A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a karosszériáról!
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Ez a téma zárolva
Szerző Üzenet
Indy
2008 április 21 hétfő - 09:24:49
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Nálam sincsenek ilyen Basic gondok.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Basic
2008 április 21 hétfő - 10:27:20
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
morzsi írta ...

Az enyém szinre van fújva értsd meg nem fehér és nem szürke az autó belseje is ugyanolyan szinü mint kivülről a szönyegalatt is én nem tudom hogy nálad mi van de még a sárvédő éleken is vastag festég réteg van ami a mai napig nem kopott le.

Hát nálam a kék fényezés kívül is nagyon vékony, és rengeteg eldugott helyen látszik a fehér alapozó, csak egy picit rá van ködölve a kék.

Ma leadtam az autót, nézegettük a hátsó sárvédőéleket a munkafelvevővel - szinte fémtiszták. Mondta, hogy majd a megfelelő technológiával kijavítják, mielőtt rákerül a peremvédő (=gondolom, leecsetelik). Ha már gugoltam, újra megnéztem a hétsó kerékdobokat. Azon nekem csak annyira kékek, amennyire elkerülhetetlen volt, hogy a külső fényezésnél beleködöljenek - gyakorlatilag nem fényezettek.
Persze egy fehéren alapozott sötétkék autónál minden ilyesmi nagyon feltünő.
A sárvédőél problémája biztos sok autónál jelentkezett, különben nem raknák rá azt a védőlécet a visszahívásnál az összesre.

Talán a metálfényezésesek jobbak, ez az alapkék nagyon harmatka. Az enyém öreg korában tuti problémás lesz a vacak fényezés miatt. Polírozni sem merem nagyon, mert elfogy róla a festék

Mindenesetre örültem volna, ha anno Nicolae nem érezte volna kihívásnak, hogy le tud egy komplett autót két deci festékkel fényezni, de hát ez van
Talán az újabbaknál már jobb a fényezés.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2008 április 21 hétfő - 10:55:07

Regisztrált tag #2

Az biztos hogy a nem metálnál sokkal több a probléma, a fedés is vékonyabb meg a lakk is. Nem a színért kellett X ezer forinttal többet kifizetni aki metált vett...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Feri
2008 április 21 hétfő - 11:08:40

Regisztrált tag #161
Regisztrált: 2006 február 14 kedd - 16:59:08

Üzenetek: 276
A metálnál is nagyon sok a probléma,de a legtöbb kocsi az élete jó részét garázsban esetleg fütött garázsban tölti és igy sokkal késöbb jelentkeznek a problémák.
Az enyém minden éjszakát a szabadban tölt ,és a gyöngy metál is szépen rozsdásodik/ajtó éle,csomagtató tető éle,a tető széle,és mindenütt ahol az oldalablakoknál gumi szegélyek vannak./
Az alját és a sárvédőket meg sem néztem még.
Vissza az elejére
carlieapa
2008 április 21 hétfő - 11:36:56

Regisztrált tag #233
Regisztrált: 2006 április 09 vasárnap - 17:32:20

Üzenetek: 1091
Jövő hét hétfőn viszem a hátsó kerékjárati ív alvázvédelmének a javítására a gépet.Az állapot felmérésnél egy kis puklit vett észre a szerelő a bal sárhányó íven. Azt fényezni is fogják.Az alkatrész ellátásnál még nem hallottak a műanyag idomról.Azt mondták ők még egy Daciara sem szereltek ilyet.(Csodálkoztak hogy honnan tudok a visszahívásról !!l.)

Képeim
Vissza az elejére
zöld_I
2008 április 21 hétfő - 14:01:14
Vendég

Hétvégén megnéztem, és az én autóm is korrodál a doboknál. Rájuk csörögtem, korrektek voltak, alvázszám alapján visszahívós, adatokat felvették. A többi a vélemények az autóról topicban...
Vissza az elejére
Basic
2008 április 21 hétfő - 14:10:17
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

carlieapa írta ...

Az alkatrész ellátásnál még nem hallottak a műanyag idomról.Azt mondták ők még egy Daciara sem szereltek ilyet.(Csodálkoztak hogy honnan tudok a visszahívásról !!l.)

Gratulálok nekik... Az én munkafelvevőm azt mondta, hogy az importőri leírás szerint egyértelmű, hogy jár a védőív hátra, és valami központi oktatás/leírás is volt.
Amúgy a kiértesítés azért nem sikerült túl jól, csomóan nem kaptak levelet (én sem).

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2008 április 21 hétfő - 14:15:03
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

zöld_I írta ...

Rájuk csörögtem, korrektek voltak, alvázszám alapján visszahívós, adatokat felvették.

Mondjuk még jobb lett volna, ha ők értesítenek ki. Apám pl. tuti nem jött volna rá fórumokat böngészve, hogy van egy csak beavatottaknak szóló titkos visszahívási akció
Társaság fele nem kapott levelet...

Enyémet szerdán kapom vissza, szóval most BMV (busz/metró/villamos).

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
zöld_I
2008 április 21 hétfő - 14:25:30
Vendég

Én csak bevásárolni járok vele, meg ha a gyereket kell vinni, úgyhogy akár 2 hétig is elvagyok nélküle.
A motor a király
Vissza az elejére
Basic
2008 április 21 hétfő - 17:48:09
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

zöld_I írta ...

Én csak bevásárolni járok vele, meg ha a gyereket kell vinni, úgyhogy akár 2 hétig is elvagyok nélküle.
A motor a király

Ma délután leporoltam a kismotoromat, voltam is vele a városban
BKV-nél jobb, csak mindig f..sok a cityben, hogy ellopják...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
zöld_I
2008 április 21 hétfő - 19:34:20
Vendég

Milyen motor?
Vissza az elejére
morzsi
2008 április 21 hétfő - 20:52:54
Vendég

Gyerekek az enyém csillag garázsban van és nem panaszkodom kasznilag sőt már motorikusan sem tehát nem tudom igazán hogy évjáratól függö-e vagy órára és percre pontosan változnak az auto paraméterei.
Vissza az elejére
Basic
2008 április 21 hétfő - 21:34:11
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

zöld_I írta ...

Milyen motor?

Kis 50-es zümzüm.

Derbi Senda XRace SM

Így néz ki

80-at megy...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Deceballus
2008 április 21 hétfő - 21:34:49
Vendég

Benéztem a kerékjáratokba: azok is olyan platina-szürkének tűnnek, már ami a kosz alól kilátszik. Ezek szerint inkább Morzsinak lehet igaza a színrefújást illetően.
Vissza az elejére
candi11
2008 április 21 hétfő - 21:37:13
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
Charli tőlem tudták meg előszőr

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Basic
2008 április 21 hétfő - 21:39:05
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Deceballus írta ...

Benéztem a kerékjáratokba: azok is olyan platina-szürkének tűnnek, már ami a kosz alól kilátszik. Ezek szerint inkább Morzsinak lehet igaza a színrefújást illetően.

A szembetűnő részei nálam is valamennyire kékek (a hátsóajtó mögött a gumi futófelületével szemben).
Hátul (a kerék mögött) nekem tök alapozószínű.

[ Módosítva 2008 április 21 hétfő - 21:40:06 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Deceballus
2008 április 21 hétfő - 21:49:09
Vendég

Autómosás után (ami egyhamar nem esedékes, mert jön nyugatról a ronda idő) alaposabban megnézem majd.
A tapasztalatok szerint megtörténhet, hogy az a műanyag védőív nem is olyan hülyeség. Van előre is, nemcsak hátra.

[ Módosítva 2008 április 21 hétfő - 21:50:11 ]
Vissza az elejére
carlieapa
2008 április 21 hétfő - 23:04:56

Regisztrált tag #233

candi11
Elküldve: 2008 április 21 hétfő - 21:34:14
Charli tőlem tudták meg előszőr

Látod mégis azt mondta a raktáros gyerek ,hogy most hall róla először.Egyes dolgozók hozzá állása kívánnivalót hagy maga után!!

Képeim
Vissza az elejére
candi11
2008 április 22 kedd - 07:45:23
candi11

Regisztrált tag #586

charlie Robitól Meg Krisztiántól mit vársz
mikor már romániába ment a dolog akkor mi rögtön bevittük és anyit montak fujnak egy kis alvázvédőt

Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Vissza az elejére
zöld_I
2008 április 22 kedd - 07:51:24
Vendég

Ez a hozzállás nagyon gáz. És a legtöbb márkaszervízben ez van. Én többek között ezért sem jártam. Most mondjuk kénytelen leszek.

Basic: az én simsonom 70-et mmegy Király a géped.
Vissza az elejére
Basic
2008 április 22 kedd - 08:32:53
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Műanyag védőív szerintem sajnos kötelező az összes Loganon. Az én hátsó sárvédőíveimet látva... A jobban fényezetteken is csak idő kérdése, egy lemezél marha sérülékeny.

Amúgy lehet márkaszervizbe menni, csak ki kell belőlük mindent verni, mert sokszor tényleg fogalmatlanok... Amikor pár napja elvittem az autót a Baumgartnerhez a 3. éves átvizsgálásra, marhára nem villogott a munkafelvevő felett a piros lámpa, hogy "hoppá, ez az autó érintett egy kötelező visszahívási akcióban, és most szólni kéne". Csak már nem izgatott, mert be volt jelentve a Budakalászhoz.

off:

A Simson király
Nekem volt egy narancssárga indexámpásom, és én hülye elherdáltam. Kár, hogy bedőlt a gyár...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2008 április 22 kedd - 09:19:33

Regisztrált tag #2

Basic írta ...

Műanyag védőív szerintem sajnos kötelező az összes Loganon. Az én hátsó sárvédőíveimet látva... A jobban fényezetteken is csak idő kérdése, egy lemezél marha sérülékeny.

Megállhat benne a kosz, rendszeresen takarítani kell majd. Még gondolkodom rajta hogy felengedem e tenni őket.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Basic
2008 április 22 kedd - 09:37:44
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Ha nem rakatod fel, akkor is hozzad el... Úgy később is meglesz az opciód

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
carlieapa
2008 április 22 kedd - 09:51:43

Regisztrált tag #233

Amikor állapot felmérésen voltam,fültanúja voltam két dolgozó beszélgetésének.Pont a műanyag védőelem eme hátránya felől érdeklődött egyik a másiktól.A válasz az volt hogy nem tud meggyűlni a kosz a lemez és az elem között mivel azt ragasztani kell így nincs hézag a felületek között.

Képeim
Vissza az elejére
Indy
2008 április 22 kedd - 10:44:23

Regisztrált tag #2

Ragasztani? Hogy veszik akkor le? Egyre jobban elmegy a kedvem ettől az elemtől...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Loki
2008 április 22 kedd - 13:01:53
Vendég

Indy írta ...

Ragasztani? Hogy veszik akkor le? Egyre jobban elmegy a kedvem ettől az elemtől...

Ha már egyszer megszerezted, miért akarnád leszedetni?
Vissza az elejére
Loki
2008 április 22 kedd - 13:04:49
Vendég

carlieapa írta ...

Amikor állapot felmérésen voltam,fültanúja voltam két dolgozó beszélgetésének.Pont a műanyag védőelem eme hátránya felől érdeklődött egyik a másiktól.A válasz az volt hogy nem tud meggyűlni a kosz a lemez és az elem között mivel azt ragasztani kell így nincs hézag a felületek között.

A látogatásod után ezek szerint várható, hogy felvilágosultabbak lettek a visszahívás kapcsán a miskolci szervízben? Mivel levelet én sem kaptam, nemsokára megérdeklődöm, hogy mi a helyzet az én szekeremmel.
A műanyag iíveket akkor adják grátisz?
Vissza az elejére
Krogergo
2008 április 22 kedd - 13:22:24
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Indy mivel te a gyári spoiler felrakatásával is pórul jártál (pedig márkaszervízben volt) a helyedben nem engedném feltenni nekik. Elhoznám a szervízből a műanyagokat, és feltetetném egy maszek fényezővel. Szerintem potom pénzért bárki megcsinálja jól. Ha rendesen le van pucolva, a fém nem látszik ki sehol, és úgy körbe van ragasztva, hogy semmi nem kerül alá ésa későbbiekben sem, akkor tartós lesz. A ragasztástól ne félj, Anyagtól függ, de később nyomtalanul eltávolítható, és épp úgy vissza is ragasztható. De amúgy sem kell leszedni, mert minek?

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Köhike
2008 április 22 kedd - 13:41:50
Köhike

Regisztrált tag #38
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 14:54:45

Üzenetek: 1114
Bukta a dolog. A kosz tök mindegy hogyan van az oda feltéve közé fog menni. Főleg a víz. Többet ártotok vele mint amennyit használ....

R12TS - 1975
Logan 1.4 MPI - 2005
Thalicska - 2002
Berlina - 1995
Clio 2 1.2
Galériám
Vissza az elejére
András
2008 április 22 kedd - 21:52:12
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 314
Nem kell félni tőle. Én már felraktam előre - és hátra is. A legjobb hozzá az FBS tömítő ragasztó, tökéletesen eltömít minden esetleges rést (egyébként nagyon tökéletesen illeszkednek) és rugalmas gumiszerü lesz megkötés után (kb. 2 óra) Kizárt dolog,hogy bármi közé menjen és ha véletlenül mégis cserélni kell ( hiszen éppen ez a feladata, hogy a lemezt védje az esetleges sérüléstől, de őmaga megsérülhet) az FBS eltávolítható.
Vissza az elejére
willmenn
2008 április 22 kedd - 22:32:45

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Akkor elmondom neked, hogy az FBS-t nem tudom leszedni a felragasztott felületről. De ha te tudod hogy hogyan kell, legyélszives elmondani, és én nagyon meg fogom köszönni. És útána alkalmazni is szeretném.

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
carlieapa
2008 április 22 kedd - 23:09:13

Regisztrált tag #233

Loki ! Van nekik egy kód sorozat az határozza meg hogy milyen alkatrészeket biztosítanak a különböző sorozat számú autókhoz.Próbáltam a raktárosnál érdeklődni,ugyan mondja már meg miféle alkatrészeket biztosítanak? De vagy tényleg nem tudta vagy csak nem akarta megmondani.

Képeim
Vissza az elejére
candi11
2008 április 22 kedd - 23:36:58
candi11

Regisztrált tag #586

charlie Krisztián meg Robi anyit ért az alkatrészekhez meg az autókhoz mint mókús a fűrészeléshez
Én is áltam / mint kezdő *** a gőzben / az ablaknál hogy egy alkatrésznek mondják meg az árát úgy / 15" sibiu dísztárcsa /
és rámondta és vitatkozott velem hogy nincs csak nem volt szerencséje mert egy MCV / ambiance / bent állt és azon az volt és levettem és nem tudott a gyári kód alapján árat mondani
ennyit a Miskolci raktárosokról

Vissza az elejére
horibor
2008 április 23 szerda - 11:33:12

Regisztrált tag #924
Regisztrált: 2007 november 19 hétfő - 15:18:50

Üzenetek: 50
Uraim! Sziasztok.
Én ma hívtam fel a szexárdi Nyitrai autóháza, azt mondták, hogy ez a visszahívásosdi, nem kiértesitős dolog. Ha akarom vigyem be a gépet megnézik. Egyébként meg az illetékes szerelőjuk, most van éppen kiokositáson valahol, az üggyel kapcsolatban. Most akkor mi van? Ennyire nem fontos nekik a dolog? Eddig egyébként korrektek voltak mindíg. Vagy most, hogy lejárt a gari innentől le vagyok sz...va?

Egy új nő a családban Laura. Nem beszél vissza, csak teszi a dolgát.
Vissza az elejére
maszületett
2008 április 23 szerda - 13:05:23

Regisztrált tag #14
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 12:32:13

Üzenetek: 1322
Sziasztok!

Én voltam Fóton, jeleztem, hogy érintett vagyok, amit el is hittek, miután felnyitoták a csomiajtót. Azt mondták a kiképzás után jelentkeznek, és egyeztetünk időpontot. Én már akkor éreztem és éreztettem, hogy nem 1napos machinációról lehet szó, ezért érdeklődtem előre, hogy milyen csregépkocsit biztosítanak a javítás időtartamára? Na erre kíváncsi leszek, mert nem vagyok BKV-zós fajta, + nálam a MÁV vs. Volánbusz kombó is bejátszana, tehát marhára ideges leszek, ha ezt nem tudják/akarják biztosítani...

Basic! Az enyém full fapados, szerencsére ráadásul sarki-gleccser-vakítóan- ragyógó-fehér, tehát bár nem lesz túl zavaró a javítás színe, azért bízom a csomitérburkolatban ingyenes birtokbavételében. Ha ez nem történne meg, és meg van mág a Te felesleged, ajánlatot fogok tenni rájuk.

üdv,

maszületett

u.i. Nekem is van egy simsonom, de rossz a kuplung, ezért csak bob-os indulással üzemeltethető, ami a pesti forgatagban igen fáradságos és balesetveszélyes... Sajnso motorra egyenlőre nincs pénzem... (2 milla kellene, ha esetleg valaki...)
Vissza az elejére
morzsi
2008 április 23 szerda - 13:16:26
Vendég

Mai nap voltam zöldkártyán a Zalaegerszegi Renault Császárnál és ott is most folyik a képzés de megnyugtatak hogy tényleg fehér az a trutyi,és abban is egyetértetek hogy azért ezt szinre kellene fujni.elárulták azt is hogy ez egy viaszos trutymó majd melegen fog dolgozni a csomi tartóban tehát kedves klubtagok én ugy döntötem hogy konzultálok az RH-val és majd meglátjuk mit sikerül kihozni a dologból de nekem igy nem lesz megjavitva garanciában ha nem inkább magam csináltatom meg ha nem sikerül megoldást találni az RH-val.
Vissza az elejére
Basic
2008 április 23 szerda - 16:17:59
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Kedves gyerekek! Mai témám a változatosság kedvéért a visszahívási akció lesz

Ma délután hazahoztam a kis visszahívottamat a Rönó Budakalásztól. Aki itt a környéken lakik, az szerintem vigye oda, mert azok most sorozatban csinálják a visszahívásos Dácsiákat = már nem úgy néznek rád, mint a birka, ha odamész e témában.
A lakatos munkafelvevő amúgy nagyon normális volt, és pontosan tudta, mit kell az autón csinálni (végre nem a szokásos fogalmatlan... Látszott hogy érdekli őt, elolvasta a központi anyagot, volt az oktatáson, stb.).

Két érdekes dolgot tudtam meg:

a) A sárvédőív védőléce valóban ragasztott is (műanyagpatentek is tartják, az látszik, ha aláhajolsz). Állítólag van rajta gyárilag egy öntapadó csík, ami meggátolja, hogy alámenjen a kosz, stb. Nagyon minőségi amúgy, és pontosan illeszkedik. Anyaga, színe, felülete ugyanolyan, mint a lökhárítóé - szerintem rakassátok fel, jó cucc. Fentieken felbátorodva megrendeltem az elsőket is (kb. 6.500,- Ft, jó drága ().
Az autó az eddig megbeszélt fehér rücsin kívül kap egy üregvédelmet is. Nálam pl. kivették az oszlopokból a tojás alakú gumidugókat (ahol menne a kábelköteg az ajtóba), és ott befújtak üregvédelmet, stb. Az A-oszlopnál is!
Szóval az érintett autókat vigyétek szépen el, nem elsunnyogni!
Maszületett! A fapad tuti kap csomagtérkárpitot, no para! Én az enyémből kivettem, mielőtt leadtam, szóval eredeti kárpitmentes állapotában adtam oda nekik (hogy ne zavarjam össze őket ), és csomagtérkárpittal kaptam vissza.

A saját autómra visszatérve:

95%-os lett a munka. A sárvédőíveket szépen felrakták, a kerékdobot nekem miután lefújták fehér rücsivel, komplett kifújták még fekete alvázvédővel is (ami egy sötétkék autónál látványra teljesen elfogadható).
Egy apróság nem tetszik - a fehér rücsivel sajna kicsit összekentek a csomagtartóban a kárpit alól kilógó részeket is (pl. az ülés háttámlájának fekete filccel bevont csomagtér felé néző részének sarkát).

Így néz ki, ahol összekenték

Mindegy, csodák nincsenek, minden jel szerint nem ragasztották normálisan ki (és állítólag nem ecsetelik, hanem valami magasnyomású cuccal fújják). Ez a kis hiba kb. egy hétig fog bosszantani...
Érdekes, hogy áramtalanították az autót (látom az órán, amit persze nem állított utána be a szerelő).

Szóval szerintem megéri megcsináltatni, biztos javít a rozsdavédelmén...

[ Módosítva 2008 április 23 szerda - 16:22:16 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2008 április 23 szerda - 16:27:11

Regisztrált tag #2

Köszi a részletes beszámolót Basic! Nekem hétfőre van időpontom. A díszléc nem csak oldalról véd? Mekkora rész lóg a perem alá?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kincsleső
2008 április 23 szerda - 16:35:13
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Basic, megpróbálhatnád valamilyen hígítóval eltávolítani amit "ráfröcsköltek" - hátha lejön... (Számítok rá, hogy nem, de legalább megtudjuk...)
Más: ezek szerint nem viszik sehová az autókat, az adott szerviz maga végzi el a javítást... (?)
Vissza az elejére
morzsi
2008 április 23 szerda - 16:49:00
Vendég

Beszéltem az RH-ál egy középvezetövel aki a visszahivásos garnciát intézi pénteken vissza hiv és azt mondta semmi akadálya annak hogy a csomitartóban a javitás szinre legyen fújva.Pénteken hiv egyeztetés hova viszem és ott rendeznek mindent azt mondta teljesen ingyenes lesz mivel nekem van csomagtér burkolom és nemjár semmi ajándék igy ez lesz az én ajándékom részükröl de ezt biztora péntekre igérte.
Vissza az elejére
Basic
2008 április 23 szerda - 16:50:06
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Indy írta ...

Köszi a részletes beszámolót Basic! Nekem hétfőre van időpontom. A díszléc nem csak oldalról véd? Mekkora rész lóg a perem alá?

Helló!

A hátsó sárvédőív pereme ugyebár gyakorlatilag egy él, mivel a lemez vissza van teljesen hajtva.

A védőléc metszete nem U-alakú (szóval nem alulról rátolod az élre, nem fogja körül a sárvédő alsó élét), hanem L-alakú (szóval csak rárakod, hátul nyitott marad).
Az L-alak mindkét szára ugyanolyan hosszú, és a feléd néző, a sárvédő külső felületére felfekvő felületén van a ragasztócsík.

Amúgy nem láttam még kiszedett állapotában, de hosszas elemzés után erre jutottam

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
morzsi
2008 április 23 szerda - 16:54:38
Vendég

Basic tényleg tök jó a leirásod gratula hozzá,én azért higitóval nem álnék neki le pucolni amit szétfröcsköltek mert hátha meg kapja a festéket de lehet hogy simán is letudod szedni ha nem akkor talán acetonnal az nem marja a festéket de lehet hogy oldja az anyagot.Köszi a képet és a leirást tetszet.
Vissza az elejére
Basic
2008 április 23 szerda - 16:56:11
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

kincslesõ írta ...

Basic, megpróbálhatnád valamilyen hígítóval eltávolítani amit "ráfröcsköltek" - hátha lejön... (Számítok rá, hogy nem, de legalább megtudjuk...)
Más: ezek szerint nem viszik sehová az autókat, az adott szerviz maga végzi el a javítást... (?)

Megpróbáltam teljesen átlagos nitrohigító és egy fehér rongy segítségével.
Eredmény: Minimális dörzsölgetés után kék lett a fehér rongy = a nitrohigító oldja az autó gyári fényezését. A fehér cucc meg kicsit rágógumiként elkenődött.

PS: Az enyémet tuti helyben csinálták.

Ez volt az a pont, amikor jobbnak láttam visszavonulót fújni

[ Módosítva 2008 április 23 szerda - 16:58:49 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2008 április 23 szerda - 16:59:02

Regisztrált tag #2

Lakkbenzinnel tessék letisztítani!

Minden más oldani fogja a festéket!

[ Módosítva 2008 április 23 szerda - 16:59:56 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Basic
2008 április 23 szerda - 17:01:18
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

morzsi írta ...

...én azért higitóval nem álnék neki le pucolni amit szétfröcsköltek mert hátha meg kapja a festéket...

Köszi

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2008 április 23 szerda - 17:02:17
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Indy írta ...

Minden más oldani fogja a festéket!

És a lakkbenzin szerinted oldja a fehér rücsit?

[ Módosítva 2008 április 23 szerda - 17:03:01 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF