A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 18, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1034
Legújabb tag: Lmica66
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent az elektromos csomagról!
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Ez a téma zárolva
Szerző Üzenet
willmenn
2010 szeptember 07 kedd - 18:13:54
ÜT - Laureate 1,4 Gyöngyszürke 2005.május 18.

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Lakóhely: Oroszlány
Üzenetek: 2280
kincslesõ írta ...

Ahol vettem az akkut a boltban (mellesleg 4500 Ft volt), azt mondták, hogy az élettartam attól függ, hogy mennyit használom készüléket, mert ezek a Li-Ion akkumulátorok kb. 250 töltést bírnak ki. ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ........
Szóval, eléggé nehezen tudnám meghatározni, mi számít 1 db töltésnek....

Hát ez a 250 egy kicsit kevés szerintem. (Bár a tipusa, gyártója adhatja) A telefonokba is LI-ion akksik vannak és bírják, pedig 250-nél már jóval többször lett töltve.

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
balifon
2010 szeptember 07 kedd - 19:13:04

Regisztrált tag #1402
Regisztrált: 2010 március 21 vasárnap - 10:07:26

Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 167
nekem meg telefonomba van a navi! az a tuti
Vissza az elejére
bati
2010 szeptember 07 kedd - 19:30:52

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Lakóhely: Jh.
Üzenetek: 746
balifon írta ...

nekem meg telefonomba van a navi! az a tuti

Ha nem hívnak közben akkor tuti.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Weboldal
candi11
2010 szeptember 07 kedd - 20:24:11
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Lakóhely: Lenninváros
Üzenetek: 1591
Ha hívod akkor is tuti

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Weboldal
légfék
2010 szeptember 08 szerda - 11:52:23
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 3909
Voltak fenn akksi árak is,de régiek/jól van noooooo/.Mellékelek Főninek egy frissebbet,meg persze sajna másabb árasat is

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
maszületett
2010 szeptember 08 szerda - 13:53:24

Regisztrált tag #14
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 12:32:13

Lakóhely: Csomád
Üzenetek: 1322
candi11 írta ...

Én sem szeretnék elkiabálni semmit de a rombat csak 1,5 évet birt ki? de a másik rombat még huzza

Ha ez az én hozzászólásommal kapcsolatban jött, akkor van mit tisztázzak.
------------- -
Nem a ROMBAT bírt ki 1,5 évet, hanem a kkocsi bír ki kb 1,5 ROMBAT-ot.
Miért?
SNOOPY-ban lassan 160.000 KM van az első akksijával. 240.000 KM-nél tervezem lecserélni, ezért ha most meg is hal a ROMBAT-om, akkor is csak 1,5 db-ot sikerül elhasználnom addig.
------------

Ha nem az én hozzászólásomra jött a hozzászólásod, akkor sorry és sajnálom, hogy a te akksid csak 1,5 évet bírt ki. Csak akkor ezt miét kérdezed? Miét nem állítod?

[ Módosítva 2010 szeptember 08 szerda - 13:56:13 ]
Vissza az elejére
Indy
2010 szeptember 08 szerda - 14:02:06
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Lakóhely: Gyõr
Üzenetek: 9594
légfék írta ...

Voltak fenn akksi árak is,de régiek/jól van noooooo/.Mellékelek Főninek egy frissebbet,meg persze sajna másabb árasat is

Frissítve!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
candi11
2010 szeptember 08 szerda - 14:20:00
candi11

Regisztrált tag #586

maszületett írta ...

candi11 írta ...

Én sem szeretnék elkiabálni semmit de a rombat csak 1,5 évet birt ki? de a másik rombat még huzza

Ha ez az én hozzászólásommal kapcsolatban jött, akkor van mit tisztázzak.
------------- -
Nem a ROMBAT bírt ki 1,5 évet, hanem a kkocsi bír ki kb 1,5 ROMBAT-ot.
Miért?
SNOOPY-ban lassan 160.000 KM van az első akksijával. 240.000 KM-nél tervezem lecserélni, ezért ha most meg is hal a ROMBAT-om, akkor is csak 1,5 db-ot sikerül elhasználnom addig.
------------

Ha nem az én hozzászólásomra jött a hozzászólásod, akkor sorry és sajnálom, hogy a te akksid csak 1,5 évet bírt ki. Csak akkor ezt miét kérdezed? Miét nem állítod

20000 km van kevesebb az enyémbe de 1,5 fiatalabb és tény hogy akármilyen akksit veszel márkára az nállam jó ha 1,5 év

Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Vissza az elejére
Weboldal
légfék
2010 szeptember 08 szerda - 14:27:46

Regisztrált tag #90

Köszönöm!
Tehát Kedves Tagtársak!
A mai naptól 1 hónapon keresztül a Rombat akksikra 20% kedvezményt adunk a tagok részére!
A termék megvásárolható a Nagyker-részlegünkben,és a Kiskerben is.Az egyik a III.kerület, a másik a VI.kerület.
A nagykerben vásárlók keressenek bátran engem,a kiskerben pedig a kinyomtatott virtuális tagságival tudják a kedvezményt érvényesíteni
Aki más típusú akkut szeretne,az egyeztetett formában ahhoz is hozzájuthat,a listaárakhoz képest 15%-os kedvezménnyel.Itt viszont elképzelhető némi várakozási idő is,és elsősorban a nagykerben lehetséges

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
candi11
2010 szeptember 08 szerda - 19:32:11
candi11

Regisztrált tag #586

Köszi Béla de 5 éves koráig a RH cseréli

Vissza az elejére
Weboldal
légfék
2010 szeptember 09 csütörtök - 09:34:02

Regisztrált tag #90

Tévedés,az akksikra sosem fog a RH 5 év garanciát adni.Legutóbbi információm szerint 2 évig garis az akku./még a Röncsikben is!/
Nincs forgalmazó,aki ilyen kategóriában lévő áramforrást 5 évre garanciába vonna.Tudom,némi hangerővel elérhetőek dolgok,de ezt nem biztos hogy benyelik

Vissza az elejére
Indy
2010 szeptember 09 csütörtök - 09:38:34

Regisztrált tag #2

légfék írta ...

Tudom,némi hangerővel elérhetőek dolgok,de ezt nem biztos hogy benyelik.

Tudod, kivétel erősíti a szabályt!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
légfék
2010 szeptember 09 csütörtök - 10:05:26

Regisztrált tag #90

Ha csak úgy nem Főni

Vissza az elejére
Plömplöm
2010 szeptember 09 csütörtök - 10:19:49
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Lakóhely: Budapest - Szigetszentmiklós
Üzenetek: 143
én két éves és egy hónapos korában vettem észre, hogy az egyik saru mellett megjelent az a tipikus fehér por-hab izé, mindegy, aki tudja hogy miről beszélek az tudja , és akkor megkérdeztem a garanciát, 2 év. ki van ez találva...
aki pedig a hangoskodásra esküszik, annak azt kívánom, hogy a "pult" túloldalán állva megkapja ugyanezt egy ügyféltől

légfék írta ...

Tévedés,az akksikra sosem fog a RH 5 év garanciát adni.Legutóbbi információm szerint 2 évig garis az akku./még a Röncsikben is!/
Nincs forgalmazó,aki ilyen kategóriában lévő áramforrást 5 évre garanciába vonna.Tudom,némi hangerővel elérhetőek dolgok,de ezt nem biztos hogy benyelik

---
1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
Indy
2010 szeptember 10 péntek - 08:08:38

Regisztrált tag #2

Már írtam, hogy apósom gyári akksija (Opel) valamivel több mint 10 évet bírt ki, pedig rendszeresen használja városi rövid utakra. Tegnap egy kollegám mondta, hogy neki is már elmúlt 8 éves, szintén Opel. Hogy a csudába...?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Plömplöm
2010 szeptember 10 péntek - 18:52:33
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Lakóhely: Budapest - Szigetszentmiklós
Üzenetek: 143
Van egy olyan sejtésem, hogy a gyár berendelt egy körben mondjuk százezer akksit a beszállítótól, mert így ócsó, aztán pakolászta szépen sorban bele az autókba. Namost ezek az ólomakksik nem szeretnek csak úgy ellenni önmagukban a sarokban, ezért sem veszünk ilyen akksit nagyáruházban a polcról ugyebár. Cimborám vett két éve nyáron egy olyan doblót, ami egy évet volt már előtte a kereskedésben, néha-néha ment vele csak ott valaki egy kört, nála egy évet bírt ki és tavaly már az első őszi reggel nem indult be vele az autó. Adtam neki egy kisáramú ólomakku-töltő- regenerálót, az úgy-ahogy rendbehozta, töltöttünk bele vizet is, és/de most télre valszeg akksit kell vennie. Még az ősszel én is meg fogom nézni az enyémet, hogy hogy áll löttyel, és fog kapni egy kis regenerálást is. A fehér "hab" szerintem egy repedés eredménye, azon a részen le fogom pucolni és fbs-sel megkezelem azt a részt. Az egyik faros skodámban volt olyan akksim, ami tizenéves korú volt, de kitakarítottam, újrasavaztam, teljesen használható lett, mondjuk abban még "volt anyag"

Indy írta ...

Már írtam, hogy apósom gyári akksija (Opel) valamivel több mint 10 évet bírt ki, pedig rendszeresen használja városi rövid utakra. Tegnap egy kollegám mondta, hogy neki is már elmúlt 8 éves, szintén Opel. Hogy a csudába...?

---
1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
willmenn
2010 szeptember 10 péntek - 20:10:40

Regisztrált tag #75

2008-ban vettem egy szász akkumulátort, és feltöltve állt. Ahogy elő van írva 3 havonként egy kis reg.töltés. Mire be kelett volna állnia a sorba bedobta az unalmast. Használat nélkül. A kereskedő azt mondta, hogy többet tőlük nem vásáról mert nem ez volt az első ilyen. Tehát függ ez a gyártótol is.

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
Deceballus
2010 szeptember 10 péntek - 20:51:33
Vendég

A gyár beszállítókkal dolgozik, akik terminusra szállítják a megrendelt mennyiséget. Raktárkészletet felhalmozni egy drága mulatság, így nem éri meg százezer számra akkut stb megvenniük egyszerre, hogy aztán legyen mit kerülgetni.
Külön raktár kellene, ami nem olcsó.
Vissza az elejére
bati
2010 szeptember 10 péntek - 21:24:23

Regisztrált tag #783

willmenn írta ...

2008-ban vettem egy szász akkumulátort, és feltöltve állt. Ahogy elő van írva 3 havonként egy kis reg.töltés. Mire be kelett volna állnia a sorba bedobta az unalmast. Használat nélkül. A kereskedő azt mondta, hogy többet tőlük nem vásáról mert nem ez volt az első ilyen. Tehát függ ez a gyártótol is.

Lehet, hogy az is felcímkézett kínai akksi volt. Nincs egy éve, hogy egy társaság bebukott ilyen akku "gyártással".

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Weboldal
willmenn
2010 szeptember 11 szombat - 08:23:53

Regisztrált tag #75

Nem mert a gyár ismerte el hogy jogos a panaszom.

Vissza az elejére
Csabi
2010 szeptember 29 szerda - 19:16:49
Vendég

Sziasztok! Nemrégen vettem egy Dacia logant!

Igyekeztem visszaolvasni a hozzászólások között, hogy a problémáimra megoldást találjak, de nem igazán találtam meg a sok hozzászólás között.

A problémám az lenne, hogy fékezésnél a müszerfalon a hátsó ködlámpa visszajelzője elkezd hol halványabban hol élesebben világítani.
A másik problémám pedig az lenne, hogy a fütéskapcsolónak a háttérvilágítás nem mindig kapcsol be, ilyenkor finoman megkocogtatom és akkor elkezd világítani

Esetleg jelentkeztek valakinek a fenti problémák és ha igen tudtok-e valami megoldást rá! Előre is köszöm a segítségeteket!
Vissza az elejére
Nyirati
2010 szeptember 29 szerda - 19:36:56
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Lakóhely: Dél dunántúl
Üzenetek: 1050
Az eső problémára ha jól emlékszem volt sok írás és a testelésel van a gond (hátsó lámpánál ), van fórum üzenet biztos.most készül csináld magad cikk fütés konzol világitás csere abban lesz szó ennek a javításáról . Ha jól tudom kicsi égő van benne és kiégett.

[ Módosítva 2010 szeptember 29 szerda - 19:39:01 ]

Soha nem elég!
Vissza az elejére
kincsleső
2010 szeptember 29 szerda - 19:49:56
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Csabi, ha alaposabban áttanulmányozod ebben a topikban az üzeneteket, sok-sok leírást találsz erről (de sok-sok idő is kell hozzá...).
Viszont, ha garanciális az autód (az adatlapodból én ezt olvasom ki), akkor, azt tanácsolom, ne foglalkozz egyik problémával sem, hanem vidd szervizbe, főleg a ködlámpa visszajelzés idétlen működése miatt!!! (És nagyon keményen hajtsd ki belőlük, hogy "hozzák rendbe"! )
Vissza az elejére
Sanca
2010 szeptember 29 szerda - 19:56:35
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Lakóhely: Budapest XI.
Üzenetek: 1407
Nekem is volt párás időben ez a ködlámpa halvány világítása a fékpedál nyomására de csak egyszer. azóta nem találkoztam vele.
Lehet, hogy ennyi idő alatt jó lett a kontakt.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Csabi
2010 szeptember 29 szerda - 20:06:55
Vendég

Köszönöm a gyors reakciókat! Rendesek vagytok tényleg!
Szóval az autót használtan vettem a renault kelet-pestnél, bár adtak rá igy is egy év garit de elolvasva az autóra vonatkozó garanciális feltételeket az elektromos részre nem terjed ki a használt autó garancia! Bár egy próbát megér a dolog, de nem hiszem hogy foglalkoznának vele garanciálisan...

Viszont akkor igyekszem visszaolvasni még részletesebben a hozzászólások között bár tényleg nem lesz egyszerű az 59 oldal miatt de neki ugrok mert egyébként is hasznos dolgok vannak itt ahogy eddig is olvasgattam.
A csináld magad cikket olvastam a fötéskapcsoló izzó cseréről csak igazából azt nem tudom hogy a probléma az-e hogy kiégett az izzo mert ha megkocogtatom a fütés kapcsolót akkor világít?!
Vissza az elejére
bati
2010 szeptember 29 szerda - 20:23:04

Regisztrált tag #783

Csabi írta ...

Sziasztok! Nemrégen vettem egy Dacia logant!

Igyekeztem visszaolvasni a hozzászólások között, hogy a problémáimra megoldást találjak, de nem igazán találtam meg a sok hozzászólás között.

A problémám az lenne, hogy fékezésnél a müszerfalon a hátsó ködlámpa visszajelzője elkezd hol halványabban hol élesebben világítani.
A másik problémám pedig az lenne, hogy a fütéskapcsolónak a háttérvilágítás nem mindig kapcsol be, ilyenkor finoman megkocogtatom és akkor elkezd világítani

Esetleg jelentkeztek valakinek a fenti problémák és ha igen tudtok-e valami megoldást rá! Előre is köszöm a segítségeteket!

A ködlámpára itt a megoldás:
Krogergo írta ...

Megvan a rejtélyes hiiba (műszerfali ködlámpa visszajelző felvillan fékezéskor és balra indexnél) oka. Egyszerű, de szivatós.
Valóban a test az. De nem a stekkernél, a kaszninál, vagy az égőtartó foglalat saruinál. Az égőtartó foglalat belsejénél van a gond. A saru belső fele (amelyikre a fekete kábel megy) egy szegecselt részbe csatlakozik. Az volt kilazulva. A ,,tölcséres" részbe beletettem a pontozót, és ráütettem egyet határozottan (erővel, de úgy, hogy ne törjön a műanyag körülötte darabokra) és megszűnt a probléma.

A fűtéskapcsolónál nekem is ilyen hiba volt, izzó csere segíttet.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Weboldal
kincsleső
2010 szeptember 29 szerda - 20:42:51

Regisztrált tag #109

Hát..., ha nem garanciális, akkor marad a Krogergő-féle eljárás... Én ezt azért nem említettem indulásként, mert nálam nem vált be (lehet, hogy nem tudok határozottan ütni?). Viszont Krogergő emlegette, hogy ilyenkor bizony a levegőben lóg az UCH cseréje, kb. 60ezer Ft-ért: (Erről majd ő konkrétabban ír bizonyára) - na ez az, amit garanciában kellene elsütni...

Ui.: a hiba nálam is még megvan - még majd kísérletezek vele, hátha...

[ Módosítva 2010 szeptember 29 szerda - 20:44:43 ]
Vissza az elejére
Csabi
2010 szeptember 29 szerda - 21:01:13
Vendég

Közben én is megtaláltam közben Krogergo hozzászólását (rossz taktika volt előröl kezdeni olvasni a fórumot csak párat kellett volna visszalépnem ) holnap megpróbálom amit irt meg kicserélem az izzót a leírás alapján remélem megoldódnak a problémák! Azt esetleg még megtudnátok mondani milyen típusú izzó kell a fütés kapcsoló világításhoz????

Lenne még egy kérdésem bár az nem elektromos igy azt a vonatkozó topicban teszem fel.
Mégegyszer köszönöm szépen a gyors válaszokat és a segítséget igyekszem én is hasznos tagja lenni a klubnak!

[ Módosítva 2010 szeptember 29 szerda - 21:03:01 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2010 szeptember 29 szerda - 21:06:56
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 6060
Kapcsoló világításban Candy a profi, hívd fel.
Ha feleslegesen világít a ködlámpa visszejelzője: UCH csere csak a leges legrosszabb esetben szükséges (de előfordulhat, és szokott is)
Új ára kb. 70000Ft, és 25000Ft a felprogramozása az autóhoz a márkaszervizekben.
Ez a kilazult saru-hátsó szegecselés nekem már sok Loganon bevállt. Aki nem biztos a dolgában, annak a legegyszerűbb és legolcsóbb, ha egy kipróbálás erejéig cserél valakivel hátsó lámpa foglalatot.
Aztán ha valóban az a rossz, akkor meg kell javítani. Ha nem lehet (még nem találkoztam ilyennel) akkor nálam kapni másikat.

[ Módosítva 2010 szeptember 29 szerda - 21:08:38 ]

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
kincsleső
2010 szeptember 29 szerda - 21:14:24

Regisztrált tag #109

Hát igen..., ezért vacakolok már ezzel hónapok óta én is, na jó, inkább fogalmazzunk úgy, hogy nem járok a végére hónapok óta (vagy nincs időm, vagy elfelejtem). Pedig annyira nem kedélyes a dolog, mert kívül is látszik a jelenség: ha egyszerre indexelek (balra) és fékezek, elég furcsa jelzéseket ad az autó...
Vissza az elejére
Indy
2010 október 06 szerda - 08:01:21

Regisztrált tag #2

A téma itt folytatódik.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal