A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 20, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1034
Legújabb tag: Lmica66
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Vasi
2017 november 18 szombat - 20:52:07

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 316
RB65 írta ...

Csocsesz írta ...

Vasi írta ...

Sziasztok!
Ígéret szép szó....!

Ma ? Isten éltesse Metyót !

Én bohóchalam meg 2 ma. Magam meg 42 ma.

Isten éltesse a szülinaposokat!

Meg egyébként. Mindenkit!

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
Vasi
2017 november 18 szombat - 20:52:54

Regisztrált tag #2709

Szia Nyirati!!

Vissza az elejére
Nyirati
2017 november 18 szombat - 20:58:46
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Lakóhely: Dél dunántúl
Üzenetek: 1050
Üdvözlet kedves barátom !

Soha nem elég!
Vissza az elejére
menerga
2017 november 18 szombat - 22:03:48

Regisztrált tag #2642
Regisztrált: 2016 január 18 hétfő - 07:14:05

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 86
Leki írta ...

Az ablakemelővel kapcsolatban lenne egy kérdésem meg lehetne-e oldani, hogy az én autómban is ilyen módom működjön az ablak?
Pl. Ilyent be lehetne építeni?
Klikk!

Ilyet tegyél be és működni fog. Egyszerűbb megoldás mint amit találtál:

Klikk!

Klikk!
Vissza az elejére
Leki
2017 november 18 szombat - 22:42:36
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Lakóhely: Regöly
Üzenetek: 82
Köszi, akkor ez biztos jó lesz? Egyébként a működése nagyon tetszik.
Egy ilyen kell? Rendelt már valaki innen?

[ Módosítva 2017 november 18 szombat - 23:13:50 ]

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
bernhaft
2017 november 19 vasárnap - 12:56:50
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Lakóhely: Maglód
Üzenetek: 144
Leki írta ...

Apámék vettek egy 2017-es Artic Sandero-t, ez még a 4 hengeres 1,2-es motorral van felszerelve. Leírnék pár dolgot ami számomra kicsit más az én 2015-ös Loganomhoz képest.

- Nincs ECO mód (nem is kár érte)
- Nincs Start-Stop rendszer (ezért sem kár)
- A rádiónál nincs CD, ennek helyén Bluetooth felírat
- A bal oldali ablak automatikusan is tud le és fel menni.
- A váltó mintha egy kicsit finomabban működne.
- A fényszóró nekem nagyon bejön olyan mintha a tompított is jobban világítana.
- A fűtés (befújás) gombok is finomabban járnak, mint nálam.
Viszont a motor az én turbós Loganom után nagyon gyenge számomra, pláne így a bejáratás elején.

Az ablakemelővel kapcsolatban lenne egy kérdésem meg lehetne-e oldani, hogy az én autómban is ilyen módom működjön az ablak?
Pl. Ilyent be lehetne építeni?
Klikk!

A másik kérdésem, egy bizonyos zörgéssel kapcsolatban lenne.
Nálam a 0,9 TCe-nél az alapjárat 1000-es fordulat alatti vonalnál van (fordulatszám mérő). És ilyenkor valamikor bal oldalról kb. a kerékjárat felől hallok zörgést olyan mintha műanyag valami rázkódna neki valaminek.
Nem a motorháztető rezonál, mert azt leteszteltem.
Találkozott valaki ilyen jelenséggel?

Szia
Korábban én is írtam hogy alapjáraton zörgő hang jön a motortér felől kb tűzfal környékéről.
Ezt viszont 8000 km-ig nem csinálta.
Serény véleményem szerint a kormánymű zörög...
A szervizben ott hagytam , érdekes módon Ők nem '' tapasztalták '' a hangot...no comment
, a motorháztatő zörgését sem tudták beállítani , egy hét után az is zörög ...

Mivel Dácsiánál nem adnak csereautót ,mert az nem jár ezért nem tudom megint napokra ott hagyni
Úgy is ment nekik egy hivatalos levél is ..

Vissza az elejére
Basic
2017 november 19 vasárnap - 15:12:40
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2525
Leki írta ...

Apámék vettek egy 2017-es Artic Sandero-t...
- A fényszóró nekem nagyon bejön olyan mintha a tompított is jobban világítana.

2017-es, ha más a lámpája, akkor gondolom, már a facelift...
Biztos, hogy nem az új 3-hengeres ezres motor van benne?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Leki
2017 november 19 vasárnap - 15:48:28
Leki

Regisztrált tag #2631

Igen már facelift, de a motor még a régi 1,2-es 4 hengeres. Szalonautó volt és gondolom a motorváltás előtt "születhetett".

Vissza az elejére
Basic
2017 november 19 vasárnap - 16:25:28
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2525
Elég szerencsés kombó.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
garamihaly
2017 november 19 vasárnap - 16:35:30

Regisztrált tag #2844
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:23:17

Lakóhely: Algyő
Üzenetek: 92
Egy cikk a kis turbós benzinesekről

Klikk!

Hátha érdekes lehet.

Vissza az elejére
Bob81
2017 november 19 vasárnap - 21:19:00

Regisztrált tag #2913
Regisztrált: 2017 november 04 szombat - 10:42:20

Üzenetek: 7
Basic írta ...

Elég szerencsés kombó.

Amikor október elején keresgélten Sanderot akkor Székesfehérváron volt pár db az 1.2 es faceliftesből még.
Vissza az elejére
2lee
2017 november 19 vasárnap - 21:26:46

Regisztrált tag #2878
Regisztrált: 2017 július 18 kedd - 14:26:05

Lakóhely: Székesfehérvár
Üzenetek: 14
Basic írta ...

Elég szerencsés kombó.

Fehérvárról van nekünk is, Logan 1.2 facelift.

Ha már be sem kapcsol, elrontani úgysem lehet.
Vissza az elejére
Vasi
2017 november 20 hétfő - 16:41:38

Regisztrált tag #2709

Ma volt " természetgyógyásznál" a Metyó. Úgy néz ki, hogy elmúlott a kezelés hatására a zörgés. Garanciában ment természetesen az orvoslás.
Megnéztem a szalonban kiállított Sandero-t. Kisebb csomagtartóra emlékeztem. Jól néz ki. Nem akarom díicsérni a színválasztásomat, de a kiállított öcsikének is ez a színe.

Vissza az elejére
takzol
2017 november 20 hétfő - 17:13:04
takz

Regisztrált tag #2589
Regisztrált: 2015 július 09 csütörtök - 13:32:06

Lakóhely: Jász-Nagykun-Szolnok
Üzenetek: 78
Nem nagyon olvastam véleményeket a háromhengeres ezres motoros autókról. Írhatna róluk néhány sort valaki!
Egyébként nekem 1,2-es Sanderom van, és nem tudom elképzelni, hogy túl nagy lenne az" érzetbeli " különbség közöttük. Ha lecserélném az autót egy újra, az ezres motor visszalépés?
Vissza az elejére
Krogergo
2017 november 20 hétfő - 17:23:25
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 6058
Nem elképzelni kell, hanem kipróbálni!
Kb. 80km/h-ig a 0.9TCE még az 1.6 szívó benzineseknél is jobban megy, messze nem egy ligában ,,játszik" az 1.2 16V-vel.
Az új 1.0SCE-t meg úgy tudnám hasonlítani a mostani 1.2 16V-dhez, mint ha 1 hengert lekapcsolnál belőle, és ezt a jobban benyomott gázpedállal, 5-6 ezres fordulatig kipörgetéssel kompenzálnád. Gondolom a mostanit nem használod teljes terheléssel. Ha meg kíméletesen használod, azt a teljesítményt a 1.0 is tudja, ha kitaposod a ,,belét".
Ennek a motornak csak úgy látnám létjogosultságát, ha hétvégére ki lehetne venni a fűnyíróba, motoroskapába, lombszívóhoz, agregátorhoz kempingezni, vagy a húsdarálót rákötni disznóvágáskor

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Vasi
2017 november 20 hétfő - 17:26:32

Regisztrált tag #2709

Krogergo írta ...

Nem elképzelni kell, hanem kipróbálni!
Kb. 80km/h-ig a 0.9TCE még az 1.6 szívó benzineseknél is jobban megy, messze nem egy ligában ,,játszik" az 1.2 16V-vel.
Az új 1.0SCE-t meg úgy tudnám hasonlítani a mostani 1.2 16V-dhez, mint ha 1 hengert lekapcsolnál belőle, és ezt a jobban benyomott gázpedállal, 5-6 ezres fordulatig kipörgetéssel kompenzálnád. Gondolom a mostanit nem használod teljes terheléssel. Ha meg kíméletesen használod, azt a teljesítményt a 1.0 is tudja, ha kitaposod a ,,belét".
Ennek a motornak csak úgy látnám létjogosultságát, ha hétvégére ki lehetne venni a fűnyíróba, motoroskapába, lombszívóhoz, agregátorhoz kempingezni, vagy a húsdarálót rákötni disznóvágáskor

A "fűnyírós" reklámban lehet, hogy ez van?

Vissza az elejére
Csocsesz
2017 november 20 hétfő - 17:28:34

Regisztrált tag #2429
Regisztrált: 2013 szeptember 02 hétfő - 08:24:34

Üzenetek: 53
Vasi írta ...

Ma volt " természetgyógyásznál" a Metyó. Úgy néz ki, hogy elmúlott a kezelés hatására a zörgés. Garanciában ment természetesen az orvoslás.
Megnéztem a szalonban kiállított Sandero-t. Kisebb csomagtartóra emlékeztem. Jól néz ki. Nem akarom díicsérni a színválasztásomat, de a kiállított öcsikének is ez a színe.

A sötétkék volt bent ?

Régebben egy csomó Dacia volt a szalon előtt is, pénteken egy darabot sem találtam. Elsétáltam hátra az új autó átadó mögé ott már volt pár. Láttam egy szürke, emelt Sandero Outdoort, na az tetszett kívül-belül.
Vissza az elejére
Vasi
2017 november 20 hétfő - 17:30:11

Regisztrált tag #2709

Csocsesz írta ...

Vasi írta ...

A sötétkék volt bent ?

Régebben egy csomó Dacia volt a szalon előtt is, pénteken egy darabot sem találtam. Elsétáltam hátra az új autó átadó mögé ott már volt pár. Láttam egy szürke, emelt Sandero Outdoort, na az tetszett kívül-belül.

Meteorszürke.

Vissza az elejére
takzol
2017 november 20 hétfő - 18:34:17
takz

Regisztrált tag #2589
Regisztrált: 2015 július 09 csütörtök - 13:32:06

Lakóhely: Jász-Nagykun-Szolnok
Üzenetek: 78
T.Krogergo!
Köszi a választ. Jogos, ki kell próbálni. De akkor igen "hamvas" az a motor. Nem szoktam kínozni az enyémet, normálisan használom. Az esetek többségében ketten ülünk az autóban, kevés csomaggal. Elégedett vagyok a teljesítményével. De a múltkor öt személy ült a kocsiban, jól megtermett emberek. Hát, nagyot néztem a gyorsításnál/ kisérleténél/:-).....
Vissza az elejére
Bisonte
2017 november 20 hétfő - 18:46:37

Regisztrált tag #2895
Regisztrált: 2017 augusztus 31 csütörtök - 11:25:37

Üzenetek: 27
Krogergo írta ...

Az új 1.0SCE-t meg úgy tudnám hasonlítani a mostani 1.2 16V-dhez, mint ha 1 hengert lekapcsolnál belőle, és ezt a jobban benyomott gázpedállal, 5-6 ezres fordulatig kipörgetéssel kompenzálnád.

Nekem a klíma nélküli MCV-be teljesen kielégítő az 1.0SCe motor, a fordulatszámot 4000 fölé még sosem engedtem. Már korábban írtam, hogy a sokéves 4 hengeres Thalia motoros tapasztalataim alapján a fő különbség, hogy még a Thalia motornak egy "munkapontja volt", az SCe motor a változó szelepvezérlés miatt sokkal nagyobb fordulatszámtartományban húz. Az új SCe motor nekem jobban megfelel (ízlések és pofonok), a Thalia után előrelépésnek érzem.
Vissza az elejére
Krogergo
2017 november 20 hétfő - 20:37:44
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6058
Értem én, hogy mindenkinek másak az igényei. De az ősöreg 1.4MPI-hez az 1.2 16V is visszalépés volt, és a mostani 1.0SCE is az.

Ez a marha EU minden hülyesége bevezet. A tyúkoknak is szabvány méretű ketrec kell. Bevezethetnék ezt a lovaknál is , hogy pl. 37LE-höz min. 1200ccm blokk legyen.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Leki
2017 november 20 hétfő - 21:09:23
Leki

Regisztrált tag #2631

Rendelt valaki ilyent?
Klikk!
Megbízható, jól működik?
Az első ablakokhoz egy ilyen "szerkezet" elég?

Vissza az elejére
dezso
2017 november 21 kedd - 11:29:17

Regisztrált tag #2639
Regisztrált: 2016 január 13 szerda - 11:14:02

Lakóhely: Celldömölk
Üzenetek: 20
Szép napot!!
Fenntartási költségben mekkora a különbség az SCE és a TCE között.
Fogyasztás szrevizek ilyesmi....
Vissza az elejére
RB65
2017 november 21 kedd - 12:09:35

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Üzenetek: 346
dezso írta ...

Szép napot!!

Szia Dezső!

0,9 tce, 1 éves szervizre kapott árajánlat: 42000 Ft. Ebből lehet faragni ha magad viszed az olajat meg a szűrőt. Na meg szerviz és szerviz közt is van különbség.
Mivel a tce motort már gyártják pár éve így van hozzá minden webshopban cucc. Megnéztem pár webáruházat, a motor kiválasztásnál az sce még szinte sehol sem szerepel. Az unixnál találtam egyedül kiválaszthatónak, de aztán kiderült termék semmi sem található hozzá.
Bár ez most még úgysem érdekes mert mire lejár a garancia arra már gondolom mindenhol megjelenik majd az sce is.
A fogyasztási adataimat megnézheted ha rákattintasz a fogyasztási átlagomra. Vezetési stílusom nem öreguras, de nem is Niki Laudás. Szeretek együtt haladni a forgalom ritmusával, de a tötymörgőket igyekszem megelőzni. Bejáratás után csökkent a fogyasztás, most , hogy hidegebbre fordult az idő megy felfelé, főleg városban, rövid utakon. A spritmonitort megnézve azt látom, hogy az enyém nagyjából pont az átlagnak felel meg, Van jóval kevesebb, meg nagyobb fogyasztású is.

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
menerga
2017 november 21 kedd - 12:21:01

Regisztrált tag #2642
Regisztrált: 2016 január 18 hétfő - 07:14:05

Üzenetek: 86
Leki írta ...

Rendelt valaki ilyent?
Klikk!
Megbízható, jól működik?

Igen, nekem van, elég hozzá. Egyenlőre csak egyet vettem próba szinten, bekötni nem kötöttem be hogy kulcsról is menjen, csak simán beraktam a kapcsoló és a gyári csati közé. Ennyi.
A középső boxot kicsit remegő kézzel bontottam le, de lejött. Hidegben nem ajánlom hogy szerelj, nehogy törjön a műanyag. Paypalon keresztül fizettem, angolul volt adategyeztetés (típus, évjárat) az eladóval, kb. 10 nap még megjött. Működése kíválló, beszerelés egyszerű, teszi a dolgát.
Vissza az elejére
Coritex
2017 november 21 kedd - 12:47:35
Coritex

Regisztrált tag #2648
Regisztrált: 2016 február 08 hétfő - 10:57:37

Üzenetek: 456
dezso írta ...

Szép napot!!

A spritmonitor fogyasztási adataimat nálam is látod az aláírásban. bő 20 000km átlaga, az utolsó tankolások már 6-6,1 átlagfogyira jöttek ki, mostanra ez már egész jól beállt. Nem száguldozok, nem előzgetek, hogy 2 autóval előrébb legyek, de nem is pöcsölök az úton.
Egyébként a fogyasztás lábfüggő nagyon. A turbós motorral meg lehet etetni városban 8-10 litert, meg 6-ot is. ECO-t sosem használom.
Időszakos karbantartásra körbe kell kérdezni több szervizt is, akár több tízezer forintos árkülönbség is lehet ugyan arra a munkára.

[ Módosítva 2017 november 21 kedd - 17:01:44 ]

Logan MCV 0,9TCe Exception

Vissza az elejére
Leki
2017 november 21 kedd - 17:34:54
Leki

Regisztrált tag #2631

menerga írta ...

Leki írta ...

Rendelt valaki ilyent?
Klikk!
Megbízható, jól működik?

Igen, nekem van, elég hozzá. Egyenlőre csak egyet vettem próba szinten, bekötni nem kötöttem be hogy kulcsról is menjen, csak simán beraktam a kapcsoló és a gyári csati közé. Ennyi.
A középső boxot kicsit remegő kézzel bontottam le, de lejött. Hidegben nem ajánlom hogy szerelj, nehogy törjön a műanyag. Paypalon keresztül fizettem, angolul volt adategyeztetés (típus, évjárat) az eladóval, kb. 10 nap még megjött. Működése kíválló, beszerelés egyszerű, teszi a dolgát.

Tehát akkor a két első ablakhoz kell 2 db ilyen?

Esetleg komfortindexet utólag hogyan lehetne beépíteni, mi kell hozzá?

Vissza az elejére
andrisms
2017 november 21 kedd - 19:17:14

Regisztrált tag #2914
Regisztrált: 2017 november 06 hétfő - 15:37:36

Lakóhely: Budapest/Nagyatád
Üzenetek: 2
Másfél hete van meg az autóm, eddig vegyesek a tapasztalataim. 1600km-t tettem eddig bele, szóval még bejáratós.
Kényelmes, bár az ülőlap szerintem kicsi, szépen megy, persze még nem huzatom, fogyasztás remélem még beáll, 5,3 környékén van.

Csütörtökön viszem szervizbe, két idegesítő problémája van: a kihangosítóba ordibálnom kell, hogy halljanak valamit, a csomagtérajtót pedig le kell csapni, hogy ne nyitott állapotot érzékeljen.

Illetve ma lett egy 3.: Tolatóradarom folyamatosan sípol, mintha közel lennék már valamihez. Próbáltam a szenzorokat megtisztítani, újraindítani a kocsit, de nem lett jó. Van erre tippetek?

Szerintem kicsit gázosak így másfél hetesen ezek a problémák, kíváncsi leszek a szervizre, hogy kezelik. Úgy gondolom ez már nem az a Dacia mint régen, árban sem gondolnám már olcsónak, nem számítottam rögtön hibákra.

Ennek ellenére tetszik, remélem ennél nagyobb gondjaim nem lesznek vele.
Vissza az elejére
Bob81
2017 november 21 kedd - 20:59:15

Regisztrált tag #2913
Regisztrált: 2017 november 04 szombat - 10:42:20

Üzenetek: 7
Leki írta ...

menerga írta ...

Leki írta ...

Rendelt valaki ilyent?
Klikk!
Megbízható, jól működik?

Tehát akkor a két első ablakhoz kell 2 db ilyen?

Esetleg komfortindexet utólag hogyan lehetne beépíteni, mi kell hozzá?

Komfort indexhez olyan sok minden nem kell (sztem van aki tud segíteni itt is)
Nekem már van és inádom.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF