A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Basic
2018 december 15 szombat - 13:43:51
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2738
Rengeteg opció van, de én pl. beépítettem egy régi (garázsból előtúrt) VW belsővilágítás lámpát a hátsó kapaszkodó elé. Az enyémnél ott pont van egy hosszúkás lyuk a kárpit alatti lemezben, szóval elfért a lámpa.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
mirdal
2018 december 15 szombat - 18:52:00

Regisztrált tag #3012
Regisztrált: 2018 augusztus 09 csütörtök - 10:34:52

Üzenetek: 16
mirdal írta ...

Egy oldalcsík garnitúra és egy csomagtér tálca kelleni fog, esetleg valaki tud segíteni abban, hogy honnan tudok rendelni belőlük?

Erre tudtok ajánlani valamilyen megoldást?
Köszi!
Vissza az elejére
mirdal
2018 december 15 szombat - 18:54:03

Regisztrált tag #3012
Regisztrált: 2018 augusztus 09 csütörtök - 10:34:52

Üzenetek: 16
Basic írta ...

Rengeteg opció van, de én pl. beépítettem egy régi (garázsból előtúrt) VW belsővilágítás lámpát a hátsó kapaszkodó elé. Az enyémnél ott pont van egy hosszúkás lyuk a kárpit alatti lemezben, szóval elfért a lámpa.

Hmmm. Megnézem majd, nekem elfér-e ott valami.
Köszönöm szépen addig is a tippet!
Vissza az elejére
RB65
2018 december 16 vasárnap - 09:30:49

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Üzenetek: 445
mirdal írta ...

Sziasztok!
Szerdán vettük át a Logan Sce-nket.

A belső tér és a csomagtér világítása cserés lesz, elég sápadt a gyári fényforrás.
Egy oldalcsík garnitúra és egy csomagtér tálca kelleni fog, esetleg valaki tud segíteni abban, hogy honnan tudok rendelni belőlük?
Üdv,
mirdal

Szia!
Gratulálok a kocsihoz és kívánom, hogy az elégedett tulajok táborát gyarapítsd!
A belső világítás egy égős lámpáját sokan bontóból beszerzett renault háromégősre cserélik ami passzol a régi helyére. Én meghagytam az egy égőset de led került a helyére. Ez amolyan köztes megoldás. Csomagtartóba pedig led szalag.
Oldalcsíkot be tudsz szerezni dacia kereskedésben is, ha jól tudom a cikkszáma: 8201401421 és kb 19000 ft az ára. Ez az ajtó alján van, vagy a riderautónál kapsz ilyet ami középen van.

[ Módosítva 2018 december 16 vasárnap - 09:31:22 ]

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
RayD
2018 december 16 vasárnap - 11:14:16
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 527
RB65 írta ...

Oldalcsíkot be tudsz szerezni dacia kereskedésben is, ha jól tudom a cikkszáma: 8201401421 és kb 19000 ft az ára. Ez az ajtó alján van, vagy a riderautónál kapsz ilyet ami középen van.

Az alsó (gyári) csík semmit sem ér a Logan MCV-n, mert ívelt az ajtó. Ha az ember pénzt az érte akkor már középmagasságban, a domborulat közepére érdemes tenni.

Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 16 vasárnap - 15:01:53
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6592
Jövő évet új munkás autóval kezdem. Azt hittem a Logan1 1.6MPI nyugdíjig kiszolgál. Aztán úgy alakult, hogy egy szinte új év eleji fullos 0.9TCE Outdoor Stepway Sandero rajtam maradt, barátom meg összetörte a régi Corsaját, és gyorsan kellett neki egy műszakilag megbízható, olcsó munkás autó. A kívülről ütött kopott, többször összetört, rengeteget futott de amúgy mechenikaileg tökéletes, friss műszakis autóm így nála landolt.
Persze ahhoz, hogy az új autó nekem megfeleljen jó sok mindent kell beszerelni, átalakítani. Világítás ügyileg:
-Hátsó ülés sor fölé gyári 1 kapcsolós lámpát. Kivágtam a tetőkárpitból a helyét. Alapból nem fér volna be, mert 8mm-el kevesebb a tetőlemez és a kárpit közti távolság, mint a lámpa magassága. Ezért kemény szivacsokból (mint ahogy gyárilag meg van oldva) csináltam távtartókat, amik elemelik kicsit a kárpitot, így lazán befér a lámpa. Ekkora felületen ekkora plusz behajlás észrevehetetlen. A lámpára menő vezetékeket az elő lámpa csatlakozójáról ágaztattam le, így ez is külön, függetlenül a másiktól kapcsolgatható. Belsejébe nagy fényerejű Led szalagból vágtam kb. 10cm-es darabot és beforrasztottam, ragasztottam. Ennek a fényereje bőven elegendő. Nagyobb, mint az utólagosan az izzók helyére berakható Ledeknek.

A gyári első tetőtéri lámpába szintén Led szalag került.

A csomagtartóba ugyan ebből a hideg fehér fényű Led szalagból ragasztottam fel egy 50cm-es csíkot, meg a gyári meglévő lámpába egy 4cm-es más színhőmérsékletű csíkot.

Mivel a vonóhorog CanBus elektronikának az akkutól amúgy is kellett direktbe húznom fix 12V-ot, így ezt megtettem egy jóval vastagabb kábellel, 40A-s biztosítékkal, és tettem a csomagét kárpit műanyag részébe egy aljzatba süllyeszthető, minőségi gumi fedéllel zárható szivargyújtót inverternek, hűtő táskának. Ez látszik fentebb, a csomagtér világításos kép jobb felső sarkában. A váltókar konzolon pedig a gyári szivargyújtóban csak gyújtás kapcsolt 12V van, így annak tükörképére a túloldalra is szereltem be egy ugyan olyan gyári fedeles szivargyújtót, azt is fix 12V-ra. Utóbbi jól jön ha a telefont pl. tölteni kell, de nem jár a motor.

[ Módosítva 2018 december 16 vasárnap - 15:07:56 ]

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 16 vasárnap - 15:13:59
Krogergo

Regisztrált tag #331

Aztán a hátsó lökösre került védelemnek egy gyári műanyag elem. Ez stabil műanyag, öntapadós ragasztóval, és picit lehajlik az él alá is, így ott is véd, ahol legjobban kopna pakoláskor. Innen rendeltem, olcsóbbat én nem találtam. Klikk!

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Vasi
2018 december 16 vasárnap - 15:50:25

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Üzenetek: 561
Jó cuccok! A szivargyújtó nálam az első helyen áll! Látom van rulett is!

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
Basic
2018 december 16 vasárnap - 17:25:24
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Krogergo írta ...

Jövő évet új munkás autóval kezdem. Azt hittem a Logan1 1.6MPI nyugdíjig kiszolgál...

A csodálatos I-es Logan elherdálását valami gyüttment autó miatt a legmélyebb döbbenettel veszem tudomásul.
Na jó, legalább még nem a bontóba ment...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2018 december 16 vasárnap - 17:35:52
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Vasi írta ...

Jó cuccok! A szivargyújtó nálam az első helyen áll! Látom van rulett is!

Én amúgy egy beépített USB-töltőt raktam második szivargyújtó helyett. Az is praktikus.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
gylaci
2018 december 16 vasárnap - 20:38:03

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 62
Ha már ilyen villamos dolgokról van szó, utánfutó index visszajelző akinek van hová van beépítve?
Vissza az elejére
Szita
2018 december 16 vasárnap - 21:28:01
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 281
gylaci írta ...

Ha már ilyen villamos dolgokról van szó, utánfutó index visszajelző akinek van hová van beépítve?

Ha kiég, úgy jelzi, hogy sokkal gyorsabban "indexel". Nem hittem el a kereskedőnek, ezért kiszedtem az égőt az utánfutón. És tényleg!
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 17 hétfő - 00:19:03
Krogergo

Regisztrált tag #331

gylaci írta ...

Mostani autók már mind CanBus-osak, nincsen,nem kell külön befúrkált visszajelző Led.
Ezek az elektronikák különféle képpen jelzik. Pl.: hanggal, csipogásal.

Vissza az elejére
TG18
2018 december 17 hétfő - 12:15:15
Somogy

Regisztrált tag #3025
Regisztrált: 2018 szeptember 12 szerda - 14:20:49

Üzenetek: 22
Sziasztok! Dacia Sandero 1.0 Arctic felszereltség alap tengerészkék szín. Szerdán vettük át késő délután, végre. Kértünk hozzá téligumit így azzal szerelve kaptuk meg, a nyáriak meg a csomagtartóban.Kértünk hozzá még pótkereket ami teljes értékű, bár van rajta egy 120km/h matrica, Gt radial gumival. A gyári gumik Kumho ecowing-ek, a téli amit külön vásároltunk pedig Barum polaris5 típusúak. Élmény vezetni. Pluszként még tolatóradar van benne, más extra nincs. Körbenéztük, elvoltunk, nem találtunk semmi szembeütközőt. Szép nagyon ez az autó. A motor meglehetősen jól reagál, erős. Mielőtt bárki is a fejem venné természetesen a régi szeretett ezres Ibizánkhoz képest hasonlítom, onnan ültünk át, az a viszonyítási alap. 12 km-el vettük át, most van benne 104km, de furcsa ilyet leírni

A lámpa valóban alacsonyra van állítva, de sokkal szélesebb teret világít meg, a belső anyaghasználat vegyes, sok az olcsó műanyag, de a műszerfal kifejezetten szép.

Miután másnap világosban is tudtunk vele menni tapasztaltuk, hogy kicsit jobbra elfordítva kell tartani a kormánykereket. Ha egyenesen áll akkor az autó a felezővonal felé, balra elindul. Hívtuk a szervizt, ott udvariasan felvették az adatokat és januárra adtak időpontot.

Ennyi ami problémás, de szerintem ez beállítás kérdése lesz csak.

Az Index fórumban is közzéteszem a tapasztalataimat.
Itt kérdeztem az első lökhárító alsó pontjának a magasságát, ami érdekelt volna, de most már meg tudtam mérni, 17cm.

Valóban jobban párásodik mint ahogy azt már többen is írták. Majd szeretnék hozzá légterelőt, az tetszene.

Az ülések puhák, kényelmesek, remélem sokáig ilyenek maradnak. az ülés magasság állítás csak 3 pozíció? Azt gondoltam volna, hogy a mozgási lehetőségen belül bárhová állítható. A gázpedál nagyon jobbra van, közel a középkonzolhoz vagy mihez, de már meg is szoktam. A csomagtartó ajtaja őrült magasra nyílik, tőlem elég lett volna rövidebb gázrugó is A váltó szépen érezhetően működik, kicsit furcsa, hogy ilyen hosszú a váltókar, de meg lehet szeretni. A fékek finoman és jól működnek, nem húz semerre sem az autó. A kabin normál használatnál csendes, majd nemsokára megyünk Pestre akkor kíváncsi leszek hogyan viselkedik, bár kíméletesen max 100-110 körül fogunk haladni mert még bejáratos és hosszútávra tervezünk vele.

Hirtelen ennyi. Köszönöm, hogy elolvastátok!

[ Módosítva 2018 december 17 hétfő - 13:27:58 ]
Vissza az elejére
gylaci
2018 december 17 hétfő - 15:19:16

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 62
Köszi Gergő ,Szita az utánfutó indexes választ, meglátszik hogy nem vagyok képben ezekkel az új autókkal.Most egy 26 éves technikát akarok lecserélni. Ezért is elég nekem egy "buta" Dacia mint valami agyonextrázott űrhajó.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 19 szerda - 22:18:03
Krogergo

Regisztrált tag #331

Lengyelországból megjött a 2018-as Sandero Stepwayhez való hűtő takaró maszk (figyelem, a 2017 előtti faceliftesekhez másmilyen kell). Méret pontos, felrakása 2 csavarral nagyon egyszerű. Ezekben a hidegekben duplán jól jön. A kis takarékos Tce nem sokkal melegszik előbb mint egy Dci. Másrészt addig is védi a klíma hűtőt a kavicsoktól, latyaktól.
Innen vettem:
Klikk!

Vissza az elejére
bati
2018 december 20 csütörtök - 10:26:39

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 809
Nekem is ez a megoldás tetszik csak az ára nem...
Maradt a házi megoldás ,ingyen, 10 perc alatt.

Így is kell legalább 10 km,hogy az olaj a vízzel összemelegedjen.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 20 csütörtök - 10:58:14
Krogergo

Regisztrált tag #331

Jól néz ki a tiéd is Nekem semmi anyagom nem volt hozzá, mire elmegyek, levágatom (azonnal nincs) és visszamegyek, majdnem ugyan ott vagyok vele. Meg most energiám se lett volna rá.
A felfogatást hogyan oldottad meg úgy, hogy semmi nem látszik belőle?
Másik kérdés, hogy gondolom te már használod egy ideje, így tapasztalat is van. Hány fokos külső hőmérsékletig bírja, nem melegszik túl? Persze attól függ mire, hogyan, milyen távra van használva, nekem lesz benne a városi dugótól autópálya elkerülőig minden. Intercooler-nek sem hiányzik a hűtés?

Vissza az elejére
Sheme
2018 december 20 csütörtök - 12:10:54

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1021
bati írta ...

Nekem is ez a megoldás tetszik csak az ára nem...
Maradt a házi megoldás ,ingyen, 10 perc alatt.

Azt ugye tudod, h kitakart rendszámért büntetnek a fakabátok?!

Úgy tudtam, ennek a két üzemanyagnak a keveredése nem egészséges a motor számára!

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
bati
2018 december 20 csütörtök - 14:51:08

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 809
.
A felfogatás speciális: 2 db kábelkötegelő.
A loganon teljes takarással +15°C-ig nem melegedett túl.Ezzel az alsó takarással sem lesz probléma a tavasz végéig. A ventilátor is tudja a dolgát.
Nálam az üzemi hőfok 86°C csak a 4. fűtés fokozaton hűl vissza 80°-ig.
kicsi motor-kicsi meleg,ezt kell szeretni.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 20 csütörtök - 16:31:50
Krogergo

Regisztrált tag #331

bati írta ...

.
A felfogatás speciális: 2 db kábelkötegelő.
A loganon teljes takarással +15°C-ig nem melegedett túl.Ezzel az alsó takarással sem lesz probléma a tavasz végéig. A ventilátor is tudja a dolgát.
Nálam az üzemi hőfok 86°C csak a 4. fűtés fokozaton hűl vissza 80°-ig.
kicsi motor-kicsi meleg,ezt kell szeretni.

.

Ma beletettem 30km-t ebben volt főút, és városi dugó is. Nekem 1-esen ment a ventilátor, először maximum meleg, majd kb. 3/4-es állásban. Nálam is folyamatosan 84-86 fok között volt. Ventilátor nem net. Azt hiszem az csak 95-96 foknál kapcsolna, de majd megnézem.

Vissza az elejére
csaszy80
2018 december 22 szombat - 21:29:23

Regisztrált tag #2953
Regisztrált: 2018 február 07 szerda - 11:15:03

Üzenetek: 12
Minden Dáciásnak kellemes karácsonyi ünnepeket!!!
Vissza az elejére
RB65
2018 december 23 vasárnap - 10:50:46

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Üzenetek: 445
csaszy80 írta ...

Minden Dáciásnak kellemes karácsonyi ünnepeket!!!

Nektek is és minden márkatársnak boldog karácsonyt!

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Hoplita3001
2018 december 27 csütörtök - 21:37:03

Regisztrált tag #2883
Regisztrált: 2017 augusztus 01 kedd - 10:06:48

Üzenetek: 31
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy az outdooros logan mcv-re tudtok valami jó ponyvát ami még máret helyes is lenne rá és nem csiszolná fel a fényezést ?

Költözés miatt szegény egy éves mcv-m a csillag garázsba kényszerűl, de mivel a költözésbl adódóan nem lesz napi szinten használva csak hétvégente így azt gondoltam legalább leponyváznám.

(A dacia honalpján azt láttam hogy a Dusternek van gyári ponyvája, de a logan mcv kiegészítő listája elég gyér a dusteréhez képest amúgy is , de nem találtam benne ponyvát)
Vissza az elejére
Hoplita3001
2018 december 27 csütörtök - 21:48:33

Regisztrált tag #2883

Krogergo írta ...

Lengyelországból megjött a 2018-as Sandero Stepwayhez való hűtő takaró maszk (figyelem, a 2017 előtti faceliftesekhez másmilyen kell).

Gergő csak egy kérdés ezzel a takaróval kapcsolatba.
Ezt csak komfort érzet miatt vásároltad, hogy hamarabb legyen fűtés vagy van egyéb más oka ?
Vissza az elejére
András
2018 december 28 péntek - 17:35:00
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 323
Hoplita3001 írta ...

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy az outdooros logan mcv-re tudtok valami jó ponyvát ami még máret helyes is lenne rá és nem csiszolná fel a fényezést ?

Költözés miatt szegény egy éves mcv-m a csillag garázsba kényszerűl, de mivel a költözésbl adódóan nem lesz napi szinten használva csak hétvégente így azt gondoltam legalább leponyváznám.

(A dacia honalpján azt láttam hogy a Dusternek van gyári ponyvája, de a logan mcv kiegészítő listája elég gyér a dusteréhez képest amúgy is , de nem találtam benne ponyvát)

Halihó......csakis jóminőségüt szabad venni mert különben nagyobb lesz a károd mint a hasznod.

Keresd a duett. hu-t. Méretre készitik, több rétegü anyag (közepes méretü jégveréstől is megvéd) abszolut por-és vizmentes, tökéletesen illeszkedik - vihar sem szedi le - rendkivül könnyen le-és feltehető (1 perc és egy személy). Mindezt tapasztalatból mondom. Egy éve csináltattam (tavasztól öszig rendszeresen egy kikötőben áll 4-5 napig, ahol ugy előfordulhat minden) Az autó után ez volt a legjobb döntésem. Persze ára van kb. 10-12 db jég álltal okozott horpadás rendbetétele kerül ennyibe, de nagyon megéri, egyéb "semmi haszna" bisz-baszokra is elköltünk ennyit...
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 28 péntek - 23:27:51
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hoplita3001 írta ...

Krogergo írta ...

Lengyelországból megjött a 2018-as Sandero Stepwayhez való hűtő takaró maszk (figyelem, a 2017 előtti faceliftesekhez másmilyen kell).

Ezt csak komfort érzet miatt vásároltad, hogy hamarabb legyen fűtés vagy van egyéb más oka ?

Fűteni előbb is fűt, tehát bele azért nem fagyok e nélkül se. Így viszont előbb éri el az üzemi hőfokot a motor, tehát kevésbé kopik, és a fogyasztásra is jótékonyan hat.

Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 29 szombat - 22:06:43
Krogergo

Regisztrált tag #331

Addig barkácsoltam, amíg a 2018-as Sandero Outdoor Stepway-be sikerült kartámaszt legózni. Ennek a típusnak gyárilag már az ülésbe van építve egy vékony vacak felhajtható kartámasz, ami semmire se jó. Keskeny, rövid, és picit alacsonyan is van. Az előző szériákhoz (2004-2016) való kézifékkar konzolra rögzíthető típust én is forgalmazom ( Klikk! ) így kézen fekvő volt, hogy ebből kellene valahogy megoldani. Ez így töredék áron sikerült is, mint a típushoz árult utólagos, de az meg nem az ülésbe van építve, az ára mellett ez volt a 2. ok amiért elvetettem ezt a típust. Klikk!
A végeredmény műszakilag tökéletes, igaz csak 2.-szorra jött össze, először túl hosszú volt, pirossal jelöltem hol kellett még levágni belőle. A képeken már a végleges állapot. Az esztétikát kb. enyhe közepesre értékelném, de hát egy műszerésztől/ autószerelőtől ennyire futja, kárpitosnak még nem tanultam

Vissza az elejére
macilka
2018 december 30 vasárnap - 15:02:40
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2883
Gergő!
Klikk!
Itt a lehetőség hogy tovább képezd magad.

[ Módosítva 2018 december 30 vasárnap - 15:07:10 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2018 december 30 vasárnap - 16:41:53
Krogergo

Regisztrált tag #331

macilka írta ...

Gergő!
Klikk!
Itt a lehetőség hogy tovább képezd magad.

Köszönöm! Nem tudtam mi hiányzik az életemből Ha 3 év múlva nyugdíjba megyek, ez lesz az első amire beiratkozok

Vissza az elejére
Lmica66
2018 december 31 hétfő - 14:25:16

Regisztrált tag #2921
Regisztrált: 2017 november 21 kedd - 12:41:42

Üzenetek: 2
Boldog Új Évet Kívánok!

Vissza az elejére
Hoplita3001
2019 január 01 kedd - 10:25:06

Regisztrált tag #2883

András írta ...

Hoplita3001 írta ...

Halihó......csakis jóminőségüt szabad venni mert különben nagyobb lesz a károd mint a hasznod.

Keresd a duett. hu-t. Méretre készitik, több rétegü anyag (közepes méretü jégveréstől is megvéd) abszolut por-és vizmentes, tökéletesen illeszkedik - vihar sem szedi le - rendkivül könnyen le-és feltehető (1 perc és egy személy). Mindezt tapasztalatból mondom. Egy éve csináltattam (tavasztól öszig rendszeresen egy kikötőben áll 4-5 napig, ahol ugy előfordulhat minden) Az autó után ez volt a legjobb döntésem. Persze ára van kb. 10-12 db jég álltal okozott horpadás rendbetétele kerül ennyibe, de nagyon megéri, egyéb "semmi haszna" bisz-baszokra is elköltünk ennyit...

Köszi az ötletet!
Tudnál esetleg képet küldeni róla ?
Vissza az elejére
Hoplita3001
2019 január 01 kedd - 10:26:03

Regisztrált tag #2883

Krogergo írta ...

Hoplita3001 írta ...

Krogergo írta ...

Fűteni előbb is fűt, tehát bele azért nem fagyok e nélkül se. Így viszont előbb éri el az üzemi hőfokot a motor, tehát kevésbé kopik, és a fogyasztásra is jótékonyan hat.

Így már értem, köszi a választ!
Vissza az elejére
sanyinak
2019 január 01 kedd - 12:26:59

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 115
Hoplita3001 írta ...

Köszi az ötletet!

Szerintem ezeknél nem a kinézet, hanem a praktikusság a lényeg.
Mindenesetre szerintem a 124 eFt-OS ponyva elég drága egy Daciához.
Vissza az elejére
Hoplita3001
2019 január 02 szerda - 00:42:14

Regisztrált tag #2883

sanyinak írta ...

Hoplita3001 írta ...

Köszi az ötletet!

Szerintem ezeknél nem a kinézet, hanem a praktikusság a lényeg.
Mindenesetre szerintem a 124 eFt-OS ponyva elég drága egy Daciához.

Ezzel én is egyetértek, ezért kértem tőle hogyha lehet akkor mutasson egy képet, hogy még is mit tudhat egy ilyen csoda ponyva .

Egyébként arra jutottam, hogy nem fogom ponyvázni, mert nem akarom bedunsztolni. Annyi félét lehet olvasni a neten, hogy az ember már azt is elfelejtette hogy miért keresett rá.
Bedobok az ablakba egy napellenzőt, hogy az UV ne tegye meg a jótékony hatását oda bent ( amúgy is reggel egy két órára sütne rá a nap) ha a kocsira meg rápottyant valami madár akkor lemosom még aznap róla (mivel a lépcsőház és az ablak alatt áll ), illetve a leveleket meg kiszedegettem a résekből rendszeresen.

Szeretem ezt a kocsit, de tényleg be kell látni hogy egy használati tárgy és ráadásúl Dacia. Ha tellett volna Mercedeszre vagy bármilyen más felső kategóriás kocsira akkor biztos lenne az embernek egy garázzsa is. Mivel csak az alsó szegmensből tudtam vásárolni, így nem állok neki 100ezer forintos ponyvát vásárolni. Sima 1-2ezer forintosat mint pl ami most lesz a lidl-ben is meg nincs értelme mert a szarnak adott pofont az ember.

De azért köszönöm a segítséget !
Vissza az elejére
sanyinak
2019 január 02 szerda - 16:41:41

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 115
Ha esetleg van helye, akkor még talán a ponyva garázs lenne a megoldás.
Klikk!
Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 02 szerda - 17:11:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nagya21 írta ...

Ja bacc@k meg, a 0.9tce LPG-t meg kivették, most vakarózhatok megent.
Üdv Nagya

300ezer Ft volt a felára a gyári LPG-nek. Jelenlegi üzemanyag árakon (nem számolva az alföldi vagy a külföldi olcsó LPG-t) kell kb. 70-80ezer km amire megtérül.
Utólag beépítve olcsóbb, de nyakába szakad az embernek egy csomó plusz macera. Ugrik a garancia is. És én még nem találtam hozzá leírást, hogy a gyári LGS-s és a normál változat hengerfeje, felhasznált anyagok közt van e valami eltérés. Könnyen elképzelhető. Az utólagos gázrendszerek sokkal jobban, precízebben állíthatóak, ellenben a gyári fix-el. Ha azonban nem csinálják meg jól (általában ez van) az erősen az élettartam rovására megy. Láttam már pár kidőlt H4M 1.6 16V-t ilyenből, pedig az egy nagyobb 4 hengeres motor, és annak is van (igaz nálunk nem forgalmazzák) LPG-s változata.
Így én saját autómmal az eddigi információ hiány miatt nem kísérletezem, akármilyen vonzó is volt az előző munkás autóm üzemanyag költségre. Még a DCI-nél is sokkal olcsóbban ment.

Vissza az elejére
Nagya21
2019 január 02 szerda - 21:19:37
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 230
HAli Gergő!!
Bódog uj.........
200K volt a felára, remélem visszahozzák.
A nászom mindkét Suzuki autójában Gáz van(oktat), az egyikben 450k után dölt ki a motor.........
Jobbulást, remélem szépen gyógyulgatsz, és látom nem birsz magaddal.....

[ Módosítva 2019 január 02 szerda - 21:20:16 ]

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Lci01
2019 január 04 péntek - 11:39:08

Regisztrált tag #3062
Regisztrált: 2019 január 04 péntek - 10:31:28

Üzenetek: 3
Sziasztok!
Egy Dacia Logan 1.0 Sce tulaja vagyok. 16000 km van a kocsiban.
Mostani hidegekben a motor, 1200-1500-as fordulat körül hallhatóan kelepel.
Gyakran 1-2 fokozatban váltásnál is hallható kis kelepelő hang. Ez normális szerintetek (ilyen a 3 henger;))?
Találkoztatok hasonló problémával?
Köszi!
Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 04 péntek - 12:58:37
Krogergo

Regisztrált tag #331

Lci01 írta ...

Sziasztok!
Egy Dacia Logan 1.0 Sce tulaja vagyok. 16000 km van a kocsiban.
Mostani hidegekben a motor, 1200-1500-as fordulat körül hallhatóan kelepel.
Gyakran 1-2 fokozatban váltásnál is hallható kis kelepelő hang. Ez normális szerintetek (ilyen a 3 henger;))?
Találkoztatok hasonló problémával?
Köszi!

Már rég ,,elfáradt" benne az olaj, akkor szokott ilyet produkálni. Másrészt pedig ne használd ilyen alacsony fordulatszám tartományban.

Vissza az elejére
Lci01
2019 január 04 péntek - 14:19:26

Regisztrált tag #3062

Köszi szépen.
Akkor a 20ezres olajcsere tényleg egy misztikum?
Amennyiben sokat megy, akkor is 10ezrenként csere?
Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 04 péntek - 18:25:07
Krogergo

Regisztrált tag #331

Lci01 írta ...

Köszi szépen.
Akkor a 20ezres olajcsere tényleg egy misztikum?
Amennyiben sokat megy, akkor is 10ezrenként csere?

Valaki szerint a 20 ezres a misztikum, valaki szerint meg a 10 ezres. Én a sajátjaimban 10ezrenként cserélem (ami szinte csak autópályán megy, annál is). Meg a bejáratás után is volt cserélve.

Vissza az elejére
Waquarnew
2019 január 04 péntek - 21:54:32

Regisztrált tag #1110
Regisztrált: 2008 szeptember 16 kedd - 20:55:46

Üzenetek: 513
Eddigi autóimban is 10000 km és/vagy 1 év volt az olajcsere periódus és ezután sem lesz másként, hiába mondták a szalonban a 20000 km-t. Lassan viszont eljön az első olajcsere ideje, 3 hónapos az autó és 4000+ van benne, viszont elég sötétnek látom az olajat. A kérdés csak az, hogy mennyire muszáj szakszervízben elvégeztetni ezt, mennyiben befolyásolja a garanciát, ha nem ott végzik a cserét? (mint tudjuk, elég horror áron dolgoznak...)
Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 05 szombat - 13:40:49
Krogergo

Regisztrált tag #331

Semennyire nem befolyásolja, mivel ez nem egy kötelező szerviz. Megveszed szalonban a gyári olajszűrőt, valahonnan az olajat, aztán megcsinálhatod te is magadnak, akkor még legalább ki is folyik rendesen. A leeresztődhöz ugyan úgy 4szög 8mm-es kulcs kell mint az MPI-dhez kellett, az olajszűrő csere meg még egyszerűbb, 27-es dugókulccsal leveszed a házat, elmosod féktisztítóval, rá az új O gyűrű, megkened, benyomod a blokkba az új szűrőt, ezt meg csavarhatod vissza.

Vissza az elejére
Lci01
2019 január 08 kedd - 08:58:32

Regisztrált tag #3062

Voltam vele szervizbe. Megnézték. Az mondták, hogy a "fáradt" olaj miatt nem kelepelhet. Ez ilyen! Pedig szerintem ez nem normál hang. 1-2-be váltásnál, terhelés váltáskor is hallatszik. Tanácstalan vagyok......:)
Vissza az elejére
Iszy56
2019 január 08 kedd - 12:36:13
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 748
Kicsi motor nagy zaj es a 3 henger zajos. Az 1000 es motrot hassznalt nagy fordulatszamon. Taposs oda neki. Azzal hogy allsz es hallgatod nem ersz semmire. Vagy szet esik vagy megszokod. Ha szet esik, vagy elojon a tenyleges hiba ( ha van iljen ); garanciaban van.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF