisztrált tag #2

Téligumit vettél már? Nem szabály (még), de jó ha van.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Basic
2008 november 24 hétfő - 10:30:09
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Hú, 95.000,- azért kegyetlen...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Mazsola
2008 november 24 hétfő - 11:33:18

Regisztrált tag #300
Regisztrált: 2006 június 08 csütörtök - 07:25:08

Üzenetek: 801
kekek írta ...

Sanca írta ...

A céghez augusztusi esetre érkezett nemrégiben büntetés (igaz bérelt autóról van szó, és egy kört már előtte a bérbeadónál is lefutott). A határozatot egy korábbi iskolatársam, jó barátom írta alá, így akkor felhívtam. Azt mondta, több ezer ilyet kell naponta aláírnia. Akadozik a feldolgozás, és vannak bizonyos csúszások (nem kérdeztem rá erre, csak általánosságban mondta el)

És az nem meredek, hogy 60 napon belül kiszabja, majd mondjuk az azt követő 90. napon postázza?

Addig (90 napig) senki nem keresi a pénzt???

Azért remélem ez így nem általános...

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF