A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
magiced
2018 május 17 csütörtök - 19:03:34

Regisztrált tag #2845
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:24:58

Üzenetek: 52

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
magiced
2018 május 17 csütörtök - 19:05:09

Regisztrált tag #2845

képek a csomagtér világításról

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
magiced
2018 május 17 csütörtök - 19:07:49

Regisztrált tag #2845

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
magiced
2018 május 17 csütörtök - 19:12:19

Regisztrált tag #2845

csomagtér oldalsó lámpa vezetékre kötöttem rá

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
magiced
2018 május 17 csütörtök - 19:14:07

Regisztrált tag #2845

oldalpanel levételnél a 2 műanyag fül könnyen törik, óvatosan a nyelvet lenyomva könnyen kijön. bármilyen hajlított eszközzel pl imbusz a panel alatt benyúlva lenyomható a nyelv rész

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
magiced
2018 május 17 csütörtök - 19:15:14

Regisztrált tag #2845

alusín forrasztott ledsorral. A kábel kivezetéséhez külön lyukat fúrtam ki.

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
magiced
2018 május 18 péntek - 18:09:04

Regisztrált tag #2845

valaki nem tudja megmondani, hogy a nappali menetfény foglalatának/ csatlakozónak mi a neve? illetve a benne lévő fém sarut keresném.
led izzót raknék bele, de nem jó a polaritás. Egyszerűen a vezetékeket kéne fordítva berakni, az izzó műanyag háza bontható, de a fém sarut a végén le kéne csippenteni, majd fordítva befűzni. Csak a bontott sarunál jobb lenne egyet csak felszorítani pár sec alatt, de neten nem találom.

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
Szita
2018 május 18 péntek - 20:59:03
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 227
magiced írta ...

valaki nem tudja megmondani, hogy a nappali menetfény foglalatának/ csatlakozónak mi a neve? illetve a benne lévő fém sarut keresném.
led izzót raknék bele, de nem jó a polaritás. Egyszerűen a vezetékeket kéne fordítva berakni, az izzó műanyag háza bontható, de a fém sarut a végén le kéne csippenteni, majd fordítva befűzni. Csak a bontott sarunál jobb lenne egyet csak felszorítani pár sec alatt, de neten nem találom.

Az izzót nem lehet fordítva betenni? Hüle vagyok hozzá azért kérdem. De a ledesítése engem is érdekel. Esetleg az izzó fajtáját, képeket, szerelést megoszthatnál velünk.
Vissza az elejére
magiced
2018 május 18 péntek - 21:51:52

Regisztrált tag #2845

Csak egy helyzetben rögzíthető, bajonettzáras p21w
talán a könnyebb út egy kicsit drágább de olyan ledizzó beszerzése ahol a polaritás miatt 4 led van bent, ott mindegy hogy hol a +/-.
A beltérre vettem 3 foglalatos (renault) házat, valamint w5w ledes lámpát, a csomagteret korábban írtam. Még a nappali menetfény van hátra, ha nem találok csúszósarut akkor hagyom és izzócserével megoldom.
Klikk!
ezt vettem, de nem jó

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
magiced
2018 május 18 péntek - 21:52:36

Regisztrált tag #2845

Klikk!
és talán ilyen ami az izzó foglalatban van, de holnap lemérem pontosan

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
Szita
2018 május 19 szombat - 21:30:04
Szita

Regisztrált tag #2777

magiced írta ...

Csak egy helyzetben rögzíthető, bajonettzáras p21w
talán a könnyebb út egy kicsit drágább de olyan ledizzó beszerzése ahol a polaritás miatt 4 led van bent, ott mindegy hogy hol a +/-.
A beltérre vettem 3 foglalatos (renault) házat, valamint w5w ledes lámpát, a csomagteret korábban írtam. Még a nappali menetfény van hátra, ha nem találok csúszósarut akkor hagyom és izzócserével megoldom.
Klikk!
ezt vettem, de nem jó

Bocsi nekem LoganII MCV-m van, facelift elötti. Abba W21/5W jelzőizzó kell. (gondolom az se forgatható)
Ilyet nézegetek: Klikk!
Vissza az elejére
magiced
2018 május 20 vasárnap - 07:03:12

Regisztrált tag #2845

itt is polaritásra kell figyelni, de max fordítva rakod be.
Pont mint a beltér w5w izzói. Berakom, nem világítot. Na jól indul gondoltam,de aztán eszembe jutott csak fordítva kell bepakolni
De az árak kicsit földhöz csaptak.

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
Berci
2018 június 09 szombat - 15:10:23

Regisztrált tag #2892
Regisztrált: 2017 augusztus 23 szerda - 08:26:05

Üzenetek: 14
Az összetört Lodgy-m kálváriája még nem ért véget, de ígérem, hogy dióhéjban megosztom itt a tapasztaltakat. Vagy inkább a társalgó topicban. Közben átvettem az új MCV-t helyette. Első új autóm... Meglátjuk.
Vissza az elejére
HSanyi63
2018 június 16 szombat - 01:23:29

Regisztrált tag #2495
Regisztrált: 2014 november 05 szerda - 09:26:23

Üzenetek: 453
magiced írta ...

led izzót raknék bele, de nem jó a polaritás.

A P21 LEDnek nincs fordított polaritású változata tudtommal a kincsóknál sem.
Ami gond lehet, hogy bizonyos áram alatt nem indul. Pl. nekem ami volt 2W-s valós teljesítményű, arra nem indult be.
Egyenlőre hagyta a fenébe, sokat járok külföldre és nem mindenhol értik a nyelveimet.

Dacia Lodgy B/LPG tulaj vagyok.

Blogom

Vissza az elejére
Basic
2018 június 16 szombat - 08:19:16
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2687
Berci írta ...

...Közben átvettem az új MCV-t helyette.

Érezhető visszalépés az MCV helykínálat szempontjából?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Suprax
2018 június 16 szombat - 14:37:52
Suprax

Regisztrált tag #1811
Regisztrált: 2012 május 08 kedd - 19:39:30

Üzenetek: 305
Basic írta ...

Berci írta ...

...Közben átvettem az új MCV-t helyette.

Érezhető visszalépés az MCV helykínálat szempontjából?

Erre a válaszra én is várok?

-Email-
Vissza az elejére
Krogergo
2018 június 17 vasárnap - 20:21:16
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6381
Be kell ülni mindegyikbe, és ki kell próbálni. Attól függ ki mire veszi. Ha 2 felnőtt és 2 gyereknek eljutni A-ból b-be, akkor egy Sandero is bőven elég. Ha folyamatosan cuccolni kell, akkor a Lodgy sokkal nagyobb mint egy MCV. De ne legyetek már naivak (vagy más döntsön helyettetek?), ez kívülről is látszik.

[ Módosítva 2018 június 17 vasárnap - 20:21:39 ]

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Suprax
2018 június 17 vasárnap - 20:25:18
Suprax

Regisztrált tag #1811

Krogergo írta ...

Be kell ülni mindegyikbe, és ki kell próbálni. Attól függ ki mire veszi. Ha 2 felnőtt és 2 gyereknek eljutni A-ból b-be, akkor egy Sandero is bőven elég. Ha folyamatosan cuccolni kell, akkor a Lodgy sokkal nagyobb mint egy MCV. De ne legyetek már naivak (vagy más döntsön helyettetek?), ez kívülről is látszik.

Köszi a döntést.

-Email-
Vissza az elejére
Krogergo
2018 június 17 vasárnap - 20:37:06
Krogergo

Regisztrált tag #331

Én nem akarok dönteni. De ha a cserén gondolkodsz, jól nézd meg mit veszel. Egy 2013-2014-es és az én 2017-es gyártású Lodgymat összehasonlítva, az összeszerelési minőség sokat romlott az évek alatt. Aki pedig munkás autónak veszi és vállalkozó, annak az ilyen-olyan kedvezmények, lízing, adó leírás stb. az sem biztos, hogy a Dacia a nyerő.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Suprax
2018 június 17 vasárnap - 23:06:22
Suprax

Regisztrált tag #1811

Krogergo írta ...

Én nem akarok dönteni. De ha a cserén gondolkodsz, jól nézd meg mit veszel. Egy 2013-2014-es és az én 2017-es gyártású Lodgymat összehasonlítva, az összeszerelési minőség sokat romlott az évek alatt. Aki pedig munkás autónak veszi és vállalkozó, annak az ilyen-olyan kedvezmények, lízing, adó leírás stb. az sem biztos, hogy a Dacia a nyerő.

Ne kombinálj, .....félre értetted a kérdésemet.
Még a Lodgy vásárlásnál 3 éve ...... elég erősen gondolkodtam az MCV...... innen a kérdés.
Egyszerűen kíváncsi vagyok egy tapasztalatra.

Krogergo írta ...

az sem biztos, hogy a Dacia a nyerő.

És megint a kíváncsiság.
Milyen autó van még, amelyik 4,2 milla környékén kapható, ( disel ) és 7 személyes (vagy nagyon nagy a csomagtartója, ha nem is 7 személyes)?

[ Módosítva 2018 június 17 vasárnap - 23:14:02 ]

-Email-
Vissza az elejére
magiced
2018 június 20 szerda - 07:39:10

Regisztrált tag #2845

Klikk!

bőrüléses lodgy

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
Krogergo
2018 június 27 szerda - 11:21:28
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hamar telik az idő, eltelt az 1 év, így ma volt meg a kötelező szerviz a győri Iniciálnál. ELF FE 5W30 olajat és leeresztő alátét tömítést vittem, a többi anyagot (olajszűrő, pollenszűrő) ők adták. Fáradt olajat elhoztam. Így lett a végösszeg kerekítve 26500Ft, ami szerintem korrekt. Levegőszűrőt előírás szerint csak 60ezer km-nél kell, de én azt kicserélem magamnak, mert már most koszos.
8-ra volt időpontom, rendben tették is a dolgukat. Most cserélték garanciában (ismét, pár hónaposan már kellett cserélni) a vezető oldali első ajtó ablak üveg gumikeretét is. Remélem ez most nem fog elvetemedni.
Illetve plusz ,,pont" amiért észrevették, hogy a csomagtér ajtó bal oldali teleszkópja kikopott, lötyög-kopog a szára. Héten garanciában ezt is cserélik.
Lassan garanciában kicserélik a fél autót, aztán majd csak jó lesz valamikor Következő új Daciám akkor lesz, ha majd látni a gyárban készült videókon minőség ellenőrt is. Marokkóban az szerintem egy darab nincs.

Vissza az elejére
Vasi
2018 június 27 szerda - 15:48:04

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Üzenetek: 500
Krogergo írta ...

Hamar telik az idő, eltelt az 1 év, így ma volt meg a kötelező szerviz a győri Iniciálnál. ELF FE 5W30 olajat és leeresztő alátét tömítést vittem, a többi anyagot (olajszűrő, pollenszűrő) ők adták. Fáradt olajat elhoztam. Így lett a végösszeg kerekítve 26500Ft, ami szerintem korrekt. Levegőszűrőt előírás szerint csak 60ezer km-nél kell, de én azt kicserélem magamnak, mert már most koszos.
8-ra volt időpontom, rendben tették is a dolgukat. Most cserélték garanciában (ismét, pár hónaposan már kellett cserélni) a vezető oldali első ajtó ablak üveg gumikeretét is. Remélem ez most nem fog elvetemedni.
Illetve plusz ,,pont" amiért észrevették, hogy a csomagtér ajtó bal oldali teleszkópja kikopott, lötyög-kopog a szára. Héten garanciában ezt is cserélik.
Lassan garanciában kicserélik a fél autót, aztán majd csak jó lesz valamikor Következő új Daciám akkor lesz, ha majd látni a gyárban készült videókon minőség ellenőrt is. Marokkóban az szerintem egy darab nincs.

Az ön ellenőrzés most a divat ( meg a jövő )!

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
bati
2018 június 28 csütörtök - 21:56:54

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 764
Krogergo írta ...

Octavia, 3 hónapos,ugyanez: teleszkóp.Meg beázik a fényszórója.
Nem visszahívásos,beszállítói hibának mondják.
Majd megrendelik...majd kicserélik.... ez van 6,5 milkáért.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Iszy56
2018 június 29 péntek - 12:51:48
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 685
Ford 1 eves parasodik a jelzo lampa.
Vissza az elejére
szekacsferi
2018 július 07 szombat - 14:41:32

Regisztrált tag #2888
Regisztrált: 2017 augusztus 10 csütörtök - 08:26:17

Üzenetek: 12
magiced írta ...

Szia,
Az egész autóban ez az ajzat ami fordított polaritású, de a csatlakozó óvatosan, de bontható.
Én simán átfordítottam, és ilyen led izzót raktam be.
Look at this on eBay
Klikk!
Vissza az elejére
szekacsferi
2018 július 07 szombat - 15:00:12

Regisztrált tag #2888

szekacsferi írta ...

magiced írta ...

Szia,
Az egész autóban ez az ajzat ami fordított polaritású, de a csatlakozó óvatosan, de bontható.
Look at this on eBay
Klikk!

Vissza az elejére
szekacsferi
2018 július 07 szombat - 18:50:15

Regisztrált tag #2888

szekacsferi írta ...

szekacsferi írta ...

magiced írta ...

Szia,
Az egész autóban ez az ajzat ami fordított polaritású, a csatlakozó óvatosan, de bontható.
Look at this on eBay
Klikk!

[ Módosítva 2018 július 07 szombat - 18:51:49 ]
Vissza az elejére
Suprax
2018 július 23 hétfő - 17:24:19
Suprax

Regisztrált tag #1811

Iszy56 írta ...

Még garanciális kb 1,5 éves Renault Trafic....... garanciába fúrtak egy egy négyes lukat a hátsó lámpa aljára, hogy a benne lötyögő pár deci víz ki tudjon folyni. ( 9 millás autó.)

Már nem garanciális merci. pár éves. 12 hengeres motor , takarékos üzemben csak hat henger megy.
Egyszer csak azt gondolta, hogy ő már sosem használja a 7-12 számú hengereket.
Árajánlat a javításra 14 milla.

Mindenhol meg vannak a problémák.

-Email-
Vissza az elejére
Szita
2018 július 23 hétfő - 20:33:28
Szita

Regisztrált tag #2777

Suprax írta ...

Iszy56 írta ...

Még garanciális kb 1,5 éves Renault Trafic....... garanciába fúrtak egy egy négyes lukat a hátsó lámpa aljára, hogy a benne lötyögő pár deci víz ki tudjon folyni. ( 9 millás autó.)

Már nem garanciális merci. pár éves. 12 hengeres motor , takarékos üzemben csak hat henger megy.
Egyszer csak azt gondolta, hogy ő már sosem használja a 7-12 számú hengereket.
Árajánlat a javításra 14 milla.

Mindenhol meg vannak a problémák.

Ford Fusionon is a lámpa alját kellett kifúrni! A tömítés 9E Ft, de ugyanúgy beázott. Mondjuk az 7-évesen.
Vissza az elejére
steve50
2018 július 24 kedd - 08:45:33
2364 Ócsa Újvilág u 17

Regisztrált tag #2690
Regisztrált: 2016 május 19 csütörtök - 15:30:31

Üzenetek: 76
Dacia Lodgy 2 éves a gyári rádióval van problémám.
A hiba úgy 3 héttel ezelött kezdődöt, egy nagyobb zökkenőnél egyet pukkant a hangszóró majd néma csönd, a kijelző működött látszólag minden rendben, csak nem jön hang a hangszóróból.
Rádió ki/bekapcs. a hiba még mindig fenáll. Gyújtás kikapcs majd vissza s lám a rádió megszólal.
Ezt eljátszotta velem napokon keresztül, töbször is egy nap, annyivel füszerezve a hibát, hogy valamikór még a beprogramozott rádió adókat is elfelejtette újra kelett hangolni.
Szervízt hívtam időpont 2 hét múlva.
közben teltek a napok a rádió hol ment hól nem, mqjd mikor közeledett a szervíz idő "megijedt" és nem csinálta többé a hibát, kvázi megjavult.
A szervíz azt mondta ha a hiba nem áll fenn ne is vigyem mert ügysem tudnak mit csinálni, egyébként meg örüljek, hogy megjavult.
Örültem is egy kerek hétig, majd egy nagyobb döccenőnél a hiba megint előjött, de csak egyszer, azóta egy hete megint jó.
Teljesen tanácstalan vqgyok mit csináljak.
A szervíz nem fogad, közeledik a Horvát nyaralásom, és nagyon félek, hogy útközben rádió nálkül maradok, kint külföldön.
Valaki járt már így, vagy valami tipp, hogy mit nézzek meg, estleg a bejövő +12v voltal van a gond, vagy a rádióval?
Gergő esetleg neked valami tipped?
Vissza az elejére
magiced
2018 július 24 kedd - 21:09:27

Regisztrált tag #2845

Nekem espacen volt hasonló gázadásra elhalkult a rádió és mintha nem lenne adás csak keresett, cdt tompított hangon játszotta le mintha mélyről szólna. Tunert kellett javítani amit Klikk! itt csináltak meg 1 nap altt. pár forrasztás elengedett, csak cumi volt kiszedni a gépből, meg kiméregetni.eleinte csak gázadásra, lejtön csinálta, aztán már szerencse kellett a rádió hallgatáshoz. Szervíz pláne ha garanciális, és keressék meg a bajt. Esetleg felveszed telefonnal, ha sikerül pont elkapni

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
steve50
2018 július 25 szerda - 14:52:03
2364 Ócsa Újvilág u 17

Regisztrált tag #2690
Regisztrált: 2016 május 19 csütörtök - 15:30:31

Üzenetek: 76
magiced írta ...

Nekem espacen volt hasonló gázadásra elhalkult a rádió és mintha nem lenne adás csak keresett, cdt tompított hangon játszotta le mintha mélyről szólna. Tunert kellett javítani amit Klikk! itt csináltak meg 1 nap altt. pár forrasztás elengedett, csak cumi volt kiszedni a gépből, meg kiméregetni.eleinte csak gázadásra, lejtön csinálta, aztán már szerencse kellett a rádió hallgatáshoz. Szervíz pláne ha garanciális, és keressék meg a bajt. Esetleg felveszed telefonnal, ha sikerül pont elkapni

Köszi a választ, telefonon felvenni jó tipp csak kérdés sikerül-e kifogni a pillanatot.
Egyébként még lehet "baztatom"egy kicsit a szervízt elvégre mégiscsak garanciális hiba, s nem mondhatná, hogy nem foglalkozik vele.
Ha van fejlemény majd írok, de azért ha valakinek van valami tippe szívesen fogadom.
Vissza az elejére
Zabhegyező
2018 július 31 kedd - 23:55:42
Zabhegyező

Regisztrált tag #2552
Regisztrált: 2015 március 23 hétfő - 12:39:51

Üzenetek: 62
Sziasztok!

kb 1,5 éve volt először, hogy egy lendületesebb balkanyarban figyelmeztető jelzést (hosszú sípolást) adott a kocsi. A műszerfalra lepillantva (pár másodperccel később, a kanyar után) nem láttam semmi hibajelzést. Először azt hittem a relatíve kevés üzemanyag lötykölődött úgy, hogy bejelzett. (Igazából sosem centizem ki a dieselt, nem tudom, hogy valóban sípolna-e, és ilyen hangot adna-e, ha vészesen kevés lenne...) Aztán 1 hónap múlva egy szintén balkanyarból kigyorsítva megint sípolt. Ekkor majdnem tele volt a tank.
Kollégám szerint ESP; és mivel tél volt, téli gumikkal, és mindkét eset röviddel indulás után, így belenyugodtam. De aztán tavasszal a nyári papucsokon is előjött, többször is. Mindig balkanyar, mindig kigyorsítás, de nem nagy sebességgel. Volt, hogy a kanyarodó sávban vártam, hogy végre legyen egy lyuk a szembe forgalomba, és akkor odalépve + kanyarodva megint megszólalt.
Éves szervizen nem találtak hibakódot (bár több héttel korábban volt az utolsó eset). Beültek mellém, próbaúton nem jelentkezett, pedig lényegesen "vadabbul" próbálgattam előcsalni.
Ma először egyenesben is előjött egy lendületesebb gyorsításnál, 2-esben. (És, nem; nem tiltásig volt forgatva )
Ami még talán közös minden esetben, hogy hosszabb állás után (pl munkából haza indulva) az első pár km-en (mondjuk < 5km) jelentkezik.
Van hogy 1-2 hónapig semmi, máskor meg 1-2 héten belül ismétlődik.

Van ötletetek, hogy mi lehet ez? Más is találkozott ilyennel?
Vissza az elejére
lajo
2018 augusztus 01 szerda - 08:37:43

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 51
Anyósülésen nincs semmi?

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, Renault színséma | korrigált sebesség-, fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve
Vissza az elejére
Suprax
2018 augusztus 01 szerda - 11:29:47
Suprax

Regisztrált tag #1811

Zabhegyező írta ...

Sziasztok!

kb 1,5 éve volt először, hogy egy lendületesebb balkanyarban figyelmeztető jelzést (hosszú sípolást)

Én is anyósülés biztonsági öv figyelmeztetésre gondolok.

-Email-
Vissza az elejére
Zabhegyező
2018 augusztus 01 szerda - 12:02:28
Zabhegyező

Regisztrált tag #2552
Regisztrált: 2015 március 23 hétfő - 12:39:51

Üzenetek: 62
Megérte megkérdezni; mert, ha hülyének is érzem most magam, hátha megoldódik

- Doktor Úr! Ha itt nyomom itt fáj, ha ott nyomom ott fáj, ha emitt akkor emitt...
- Jah, kérem. Magának el van törve az ujja!

Szóval erre nem sült el a fejem...
Figyelek majd, de szerintem igazatok lesz!
Vissza az elejére
gombi
2018 augusztus 10 péntek - 21:18:57
gombi

Regisztrált tag #2226
Regisztrált: 2013 április 02 kedd - 15:44:11

Üzenetek: 14
Sziasztok!

Én a Mesterrel kiköttettem az öv csipogást, hogy ne 3 másodpercem legyen mindenre induláskor. Azóta kisimultak a ráncaim, megnyugodtam.
De viccet félre téve engem is tréfált már meg az anyósülésen hagyott csomag. Illetve még a kézifék csipoghat. Mivel kipörgésgátlóm nincs, arról nem tudok nyilatkozni.
Esetleg alacsony fékfolyadék, vagy olajszint?

Péter

[quote]
Sziasztok!

kb 1,5 éve volt először, hogy egy lendületesebb balkanyarban figyelmeztető jelzést (hosszú sípolást) adott a kocsi.

Száguldunk és Félünk!

Vissza az elejére
magiced
2018 augusztus 18 szombat - 13:19:26

Regisztrált tag #2845

Meg tudja valaki mondani hány km után cseréltet olajat a dacia?
mert egy évet mondtak, de van km is a kötelző szervízhez?

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
lajo
2018 augusztus 18 szombat - 14:09:59

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 51
20000 km de ha jót akarsz, inkább 10 körül cseréled.

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, Renault színséma | korrigált sebesség-, fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve
Vissza az elejére
magiced
2018 augusztus 18 szombat - 14:37:12

Regisztrált tag #2845

köszönöm
egy közti csere már volt, most 17000km nél jár. Csak hivatalosan még nem volt olajcsere. De akkor bejelentkezem, mert a maradék is meglesz hamarabb
de én is hiszek a 10ezres olajcserében

1.5 dci stepway
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF