A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Attis
2019 szeptember 05 csütörtök - 11:40:26
Attis

Regisztrált tag #3091
Regisztrált: 2019 május 02 csütörtök - 10:51:33

Üzenetek: 22
Sheme írta ...

Bocs srácok, h ide írok!

Szóval a bankom rákényszerít az okosteló használatára. Mivel nagy igényeim nincsenek - trillió GHz-es 64 magos proci, 128GByte RAM, 2 TByte tárhely, farokmasszírozó, puncitágító és egyéb sallangok -, gondoltam, ez a telefon jó lehet.

Azt szeretném kérdezni, h akinek ilyen telója és MediaNav-ja van, össze tudtak kapcsolódni?

Átviszi a telefonkönyvet / híváslistát a MN-ra?

Nem dobja el a kapcsolatot? Megbízhatóan kapcsolódik?

Waze elég gyors rajta? Előre letöltött GMaps képes offline módban GPS alapján is tájékoztatni az embert?

És egy töltéssel ez a telefon, nem szelfizve, nem egész nap böngészve a netet, legalább 3-4 napot működik?

(Igen, még nyomógombos telóm van, Samsung S5610-es, az együtt tud működni a MN-val.)

Előre is köszi a válasz(oka)t!

Amit kérdezel, arra minden ma gyártott új Android-os telefon alkalmas, maximum a Vaze betöltési sebességében lehet különbség, de utána már semmi. Azaz telefonkönyv meg a Gmaps offline is hibátlan lesz. Ezen felül egy okostelefon legfeljebb 2 napig bírja töltéssel ha használva is van. Ekkora monitorral és akkuval viszont inkább csak másfelet mondanék biztonsággal. Lehet 3-4 is ha kikpacsolod a mobilnetet wifit gps-t, és csak akkor veszed elő ha hívnak. De úgy az meg már butatelefon...
Vissza az elejére
Nagya21
2019 szeptember 05 csütörtök - 14:06:37
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 272
Sheme írta ...

Bocs srácok, h ide írok!

Szóval a bankom rákényszerít az okosteló használatára. Mivel nagy igényeim nincsenek - trillió GHz-es 64 magos proci, 128GByte RAM, 2 TByte tárhely, farokmasszírozó, puncitágító és egyéb sallangok -, gondoltam, ez a telefon jó lehet.

Azt szeretném kérdezni, h akinek ilyen telója és MediaNav-ja van, össze tudtak kapcsolódni?

Waze elég gyors rajta? Előre letöltött GMaps képes offline módban GPS alapján is tájékoztatni az embert?

És egy töltéssel ez a telefon, nem szelfizve, nem egész nap böngészve a netet, legalább 3-4 napot működik?

(Igen, még nyomógombos telóm van, Samsung S5610-es, az együtt tud működni a MN-val.)

HAli!!
Ajánlanám inkább a Xiaomi Redmi Note 7 telefont.
Üdv NAgya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Krogergo
2019 szeptember 05 csütörtök - 16:03:38
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6717
Én is inkább a Xiaomi-t ajánlom!

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Szita
2019 szeptember 05 csütörtök - 20:14:52
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 305
Krogergo írta ...

Én is inkább a Xiaomi-t ajánlom!

Mivel a xiaomi redmi note 5A telomnak kipuposodott a hátulja, ezért most jött meg a redmi 7-em (3/32) tökéletes! (2 év garival, sos kellett, ezért 46E)
Vissza az elejére
gurdihun
2019 szeptember 05 csütörtök - 20:53:15

Regisztrált tag #3095
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 08:34:19

Üzenetek: 5
Huhh az jó, hogy Xiaomit ajánlotok nekem is egy A1-esem van, és majd novemberben megjön az új Logan MCV Stepway-em kíváncsi leszek a saját térképre is és, hogy telóval hogyan működik.
Kérdésem, hogy hívásnál ugye a 7"-os kijelzőn kiírja h mégis ki keres?!
Vissza az elejére
Nagya21
2019 szeptember 06 péntek - 07:18:08
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Félre ment

[ Módosítva 2019 szeptember 06 péntek - 07:21:23 ]

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Nagya21
2019 szeptember 06 péntek - 07:22:05
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Sheme írta ...

Bocs srácok, h ide írok!

Hali!!
Nah szóval inkább a Xiaomi Redmi note7-et ajánlom.

Waze müködik, de állandó mobilinternetet igényel, ha nincs internet, vagy kevés, akkor akcióban a Sygic fizetőst ajánlanám (cca 15uró) ez ha van tervezéskor net, akkor begyüjti a forgalmi adatokat, és ez alapján tervez,
Vagy az ingyenes Here alkalmazást(ez egy kicsit fafejübb mint az Igo, de müködik).
Gmaps-ot nem használom,(csak nagygépen) erröl nemtok nyilatkozni.

Az üzemidő a baszkurálástól függ(nagyban), ha nagyon keveset használod elképzelhető a 3-4 nap, ha átlagosan akkor 2 nap, ha nyúzod, akkor naponta tölteni kell.
Medianavra átviszik a telókönyvet, de onnan tárcsázni khmmm elég nehézkes.
Nem dobálja el a kapcsolatot, nagyon stabilan tartja, sőt a MN több telefont is tud kezelni.
(hogy ezt most egyszerre, vagy csak külön külön, azt még nem próbáltam.
Üdv Nagya

[ Módosítva 2019 szeptember 06 péntek - 07:24:45 ]

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Sheme
2019 szeptember 06 péntek - 08:51:18

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1070
Mindenkinek köszönöm szépen az infókat!

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Attis
2019 szeptember 06 péntek - 12:49:46
Attis

Regisztrált tag #3091

Annyit még hozzátennék, hogy az új Medianavok android auto képesek, a többi ilyen eszköznek megfelelően viszont csak kábelen. Az android auto programot az apkmirror.com oldalról lehet letölteni, és a telefonra telepíteni, Magyarországról nem érhető el a Play áruházban. Miután feltelepült, kábellel összekötve a vaze és a gmaps teljes értékűen megjelenik a nav-on, még a hangvezérlés is működik, de más navi szoftverrel nem működik együtt. Megy még a spotify, google podcast a face messenger, WhatsApp (kiírja a küldő fényképével, és ha akarod még fel is olvassa géphangon a beérkezett üzeneteket) stb. Ekkor a telefonálás is ezen keresztül megy, vannak részletek, jó a kereső, látszanak még a kontaktok fotói is. Az Androidos program használata felülbírálja a nav szoftverét, azaz ha vaze-t használsz akkor nem megy a beépített navigáció, ha spotify-t akkor meg nem megy a gyári rádió. Így hallgatható netes podcast adás a gyári navigációval vagy a vaze a rádióval vagy bármilyen variációban megy. Újraindítás esetén folytatja a zenét, a vaze/gmaps meg a navigációt amint visszadugod a telót és ráböksz a megjelenő Android autó gombra. A navigáció hangja lehalkítja, és megállítja a netes zenét, majd miután közölte amit akar visszahangosítja és folytatja azt. A gyári rádió használata esetén persze csak a halkítás hangosítás történik meg, de mindig zökkenőmentesen. Én egy Xiaomi Note 5-el használom 4/64, de az asszony kínából neten rendelt Meizu 3/32-es 4 éves telefonjával is problémamentes.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 szeptember 06 péntek - 15:54:55
Krogergo

Regisztrált tag #331

Android Auto alatt nagyon sok minden nem fut teljes értékűen, sem a waze, sem a google maps. Ha valaki ezekre vágyik, jobb a telefont erre használni.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Szita
2019 szeptember 07 szombat - 13:23:19
Szita

Regisztrált tag #2777

Kezdődik az akciózás, ha valaki lemezfelnit keres.: Klikk!

[ Módosítva 2019 szeptember 07 szombat - 13:24:09 ]
Vissza az elejére
Mike
2019 szeptember 07 szombat - 22:14:42

Regisztrált tag #2450
Regisztrált: 2014 április 22 kedd - 09:14:01

Üzenetek: 301
Szita írta ...

Gyanúsan olcsó.
Vissza az elejére
Cobalt
2019 szeptember 08 vasárnap - 13:04:38

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Üzenetek: 237
Attis írta ...

Én egy Xiaomi Note 5-el használom 4/64

Ezt örömmel olvasom, nekem és feleségemnek is Redmi Note 5 van, és kicsit féltem tőle, hogy ha egyszer cseréljük a vasat, lehetőleg valami android autot tudóra, akkor vajon menni fog-e vele. De ezek alapján akkor tudja a tükrözést, és a google mapset lehet használni rendesen navigálásra, nekem kb csak ez kell, a torque remélhetőleg már nem fog kelleni, mert a következőkben már lesz legalább vízhőfokmérő.

Logan MCV 2 Facelift, 0.9 Tce, Arctic
Vissza az elejére
Szita
2019 szeptember 08 vasárnap - 19:50:28
Szita

Regisztrált tag #2777

Mike írta ...

Szita írta ...

Gyanúsan olcsó.

Én egy éve 8990-ért vettem itt. Igaz először a posta visszaküldte, mert szállítás közben erősen sérült, de a másodikon csak némi karc volt. A felni tökéletes.
Vissza az elejére
Géza
2019 szeptember 09 hétfő - 13:42:17

Regisztrált tag #3002
Regisztrált: 2018 június 07 csütörtök - 14:10:40

Üzenetek: 4
Sziasztok!

Tudom, hogy valahol már volt róla szó, de nem olvasnám végig újra, ha nem muszáj...
...Szóval műszerfal háttér világítást be lehet kapcsolni, akkor is, ha csak a menetfényt szeretném használni?
Vissza az elejére
Nagya21
2019 szeptember 09 hétfő - 13:49:33
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Géza írta ...

Sziasztok!

Tudom, hogy valahol már volt róla szó, de nem olvasnám végig újra, ha nem muszáj...
...Szóval műszerfal háttér világítást be lehet kapcsolni, akkor is, ha csak a menetfényt szeretném használni?

HAli!!
A Nem Reklámozható Kollégánál érdeklődj.
Nekem állandóan megy a müszerfalvilágítás, ahogy kinyitom az ajtót.
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
RayD
2019 szeptember 09 hétfő - 14:06:29
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 562
Nagya21 írta ...

Géza írta ...

Sziasztok!

HAli!!
A Nem Reklámozható Kollégánál érdeklődj.
Nekem állandóan megy a müszerfalvilágítás, ahogy kinyitom az ajtót.
Üdv Nagya

Német fórumon olvastam ezzel kapcsolatban egy érdekes álláspontot. Tudtátok, hogy ezzel deaktiváljátok a kocsi analóg sötétedésérzékelőjét?
(...ha már túl sötét a műszerfal, hogy normálisan lássad, akkor a tompított is elkel.)

Viccet félretéve nem ritkán látni olyan autóstársat, aki a folyamatosan megvilágított műszerfal+nappali menetfény miatt még vaksötétben is elfelejti felkapcsolni a tompítottat.

Vissza az elejére
Krogergo
2019 szeptember 09 hétfő - 17:06:40
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nem vagyok analóg sötétedés érzékelő ellenben fényérzékeny a szemem. Így általában napszemüvegben vezetek. Ahhoz meg kell a háttér világítás. Sok ész meg nem kell ahhoz, hogy sötétedéskor világítást kapcsoljon az ember. Hol is van a kapcsolója?

Vissza az elejére
Krogergo
2019 szeptember 09 hétfő - 17:07:34
Krogergo

Regisztrált tag #331

Géza írta ...

Sziasztok!

Szia!
Ha rám írsz névvel, telefonszámmal, felhívlak, és tudunk egyeztetni. -Email-

Vissza az elejére
bati
2019 szeptember 09 hétfő - 17:15:12

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 857
Géza írta ...

Sziasztok!

Persze,sokan megcsináltuk.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Mike
2019 szeptember 09 hétfő - 20:57:30

Regisztrált tag #2450

Én a régi Suzuki Swiftem tompított fényszóróját minden indulásnál automatikusan bekapcsoltam. Ekkor ugye a műszerfal világítás is ment, vakító napsütésben is. Aztán amikor kiment egy izzó, a szervízben alig tudták összebuherálni, mert a műszerfal nyákra forrasztott foglalat annyira szétégett, hogy a kiégett izzó kivételekor elporladt. Gondolom a folyamatos forró izzó miatt. Pár hétig bírta. Most örülök neki, hogy nem megy a nappali fény mellett.

[ Módosítva 2019 szeptember 09 hétfő - 20:59:43 ]
Vissza az elejére
Basic
2019 szeptember 09 hétfő - 21:47:54
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2761
Már az én kőkorszaki I-es Loganomnak is a LED-ek világítják meg a műszeregységét, szóval ezeknél nem kell szétégett foglalatoktól félni.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Mike
2019 szeptember 11 szerda - 07:45:06

Regisztrált tag #2450

Basic írta ...

Már az én kőkorszaki I-es Loganomnak is a LED-ek világítják meg a műszeregységét, szóval ezeknél nem kell szétégett foglalatoktól félni.

Már gyárilag LED-es volt?
Vissza az elejére
Krogergo
2019 szeptember 11 szerda - 18:36:06
Krogergo

Regisztrált tag #331

Mike írta ...

Basic írta ...

Már gyárilag LED-es volt?

Igen, már 2004-ben is.

Vissza az elejére
Plömplöm
2019 szeptember 11 szerda - 19:58:59
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 161
viszont pld a középkonzolon a kapcsolókban klasszikus izzók voltak, és maga a középkonzol világítása is izzós volt.
ennél a hátsó ablakemelők kapcsolói voltak csak elbszottabbak, azok akkor világítottak, ha nem volt letiltva az a funkció a kézifék alatti kapcsolóval, azaz kb mindig, teljesen függetlenül attól, hogy fel volt-e kapcsolva a világítás
nekem mázlim volt, az öt év gari lejárta előtt kicseréltettem jónéhány komplett kapcsolót, mert a gyári előírás szerint nem lehetett az izzót cserélni

---
(mcv 2008 1.6-16v 7személy)
lodgy 2019 1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
Mike
2019 szeptember 11 szerda - 21:03:53

Regisztrált tag #2450

Láttam a webshopokban Daciákhoz sárfogókat a kerekek mögé. Ezek milyen anyagból vannak? Műanyag? Gumi? Érdemes felszerelni? Elvileg sokat felfog a hátra vert vízből, latyakból.
Van valakinek felszerelve ilyen az autójára?
Vissza az elejére
Nagya21
2019 szeptember 11 szerda - 21:25:24
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Mike írta ...

Láttam a webshopokban Daciákhoz sárfogókat a kerekek mögé. Ezek milyen anyagból vannak? Műanyag? Gumi? Érdemes felszerelni? Elvileg sokat felfog a hátra vert vízből, latyakból.

HAli!!
Ridernél vettem, a dacia logam mcv autónál én fogom a kék autóhoz a sárfogót.
Sok vizet vert fel, nem győztem törölni a hátsó ablakot, remélem ezután kevesebbet kell.
Sztem jól néz ki vele a kocsi, a sanderón is volt.
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Nagya21
2019 szeptember 11 szerda - 21:27:40
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Nagya21 írta ...

Mike írta ...

HAli!!
Ridernél vettem, a dacia logam mcv autónál én fogom a kék autóhoz a sárfogót.
Sok vizet vert fel, nem győztem törölni a hátsó ablakot, remélem ezután kevesebbet kell.
Sztem jól néz ki vele a kocsi, a sanderón is volt.
Univerzális, eccerü felrakni, gumi.
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Krogergo
2019 szeptember 12 csütörtök - 00:21:18
Krogergo

Regisztrált tag #331

Lassan jön a tél, és vele együtt a téli gumis időszak. 2014 őszétől gumi nyomás ellenőrző van az autókban. A Loganban, MCV-kben és a Sanderok-ban kezdetben az aktív TPMS-t használták, tehát a felnikben jeladós szelep van ( 1.5-2 év után átálltak az inaktív TPMS-re, ott már nincs jeladó a felnikben azóta sem). Ha ez valakinek tönkrement, vagy nemrég vett autót és nem szándékozik 20ezer Ft-ot kiadni a 4db gyári újért, ki tudom kapcsolni az autóban a funkciót. Akkor nem fog világítani az a csúnya hibavisszajelző (meg később egy piros feljebb)

Vissza az elejére
Cobalt
2019 szeptember 13 péntek - 09:22:28

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Üzenetek: 237
Off topic leszek, kérlek nézzétek el nekem. Fogalmam sincs a dologról, de kíváncsi vagyok. Ha karcot lepolíroznak az autóról, akkor ha az adott részt pl rétegvastagságmérővel megnézném, akkor a gyári vastagsághoz képest mit tapasztalnék?

Logan MCV 2 Facelift, 0.9 Tce, Arctic
Vissza az elejére
Attis
2019 szeptember 13 péntek - 16:06:20
Attis

Regisztrált tag #3091

Cobalt írta ...

Off topic leszek, kérlek nézzétek el nekem. Fogalmam sincs a dologról, de kíváncsi vagyok. Ha karcot lepolíroznak az autóról, akkor ha az adott részt pl rétegvastagságmérővel megnézném, akkor a gyári vastagsághoz képest mit tapasztalnék?

Vékonyabb lesz mint volt, de egy karc kipolírozása ami csak a lakkréteget érintette nem lesz érdemben észrevehető. Ha körbemérsz egy új kocsit, bármelyiket, akkor alapból is van bőven benne annyi eltérés, ez a fújásból adódik. Egy javítás, utánfújás során dupla rétegvastagság is felkerül kézimunkával, mint a programozott, és az elérhető maximumot elspóroló robottal a gyárban, én is programozok néha festőrobotot, igaz nem autóiparit. Az a gyanús ha vastagabb jelentősen valahol mint az átlag, ha kézzel valaki vékonyabbat fúj mint a végletekig kihegyezett robot, az már átlátszó lesz, nem beszelve arról, hogy a gyári réteggel is össze kell hozni a javítást, azaz azt is felül kell festeni festékkel meg utána lakkal is. Szóval egy kis polírozással nem lesz olyan gond, hogy méréssel bárki észrevenné.
Vissza az elejére
Attis
2019 szeptember 13 péntek - 16:09:57
Attis

Regisztrált tag #3091

Ezért vettem új autót idén:
Klikk!

Valószínűleg ez lesz az új MCV-ben is:
Klikk!

Klikk!

[ Módosítva 2019 szeptember 15 vasárnap - 08:41:18 ]
Vissza az elejére
Mike
2019 szeptember 15 vasárnap - 16:00:47

Regisztrált tag #2450

Attis írta ...

Ezért vettem új autót idén:
Klikk!

Az én döntésemben is benne volt.
Vissza az elejére
Mike
2019 szeptember 15 vasárnap - 16:04:38

Regisztrált tag #2450

Kérdésem lenne az MCV tulajokhoz. Az új autómban a kalaptartó könnyebben bepattintható a helyére mint a régibe, cserébe a rosszabb utakon zavaróan zörög. Ez mostanában ilyen lett, vagy én fogtam ki.
Talán ha valani szivacsot ragasztok arra a műanyag felületre ahol összeütődnek, megszűnik a zörgés.
Vissza az elejére
Szita
2019 szeptember 15 vasárnap - 18:49:43
Szita

Regisztrált tag #2777

Mike írta ...

Kérdésem lenne az MCV tulajokhoz. Az új autómban a kalaptartó könnyebben bepattintható a helyére mint a régibe, cserébe a rosszabb utakon zavaróan zörög. Ez mostanában ilyen lett, vagy én fogtam ki.
Talán ha valani szivacsot ragasztok arra a műanyag felületre ahol összeütődnek, megszűnik a zörgés.

Nálam is zörög valami hátul újkorától. Szerintem nem a kalaptartó. Nálam elég passzentos, úgy kell ütögetve kivenni.
Vissza az elejére
Vasi
2019 szeptember 15 vasárnap - 19:01:05

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Üzenetek: 578
Szita írta ...

Mike írta ...

Nálam is zörög valami hátul újkorától. Szerintem nem a kalaptartó. Nálam elég passzentos, úgy kell ütögetve kivenni.

Pótkerék?
Metyónál a tetőkárpitnál volt ilyen hiba!

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
Mike
2019 szeptember 15 vasárnap - 20:26:38

Regisztrált tag #2450

Vasi írta ...

Szita írta ...

Mike írta ...

Pótkerék?
Metyónál a tetőkárpitnál volt ilyen hiba!

A kalaptartó lesz az, kézzel is meg lehet zörgetni, meg ha teszek rá terhet, máris csökken a zörgés.
Legközelebb kiveszem, akkor tuti eldönthető a kérdés.

A pótkerék elég rendesen oda van szorítva, már megnéztem.
Vissza az elejére
Sheme
2019 szeptember 16 hétfő - 07:47:24

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1070
Kérem valaki világosítson már fel!

Épp olvasom a TC-n a GDI-s Mazda tesztjét, melyben kiemeltetett:

hogy a közvetlen befecskendezésű konstrukciók nyavalyája a szívótorok-, és szelepszár-, illetve a szeleptányér felső részének kokszosodása itt is probléma. Ennek mértéke az autó használatától függő. A túlnyomórészt rövid távú városi üzemre használt autókban erőteljesebb a kokszlerakódás, az autópályán használtakban kevésbé, mert van ideje leégni a reteknek.

Az világos, h a szívócső- befecskendezésnél örökké "mossa" a szelepszárat, ~tányért a beszívott tüzelőanyag-levegő keverék, itt meg nem.

Na de mi a helyzet a Diesel-lel? Ott is közvetlen befecskendezés van - oké, nem a klozetig járok vele, de ez én vagyok.

A Diesel-nél is van kokszosodás? Mit lehet vele kezdeni?

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
bogica
2019 szeptember 16 hétfő - 16:02:52
halor

Regisztrált tag #1579
Regisztrált: 2011 január 12 szerda - 17:06:59

Üzenetek: 3
Van céges skoda yeti 2.0 crtdi 90 000 kmnél motorhiba világit a szivótorok átmérője fele volt az eredetinek szerviz azt javasolta hogy pályán kellene használni többnyire mert a gari lejárta után nagyon sokba fog kerülni

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF