A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Sheme
2019 május 15 szerda - 12:34:25

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1045
bati írta ...

Sheme írta ...

bati írta ...

Sheme írta ...

Haliztok!

Alig két hónap múlva esedékes a talicskám 6. éves nagyszervize.

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik már átestek rajta, kb mit fizettek a szakszervizben?

.
Egy szerencsés élethelyzetű ember miért vinne egy 6 éves autót márkaszervizbe,mi az a + ,amit csak ott kap meg?

Kérlek csak annyi, h a szervizkönyvbe be legyen pecsételve a márkaszervizes nagyszerviz.

Ja,hogy ez is olyan pont / matrica gyűjtő szórakozás... semmi értelme.

Hadd ringassam magam abba az álomba, ha egyszer eladósorba kerüne a talicskám, talán egy fokkal nagyobb bizalommal lenne a leendő vevője irányomban, látván a pecséteket.

Még egy-két apróság hiányzik a boldogságomhoz, pl:

- a jobb oldali ablaktörlő lapátja nem töröl be a bal oldali alá, így, ha alaphelyzetbe kerülnek és megállnak a törlés után, egy apró csík kezd végiggyöngyözni a szélvédőn

- kéne olyan spricni előre, mely szélesebb tartományban teríti az ablakmosó folyadékot

- valahogy mutathatná a vízhőfokot a MediaNav - már ha lehetséges ez a bekötés / sw frissítés / Isten tudja mi kell hozzá - most az ODB II-ről veszem le a jelet és BT-n megy egy okostelóba a Torque-ra...

- remélem rövidest normálisabban fogja mutatni a tüzelőanyag fogyását a fedélzeti, nem a 17. liter elfogyásakor alszik ki az első csík... (ez sw-s beavatkozást igényel)

- a légkondis "bajomra" rákérdezek a nagyszerviz előtt, amikor felhívom a munkafelvevőt. Tényleg, aki mostanában vette át a szekerét, neki is ki-be kapcsolgat a klíma? Tehát hideget kérsz, de 2-3 percenként 1 percre leáll, majd megint 2-3 percig fújja a hideget, majd megint leáll...

Úgy hirtelen ennyi...

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
bati
2019 május 15 szerda - 14:42:08

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 830
Bizalom?

Sheme írta ...

A szakszerviz részemről felejtős, már párszor leírtam, miért.

- ablaktörlő szerkezet,10 éves dolog,sokan megcsináltuk
- mosó fúvóka szintén "vótmá" én is írtam
- üzemanygszint. Mind pontatlan,1000km felett elmegy egy tankal.Engem nemzavar,hogy 10 vagy 20 l az osztás
- klíma meg ilyen,mert eco,mert green

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 15 szerda - 14:46:39
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Üzenetek: 340
Sheme írta ...

bati írta ...

Sheme írta ...

bati írta ...

Sheme írta ...

Haliztok!

Alig két hónap múlva esedékes a talicskám 6. éves nagyszervize.

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik már átestek rajta, kb mit fizettek a szakszervizben?

.
Egy szerencsés élethelyzetű ember miért vinne egy 6 éves autót márkaszervizbe,mi az a + ,amit csak ott kap meg?

Kérlek csak annyi, h a szervizkönyvbe be legyen pecsételve a márkaszervizes nagyszerviz.

Ja,hogy ez is olyan pont / matrica gyűjtő szórakozás... semmi értelme.

Hadd ringassam magam abba az álomba, ha egyszer eladósorba kerüne a talicskám, talán egy fokkal nagyobb bizalommal lenne a leendő vevője irányomban, látván a pecséteket.

Még egy-két apróság hiányzik a boldogságomhoz, pl:

- a jobb oldali ablaktörlő lapátja nem töröl be a bal oldali alá, így, ha alaphelyzetbe kerülnek és megállnak a törlés után, egy apró csík kezd végiggyöngyözni a szélvédőn

- kéne olyan spricni előre, mely szélesebb tartományban teríti az ablakmosó folyadékot

- valahogy mutathatná a vízhőfokot a MediaNav - már ha lehetséges ez a bekötés / sw frissítés / Isten tudja mi kell hozzá - most az ODB II-ről veszem le a jelet és BT-n megy egy okostelóba a Torque-ra...

- remélem rövidest normálisabban fogja mutatni a tüzelőanyag fogyását a fedélzeti, nem a 17. liter elfogyásakor alszik ki az első csík... (ez sw-s beavatkozást igényel)

- a légkondis "bajomra" rákérdezek a nagyszerviz előtt, amikor felhívom a munkafelvevőt. Tényleg, aki mostanában vette át a szekerét, neki is ki-be kapcsolgat a klíma? Tehát hideget kérsz, de 2-3 percenként 1 percre leáll, majd megint 2-3 percig fújja a hideget, majd megint leáll...

Úgy hirtelen ennyi...

Miénk is ki-bekapcsolgat , igaz 2017-es , de érdekel mit mondanak
majd Neked erre.
Hiába mondják . hogy ez " normális " a Dacia-n kívül nem tapasztaltam ezt egyetlen egy másik autóban sem.
Egy éve ráadásul fel is kellett tölteni , mert hiányzott belőle egy rakás gáz.
Kb. 25 fokig még jó, annál melegebb időben gyenge a hatásfoka .
Majd kérlek írd meg mit mondanak rá.

Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 május 15 szerda - 20:37:21
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086
Regisztrált: 2019 április 23 kedd - 15:32:40

Üzenetek: 17
bati írta ...

gurdihun írta ...

Sziasztok!

Egy Dacia Logan MCV Stepway 0.9 TCE vásárlásán gondolkodok MediaNAV-al együtt.
...
-A navigáció mennyire pontos? Mennyire naprakész? Találkozott valaki olyannak, hogy valami nem volt a térképen pedig évek óta megépült? (pl. útszakasz)
...
- Vélemények? Észrevételek?

Válaszokat és tapasztalatokat, jó tanácsokat (érveket ellenérveket is) előre is köszönöm.

.
...
A nav felesleges,mert nem naprakészen kapod.Nekem nincs,de nem azért mert nem tudom megszelídíteni, hanem mert egy fo.s / csak meg kell nézni a specifikációját/ Akinek van és rendszerese használja az bevallottan mondott csúnya szavakat már miatta. Lefagyások,lassulások bizony jellemzőek rá,mert olcsó és silány a hardver.

.

bati!

Hát ez jó, hogy úgy nyilatkozol róla, hogy neked nincs is!

gurdihun!
Mi napi szinten használjuk. Teljesen jó, ahogy Krogergo is írta. Elég pontos.Vásárlás után 90 napig frissítheted ingyen a legfrissebre. Azért olyan gyorsan nem változik az úthálózat, hogy ez zavaró legyen. Eddig egy hibát vettem észre: (Budapest, Kálvin tér felől a Szabadság híd felé haladva arra biztatott, hogy forduljak vissza, pedig balra kötelező haladási irány van a Lónyai utca felé). Persze, mint minden navigációnál, itt sem szabad teljesen rá hagyatkozni. Kell a józan ész is! A hangos utasítás egyértelműen és időben érkezik. Nem nagyon kell a képernyőre pillantani. A keresője nem egy Google maps, de kitanulva nagyon könnyű használni. POI-kra is könnyen keres.

A rádió és bluetooth kapcsolat teljesen jó. Könnyen használható.

Neked valószínűleg már a Linux alapú új, kapacitív kijelzős fejegység jön, ha rendelsz. Arról nem tudok még nyilatkozni. Majd két hónap múlva.

Az új fejegység ismeri az AppleCarplay-t és az Android Auto-t, úgyhogy pontossággal, naprakészséggel kifogás nem lehet.

Fagyások? Gyenge hardver? He?

[ Módosítva 2019 május 15 szerda - 20:39:43 ]
Vissza az elejére
bati
2019 május 15 szerda - 21:13:51

Regisztrált tag #783

.

Nincs,az igaz , de másoké legalább 5 éve szórakoztat.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
laci1967
2019 május 16 csütörtök - 07:30:36
szigetszentmiklós

Regisztrált tag #2806
Regisztrált: 2017 január 31 kedd - 15:27:38

Üzenetek: 4
Sziasztok! Én vettem egy gyári méretü android -os készüléket amit bármikor ingyen lehet frissíteni.Nem kell hozzá átalakító keret sem,tökéletessen működik,tudása ugyan annyi mint a gyári média. Dacia sandero
Vissza az elejére
Leki
2019 május 16 csütörtök - 13:48:09
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Üzenetek: 100
Laci1967: Be tudnád linkelni, hogy pontosan milyen?

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
laci1967
2019 május 19 vasárnap - 09:11:54
szigetszentmiklós

Regisztrált tag #2806
Regisztrált: 2017 január 31 kedd - 15:27:38

Leki írta ...

Laci1967: Be tudnád linkelni, hogy pontosan milyen?

Vissza az elejére
ugux
2019 május 22 szerda - 10:01:08

Regisztrált tag #2817
Regisztrált: 2017 március 02 csütörtök - 09:04:28

Üzenetek: 35
Sziasztok,

Lehet egy talán hülye kérdésem?
Ha a kocsira 3 év gari van, akkor a vásárlástól számított 3. év végén is még szakszervizbe kell vinni hogy azt a minimális munkát elvégezzék rajta amit szoktak, vagy vihetem bárhová, mert akkor már nem számít a garihoz?

köszönöm
Vissza az elejére
Nagya21
2019 május 22 szerda - 12:38:48
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 251
ugux írta ...

Sziasztok,

Ha a kocsira 3 év gari van, akkor a vásárlástól számított 3. év végén is még szakszervizbe kell vinni hogy azt a minimális munkát elvégezzék rajta amit szoktak, vagy vihetem bárhová, mert akkor már nem számít a garihoz?

köszönöm

Hali!!
Ha igényt tartasz a 6év átrozsdásodási garira, akkor utána is el kell vinni évente átnézésre. (olajcserére nem, azt magad is megoldhatod.)
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
RayD
2019 május 22 szerda - 15:22:03
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 540
ugux írta ...

Sziasztok,

köszönöm

Nem kötelező, de jobb helyeken ha találnának valami garisat a 3. év lejárata előtt, akkor azt még garira megcsinálnák. Én ezért is vittem Fótra, mert ott kérésre bent lehet az ember az átvizsgáláson és eddigi tapasztalataim szerint lennének olyan korrektek, hogy szólnának. Nekik tudtommal mindegy, hogy mi vagy az RH fizeti a cechet.

Vissza az elejére
csaszy80
2019 május 23 csütörtök - 08:06:32

Regisztrált tag #2953
Regisztrált: 2018 február 07 szerda - 11:15:03

Üzenetek: 13
Napokban megyek garanciális javításra Balassagyarmatra tegnap a hibakódot beolvasták lambda szonda csere, majd szoftverfrissítés, itt Budakalászon nem akarták a diagnosztikát gariban csinálni, amúgy náluk 26000ft felett van, míg gyarmaton 9200ft-ba kerül!!!!! A szervizdíjak közt is hasonló az árkülönbség, igaz most kétszer megjárom az oda vissza utat(320km), de nem néznek hülyének bent lehetek minden munkafolyamatnál, engem ez megnyugtat, amúgy korrektek!!!!Azt mondták ez a hiba gyakori, nem tudom a fórumozók közt már előfordult-e 1,2benzin mcv minden jót mindenkinek!
Vissza az elejére
Krogergo
2019 május 23 csütörtök - 10:17:28
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6648
csaszy80 írta ...

Napokban megyek garanciális javításra Balassagyarmatra tegnap a hibakódot beolvasták lambda szonda csere, majd szoftverfrissítés, itt Budakalászon nem akarták a diagnosztikát gariban csinálni, amúgy náluk 26000ft felett van, míg gyarmaton 9200ft-ba kerül!!!!! A szervizdíjak közt is hasonló az árkülönbség, igaz most kétszer megjárom az oda vissza utat(320km), de nem néznek hülyének bent lehetek minden munkafolyamatnál, engem ez megnyugtat, amúgy korrektek!!!!Azt mondták ez a hiba gyakori, nem tudom a fórumozók közt már előfordult-e 1,2benzin mcv minden jót mindenkinek!

Én ezek után bepanaszolnám a fogyasztó védelemnek és a Renault Hungáriának is azt a szervizt! Amíg ezt nem teszik meg az emberek, mindig lehúzzák, hülyének fogják nézni őket. A garancia nem ajándék, és nem egy lehetőség, hanem jár, ki lett fizetve az autó árával, és jogszabályi kötelezettségük!

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 május 23 csütörtök - 10:17:38
Krogergo

Regisztrált tag #331

Aki most készül vásárolni és fél a 0.9Tce-től, mert turbós, és azt hiszi az 1.0Sce majd probléma mentes lesz, nekik ajánlom ezt a videót.
Klikk!

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 május 23 csütörtök - 14:41:05
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086
Regisztrált: 2019 április 23 kedd - 15:32:40

Üzenetek: 17
Krogergo írta ...

Aki most készül vásárolni és fél a 0.9Tce-től, mert turbós, és azt hiszi az 1.0Sce majd probléma mentes lesz, nekik ajánlom ezt a videót.
Klikk!

Wow! Szuper! Köszi,hogy betetted. Én már nagyon várom a kis 9 decist.
Vissza az elejére
Cobalt
2019 május 23 csütörtök - 17:28:00

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Üzenetek: 224
Ha jól láttam a kommentek között, akkor a 210000 km alatt kétszer cseréltek benne neki vezérműláncot. Nem kevés az a kb 100000 km egy láncra? Illetve itthon kb milyen költség egy ilyen csere?

Logan MCV 2 Facelift, 0.9 Tce, Arctic
Vissza az elejére
Nagya21
2019 május 23 csütörtök - 18:20:30
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 251
Cobalt írta ...

Ha jól láttam a kommentek között, akkor a 210000 km alatt kétszer cseréltek benne neki vezérműláncot. Nem kevés az a kb 100000 km egy láncra? Illetve itthon kb milyen költség egy ilyen csere?

HAli!!
Szakállmetall-nál 60k a vezérlés készlet(japanparts ugy készlet)
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Cobalt
2019 május 24 péntek - 00:01:35

Regisztrált tag #2752

Köszi az infót. Márkaszervizes árat tud esetleg valaki?

Vissza az elejére
Sheme
2019 május 24 péntek - 06:34:21

Regisztrált tag #80

Cobalt írta ...

Köszi az infót. Márkaszervizes árat tud esetleg valaki?

Jössz most szombaton a találkozóra?

Hadd ne írjak ide árakat...

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Cobalt
2019 május 24 péntek - 08:52:47

Regisztrált tag #2752

Áhh, nem vagyok én annyira szociális alkat. Ha gondolod szívesen venném akár privátban.

Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 28 kedd - 10:17:59
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Segítenétek abban hogy a 3 év garancia lejárta után mennyie érdemes
ég elvinni márkaszervízbe az autót.
Élhet még tovább , egy esetleges nagyobb probléma esetében , a szavatosság vagy gyakorlatilag kalap-kabát ?
Egyszer már átolvastam a törvényt , de már nem tudom pontosan felidézni , meg egy dolog a törvény és egy másik a gyakorlat.
Márkaszervízek megdrágultak , de nem is ez bizonytalanít el hanem hogy kutyafuttában csinálják a szervízt, nem engedik le az olajat rendesen , stb .
Az egy dolog hogy ha problémásnak látok valamit , akkor a lejárat előtt még beviszem az autót.... bár ennek sem látom értelmét mert eddig mindenre azt mondták hogy " ez ilyen " , a " többi is ilyen " .
Kifizetném még a 60-70 ezret is ha a szolgáltatás a kifizetett összeggel arányban állna , vagyis pl. amennyiben nem 10 perc után engednék le az autót az olaj leeresztése után , stb.

Vissza az elejére
lajo
2019 május 28 kedd - 17:00:04

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 91
A garancia nem hosszabbodik meg, annyi előnye lehet, hogy esetleg könnyebben vállalják át "méltányosságból" a költségek egy részét, ha olyan hibáról van szó. De hogy ennek a gyakorlatban mekkora esélye van, azt nem tudom. Magyarországról és a Dacia márkáról van szó, úgyhogy nem hinném, hogy gyakran megesik.

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
Basic
2019 május 28 kedd - 20:38:56
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2752
Nem tudom, hogy a Renault/Dacia mennyire nagyvonalú ilyen kérdésekben, csak a szavatosságról jut eszembe:

Pár éve egy ismerősöm márkaszervizben szervizelt, nem túl régi, és nem túl sokat futott dízel Mercedesében (egy E 270 CDI volt, ha jól emlékszem) szétment az automata váltó. A márkaszerviz mondott a javításra egy szabad szemmel is jól látható összeget, amit a srác elég elkeseredve elmesélt nekem.
Na, én elkezdtem bújni az internetet, és rengeteg német fórumbejegyzést találtam, hogy ennek az autónak a váltójával vannak gondok, de a Mercedes elég kulánsan kezeli a dolgot, és a javítási költség döntő részét átvállalja. Az új tudásunkkal megkerestük a magyarországi importőr vevőszolgálatát, ahol meg is kaptuk a kedves választ, miszerint az autó már nem garanciális, és a szavatosság egy piacfüggő, önkéntes téma, és ebben az esetben bár a Mercedes a számára kulcsfontosságú, kiemelten kezelt német piacon nagyvonalúan kezeli a kérdést, de az icipici magyar piacon viszont egy Forintot sem vállal át a javításból, szóval fáradjunk a kasszához.

A mi márkánkkal van valakinek szavatossággal kapcsolatos tapasztalata?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 29 szerda - 08:49:41
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

lajo írta ...

A garancia nem hosszabbodik meg, annyi előnye lehet, hogy esetleg könnyebben vállalják át "méltányosságból" a költségek egy részét, ha olyan hibáról van szó. De hogy ennek a gyakorlatban mekkora esélye van, azt nem tudom. Magyarországról és a Dacia márkáról van szó, úgyhogy nem hinném, hogy gyakran megesik.

Köszönöm !
Simán elvinném márjaszervízbe az autót , nem az összeg " fáj " annyira , bár nem tudom mi
lesz jövőre ha az elmúlt időszakban megfigyelhető tendenciát veszem figyelembe az árakban.
Most azt kalkulálom , hogy 70-80 ezer alatt nem lehet megúszni egy kötelezőt, én pedig
csak Pest környékén tudom kivitelezni a dolgot.
Az már jobban zavar, hogy tele van a szervíz , nincs idő egy autóra , persze perkálni azért kell ,arra mindig van idő.
Legutolsó alkalommal még bemenni sem tudtam , mert a munkafelvelvők eltűntek ( gondolom persze
az Ügyfelekkel , meg vitték be folyamatosan az autókat ).
A revizíó kb. annyi volt egyszer végig sétált a szerelő az autó alatt, emelőn kb. 10-15 percet ha volt.
Ezt azért fizetéskor megjegyeztem , hogy " nem volt ez túl gyors ? " , de néztek rám hogy már ez is baj ? .
Udvariasak voltak persze , ezzel nem volt kifogásom..

Azt tudom hogy az átrozsdásodási garanciámat bukom ha nem 'márkában'' szervízelek , de
szerintem ha van is ilyen gond akkor pont leráznak , főleg mert csak 6 év van erre, ami nagyon karcsú.

Vissza az elejére
Basic
2019 május 29 szerda - 09:05:01
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Én garanciaidőn túl nem vittem az autót márkaszervizbe. Túl drága, keveset nyújt. Én kerestem egy budapesti független Renault szervizt, illetve ott van a nemhirdethető is, akinek legalább van átfogó típusismerete, ami ritka.

[ Módosítva 2019 május 29 szerda - 09:05:53 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 29 szerda - 10:46:35
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Basic írta ...

Én garanciaidőn túl nem vittem az autót márkaszervizbe. Túl drága, keveset nyújt. Én kerestem egy budapesti független Renault szervizt, illetve ott van a nemhirdethető is, akinek legalább van átfogó típusismerete, ami ritka.

Sajnos a " nemhirdethető " jó lenne ,csak hát messze van ...
Melyik szevíz az , ha nem titok , vagy ha igen átküldenéd majd privátban ?

Köszönö a tanácsokat !
Vissza az elejére
Basic
2019 május 29 szerda - 19:09:21
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Szia!

Egy telefonszámom van, azt átküldöm privátban.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Sanca
2019 május 30 csütörtök - 20:24:46
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1482
bernhaft írta ...

Basic írta ...

Köszönö a tanácsokat !

Szrintem egy évben egyszer egyáltalán nem drága és sokkal többet és jobbat kapsz mint bármelyik szervízben saját tapasztalat

[ Módosítva 2019 május 30 csütörtök - 20:25:25 ]

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 31 péntek - 08:36:37
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Sanca írta ...

bernhaft írta ...

Basic írta ...

Köszönö a tanácsokat !

Szrintem egy évben egyszer egyáltalán nem drága és sokkal többet és jobbat kapsz mint bármelyik szervízben saját tapasztalat

Ahogy írtam nem az összeggel van problémám , így van ahogy írod , egyszer egy évben ezt kifizetném..
Szolgáltatás ban nem kapok többet , nem tudom Te mit tapasztaltál ami pluszt jelenthet.
Végig sétálnak az autó alatt, bevílágítanak ,,, de ezt is inkább csak akkor ha ott van az ember.
Olajat ,szűrőt ( gyárit ) , be lehet szerezni , egy olajcsere egy ilyen autónál talán nem túl extra dolog.
..nagyobb eséllyel rendesen le is engedik az olajat, rendesen kicserélnek mindent .. márkaszervízben
minden kutyafuttában történik , nincs idő rendesne egy autóra .
A sokkal több és jobb nem tudom mit jelent egy kötelező szervíznél .
Vissza az elejére
RayD
2019 május 31 péntek - 08:59:43
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 540
bernhaft írta ...

Ahogy írtam nem az összeggel van problémám , így van ahogy írod , egyszer egy évben ezt kifizetném..
Szolgáltatás ban nem kapok többet , nem tudom Te mit tapasztaltál ami pluszt jelenthet.
Végig sétálnak az autó alatt, bevílágítanak ,,, de ezt is inkább csak akkor ha ott van az ember.
Olajat ,szűrőt ( gyárit ) , be lehet szerezni , egy olajcsere egy ilyen autónál talán nem túl extra dolog.
..nagyobb eséllyel rendesen le is engedik az olajat, rendesen kicserélnek mindent .. márkaszervízben

Szerintem félreértetted. A leírtak a nem reklámozhatóra vonatkoznak és a plusz összeg alatt a Győrbe lejutás költségeire és idejére gondol.
A többet ad pedig pont az, hogy nem kutyafuttában csinálja és néhány olyan dolgot is be tud állítani neked (ha kéred) - pl. hátsó ablaktörlő automatika deaktiválása, amit a márkaszerviz nem.

[ Módosítva 2019 május 31 péntek - 09:00:21 ]

Vissza az elejére
Sheme
2019 május 31 péntek - 09:09:27

Regisztrált tag #80

Sziasztok!

Nem tudtam hová írni ezt, szóval Dear Admin, ne töröld ki kérlek, mert szvsz hasznos lesz!

Elsősorban azoknak írom, akik mobiltelón videókat néznének, de jobban szaggatja a videót a lejátszás, mint nagyi a pogácsát.

Szóval kell hozzá a Video to Video Converter - képek itt - majd.

- bal felül: Add Videó - magyarul add hozzá a videó(ak)t, ami(ke)t kínozni akarsz
- most nincs előttem, de ha felhozod a linken lévő képet, akkor a mobile fülre kattintva a telefonodra optimailzálva tudod elmentetni vele a videót

... és nem fog szaggatni a lejátszás.

De ha ezt nem akarod használni, akkor "fizetned kell" némi tárhellyel. A lényeg, h fel legyen telepítve a gépedre a VLC Player, mert ezt kell használni a konvertáláshoz.

Vagy batch konvertet használj, vagy a beépített konverterét.

Nézzük a beépítettet:

1. Indítsd el a VLC Player-t.

2. CTRL+R, vagy bal felső sarok: Média-->Átalakítás/ mentés

3. A "+"-ra kattitva hozzá tudod adni a kínozni való file-t.

4. Jobbra alul: Átalakítás/mentés-re katt

5. Feljön az Átalakítás ablak, középütt jobbra katt a Profil melletti sávra, erre legördül, h milyen kodekkel kódolja át a videót.

Annyit tudok segíteni, h pl az MPEG2-es nagyobb állományt csinál, viszont kevésbé tömörít, így kisebb az esély a szaggatásra.

Vagy: katt a profil mellett a csavarkulcs ikonra, erre feljön egy másik ablak, melyben a Betokozás az aktív fül, de mondjuk kattints mellette jobbra a videokodek-re.

Alatta az Eredeti videósáv felirat alá koncetrálj, katt a Felbontásra. Akinek FullHD-s videója van - pl VLC Player-rel elindítod a lejátszást, majd CTRL+J, erre kiírja, mekkora a felbontás, ez esetben: 1920x1080, lehet ez sok már a telefonnak -, akkor érdemes a felbontását csökkenteni, pl a felére. (930x540)

Tehát Átméretezés: 0,5. (Válaszd ki, vagy katt a sávra és írd be.)

Aztán katt a mentésre. Visszajön az Átalakítás ablak, jobb alul a Tallózásra egy katt és írd be, milyen file névvel mentse el - lehetőleg írd át a nevét, mert az eredeti állomány neve van ott a helyén.

Katt a mentésre, majd katt az Indítás-ra.

Megcsinálja a konverziót, ezt majd told ki a telefonodra és próbáld ki, szaggatva játsza-e le, vagy sem.

A másik lehetőség a parancssoros konvertálás - ha van rá igény, leírom.

Remélem segítettem egy kicsit!

U.i.: egy FullHD-s, 2p 43s hosszú file-om 343 MByte - GoPro-ról mentve.

Ez 960x540-be (fele akkora felbontás) és MPEG2-be konvertálva 154 MByte.

Ugyan ekkora felbontásba konvertálva, de H265-ös kodekkal elkódolva: ~45MByte.

Kisebb felbontással lehet még csökkenteni a file fizikai méretén. A telefonon meg úgysem látszik, h nem FHD-s.

[ Módosítva 2019 május 31 péntek - 09:19:47 ]

Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 31 péntek - 12:01:35
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

RayD írta ...

bernhaft írta ...

Szerintem félreértetted. A leírtak a nem reklámozhatóra vonatkoznak és a plusz összeg alatt a Győrbe lejutás költségeire és idejére gondol.
A többet ad pedig pont az, hogy nem kutyafuttában csinálja és néhány olyan dolgot is be tud állítani neked (ha kéred) - pl. hátsó ablaktörlő automatika deaktiválása, amit a márkaszerviz nem.

Szerintem is félreértettem ... nem kicsit, nagyon

Vissza az elejére
sanyinak
2019 június 01 szombat - 19:24:48

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 118
Nem csak Dusterrel utazott a pápa Klikk!
Vissza az elejére
lovas
2019 június 11 kedd - 15:35:16

Regisztrált tag #3096
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 09:20:43

Mindenkit Üdvözlök!

Van a vásárlástól számított 90 napos ingyenes térképfrissítés.
Ez hogyan működik, szervízbe kell vinni, vagy egyénileg is megoldható?
Ebben tudtok segíteni?

[ Módosítva 2019 június 11 kedd - 15:36:01 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2019 június 12 szerda - 01:07:42
Krogergo

Regisztrált tag #331

Szia!
Ezzel nem foglakkozik a szerviz. Tulaj feladata. Kézikönyvben, és interneten megtalálható hozzá minden.
Aki nem boldogul vele, neki én is meg tudom csinálni.

Vissza az elejére
bati
2019 június 12 szerda - 13:45:59

Regisztrált tag #783

.
Ma megvolt az első szerviz. Nem voltam lusta ,vittem olajat.
Kapott még egy frissítést, mert felvillant az izzítás lámpa
és lesz még egy csomagtérzár csere a jövő héten.
Itt a számla,hogy én is legyek egy elrettentő példa.
.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
bernhaft
2019 június 12 szerda - 20:23:29
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

bati írta ...

.
.

.

Igazából nehéz lehet ennyire tökéletesen élni az életet,
5 liter alatti fogyasztás , szuper autó , mindenre van válaszod , és még a szervizt
is megcsinálják annyiért amennyiért lassan a sarki szerelő sem.
Remélem lottózol , a szerencse fia vagy.
Mondjuk ennyi erővel megírhattad volna a szerviz nevét ( vagy csak én nem láttam lehet )
Kérek egy ajánlatot tőlük.

Vissza az elejére
Krogergo
2019 június 12 szerda - 22:27:22
Krogergo

Regisztrált tag #331

bati írta ...

.
.

.

A legtöbb helyen ott kezdődik, hogy duplája az órabér.

Vissza az elejére
lovas
2019 június 13 csütörtök - 08:53:17

Regisztrált tag #3096
Regisztrált: 2019 május 07 kedd - 09:20:43

Krogergo írta ...

Szia!
Ezzel nem foglakkozik a szerviz. Tulaj feladata. Kézikönyvben, és interneten megtalálható hozzá minden.
Aki nem boldogul vele, neki én is meg tudom csinálni.

Szia!

Olvasgattam én a frissítést ,de számítástechnikában nem vagyok otthon és attól tartok, hogy valamit
elrontok. Felajánlott segítséget köszönöm, de messze vagy az ország közepéhez
Vissza az elejére
Sheme
2019 június 13 csütörtök - 10:37:59

Regisztrált tag #80

Sziasztok!

Segítséget kérek szépen, mert nekem beletört a bicskám.

Itt Bp-n tudtok ajánlani MEGBÍZHATÓ autóklímást, aki nyomáspróbázna, ellenőrizné, megfelelő mennyiségben van-e meg a rendszerben az anyag?

És kb mibe kerülne?

Ha lehet, még a hónap vége előtt mennék hozzá.

Előre is köszönöm szépen!

Vissza az elejére
bernhaft
2019 június 13 csütörtök - 15:34:33
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Krogergo írta ...

bati írta ...

.
.

.

A legtöbb helyen ott kezdődik, hogy duplája az órabér.

Ráadásul az olajat is vitte , és még kedvezményt kap a munkadíjból ?
( elmaradt haszon miatt inkább magasabb munkadíjat szokás számlázni , és ez
így is korrekt )
Vagy "aranykártyája" van a Daciánál , vagy a szervízt megszálta a jótét lélek ,
vagy kamu a számla ( persze ezt nem véletlenül írtam a végére )

Vissza az elejére
Leki
2019 június 13 csütörtök - 18:24:59
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Üzenetek: 100
Erről mi a véleményetek?
Klikk!

Ára a még belefér kategória, ráadásul, ha még véd is.

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
ivatti10
2019 június 14 péntek - 01:04:30

Regisztrált tag #3084
Regisztrált: 2019 április 17 szerda - 08:26:07

Üzenetek: 2
Én tartok attól, hogy néhányszor felrakom, lehúzom, és az autón lévő porszemet látható nyomot hagynak a fényezésen. De mindenki maga dönti el . . .

[ Módosítva 2019 június 14 péntek - 01:05:16 ]
Vissza az elejére
bernhaft
2019 június 14 péntek - 13:52:34
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

ivatti10 írta ...

Én tartok attól, hogy néhányszor felrakom, lehúzom, és az autón lévő porszemet látható nyomot hagynak a fényezésen. De mindenki maga dönti el . . .

Ezeknek a ponyváknak akkor van " értelme " ha felrakás előtt gondosan lemossuk az autót ,
egy poros , koszos autóra nem is szabadna feltenni.
A családban is van ilyen alkalmazás , mikor mondom Apámnak hogy miért teszi fel
a nem igazán tiszta autóra a telken akkor a kicsit hülye vagy fiam nézést veszi elő.
Én magam is rettegek a jégesőtől, de nem merek ebbe belevágni mert lemosni nem tudom minden
felrakás előtt , viszont így necces hogy ártok is vele, karcot fog hagyni ... főleg ha elmarad a jégeső.
Ez persze csak egy vélemény.

Vissza az elejére
András
2019 június 14 péntek - 19:42:06
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 328
Halihó....ebben a kérdésben az édesapádnak adok igazat. Három éve használok rendszeresen autóponyvát ( a Tápéi kikötőben áll tavasztól őszig 14-16 alkalommal esetenként 4-5 napig, és már két alkalommal is megvédett, legutóbb a mellettem álló szinte uj Kia jégkár mentesitése 460 ezer Ft volt és bizony eléggé meglátszik rajta.
Viszont csak rászabott, többrétegü, belül puha anyag, teljesen vizhatlan mégis páraáteresztő tökéletesen illeszkedő, alulgumirozott (körbe alámegy az autónak és a kerekeknél rögzithető) tehát a viharban sem csapkodja az oldalához ami komoly nyomokat tud hagyni.
Eddig kiválóan müködik de 120 ezer Ft-ért el is várható tőle (Duett Kft. Bp.)
Egyezkedtem a kikötő üzemeltetőjével, hogy engedjen meg egy mobil garázst letenni amit különféle dolgok tárolására ő is használhatna de nem ment bele, pedig még azt is felajánlottam, hogy ha én abbahagyom a hajózást akkor ott hagyom neki. Az 140 ezerbe került volna.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 június 14 péntek - 23:13:03
Krogergo

Regisztrált tag #331

András, én megengedem, hogy mobil garázst letegyél nálam

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF