A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
bernhaft
2018 május 16 szerda - 11:04:52
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Üzenetek: 267
Leki írta ...

Régebben már volt szó a klíma ki/be kapcsolódásról a jegesedés meggátolása miatt és többen írták amit és is alá tudom támasztani, hogy a 0.9 TCe-nél érezhető ez a jelenség menet közben. Viszont hétvégén a szülők 1.2-es Sandero-jával mentem végig klímával aminél semmi ilyen érezhető jelenség nem volt. Ez a 900 kontra 1200 cm3-nek tudható be? Igazából a 0.9-es dinamikáját nem cserélném le az 1200-es "lomhaságára", de azért érdekes a különbség.

Nem szabad elhinni azt hogy ez normáls, max a Dacianál , szimplán gyenge vagy alulméretezett a rendszer , elég nagy szégyen egy 3 millás autónál. Soha , semmilyen más autóban még hasonlót sem tapasztaltam , pedig , a céges autókat is beleértve , vezettem vagy félszáz autót. Iszonyat idegesítő amikor menetközben egyenletes sebességnél meg-meg torpan az autó , nem mondom hogy rángat de érezhető abszolút. Arról nem is beszélve hogy akár baleset veszélyes lehet .
Vissza az elejére
Cobalt
2018 május 16 szerda - 11:07:09

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Üzenetek: 177
Krogergo írta ...

Cobalt írta ...

A jobb hátsó keréknél a kerékjárat hátsó részénél levő műanyag el van törve, illetve repedve, gondolom valami kavics lehetett, vagy nemtom. Ezt vajon mennyire sanszos gariban javíttatni? Ha úgy nem akarják elfogadni, akkor vajon mekkora költség lehet ezt megcsináltatni?

Clio-soknál téma, ott gyakran törik, olyan vékony selejt az anyag. Nem cserélik gariban, arra hivatkozva, hogy külsérelem miatt van. Műanyagosok általában 3-5 ezer Ft-ból hegesztik.

Ma voltam árajánlatot kérni a kocsi elejére és rákérdeztem erre is, 8000 Ft maga az elem. Ha a fényezéssel együtt csináltatnám, akkor külön munkadíja sem lenne.

Logan MCV 2 Facelift, 0.9 Tce, Arctic
Vissza az elejére
Szita
2018 május 16 szerda - 13:10:22
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 244
RayD írta ...

C02: 76 236 Ft. Mondjuk nem értem az enyém mitől drágább ennyivel, de kalkulátor sem mondott kevesebbet.

Horror! Én a 28-at is sokallom. (biztos azért, mert falun lakom, meg 1,2-es , azt hiszem C6 a bonusz, ez a legmagasabb az allianz-nál) Az első évi el is ment! Szélvédőjavítás ahol a biztosító mondta. ~21-et fizettek a javításért (26-ért már szélvédő is van) Még a bonuszom se változott.

[ Módosítva 2018 május 16 szerda - 13:21:55 ]
Vissza az elejére
Szita
2018 május 16 szerda - 13:16:17
Szita

Regisztrált tag #2777

Leki írta ...

Régebben már volt szó a klíma ki/be kapcsolódásról a jegesedés meggátolása miatt és többen írták amit és is alá tudom támasztani, hogy a 0.9 TCe-nél érezhető ez a jelenség menet közben. Viszont hétvégén a szülők 1.2-es Sandero-jával mentem végig klímával aminél semmi ilyen érezhető jelenség nem volt. Ez a 900 kontra 1200 cm3-nek tudható be? Igazából a 0.9-es dinamikáját nem cserélném le az 1200-es "lomhaságára", de azért érdekes a különbség.

Az enyém is 1.2-es, és csak csodálkoztam az itt írt ki-be kapcsolgatásról. Se hang nem hallatszik, se rángatás nincs. Mondjuk olyan gyenge, hogy nincs ami rángasson. Már megszoktam, én ilyen gyengén is szeretem.
Vissza az elejére
Mikee
2018 május 16 szerda - 15:37:37

Regisztrált tag #2621
Regisztrált: 2015 október 13 kedd - 09:02:00

Üzenetek: 94
Sziasztok!
Ti hol szerzitek be az ablaktörlő lapátot?

Üdv
M

Egy áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.
Vissza az elejére
RB65
2018 május 16 szerda - 18:10:30

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Üzenetek: 433
Mikee írta ...

Sziasztok!
Ti hol szerzitek be az ablaktörlő lapátot?

Üdv
M

Én valeo-t vetem hipermarketben. Egészen addig jó volt míg hidegre nem fordult az idő. onantól kezdve csak pattogott az üvegen. Ezután egy autósboltban vettem bosoko márkájút ami azóta is tökéletes.

[ Módosítva 2018 május 16 szerda - 18:10:59 ]

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Bob81
2018 május 18 péntek - 13:00:17

Regisztrált tag #2913
Regisztrált: 2017 november 04 szombat - 10:42:20

Üzenetek: 22
RB65 írta ...

Én valeo-t vetem hipermarketben. Egészen addig jó volt míg hidegre nem fordult az idő. onantól kezdve csak pattogott az üvegen. Ezután egy autósboltban vettem bosoko márkájút ami azóta is tökéletes.

Szia,

Melyik autósboltban vettél Boscot?
Nekem még az Xsara Picassomon az volt és baromi jól bírta.
Vissza az elejére
RB65
2018 május 18 péntek - 13:26:18

Regisztrált tag #2718

Bob81 írta ...

Szia,

Melyik autósboltban vettél Boscot?
Nekem még az Xsara Picassomon az volt és baromi jól bírta.

Szia Bob!

Csak a félreértések elkerülése végett: Bosoko amit vettem és ez nem összekeverendő a Bosch márkával. A Rajt autósbolt nemrég nyitott Rumi úti üzletében, de gondolom akkor a Rákóczi utcaiban is van nekik Még az adaptert is összerakták hozzá, nekem csak a helyére kellett raknom.

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Bob81
2018 május 18 péntek - 13:36:08

Regisztrált tag #2913
Regisztrált: 2017 november 04 szombat - 10:42:20

RB65 írta ...

Szia Bob!

Csak a félreértések elkerülése végett: Bosoko amit vettem és ez nem összekeverendő a Bosch márkával. A Rajt autósbolt nemrég nyitott Rumi úti üzletében, de gondolom akkor a Rákóczi utcaiban is van nekik Még az adaptert is összerakták hozzá, nekem csak a helyére kellett raknom.

Köszi az infot.
Nem nem keverem össze. Én még a Rákócziba vettem anno. Aztán amikor utána kerestem, akkor nem volt nekik. És akkor mondta ott a Zoli, ha nem bír ki 1 évet ingyen kicseréli. 2 év után még tökéletes volt. Pedig ablak mosó mániás vagyok De azt nem tudtam, hogy a Daciára is fel lehet varázsolni.
Vissza az elejére
RB65
2018 május 18 péntek - 14:09:12

Regisztrált tag #2718

Bob81 írta ...

RB65 írta ...

Szia Bob!

Köszi az infot.
Nem nem keverem össze. Én még a Rákócziba vettem anno. Aztán amikor utána kerestem, akkor nem volt nekik. És akkor mondta ott a Zoli, ha nem bír ki 1 évet ingyen kicseréli. 2 év után még tökéletes volt. Pedig ablak mosó mániás vagyok De azt nem tudtam, hogy a Daciára is fel lehet varázsolni.

Most is 1 év garanciával adták. Annyi adapter van a dobozában, hogy azzal szerintem még a Boeing 747-re is fel lehet rakni

[ Módosítva 2018 május 18 péntek - 14:09:46 ]

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Cobalt
2018 május 22 kedd - 10:49:30

Regisztrált tag #2752

Bisonte írta ...

Sajnálom, hogy nem kaptál. Én idén, 02.28-án vettem ott személyesen (akkor még volt) , mikor megvettem a szélesebb rudakat. A MENABO márkát sokan árulják, talán máshol van raktáron.

Tegnap feltettem, nem kellett végül nagyobb bilincs. Ha minden jól megy, akkor akkor Júni elején kipróbáljuk élesben Balcsira menet.

Hétfőn meg viszem a gépet Fótra, és megcsinálják a versenycsíkokat, meg a hátsó kerékjárati elemet kicserélik.

Vissza az elejére
Bisonte
2018 május 22 kedd - 11:49:17

Regisztrált tag #2895
Regisztrált: 2017 augusztus 31 csütörtök - 11:25:37

Üzenetek: 56
Cobalt írta ...

Tegnap feltettem, nem kellett végül nagyobb bilincs. Ha minden jól megy, akkor akkor Júni elején kipróbáljuk élesben Balcsira menet.

Csinos lett az autód a puttonnyal, a tetőbox jól áll az MCV-nek!
Vissza az elejére
Fiqusz
2018 május 22 kedd - 11:59:04

Regisztrált tag #2965
Regisztrált: 2018 február 26 hétfő - 09:31:35

Üzenetek: 3
Sziasztok!

Május végén kapom meg az új Sanderomat. Szeretnék riasztót szereltetni bele. A szalon nem tanácsolta, hogy náluk rendeljem meg, túl drága lenne. Tudtok egy megbízható riasztóst dél-Budapesten?

Köszi a segítséget
Vissza az elejére
Sheme
2018 május 22 kedd - 14:11:45

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 988
Szia Mindenki!

Segítséget kérek szépen!
Tegnap tűnt fel a hang, miután bekapcsoltam a klímát, h bal elölről mintha ciripelő ventillátorhang jönne és tényleg!

Van valamilyen normális szakszerviz, ahol ezt a problémát rövid időn belül orvosolni tudják?

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 május 23 szerda - 07:59:04
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6413
Látatlanban egyik sem, és még csak saccolni sem lehet, hogy mi az és mennyi ideig fog tartani. Kérsz időpontot, legtöbb helyen kb. 1.5-2 hétre adnak. Aztán ha ott is produkálja a hibát, nekilátnak bontani, míg meg nem találják az okát. Azt írtad bal elöl, érdekes, mert ott a szellőző rendszernek semmi alkatrésze nincs (biztos nem a kormány szervo elektrohidraulikát hallod zümmögni?) bár egy kaszni érdekesen tudja vezetni a hangot, jól megszivatva ezzel a tulajt/szerelőt.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Peti1987
2018 május 23 szerda - 21:27:05
-Email-

Regisztrált tag #2972
Regisztrált: 2018 március 14 szerda - 10:39:42

Sziasztok!
Mitől lehet az hogy a 0.9 tce mióta jobb idő van a reggeli inditasnal nem úgy jár a motor mint télen? Pár percig alapjáraton jobban razkodik és lehet hallani a hangján hogy nehézkesen jár nem egyenletesen. Ha bemelegszik utána már nincs gond vele.....

Pihokker Péter
Vissza az elejére
Krogergo
2018 május 23 szerda - 21:43:52
Krogergo

Regisztrált tag #331

Mert a melegebb idő miatt nem dúsít rá annyira a keverékre, mert így sem fullad le. Igaz a tulaj agyára megy, de papíron teljesíti az Euro6-ot. Hidegben meg muszáj egy kis többlet benzin.
Eljutottunk oda, hogy a mai motorok már csak üzemi hőfokon üzemelnek normálisan. Persze a régebbieknek is az tett jót, de azok nem ,,szabotálták" el a bemelegedési időszakot mint a mostaniak.
Állófűtést minden autóba, aztán nem lesznek ilyen gondok. (lesz helyette más)

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
2lee
2018 május 23 szerda - 21:44:47

Regisztrált tag #2878
Regisztrált: 2017 július 18 kedd - 14:26:05

Üzenetek: 36
Itt mivel keni meg? Zsírral nem szeretném beltérbe nyárra, viszont a nyikorgás megvan nekem is
Klikk!

Ha már be sem kapcsol, elrontani úgysem lehet.
Vissza az elejére
Sheme
2018 május 24 csütörtök - 06:59:13

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 988
Krogergo írta ...

Látatlanban egyik sem, és még csak saccolni sem lehet, hogy mi az és mennyi ideig fog tartani. Kérsz időpontot, legtöbb helyen kb. 1.5-2 hétre adnak. Aztán ha ott is produkálja a hibát, nekilátnak bontani, míg meg nem találják az okát. Azt írtad bal elöl, érdekes, mert ott a szellőző rendszernek semmi alkatrésze nincs (biztos nem a kormány szervo elektrohidraulikát hallod zümmögni?) bár egy kaszni érdekesen tudja vezetni a hangot, jól megszivatva ezzel a tulajt/szerelőt.

Köszönöm az infót!

Esetleg, ha most szombaton délután rám áldoznál 3 percet, bele tudnál hallgatni?

Nem szívesen adnám be a "szak" szervizbe.

(Mielőtt valaki félre érti: biztosan vannak nagyon jó, megbízható szakszervizek, csak az eddigi tapasztalataim alapján engem mindig elkerülnek. Cserélődnek a dolgozók, nem ismerik behatóan a típust, tesznek vissza csavarokat, vagy rosszul teszik vissza az olajleeresztőt... csak ilyen "apróságok".)

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 május 24 csütörtök - 07:47:39
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

most szombaton délután

Dacia klub találkozó és kirándulás lesz akkor.

Vissza az elejére
Cobalt
2018 május 24 csütörtök - 10:03:56

Regisztrált tag #2752

Elmélkedtem, és kíváncsi lennék a véleményekre, illetve tapasztalatokra. Vajon van arra bármi esély, hogy ha az ember vesz egy szalonban egy új autót, mint pl én Gödöllőn, akkor ha ugyanott szeretne venni egy másik újat idővel, akár Dacia, vagy pl Renault modellt, akkor kapjon valami extra kedvezményt, mint visszatérő vásárló? Pláne, ha a szervízt is a cég másik fóti telephelyén csináltatta mindig. Kíváncsi vagyok, ha pl egyszer azt mondanám, hogy szeretnék pl egy Megane grandtourt, akkor ugyanúgy listaáron / publikus akciós áron kapnám meg, vagy ilyenkor azért adnak valami kedvezményt.

Vissza az elejére
Bisonte
2018 május 24 csütörtök - 10:37:18

Regisztrált tag #2895
Regisztrált: 2017 augusztus 31 csütörtök - 11:25:37

Üzenetek: 56
Cobalt írta ...

Vajon van arra bármi esély, hogy ha az ember vesz egy szalonban egy új autót, mint pl én Gödöllőn, akkor ha ugyanott szeretne venni egy másik újat idővel, akár Dacia, vagy pl Renault modellt, akkor kapjon valami extra kedvezményt, mint visszatérő vásárló?

Ezen kár elmélkedni. Apum a Baum...nél vette 14 éve a Thaliáját, majd 6 éve a Megane kombiját (ez még mindig megvan). Tavaly nyáron elkísért engem ugyanoda az MCV megrendelésére, hogy hátha kapunk "törzsvásárlói kedvezményt", de kedvezmény helyett csak egy elnéző mosolyt kaptunk a kérdésünkre. Lehet, hogy Daciaról Renaultra (felfelé) váltáskor más a hozzáállás, de egyelőre ez a tapasztalatunk.
Vissza az elejére
Cobalt
2018 május 24 csütörtök - 10:52:51

Regisztrált tag #2752

Bisonte írta ...

Ezen kár elmélkedni. Apum a Baum...nél vette 14 éve a Thaliáját, majd 6 éve a Megane kombiját (ez még mindig megvan). Tavaly nyáron elkísért engem ugyanoda az MCV megrendelésére, hogy hátha kapunk "törzsvásárlói kedvezményt", de kedvezmény helyett csak egy elnéző mosolyt kaptunk a kérdésünkre. Lehet, hogy Daciaról Renaultra (felfelé) váltáskor más a hozzáállás, de egyelőre ez a tapasztalatunk.

Jó fejek, pedig azért az se mindegy, hogy hozzájuk viszed-e pl az autót szervizre és hagyod ott náluk érte a pénzt. Plusz ha pl a jelenleg kínálatot nézem, akkor nagyon márkahűnek kell lennie az embernek, hogy a Megane-t vegye pl a Ceed, i30, vagy a Focus helyett. Olcsóbban jóval komolyabb felszereltséget adnak. Nem mondom, nekem valamiért a Megane kombi nagyon tetszik, és egy Limited felszereltséggel, plusz pár extrával kifejezetten kéne, de drágábbra jön ki, mint pl az i30 travel plus, vagy a Ceed Silver, vagy akár egy focus Titanium.
Kíváncsi vagyok az új Logan MCV milyen lesz majd, bár biztonsági szempontból nem várok sokat, pláne ha a mostani Dusterből indulok ki... Nem mondom, hogy minden biztonsági kütyüt elvárnék bele (bár ha lenne kérném), de egy tisztességes törésteszt azért jó lenne.

Vissza az elejére
andrisms
2018 május 24 csütörtök - 10:55:24

Regisztrált tag #2914
Regisztrált: 2017 november 06 hétfő - 15:37:36

Üzenetek: 46
Cégnél vettünk 2 Logan MCV Outdoort és 3 Dokkert, nem kaptunk érdemi kedvezményt, de lehet szalonfüggő ez is.

Más: Mall.hu-n 3500Ft a Night Breaker Laser Duobox. Nekem tegnap jött meg, ma cseréltem ki mindkettőt. Most szinte 2 csomaggal vehetünk egy áráért.
Klikk!
Ugyanott a H4 is akciós, 2900Ft, elvileg a fl előttiekben az is volt:
Klikk!

Aztán viszem beállíttatni.
Vissza az elejére
Basic
2018 május 24 csütörtök - 14:15:46
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2710
Minden jel szerint csak úgy lehet Daciára "kedvezményt" kapni, ha a vásárlás időpontjában pont van valami limitált, akciós széria, ami az addigi listaárhoz képest árelőnyt nyújt...
2019-ben lesz 15 éves az újkori Dacia, talán akkor lesz majd valami okosság.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
bati
2018 május 24 csütörtök - 17:15:05

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 782
.
Lehet azért daciahoz mérten jelentős kedvezményt kapni,de az gondolom kereskedés függő is.
Meg a vásárlásnak is van "technikája"

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
sanyinak
2018 május 24 csütörtök - 18:39:13

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 79
2lee írta ...

Itt mivel keni meg? Zsírral nem szeretném beltérbe nyárra, viszont a nyikorgás megvan nekem is
Klikk!

De hát ki van írva a videóban, hogy vazelint használt.
Vissza az elejére
sanyinak
2018 május 24 csütörtök - 18:43:13

Regisztrált tag #2838

andrisms írta ...

Más: Mall.hu-n 3500Ft a Night Breaker Laser Duobox. Nekem tegnap jött meg, ma cseréltem ki mindkettőt. Most szinte 2 csomaggal vehetünk egy áráért.
Klikk!

Ez most máshol is ennyibe kerül.
Klikk!

Tényleg sokkal jobb a fénye a gyárinál?
Vissza az elejére
andrisms
2018 május 24 csütörtök - 20:27:11

Regisztrált tag #2914

sanyinak írta ...

Klikk!

Lumeneten a box pont kétszer annyiba kerül, mint mallon.
Nekem mondeo mk3-ba volt az MCV előtt, elégedett voltam vele.
Vissza az elejére
sanyinak
2018 május 25 péntek - 11:21:14

Regisztrált tag #2838

andrisms írta ...

Lumeneten a box pont kétszer annyiba kerül, mint mallon.

Lumenet ár
2 db: 6.950 Ft/ Egységár: 3.475 Ft/db

Mall ár:
Egységár: 3500 Ft/db
Vissza az elejére
andrisms
2018 május 25 péntek - 13:31:57

Regisztrált tag #2914

sanyinak írta ...

Lumenet ár
2 db: 6.950 Ft/ Egységár: 3.475 Ft/db

Mall ár:
Egységár: 3500 Ft/db

Igen, de Mallon a 2db(1pár, duobox) kerül 3500Ft-ba. Szóval 1750/db. Nem volt egyértelmű, de cikkszám és leírás is 2db-ra szólt. Én rendeltem, úgy is jött.
Vissza az elejére
Szita
2018 május 25 péntek - 21:34:20
Szita

Regisztrált tag #2777

sanyinak írta ...

andrisms írta ...

Klikk!

Klikk!

Nekem még a fordnál azt mondták, hogy +50-60% fényerős égő még nem károsítja a foncsort-üveget, de a +130%-os az már kárt tehet. Az izzószál izzási hőmérséklet emelésével érik el a + fényerőt, és ez okozhat problémákat hosszú távon. Az biztos hogy jobban világít, de én nem kockáztatom meg. (maradok a +50-nél, így is rövidebb az égő élettartama)

[ Módosítva 2018 május 25 péntek - 21:34:56 ]
Vissza az elejére
andrisms
2018 május 25 péntek - 22:35:38

Regisztrált tag #2914

Szita írta ...

Nekem még a fordnál azt mondták, hogy +50-60% fényerős égő még nem károsítja a foncsort-üveget, de a +130%-os az már kárt tehet. Az izzószál izzási hőmérséklet emelésével érik el a + fényerőt, és ez okozhat problémákat hosszú távon. Az biztos hogy jobban világít, de én nem kockáztatom meg. (maradok a +50-nél, így is rövidebb az égő élettartama)

Én majdnem egy évig használtam a mondeoba, nem láttam semmi elváltozást. De biztos van valóságalapja, ezt nem vitatom.
Elolvastam a Logan kezelési utasítását, csak annyit ír, hogy maximum 55W, és UV szűrős izzó tehető be. Idővel kiderül.
Vissza az elejére
Nagya21
2018 május 25 péntek - 22:56:54
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 205
Szita írta ...

sanyinak írta ...

andrisms írta ...

Klikk!

Klikk!

HAli!!
Megmértük hőkamerával az izzók hőmérsékletét, nem a magasabb hővel operálnak, hanem a gázösszetétellel, vékonyabb izzószállal.
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
licsa
2018 május 26 szombat - 06:36:21
Logan MCV

Regisztrált tag #762
Regisztrált: 2007 június 03 vasárnap - 13:32:41

Üzenetek: 61
4-5 éve a MOL-nál pontgyűjtős akcióban volt valamilyen emelt fényerejű márkás izzó kedvezményes áron. (Úgy emlékszem OSRAM, de ez nem biztos.) Próbaképpen vettem kettőt az akkori autómba (Hyundai Trajet). Egy hónap különbséggel, fél éven belül mindkettő kiégett. Igaz ennek az is lehetett az oka, hogy a Trajeten állandó első világítás volt. Ha elindítottam, már világított a tompított fényszóró. A világítás bekapcsolása után volt hátsó és műszerfal világítás is, valamint reflektort is csak azután lehetett kapcsolni.
Ezt nem bírták a szuper izzók. Az utána berakott mezei izzókkal nem volt gond, amíg megvolt az autó (még kb 1,5 év).
Vissza az elejére
andrisms
2018 május 26 szombat - 09:13:29

Regisztrált tag #2914

licsa írta ...

4-5 éve a MOL-nál pontgyűjtős akcióban volt valamilyen emelt fényerejű márkás izzó kedvezményes áron. (Úgy emlékszem OSRAM, de ez nem biztos.) Próbaképpen vettem kettőt az akkori autómba (Hyundai Trajet). Egy hónap különbséggel, fél éven belül mindkettő kiégett. Igaz ennek az is lehetett az oka, hogy a Trajeten állandó első világítás volt. Ha elindítottam, már világított a tompított fényszóró. A világítás bekapcsolása után volt hátsó és műszerfal világítás is, valamint reflektort is csak azután lehetett kapcsolni.
Ezt nem bírták a szuper izzók. Az utána berakott mezei izzókkal nem volt gond, amíg megvolt az autó (még kb 1,5 év).

Igen, az emelt fényerejű izzóknak ez a gyenge pontja, de ha nálam egy évet kibír, már elégedett leszek vele. A feszültségingadozást sem szereti, de az MCV-n nagyrészt menetfény van felkapcsolva, így talán tovább bírja majd.
Vissza az elejére
DQM
2018 május 26 szombat - 12:05:04

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Üzenetek: 170
Nekem nyáron lesz kêtéves a tungsramos, +50%-os izzó. Még jók. A normálból 10 év alatt talán 2-3 volt cserés.
Vissza az elejére
Szita
2018 május 27 vasárnap - 21:14:40
Szita

Regisztrált tag #2777

Megmértük hőkamerával az izzók hőmérsékletét, nem a magasabb hővel operálnak, hanem a gázösszetétellel, vékonyabb izzószállal.
Üdv Nagya
[/quote1527448096]
Valahol olvastam, hogy a vékonyabb izzószál izzik magasabb hőmérsékleten, a szál és a gáz összetételével mahinál, hogy ne égjen el. A magasabb izzási hőmérséklet adja a nagyobb és fehérebb fényt. De ha kimértétek, akkor ti tudjátok. Elvileg ezek UV szűrősek.
Vissza az elejére
Szita
2018 május 27 vasárnap - 21:23:15
Szita

Regisztrált tag #2777

[/ quote1527448955]
Klikk!
Vissza az elejére
Nagya21
2018 május 28 hétfő - 07:05:20
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 205
Szita írta ...

[/ quote1527448955]
Klikk!

Hali!!
Jobb, nekem H4-es van benne, és jobb, és jobb, és jobb......
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Petimester82
2018 május 28 hétfő - 12:17:46
Budapest

Regisztrált tag #2488
Regisztrált: 2014 szeptember 29 hétfő - 09:52:19

Üzenetek: 30
Sziasztok!

Van itt valakinek chip tuningolt 1.2-es szívó benzines autója?
Van esetleg tapasztalat arról hogy érdemes e optimalizáltatni a motort vagy nem ér annyit az egész?
Vissza az elejére
Mikee
2018 május 28 hétfő - 15:52:38

Regisztrált tag #2621
Regisztrált: 2015 október 13 kedd - 09:02:00

Üzenetek: 94
Szia!
Nekem 1.2-es van, de én nem csináltatnám meg!
-többlet fogyasztás
-motor kopás miatt (nem most fog előjönni)
Üdv
M

Egy áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.
Vissza az elejére
Firka
2018 május 29 kedd - 15:39:17
Firka

Regisztrált tag #2603
Regisztrált: 2015 augusztus 15 szombat - 11:42:09

Üzenetek: 81
Kormány problémámmal kapcsolatos legújabb fejlemények:

Mint kiderült, eddig összesen egy (1) db magasnyomású csövet cseréltek, minden mást, amit eddig cserére mondtak, az eredetivel visszaépítettek, mert nem hozott javítást (kormányszervó szivattyú, gólyaláb, lengőkar - idéztem a számláról.

Most jobbra csendben van a kormány, balra tekerve viszont az egész hosszban remeg az egész autó... Nyitrai megbukott.

Viszont az autó sokkal labilisabb, mint eddig volt, kanyarban nyikorognak a Continental gumik...Holnap után viszem Kaposszekcsőre szemrevételezni.

Lehet, ott is hagyom, mielőtt felgyújtom.
Vissza az elejére
Cobalt
2018 május 29 kedd - 17:11:17

Regisztrált tag #2752

A verda ismét verseny csíkoktól mentes, illetve a bal hátsó kerékjárati műanyagot is kicserélték. Újra stresszmentesen nézhetek Pirosra.

Vissza az elejére
Szita
2018 május 29 kedd - 21:34:37
Szita

Regisztrált tag #2777

Firka írta ...

Mint kiderült, eddig összesen egy (1) db magasnyomású csövet cseréltek, minden mást, amit eddig cserére mondtak, az eredetivel visszaépítettek, mert nem hozott javítást (kormányszervó szivattyú, gólyaláb, lengőkar - idéztem a számláról.

Most jobbra csendben van a kormány, balra tekerve viszont az egész hosszban remeg az egész autó... Nyitrai megbukott.

Viszont az autó sokkal labilisabb, mint eddig volt, kanyarban nyikorognak a Continental gumik...Holnap után viszem Kaposszekcsőre szemrevételezni.

Ha jól emlékszem, téged is megszivattak nyitraiék már az olajjal is. Nekem is betették a 10W40-es castrol olajat. 21-be fájt kaposszekcsőn helyre tenni. Én már felejtem őket, pedig állítólag már elfet raknak. Biztos a kéthónapi RH levelezésem utóhatása
Vissza az elejére
Krogergo
2018 május 29 kedd - 23:03:44
Krogergo

Regisztrált tag #331

Firka írta ...

Kormánymű vagy az elektrohidraulikus kormányszervo szokott a probléma lenni.
Először ,,harcolj ki" egy kormánymű cserét.
Arra azért kiváncsi lennék, hogyan tettek be próbára másik szervo szivattyút. Az is őket minősíti, hogy egy már beépített, eltörölgetett olajos cuccot majd eladnak újnak. De az alvázszámmal mi lesz? Fel kell installálni az autóhoz, ezt pedig a gyári szervizes cuccal csak 1-szer lehet egy új ,,szűz" alkatrész esetében. Utána nem lehet másik autóhoz illeszteni (na jó, persze meg lehet hekkelni sok mindent, de ehhez a márkaszerviz nem ért). Szóval nem tartom túl valószínűnek, hogy a szerviz valóban berakott volna egyet, mert ha igen, akkor azt benne is hagyta volna. Nekik is egyszerűbb így lepapírozni, és kevesebb munka/gond.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF