A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 19, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1022
Legújabb tag: KuMiki
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Leki
2017 július 07 péntek - 23:17:55
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Lakóhely: Regöly
Üzenetek: 77
garamihaly írta ...

Krogergo írta ...

200-nél semmi képpen ne, 2500-3000 közt már rendben van normál haladás esetén. Ha ,,lépni" kell, pl. előzés stb. akkor TCE mehet nyugodtan 4-5 ezerig is, nem lesz baja. Sőt, néha kell is.

Köszi!

Kicsit más téma. Ma indultam haza munkából kapcsoltam be a klímát és egy fura kelenséget tapasztaltam: a szokásosnál hangosabb volt az a kattanó hang ami a klíma bekapcsolásakor szokott lenni utána sziszegett egy darabig. Ezután a klíma ugyanúgy dolgozott tovább ahogy szokott. Más is tapasztalt már ilyet?

Nálam is ilyen amikor bekapcsolom. Szerintem teljesen normális.

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
Vasi
2017 július 08 szombat - 08:24:34

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 299
Tegnap elvittem a családot uszodába. Én nem szeretem a vizet /"Minek az a sok víz"? / , ezért elmentem a Suzuki szalonba. Csak kíváncsi voltam az Ignis-re. Elnézést kérek attól akinek van, vagy nem ért velem egyet, Hát szerintem csúnya. Főleg oldalról nézve. A Swift / nekem is volt/ elég pofás. Elől simán elfértem. Az ülés nem jött be.Az ülőrész pereme szét akarta nyomni a lábamat. A hátsó helykínálatot természetesen nem lehet összehasonlítani a Metyó által nyújtottal.

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
macilka
2017 július 08 szombat - 14:30:49
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 2779
A családban van egy,úgyhogy közeli ismeretségben vagyok az új Ignissel.A külalak és a gépészet nekem nagyon rendben van.De egy autó nem csak ebből áll,menni is kell vele.Na nekem is itt voltak a géppel komoly bajaim,mert az ülésben nem találtam a helyem.Akárhogy állítgattam az ülést,a támlát,hát ezzel nem tudnék pihenő nélkül lemenni Bogácsra... Kőkemény és baromi kényelmetlen,na.

[ Módosítva 2017 július 08 szombat - 14:33:39 ]
Vissza az elejére
Vasi
2017 július 08 szombat - 14:43:19

Regisztrált tag #2709

macilka írta ...

A családban van egy,úgyhogy közeli ismeretségben vagyok az új Ignissel.A külalak és a gépészet nekem nagyon rendben van.De egy autó nem csak ebből áll,menni is kell vele.Na nekem is itt voltak a géppel komoly bajaim,mert az ülésben nem találtam a helyem.Akárhogy állítgattam az ülést,a támlát,hát ezzel nem tudnék pihenő nélkül lemenni Bogácsra... Kőkemény és baromi kényelmetlen,na.

Akkor Dacia a "mi autónk"!

Vissza az elejére
Coritex
2017 július 08 szombat - 18:13:04
Coritex

Regisztrált tag #2648
Regisztrált: 2016 február 08 hétfő - 10:57:37

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 445
Még hogy mindent elnyel az MCV csomagtartója, ez hatalmas PR duma be ne dőljetek neki!
Épp hogy beraktam pár dolgot a nyaralásra:

- 3 rekesz ásványvíz
- 2 tálca sör
- 4 személyes felfújható gumicsónak
- csónakpumpa
- evezőpár
- négy személy ruhái egy hétre
- 4 garnitúra snorkel szett
- 2 gumimatrac
- 2 kempinglámpa
- 2 10méteres fényfüzér
- 1 kézitáska útipatika
- 4 garnitúra ágynemű
- két hűtőtáska
- egy karoskosár konyhai cuccok
- 4 összecsukható kempingszék
- egy összecsukható kempingasztal
- 1 összetekert strandlepedő
- 1 napernyő
- 1 szélfogó ernyő
- hosszabbító, elosztó
- egy táska tele lábbelivel, strandpapuccsal, sünpapuccsal

Szóval ez a pár semmiség, és még be kell raknom egy kávéfőzőt is! Amivel már gondolkodnom kell, hova is tegyem .
Hajnalban indulás, majd beszámolok az útról

[ Módosítva 2017 július 08 szombat - 18:14:51 ]

Logan MCV 0,9TCe Exception

Vissza az elejére
Vasi
2017 július 08 szombat - 18:26:18

Regisztrált tag #2709

Coritex írta ...

Még hogy mindent elnyel az MCV csomagtartója, ez hatalmas PR duma be ne dőljetek neki!

- 3 rekesz ásványvíz
- 2 tálca sör
- csónakpumpa
- evezőpár
- 2 gumimatrac
- 2 kempinglámpa
- 2 10méteres fényfüzér
- 1 kézitáska útipatika
- 4 garnitúra ágynemű
- két hűtőtáska
- 1 napernyő
- 1 szélfogó ernyő
- hosszabbító, elosztó

Szóval ez a pár semmiség, és még be kell raknom egy kávéfőzőt is! Amivel már gondolkodnom kell, hova is tegyem .

Gondolom a tengerpartra indultok. Csak azt nem értem, hogy vizet és a sünt miért viszed.
Jó utat! Kellemes nyaralást!

Vissza az elejére
Cobalt
2017 július 10 hétfő - 10:14:45

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Lakóhely: Vácduka
Üzenetek: 108
Na megkaptam az árajánlatot, a javítás 130, a komplett csere meg 210 lenne. A srác szerint kizárt hogy a biztosító a cserét mondja, mert hogy szinte nincs külsérelmi nyom, csak a két ponton, ahol kinyomta a belső rész a lökhárítót kifelé, de nem törött, nem repedt. Azt mondta, hogy azt nyom nélkül el tudják tüntetni...
Vissza az elejére
sennior
2017 július 10 hétfő - 12:39:57

Regisztrált tag #2836
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:24:49

Lakóhely: Dabas
Üzenetek: 12
Mi a véleményetek?
Már a múltkoriban panaszkodtam Nektek, hogy a 2016. december 20-án megrendelt Sandero Stepway-t az nemhogy az ígért március 31-i határidőig, de a mai napig sem kaptam meg.
A kereskedővel történt legutolsó megbeszélés szerint július 24-ig változtathatok a felszereltségen. Örüljek neki, hogy van gyártási hely. Szerinte remélhetően szeptember végén megérkezik az autó.
Fél év csúszás a szerződésben rögzítettekhez képest!!!
Reklamáltam, és tájékoztatást kértem a Renault Hungáriánál hogy milyen kompenzációval tudnak kiengesztelni? Azt mondták nincs 0,9 Tce motor, ha gondolom, forduljak a Békéltető Testülethez.
Üdv: sennior
Vissza az elejére
Cobalt
2017 július 10 hétfő - 15:28:29

Regisztrált tag #2752

sennior írta ...

Mi a véleményetek?

Van véleményem, de attól tartok, hogy a stílusa nem volna elfogadható egy ilyen fórumon, mint ez... No comment, különösen az RH reakciója...
Vissza az elejére
Mikee
2017 július 10 hétfő - 15:31:38

Regisztrált tag #2621
Regisztrált: 2015 október 13 kedd - 09:02:00

Lakóhely: Budapest XVI.kerület
Üzenetek: 86
Cobalt írta ...

sennior írta ...

Mi a véleményetek?

Van véleményem, de attól tartok, hogy a stílusa nem volna elfogadható egy ilyen fórumon, mint ez... No comment, különösen az RH reakciója...

Szia!
A BT egy kő hajítást nem ér...
Szerintem...

Üdv
M

Egy áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.
Vissza az elejére
Krogergo
2017 július 10 hétfő - 16:14:08
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6009
Cobalt írta ...

Na megkaptam az árajánlatot, a javítás 130, a komplett csere meg 210 lenne. A srác szerint kizárt hogy a biztosító a cserét mondja, mert hogy szinte nincs külsérelmi nyom, csak a két ponton, ahol kinyomta a belső rész a lökhárítót kifelé, de nem törött, nem repedt. Azt mondta, hogy azt nyom nélkül el tudják tüntetni...

Persze, gitteléssel mindent el lehet tüntetni. Aztán majd a következő koccanásnál, vagy az évek múlásával berepedezik.
Ha pedig nem cserélik, hanem javítják, az nem a gyári állapottal egyenértékű. ráadásul következő sérülésnél így a biztosító sem a teljes összeget fogja téríteni, mert arra fognak hivatkozni, hogy az már javított volt.
Semmi képpen se fogadd el a javítást! A márkaszerviznek kutya kötelessége újra cserélni, meg nekik ezt a biztosító jóvá is hagyja. Említsd meg, ha nem bírják úgy elintézni, keresel másik márkaszervizt, ahol készségesen megoldják.
És jó dolog a bizalom, de legjobb az ellenőrzés! Miután kész az autód, mond, hogy szeretnéd látni a sérült lökhárítót is. De jobb,ha ezt előre közlöd. Úgy is meg kell őrizniük egy ideig a biztosító miatt, majd megsemmisíteni. Tehát ha nem tudják bemutatni, és mesélnek, hogy már elvitték, stb. akkor nem csere, hanem javítás volt. Elég gyakran verik át a márkaszervizek így az ügyfeleket. Vagy a biztosítónak gyárit számláznak, az Unixos utángyártottat meg beépítik.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Cobalt
2017 július 10 hétfő - 16:21:47

Regisztrált tag #2752

Én nem szeretném elfogadni a javítást, de ha kijön a kárszakértő és a biztosító nem hajlandó cserét fizetni, csak javítást, azzal nem nagyon fogok tudni mit kezdeni gondolom, hallottam cifra történeteket az utóbbi időben a biztosítókról. Én is ezt szeretném kihangsúlyozni az ürgének ha majd kijön megnézni, hogy mivel egy alig féléves autóról van szó, azért ez erős lenne amortizációnak csak így hirtelen.

Egyébként segítsetek már egy picit, hogy működik ez ilyenkor, biztosító megküldi, hogy fizet, én beviszem a szervizbe, ott megcsinálják, és ők rendezik a továbbiakat a biztosítóval, vagy én előre kifizetem, és a biztosító nekem utal majd? Ez az első ügyem kötelező tekintetben.
Vissza az elejére
Vasi
2017 július 10 hétfő - 17:11:21

Regisztrált tag #2709

Cobalt írta ...

Én nem szeretném elfogadni a javítást, de ha kijön a kárszakértő és a biztosító nem hajlandó cserét fizetni, csak javítást, azzal nem nagyon fogok tudni mit kezdeni gondolom, hallottam cifra történeteket az utóbbi időben a biztosítókról. Én is ezt szeretném kihangsúlyozni az ürgének ha majd kijön megnézni, hogy mivel egy alig féléves autóról van szó, azért ez erős lenne amortizációnak csak így hirtelen.

Egyébként segítsetek már egy picit, hogy működik ez ilyenkor, biztosító megküldi, hogy fizet, én beviszem a szervizbe, ott megcsinálják, és ők rendezik a továbbiakat a biztosítóval, vagy én előre kifizetem, és a biztosító nekem utal majd? Ez az első ügyem kötelező tekintetben.

Nekem is volt ilyen akcióm. A márkaszervíz javította. Ők rendezték a biztosítóval.

Vissza az elejére
Vasi
2017 július 10 hétfő - 19:12:59

Regisztrált tag #2709

Igaz a mondás. Az állatban nem szabad megbízni!
Délutáni csúcsforgalomban a külső sávból minden előzmény / irányjelző, jelzőtárcsa, karjelzés / nélkül bevágott a Metyó elé egy hófehér Jaguár. - Nem a dalból.-. Szerintem vadi új volt. Szerencsére a fékek tökéletesen működtek. Persze köszönhető ez a Bottas tegnapi rajtját megszégyenítő reflexemnek is. / Csak a poén kedvéért. Vagy nem? /
Csak óvatosan, körültekintően vezessünk!
Hát ilyen felelőtlen autósok vannak.

[ Módosítva 2017 július 10 hétfő - 19:16:24 ]

Vissza az elejére
RB65
2017 július 10 hétfő - 20:05:33

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Üzenetek: 326
Vasi írta ...

Délutáni csúcsforgalomban a külső sávból minden előzmény / irányjelző, jelzőtárcsa, karjelzés / nélkül bevágott a Metyó elé egy hófehér Jaguár. - Nem a dalból.-. Szerintem vadi új volt. Szerencsére a fékek tökéletesen működtek. Persze köszönhető ez a Bottas tegnapi rajtját megszégyenítő reflexemnek is. / Csak a poén kedvéért. Vagy nem? /

Még jó, hogy résen voltál, így Metyó meg a bestia is megúszta.

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Mikee
2017 július 10 hétfő - 20:34:37

Regisztrált tag #2621

RB65 írta ...

Vasi írta ...

Még jó, hogy résen voltál, így Metyó meg a bestia is megúszta.

Engem egy jobb kezesnél akart egy taxis összetörni és még neki állt feljebb...
Kiszálltam és megkérdeztem, hogy melyik a jobb keze...
Legalább utána elnézést kért...

Egy áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.
Vissza az elejére
Mikee
2017 július 10 hétfő - 20:52:32

Regisztrált tag #2621

Sziasztok!

Ezt most találtam! Na ezért sem vettem használt autót!

Üdv.
M

Vissza az elejére
biglaci
2017 július 10 hétfő - 22:00:42
biglaci

Regisztrált tag #2557
Regisztrált: 2015 április 08 szerda - 11:35:58

Lakóhely: somogy megye
Üzenetek: 207
A kiszállás önbíráskodást kimeríthet. Ezzel vigyázz.
A miénk is használt autó már. Akkor most hogy adjuk el? Egyébként most, hogy másik autóban ülünk, amibe más fingott először. Hát...nehéz mit írnom, mert az enyémet is el kell majd adnom.

mindent a helyén kezelni
Vissza az elejére
Mikee
2017 július 10 hétfő - 23:03:01

Regisztrált tag #2621

biglaci írta ...

A miénk is használt autó már. Akkor most hogy adjuk el? Egyébként most, hogy másik autóban ülünk, amibe más fingott először. Hát...nehéz mit írnom, mert az enyémet is el kell majd adnom.

Legközelebb akkor csak ablakból magyarázom neki a Kreszt!
Gondolom a te autóddal nem volt ilyen!
Én egy 23 éves A Corsát adtam el, és ugyan így minden hibáját leírtam!
És azért tettem ki itt fórumon, hogy ilyen is van...

Jó éjt!

Üdv
M

[ Módosítva 2017 július 10 hétfő - 23:35:58 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2017 július 10 hétfő - 23:16:53
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6009
biglaci írta ...

Én csak elsősegély nyújtás céljából szoktam kiszállni, meg ha eltévedek érdeklődni, az szabályos

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Kiskrampusz
2017 július 12 szerda - 21:34:19
Kiskrampusz

Regisztrált tag #2779
Regisztrált: 2016 november 30 szerda - 08:44:42

Üzenetek: 35
Bejáratás utáni olajcsere volt a mai program. 3700 km után jó fekete volt az olaj, sok kis csillámporral.
Rossz belegondolni, hogy ezzel az olajjal még legalább 10 ezret mentem volna a szervizkönyv szerint.

A téli felkészülés jegyében tegnap megvettem a felniket. Októberben pedig jöhet a gumi.

Vissza az elejére
ugux
2017 július 12 szerda - 21:40:02

Regisztrált tag #2817
Regisztrált: 2017 március 02 csütörtök - 09:04:28

Üzenetek: 23
Kiskrampusz írta ...

Bejáratás utáni olajcsere volt a mai program. 3700 km után jó fekete volt az olaj, sok kis csillámporral.
Rossz belegondolni, hogy ezzel az olajjal még legalább 10 ezret mentem volna a szervizkönyv szerint.

A téli felkészülés jegyében tegnap megvettem a felniket. Októberben pedig jöhet a gumi.

Szia,
Megírnád nekünk, hogy hol és mennyiért, illetve milyen felnit sikerült venni hozzá?
köszi
Vissza az elejére
Kiskrampusz
2017 július 12 szerda - 21:57:50
Kiskrampusz

Regisztrált tag #2779

ugux írta ...

Szia,
Megírnád nekünk, hogy hol és mennyiért, illetve milyen felnit sikerült venni hozzá?
köszi

Szia!

Itt vettem személyes átvétellel: Link

A sok közül az alábbit rendeltem:

"Rendelése részletei:
4 db 6x15 4x100 KF60,1 ET40 Acélfelni Dacia Sandero/Logan/MCV 2013.01-től, 10 991 Ft / db"

Kicsit paráztam, hogy nem lesz jó, bár elvileg 14 napon belül elállhattam volna a vásárlástól. De ma olajcsere közben felpróbáltuk, 2 csavarral rögzítettük is, és minden oké volt. Féknyereg sem volt akadály.
Megjegyzés: hátra nem próbáltuk fel.

[ Módosítva 2017 július 12 szerda - 22:05:36 ]

Vissza az elejére
Sheme
2017 július 14 péntek - 07:30:35

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 888
Érdemes elolvasni a TC-s cikket Diesel ügyben.

De aki nem akar annyit olvasni, összefoglalom pár mondatban.

A kocsi a navijára kiírta , h az útját csökkentett sebességgel folytassa, a max teljesítmény nem érhető el és keressen fel egy szervizt ellenőrzés végett.

A lényeg, h egy turbó Diesel motorról van szó. Az történt, h az autópályára felhajtás után - előtte is csapattak vele, csak félre álltak egy kútnál - jött elő az üzenet, csakhogy nem takarta a valóságot.

Elöntötte a füst a kocsi orrát, majd bőgő motorral, perceken belül leégett a kocsi.

A feltételezés szerint a turbón keresztül motorolaj került a hengerekbe, hiába vette le a "gyújtást" a tag, a motor nem állt meg - mivel nem szikragyújtásos, hanem öngyulladós a motor, ez érthető. A felpörgő motor még több motorolajat kapott, mivel a kipufogógáza megpörgette a turbót, szóval egy ilyen öngerjesztő folyamat volt.

Egy autós annyit segített, h lefullasztotta a motort, de addigra már késő volt.

A többi a cikkben.

Egy nagyon nagy tanulság van: a félreállás után dugsz egy egyest és leugrasz a kuplungról, hogy lefulladjon a motor. Csak ezt az ember nehezen tudja kivitelezni, ha ott a család, mert nem a motor jár az eszedben.

Ja, még írja a cikk, h 150.000km után érdemes pár 10k-ért ellenőriztetni, van-e motorolaj szivárgás a motor felé és megszüntetni a hibát.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Weboldal
2017 július 14 péntek - 08:11:25

Regisztrált tag #2847
Regisztrált: 2017 április 20 csütörtök - 15:09:28

Lakóhely: Tatabánya
Üzenetek: 5
[quote]
Mi a véleményetek?
Már a múltkoriban panaszkodtam Nektek, hogy a 2016. december 20-án megrendelt Sandero Stepway-t az nemhogy az ígért március 31-i határidőig, de a mai napig sem kaptam meg.
A kereskedővel történt legutolsó megbeszélés szerint július 24-ig változtathatok a felszereltségen. Örüljek neki, hogy van gyártási hely. Szerinte remélhetően szeptember végén megérkezik az autó.
Fél év csúszás a szerződésben rögzítettekhez képest!!!
Reklamáltam, és tájékoztatást kértem a Renault Hungáriánál hogy milyen kompenzációval tudnak kiengesztelni? Azt mondták nincs 0,9 Tce motor, ha gondolom, forduljak a Békéltető Testülethez.
Üdv: sennior

Szia,

Nekem három hónapot fog csúszni a beígért határidőhöz képest.Beszéltem az üzletkötővel,hogy a kocsi mellé berendelt extrák(sárvédő,ülésfűtés, riasztó stb...) szerelési költségét,amit majd a márkakereskedésben fognak beszerelni ha megjött az auto engedjék el kompenzációként.Azt mondta beszél a vezetővel,de szerint nem lesz akadálya.
Vissza az elejére
Basic
2017 július 14 péntek - 08:20:36
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2487
Ha nálatok van még a régi autótok, akkor szerintem azért "túlélhető", ha kicsit csúszik az új járgány. Én biztos nem dőlnék az ilyen miatt a kardomba, sőt, akár jól is járhattok, mert gondolom, most valamikor van a modellév váltás, és talán már egy 2018-as modellévű autót kaptok majd.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2017 július 14 péntek - 08:22:51
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Sziasztok!

Ment már valaki 1.0 SCe-vel (az ugyebár az új alapmotor), akinek volt 1.4 MPI-je?
Sokkal lomhább?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Wolf
2017 július 14 péntek - 14:03:44
Logan 0.9 Tce

Regisztrált tag #2839
Regisztrált: 2017 április 13 csütörtök - 09:22:10

Lakóhely: Békés
Üzenetek: 26
Megvolt a bejáratós körútunk: Bosznia-Horvátország, 1836 km, 92.4 liter benzinnel, 5 literes átlaggal, szinte végig klímával. Autópályán csak Szarajevó-Zenica között mentünk. Hát, Bosznia a trapifaxok földje... meg a 60-as tábláké. Haladni nem mindenhol lehet, de cserébe gyönyörű a táj! Nagyon rugalmas ez a kis Tce motor, hegyre fel is meg pályán is ok, 150-es tempót is tartja gond nélkül, bár annyi csak pár kilométeren át volt 3. sebességben még valamennyi motorfék is van lefelé. A váltó 3. sebességbe még mindig hangosan klattyan be, ez jó lenne ha már bekopna.
A klíma boldogult a kinti 43 fokkal is, Mostarban annyi volt! Szerintem kényelmes az ülés, pedig 12 órát ültem benne kétszer is.
Ja, meg Boszniában 280Ft/liter a 95-ös jobb helyeken, de a legdárágább helyen is 330 körül volt!
Tompított fénnyel továbbra se látok semmit, annak ellenére, hogy Meszlényiék szerint kurvára rendben van minden, ők beállították. Lehet elviszem máshová, meg veszek valami emelt fényerejű izzót. Komolyan a leddel majdnem többet látni, mint a tompítottal. A távolsági az ok, bár a fókusz ott is a kocsi előtt van kb 5 méterrel.

[ Módosítva 2017 július 14 péntek - 14:10:25 ]
Vissza az elejére
bill80
2017 július 14 péntek - 17:30:45

Regisztrált tag #2822
Regisztrált: 2017 március 10 péntek - 13:54:41

Lakóhely: Pécs
Basic írta ...

Sziasztok!

Ment már valaki 1.0 SCe-vel (az ugyebár az új alapmotor), akinek volt 1.4 MPI-je?
Sokkal lomhább?

Én mentem 1.0 SCe-vel, viszont 1,4MPI-vel soha, az 1,2-es G Astrához képest kifejezetten fürge volt 3 személlyel is, pedig szerpentineken is mentem vele. Szerintem bármely másik 70 lóerő körüli autóval felveszi a "versenyt" de én úgy vezetek mint egy kalapos öreg. Ha tempósan akarsz menni 1.5-ös dci-t vegyél ez megy mint az állat és takarékos.
Vissza az elejére
tomi83
2017 július 14 péntek - 17:32:25
Logan MCV II 1,2

Regisztrált tag #2520
Regisztrált: 2015 január 12 hétfő - 08:27:28

Lakóhely: Abony
Üzenetek: 81
Wolf írta ...

Megvolt a bejáratós körútunk: Bosznia-Horvátország, 1836 km, 92.4 liter benzinnel, 5 literes átlaggal, szinte végig klímával. Autópályán csak Szarajevó-Zenica között mentünk. Hát, Bosznia a trapifaxok földje... meg a 60-as tábláké. Haladni nem mindenhol lehet, de cserébe gyönyörű a táj! Nagyon rugalmas ez a kis Tce motor, hegyre fel is meg pályán is ok, 150-es tempót is tartja gond nélkül, bár annyi csak pár kilométeren át volt 3. sebességben még valamennyi motorfék is van lefelé. A váltó 3. sebességbe még mindig hangosan klattyan be, ez jó lenne ha már bekopna.
A klíma boldogult a kinti 43 fokkal is, Mostarban annyi volt! Szerintem kényelmes az ülés, pedig 12 órát ültem benne kétszer is.
Ja, meg Boszniában 280Ft/liter a 95-ös jobb helyeken, de a legdárágább helyen is 330 körül volt!
Tompított fénnyel továbbra se látok semmit, annak ellenére, hogy Meszlényiék szerint kurvára rendben van minden, ők beállították. Lehet elviszem máshová, meg veszek valami emelt fényerejű izzót. Komolyan a leddel majdnem többet látni, mint a tompítottal. A távolsági az ok, bár a fókusz ott is a kocsi előtt van kb 5 méterrel.

Nem akarom a szervizet leszólni ahova hordott, de vagy nem tudnak fényszórót állítani v. ba...ták beállítani.
Nekem is gyárilag lefele hordott (nem 15m ) villamosságis megcsinálta( nem szervíz) és tökéletesen világít a sima gyári Osram izzóval. Én javasolnám, hogy mással csináltasd meg.
Vissza az elejére
Kiskrampusz
2017 július 14 péntek - 18:17:00
Kiskrampusz

Regisztrált tag #2779

tomi83 írta ...

Nekem is gyárilag lefele hordott (nem 15m ) villamosságis megcsinálta( nem szervíz) és tökéletesen világít a sima gyári Osram izzóval. Én javasolnám, hogy mással csináltasd meg.

Nekem sem volt jó gyárilag, pedig direkt kértem a beállitást.
Átvétel másnapján elvittem fényszóró beállításra. Kiderült, hogy totál letekert állapotban volt a fényszóró beállitó "tekerője", így adták át. Visszatekerve tökéletes lett...

Vissza az elejére
Basic
2017 július 14 péntek - 18:20:40
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Ha van a környéketeken BOSCH szerviz, oda érdemes lehet elvinni. Általában modern reflektorállító műszereik vannak, és tudják is a kütyüt kezelni.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2017 július 14 péntek - 18:23:50
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

bill80 írta ...

Én mentem 1.0 SCe-vel, viszont 1,4MPI-vel soha, az 1,2-es G Astrához képest kifejezetten fürge volt 3 személlyel is, pedig szerpentineken is mentem vele. Szerintem bármely másik 70 lóerő körüli autóval felveszi a "versenyt" de én úgy vezetek mint egy kalapos öreg. Ha tempósan akarsz menni 1.5-ös dci-t vegyél ez megy mint az állat és takarékos.

Ez nem hangzik vészesen.
Most (még) nem nekem kell, hanem egy lányismerősőm nézegeti az új Nissan Micrát, és minden jel szerint abban is ugyanez a motor van (a Micra is egy Clio rokon, mint a Sandero, talán még a padlóvázuk is ugyanaz).

PS: Dízel nem kell

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
sanyinak
2017 július 14 péntek - 18:48:54

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 25
Wolf írta ...

Mi is arra készülünk Horvátországba. Boszniában milyen átlagsebességgel sikerült átjutnotok?
Mostanra érdemes elmenni?
Vissza az elejére
sanyinak
2017 július 14 péntek - 18:50:07

Regisztrált tag #2838
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:26:04

Üzenetek: 25
sanyinak írta ...

Wolf írta ...

Mi is arra készülünk Horvátországba. Boszniában milyen átlagsebességgel sikerült átjutnotok?
Mostanra érdemes elmenni?

Azt akartam írni, hogy
Mostarba és nem mostanra
Vissza az elejére
Wolf
2017 július 14 péntek - 21:01:46
Logan 0.9 Tce

Regisztrált tag #2839
Regisztrált: 2017 április 13 csütörtök - 09:22:10

Lakóhely: Békés
Boszniában célszerű helyi mögött menni, azok tudják hol vannak a trafik. Hazafelé egy furgon mögött jöttem, az sok helyen 100-zal nyomta. Többségében ott mérnek egyébként ahol ki van írva táblán. Sajnos mobil net drága náluk, így a waze nem ment. Az index fórumon van valahol trafi térkép, bosznia topicban. Mondjuk a waze se mindig jelez itthon se.
Bosznia gyönyörű ország, de haladni nem lehet. Sygic olyan útra vitt ahol aszfalt se volt, 100km pluszba... a Google szerint is lennie kellett volna ott útnak... Teslic-Travnik között. A helyiek csak annyit mondtak a terképemre hogy *** Tényleg az.
Az E73 az jó, meg a Doboj-Banja luka-Jajce is. A Neretva völgye is nagyon szép, ott trafi se volt, lehetett haladni. Jajce felé elég kanyargós, de a helyiek nagyon gyorsan mennek ott is, én ott inkább elengedtem őket.
Határon egyből átmentünk, a max az 3 autó volt előttünk. Mohács-Eszek-Doboj, lent meg Cvernk grm, Bisko
Boszniában jól főznek, olcsó, 4000 forintból 2 ember degeszre eheti magát.
A GPS appok nem jól tudják a sebességet, sokszor városban is 80-at írnak. Sygicet kukáztam, maps.me se vált be, végül a Here-t használtam, az egész pontos, itthon még mellé a traffihuntert.

[ Módosítva 2017 július 14 péntek - 21:02:48 ]
Vissza az elejére
bill80
2017 július 15 szombat - 14:42:32

Regisztrált tag #2822
Regisztrált: 2017 március 10 péntek - 13:54:41

Lakóhely: Pécs
Basic írta ...

Ez nem hangzik vészesen.
Most (még) nem nekem kell, hanem egy lányismerősőm nézegeti az új Nissan Micrát, és minden jel szerint abban is ugyanez a motor van (a Micra is egy Clio rokon, mint a Sandero, talán még a padlóvázuk is ugyanaz).

Szerintem a hangja sem rossz, alig hallani hogy csak 3 henger megy az 1.5 dci-hez képest muzsika, most már 6 hete javítják a katalizátort az enyémen.

Dízel nekem sem kellene pedig már 6 hete használom ezt a csereautót, elviselem, kifogástalan, de a benzines az igazi.
Vissza az elejére
RB65
2017 július 15 szombat - 17:13:08

Regisztrált tag #2718

Vasi írta ...

Szia Vasi!
Itt a jaguár: Klikk!

[ Módosítva 2017 július 15 szombat - 17:13:34 ]

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Vasi
2017 július 15 szombat - 18:00:01

Regisztrált tag #2709

RB65 írta ...

Vasi írta ...

Szia Vasi!
Itt a jaguár: Klikk!

Hasonlít, de az egy másik állat volt!
Megrázó képek!

Vissza az elejére
Vasi
2017 július 15 szombat - 18:04:10

Regisztrált tag #2709

[quote]
Basic írta ...

Ez nem hangzik vészesen.

Szerintem a hangja sem rossz, alig hallani hogy csak 3 henger megy az 1.5 dci-hez képest muzsika, most már 6 hete javítják a katalizátort az enyémen.

Hat hét alatt még fából is ki lehet faragni!

[ Módosítva 2017 július 15 szombat - 18:05:35 ]

Vissza az elejére
garamihaly
2017 július 15 szombat - 21:44:32

Regisztrált tag #2844
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:23:17

Lakóhely: Algyő
Üzenetek: 76
Coritex írta ...

- 3 rekesz ásványvíz
- 2 tálca sör
- csónakpumpa
- evezőpár
- 2 gumimatrac
- 2 kempinglámpa
- 2 10méteres fényfüzér
- 1 kézitáska útipatika
- 4 garnitúra ágynemű
- két hűtőtáska
- 1 napernyő
- 1 szélfogó ernyő
- hosszabbító, elosztó

Holnap indulás a balcsira, 1 hét kempingezés. Ez az autó(MCV facelift 2016) tényleg mindent elnyel.

1 XL méretű sátor
3 összecsukható szék
3 székpárna
3 felfújható matrac
1 nagy bőrönd
1 kisebb utazótáska
2 pumpa
1 biciklire szerelhető gyerekülés
30 méteres hosszabbító
3 ágyneműgarnitúra
Elosztó
Edények
1 nagy táska játék a gyereknek
1 nagy méretű összecsukható kempingasztal
1 decathlonos összecsukható konyha
Főzőlap
És a tetőn 2 db bicikli

Nagyjából ennyi. És remélem mindent bepakoltunk.

Fogyasztást lemérem kútnál és beszámolok.

[ Módosítva 2017 július 15 szombat - 21:46:16 ]

Vissza az elejére
Coritex
2017 július 16 vasárnap - 18:08:26
Coritex

Regisztrált tag #2648
Regisztrált: 2016 február 08 hétfő - 10:57:37

Üzenetek: 445
Megérkeztünk az adriai nyaralásból. Gyorsjelentés, mert eléggé fáradt vagyok, korán indultunk...
Szóval odafele, Nagykanizsán csurig töltöttem az OMV-nél. Ezzel a tankkal megfordultunk Rab szigetről, ma megtankoltam ugyan annál az oszlopnál.
42,39liter, 758km, 5,59l/100km fogyasztás. Javában pálya, 100km a közút kb, plusz minimális városi.
Klíma, 4 fő, tökig pakolva, a listát lásd korábban. Pályán 120 körüli tempóval ahol lehetett, hazafele erős/élénk "majdnem" szembe szél. Majd teszek fel pár képet.
Természetesen hiba, probléma nélkül, a hegymászással sem volt gond, jól vitte a terhet a kis Tce.

Logan MCV 0,9TCe Exception

Vissza az elejére
Leki
2017 július 16 vasárnap - 23:20:15
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Lakóhely: Regöly
Üzenetek: 77
Én is imádom a Tce lendületét. Emelkedőnek felfelé okoztam szerintem meglepetést egy-két sík terepen "lendületesen" haladó autósnak.

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
sennior
2017 július 17 hétfő - 11:18:19

Regisztrált tag #2836
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:24:49

Lakóhely: Dabas
Üzenetek: 12
Szervusztok!
Így (nem) működik a Renault Hungária ügyfélkapcsolati rendszere:
Már többször mérgelődtem ezen a fórumon, (gondolom egyeseknek elege van belőlem) hogy a tavaly december 20.-án szerződésben megrendelt Sandero Stepway autómról semmi konkrétumot nem tudnak mondani.
A kereskedő kb. két hónapja felhívott, hogy e hó 24.ig ha úgy gondolom, még változtathatok a gk. felszereltségén, és ez azt jelenti, hogy van végre gyártási hely, és nem tetszett neki, hogy a hírt nem fogadtam kirobbanó örömmel. (az is igaz, hogy a napokban azt mondta, hogy erre az ígéretre Ő nem emlékszik, de ha én mondom, biztosan így van)
Július 14-én, pénteken délután, váratlan telefonos értesítést kaptam egy ügyintéző hölgytől, mondván, hogy az R.H-tól telefonál, (PRIVÁT SZÁM-ról,) mely szerint az általam 2016. 12. 20.-án megrendelt Dacia Stepway 0,9TCe gépkocsi ez év október 05.én átvehető lesz, és erről a márkakereskedő értesíteni fog.
A biztonság kedvéért 17 óra körül felhívtam a zöld információs számukat, ahol az ügyintéző (neve feljegyezve) megerősítette, hogy valóban Ők telefonáltak, és az információ igaz.
Kértem, hogy ezt, részemre, e-mailben erősítsék meg! Kértem még a beszélgetés rögzítési számát, de ezt nem tudta megadni! Kértem ezt is, az e-mailban küldjék meg számomra.
Ma reggel a postaládámban a következő levél várt, melyből a lényeget idézem:
------
„Sajnáljuk az Önt ért kellemetlenséget, azonban az ügy kivizsgálását követően csupán megerősíteni tudjuk a márkaszerviz által már elmondottakat, miszerint az Ön által rendelt Dacia Sandero Stepway 0,9 TCe motorral szerelt gépkocsi jelenleg nem elérhető, és pillanatnyilag nem tudjuk megmondani annak pontos érkezési idejét. Mindazonáltal a francia központunk mindent megtesz a gépkocsik mihamarabbi szállíthatóságáért.

Tová bbá szeretnénk felhívni a figyelmét a fogyasztóvédelmi törvénynek megfelelően arra, hogy amennyiben úgy ítéli meg, a lakóhelye szerint illetékes békéltető testülethez fordulhat.”
------
--Nevet nem írok--
Ügyfélkapcsolati Osztály
Renault Hungária Kft.

Ma, a levél elolvasása után újból telefonáltam, hogy most mi az igazság, és a választ e-mailben kérem. Azt, hogy a beszélgetés rögzítési számát kiadhatják-e, az ügyintéző nem tudta megmondani, utána fog érdeklődni.
Nos, most itt tartok, várom az újabb e-mailt.
Bocs a hosszas fejtegetésért, de meglehetősen bosszús vagyok, és ebben az ügyben ezek után az R.H.-tól, és a kereskedőtől is, mindig írásos választ fogok kérni.
Üdvözlettel: sennior
Vissza az elejére
Cobalt
2017 július 17 hétfő - 12:51:39

Regisztrált tag #2752

Kiskrampusz írta ...

tomi83 írta ...

Nekem sem volt jó gyárilag, pedig direkt kértem a beállitást.
Átvétel másnapján elvittem fényszóró beállításra. Kiderült, hogy totál letekert állapotban volt a fényszóró beállitó "tekerője", így adták át. Visszatekerve tökéletes lett...

Nálam is ugyanez volt, a 16 éves Suzuki swift jobban világított, de miután kértem a beállítását az első olajcserénél, már semmi gondom nem volt vele, jelenleg is teljesen jól lehet látni vele.
Vissza az elejére
RB65
2017 július 17 hétfő - 23:02:09

Regisztrált tag #2718

sennior írta ...

Szervusztok!
Így (nem) működik a Renault Hungária ügyfélkapcsolati rendszere:
Már többször mérgelődtem ezen a fórumon, (gondolom egyeseknek elege van belőlem) hogy a tavaly december 20.-án szerződésben megrendelt Sandero Stepway autómról semmi konkrétumot nem tudnak mondani.
A kereskedő kb. két hónapja felhívott, hogy e hó 24.ig ha úgy gondolom, még változtathatok a gk. felszereltségén, és ez azt jelenti, hogy van végre gyártási hely, és nem tetszett neki, hogy a hírt nem fogadtam kirobbanó örömmel. (az is igaz, hogy a napokban azt mondta, hogy erre az ígéretre Ő nem emlékszik, de ha én mondom, biztosan így van)
Július 14-én, pénteken délután, váratlan telefonos értesítést kaptam egy ügyintéző hölgytől, mondván, hogy az R.H-tól telefonál, (PRIVÁT SZÁM-ról,) mely szerint az általam 2016. 12. 20.-án megrendelt Dacia Stepway 0,9TCe gépkocsi ez év október 05.én átvehető lesz, és erről a márkakereskedő értesíteni fog.
A biztonság kedvéért 17 óra körül felhívtam a zöld információs számukat, ahol az ügyintéző (neve feljegyezve) megerősítette, hogy valóban Ők telefonáltak, és az információ igaz.
Kértem, hogy ezt, részemre, e-mailben erősítsék meg! Kértem még a beszélgetés rögzítési számát, de ezt nem tudta megadni! Kértem ezt is, az e-mailban küldjék meg számomra.
Ma reggel a postaládámban a következő levél várt, melyből a lényeget idézem:
------
„Sajnáljuk az Önt ért kellemetlenséget, azonban az ügy kivizsgálását követően csupán megerősíteni tudjuk a márkaszerviz által már elmondottakat, miszerint az Ön által rendelt Dacia Sandero Stepway 0,9 TCe motorral szerelt gépkocsi jelenleg nem elérhető, és pillanatnyilag nem tudjuk megmondani annak pontos érkezési idejét. Mindazonáltal a francia központunk mindent megtesz a gépkocsik mihamarabbi szállíthatóságáért.

Tová bbá szeretnénk felhívni a figyelmét a fogyasztóvédelmi törvénynek megfelelően arra, hogy amennyiben úgy ítéli meg, a lakóhelye szerint illetékes békéltető testülethez fordulhat.”
------
--Nevet nem írok--
Ügyfélkapcsolati Osztály
Renault Hungária Kft.

Ma, a levél elolvasása után újból telefonáltam, hogy most mi az igazság, és a választ e-mailben kérem. Azt, hogy a beszélgetés rögzítési számát kiadhatják-e, az ügyintéző nem tudta megmondani, utána fog érdeklődni.
Nos, most itt tartok, várom az újabb e-mailt.
Bocs a hosszas fejtegetésért, de meglehetősen bosszús vagyok, és ebben az ügyben ezek után az R.H.-tól, és a kereskedőtől is, mindig írásos választ fogok kérni.
Üdvözlettel: sennior

Erre nem nagyon lehet mit mondani. Ez már szinte azokat a MERKUR-os időket idézi amikor sorban állás volt autóért. Szerintem nincs abból gond, hogy leírod ide akár többször is a sérelmedet. Ez egy fórum és az ilyen hely épp arra való, hogy mindenki elmondhassa a véleményét, megoszthassa a gondolatait. Tudom, hogy nehéz a várakozás, de annál nagyobb lesz az öröm, bár ez azt hiszem sovány vigasz. Nem tudom felajánlották-e azt, hogy visszafizetik az előleget é stornózzák a megrendelést. Ha igen és sürgős az autó akkor talán érdemes mást keresni a sandero helyett.Ha nem sürgős akkor viszont érdemes megvárni, hogy megjöjjön.
Kitartást kívánok és türelmet, jó sokat. És majd azért számolj be a fejleményekről, hogy mi lett és hogyan.

[ Módosítva 2017 július 17 hétfő - 23:03:22 ]

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF