A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent az elektromos csomagról!
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Ez a téma zárolva
Szerző Üzenet
kincsleső
2010 augusztus 13 péntek - 11:10:39
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Indy, kösz.!
Akkor a ventilátort is megkérdezem már: Renault 8200 702 959 (Code 3205)
Vissza az elejére
Indy
2010 augusztus 13 péntek - 11:28:51
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9670
kincslesõ írta ...

Akkor a ventilátort is megkérdezem már: Renault 8200 702 959 (Code 3205)

Megnézem.

Szerk.: Szóval ez a cikkszám csak a hűtő egyik alkatrészéé (amelyikre írva vagyon), de ez eredeti Logan alkatrész, az egész egység cikkszáma: 60 01 550 769.

[ Módosítva 2010 augusztus 13 péntek - 12:57:32 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kekek
2010 augusztus 13 péntek - 11:30:49
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
Indy írta ...

kincslesõ írta ...

A hűtő tökéletesen beépíthető volt az autóhoz, de nem sikerült kiderítenem, melyik típushoz való (Valeo RM1444 - 872730B) és a rajta levő cikkszám: 8200 343 476.
(Különösebb jelentősége nincs, csak kíváncsi vagyok... )

Ez egy Renault Clio II-es hűtője.

És a Logané!
Vissza az elejére
Indy
2010 augusztus 13 péntek - 13:33:16

Regisztrált tag #2

kekek írta ...

És a Logané!

Lehet.

De annak a cikkszáma más és így lehet hogy a beszállító is. Persze attól még lehet csereszabatos is akár...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kekek
2010 augusztus 13 péntek - 13:46:00
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
Alapban lehet, hogy más.
De a szervizben erre a cikkszámra a Cliót és a Logant hozza ki.
Vissza az elejére
tárkányi
2010 augusztus 20 péntek - 09:26:41
tárkányi

Regisztrált tag #793
Regisztrált: 2007 július 06 péntek - 13:22:36

Üzenetek: 252
dávid írta ...

Tárkányi!Nálam kb.két éve LEDek világítanak a kapcsolókban,egy sem égett ki.Kicsit valóban fehér a színük,de az izzócserénél jobb.A bal ablakemelő kapcsolójában Kínában elkövetett LED lakik,annak kicsit kékesebb színe van.Jobban is tetszik a többinél.Hogy miért ég ki?Buta kérdés,de tettél ellenállást a LED-re áramkorlát céljából?Még a 12 V-os változat is meghálálja.Még csak annyit,hogy én forrasztottam az
érintkezőkre a LED-eket.Elég kicsi pákahegy kell hozzá,de ha kész vagy,lehet örülni.

Köszi, nem tettem ellenállást. Mekkorát tegyek rá? Amúgy én is szándékozom beforrasztani és piros markerrel picit "melegíteni a színét"
Vissza az elejére
Ranger007
2010 augusztus 22 vasárnap - 07:56:13
Ranger007

Regisztrált tag #1158
Regisztrált: 2008 november 23 vasárnap - 08:58:08

Üzenetek: 94
Üdv. Tudja valaki, h a Sandero első ködlámpájába pontosan milyen típusú izzó való?
Vissza az elejére
Sanca
2010 augusztus 22 vasárnap - 11:04:49
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
Lehet, hogy H 11-es.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Krogergo
2010 augusztus 22 vasárnap - 21:47:12
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6476
Sanca írta ...

Lehet, hogy H 11-es.

Nem lehet, hanem tuti biztos!!!!!!!!!!
De most legyek olyan bunkó, hogy meg merjem kérdezni, mi a halál f.@szától ég ki nyáron a ködlámpa izzó? Az indexét is 1000évente kell cserélni (még akkor is ha tényleg használjuk), a ködlámpáét még ritkábban. Persze csak ha tekintettel vagyunk a többi autósra (szemére) és a KRESSZT is betartjuk.

[ Módosítva 2010 augusztus 22 vasárnap - 21:48:36 ]

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Krogergo
2010 augusztus 22 vasárnap - 21:51:16
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nocsak, ha bizonyos szép szavakba az ,,a" betű helyett ,,@"-t rakunk, akkor is kicsillagozza. Indy, akkor legalább az emotikonok közé egy nagy szőrös gyíkot tegyél be légyszi

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
candi11
2010 augusztus 23 hétfő - 07:28:10
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
Gergő van olyan paraszt aki azt használja / mint én /

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 23 hétfő - 17:14:31

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
Ma elkészült a nappali menetfény az autómhoz.
Nem a gagyi kínai ledes megoldást választottam mint pl. itt : Klikk!
hanem a meglévő lámpatest felhasználásával működik, mint itt : Klikk!

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
carlieapa
2010 augusztus 23 hétfő - 17:27:57

Regisztrált tag #233
Regisztrált: 2006 április 09 vasárnap - 17:32:20

Üzenetek: 1091
Nem szabálytalan a ködlámpa kapcsolása ?

Képeim
Vissza az elejére
Sanca
2010 augusztus 23 hétfő - 17:38:00
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
És ebből melyik a nappali menet fény? Nincs rá szabály, hogy milyen világítást kell adnia, melyik lámpa jó hozzá?
Ezt amit csináltál az elfogadott vagy elfogadják hivatalosan is?

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
willmenn
2010 augusztus 23 hétfő - 19:36:34

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Csak is a tompitott fényszoró. Én legalább is úgy tudom.

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
carlieapa
2010 augusztus 23 hétfő - 20:14:46

Regisztrált tag #233
Regisztrált: 2006 április 09 vasárnap - 17:32:20

Üzenetek: 1091
Szerintem ez nem hivatalos.

Képeim
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 23 hétfő - 20:16:33

Regisztrált tag #783

Sanca írta ...

És ebből melyik a nappali menet fény? Nincs rá szabály, hogy milyen világítást kell adnia, melyik lámpa jó hozzá?

Itt jobban látható a lényeg: Klikk!
A távolsági fényszóró világít csökkentett fénnyel.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 23 hétfő - 20:29:57

Regisztrált tag #783

Sanca írta ...

Itt jobban látható a lényeg: Klikk!
A távolsági fényszóró világít csökkentett fénnyel.
Ezek is hivatalosak : Klikk!
Klikk!
Klikk!

[ Módosítva 2010 augusztus 23 hétfő - 20:46:30 ]

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Plömplöm
2010 augusztus 23 hétfő - 21:50:04
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 147
így hivatalos: Klikk!

nagyjából ennyi:
"A nappali menetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

55/A. § (1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.

(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

55/B. § (1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:

a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;

b) az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják."

a kivitelezhető legnormálisabb megoldás szerintem (is) a csökkentett fényerejű távolsági fény. az pedig biztos, hogy valamit kellene tenni ezügyben, mert így, hogy a vezetőre van bízva, hogy bekapcsolja-e a pilácsát, szóval ez így nagyon nem jó

---
1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 24 kedd - 12:41:58

Regisztrált tag #783

Plömplöm írta ...

így hivatalos: Klikk!

a kivitelezhető legnormálisabb megoldás szerintem (is) a csökkentett fényerejű távolsági fény. az pedig biztos, hogy valamit kellene tenni ezügyben, mert így, hogy a vezetőre van bízva, hogy bekapcsolja-e a pilácsát, szóval ez így nagyon nem jó

A 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet teljesen eltér az EU-s szabályozással és már nem életszerű. ( pl.: Audi
vagy DS3 )

A fúrás-faragás helyett ez sokkal jobb megoldás.

[ Módosítva 2010 augusztus 24 kedd - 12:48:36 ]

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2010 augusztus 24 kedd - 18:45:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Annak mi értelme, ha a távolsági fényt használják csökkentett fényerővel nappali menetjelzőnek? Épp úgy sokat fogyaszt, ugyan úgy kiég egy idő után. Ilyenre LED való.

Vissza az elejére
willmenn
2010 augusztus 24 kedd - 20:27:01

Regisztrált tag #75

Ez szvsz. olyan túlszabályozás, mint annak idején a pótféklámpa volt.

Plömplöm írta ...

........................ ......................... ......................... ......................... ......................... .........

Miért? Az is a vezetőre van bizva, hogy elindúl-e vagy sem. Vagy hogy kanyarodáskor indexel-e vagy sem! Ez ügyben is kéne tenni valamit?

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 24 kedd - 20:32:35

Regisztrált tag #783

Krogergo írta ...

Annak mi értelme, ha a távolsági fényt használják csökkentett fényerővel nappali menetjelzőnek? Épp úgy sokat fogyaszt, ugyan úgy kiég egy idő után. Ilyenre LED való.

Azért mert ha izzót kell cserélni soha nem a távolsági kiégése miatt.
A távolsági fény "kihasználatlan" és csökkentett fényerőnél a fogyasztása is kevesebb,jobban látható nappal mert szórt fénye van.
Ha trillió wattos tuning izzónk van akkor feleslegesen terheljük nappal,kíméljük a foncsort és a világításkapcsolót is.
A ledes megoldás pedig gagyi hatású és barkácsolni kell.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2010 augusztus 24 kedd - 22:06:43
Krogergo

Regisztrált tag #331

Még mindig nem találom a logikát benne. Akkor ezentúl nem a tompított, hanem a reflektor kiégése miatt fogsz izzót cserélni, ugyan ott vagy vele.
Ha a reflektor fényéből látni is szeretnél valamit (vagyis a szembejövő), akkor 25% teljesítménynél nem illik többet elvenni. Ez izzónként 45W fogyasztást jelent. Tehát a tompítotthoz képest spórolsz égőnként 10W-ot, összesen tehát 20W-ot. Ennyiért nincs értelme nekiállni! Főleg, ha olyan egyszerű és olcsó dologgal kapásból 8W-ot lehet spórolni, ha az első helyzetjelző izzókat lecseréled LED-re (foglalatos, abba való) összesen max. 1000Ft-ból.

Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 25 szerda - 16:14:11

Regisztrált tag #783

Krogergo írta ...

Még mindig nem találom a logikát benne. Akkor ezentúl nem a tompított, hanem a reflektor kiégése miatt fogsz izzót cserélni, ugyan ott vagy vele.
Ha a reflektor fényéből látni is szeretnél valamit (vagyis a szembejövő), akkor 25% teljesítménynél nem illik többet elvenni. Ez izzónként 45W fogyasztást jelent. Tehát a tompítotthoz képest spórolsz égőnként 10W-ot, összesen tehát 20W-ot. Ennyiért nincs értelme nekiállni! Főleg, ha olyan egyszerű és olcsó dologgal kapásból 8W-ot lehet spórolni, ha az első helyzetjelző izzókat lecseréled LED-re (foglalatos, abba való) összesen max. 1000Ft-ból.

Nem baj,ha nem érted....

[ Módosítva 2010 augusztus 25 szerda - 16:14:58 ]

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2010 augusztus 25 szerda - 21:27:26
Krogergo

Regisztrált tag #331

Én egy kicsit bővebben kifejtettem érveimet. Te is megpróbálkozhattál volna vele, számszakilag, stb. alátámasztva.

Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 25 szerda - 22:34:16

Regisztrált tag #783

Krogergo írta ...

Én egy kicsit bővebben kifejtettem érveimet. Te is megpróbálkozhattál volna vele, számszakilag, stb. alátámasztva.

Leírtam, hogy miért jobb mint a tompitott használata, csak előnye van :
bati írta ...

Krogergo írta ...

Azért mert ha izzót kell cserélni soha nem a távolsági kiégése miatt.
A távolsági fény "kihasználatlan" és csökkentett fényerőnél a fogyasztása is kevesebb,jobban látható nappal mert szórt fénye van.
Ha trillió wattos tuning izzónk van akkor feleslegesen terheljük nappal,kíméljük a foncsort és a világításkapcsolót is.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2010 augusztus 26 csütörtök - 09:23:54
Krogergo

Regisztrált tag #331

bati írta ...

A ,,trillió" W-os izzó egyrészt közúti forgalomban rohadtul szabálytalan! Aki ilyent használ, meg is érdemli, hogy besárguljon a foncsora, és szétégjen a bajuszkapcsolója. Utóbbit egyébként amúgy is érdemes berelézni! kb. 30 Logant / MCV-t már biztos átszereltem. Nagyrészt akkor gondoltak rá (az első két évben gyártott logan tulajok), amikorra már tönkrement a bajuszkapcsoló is.

Más: Amekkora teljesítményű ellenállással, vagy feszültség stabilizátorral a fényerőt csökkenteni lehet, az úgy fog melegedni, hogy télen fűteni lehet vele.

A LED-el az az egyik kifogásod, hogy barkácsolni kell. Miért a te verzióddal nem? Ok, az igaz, hogy utóbbi kívülről nem látszik. A másik kifogás, hogy gagyi hatású. Ez valóban igaz, ha az interneten és autós boltokban lévő pár ezer Ft-osat nézzük. De 50 000Ft-tól felfelé egész jókat kapni, ami nem gagyi! Meg különben is, ez a jövő (már a jelen is) technikája!

Vissza az elejére
Indy
2010 augusztus 26 csütörtök - 09:46:27

Regisztrált tag #2

Én inkább LED-et raknák fel, de csak márkásat, mondjuk a Hella DayLight-ot.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Plömplöm
2010 augusztus 26 csütörtök - 15:06:45
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 147
Krogergo írta ...

Más: Amekkora teljesítményű ellenállással, vagy feszültség stabilizátorral a fényerőt csökkenteni lehet, az úgy fog melegedni, hogy télen fűteni lehet vele.

2010-ben meglehetősen elterjedt a kapcsoló üzemű tápegységek használata, mégha talán Te nem is láttál ilyen közelről. ráadásul az általad oly nagyra tartott ledeket is ilyenről hajtják ám meg, azt hitted hogy soros ellenállásokkal direktben 12V-ról vannak megoldva?
félreértés ne essék, én is szeretnék nem elfűteni halogén izzókkal rettentő wattokat, de a nem gyárilag led-es megoldást házilag reprodukálni, hát...

---
1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 26 csütörtök - 16:06:55

Regisztrált tag #783

Krogergo írta ...

Nem a kiegészítő fűtésről írtam,hogy tökéletesen működik és nincs "káros mellékhatása" , hanem a menetfény modulról.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Nyirati
2010 augusztus 26 csütörtök - 21:10:13
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1076
Majd ha illen otom lesz kit érdekel hogy kiég az izzó!!(hella daylight)

[ Módosítva 2010 augusztus 27 péntek - 08:08:48 ]

Soha nem elég!
Vissza az elejére
Krogergo
2010 augusztus 26 csütörtök - 22:30:08
Krogergo

Regisztrált tag #331

Kérésre törölve. Habár a moderátorok is megtehették volna, ha olyan a tartalma. (igyekeztem annyira flegmára és sértőre venni, amilyen a nekem írt volt)
Akkor leírom szépen! Erősen ingerült állapotba hoz, ha valaki sértő dolgokat ír nekem. Főleg olyanról, amiről fogalma sincs, és nem is ismer engem sem személyesen, sem szakmailag.
Két ökölpárbaj között lehet rendezni egy szakmai vitát is. A vesztes jutalma egy elsősegélycsomag.

[ Módosítva 2010 augusztus 29 vasárnap - 09:54:07 ]

Vissza az elejére
Indy
2010 augusztus 27 péntek - 08:45:26

Regisztrált tag #2

Visszakanyarodva a témához, a mára már engedélyezett nappali menetfényeknél a hátsó lámpák egyáltalán nem világítanak, mert nem kell nekik! Aki a távolsági fényerőt csavarja lejjebb, annak gondoskodnia kell a hátsó lámpák kiiktatásáról is, minek menjen el ~40W ha nem kell.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 27 péntek - 09:07:20

Regisztrált tag #783

Indy írta ...

Visszakanyarodva a témához, a mára már engedélyezett nappali menetfényeknél a hátsó lámpák egyáltalán nem világítanak, mert nem kell nekik! Aki a távolsági fényerőt csavarja lejjebb, annak gondoskodnia kell a hátsó lámpák kiiktatásáról is, minek menjen el ~40W ha nem kell.

A menetfény modul Így működik !

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Indy
2010 augusztus 27 péntek - 09:29:35

Regisztrált tag #2

Akkor jó. Részemről akkor is inkább a LED, a drága Osram NB izzóimat nem akarom kicsinálni időnek előtte.

Mindenesetre egy 60W-os izzó normál állapotban 55W-ot fogyaszt, feles fényerőn 36-ot. Ehhez képest a LED maga a nemfogyasztó kánanán.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 27 péntek - 09:35:50

Regisztrált tag #783

Indy írta ...

Akkor jó. Részemről akkor is inkább a LED, a drága Osram NB izzóimat nem akarom kicsinálni időnek előtte.

Mindenesetre egy 60W-os izzó normál állapotban 55W-ot fogyaszt, feles fényerőn 36-ot. Ehhez képest a LED maga a nemfogyasztó kánanán.

Helyesbítenék : a drága Osram NB izzóimat nem akarom kímélni.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
kincsleső
2010 augusztus 27 péntek - 09:35:51

Regisztrált tag #109

Tételezzünk föl mindkét változatra valamilyen reális, elérhető áron megvalósítható megoldást, valahogy úgy, hogy összehasonlítható legyen: akkor melyik változat az, amelyik a közlekedésben jobban használható? Gondolom, az egyik legfontosabb ismérv az lenne itt, hogy melyik biztosítja jobban a láthatóságot, különböző körülmények között?

(Lehetne még elgondolkodni azon is, hogy van-e optimális helye a LED-lámpácskáknak az autóinkon, de ez azért már eléggé szubjektív...)

[ Módosítva 2010 augusztus 27 péntek - 09:39:36 ]
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 27 péntek - 09:46:54

Regisztrált tag #783

kincslesõ írta ...

Tételezzünk föl mindkét változatra valamilyen reális, elérhető áron megvalósítható megoldást, valahogy úgy, hogy összehasonlítható legyen: akkor melyik változat az, amelyik a közlekedésben jobban használható? Gondolom, az egyik legfontosabb ismérv az lenne itt, hogy melyik biztosítja jobban a láthatóságot, különböző körülmények között?

(Lehetne még elgondolkodni azon is, hogy van-e optimális helye a LED-lámpácskáknak az autóinkon, de ez azért már eléggé szubjektív...)

Szerintem a led nem ad olyan jó szórt fényt mint ha a távolságit csökkentenénk.
Aki már találkozot szemböl közlekedő ledes menetfénnyel ellátott autóval az nézze meg ezt a videót is. Klikk!

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
candi11
2010 augusztus 27 péntek - 14:23:31
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
Amit autósboltban lehet kapni 12-18 darabos furatszerelt leddel ellátott menetfénynek nevezett akármit az olyan csúnya, mint a hábordás meg ráadásul van, aki olyan hülyén szereli fel, hogy nem is látszik / amúgy is csak zárt pályás rendezvényen használható /
Utólagosan leddel menetfényt nem lehet beépíteni, mert egyrészt csúnya, másrészt nem lesz meg a megfelelő fényerő, mivel nincsen ólomgőzölve

Csak egy féle képen lehet megoldani, de azt sem otthon.

1 szedjük ki a lámpatestet és melegítsük fel 95 fokra és10 percmelegedés után, válasszuk szét a plexi részt a műanyagtól
2 fogjunk egy 10-es plexi lapot és vágjuk bele tökéletesen a lámpába, hogy passzoljon.
3 marjuk bele az smd ledeket és az ellenállásokat majd ólompasztával megfelelő módon bekötjük és leszigeteljük 1-es plexi lappal
4 felmelegítjük 120 fokra a plexi lapokat és 110 Nm összepréseljük és 3 perc után, lehűtjük -60 fokra
5 utána összecsiszoljuk és ellenőrizzük a működésüket
6 elvisszük ólomgőzőlni a fényvezetőt és a lámpaburát
7 maszkoljuk a fényvezetőt és zsirtalnitjuk
8 felmelegítjük a fényvezetőt 80 fokra és rákerül egy alapozó és egy tükör réteg, ami lehet ezüst arany vagy fekete, és 20 percig megy az INFRA kemencébe
9 kivesszük és lehűtjük
10 a lámpaburába beragasztjuk és bekötjük
11 a lámpatestet felmelegítjük 90 fokra és 10 perc után, rápattintjuk a burát

Fotókat a gyártásról nem tudok feltenni mert a cég tiltja a képek készitését, de viszont a kész lámpáról tudok feltenni

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
willmenn
2010 augusztus 27 péntek - 18:41:06

Regisztrált tag #75

Azért meg kell jegyeznem, hogy a halogén izzó is izzó szálat tartalmaz, ami egy bizonyos feszültségre van méretezve. (Hogy mennyire jól vagy sem, az a gyár lelkén száradjon!) Ha most az izzószálat fele, negyede feszültségen használjuk, akkor az üzem ideje közelitőleg 2X 4X hosszabb lesz, papirforma szerint. Ha most a költségeket nézzük, egy valamire való H4 izzó 2-4000Ft, amit minden engedély nélkül használhatunk. Egy fesz.csökkentő, megoldása gyártója szerint nagyon tág határok közt változhat, de akkor is szvsz. olcsóbb mint egy hivatalosan, és izlésesen felszerelt LED-es nappalifény. Én mint valamelyest szakmabeli, én inkább a csökkentett fényerős megoldást javasolnám. Ha érdekel bennetek, adhatok tippet, hogy hogyan csökkenthető a fényerő veszteségmentesen.

Vissza az elejére
willmenn
2010 augusztus 27 péntek - 18:46:31

Regisztrált tag #75

Krogergo írta ...

Plömplöm írta ...

2010-ben meglehetősen elterjedt a kapcsoló üzemű tápegységek használata, mégha talán Te nem is láttál ilyen közelről. ráadásul az általad oly nagyra tartott ledeket is ilyenről hajtják ám meg, azt hitted hogy soros ellenállásokkal direktben 12V-ról vannak megoldva?
félreértés ne essék, én is szeretnék nem elfűteni halogén izzókkal rettentő wattokat, de a nem gyárilag led-es megoldást házilag reprodukálni, hát...

Igazán rendes tőled, hogy ennyire hülyének nézel! Halkan megjegyzem, hogy az egyik irányítástechnikai műszerész szakmámmal, és a másikkal, az elektrotechnikai technikus végzettséggel (nem az őskorban, hanem a 21. században) van némi rálátásom a dolgokra. Főleg, hogy ebből (is) élek. Na persze nem egy munkahelyeb ba@szom a gyöpöt, ahol ha elakadok, vagy nem tudom, megcsinálja másik kolléga. Én megoldom a műhelyemben magam.
Most már csak egy kérdésem van. A több száz klubtag közül jelentkezzen az, aki már épített (vagy tud) kapcsoló üzemű tápegységet építeni az autójába. Nem hiszem, hogy tolongani fognak! Sokan azért hívnak napközben, hogy égőt hogyan kell cserélni a Loganban, vagy, hogy milyen fajta van benne. És tuti ők sem fognak tápegységet csinálni. Ha pedig vesznek, azt is beköttetik mással.
A LED-eket pedig nem én tartom nagyra. Ha visszamászol a fára, akkor autó sem kell, meg világítás sem, mert ott vannak a nap és a többi csillag. Bármilyen hihetetlen is számodra, képesek mérnökök százai ennek a fejlesztésén dolgozni, és cégek dollár milliókat költeni rá.
És végül ha pofátlanul kivigyorogtál tudatlanságoddal, akkor fáradj el egy autós boltba, és nézz meg egy gagyi LED sort. Meg fogsz lepődni, simán csak sorba vannak kötve, ha nem megfelelő a darabszám, akkor az általad lehetetlennek vélt, de valóban primitív ellenállásos módszert alkalmazzák. Még csak nem is párhuzamosan, hanem sorosan.

Amúgy meg mindenki úgy csinál baromságot a saját autójával (ha más kárára nem megy, és törvénybe nem ütközik), ahogy akar.

Plömplöm és Krogergo!
A szakmai vitátok, és egymás sértegetése, nem erre a fórumra való, kérünk bennetek, hogy ezt PRIVÁTBA rendezzétek le! Köszönjük!

Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 27 péntek - 20:36:41

Regisztrált tag #783

willmenn írta ...

Azért meg kell jegyeznem, hogy a halogén izzó is izzó szálat tartalmaz, ami egy bizonyos feszültségre van méretezve. (Hogy mennyire jól vagy sem, az a gyár lelkén száradjon!) Ha most az izzószálat fele, negyede feszültségen használjuk, akkor az üzem ideje közelitőleg 2X 4X hosszabb lesz, papirforma szerint. Ha most a költségeket nézzük, egy valamire való H4 izzó 2-4000Ft, amit minden engedély nélkül használhatunk. Egy fesz.csökkentő, megoldása gyártója szerint nagyon tág határok közt változhat, de akkor is szvsz. olcsóbb mint egy hivatalosan, és izlésesen felszerelt LED-es nappalifény. Én mint valamelyest szakmabeli, én inkább a csökkentett fényerős megoldást javasolnám. Ha érdekel bennetek, adhatok tippet, hogy hogyan csökkenthető a fényerő veszteségmentesen.

Ezért választottam én is ezt a megoldást.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
kincsleső
2010 augusztus 28 szombat - 23:07:52

Regisztrált tag #109

willmenn írta ...

Azért meg kell jegyeznem, hogy a halogén izzó is izzó szálat tartalmaz, ami egy bizonyos feszültségre van méretezve. (Hogy mennyire jól vagy sem, az a gyár lelkén száradjon!) Ha most az izzószálat fele, negyede feszültségen használjuk, akkor az üzem ideje közelitőleg 2X 4X hosszabb lesz, papirforma szerint.......

Egy nem-szakmabeli hozzászólás: fele feszültségen ad még elég fényt az izzó? Félek, hogy nem, de nem tudom biztosan. Az nagyon jó lenne, ha a fele feszültség elég lenne* (ki fogom próbálni ), az nagyon jó lenne! Csak azt nem értem, hogy a szakmabeliek akkor miért nem abban gondolkodnak, hogy a két égőt egyszerűen sorba kössék? (És még egy laikus kétely: ha felére csökkentjük a feszültséget, úgy érzem, nem kétszeresére nő az élettartam, hanem sokkal jobban.)

*Persze, én azt sem tudom, hogy mennyi fényt kell adnia ahhoz, hogy az előírásoknak megfeleljen...
Vissza az elejére
bati
2010 augusztus 29 vasárnap - 07:52:48

Regisztrált tag #783

kincslesõ írta ...

Egy nem-szakmabeli hozzászólás: fele feszültségen ad még elég fényt az izzó? Félek, hogy nem, de nem tudom biztosan. Az nagyon jó lenne, ha a fele feszültség elég lenne* (ki fogom próbálni ), az nagyon jó lenne! Csak azt nem értem, hogy a szakmabeliek akkor miért nem abban gondolkodnak, hogy a két égőt egyszerűen sorba kössék? (És még egy laikus kétely: ha felére csökkentjük a feszültséget, úgy érzem, nem kétszeresére nő az élettartam, hanem sokkal jobban.)

*Persze, én azt sem tudom, hogy mennyi fényt kell adnia ahhoz, hogy az előírásoknak megfeleljen...

A sorba kötést én is kipróbáltam,de zsákutca lett a dologból.
A fény nem vakított sorba kötve, de csak relékkel és vezetéket vágva valósítható meg.
A hiba a váltás során jelentkezett: menetfény-tompított, menetfény-távolsági nem mindig működött mert a relé néha beragadt.
Ezért döntöttem úgy, hogy inkább egy menetfény modul kell, aminek a beépítéséhez nem kel vezetékeket vágni,állítható a fényerő, bármikor visszaállítható a gyári állapot és tökéletesen működik.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Zsozso
2010 augusztus 29 vasárnap - 08:35:54
zsozso

Regisztrált tag #1156
Regisztrált: 2008 november 20 csütörtök - 12:39:12

Üzenetek: 20
A sorba kötést én is kipróbáltam,de zsákutca lett a dologból.
A fény nem vakított sorba kötve, de csak relékkel és vezetéket vágva valósítható meg.
A hiba a váltás során jelentkezett: menetfény-tompított, menetfény-távolsági nem mindig működött mert a relé néha beragadt.
Ezért döntöttem úgy, hogy inkább egy menetfény modul kell, aminek a beépítéséhez nem kel vezetékeket vágni,állítható a fényerő, bármikor visszaállítható a gyári állapot és tökéletesen működik.

Hol és mennyiért lehet ilyet venni? Esetleg képekkel a beszerelését is feltehetnéd.

Zsolti
MCV 1.6 16V
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF