A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Sheme
2019 május 15 szerda - 12:34:25

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1040
bati írta ...

Sheme írta ...

bati írta ...

Sheme írta ...

Haliztok!

Alig két hónap múlva esedékes a talicskám 6. éves nagyszervize.

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik már átestek rajta, kb mit fizettek a szakszervizben?

.
Egy szerencsés élethelyzetű ember miért vinne egy 6 éves autót márkaszervizbe,mi az a + ,amit csak ott kap meg?

Kérlek csak annyi, h a szervizkönyvbe be legyen pecsételve a márkaszervizes nagyszerviz.

Ja,hogy ez is olyan pont / matrica gyűjtő szórakozás... semmi értelme.

Hadd ringassam magam abba az álomba, ha egyszer eladósorba kerüne a talicskám, talán egy fokkal nagyobb bizalommal lenne a leendő vevője irányomban, látván a pecséteket.

Még egy-két apróság hiányzik a boldogságomhoz, pl:

- a jobb oldali ablaktörlő lapátja nem töröl be a bal oldali alá, így, ha alaphelyzetbe kerülnek és megállnak a törlés után, egy apró csík kezd végiggyöngyözni a szélvédőn

- kéne olyan spricni előre, mely szélesebb tartományban teríti az ablakmosó folyadékot

- valahogy mutathatná a vízhőfokot a MediaNav - már ha lehetséges ez a bekötés / sw frissítés / Isten tudja mi kell hozzá - most az ODB II-ről veszem le a jelet és BT-n megy egy okostelóba a Torque-ra...

- remélem rövidest normálisabban fogja mutatni a tüzelőanyag fogyását a fedélzeti, nem a 17. liter elfogyásakor alszik ki az első csík... (ez sw-s beavatkozást igényel)

- a légkondis "bajomra" rákérdezek a nagyszerviz előtt, amikor felhívom a munkafelvevőt. Tényleg, aki mostanában vette át a szekerét, neki is ki-be kapcsolgat a klíma? Tehát hideget kérsz, de 2-3 percenként 1 percre leáll, majd megint 2-3 percig fújja a hideget, majd megint leáll...

Úgy hirtelen ennyi...

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
bati
2019 május 15 szerda - 14:42:08

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 826
Bizalom?

Sheme írta ...

A szakszerviz részemről felejtős, már párszor leírtam, miért.

- ablaktörlő szerkezet,10 éves dolog,sokan megcsináltuk
- mosó fúvóka szintén "vótmá" én is írtam
- üzemanygszint. Mind pontatlan,1000km felett elmegy egy tankal.Engem nemzavar,hogy 10 vagy 20 l az osztás
- klíma meg ilyen,mert eco,mert green

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 15 szerda - 14:46:39
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Üzenetek: 331
Sheme írta ...

bati írta ...

Sheme írta ...

bati írta ...

Sheme írta ...

Haliztok!

Alig két hónap múlva esedékes a talicskám 6. éves nagyszervize.

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik már átestek rajta, kb mit fizettek a szakszervizben?

.
Egy szerencsés élethelyzetű ember miért vinne egy 6 éves autót márkaszervizbe,mi az a + ,amit csak ott kap meg?

Kérlek csak annyi, h a szervizkönyvbe be legyen pecsételve a márkaszervizes nagyszerviz.

Ja,hogy ez is olyan pont / matrica gyűjtő szórakozás... semmi értelme.

Hadd ringassam magam abba az álomba, ha egyszer eladósorba kerüne a talicskám, talán egy fokkal nagyobb bizalommal lenne a leendő vevője irányomban, látván a pecséteket.

Még egy-két apróság hiányzik a boldogságomhoz, pl:

- a jobb oldali ablaktörlő lapátja nem töröl be a bal oldali alá, így, ha alaphelyzetbe kerülnek és megállnak a törlés után, egy apró csík kezd végiggyöngyözni a szélvédőn

- kéne olyan spricni előre, mely szélesebb tartományban teríti az ablakmosó folyadékot

- valahogy mutathatná a vízhőfokot a MediaNav - már ha lehetséges ez a bekötés / sw frissítés / Isten tudja mi kell hozzá - most az ODB II-ről veszem le a jelet és BT-n megy egy okostelóba a Torque-ra...

- remélem rövidest normálisabban fogja mutatni a tüzelőanyag fogyását a fedélzeti, nem a 17. liter elfogyásakor alszik ki az első csík... (ez sw-s beavatkozást igényel)

- a légkondis "bajomra" rákérdezek a nagyszerviz előtt, amikor felhívom a munkafelvevőt. Tényleg, aki mostanában vette át a szekerét, neki is ki-be kapcsolgat a klíma? Tehát hideget kérsz, de 2-3 percenként 1 percre leáll, majd megint 2-3 percig fújja a hideget, majd megint leáll...

Úgy hirtelen ennyi...

Miénk is ki-bekapcsolgat , igaz 2017-es , de érdekel mit mondanak
majd Neked erre.
Hiába mondják . hogy ez " normális " a Dacia-n kívül nem tapasztaltam ezt egyetlen egy másik autóban sem.
Egy éve ráadásul fel is kellett tölteni , mert hiányzott belőle egy rakás gáz.
Kb. 25 fokig még jó, annál melegebb időben gyenge a hatásfoka .
Majd kérlek írd meg mit mondanak rá.

Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 május 15 szerda - 20:37:21
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086
Regisztrált: 2019 április 23 kedd - 15:32:40

Üzenetek: 16
bati írta ...

gurdihun írta ...

Sziasztok!

Egy Dacia Logan MCV Stepway 0.9 TCE vásárlásán gondolkodok MediaNAV-al együtt.
...
-A navigáció mennyire pontos? Mennyire naprakész? Találkozott valaki olyannak, hogy valami nem volt a térképen pedig évek óta megépült? (pl. útszakasz)
...
- Vélemények? Észrevételek?

Válaszokat és tapasztalatokat, jó tanácsokat (érveket ellenérveket is) előre is köszönöm.

.
...
A nav felesleges,mert nem naprakészen kapod.Nekem nincs,de nem azért mert nem tudom megszelídíteni, hanem mert egy fo.s / csak meg kell nézni a specifikációját/ Akinek van és rendszerese használja az bevallottan mondott csúnya szavakat már miatta. Lefagyások,lassulások bizony jellemzőek rá,mert olcsó és silány a hardver.

.

bati!

Hát ez jó, hogy úgy nyilatkozol róla, hogy neked nincs is!

gurdihun!
Mi napi szinten használjuk. Teljesen jó, ahogy Krogergo is írta. Elég pontos.Vásárlás után 90 napig frissítheted ingyen a legfrissebre. Azért olyan gyorsan nem változik az úthálózat, hogy ez zavaró legyen. Eddig egy hibát vettem észre: (Budapest, Kálvin tér felől a Szabadság híd felé haladva arra biztatott, hogy forduljak vissza, pedig balra kötelező haladási irány van a Lónyai utca felé). Persze, mint minden navigációnál, itt sem szabad teljesen rá hagyatkozni. Kell a józan ész is! A hangos utasítás egyértelműen és időben érkezik. Nem nagyon kell a képernyőre pillantani. A keresője nem egy Google maps, de kitanulva nagyon könnyű használni. POI-kra is könnyen keres.

A rádió és bluetooth kapcsolat teljesen jó. Könnyen használható.

Neked valószínűleg már a Linux alapú új, kapacitív kijelzős fejegység jön, ha rendelsz. Arról nem tudok még nyilatkozni. Majd két hónap múlva.

Az új fejegység ismeri az AppleCarplay-t és az Android Auto-t, úgyhogy pontossággal, naprakészséggel kifogás nem lehet.

Fagyások? Gyenge hardver? He?

[ Módosítva 2019 május 15 szerda - 20:39:43 ]
Vissza az elejére
bati
2019 május 15 szerda - 21:13:51

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 826
.

Nincs,az igaz , de másoké legalább 5 éve szórakoztat.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
laci1967
2019 május 16 csütörtök - 07:30:36
szigetszentmiklós

Regisztrált tag #2806
Regisztrált: 2017 január 31 kedd - 15:27:38

Üzenetek: 4
Sziasztok! Én vettem egy gyári méretü android -os készüléket amit bármikor ingyen lehet frissíteni.Nem kell hozzá átalakító keret sem,tökéletessen működik,tudása ugyan annyi mint a gyári média. Dacia sandero
Vissza az elejére
Leki
2019 május 16 csütörtök - 13:48:09
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Üzenetek: 99
Laci1967: Be tudnád linkelni, hogy pontosan milyen?

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
laci1967
2019 május 19 vasárnap - 09:11:54
szigetszentmiklós

Regisztrált tag #2806
Regisztrált: 2017 január 31 kedd - 15:27:38

Üzenetek: 4
Leki írta ...

Laci1967: Be tudnád linkelni, hogy pontosan milyen?

Vissza az elejére
ugux
2019 május 22 szerda - 10:01:08

Regisztrált tag #2817
Regisztrált: 2017 március 02 csütörtök - 09:04:28

Üzenetek: 35
Sziasztok,

Lehet egy talán hülye kérdésem?
Ha a kocsira 3 év gari van, akkor a vásárlástól számított 3. év végén is még szakszervizbe kell vinni hogy azt a minimális munkát elvégezzék rajta amit szoktak, vagy vihetem bárhová, mert akkor már nem számít a garihoz?

köszönöm
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF