A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 25, tag: 1 ...
Szita olvassa forum.php

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1018
Legújabb tag: KNIGHT797
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Dokker
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Vasi
2016 augusztus 21 vasárnap - 09:36:53

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 281
Szia Dokker Van!
Milyen színt választottál? Sok-sok balesetmentes kilómétert kívánok!

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
Vasi
2016 augusztus 21 vasárnap - 09:38:41

Regisztrált tag #2709

DokkerVan írta ...

Megérkezett az Új dokkerem 2 és fél hónap volt rendelésből, 3nap alatt megvolt a forgalmi.

Vissza az elejére
Vasi
2016 augusztus 21 vasárnap - 09:39:26

Regisztrált tag #2709

DokkerVan írta ...

Megérkezett az Új dokkerem 2 és fél hónap volt rendelésből, 3nap alatt megvolt a forgalmi.

Vissza az elejére
DokkerVan
2016 augusztus 21 vasárnap - 13:18:57
DokkerVan

Regisztrált tag #2630
Regisztrált: 2015 november 23 hétfő - 09:29:58

Lakóhely: .
Üzenetek: 33
Vasi írta ...

Szia Dokker Van!
Milyen színt választottál? Sok-sok balesetmentes kilómétert kívánok!

Szia Vasi!
Fehéret választottam.Köszönöm!
Lenne kérdésem, az elekrtomos ablakok gomjának világítás kapcsolása után nem kelle világítania? A klíma működtetése közben állandó sebességgel haladva pl. 90km/h-val a motortérbő kb 2 percenként sziszegést hallani, addig csinálja amíg ki nem kapcsolom, ez normális jelenség, ilyet egyik autómban se tapasztaltam.
Vissza az elejére
Vasi
2016 augusztus 21 vasárnap - 13:42:46

Regisztrált tag #2709

Üdv!
Szerintem világítani kellene.

Vissza az elejére
Iszy56
2016 augusztus 22 hétfő - 16:02:09
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Lakóhely: Kolozsvar
Üzenetek: 581
Szomoru eset:
Cassie´s Dokker - Motorschaden nach 20 Monaten und 46.000 KM [TCe115]
a nemet forumon.
ha meg tudjatok nyitni:
Klikk!
Ha jol ertettem nem fogadjak el garanciaban a motor osszeomlast mert, habar jovahagyott szervizben vegezte az olaj cseret, elfogadott tipusu olajjal de....o vitte az olajat. A Dacia nem garantalja a hozott olaj minoseget.
Javitast elfogadok.

[ Módosítva 2016 augusztus 22 hétfő - 16:03:25 ]
Vissza az elejére
RayD
2016 augusztus 22 hétfő - 17:07:58
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 319
Iszy56 írta ...

Szomoru eset:
Cassie´s Dokker - Motorschaden nach 20 Monaten und 46.000 KM [TCe115]
a nemet forumon.
ha meg tudjatok nyitni:
Klikk!
Ha jol ertettem nem fogadjak el garanciaban a motor osszeomlast mert, habar jovahagyott szervizben vegezte az olaj cseret, elfogadott tipusu olajjal de....o vitte az olajat. A Dacia nem garantalja a hozott olaj minoseget.
Javitast elfogadok.

Igen, elég szomorú.
Ha jól értettem a 20.000 km-re a gyári ELF olajat vitte, de a 40.000-re már Liqui Moly olajat, amire az volt írva, hogy javasolt, de nem szerepelt az engedélyezettek között. Egy szóval félrevezető volt a szövegezés a Liqui Moly részéről, bár a poén az, hogy ami tönkrement, annak állítólag semmi köze az olajhoz, tehát emiatt nem utasíthatta volna el a Renault a garanciaigényt.
Végül talált egy balesetes Renaultból (hétezer kilométer volt talán benne) egy cseremotort, amit szombaton elhozott és a héten szerelik be, reméljük minden simán fog menni.

Vissza az elejére
Krogergo
2016 augusztus 22 hétfő - 23:24:50
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 5965
DokkerVan írta ...

Lenne kérdésem, az elekrtomos ablakok gomjának világítás kapcsolása után nem kelle világítania?

Lodgy-s topicban volt már téma korábban többször is. Nem világít gyárilag, mert nincs is bekábelezve. Viszont az izzók épp úgy benne vannak, mint a Renaultokban.
Ha visszaolvasol, találsz német fórumról belinkelést, csupán a kapcsoló panel kiszedésével és pár db vezetékkel percek alatt megoldható, hogy ráadott gyújtásnál már világítson. Véleményem szerint nem a legelegánsabb megoldás. A tökéletes az, ha levett ajtókárpitnál be van fűzve még egy szál vezeték a gyári kábelköteg mentén a műszerfal világítástól. Ekkor csak bekapcsolt helyzetjelzőnél/ fényszórónál működik.

DokkerVan írta ...

A klíma működtetése közben állandó sebességgel haladva pl. 90km/h-val a motortérbő kb 2 percenként sziszegést hallani, addig csinálja amíg ki nem kapcsolom, ez normális jelenség, ilyet egyik autómban se tapasztaltam.

ECO be van kapcsolva? Csak mert ekkor a klímát (is) gyakrabban kapcsolgatja le.
Amúgy ha nincs bekapcsolva az ECO, akkor is tapasztalható csak ritkábban. Közel sem szép dolog, de sajnos normális jelenség, nem hiba. A ki-be kapcsoló kompresszortól (pontosabban az azon található mágneskuplung ki-be kapcsolástól) a hűtőközeg nyomása is állandóan változik. Ennek hangját hallod.
Ha túl gyakran, és túl extrémen szól (másik újhoz kellene viszonyítani), akkor esetleg garanciában nyomásszabályzó szenzor csere.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
DokkerVan
2016 augusztus 27 szombat - 09:43:25
DokkerVan

Regisztrált tag #2630

ECO be van kapcsolva? Csak mert ekkor a klímát (is) gyakrabban kapcsolgatja le.
Amúgy ha nincs bekapcsolva az ECO, akkor is tapasztalható csak ritkábban. Közel sem szép dolog, de sajnos normális jelenség, nem hiba. A ki-be kapcsoló kompresszortól (pontosabban az azon található mágneskuplung ki-be kapcsolástól) a hűtőközeg nyomása is állandóan változik. Ennek hangját hallod.
Ha túl gyakran, és túl extrémen szól (másik újhoz kellene viszonyítani), akkor esetleg garanciában nyomásszabályzó szenzor csere.

[/ quote1472283585]

ECO módot nem használom, úgy ahogy a start-stoppot se,de az utóbbit jó lenne véglegesen kikapcsolni.
A klímára ugyanazt mondták a renault-nál mint amit írtál.

Az normális,hogy a kuplung teljesen fent fog? Vagy így sikerült összerakni?
Vissza az elejére
Krogergo
2016 augusztus 27 szombat - 11:55:50
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hát normálisnak nem mondanám, mert aki más autókból ült át az elmúlt pár év Daciáiba, Renaultjaiba, annak mindenkinek feltűnik a túl fent fogó kuplung.
Ez nem hiba, de sajnos ilyen. Kényelmetlen, és furcsa.
Adtam el az idén nagyon kevés km-es 1.5DCI Dustert, Lodgy-t, 1.2 16V MCV-t is (már utóbbiban is hidraulikus kuplungos, nem mint a korábbiakban a bovdenes). Elég nehéz megmagyarázni, hogy nem kopott és nem átverni akarja őket az ember, hanem ez tényleg ilyen.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
DokkerVan
2016 szeptember 09 péntek - 08:11:50
DokkerVan

Regisztrált tag #2630

Beépítettem a tolatószenzorokat is, jól működnek:

Vissza az elejére
Krogergo
2016 szeptember 09 péntek - 13:08:12
Krogergo

Regisztrált tag #331

A képen a gyári tolatóradar szenzor kb. 8cm-el jobban kifelé van, és olyan a háza, hogy döntött, tehát arra felé is ,,néz". Így jobban érzékeli az autó sarkát. Képen van tolatókamera is, ezt a fajtát (is) szereljük.

Az utólag szerelt radarokat érdemes annyira kitenni, amennyire csak lehet.

Vissza az elejére
Weboldal
DokkerVan
2016 szeptember 09 péntek - 16:05:50
DokkerVan

Regisztrált tag #2630

Krogergo írta ...

A képen a gyári tolatóradar szenzor kb. 8cm-el jobban kifelé van, és olyan a háza, hogy döntött, tehát arra felé is ,,néz". Így jobban érzékeli az autó sarkát. Képen van tolatókamera is, ezt a fajtát (is) szereljük.

Az utólag szerelt radarokat érdemes annyira kitenni, amennyire csak lehet.

Láttam már milyen a gyári épp ezért nem kellett ahogy kinéz. A "8cm-el kifelé van" az valóságban 2cm. Ez is kicsit döntött, 3 éve hasonlót használok a másik autón, nekem tökéletes.
Vissza az elejére
DokkerVan
2016 szeptember 09 péntek - 16:29:01
DokkerVan

Regisztrált tag #2630

Nincs valakinek gyári univerzális gyári sárfogó gumi felszerelve?
Cikkszám: 8201235609
Azért kérdezném,hogy néz ki felszerelve?
Vissza az elejére
DokkerVan
2016 szeptember 13 kedd - 17:33:30
DokkerVan

Regisztrált tag #2630

Ma a start-stoppot is kiiktattam, most már nem állítja le a motort, nekem nincs rá szükségem
A megoldás sugallata a kezelési útasításban van. És nem-nem a gomb megnyomása a kézifék alatt
Vissza az elejére
Krogergo
2016 szeptember 13 kedd - 17:46:59
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nekem (jelenleg) nincs Euro6-os Daciám, amit ügyfél nem kér, azt meg nem piszkálom.
Ha lesz, biztos kiiktatom én is. (és küldök róle egy emailt az EU parlamentbe ) Pár megoldás nekem is eszembe jutott. Vagy elektronika készítése, vagy a kuplungpedál kapcsoló buherálása (hibakódot okoz sajnos) , stb.

Vissza az elejére
Weboldal
DokkerVan
2016 szeptember 13 kedd - 18:03:52
DokkerVan

Regisztrált tag #2630

Krogergo írta ...

Nekem (jelenleg) nincs Euro6-os Daciám, amit ügyfél nem kér, azt meg nem piszkálom.
Ha lesz, biztos kiiktatom én is. (és küldök róle egy emailt az EU parlamentbe ) Pár megoldás nekem is eszembe jutott. Vagy elektronika készítése, vagy a kuplungpedál kapcsoló buherálása (hibakódot okoz sajnos) , stb.

Mi lesz majd az Euro7-ben
Ma teszteltem és meg is nézettem nincs hibakód a rendszerben, amit csodálok.
Az elektromos ablakok világításáival is megvagyok. Belül ledesítettem az összes w5w -t.
Kormány is "bőrösítve" lett. Alakul a vas
Vissza az elejére
Krogergo
2016 október 06 csütörtök - 10:29:41
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ha valaki a Dokker teherautójában (VAN kivitel) 4 hangszórósra bővítené a rendszert, medianavnál be tudom kapcsolni a +2 hangszóró funkciót (gyárilag nincs aktiválva a teher változatokban)

Vissza az elejére
Weboldal
DQM
2017 január 27 péntek - 14:40:13

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Lakóhely: Erdőkertes
Üzenetek: 119
Munkás (digis,nincs rajta matrica) Dokker nálunk munkában.

Vissza az elejére
Krogergo
2017 január 27 péntek - 15:42:28
Krogergo

Regisztrált tag #331

Felénk a Digi-sek Dusterral járnak. 2 ilyen ügyfelem is van.

Vissza az elejére
Weboldal
Dino
2017 március 23 csütörtök - 20:34:44
Dino

Regisztrált tag #2616
Regisztrált: 2015 szeptember 23 szerda - 13:13:32

Lakóhely: Pilisszentiván
Üzenetek: 5
Olyan problémám lenne, hogy a tempomat rángat. Nem vészes de zavaró a pályán. Van erre valami megoldás? Találkoztatok már ezzel a problémával. 1,6 os benzines euro 6-os moci.kb 13000Km van benne.
Vissza az elejére
Krogergo
2017 március 23 csütörtök - 21:23:15
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ez még garanciális, irány a márkaszerviz, majd ők megoldják ( ha tudják, vagy ha az RH hagyja nekik megoldani )
Több oka lehet. Pl. ABS-től ,,zavaros" sebesség jelet kap az ECU (pl. kontakthiba bárhol). De lehet ECU softverfrissítés is megoldja. Lehet ezenkívül menetstabilizáló alkatrészeinek (kormányszög és ABS jeladó hiba) hibája, de akár ECU hiba is.

Vissza az elejére
Weboldal
Dino
2017 március 24 péntek - 16:04:55
Dino

Regisztrált tag #2616

Köszönöm válaszod, Szóval akkor nem normális dolog. Új kora óta csinálja. Csak most mintha erősebben. És csak autópályán nagy sebességnél veszem észre 135km/h ra van állítva és kb másodperces sűrűséggel rángat ahogy adagolja a gázt.
Vissza az elejére
Coritex
2017 március 24 péntek - 16:48:23
Coritex

Regisztrált tag #2648
Regisztrált: 2016 február 08 hétfő - 10:57:37

Üzenetek: 443
Valóban nem normális, annak egyenletesen kellene suhanni, mintha te állnál a gázon.

Logan MCV 0,9TCe Exception

Vissza az elejére
Krogergo
2017 április 04 kedd - 08:56:55
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ausztriában a Dokkerekre van egy visszahívás, amelyről Magyarországon egyenlőre hallgatnak!
Az oldalsó tolóajtóhoz építenek be még egy zár elemet (amire rácsukódik,mert csak 1db van eredetileg) hogy az ajtó stabilabban csukódjon. Oldalütközésnél állítólag többször gond volt, kinyílhatott. A legtöbb tulaj problémája azonban az, hogy zörög az ajtó becsukva, nem csukódik rendesen.
Ez a levél egy 2016-os személy változat tulajának lett küldve Ausztriában a Bécsi központból.

A javítás menete: Szervízlátogatás, megnézik az autót. Majd megrendelik a szükséges alkatrészt, és ha megérkezett, becsavarozzák. Az előkészítése egyébként megvan az autón, nem kell szétbarmolni semmit. Csak gondolom a gyártó eddig spórolt 1€-t autónként, hogy kihagyta.

[ Módosítva 2017 április 04 kedd - 09:03:26 ]

Vissza az elejére
Weboldal
speki1982
2017 április 04 kedd - 12:22:53

Regisztrált tag #2766
Regisztrált: 2016 november 07 hétfő - 13:22:01

Lakóhely: Újfehértó
Üzenetek: 31
Akit érdekel: a Dokker elérhető 0 százalékos THM-mel. Ma voltam elintézni a sajátomra a hitelt, a szemem előtt rakta fel az értékesítő az autóra a 0 százalékos matricát. Debreceni szalon, áprilisi akció.
Tessenek' menni Dokkert venni!

[ Módosítva 2017 április 04 kedd - 12:29:01 ]
Vissza az elejére
Dino
2017 április 22 szombat - 17:56:36
Dino

Regisztrált tag #2616

Na szóval a tempómat rángatásra visszatérve. Tankoltam bele 98 ast normális kúton és láss csodát, megszűnt a rángatás .Majd 95 öst normális kúton és azzal sem rángatott. Szóval ennyit a madaras benzinről Soha többet. És még a fogyasztás is lejjebb ment.
Vissza az elejére
macilka
2017 április 23 vasárnap - 17:30:59
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 2776
Én bő 10 éve járok ezzel a benzinnel.Semmi bajom vele,igaz az én kocsimban nincs tempomat.
Vissza az elejére
Sanca
2017 április 23 vasárnap - 21:19:03
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Lakóhely: Budapest XI.
Üzenetek: 1395
Dino írta ...

Na szóval a tempómat rángatásra visszatérve. Tankoltam bele 98 ast normális kúton és láss csodát, megszűnt a rángatás .Majd 95 öst normális kúton és azzal sem rángatott. Szóval ennyit a madaras benzinről Soha többet. És még a fogyasztás is lejjebb ment.

Én rendszeresen tankolok a madárnál hol 95 hol 98 ast a fogyasztás nem lett jobb a 98 assal sem és nem volt problémám a tempómattal sem.
Neked mennyivel lett jobb a fogyasztásod a más kúton tankolt üzemanyaggal? És milyet tankoltál?

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Dino
2017 április 24 hétfő - 18:45:37
Dino

Regisztrált tag #2616

Nekem klíma nélkül 8,2l-t. klímával 8,7l-t mutatott.Mérni sosem méregettem, (mert annyit eszik amennyit eszik,különösebben nem érdekel.) Most 8,0l-t mutat. Két tank 98 ast és egy tank 95 öst tettem bele ami nem madaras.
100-110Km/h ig nekem sem rángatott. 140K/h nál viszont már zavaró volt hosszú távon.
Vissza az elejére
Sanca
2017 április 24 hétfő - 21:27:15
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Lakóhely: Budapest XI.
Üzenetek: 1395
Dino írta ...

Nekem klíma nélkül 8,2l-t. klímával 8,7l-t mutatott.Mérni sosem méregettem, (mert annyit eszik amennyit eszik,különösebben nem érdekel.) Most 8,0l-t mutat. Két tank 98 ast és egy tank 95 öst tettem bele ami nem madaras.
100-110Km/h ig nekem sem rángatott. 140K/h nál viszont már zavaró volt hosszú távon.

Nekem most 8,1 a fogyasztás madaras anyaggal klíma nélkül. Érdekes de az előző tankolásnál madaras anyaggal viszont 7,8 volt össze vissza ugrál a fogyasztás. Most én is ki fogom próbálni a sokak által dicsért OMV kut 95-ös benzinjét és kíváncsi leszek a fogyasztásra nagyon bár szerintem semmi nem fog változni de legalább ezt is megpróbáltam

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Hagrid
2017 szeptember 19 kedd - 14:19:55
Pécs Hajadon u 1/2

Regisztrált tag #2903
Regisztrált: 2017 szeptember 19 kedd - 14:00:56

Lakóhely: Pécs
Üzenetek: 2
Szia hogy csináltad elolvastam oda vissza a könyvet de nem találtam:)
Vissza az elejére
Hagrid
2017 szeptember 19 kedd - 14:21:43
Pécs Hajadon u 1/2

Regisztrált tag #2903
Regisztrált: 2017 szeptember 19 kedd - 14:00:56

Lakóhely: Pécs
Üzenetek: 2
Mármint a start stop kiiktatást?
Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 19 kedd - 14:39:31
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hagrid írta ...

Mármint a start stop kiiktatást?

Ki lehet programozni az autóból a Start&Stoppot. Ha eljössz megcsinálom.

Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF