A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 32, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1097
Legújabb tag: kamubobi
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
András
2018 április 21 szombat - 19:15:25
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Lakóhely: Orosháza,Könd u 20 5900
Üzenetek: 299
Halihó......tüzoltó1981@
Nem döntöttél rosszul (gondolom anyagilag sem) a miénk ugyanilyen és semmi gondunk vele-még a motorteljesitménnyel sem. Nem tudom, hogy mikortól kötelező a guminyomás ellenőrző rendszer, a miénk 2014 juniusi üzembehelyezés és - hál isten- még nincs benne ilyen rendszer. Elképzelhető, hogy a tédben sincs még ?
Vissza az elejére
Hoplita3001
2018 április 21 szombat - 19:43:06

Regisztrált tag #2883
Regisztrált: 2017 augusztus 01 kedd - 10:06:48

Lakóhely: Kecskemét
Üzenetek: 15
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire reális/normális hogy egy 4110km-t futott 0.9tCe motornál ha (szembe áll vele az ember) balról az első és a második gyújtógyertya peremében / "vájatában" egy vékony olaj film réteg/tócsa megjelent? 2018 januári MCV-ről van szó és mondom így négyezer kilométer után !? Gyepálva nem volt .. 1000 kmig ultra kimélő üzemódban volt. Főleg autópályán 110-s tempomattal ment/megy , max előzéseknél/ kigyorsításnál 135km/h-ig volt kb. kihuzatva. Szerintetek van ok az aggodalomra vagy kicsit olyan a motorblokk mint a régi fiat puntoknál hogy itt is ott is kicsit engedheti az olajat ..?
Vissza az elejére
garamihaly
2018 április 21 szombat - 20:00:48

Regisztrált tag #2844
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:23:17

Lakóhely: Algyő
Üzenetek: 112
Hoplita3001 írta ...

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire reális/normális hogy egy 4110km-t futott 0.9tCe motornál ha (szembe áll vele az ember) balról az első és a második gyújtógyertya peremében / "vájatában" egy vékony olaj film réteg/tócsa megjelent? 2018 januári MCV-ről van szó és mondom így négyezer kilométer után !? Gyepálva nem volt .. 1000 kmig ultra kimélő üzemódban volt. Főleg autópályán 110-s tempomattal ment/megy , max előzéseknél/ kigyorsításnál 135km/h-ig volt kb. kihuzatva. Szerintetek van ok az aggodalomra vagy kicsit olyan a motorblokk mint a régi fiat puntoknál hogy itt is ott is kicsit engedheti az olajat ..?

Szia! Szerintem nem normális. Az enyémben 14ezer km van és nem tapasztaltam még ilyet. Szerintem érdemes lenne szervízzel megnézetni.

Vissza az elejére
Iszy56
2018 április 21 szombat - 21:05:16
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Lakóhely: Kolozsvar
Üzenetek: 645
En udvozlok minden tuzoltot!
Kolozsvarrol
Vissza az elejére
tuzolto1981
2018 április 22 vasárnap - 20:37:17

Regisztrált tag #2983
Regisztrált: 2018 április 20 péntek - 07:10:06

Üzenetek: 4
Köszönöm... Már várom, hogy meglegyen. Remélhetőleg kedd-szerdán már átveszem. Már nézegetem, hogy lehetne belakni majd a kocsit, bár megvárom az átalakításokkal a garancia lejártát
Addig vélhetően sikerül végigolvasni az egész témát, az összes hozzászólást, mivel igen termékenyek voltatok...
Vissza az elejére
Hoplita3001
2018 április 22 vasárnap - 21:06:15

Regisztrált tag #2883
Regisztrált: 2017 augusztus 01 kedd - 10:06:48

Üzenetek: 15
garamihaly írta ...

Szia! Szerintem nem normális. Az enyémben 14ezer km van és nem tapasztaltam még ilyet. Szerintem érdemes lenne szervízzel megnézetni.

Köszi a gyors választ!
Még egy kérdésem volna 5000 km-nél érdemes vinni olajcserére a kocsit vagy elég 10.000-nél ?
Vissza az elejére
garamihaly
2018 április 23 hétfő - 07:39:02

Regisztrált tag #2844
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:23:17

Lakóhely: Algyő
Üzenetek: 112
Hoplita3001 írta ...

garamihaly írta ...

Köszi a gyors választ!
Még egy kérdésem volna 5000 km-nél érdemes vinni olajcserére a kocsit vagy elég 10.000-nél ?

Nem kötelező, de szerintem érdemes. Én megcsináltattam.

Vissza az elejére
bernhaft
2018 április 23 hétfő - 09:44:11
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Lakóhely: Maglód
Üzenetek: 179
Krogergo írta ...

Szerintem eljött a jóvilág, és sok ember jó dolgában azt sem tudja mit vegyen még pluszban (lehet hitelre). Pedig anno sokan örültek volna egy új Daciának is. Nálam is van most egy 2 éves 1.2-es fullos Sandero (ezüstmetál, medianav navigáció, tolatóradar, tolatókamera, kartámasz, tempomat és sebesség szabályzó, ESP, visszagurulás gátló, téli gumi garnitúra külön felnikkel, stb. stb.) , olyan mint új korában, sérülésmentes és hibátlan, márkaszervizben frissen szervizelt, még 1 év gyári garanciával, 42000km) a tulaj lecserélte egy új Baleno-ra. Nem értem benne a logikát, az új kevesebbet tud, plusz 2mFt-ot elköltött.

Szia

Az mit jelent hogy " kevesebbet tud "
Lehet kipróbálta és rájött hogy neki jobban bejön, ( jobban megy , csendesebb , biztonságosabb stb , meg a csomagtere is nagyobb )

Vissza az elejére
Cobalt
2018 április 23 hétfő - 12:49:29

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Lakóhely: Vácduka
Üzenetek: 148
Tapasztalt valaki olyat esetleg, hogy lezár automatikusan a központi zár, utána megállsz, kinyitsz egy ajtót, ez ugye oldja a zárat, de kintről nem tudja kinyitni pl a jobb ajtót, vagy a csomagtartót? Néha előfordul, de nem mindig, és nem tudom igazából semmihez se kötni. Ha esetleg másnál is volt ilyen, mi lehet a megoldás, csak szerviz, mi okozhatja?

Logan MCV 2 Facelift, 0.9 Tce, Arctic
Vissza az elejére
RayD
2018 április 23 hétfő - 13:55:46
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 422
Cobalt írta ...
Tapasztalt valaki olyat esetleg, hogy lezár automatikusan a központi zár, utána megállsz, kinyitsz egy ajtót, ez ugye oldja a zárat, de kintről nem tudja kinyitni pl a jobb ajtót, vagy a csomagtartót? Néha előfordul, de nem mindig, és nem tudom igazából semmihez se kötni. Ha esetleg másnál is volt ilyen, mi lehet a megoldás, csak szerviz, mi okozhatja?

Nem minden ajtó nyitja a központi zárat. jobb 1, jobb 2, bal 2 csak a saját ajtót nyitja. A központi zárat csak a vezető oldali ajtó nyitja (vagy lehet a jobb 1 is, csak az nálunk a kicsik miatt szinte mindig üres).

Tehát ha feleségem kiszáll, hogy elővegye a babakocsit, amíg én még bent pakolok (kormányzár, árnyékoló, stb.), akkor addig nem fér hozzá a csomagtérhez, amíg a vezetőoldali kilincset meg nem húzom.

Másik példa: elviszem mondjuk dokihoz. Kiszáll. Ha továbbindulok csak az általa kinyitott ajtó fog elindulás után újra zárni.

Szóval ez szerintem így van kitalálva és így is van rendjén.

[ Módosítva 2018 április 23 hétfő - 13:57:30 ]

Vissza az elejére
Cobalt
2018 április 23 hétfő - 14:03:35

Regisztrált tag #2752

RayD írta ...

Nem minden ajtó nyitja a központi zárat. jobb 1, jobb 2, bal 2 csak a saját ajtót nyitja. A központi zárat csak a vezető oldali ajtó nyitja (vagy lehet a jobb 1 is, csak az nálunk a kicsik miatt szinte mindig üres).

Tehát ha feleségem kiszáll, hogy elővegye a babakocsit, amíg én még bent pakolok (kormányzár, árnyékoló, stb.), akkor addig nem fér hozzá a csomagtérhez, amíg a vezetőoldali kilincset meg nem húzom.

Másik példa: elviszem mondjuk dokihoz. Kiszáll. Ha továbbindulok csak az általa kinyitott ajtó fog elindulás után újra zárni.

Szóval ez szerintem így van kitalálva és így is van rendjén.

Köszi, logikus a dolog, valamikor megpróbálom letesztelni, remélem tényleg csak erről van szó, bár egyébként ahogy így visszaemlékezem, valószínűleg ez lesz. Ha igen, akkor öröm és boldogság.

Vissza az elejére
zoocmr
2018 április 23 hétfő - 18:11:40

Regisztrált tag #2915
Regisztrált: 2017 november 07 kedd - 14:04:54

Üzenetek: 7
Üdv! Szombaton mi is átvettük az MCV-t. A kezelésiben nem találtam arról semmit, hogy ha manuálisan zárom az autót, akkor nekem csak a vezető ajtót zárja. Ez normális? És ha igen, akkor meglehet "tanítani", hogy mindent zárjon?
Vissza az elejére
Krogergo
2018 április 23 hétfő - 20:00:45
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 6283
Igen, nem vezérlős a motor az első ajtóban, a záris csak sima mechanikus.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Szita
2018 április 23 hétfő - 21:00:16
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Lakóhely: Baranya
Üzenetek: 157
Cobalt írta ...

Miért zár automatikusan a központi?
Vissza az elejére
zoocmr
2018 április 23 hétfő - 21:01:36

Regisztrált tag #2915

Krogergo írta ...

Köszönöm a választ! Azért kár érte, mert így mindig azt kell néznem, honnan olvassák le a távirányító jelét. Tudom paranoiás vagyok
Vissza az elejére
Cobalt
2018 április 23 hétfő - 21:53:35

Regisztrált tag #2752

Szita írta ...

Miért zár automatikusan a központi?

Mert így van beállítva. Nem tudom mennyi ideig, de nyomva kell tartani a belső zár gombot, és akkor ha kb 7 km/h felé ér a sebesség, automatikusan zár a központi.

Vissza az elejére
Szita
2018 április 23 hétfő - 22:41:58
Szita

Regisztrált tag #2777

Mert így van beállítva. Nem tudom mennyi ideig, de nyomva kell tartani a belső zár gombot, és akkor ha kb 7 km/h felé ér a sebesség, automatikusan zár a központi.
[/ quote1524516067]
Köszi. Lehet hogy olvastam.
Vissza az elejére
2lee
2018 április 24 kedd - 05:50:25

Regisztrált tag #2878
Regisztrált: 2017 július 18 kedd - 14:26:05

Lakóhely: Székesfehérvár
Üzenetek: 29
zoocmr írta ...

Krogergo írta ...

Köszönöm a választ! Azért kár érte, mert így mindig azt kell néznem, honnan olvassák le a távirányító jelét. Tudom paranoiás vagyok

Akkor szerintem így zárd inkább:
"Az ajtók zárása a
rádiófrekvenciás távirányító
nélkül
Ha például az egyik elem lemerült, a rádió-
frekvenciás távirányító ideiglenesen nem
működik...
Álló motornál, amikor az egyik ajtó (ajtó
vagy csomagtartó-ajtó) nyitva van, tartsa
lenyomva öt másodpercnél tovább a kapcsolót
4.
Az összes nyílászáró zárja bezáródik.
A gépjármű csak a rádiófrekvenciás távirá-
nyítóval nyitható kívülről."

Ha már be sem kapcsol, elrontani úgysem lehet.
Vissza az elejére
andrisms
2018 április 24 kedd - 15:12:27

Regisztrált tag #2914
Regisztrált: 2017 november 06 hétfő - 15:37:36

Lakóhely: Budapest/Nagyatád
Üzenetek: 27
Sziasztok!
Csak én nem találom a MediaNav topikot, vagy tényleg eltűnt?
Elvileg kijött a 9.0.x medianavra, ad ez valami plusz funkciót/javítja a rádió alaphelyzetbe állás hibáját, vagy nem leszek vele előrébb?

Más: még mindig a kihangosítómon megy a vita, megyek újra szervizbe vele, Renault Hungáriás panasz után visszaküldtek ugyanarra a helyre, ahol előtte annyit közöltek, hogy "az összes Dacia ilyen, ennyit tud, és forduljak a Renault Hungáriához, ők nem tudnak már mást tenni". Asszem egy ördögi körbe kerültem
Mintha értetlen emberekkel beszélnék, kezdek belefáradni, de mivel sokat használom a kihangostót, nem kellemes állandóan ordibálni, így a végére szeretnék már járni, és egy normálisan használható valamit kapni. (Tudom a sufnituningot, de elvből és a garancia miatt sem nyúlnék hozzá.)

Amúgy kellemes autó, klíma harmatgyenge, de a kihangosító/radar/klíma hármason kívül elégedett vagyok. Monsjuk a támogatással/szervizzel egyáltalán nem)
Vissza az elejére
Krogergo
2018 április 24 kedd - 15:55:11
Krogergo

Regisztrált tag #331

Az üzemeltető bezárta azt a topicot.

A 9.1.1 a hivatalosan a dacia toolboxról letölthető és közzétett legújabb softver verzió. De felesleges, mert nem oldja meg a problémát. Az csak egy DAB funkció javítás, ami Daciáknál csak az új Duster2-ben van.
A problémára van rendes megoldásom (nem illegális, és nem befolyásolja a garanciát), ha márkaszervizek élnek a lehetőséggel több országban, nem nevezném sufnituningnak.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
bati
2018 április 24 kedd - 16:30:43

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Lakóhely: Jh.
Üzenetek: 748
.
Sziasztok!
Nagy szeretettel és tisztelettel köszöntötök újra itt a fórumon!

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Weboldal
bati
2018 április 24 kedd - 16:38:04

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Lakóhely: Jh.
Üzenetek: 748
A nemrég nálam is járt egy ilyen gagyi kihangosító Klikk!
a szokásos hibával.
Kapott egy minőségibb mikrofont és tökéletes lett,olyan ami elvárható.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Weboldal
andrisms
2018 április 24 kedd - 20:06:45

Regisztrált tag #2914
Regisztrált: 2017 november 06 hétfő - 15:37:36

Lakóhely: Budapest/Nagyatád
Üzenetek: 27
Krogergo írta ...

Az üzemeltető bezárta azt a topicot.

A 9.1.1 a hivatalosan a dacia toolboxról letölthető és közzétett legújabb softver verzió. De felesleges, mert nem oldja meg a problémát. Az csak egy DAB funkció javítás, ami Daciáknál csak az új Duster2-ben van.
A problémára van rendes megoldásom (nem illegális, és nem befolyásolja a garanciát), ha márkaszervizek élnek a lehetőséggel több országban, nem nevezném sufnituningnak.

Ha nem oldódik meg a problémám, lehet keresni foglak, már nagyon unom a témát.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 április 24 kedd - 20:14:07
Krogergo

Regisztrált tag #331

Szia!
Vettél egy 0.9TCE-t ,,valamit" és LPG-sítetted ami a korábbi terv volt?

Korábban tettem fel képet (a megszűnt topicba) a mikrofon átbuherálásról. Ami nem ment tönkre, azt nekem eddig még soha nem kellett kicserélni. (ami meg magától tönkrement, azzal nyilván a márkaszervizbe ment a tulaj garanciába) Elég, ha a mikrofon tövéhez ragasztva van szövetes szigetelő szalag, és vissza van hajtva a NYÁK irányába 90fokot. Utána vissza rá a gumi keret, hogy ne mozogjon, ami korábban a mikrofon előtt volt szivacs, az marad oldalt kitámasztásnak, felülre meg az a vékony textil porfogó ami volt, és kész. Ezzel mechanikusan letudva a nagyja gond. Ami van probléma, az a medianav néhány softver verziója miatt van.

Vissza az elejére
Weboldal
tuzolto1981
2018 április 24 kedd - 21:26:17

Regisztrált tag #2983
Regisztrált: 2018 április 20 péntek - 07:10:06

Üzenetek: 4
'Napot!

Ma délután hoztam el a kocsit. Teletankolás, autópálya matrica vásárlás után kicsit hosszabb úton hazafele.
Ami azóta kiderült:
- 1.2 16V motor, nem egy versenymotor. De rosszabbra számítottam így azok alapján ami írtatok... Városi szakaszon és közúton nem sok különbséget érzek az Ignis után. Bár azt sem kergettem. Talán kicsit rövidebbek a fokozatok. Autópályán "nyúlós", de mint írtam rosszabbra számítottam. Végig ment a klíma.
- Fék nagyon tetszik, mellékúton próbáltam keményebb fékezést, kezesnek tűnik
- Üléspozíciót is gyorsan megtaláltam ami kell. Lehet jó magasra állítani az ülést és még egy arasz van a tetőkárpitig
- A korábban leírtak alapján, a pendrive-ot felismerte gyorsan. A hifi jól szól, csak be kellett állítani az előző tulaj után, mert a basszus maximumon volt...
- A középkonzolon elhelyezett ablakemelő megszokhatatlan lesz... evvan
- A váltó kifejezetten tetszik, szerintem könnyen és pontosan kapcsolható
- A kezelőszerveket meg kell szokni, hogy sok minden máshol van
- Ülés nekem kényelmes
- Csomagtér (ami miatt vettem) hatalmas, ami megtöltötte az Ignis csomagterét, az itt meg sem látszik
- Ha jól néztem ABS-es a keréknyomás ellenőrző rendszer...
- Fura, hogy nincs semmi infó arról, hogy le van e zárva az ajtó (sem kallantyú, sem pöcök)
- Nekem automatán zár elindulás után

Az elkövetkező projektek:
- Nyári gumi és acél felni hozzá. Nem szeretem a dísztárcsát, úgyhogy az majd le fog kerülni. Ha jól láttam a féltengely (?) vége a csavarral kilátszik. Ahhoz lehet valami kupakot találni?
- Gumiszőnyeg és csomagtértálca
- Kopó műanyag a csomagtér ajtó alá a lökhárítóra
- Néztem van helye a csomagtér elválasztónak. Olyat is tervezek bele
- Üléshuzat talán a két első ülésre (kb. 99%-ban 1-2 fő utazik)
- A korábban tárgyalt motortér kéder gumizást még lehet kipróbálom
- Garancia lejárta után egy kis csomagtér optimalizálás

U.I.: még valahol a 60 oldalnál tartok a hozzászólások között... hát volt termés

Vissza az elejére
Szita
2018 április 25 szerda - 09:54:05
Szita

Regisztrált tag #2777

Igen. A matrica szerint ABS alapú a TPMS. Kerékcsere/ pumpálás után, a fedcomp-ban "kinyomod".

[ Módosítva 2018 április 25 szerda - 09:55:12 ]
Vissza az elejére
zoocmr
2018 április 26 csütörtök - 00:12:51

Regisztrált tag #2915

2lee írta ...

4.
Az összes nyílászáró zárja bezáródik.
A gépjármű csak a rádiófrekvenciás távirá-
nyítóval nyitható kívülről."

Köszönöm! Kipróbáltam, és működik. Lehet, hogy jobban odafigyelve kéne olvasnom a könyvet
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF