A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a biztonságról!
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Dedi
2012 március 20 kedd - 19:18:11

Regisztrált tag #1759
Regisztrált: 2012 január 20 péntek - 15:03:19

Üzenetek: 152
Havon
Sziasztok!
Egy kis biztonsági vezetés a havon! Mehetett volna gumikhoz is.
Most találtam ezt a kis anyagot akkor futkoztak a Zoncolan - on amikor február 12-20 között ott síeltem , Én is csináltam róla pár képet .
145 /70/16 os szögesek voltak rajta.
Több videó is van rajta le kell menni a Sível a raliautó ellen a videóra.
Havon

[ Módosítva 2012 március 20 kedd - 19:21:16 ]
Vissza az elejére
kekek
2012 március 22 csütörtök - 14:40:57
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
Erre nem igazán tudok mit mondani:
baleset

Vissza az elejére
hobby2
2012 március 22 csütörtök - 18:18:32
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2416
Talán annyit, hogy nagyon szomorú, de bármennyi ilyen tragédia történik, az emberek nem tanulnak belőle, számtalan esetben látom, hogy a piros fénysorompó ellenére is átmennek előttünk az autók.
Vissza az elejére
Gábrieltaxi17
2012 március 23 péntek - 17:39:25
1.5 dCi 68 LE Laureate Arctic gyöngyszürke metál 2006. 07. 20. EBG-674 TAXI

Regisztrált tag #700
Regisztrált: 2007 március 11 vasárnap - 11:26:34

Üzenetek: 451
Én két dolgot tennék hozzá:
1.:Bárki bármit mond, ezek a balesetek mindig tilos jelzésnél történnek. 28 éven át vezettem sok-sok féle autót a "kispolszki"-tól a csuklós buszig fél európán keresztül, de soha nem hajtottam volna rá a sínekre, ha piros volt a lámpa. Egyszer elromlott a lámpa, sokan átmentek a piroson, én megvártam, míg 20 perc múlva kiértek a rendőrök, és "átengedtek", Volt az utasok között, aki őrjöngött, hogy hogy lehetek ilyen faszkalap.
2.:Avonatot két "dolog " állítja meg. Avezetője, meg a sóderes teherautó.

Élj úgy, hogy ha lepereg elõtted az életed filmje, érdemes legyen végignézni!
Vissza az elejére
Nyirati
2012 március 23 péntek - 19:19:20
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1076
Szevasz Pisti !! az igazság nálad van az őrjöngő utast pofán vágni és kész majd ha ő felel az utasokért akkor dumálhat gondolom annyi esze azért nem volt hogy kiszálok és át segítem a buszt. Mai napig elő fordul velem a nem működő fénysorompónál rám dudálnak minek állok meg vajon minek????? 6 t gáz + vonat bármi lehet.Másik amit megfigyeltem nekem még nem tanították abban az időben a guruló STOPOT!!! majd pótolom a hiányosságokat.

Soha nem elég!
Vissza az elejére
Krogergo
2012 március 23 péntek - 19:27:07
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6482
Nyirati írta ...

nekem még nem tanították abban az időben a guruló STOPOT!!! majd pótolom a hiányosságokat.

Majd fényképezek neked egyet, én már láttam. Narancssárga közutas Transporter hátuljában volt

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Indy
2012 április 10 kedd - 07:58:32
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Tegnap Pápától nem messze szemtanúja voltam egy trükkös lopási kísérletnek. Egy falu után, úgy jó kilométernyire, a nekem szembejövő oldalon egy öreg német rendszámos F-Astra állt, vészvillogóval. A sofőr hevesen integetni kezdett minden arra járónak, az első három autó nem állt meg, a negyedik, egy szintén fastra igen. Még meg sem állt, a fickó már nyitotta is ki az ajtót, valamint abban a pillanatban már pattantak is ki a társai a veszteglő autóból és nyitották a fehér Astra ajtajait. Lassítottam én is, de szerencsére a megállónak megjött az esze és nyitott ajtókkal gázt adott és elszáguldott. Ez most szerencsére nem jött össze nekik és ha volt egy kis esze a sofőrnek, hívta a rendőrséget...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
bati
2012 április 10 kedd - 10:05:46

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795

Ezek inkább gagyizók,nem kell nekik megállni.Már látszik róluk,hogy egyiket sem Dieternek vagy Günthernek hívják hiába a német rendszám.Fekete műbőr kabát,színes ing...átverik a gyanútlanokat.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Indy
2012 május 07 hétfő - 10:00:13

Regisztrált tag #2

Hadd ekézzem kicsit tovább az autós társakat. Két hete nagy országjárásba fogtunk, sajnos két kirívó esettel találkoztam, ahol mindkét esetben nekem kellett elhárítanom más hülyeségét. A szituáció mindkét esetben hasonló volt. Az első esetben lakott területen belül érkezett velem szembe egy BMW (mi más), a megengedett 50-es sebesség helyett minimum a duplájával. Az út szűk volt, a BMW-snek pedig egy biciklist kellett volna megelőznie. Mivel lassítani nem volt kedve, ezért már bőven a találkozónk előtt erőteljes reflektor villogtatással adta a tudtomra, hogy takarodjak az útjából. Csak a szerencsétlen biciklis miatt húzódtam le a fűre (amit - hiába írja elő a KRESZ, hogy segítenem kell a szembejövő előzését - nem kellett volna megtennem). Csak egy korábbi példa: az egyik kollegám a Volvójával békésen ment hazafelé, amikor feltünt mögötte egy szirénázó mentő, aki pont akkor ért mögéje, úgy, hogy a szembejövő sávban jött egy teherautó. Ő jóhiszeműen lehúzódott (a teherautós nem) hogy elősegítse a mentő előzését, de pechjére az út szélén a fűben állt egy blokktégla, amire ráhajtott. Ez eredmény egy kitörött jobb első futómű, valamint pár karosszériaelem, mert utána az árokba kötött ki. A kárát azóta se térítette meg senki... (reméljük, a beteg legalább túlélte és meggyógyult)

Másik esetem: hazafelé hosszú sort vezettem, előttem egy motoros, őelőtte pedig egy biciklis. Tükörbe belenéz, sehol senki, gondoltam megvárom amíg a motoros megelőzi a bringást, aztán jövök én. Index ki, elkezdem az előzést, mire abban a pilanatban kettővel mögöttem kivágódik egy Audi (mi más) és mellettem, leszorítva elhúz. Akkor satuféket kellett nyomnom, hogy el ne csapjam a szerencsétlen kétkerekűeket, még jó hogy belém nem jöttek (mögöttem egy Accordos utazott, ő is jött volna utánam, nagy tempóban, mert én is odaléptem neki mikor előzni kezdtem).

[ Módosítva 2012 május 07 hétfő - 11:11:40 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Dedi
2012 május 07 hétfő - 11:03:46

Regisztrált tag #1759

Szép nagy autójuk van aztán mindjárt ők a legnagyobbak n ekik minden megy .Ezt főleg akkortapasztaltam , tapasztalom a mikor kis autóval közlekedek. A Marutit és a Twingót is mindíg le akarták tolni főleg városban , pedig ott elég jól gyorsultak. Most a Cliónál is csinálnák csak hát az 1,6 benzines a 107 Le vel már tud valamit ráadásul kint is tud menni kipörgésgátló , menetstabilizátor keményre hangolt futómű olyankor szoktam mondani magamba nem az a legény aki egyenesben tolja mint a vadbarom aztán jönnek a kanyarok , emelkedők és észnélkül fékeznek mert nem tudnak elfordulni. Ja és vissza a témára bingásnál azért illik 1,2 met de inkább 1,5-2 m-ert oldaltávolságot tartani.
Vissza az elejére
Krogergo
2012 május 07 hétfő - 17:43:47
Krogergo

Regisztrált tag #331

Azért csinálnak így, mert mindenki,,behódol" nekik. Majd ha 1-2-őt beleteszel az árokba, elmegy tőle a kedvük. Jó, ehhez nem elég a rutin meg az évek, sokat kellett hiányoznom illemtan óráról, és valamilyen szinten hasonló ,,kúúúúúltúrával" is kell rendelkezni (nekem megy )
Már rég megfigyeltem, városi mellékutcákban, szűkebb utakon, stb. a Daciát is minden szembejövő (a fent felsorolt és még pár másik márkájú gépkocsival) letolná, nagy sebességgel jönnek szembe. Az ilyen, ha ,meglátja, hogy csak 5 centit is lehúzódsz az útpadka felé, vérszemet kap. Lassítani és lehúzódni sem fog! Viszont hidd el, ha már csak 50-30 méter a távolság kettőtök közt, és a legkisebb jelét sem mutatod az udvariasságnak, lehúzódásnak, ő fog lassítani, és lehúzódni (akár az út széli kátyúba is). Mert félti a sok milliós tragacsát.

Motoros szemszögből nézve a dolgokat: Én segédmotorkerékpárral lakott tarületen belül és kívül is a saját sávom (nem az út közepén) közepén szoktam menni. Így szembejövő esetén garantáltan nem fér el mellettem a legkisebb személyautó sem. Erre azért van szükség, mert ha az út menetirány szerinti jobb oldalára lehúzódva megyek (mint pl. egy biciklis) az biztos, hogy még a pótkocsis teherautó és a kamion is elmegy mellettem 3cm-re, ha jönnek szembe, akkor is (ha meg fellök, ott döglenék meg az árokban, mert meg sem állna). Így viszont a drága és nagy autók, kamionok is átkényszerülnek teljesen a másik sávba (ez már előzés és nem kikerülés), és így nem löknek fel. Néha dudálnak páran, de nem szokott meghatni. Ha szabad szembe az út, úgy is el tud menni, ha meg nem, akkor maradjon az ilyen nyugodtan a hátsóján addig. És majd előzzön meg akkor amikor tud, elvégre a traktort, stb. más járművet sem löki fel.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Indy
2012 május 08 kedd - 07:08:36

Regisztrált tag #2

Családos ember ne ugráljon.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Dedi
2012 május 08 kedd - 20:40:37

Regisztrált tag #1759

Egyedül álló se , minden agresszivitás nélkül is összejöhet a baj.
Egyszer összejöhet , hogy a senki sem enged .
Vissza az elejére
Krogergo
2012 május 08 kedd - 23:14:04
Krogergo

Regisztrált tag #331

Indy írta ...

Családos ember ne ugráljon.

Én is az vagyok
És nem ugrálok, nyugodt vagyok. Idegeskedjen a másik. Ha meg már a biztonságnál tartunk: én biztos nem fogom egy vadbarom miatt összetörni vagy kinyírni magam (és a családom) a kormány kapkodás, padkára vagy árokba hajtás miatt. Az ilyen meg sértetlenül megúszná, nyoma sem maradna, rólunk meg annyi lenne az újságban, híradóban, hogy ismeretlen okból...........
Ha már valaminek törnie kell, akkor az az autó legyen, ne én. (kicsit ,,lerongyolódik" az oldala legfeljebb) És mivel ő jött nekem, ő volt a hibás. (ha átjött a felező vonalon, hiányában az út közepén, stb.) Mivel ő is törik, nem tud továbbhajtani, Míg kiér a rendőr, lesz ideje gondolkodni (addig jól agyonverem, persze azt is nyugodtan). Nekem meg majd fizet a biztosító. (valamennyit valamikor)

Vissza az elejére
Indy
2012 május 09 szerda - 09:05:02

Regisztrált tag #2

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy ha le tudok simán húzódni, akkor ne tegyem meg, gyerekekkel a hátsó ülésen, hanem inkább menjek neki a másiknak?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2012 május 09 szerda - 10:14:04
Krogergo

Regisztrált tag #331

Rosszul értelmezed.
Ha simán le tudsz húzódni, akkor nincs is semmilyen probléma! Ezért így akármilyen barom jön is szembe, akkor sem kell morogni. A közlekedés ugyanis egy nagy ,,társasjáték", így kutya kötelességed. Ha pedig simán le tudsz húzódni (az úton, nem mellé) a másik ezt joggal el is várhatja. (jobbratartás szabálya)

Az autótörés pedig arra vonatkozik, ha nincs hely. Akkor már ne csak a vétlen törjön (különben is így senki nem téríti meg a károd)! Nyílván nem frontálisra gondoltam. De egy súrolásnál legalább marad nyom a másik autón is. Ha cserélni kell egy sárvédőt, lámpát meg 2 ajtót, az pedig nem totálkár, mint ha az árokban landolnál. (ahol könnyen meg is lehet halni)

Meg abba is bele kell gondolni, hogy jobb egyszer a helyszínen (akár) 2-3 órát várni étlen-szomjan a gyerekkel, mint hetekig orvoshoz-kórházba mászkálni, rendőrségi meghallgatásra, majd bíróságra.

Vissza az elejére
Krogergo
2012 május 31 csütörtök - 23:35:46
Krogergo

Regisztrált tag #331

Interneten (is) egyre több helyen árulják az autós biztonsági kamerákat. Ma gondolkodtam el egy ilyen beszerzésén.
Történt ugyanis, hogy Győrben kitolattak elém. Ha nem tudtam volna a szembejövő sávba ,,menekülni" telibe találom a másik autó hátulját. Mivel egyedül voltam, a rendőrnek soha az életbe nem tudtam volna bizonyítani az igazam, ha csak a másik fél el nem ismeri. Így ha hazudik, simán ,,lepapírozzák" úgy, hogy forgalomban haladva, hátulról belementem.
Mostanában egyre többen közlekednek ész nélkül. Az ilyen esetek kivédésére jól jönne. Na meg persze pl. egy sárga lámpán való áthajtásos esetnél. Ugye már ezért is büntetnek. Viszont ha a felvételen látszik, hogy féktávolságon belül váltott a lámpa zöldről sárgára, akkor nem büntethetne meg.

És itt jönnek viszont a a kérdések ezzel kapcsolatban. Mert a bürokrácia Magyarországon szinte mindig ellen mond a józan észnek.
-Szerintetek a jogszabályok szerint használhatok ilyet az autómban?
-Egy esetleges balesetnél, bizonyítás szempontjából ezt a helyszínre kiérkező rendőr köteles rögtön figyelembe venni, ha a szükséges információ egyértelműen látható rajta?
-Többet ér e mind bármelyik fél szóbeli elmondása?
-Biztosítónál jó e bizonyítéknak tanúk hiányában? Egy esetleges polgári pernél bizonyítékként szabadon felhasználható e? Mert ezek ugye kínai kütyük, mindenféle hitelesítés, stb. nélkül. Tehát hiába írja rá a dátumot a felvételre.

[ Módosítva 2012 május 31 csütörtök - 23:37:39 ]

Vissza az elejére
DOLMAR
2012 június 01 péntek - 08:26:51

Regisztrált tag #1260
Regisztrált: 2009 június 16 kedd - 19:35:37

Üzenetek: 527
Már én is gondolkoztam ilyen kamera beszerzésén, szerintem csak jól járhat vele a tulaj.

Régebben már valamelyik daciaklubbos fórumon is volt erről szó, ha jól emlékszem talán Krisz Bp írta, hogy neki van ilyen kamerája(de lehet, hogy keverem valaki mással)

Egyébként az autógyártók a sok "marhaság" mellett ezt is beszerelhetnék az autóba, széria, vagy extra felszereltségként.
Vissza az elejére
zulu2001
2012 június 01 péntek - 08:57:21
zulu2001

Regisztrált tag #1044
Regisztrált: 2008 május 09 péntek - 01:17:59

Üzenetek: 140
Klikk!
Sziasztok! Itt utána tudtok olvasni, GPS-s G szenzoros HD-s,

Zulu

Vissza az elejére
zulu2001
2012 június 01 péntek - 09:00:16
zulu2001

Regisztrált tag #1044
Regisztrált: 2008 május 09 péntek - 01:17:59

Üzenetek: 140
Krogergo írta ...

És itt jönnek viszont a a kérdések ezzel kapcsolatban. Mert a bürokrácia Magyarországon szinte mindig ellen mond a józan észnek.
-Szerintetek a jogszabályok szerint használhatok ilyet az autómban?
-Egy esetleges balesetnél, bizonyítás szempontjából ezt a helyszínre kiérkező rendőr köteles rögtön figyelembe venni, ha a szükséges információ egyértelműen látható rajta?
-Többet ér e mind bármelyik fél szóbeli elmondása?
-Biztosítónál jó e bizonyítéknak tanúk hiányában? Egy esetleges polgári pernél bizonyítékként szabadon felhasználható e? Mert ezek ugye kínai kütyük, mindenféle hitelesítés, stb. nélkül. Tehát hiába írja rá a dátumot a felvételre.

Igen, volt olyan vásároljuk a carCam-nek aki a gpx trak alapján bizonyította bíróságon, hogy az adott helyen nem hajtott gyorsan amit a bíróság el is fogadott. A fentiekre mid jó!!!

Zulu

Vissza az elejére
DOLMAR
2012 június 01 péntek - 19:00:06

Regisztrált tag #1260

"Megmérgez az életmentő légzsák!"

Klikk!
Vissza az elejére
candi11
2012 június 02 szombat - 09:14:34
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
Klikk!

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 15 péntek - 16:30:03
Krogergo

Regisztrált tag #331

Klikk! egy jó kis videó. Garantálom, magyarországon is ez lenne a helyzet, szinte mindenhol.
Ezért nem ér pl. a riasztó sem semmit. A ,,kutyát nem érdekli" ha szól, sőt örülnek a járókelők ha elhallgat.

Vissza az elejére
willmenn
2012 június 16 szombat - 22:30:01

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Ez már nagyon régi polémia!

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
kekek
2012 június 20 szerda - 10:27:27

Regisztrált tag #146

Én ezt nagyon el tudnám képzelni a Loganomba.

holttér nélkül

Az egyik legnagyobb hibája az autómnak, szerintem a tükör nagy holttere. A Lodgyé sokkal jobb, de még azzal is "veszélyeztettem" egyszer egy motorost.url][/link]
Vissza az elejére
Gábrieltaxi17
2012 június 20 szerda - 11:27:22
1.5 dCi 68 LE Laureate Arctic gyöngyszürke metál 2006. 07. 20. EBG-674 TAXI

Regisztrált tag #700
Regisztrált: 2007 március 11 vasárnap - 11:26:34

Üzenetek: 451
Zoli! Ott a cikkben is szerepel az utólag a tükörre ragasztott kis kiegészítő tükör, amit én is használtam nagy megelégedettséggel. Pár száz forintért beszerezhető olyan is, amelyik felragasztás után is állítható!
Amíg a diszkógömböt nem tudod megfelelő méretűre, és alakúra vágni....

Élj úgy, hogy ha lepereg elõtted az életed filmje, érdemes legyen végignézni!
Vissza az elejére
candi11
2012 június 28 csütörtök - 02:04:35
candi11

Regisztrált tag #586

Klikk!

Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Vissza az elejére
DOLMAR
2012 július 27 péntek - 11:14:21

Regisztrált tag #1260

"Félelemből imádják a belső kamerákat az orosz autósok"

Klikk!

Itthon támogathatnák a biztosítók a kamera beszerelését, engedhetnének a kgfb, casco díjakból, cserébe ők is profitálhatnának a beszerelt kamerák hozadékából + a kamera beszerelésén is profitálhatnának, pl. csak bizonyos típusokat engednének beszerelni az általuk akkreditált helyen.
Vissza az elejére
DOLMAR
2012 július 27 péntek - 11:18:09

Regisztrált tag #1260

candi11 írta ...

Klikk!

De jól megy egyeseknek...

Legalább az alu felnit leszedte volna, bár az egész egy nagy pazarlás, más országokban ezerszer rosszabb autókat sem tudnak megvenni az emberek
Vissza az elejére
Roppy
2012 július 27 péntek - 13:57:59

Regisztrált tag #561
Regisztrált: 2006 szeptember 11 hétfő - 18:26:30

Üzenetek: 154
DOLMAR írta ...

candi11 írta ...

Klikk!

De jól megy egyeseknek...

Legalább az alu felnit leszedte volna, bár az egész egy nagy pazarlás, más országokban ezerszer rosszabb autókat sem tudnak megvenni az emberek

Az Isten barmai........ és igen kár az alufelnikért....
Vissza az elejére
Plömplöm
2012 október 22 hétfő - 11:27:22
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 147
sziasz,

nem kimondottan "biztonság", de fékes topikot nem találtam, éshát valahol mégis biztonságosságos kérdés az, hogy melyik gyártó fékbetétjét vegyem meg, ha nem a tartósság a cél, hanem a fékerő? nem baj ha kopik, sőt, inkább a betét kopjon mint a tárcsa.

kösz

---
1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
Krogergo
2012 október 22 hétfő - 15:40:14
Krogergo

Regisztrált tag #331

PÜ ment

Vissza az elejére
DOLMAR
2012 november 08 csütörtök - 18:10:56

Regisztrált tag #1260

Sajnos pár napja megtörtént az egyik dolog, amit mindenki szeretne elkerülni, egy felpattanó kavics berepesztette a szélvédőmet
A repedés nem nagy, viszont kráteres a sérülés, ahogy mézem nem esik a sérülés abba a zónába, ahol nem szabad javítani a sérüléseket, ha esetleg Óbuda közelében tud valaki megbízható javító mestert, akkor szívesen venném ha megadná az elérhetőségét, neten néztem már, több is van, de gondoltam megkérdem itt is, hátha van valakinek a közelemben személyes tapasztalata valamelyik mesterrel.

A többi autó nem volt közel a kavics szinte a semmiből jött, gondolom a viszonylag nagy sebesség miatt nagyon nagyokat pattogott az úton.

Már több alkalommal kaptam szemből kavicsot, a géptér tetőn is van egy mély kőfelverődés, egyszer a szélvédőbe egy öklömnyi fekete valami is becsapódott, elég nagy volt a becsapódás hangja, azt hittem, hogy nem hogy megreped, hanem be is fog ott szakadni a szélvédő, de megállás után kiderült, hogy még csak repedés, vagy karc sem keletkezett miatta
Vissza az elejére
Nyirati
2012 november 08 csütörtök - 18:48:59
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1076
Nekem a tesos parkolóban csinálták kráteres!! úgy is kifúrják a repedés is szinte észrevehetetlen pont jött arra egy tanuló busz annak szinte átlósan volt repedve úgy sikerült azt mondja aki nem tudja nem veszi észre. megjegyzem kb egy hónapja cseréltek nekem szélvédőt kedves fönököm majd nem sírt (megértem )

Soha nem elég!
Vissza az elejére
balsa02
2012 november 11 vasárnap - 23:54:25

Regisztrált tag #1882
Regisztrált: 2012 október 16 kedd - 15:04:24

Üzenetek: 4
Sziasztok!

Új vagyok itt, ha minden igaz decemberben utolsó szériásként vesszük át a mi fehér Logan MCV Artic 7sz. 1.6 MPI-nket.
Három gyereket és egy óriás schnauzert kell elhelyezni valahogy, tehát kell a hely, így esett a választás az MCV-re.
Eddig egy 99-es Renault Safrane szolgált nálunk mint családi autó, amely talán a legelső típusa a Renault biztonságos autó koncepciójának.

Mikor az MCV képbe került, többek között felmerült a biztonság kérdése is.
Az NCAP Logan 3 csillaga Klikk!
oldallégzsák és övfeszítő, överőhatároló nélkül készült.
A Sandero-nál viszont készült biztonsági csomaggal is teszt: Klikk!
ahol 31 pontot ért el az autó.
Viszonyításképp a most kapható 4 csillagos Berlingó 27 pontot ért el, igaz oldallégzsák nélkül. Klikk!

Egy dolog viszont nyugtalanított, a Logan és a Sanderó összecsukló teteje.

És itt jön képbe az MCV a saját jól ismert tető kialakításával, ahol is jóval nagyobb inercia/keresztmetszet veszi fel a hajlító nyomatékot.

Keresgéltem sokáig, mit is tud az MCV. Nem igazán lelhető fel releváns infó (szinte, mintha titkolná a gyár).
A tető viselkedésére ez volt az első nyom: Klikk!
Nincs elhajló, összecsukló tető!!

Ami miatt igazából ez a hozzászólás megszületett, bár lehet, csak nekem volt ismeretlen.
A Renault sokáig rejtegette az MCV töréstesztjét, de most valamit mégis csak kiszivárogtatott:

Klikk!

Itt sincs, elhajló, összecsukló tető. A szélvédő is egészen jó állapotban maradt. Sajnos nem tudjuk mekkora sebességgel történt a törésteszt, csak a legjobb Európai standardokra tesz utalást a francia úriember.

Nyilván meredek ezt a fotelből kijelenteni, de talán nem túlzás odaadni a 4 csillagot az oldallégzsákos MCV-nek.

Üdv: Balázs
Vissza az elejére
Zolkabacsi
2012 november 12 hétfő - 00:22:17
Zolkabacsi

Regisztrált tag #1851
Regisztrált: 2012 július 20 péntek - 01:00:36

Üzenetek: 404
Sajnos nem látszik milyen kerítést döntögetett, de hátha...

Klikk!
Vissza az elejére
Krogergo
2012 november 12 hétfő - 11:05:39
Krogergo

Regisztrált tag #331

Balsa ha jobban megnézed, az összes általad linkeltnél sérült a tető (is). Ami rendben is van minden mai autó típusnál! (a kaszni gyűrődjön, ne az ember, és a belső szervei se szakadjanak szét a hirtelen lassulástól) Ezt hívják gyűrődési zónának.
Ne vedd sértésnek, és sose következzen be, de esetedben egy esetleges balesetnél nem az autó lesz a legnagyobb gond hanem a kutya, és a 3 gyerekülés egymás mellett.

Vissza az elejére
balsa02
2012 november 12 hétfő - 11:59:11

Regisztrált tag #1882
Regisztrált: 2012 október 16 kedd - 15:04:24

Üzenetek: 4
Szia Gergő!

Azért fontos a tető állapota, mert többek közt az képzi az utascellát, nem a gyűrődési zóna része.
Az autó engem sem érdekel különösképp
Vissza az elejére
Indy
2012 november 12 hétfő - 12:05:51

Regisztrált tag #2

balsa02 írta ...

Szia Gergő!

Azért fontos a tető állapota, mert többek közt az képzi az utascellát, nem a gyűrődési zóna része.
Az autó engem sem érdekel különösképp

Szerintem nem kell aggódnod.

Klikk!

és

Klikk!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2012 november 12 hétfő - 15:59:43
Krogergo

Regisztrált tag #331

balsa02 írta ...

Nem akarok vitatkozni, de egy mai autónál szinte minden (a tető is) a gyűrődési zónát képezi. Ebbe bele vannak kalkulálva még a műanyag elemek, a legkisebb szerte-széjjel repkedő alkatrészek is. Durván fogalmazva, ha rommá töröd az autó bal elejét, akkor még a jobb hátsó lámpa sem fog mm-re úgy állni mint új korában. És ez így van rendjén. (legalább az ilyeneket nem csinálják meg, mert nem éri meg anyagilag)

A tető sérülését pedig nyilván nem úgy értettem, hogy úgy összemegy, hogy nem férni el alatta, vagy sérülést okoz. Hanem úgy, hogy a nyúlványok és oszlopok elmozdulása miatt felhullámosodik, gyűrődik rajt a lemez.

Egyébként nyugodtan vegyél MCV-t, biztonságos! (azért mert a konkurenciánál jóval olcsóbb, nem kell félni, nem spórolták ki ezt a részét, az az extrákból hiányzik) A klubbon már szálltunk ki páran (köztük én is) sértetlenül rommá tört Loganból.

Vissza az elejére
DOLMAR
2012 november 12 hétfő - 18:53:35

Regisztrált tag #1260

Krogergo írta ...

Balsa ha jobban megnézed, az összes általad linkeltnél sérült a tető (is). Ami rendben is van minden mai autó típusnál! (a kaszni gyűrődjön, ne az ember, és a belső szervei se szakadjanak szét a hirtelen lassulástól) Ezt hívják gyűrődési zónának.
Ne vedd sértésnek, és sose következzen be, de esetedben egy esetleges balesetnél nem az autó lesz a legnagyobb gond hanem a kutya, és a 3 gyerekülés egymás mellett.

Szerintem azt is nézni kell, hogy az autón több fajta gyűrődési zóna van, az utastér egy balesetnél túlélő térként funkcionál, ami gyűrődő-energia elnyelő zóna is egyben, de szerintem itt az utóbbi funkciónak kisebb a mértéke, mint az autó más részein, hiszen nagyon fontos a gyűrődés mértéke, hogy a túlélő tér elegendő hely maradjon az embereknek.

Az MCV-nél és a hasonló autóknál a ráfutásos baleset a leginkább veszélyes, hiszen hátul jóval kisebb a gyűrődő zóna, főleg ha a 6., 7. ülésen is utaznak
Vissza az elejére
kekek
2013 március 14 csütörtök - 08:40:05

Regisztrált tag #146

Tegnap a munkahelyről hazatérőben 10-15 percre megálltam egy boltnál, és csak hazatérés után jóval vettem észre, hogy ott feltörték az autómat, amikor ki akartam venni a táskámat a csomagtartóból.
A zárat kirángatták, és az emblémát is megfeszegették, mikor hozzányúltam az is a kezemben maradt.
Egy hátizsákot vittek el, ami jól meg volt "pakolva" többek között 60 db tojással. A legnagyobb kár, hogy a másik autó pótkulcsi is a táskában volt. És még sok apróság (memóriakártyák, kártyaolvasó, a tegnap átvett két havi étkezési utalvány), ami azért az elsődleges számítások szerint is legalább 70 eFt-ba fáj nekem. A másik szinte üres hátizsákot, és a szerelőkészletet benne hagyták a csomagtartóban.
Mielőtt megkérdezitek, amikor megálltam a parkolóban, nem nyitottam ki a csomagteret, nem raktam bele semmit.
Majdnem éjfél volt mikor elmentek a helyszínelők, mondhatom jó délutánom, estém volt, és még szép napok állnak előttem, hogy mindkét autót javíttathatom.

[ Módosítva 2013 március 14 csütörtök - 09:12:50 ]
Vissza az elejére
willmenn
2013 március 14 csütörtök - 09:42:52

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Zolikám részvétem!

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
Basic
2013 március 14 csütörtök - 12:56:19
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Hát igen...
Szólni is fogok (újra) az én kicsi feleségemnek, hogy ha boltba megyünk munka után, akkor ne rakja a notebooktáskáját a csomagtartóba, hanem hozza szépen magával...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
hobby2
2013 március 16 szombat - 16:00:42
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2416
Zoli, ezek szerint jól megjártad. Nagyon sajnálom az esetet! Levonhatjuk a következtetést, nem hagyhatunk az autóban semmi értéket, mert nincs biztonságban! Pedig én sem szoktam mindent magammal vinni ha kiszállok az autóból!
Vissza az elejére
candi11
2013 március 16 szombat - 20:28:11
candi11

Regisztrált tag #586

Székekkel jársz vásárolni ?
Van előnye, hogy ha elfáradsz le tudsz ülni és a hátránya nehezen tudod a széktől tolni a kocsit.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF