A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 8, tag: 2 ...
Sanca olvassa forum.php
willmenn olvassa forum.php

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1056
Legújabb tag: DvP
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Dokker
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Jim74
2018 január 02 kedd - 20:11:50

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Lakóhely: Kerepes
Üzenetek: 228
Köszönöm a választ.
Azért titkon reménykedem, hogy hamarabb meglesz...
Vissza az elejére
Szita
2018 január 02 kedd - 20:31:37
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Lakóhely: Baranya
Üzenetek: 116
Jim74 írta ...

Sziasztok!

Szerződés szerint célegyenesbe fordultam, egy hónapon belülre került a vállalt átadás (január 31.)

Mikor érdemes rákérdezni a kereskedésnél, hogy hol tart az autó?

Szeretnék tőlük biztosításra ajánlatot kérni, meg más műhelybe is kell időpontot kérnem.

Biztosítást nekem a netrisk-en nézett az eladó, és online kötötte. Csak azt felejtette el mondani hogy utána futhatok pár kört. Azt mondta minden OK. Nem kell sehova mennem. A náluk leadott előző autóról a bonust nekem kellett átiratni, és mivel átutalással fizettem a kötelezőt ezért a bankba is be kellett jelenteni. Kicsit gáz volt a felszólító levél.
Vissza az elejére
Jim74
2018 január 02 kedd - 20:39:55

Regisztrált tag #2521

Köszi az infót. Ez a Fót-i kereskedésben történt?
Vissza az elejére
Szita
2018 január 02 kedd - 22:26:02
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Lakóhely: Baranya
Üzenetek: 116
Jim74 írta ...

Köszi az infót. Ez a Fót-i kereskedésben történt?

Pécs
Vissza az elejére
Jim74
2018 január 04 csütörtök - 19:03:56

Regisztrált tag #2521

Sziasztok!

Nem tudja valaki a gyári csomagtér tálca cikkszámát?

Köszönöm.

Szerk.: közben megtaláltam.

[ Módosítva 2018 január 04 csütörtök - 19:28:02 ]
Vissza az elejére
Jim74
2018 január 12 péntek - 20:01:43

Regisztrált tag #2521

Sziasztok!

Ma hívtak, hogy megérkezett az autó a kereskedésbe.
Talán jövő hét vége felé már átvehetem.

Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz...
Vissza az elejére
Peppy89
2018 január 13 szombat - 15:54:18

Regisztrált tag #2940
Regisztrált: 2018 január 12 péntek - 09:40:51

Lakóhely: Tótvázsony
Üzenetek: 8
Sziasztok!

Most tervezem, hogy veszek egy új Dokkert, 1,6-os motorral, Arctic felszereltséggel.
Családi autónak szánom, azonban néha nagyobb méretű dolgok szállítása is szükséges lehet.
Érdeklődni szeretnék, hogy eddig kinek hogy vált be az autó. Vannak-e pozitív illetve negatív tapasztalatok?

Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Jim74
2018 január 13 szombat - 18:43:03

Regisztrált tag #2521

Peppy89 írta ...

Sziasztok!

Most tervezem, hogy veszek egy új Dokkert, 1,6-os motorral, Arctic felszereltséggel.
Családi autónak szánom, azonban néha nagyobb méretű dolgok szállítása is szükséges lehet.
Érdeklődni szeretnék, hogy eddig kinek hogy vált be az autó. Vannak-e pozitív illetve negatív tapasztalatok?

Előre is köszönöm.

Szia!

Nekem volt 1.6-os LPG, az még az MPI motorral szerelt volt (82 LE), a mostani 1.6-osok már 16 szelepesek, 102 lóerősek.
Mi nagyon szerettük, de a gyári LPG-s megoldással nem voltam maradéktalanul elégedett.
Pont ez volt a szempont a vásárláskor, amit leírtál. Nagy családi autó, ami azért ha cuccolni kell, arra is jó.
Összességében elégedett voltam az autóval. A karosszéria lehetne merevebb, meg kevésbé zajos, de nem vészes. A klímát kicsit keveselltem, de az is még a tűréshatáron belül volt.
Az ajtók záródhatnának könnyebben, de meg lehet szokni azt is.
Nagyon jól ki lehet belőle látni a hatalmas szélvédő és a magas üléspozíció miatt. A külső visszapillantók lehetnének nagyobbak.
Tolatóradart mindenféleképpen rendelj bele, vagy rakass bele utólag, mert nagyon megkönnyíti a parkolást.
Lenyomtam vele kb. 70ezer km-t 2,5 év alatt. Ha van bármi konkrét kérdésed írj nyugodtan, ha tudok segíteni szívesen válaszolok

Én annyira elégedett voltam a Dokkerrel, hogy most is ilyet rendeltem, csak 1.2 TCe Outdoor verziót. Ilyen méretű és felszereltségű autót újonnan más márkából csak sokkal többért tudsz venni szerintem. Nálam a tolóajtó is fő szempont volt.
Vissza az elejére
Peppy89
2018 január 13 szombat - 19:28:08

Regisztrált tag #2940

Jim74 írta ...

Peppy89 írta ...

Sziasztok!

Előre is köszönöm.

Szia!

Nekem volt 1.6-os LPG, az még az MPI motorral szerelt volt (82 LE), a mostani 1.6-osok már 16 szelepesek, 102 lóerősek.
Mi nagyon szerettük, de a gyári LPG-s megoldással nem voltam maradéktalanul elégedett.
Pont ez volt a szempont a vásárláskor, amit leírtál. Nagy családi autó, ami azért ha cuccolni kell, arra is jó.
Összességében elégedett voltam az autóval. A karosszéria lehetne merevebb, meg kevésbé zajos, de nem vészes. A klímát kicsit keveselltem, de az is még a tűréshatáron belül volt.
Az ajtók záródhatnának könnyebben, de meg lehet szokni azt is.
Nagyon jól ki lehet belőle látni a hatalmas szélvédő és a magas üléspozíció miatt. A külső visszapillantók lehetnének nagyobbak.
Tolatóradart mindenféleképpen rendelj bele, vagy rakass bele utólag, mert nagyon megkönnyíti a parkolást.
Lenyomtam vele kb. 70ezer km-t 2,5 év alatt. Ha van bármi konkrét kérdésed írj nyugodtan, ha tudok segíteni szívesen válaszolok

Én annyira elégedett voltam a Dokkerrel, hogy most is ilyet rendeltem, csak 1.2 TCe Outdoor verziót. Ilyen méretű és felszereltségű autót újonnan más márkából csak sokkal többért tudsz venni szerintem. Nálam a tolóajtó is fő szempont volt.

Köszönöm a választ!
Tolatóradar nem lesz benne (egyelőre). Majd meglátjuk, hogy hogy megy vele a parkolás. A jelenlegi autómból (Megane II Grandtour 1.9 DCI) sem látok ki normálisan hátra (főképp, ha meg van pakolva), de már megszoktam.
A karosszériával kapcsolatban mi a gond? Hogy érted azt, hogy lehetne merevebb?

Vissza az elejére
Jim74
2018 január 13 szombat - 20:00:31

Regisztrált tag #2521

Valamelyik tesztben írták, hogy járdára félig felállva az első ajtók pozíciója a karosszériához képest megváltozik. Ezt meg tudom erősíteni a gyakorlatban is érezhető, hogy olyan, mintha ilyenkor kicsit leereszkedne az ajtó. Valószínűleg minimálisan csavarodik a kasztni. De ez sem drámai mértékű.
Én nem spórolnék a radaron, de természetesen Te tudod, hogy megéri-e Neked.

[ Módosítva 2018 január 13 szombat - 20:02:52 ]
Vissza az elejére
Peppy89
2018 január 13 szombat - 20:16:06

Regisztrált tag #2940

Jim74 írta ...

Valamelyik tesztben írták, hogy járdára félig felállva az első ajtók pozíciója a karosszériához képest megváltozik. Ezt meg tudom erősíteni a gyakorlatban is érezhető, hogy olyan, mintha ilyenkor kicsit leereszkedne az ajtó. Valószínűleg minimálisan csavarodik a kasztni. De ez sem drámai mértékű.
Én nem spórolnék a radaron, de természetesen Te tudod, hogy megéri-e Neked.

Értem, hát majd kiderül ez a csavarodás mennyire jellemző a mai kasztnikra.
A tolatóradart meg ha úgy érzem, akkor utólag úgyis beszereltetem.
Vissza az elejére
Jim74
2018 január 18 csütörtök - 17:30:21

Regisztrált tag #2521

Szaisztok!

Rendeltem egy gyári csomagtér szőnyeget az autóhoz. Cikkszám:8201149585

A katalógus alapján ez egy textil szőnyeg, azonban a kereskedésbe egy ilyen poliuretán hab tálca érkezett. Azt mondták, hogy a cikkszám alapján rendelték.

Valaki tudna segíteni, hogy ez a cikkszám valóban nem textil szőnyeg? Nem szeretnék tálcát venni, ha van szőnyeg, de ha nem létezik, akkor elhozom ezt a habosított izét...

Köszönöm.
Vissza az elejére
Jim74
2018 január 18 csütörtök - 19:06:18

Regisztrált tag #2521

Még egy kérdés:

Az alábbi képeken szerintetek könnyűfém felni van, vagy Flexwheel acél tárcsa?

Klikk!

Klikk!

Arra gyanakszom, hogy ez könnyűfém felni, akkor viszont a kereskedő nem az én autómat mutatta meg nekem

[ Módosítva 2018 január 18 csütörtök - 19:09:28 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 18 csütörtök - 19:32:42
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 6164
De, ez a 16 collos Flexwheel dísztárcsa.
Annyira élethű, hogy aki nem ismeri a típust, meg nem mondja, hogy nem alufelni.
Pont az olyan különcöknek találták ki mint én vagyok Nekem nem kell alufelni a tulajdonságai miatt. Viszont a kinézete tetszik, így én jól jártam, hogy a Lodgy-mra is ilyen Flexwheel került.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Krogergo
2018 január 18 csütörtök - 19:37:24
Krogergo

Regisztrált tag #331

Jim74 írta ...

Szaisztok!

Rendeltem egy gyári csomagtér szőnyeget az autóhoz. Cikkszám:8201149585

A katalógus alapján ez egy textil szőnyeg, azonban a kereskedésbe egy ilyen poliuretán hab tálca érkezett. Azt mondták, hogy a cikkszám alapján rendelték.

Valaki tudna segíteni, hogy ez a cikkszám valóban nem textil szőnyeg? Nem szeretnék tálcát venni, ha van szőnyeg, de ha nem létezik, akkor elhozom ezt a habosított izét...

Köszönöm.

Google a barátod. De nem most. hozza mindkét félét erre a cikkszámra.
Klikk!
Amúgy egyszerű, ami nem tetszik, azt nem veszed meg, nem kötelezhetnek rá. Kérj másikat, és mond nekik, hogy szövet legyen. De ezzel szerintem te vagy így egyedül, a peremes gumi/műanyagnak mindenki jobban örül. jobban véd, nem folyik ki belőle semmi, könnyebb takarítani.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Jim74
2018 január 18 csütörtök - 21:31:38

Regisztrált tag #2521

Köszönöm az infókat. Akkor lehet, hogy mégis az én autóm volt.

Megnéznél még egy képet?

Klikk!

Ez belülről készült és nem látom a belső visszapillantó tükrön a gyermekfigyelő tükröt. Amikor rendeltem az autót októberben, akkor az Outdoor felszereltséget kértem és pl. ez is szériatartozék volt benne.

Rosszul látom a képen és ott van, vagy tényleg nincs ott? Esetleg utólag teszik fel? Vagy közben megváltozott a felszereltség és mégsem olyan az autó, mint amikor rendeltem? (Most már nincs Outdoor verzió, ha jól látom).

Esetleg tudsz ajánlani helyet, ahol tutira lehet csomagtér szőnyeget (textilt) venni?

Az előző Dokkerembe utángyártott tálcát vettem, de nem volt 100%-ig méretpontos.

[ Módosítva 2018 január 18 csütörtök - 21:38:06 ]
Vissza az elejére
Basic
2018 január 19 péntek - 09:41:03
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 2582
Milyen motor ez az új 1.6-os, ami leváltotta az az MPI-t?
Szívómotor, és láncos, ugye?
Valami X éve gyártott Rönó/Nissan cucc, vagy valami új fejlesztés?
Kiváncsi vagyok, hogy lesz e olyan szétüthetetlen, mint az MPI volt. Kár, hogy nem rakják a Loganokba.

[ Módosítva 2018 január 19 péntek - 09:44:13 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
RayD
2018 január 19 péntek - 10:10:45
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 376
Basic írta ...

Milyen motor ez az új 1.6-os, ami leváltotta az az MPI-t?
Szívómotor, és láncos, ugye?
Valami X éve gyártott Rönó/Nissan cucc, vagy valami új fejlesztés?
Kiváncsi vagyok, hogy lesz e olyan szétüthetetlen, mint az MPI volt. Kár, hogy nem rakják a Loganokba.

HR16... kódjelű Nissan motor, láncos
Úgy tudom elégedettek vele a tulajok, csak indítás után 2000-en pörgést olvastam igazi kritikaként.

Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 19 péntek - 13:16:41
Krogergo

Regisztrált tag #331

Jim74
Te voltál ott megnézni ,,megtapogatni", és még is a fényképeid alapján kérsz segítséget? Ha csajozni mész ott is fényképezz bőven, majd segítünk. Nem áruljuk el senkinek
Szóval az az autó a belső alapján is egy Outdoor, Flexwheel dísztárcsával, és a belső visszapillantó tükör felett ott a kis kiegészítő tükör is, amit nagyrészt takar a fólia, csak el kellett volna húzni picit.
Átvétel előtt majd a tolóajtókat nézd meg, működnek e rendesen. De nem újdonság, volt már Dokkered.

Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF