A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 23, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1018
Legújabb tag: KNIGHT797
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
ugux
2017 szeptember 20 szerda - 19:02:33

Regisztrált tag #2817
Regisztrált: 2017 március 02 csütörtök - 09:04:28

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 23
Krogergo írta ...

Az utóbbi rétegvastagság teljesen rendben van.

Nálam fehér autonal igy nez ki. Sandero stepway 2017

Vissza az elejére
Kiskrampusz
2017 szeptember 20 szerda - 19:53:43
Kiskrampusz

Regisztrált tag #2779
Regisztrált: 2016 november 30 szerda - 08:44:42

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 24
Sziasztok!

Van valakinek ilyen vagy ehhez hasonló kütyü beszerelve? Egyáltalán érdemes vele foglalkozni? Mi a véleményetek róla?

[ Módosítva 2017 szeptember 20 szerda - 19:54:19 ]

Vissza az elejére
takzol
2017 szeptember 21 csütörtök - 10:20:06
takz

Regisztrált tag #2589
Regisztrált: 2015 július 09 csütörtök - 13:32:06

Lakóhely: Jász-Nagykun-Szolnok
Üzenetek: 73
A motortér és a csomagtér belső festéséről: ha csak az alapozó, vagy fényezés nélküli alapszín van, valami nagyon rosszra kell számítani? Nekem is matt szürke mindkét terület/alapozó- világosszürke/ Az autóm meteor szürke metál kívül. Ilyen ez, van egy jelenség, majd egyre többen rámozdulunk.:-)) Én meg voltam győződve, hogy ez így jó. De az igazság az, hogy most sem vagyok biztos abban, hogy ez így baj? Tisztelettel várom a véleményt. /egyébként 23.000 ezernél továbbra is probléma és zörgés- és egyéb-mentes az autó, tulajdonképen igen kedvelem.:-))
Vissza az elejére
Tuci
2017 szeptember 21 csütörtök - 11:07:49
Tuci

Regisztrált tag #2461
Regisztrált: 2014 június 02 hétfő - 08:25:01

Lakóhely: Székesfehérvár
Üzenetek: 76
Sziasztok!

Egy kis érdekesség!
Vasárnap hajnalban elmentem tankolni, majd hallom, hogy valami folyadék lötyög az autóban... Gondoltam biztos az üzemanyag, de a tank a másik oldalon van. Kinyitom a bal hátsó ajtót, csak lötyög valami... Megrázom az ajtót, hát abban lötyög a víz. Kiszedtem egy szürke dugót az ajtólap aljából és láss csodát kb. 2 liter víz kifolyott. (Előző nap egész este és még hajnalban is esett az eső)
Ez a szürke dugó tele volt "sárral" de lyukas, gondolom pont a víz miatt.
Az lenne a kérdésem, normális-e, hogy az ajtóba befolyik a víz???
Ez egy 2014-es Sandero Stepway, és eddig ezt még nem tapasztaltam.
A válaszokat előre is köszi.

Ui.: A jobb ajtóban nem volt víz, DE nem is volt eltömődve az a szürke dugó.
Vissza az elejére
Cobalt
2017 szeptember 21 csütörtök - 12:42:34

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Lakóhely: Vácduka
Üzenetek: 99
Segítsetek nekem kérlek, tudna nekem javasolni Vác és vonzáskörzetében jó karosszériás szakembert?
Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 21 csütörtök - 12:57:44
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Lakóhely: Maglód
Üzenetek: 118
takzol írta ...

A motortér és a csomagtér belső festéséről: ha csak az alapozó, vagy fényezés nélküli alapszín van, valami nagyon rosszra kell számítani? Nekem is matt szürke mindkét terület/alapozó- világosszürke/ Az autóm meteor szürke metál kívül. Ilyen ez, van egy jelenség, majd egyre többen rámozdulunk.:-)) Én meg voltam győződve, hogy ez így jó. De az igazság az, hogy most sem vagyok biztos abban, hogy ez így baj? Tisztelettel várom a véleményt. /egyébként 23.000 ezernél továbbra is probléma és zörgés- és egyéb-mentes az autó, tulajdonképen igen kedvelem.:-))

Tudnál küldeni fényképet ?
Szerintem ha 100 autóból 99-et színre fújnak , esetleg lakkoznak akkor a maradék egynél is
ezt kell elvárnom , mert ez a gyári eljárás.
Vagy úgy döntenek a gyárban hogy egy-két autónál ezen spórolunk ? ,,,
Mivel neked szürke az autó színe lehet hogy színre van valamennyire fújva , csak kevésbé
látszódik.. nyilván nem várom azt el hogy a kocsi külső fényezésével megegyező legyenek ezek
is ..bár nálam az is xar .... de itt több fotó is érkezett már ahol elég szépen színre vannak fújva , sőt
lakkozva is ezek a részek....
Nálam mondjuk több sebből vérzik az autó , hát nem tudom ... inkább nem nyilvánítok véleményt , de
az autóm 30-40 évvel ezelőtti Merkuros Zsigulik szintjén áll kidolgozásban.

Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 21 csütörtök - 13:31:47
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 5965
Ezt a Sandero-t ma fényképeztem. Metál szín.
Abban teljesen egyet értek, hogy az alapozóval, vagy azzal a szürke színnel se lenne semmi gond. ( a Logan1-ek és MCV 1-ek csomagtartó belsejével sincs 10 év után se) Olyan viszont nincs, hogy 1-1 autó eltér a többitől, ezek szerint a tiédnél tényleg munka fázis(ok) maradtak ki. Sok mindenben nem értek veled egyet, de ebben igazad van, ez már tényleg a ,,hibás teljesítés" jogi kategória, ami ügyvédet (meg sok pénzt és időt) igényel.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
bernhaft
2017 szeptember 21 csütörtök - 14:42:56
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Krogergo írta ...

Abban teljesen egyet értek, hogy az alapozóval, vagy azzal a szürke színnel se lenne semmi gond. ( a Logan1-ek és MCV 1-ek csomagtartó belsejével sincs 10 év után se) Olyan viszont nincs, hogy 1-1 autó eltér a többitől, ezek szerint a tiédnél tényleg munka fázis(ok) maradtak ki. Sok mindenben nem értek veled egyet, de ebben igazad van, ez már tényleg a ,,hibás teljesítés" jogi kategória, ami ügyvédet (meg sok pénzt és időt) igényel.

Köszönöm a képet , segítséget.
Azért az se felejtsük el hogy nálam már több elem ( külső ) újrafényezését is megállapították , így halmozottan hátrányos a helyzet.
Ügyvéd van már.
Tegnap írtad hogy a rétegvastagságból az utóbbi érték teljesen jó.
Nem mintha ezt túl akarnám ezt pörögni ( mert tudom hogy elég tág határok között mozoghatnak az értékek ) de a 145-150 közötti esetleg kevés ( illetve milyen eltérések lehetnek az elemek között )
Sosem mértem még rétegvastagságot ezelőtt az autóimnál és csak érdeklődöm ..

Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 21 csütörtök - 14:49:08
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Tuci írta ...

Sziasztok!

Egy kis érdekesség!
Vasárnap hajnalban elmentem tankolni, majd hallom, hogy valami folyadék lötyög az autóban... Gondoltam biztos az üzemanyag, de a tank a másik oldalon van. Kinyitom a bal hátsó ajtót, csak lötyög valami... Megrázom az ajtót, hát abban lötyög a víz. Kiszedtem egy szürke dugót az ajtólap aljából és láss csodát kb. 2 liter víz kifolyott. (Előző nap egész este és még hajnalban is esett az eső)
Ez a szürke dugó tele volt "sárral" de lyukas, gondolom pont a víz miatt.
Az lenne a kérdésem, normális-e, hogy az ajtóba befolyik a víz???
Ez egy 2014-es Sandero Stepway, és eddig ezt még nem tapasztaltam.
A válaszokat előre is köszi.

Ui.: A jobb ajtóban nem volt víz, DE nem is volt eltömődve az a szürke dugó.

Akkor megnézem én is mert nekem is lötyög valami és én is azt hittem hogy a benzin
Ezek szerint lehet nálam is ez van , mert előző tankolásoknál nem tapasztaltam ezt ennyire.
Azt hogy ez normális vagy sem... inkább nem írok semmit.
Illetve arról igen ha tényleg ezt tapasztaltam én is.

Vissza az elejére
bernhaft
2017 szeptember 21 csütörtök - 14:56:13
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

bernhaft írta ...

Krogergo írta ...

Köszönöm a képet , segítséget.
Azért az se felejtsük el hogy nálam már több elem ( külső ) újrafényezését is megállapították , így halmozottan hátrányos a helyzet.
Ügyvéd van már.
Tegnap írtad hogy a rétegvastagságból az utóbbi érték teljesen jó.
Nem mintha ezt túl akarnám ezt pörögni ( mert tudom hogy elég tág határok között mozoghatnak az értékek ) de a 145-150 közötti esetleg kevés ( illetve milyen eltérések lehetnek az elemek között )
Sosem mértem még rétegvastagságot ezelőtt az autóimnál és csak érdeklődöm ..

Amúgy a hétvégén bent voltam a szalonban megnézni én is egy Sanderot
Kivételesen volt egy a szalonban !
Volt egy MVC Logan is
A Sanderonál pontatlanok voltak az illesztések , a sárvédő és az ajtó között majd egy centi
és nem is állt szintben a két lemez .. nem is értem hogy tehetnek így ki egy autót .
A Loganál kb fele volt a réstávolság
Nem értem mert B oszlopig nem egyformák ?

Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 21 csütörtök - 20:19:01
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 5965
A festékvastagság 90mikrontól 220 mikronig gyárinak és rendben lévőnek mondható. Előbbi olyan vékony réteg, hogy jól képzett autófényezőnek is nehéz reprodukálni.
Tehát 2 elem között akár duplája is lehet az eltérés, még a győri Audi gyárban is.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
bill80
2017 szeptember 22 péntek - 22:17:19

Regisztrált tag #2822
Regisztrált: 2017 március 10 péntek - 13:54:41

Lakóhely: Pécs
Hát akkor ha bárkit érdekel, lefényképeztem én is a fényezést
MCV Access Sce 73 998 cm³ (2017)
1 Motortér felül a színe alul fehér mint az alja is

Vissza az elejére
bill80
2017 szeptember 22 péntek - 22:29:57

Regisztrált tag #2822
Regisztrált: 2017 március 10 péntek - 13:54:41

Lakóhely: Pécs
2 Hátsó kerék felett

3 Az alján rákentek néhol fekete trutymákot is, kicsit ötletszerűen.

4 Pótkerék

5 Ilyeneken folyik ki a víz

6 Anyósülés előtti szigetelés (vettek a gyárba hűtőszekrényt és betették a dobozát ide)

7 Ilyen téli-gumit adnak ajándékba most

Vissza az elejére
Basic
2017 szeptember 23 szombat - 16:04:29
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2467
Ma lefotóztam a kedvetekért egy Mercedes-Benz C-osztály csomagtartóját a pótkerék körül.
Alapozószürke...
Újonnan kb. 4-5 db. Sandero volt az ára.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
sanyinak
2017 szeptember 24 vasárnap - 16:50:59

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 18
Valaki tervezi, hogy mostanság vásárol téli kereket? Ki, milyen típusú gumiabrincsban gondolkozik?
Vissza az elejére
Kiskrampusz
2017 szeptember 24 vasárnap - 21:06:14
Kiskrampusz

Regisztrált tag #2779
Regisztrált: 2016 november 30 szerda - 08:44:42

Üzenetek: 24
sanyinak írta ...

Valaki tervezi, hogy mostanság vásárol téli kereket? Ki, milyen típusú gumiabrincsban gondolkozik?

Nálam a Goodyear UltraGrip 9 vagy a Michelin Alpin A4 lesz a befutó.

Vissza az elejére
Szita
2017 szeptember 24 vasárnap - 21:10:25
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Lakóhely: Baranya
Üzenetek: 82
sanyinak írta ...

A kérdés hogy menyi lóvé van rá. Ha fontos a biztonság, és nincs nagyon sok lóvé akkor én az Apolló alnac 4g winter-t, vagy a Hankook winter i cept RS 2 (W452)-t ajánlom. Én az utóbbit, faterom az apollót használjuk. mindkettő jó. Ha van lóvé bőven akkor Vredestein snowtrac 5 vagy Nokian WR D4 lenne az én választásom. (előző vason a Vredestein volt, kiválló!!) Persze gondolom a Conti és a GoodYear, Michelin is jó.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF