A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Nagya21
2019 március 21 csütörtök - 12:40:32
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 239
Hali!!
Na talán holnap átvehetem az új verdát......
Ha valakinek kell 205/55-R16 continental nyári gumi kb 200km futott az keressen bátran.

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 21 csütörtök - 21:27:10
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6609
Nagya21 írta ...

Hali!!
Ha valakinek kell 205/55-R16 continental nyári gumi kb 200km futott az keressen bátran.

Ha új Michelin lenne, már mennék is érte

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Nagya21
2019 március 21 csütörtök - 21:36:29
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Krogergo írta ...

Nagya21 írta ...

Hali!!

Ha új Michelin lenne, már mennék is érte

Hali!!
Pedig én tervezem, hogy megyek hozzád, a szokásos okosításokra.....
Ennyire nem szereted a conti ecocontactot??
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 22 péntek - 08:43:42
Krogergo

Regisztrált tag #331

A Conti csak agyon van sztárolva a teszteken. A Lodgymon az van gyárilag nyárinak. A gumis ismerős meg rábeszélt a télinek is erre a Michelin helyett, meg olcsóbb is volt.
Sok Continál van szálszakadás, ügyfelek közül jó pár járt úgy. Az oldalán némelyiknek meg olyan csúnya az eldolgozás, huplis, hogy egy kínai gumi különbül néz ki. Tapadásra, viselkedésre, hangra egyébként a Continental is sokkal jobb mint a közép kategória, erre nem panaszkodom. Csak amikor átülök a Michelin gumis Sandero-ba, minden megváltozik, annyival jobb (teszteken még is lehúzzák), stabilabb (én szeretem kihasználni amit a gumi és az autó tud )
Úgy, hogy én ősszel megfogadtam, hogy nem érdekelnek se a tesztek, se a gumisok véleménye, én azontúl ha gumit veszek, az csak is Michelin lesz, abban még sosem csalódtam. Feleségem Clio-jára épp tegnap jött meg az új nyári szett
Ezért írtam, hogy ha új Michelin lenne, rögtön megvettem volna raknám rá a Lodgy-ra.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Nagya21
2019 március 23 szombat - 19:16:34
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Hali!!
Nah meglett a macivé
Nexen 4 évszakos felment, Continental ecocontact elment
Öröm és bodottá

Feszesebb a rugózás, nem billeg annyira, meg sztem egy kicsit alacsonyabb a verda mint a Sanyi.
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Cobalt
2019 március 24 vasárnap - 23:53:43

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Üzenetek: 213
Hála a HDR csodás szervezésének, a hétvégén lehetőségem volt egy órát állni a dugóban, hogy kijussak egy parkolóból. Eközben a torque folyamatosan mutatta a víz és olajhöfokot, előbbi volt hogy felment 99 fokra is. Bevallom eléggé aggódtam, hogy vajon mikor fog felforrni a víz, emiatt kérdezném, hogy mennyi az aminél már aggódnon kell? Fázni nem fáztam, de azért hőség se volt, hogy annyira forralja, még a klíma se ment.

Logan MCV 2 Facelift, 0.9 Tce, Arctic
Vissza az elejére
lajo
2019 március 25 hétfő - 00:59:51

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 83
A túlmelegedésre figyelmeztető lámpa 113 foknál gyullad fel, úgyhogy bőven volt még tartalék. Nekem ma (1.2 TCe) tartósan 102 fok felett volt, nem zavartatta magát...

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
Cobalt
2019 március 25 hétfő - 06:43:11

Regisztrált tag #2752

lajo írta ...

A túlmelegedésre figyelmeztető lámpa 113 foknál gyullad fel, úgyhogy bőven volt még tartalék. Nekem ma (1.2 TCe) tartósan 102 fok felett volt, nem zavartatta magát...

Ha ez érvényes a 0.9-re is, akkor az megnyugtató. A ventilátor mikor kezd el egyébként bekapcsolni? Akkor nem hallottam, mondjuk annyira nem is figyeltem abban az őrületben.

[ Módosítva 2019 március 25 hétfő - 06:44:22 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 26 kedd - 20:53:05
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ismét Bluetooth rádió helyére Medianav Evolution felokosítva. MP4 és AVI videó lejátszás, legújabb teljes Európa térképcsomag, bővített POI adatbázis, TMC útinfó, AHA szolgáltatás, stb. Szokásos szoftveres módosítások egy része is elvégezve az autón, amit a tulaj kért. Km óra műszeregységen háttér világítás bekapcsolva, komfort index funkció bekapcsolása, automata hátsó ablaktörlő funkció lekapcsolása.

Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 28 csütörtök - 23:07:11
Krogergo

Regisztrált tag #331

Napközben volt ma egy kis időm saját autómra is. Így felkerültek a nyári kerekek. És kapott egy Blaupunkt GTb 8200A aktív Subvoofert. Azt hittem már kinőttem belőle de hát a családi autóba se kell már babakocsi, ez meg a munkás autóm. Barátom ajánlotta a típust, és miután kipróbáltam az övét, azonnal rendeltem én is egyet. (úgy csináltam a kábelköteget, hogy mindegyik autómba egy mozdulattal berakható. Méretét tekintve a kisebbek közé tartozik (ez volt a lényeg), doboza elég minőséginek tűnik. Nyilván szabadtéri diszkót nem lehet tartani vele, meg mélynyomó versenyre se menni, de gyakorlatilag a Dacia kárpitozást ezzel is le lehetne bontani Beépített digitális erősítője van, melynek tulajdonsága, hogy nagyon kis áramfelvétele van. 1.3A-nél többet nem mértem. Így nem kell ,,agyonkábelezni" az autót, mint a régi nagy teljesítményűeknél (igaz kábelszettet nem is adnak hozzá). Magas jelszintű bemenete is van, így a Medianav 2 hátsó hangszóró kimenetéről egyszerűen leágaztatható. Van gyújtás kapcsolt vezérlő szála is, én erre tettem egy kapcsolót a középkonzol alá. Családi hagyomány, hogy mi mindenből selejtet kapunk, most se volt másképp. A fix 12V-ra kötve rögtön működött, nem vezérelte a gyújtás kapcsolt 12V. Vissza postázgatni és napokig ezzel ,,szórakozni" nem volt kedvem. Így gyorsan szétkaptam, és kapott az erősítő alaplapra egy 12V-os kis Renault relét.
Hangzásra nagyon jó lett, pótolja azokat a mély hangokat amiket az első hangszórókból nem lehet kicsikarni.

Vissza az elejére
Nagya21
2019 március 29 péntek - 22:22:37
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

HAli!!
MCV
A csomagtér lámpa teljesen zárt kocsinál, ha felkapcsolom a világítást , akkor világít.
Sztem ez nem normális működés nemde?
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Basic
2019 március 30 szombat - 12:39:33
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2739
Nagya21 írta ...

Nekem úgy rémlik, hogy ez az összesnél így van.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Nagya21
2019 április 01 hétfő - 21:16:21
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Basic írta ...

Nagya21 írta ...

Nekem úgy rémlik, hogy ez az összesnél így van.

HAli!!
Meggyógyút….., lehet pillanatnyi elmezavar vót nála.
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
freeware
2019 április 04 csütörtök - 08:31:03

Regisztrált tag #1460
Regisztrált: 2010 június 25 péntek - 17:01:44

Üzenetek: 197
2. éves szerviz kb. mennyi egy Logannek?
Vissza az elejére
bernhaft
2019 április 04 csütörtök - 09:14:03
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Üzenetek: 321
freeware írta ...

Szia

Ez kb. olyan mintha azt kérdeznéd mennyibe kerül egy új autó.
Motor és szervíz függő.
Nekem Tce és Pest környékén 57 ezer volt.
Budapesten 60-80 ezer,
Vidéken , Bp-től egyre távolabb , egyre olcsóbb.
Van hely ahol állítólag 35 ezer de ezt erős fenntartással kezelném
Ahogy minden , a szervíz is egyre drágább . ráadásul nagyüzemben csinálják , egyik autó be
másik ki , sokat nem foglalkoznak vele ( revizió kb annyi hogy ráírják a papírra )

Vissza az elejére
Sheme
2019 április 04 csütörtök - 12:43:45

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1033
bernhaft írta ...

freeware írta ...

Szia

Ez kb. olyan mintha azt kérdeznéd mennyibe kerül egy új autó.
Motor és szervíz függő.
Nekem Tce és Pest környékén 57 ezer volt.
Budapesten 60-80 ezer,
Vidéken , Bp-től egyre távolabb , egyre olcsóbb.
Van hely ahol állítólag 35 ezer de ezt erős fenntartással kezelném
Ahogy minden , a szervíz is egyre drágább . ráadásul nagyüzemben csinálják , egyik autó be
másik ki , sokat nem foglalkoznak vele ( revizió kb annyi hogy ráírják a papírra )

A túl olcsó egyszerűen nem lehet igaz.

Rövidesen bekérek 2-3 ajánlatot innen a nagyfaluból, 6 éves DCI nagy szervizére - vezérlés- mindenféle folyadékok cseréje, stb.

Természetesen majd nem reklámozhatom a kollégát, kontaktolok, ugyan legyen majd kedves átvizsgálni a talicskát - és olajat cserélni, mert nem engedik le normálisan a szervizben.

Addig is, egy kis játékot szervezek, ha szabad. Tessék megtippelni, kb mennyibe fog fájni nekem itt Bp-n a 6-dik éves nagyszerviz?

A helyes(ebb) megfejtők között elismerő fejbiccentést sorsolok ki.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
RayD
2019 április 04 csütörtök - 13:09:55
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 532
freeware írta ...

Ma pont 3 éve találkoztunk először a Logan MCV dCI-nkkel(de aznap még nélküle mentünk haza), ezt megünnepelendő 3 éves revízión voltam Fóton. 64-be fájt: olajcsere, szűrőcsere, pollenszűrő, légszűrő+friss szoftver. Ki is szúrtak egy hibát, a légszűrőnél egy tömítés nem volt jó, vissza/megragasztották. Most tényleg szebb a hangja, talán szebb, mint újkorában. Nekem nem tűnt fel, pontosabban gyanús volt néha, hogy mintha úgy brummogna, mint újkorában, mikor a motorházfedél berezonált míg be nem állították. Lényeg, hogy most jó.

[ Módosítva 2019 április 04 csütörtök - 13:10:49 ]

Vissza az elejére
Vasi
2019 április 04 csütörtök - 15:25:55

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Üzenetek: 562
freeware írta ...

Számolj ötven +/- 10000. Így nem érhet nagy meglepi!

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
freeware
2019 április 05 péntek - 10:01:58

Regisztrált tag #1460
Regisztrált: 2010 június 25 péntek - 17:01:44

Üzenetek: 197
53e lett. Tce Logan.
Vissza az elejére
Cobalt
2019 április 10 szerda - 21:44:32

Regisztrált tag #2752

Mennyire sanszos szerintetek az, hogy kb 12-13000 kmn után ugyanúgy a bal első lámpa égjen ki mint legutóbb? Osram Night Breaker Silver izzókról beszélünk, és oké, hogy emelt fényerejű, de nem gondolnám hogy ilyen hamar kiégne... És pont ugyanúgy a bal oldali?

Vissza az elejére
DQM
2019 április 10 szerda - 22:17:13

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Üzenetek: 193
Lehet valami kisebb kontakthiba? Nekem a tungis emelt fényerejű a harmincezret már meghaladta.
Vissza az elejére
Cobalt
2019 április 11 csütörtök - 06:36:20

Regisztrált tag #2752

Én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudom, hogy van-e értelme ezzel elmenni szervizbe, vagy csak vegyek két új izzót, akár simát, akár újra ezt a Night breakert, tegyem bele, aztán használjam...

[ Módosítva 2019 április 11 csütörtök - 07:16:32 ]

Vissza az elejére
RayD
2019 április 11 csütörtök - 08:05:43
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 532
Cobalt írta ...

Én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudom, hogy van-e értelme ezzel elmenni szervizbe, vagy csak vegyek két új izzót, akár simát, akár újra ezt a Night breakert, tegyem bele, aztán használjam...

Osram Nightbreakernél többektől (német fórumon?) olvastam még régebben, hogy nekik nagyon hamar kiégett.

Nekem Nightbreaker Laser van bő egy éve, 18ekm, még semmi baja, de azért illene is még egy ideig bírja, főleg nappali menetfény mellett.

Vissza az elejére
Szita
2019 április 11 csütörtök - 20:29:52
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 284
RayD írta ...

Cobalt írta ...

Osram Nightbreakernél többektől (német fórumon?) olvastam még régebben, hogy nekik nagyon hamar kiégett.

Nekem Nightbreaker Laser van bő egy éve, 18ekm, még semmi baja, de azért illene is még egy ideig bírja, főleg nappali menetfény mellett.

Az én tippem az, hogy az intelligens töltés mikor felnyomja a feszültséget, az odaver az égőknek. (ford-nál ez volt. Ha alacsony volt a töltés az akkuban, akkor ha más nem volt, fel tudta nyomni a feszültséget 17V-ig)
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 11 csütörtök - 22:42:40
Krogergo

Regisztrált tag #331

Jó a tipped, sajnos Euro6 óta Daciáéknál is ez van. Igaz itt ,,csak" 15V-ig löki meg, de van, hogy csak 12.3V felkapcsolt világításnál is.
Nekem pl a Lodgy szinte mindig csepptöltőn ,,lóg". Meg indítás előtt amíg megy az állófűtés, addig is. Így amikor elindulok, jó ideig nem is tölt a generátor (látom a töltés értékét az Autool X50 Plus-on), attól függ mennyi villamos fogyasztót használok.

Vissza az elejére
Cobalt
2019 április 12 péntek - 08:13:37

Regisztrált tag #2752

Akkor ha jól értem, ezzel nem nagyon van értelme szervizbe mennem, méz úgyse tudnak vele nagyon mit csinálni... Mindegy, rendelek hozza izzót, aztán kicserélem.

DQM, neked pontosan milyen van?

[ Módosítva 2019 április 12 péntek - 08:16:59 ]

Vissza az elejére
Sheme
2019 április 12 péntek - 09:02:46

Regisztrált tag #80

OFF

A szépség relatív, de azt hiszem mindenki elidőz egy kicsit a linken... szeretném mondani, hogy alulról a hetedik kép önmagáért beszél. Mekkora már, h látni, melyik fokozatban van a váltó? Ecseteljem még a többi kis műszert is?

Akkor kattints, olvass, nézz fenséges képeket!

Azt hiszem élőben is látnom kell, hiszen manapság már minden digitális / LCD kijelzős, alig-alig van analóg műszer, ami az én szívem csücske.

Mindenkinek van valami hóbortja, nekem ez is.

ON

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Géza
2019 április 14 vasárnap - 10:19:35

Regisztrált tag #3002
Regisztrált: 2018 június 07 csütörtök - 14:10:40

Üzenetek: 3
RayD írta ...

Cobalt írta ...

Én majdnem egy éve cseréltem ki a tompítottat: osram night breaker laser h7 +150%. A távolságit: osram night breaker laser h7 +130% A tompított nagyon bevált! Fényévekkel jobb, mint, ami benne volt. Sokat használom. 250 óra a megadott üzemidő. Ezen bőven túl van mar az enyém. A távolsági cseréjének nem biztos, hogy sok értelme volt. Hiszen alig használom. De akciós volt.
Népítéletes értékelésem:
Klikk!
Vissza az elejére
Sheme
2019 április 15 hétfő - 09:16:50

Regisztrált tag #80

Nagya21 írta ...

Hali!!
Nah meglett a macivé
Öröm és bodottá

Feszesebb a rugózás, nem billeg annyira, meg sztem egy kicsit alacsonyabb a verda mint a Sanyi.
Üdv Nagya

Négyévszakos?

Pedig óvva intik tőle az embereket, mert se nem nyári, se nem téli...

Szerinted nekem milyen van?

Vissza az elejére
Sheme
2019 április 15 hétfő - 09:25:04

Regisztrált tag #80

Haliztok!

Hadd osszak meg egy érdekes esetet, ami velem történt meg a múlt héten.

Szóval dzsalok lefelé az M7-n a siófoki reptérre - ja, aki most az M7-n megy, lesz egy 6km-es átterelés a Bp felé menő oldalra, mert cserélik az aszfaltszőnyeget a siófoki oldalon a 96-103-as km szelvények között.

Szóval még nem is tűnt fel, de amikor 80-ra kellett lassítani, szúrtam egy négyest, majd észrevettem, mintha sportkipufogót rakott volna fel valaki a talicskámra.

Aztán a reptér bekötőútján, ott 30 a megengedett, kettesben csorogva tényleg repedt fazék hangot hallottam felhúzott ablakoknál.

Aztán hogy mi történt, nem tudom, mert szombaton délután megint a csend honolt az utastérben, csak a számomra oly kedves DönCI-s visszafogott brummogás hallatszott.

Most vagy szívtam valamit, vagy csak a képzeletem játszott velem, de ide a rozsdás bökőt, hogy kilyugadt kipufogó hangot hallottam.

De mitől javult meg, az rejtély.

Találkozott már valaki hasonló "élménnyel"?

Vissza az elejére
Iszy56
2019 április 15 hétfő - 10:37:54
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 760
Hasonlo ( ! ), zajra azt mondtak a szervizben, olyankor tisztul a reszecske szuro.

[ Módosítva 2019 április 15 hétfő - 10:38:31 ]
Vissza az elejére
Nagya21
2019 április 15 hétfő - 13:03:57
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Sheme írta ...

Nagya21 írta ...

Hali!!
Nah meglett a macivé
Öröm és bodottá

Üdv Nagya

Négyévszakos?

HAli!!
Gondolom 4 évszakos
A Nudlin is az volt, Michelin CC, az se volt rossz, csak havon észnél kellet lenni.
Évi 10-12K km-ert megyek, 65% város, 2-4% autópálya, a többi közút.
Ide nem kell komolyabb guma.
Üdv NAgya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Sheme
2019 április 15 hétfő - 21:44:09

Regisztrált tag #80

Iszy56 írta ...

Hasonlo ( ! ), zajra azt mondtak a szervizben, olyankor tisztul a reszecske szuro.

... én meg kiszámoltam a π utolsó számjegyét!

Vissza az elejére
Sheme
2019 április 15 hétfő - 21:45:35

Regisztrált tag #80

Nagya21 írta ...

Sheme írta ...

Nagya21 írta ...

Hali!!
Nah meglett a macivé
Öröm és bodottá

Üdv Nagya

Négyévszakos?

HAli!!
Gondolom 4 évszakos
A Nudlin is az volt, Michelin CC, az se volt rossz, csak havon észnél kellet lenni.
Üdv NAgya

Erről van szó. Önjelölt Schumacherek úgyis jobb esetben az árkot találják meg, rosszabb esetben a Kamaz lökhárítója villan át az agyukon... hiszen nyáron a nyári csudákra képes!

Akárcsak a hit...

Vissza az elejére
Géza
2019 április 16 kedd - 06:58:04

Regisztrált tag #3002
Regisztrált: 2018 június 07 csütörtök - 14:10:40

Üzenetek: 3
Sheme írta ...

Nagya21 írta ...

Sheme írta ...

Nagya21 írta ...

Hali!!
Nah meglett a macivé
Öröm és bodottá

Üdv Nagya

Négyévszakos?

HAli!!
Gondolom 4 évszakos
Üdv NAgya

Erről van szó. Önjelölt Schumacherek úgyis jobb esetben az árkot találják meg, rosszabb esetben a Kamaz lökhárítója villan át az agyukon... hiszen nyáron a nyári csudákra képes!

Akárcsak a hit...

Sziasztok!

Nekem az előző autómon volt Michelin CrossClimate. Nagyon szerettem, nem éreztem kevésnek.
Az MCV átvétele után gyorsan eladtam a nyári (Gitti) márkájú nyári gumiszettet, amivel adták. És vettem rá, Nexen n blue 4 season négyévszakosat. Sokkal olcsóbb, mint a CC és egész jókat lehet róla olvasni a teszteken. Nem érzem rosszabbnak a Michelin CrossClimate-nél.
Évi max. 15000 kilométert megyünk. Télen csak városban! -Ott meg ritkán találkozok hóval. Vízes, jégen úton, egyértelműen a 4 évszakos gumi a nyerő! Nyáron meg bőven elég. Télen, ha véletlenül mégis hóval találkozok, kicsit óvatosan, de jól lehet közlekedni vele. Tavaly egy bezárt bevásárlóközpont parkolójában, szűz és letaposott hóban is, elég alaposan kipróbáltam, hol vannak a határai. Azt kell mondjam, ha valaki nem vigyáz, ha havon közlekedik, akkor az a téli gumival is bajban lesz!
Népítéletem: Klikk!
Vissza az elejére
ivatti10
2019 április 17 szerda - 09:01:31

Regisztrált tag #3084
Regisztrált: 2019 április 17 szerda - 08:26:07

Üzenetek: 1
Sziasztok!
Sandero Stepwayt (0.9 turbós) tervezek vásárolni. Szeretnék véleményeket kérni pro és kontra. Fogyasztás, meghibásodás, fenntartási költségek, vezetés közbeni viselkedés (az autóé), minden egyéb, amit fontosnak találtok.
Köszönöm!
Vissza az elejére
Iszy56
2019 április 17 szerda - 13:40:32
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 760
Olvass! ( utana a forumon ) Az olvasas kellemes, hasznos es olcso idotoltes!
Vissza az elejére
Nagya21
2019 április 17 szerda - 16:33:10
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

HAli!!
Elgondolgodtató!!! !
Klikk!

Ezért kell ott lenni mellette.....
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Józsibá
2019 április 17 szerda - 18:06:16
Budapest XIX.

Regisztrált tag #3070
Regisztrált: 2019 február 07 csütörtök - 10:33:47

Üzenetek: 1
A számla ellenére az olajat vajon hányszor cserélték? Sok szervizben
nem lehetsz ott az autód mellett a szervizműveletek alatt!
Vissza az elejére
Szita
2019 április 17 szerda - 20:45:41
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 284
Nagya21 írta ...

HAli!!
Elgondolgodtató!! !!
Klikk!

Ezért kell ott lenni mellette.....
Üdv Nagya

Szerintem nem tudja mit kell keresni a számlán! Nem hinném, hogy bármelyik szervíz el meri játszani, hogy nem teszi a számlára a szűrőcserét! Simán meg lehet reklamálni az RH-nál! (mondjuk, ha szerepel, akkor se biztos hogy cserélik, az olaj színén szerintem meglátszik!)
Vissza az elejére
Nagya21
2019 április 17 szerda - 21:35:27
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547

Józsibá írta ...

HAli!!
Akkor nem viszem oda.....
Siófokon vihetek alojt, előttem öntik bele.
Üdv Nagya

Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Sheme
2019 április 18 csütörtök - 10:02:52

Regisztrált tag #80

Józsibá írta ...

Na ezért is fogom a nem reklámozható kollégát felkérni arra, h miután az idén 6 éves talicskám kötelező nagyszervizét elvégezte a szerviz, ugyan legyen kedves átvizsgálni a verdát és kicserélni a motorolajat - természetesen az olajszűrővel, de ezt kár is említeni, mert így csinálja -, plusz a váltóolajat is.

Nemkülönben ellenőrizni a hűtőfolyadék fagyáspontját, meg amit még lehet.

Nekem bőven megéri elbumlizni hozzá. Akkor vagyok nyugodt, ha rábólint, minden oké.

Vissza az elejére
traktoros
2019 április 18 csütörtök - 19:12:27

Regisztrált tag #3034
Regisztrált: 2018 október 01 hétfő - 08:59:41

Üzenetek: 34
Nagya21 írta ...

Józsibá írta ...

HAli!!
Akkor nem viszem oda.....
Siófokon vihetek alojt, előttem öntik bele.
Üdv Nagya

Szerintem is ez a megoldás. Én már az autó vásárlásakor megkérdeztem, hogy bemehetek-e a szervizbe. Természetesen mindig meg szoktam kérdezni a szerelőt is, nem zavarja-e, és igyekszem nem útban lenni.
Egy alkalommal egy másik szervizben a munkafelvevő nehezményezte miért akarok beszélni a szerelővel. Közöltem vele, hogy ha a vakbelemet akarom kivetetni, azt is a sebésszel beszélem meg.és nem a portással. Ettől kissé feszült lett.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 18 csütörtök - 20:17:20
Krogergo

Regisztrált tag #331

Az utolján jót mosolyogtam teljesen igazad van!

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF