A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a biztonságról!
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
sanyinak
2018 február 01 csütörtök - 13:42:41

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 101
SzZsolt77 írta ...

Sziasztok! Hamarosan érkező új Sandero Outdoorba szeretnék olyan riasztós megoldást, ami bekapcsoláskor felhúzza az ablakokat. Mind a 4 ablak elektromos emelővel szerelt gyárilag. Valaki épített már be ilyen zárat, vagy alapból van benne ilyen komfortzár? Tapasztalat?

Kell hozzá egy vezérlőt betenni:
Klikk!
Vissza az elejére
Zsolt
2018 február 01 csütörtök - 13:53:41
Budapest XI.

Regisztrált tag #2907
Regisztrált: 2017 október 10 kedd - 13:50:44

Üzenetek: 14
sanyinak írta ...

SzZsolt77 írta ...

Sziasztok! Hamarosan érkező ...

Kell hozzá egy vezérlőt betenni:
Klikk!

Köszönöm, az ilyen jellegű szerelések mennyiben befolyásolják a garanciát?
Vissza az elejére
mapoca
2018 február 01 csütörtök - 17:19:02
Most lesz az első Dacia-m, DE MÁR VAN és imádom

Regisztrált tag #2890
Regisztrált: 2017 augusztus 22 kedd - 14:10:12

Üzenetek: 25
[Kell hozzá egy vezérlőt betenni:
Klikk!]
Engem is nagyon érdekel, mi a tapasztalat, hogy kell illeszteni a Dacia-hoz?
Nálad működik? Te raktad be, vagy szaki?

Előre is kösz a választ

mapoca
Vissza az elejére
sanyinak
2018 február 01 csütörtök - 18:50:44

Regisztrált tag #2838

mapoca írta ...

[Kell hozzá egy vezérlőt betenni:
Klikk!]
Engem is nagyon érdekel, mi a tapasztalat, hogy kell illeszteni a Dacia-hoz?
Nálad működik? Te raktad be, vagy szaki?

Előre is kösz a választ

mapoca

Én nem raktam be, csak az eszközt mutattam meg, ami kell

Korábbi autómban volt ilyen modul. Szerintem egy dolog problémás benne,: ha le van engedve mind a 4 ablak, akkor egyszerre terheli meg az akkumulátort a 4 ablakemelő (és ugye ilyenkor a generátor már nem tölt). Amíg jó az akku, addig persze nem gond...
Vissza az elejére
Krogergo
2018 február 01 csütörtök - 22:32:18
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6486
Daciákba (meg amúgy a mai CanBus-os autókba) már rég nem jók az ilyen univerzális modulok. Úgy lehetne betenni, ha minden ajtóban szét van vagdalva a kábel köteg, és bele van iktatva, illetve az ajtóba befűzve a plusz szálak. Garancia megszűnik tőle.

Rendelj románoktól, azzal megoldható: Klikk!
Vedd fel velük a kapcsolatot, angolul is tudnak. Aztán olyat készítenek, amilyet kérsz.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Zsolt
2018 február 01 csütörtök - 22:39:43
Budapest XI.

Regisztrált tag #2907
Regisztrált: 2017 október 10 kedd - 13:50:44

Üzenetek: 14
Krogergo írta ...

Daciákba (meg amúgy a mai CanBus-os autókba) már rég nem jók az ilyen univerzális modulok...

Hát ez szomorú, köszönöm az infót.
Vissza az elejére
sanyinak
2018 február 02 péntek - 08:30:32

Regisztrált tag #2838

Krogergo írta ...

Rendelj románoktól, azzal megoldható: Klikk!

Ha jól látom, akkor ez egy komfort ablakemelő modul, amit minden egyes ablakhoz külön meg kell venni. Ehhez kapcsolódna még egy CAN bus-os vezérlő? És akkor nem kell fizikailag vezetékeket vágni az egyes ablakemelőknél?

A CAN Bus vezérlésbe történő beavatkozás nem szünteti meg ugyanúgy a gyári garanciát?
Vissza az elejére
Krogergo
2018 február 02 péntek - 13:42:44
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ezt a komfort modult a gyári stekker és a kapcsoló közé kell iktatni. ettől nem fog megszűnni a garancia.
A következő változat, az mai felhúzza az ablakokat. Ezen van 1 plusz szál vezeték, amit el kell fűzni az UCH-ig, így a központi zár jelét megkapva, felhúzza. Ennek feltétele az is, hogy a biztosíték táblánál csinálni kell egy átkötést, hogy az ablakok gyújtás nélkül is működjenek. Ha felveszed velük a kapcsolatot, csinálnak ilyet is.

Garancia nem szűnik meg ezzel se ha szakszerűen történik, mivel könnyedén és roncsolás mentesen beszerelhető bárki számára, az autó egységeihez tervezett cuccról van szó.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Sanca
2018 február 03 szombat - 13:05:22
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1471
Krogergo írta ...

A következő változat, az mai felhúzza az ablakokat. Ezen van 1 plusz szál vezeték, amit el kell fűzni az UCH-ig, így a központi zár jelét megkapva, felhúzza. Ennek feltétele az is, hogy a biztosíték táblánál csinálni kell egy átkötést, hogy az ablakok gyújtás nélkül is működjenek. Ha felveszed velük a kapcsolatot, csinálnak ilyet is.

Kik csinálnak ilyet Gergő? Kivel kéne ez ügyben kapcsolatba lépni mert jó lenne ez felhúzós ablak.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Jim74
2018 február 03 szombat - 18:30:11

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Üzenetek: 278
Fúúú, ez engem is érdekelne, főleg olyan megoldás, amihez nem kell vezetéket vágni és ajtókárpitot levenni.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 február 04 vasárnap - 19:18:26
Krogergo

Regisztrált tag #331

Persze, csak ránézni, megsimogatni, és jó szóval rábírni, hogy ,,MÚKÖDJ" !!! Ez nem Uri geller show, hanem autószerelés

Sanca, bejegyzésed felett 2-vel sanyinak hozzászólásában ott a link.
ngolul írhatsz nekik, megértik. Elmondod mit szeretnél, és azt csinálják, utána online kifizeted (eddig aki vett tőlük, nem vágták át), és küldik postán, másfél héten belül itt van.

Vissza az elejére
Jim74
2018 február 04 vasárnap - 23:24:05

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Üzenetek: 278
Nem gondoltam én sem, hogy ráolvasással működni fog, de az egyik youtobe videóban csak kipattintják a kapcsolókat, közbeiktatják csatlakozókkal az eszközt és visszagyömöszölik a kárpitba az egészet a kapcsolónak kivágott nyíláson keresztül.
Természetesen ez nem az zárásra magától felhúzódó verzió.

[ Módosítva 2018 február 04 vasárnap - 23:25:10 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2018 február 05 hétfő - 08:38:45
Krogergo

Regisztrált tag #331

Amit írsz, attól csak impulzus vezérlésű lesz. Az, hogy zárásra felhúzza, kell a plusz szál vezeték befűzése, és a biztosíték táblán az átkötés.

Vissza az elejére
mapoca
2018 február 08 csütörtök - 19:33:07

Regisztrált tag #2890

Jim74 írta ...

Nem gondoltam én sem, hogy ráolvasással működni fog, de az egyik youtobe videóban csak kipattintják a kapcsolókat, közbeiktatják csatlakozókkal az eszközt és visszagyömöszölik a kárpitba az egészet a kapcsolónak kivágott nyíláson keresztül.
Természetesen ez nem az zárásra magától felhúzódó verzió.

Érdeklődnék, ez a téma most teljesen elhalt? A románoktól rendelt modul megoldja a problémát. Gergő írja, hogy csak írni kell és majd megcsinálják a kívánt verziót, én szívesen beépíteném valakivel. Ha valaki tud valami új fejleményt, tegye fel a fórumra.
Üdv Mindekinek
Vissza az elejére
Krogergo
2018 február 09 péntek - 10:25:28
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nincs ezen mit tovább ragozni, minden adott a témában (de google is csodákra képes, pl. még drágábban németeknél is kapható). Ott vannak az árak, elérhetőségük. Aki szeretne, megrendeli magának, én ilyennel nem foglalkozom.
Rendeléskor szükség lesz a következő adatokra:
-alvázszám
- autó pontos típusa és felszereltsége (pl. Sandero Artic, MCV Abiance stb.)
-gyártás (nem átadás!) éve és hónapja
-már az újabb fajta aminek az ajtóban van az ablakemelő kapcsolója, vagy a régi, aminek még a középkonzolon
-2 vagy 4 elektromos ablakos, melyikhez legyen elekronika

Az impulzusosra átalakító verziót mindenki be tudja rakni magának, nem kíván szakértelmet. Az, hogy fel is húzza a központi zár, azt meg bármelyik autó villamosságis meg tudja csinálni.

Vissza az elejére
mapoca
2018 február 10 szombat - 08:06:20

Regisztrált tag #2890

Köszönöm az infót
Vissza az elejére
orkati
2018 február 22 csütörtök - 20:42:00

Regisztrált tag #2961
Regisztrált: 2018 február 22 csütörtök - 14:40:23

Üzenetek: 1
Sziasztok! Tegnap vettem egy használt (2011-es) Sandero-t, eddig tetszik Viszont rövidnek tűnik az ablaktörlő lapát, a vezető oldali elég széles részt nem töröl le fentről. Lehet nagyobb méretűt feltenni? Ha igen, milyen méretet tudnátok ajánlani?
Vissza az elejére
macilka
2018 február 23 péntek - 11:47:46
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Igen,lehet. 530 mm-es is felmegy.
Vissza az elejére
RayD
2018 április 08 vasárnap - 22:41:06
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 499
Elég durva:
Klikk!
Tanulságos, főleg azok számára, akik szerint minden az EuroNCAP 5*.

[ Módosítva 2018 április 08 vasárnap - 22:41:57 ]

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF