A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
bernhaft
2019 május 02 csütörtök - 12:05:12
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Üzenetek: 340
RayD írta ...

bernhaft írta ...

Jól említetted , a listaára.
Az autók ebben az árkategóriában nem listaáron mennek el.
Amúgy sem jön ki 2 MCV belőle , sehol nem 3 millió egy MCV használható
motorral és felszereltséggel.
( komolyan gondolná bárki 3 gyerekkel az alap ezres motort ? )
Egyébként is arról írtam hogy a családtámogatás miatt 2,5 millió egy
7 személyes autóra a kedvezmény. .
Egy Lodgy így újonnan max 2.5 millió egy Scanic alku nélkül is 3,5-4 millió

Hol írta egyébként Tömegközlekedő, hogy 3 gyereke van? Én úgy láttam, hogy csak te hoztad be a képbe.

A Logan/Logan MCV-t inkább a Clio/Megane családhoz kell hasonlítani, legalábbis méretben a kettő között van.

A Lodgy Stepway hasonlítható Scénichez/Grand Scénichez, de utóbbiak divatosabbak/SUV-osabbak. Úgy láttam (tavaly) a kiállított Grand Scénicben, hogy a 3. üléssora annak kevésbé használható, mint a Lodgyé, amikor azt néztem még a Logan vásárlása előtt. Előny viszont, hogy tolható a középső sor, így ha nincs 6.-7. utas, akkor egész jó a lábtér a 2. sorban, 7 embernél viszont a 2-3. sor is szűkös.

A minőség nem egy osztály, de az ár sem (7 ülés Lodgy vs. 7 ülés Grand Scénic). Persze kiállítva szinte a top modell volt, szép, szép, tényleg minőségibb az érzés elsőre, de azért a sorok között a 10 millás Grand Scénicben is megtalálsz néhány "Dacia"-s részletet, kopogós műanyagot, ami így kijózanító volt. Meglátjuk mi lesz a végső döntés, ha élni fogunk mi (is) a 2,5 milliós támogatással, de egyelőre eléggé Lodgynak áll vásár: csak lenne inkább tolóajtaja, az praktikusabb lenne.

Dehogy hoztam , miért tennék ilyet.

"
Azért választottam ezt az autót annak idején, mert Budapest belvárosiként és háromgyerekesként az volt a fontos, "

Nálam ezt azt jelenti hogy 3 gyereke van .

Én pedig semmit nem hasonlítottam semmmihez, csak azt nem értettem valaki miért vásárol
3,5 millióért egy MCV-t , ha egyébként olcsóbban, vagy akár azonos áron jut hozzá egy nagyobb méretű , teljesítményű , komfortszintű autóhoz , tök mindegy első körben hogy az mi ( Lodgy, Scenic,
vagy bármi más )

Ha nincs 3 gyerek , vagy valami miatt nem jogosult , akkor persze nem aktuális amit írtam.
Vissza az elejére
RayD
2019 május 02 csütörtök - 14:06:25
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 540
bernhaft írta ...

"Azért választottam ezt az autót annak idején, mert Budapest belvárosiként és háromgyerekesként az volt a fontos, "

Nálam ezt azt jelenti hogy 3 gyereke van .

Én pedig semmit nem hasonlítottam semmmihez, csak azt nem értettem valaki miért vásárol
3,5 millióért egy MCV-t , ha egyébként olcsóbban, vagy akár azonos áron jut hozzá egy nagyobb méretű , teljesítményű , komfortszintű autóhoz , tök mindegy első körben hogy az mi ( Lodgy, Scenic,
vagy bármi más )

Ha nincs 3 gyerek , vagy valami miatt nem jogosult , akkor persze nem aktuális amit írtam.

Jogos, ezt nem láttam , illetve "3 gyerek"-re kerestem rá, így nem találta meg.
3 gyerekkel eddig szűkösen de játszott a Logan, de júliustól a 2,5 millióval nyilván a Lodgy a kézenfekvő szerintem is.

[ Módosítva 2019 május 02 csütörtök - 14:07:11 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2019 május 02 csütörtök - 22:06:09
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6648
Egy Lodgy vált ma jobban felszereltté. De ugyan ez megtehető a többi Dacia modellnél is.
Egy új gyári Medianav Evolution készülék került bele a Bluetoth rádió helyére. A két készülék mérete teljesen kompatibilis egymással, csatlakozói megegyeznek, így nem kell átalakítani semmit. Csupán a fejegység tetejére kerül egy gyufásdoboz méretű mágnestalpas GPS antenna utólag.
A készülék a legújabb teljes Európa csomaggal rendelkezik, és rajta van a külön megvásárolható bővebb POI (hasznos helyek) adatbázis is. Gyári márkaszervizes diagnosztikai készülékkel a Medianavot alvázszám szerint hozzá kell konfigurálni az autóhoz. Ez is megtörtént, illetve a tolató kamera funkció beaktíválása, mert az is lett hozzá beszerelve. Gyárival ellentétben ez középen van.
Ez a Medianav olyan funkciókat is tud, amire egyébként gyárilag nem lenne képes. Van rajta magyarországi TMC útinfó szolgáltatás is, színes Renault menü mint a Renaultokban, DrivingEco ikon, hogy a navigáció funkciói egyszerűbben használhatóak legyenek, egy ikon alól. Mutat GPS alapú sebességet, és tenger szint feletti magasságot is. Továbbá figyelmeztet a Magyarországi VÉDA (fixen telepített) traffipaxokra i, és rajt van az Európai sebességmérő adatbázis is.
Lodgyknál a gyárilag a bal hátsó lámpában nincs tolató lámpa, azonban a helye megvan. Ügyfél kérése volt, hogy ezt is tegyem működő képessé. Így kifúrtam a búrát, az égő tartó panelbe bekerült a plusz gyári fém pöcök, a csatlakozóba a plusz PIN, és át lett kábelezve a túloldali lámpától.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
norby
2019 május 02 csütörtök - 22:36:26

Regisztrált tag #3039
Regisztrált: 2018 október 15 hétfő - 15:47:39

Üzenetek: 10
Ez az Androidos Medianav?
Vissza az elejére
Krogergo
2019 május 03 péntek - 09:38:56
Krogergo

Regisztrált tag #331

norby írta ...

Ez az Androidos Medianav?

Nem, olyan nincs is
Ezzel sokan tévhitben élnek. A most jövő újak sem androidosak, csak van rajtuk Android Auto alkalmazás. Ezzel nem lehet a teljes telefont tükrözni, csupán megy róla pl. pár online navi. Azonban ha valaki ez utóbbira vágyik, egyszerűbb telefonon vagy tableten használni, mert az a Medianavra ,,áttükrözött" navi eléggé csökkentett, információ hiányos állapotban fut csak.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 május 03 péntek - 12:50:20
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086
Regisztrált: 2019 április 23 kedd - 15:32:40

Üzenetek: 17
Sziasztok!

Nem idézek be az az előzőkből, mert túl hosszú lenne. Köszönöm a sok hozzászólást!

Miért veszek MCV-t?
1. nagyon tetszik
2. kényelmes
3. benzinesre váltok
4. nagyobb a lábtér, mint a Lodgyban.
5. mert megérdemlem.

Miért adom el a Lodgyt?
Kényszerből vettem. Akkor az kellett és csak ez volt a szalonban.
1. nem szeretem a dízelt
2. nem szeretem a színét
3. Nagy autó, de kisebb benne a lábtér, mint az MCV-ben. 186cm magas vagyok.A Lodgy igazából inkább magas, de arra meg nincs szükségem, hogy a fejem felett legyen még 10-15cm hely.
4. egy alkalmat kivéve soha nem használtuk a 3. üléssort.
5. nem sikerült megszeretnem.

Más, drágább autókon nem is gondolkodtam. Szívem szerint elektromos autót vennék, ha lenne rendes mérete és hatótávja, és nem lenne túlárazott.

Beültem komolyabb Renault-okba (hogy kell ezt írni?), de nem hatottak meg 6-10-12 milliókért. Egyszerűen nem adnak annyival többet. Szerintem a Dacia egy szuper autó. Kopogós műanyagok? Kit érdekel? Ki az, aki fogdossa a műszerfalat?

Nekem az új Dacia vétel egy kicsit trollkodás is a család, a szomszédok és az ismerősök előtt, akik lesajnálják.

Kipróbáltam alaposan a 0,9 Tce-t. Nekem teljesen megfelel.

Szerk:
Ja! Még felmerült a nagycsaládos kedvezmény. igen, jogosult vagyok. 2022 decemberében be is adom az igénylést, ha megfelelőek lesznek a feltételek, de addig is megnézem, mi lesz a vége. Sok ott a kérdőjel. Majd megveszem az akkori elektromos, 7 üléses Lodgy-t, vagy Duster-t.

Bár... Az akkuk méretét, fajlagos kapacitását nem lehet korlátlanul növelni. Addigra remélem sorozatérett lesz a hidrogént helyben előállító, ilyen hajtású autó.

[ Módosítva 2019 május 03 péntek - 13:00:38 ]
Vissza az elejére
lajo
2019 május 04 szombat - 00:10:43

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 91
Tömegközlekedő írta ...
Beültem komolyabb Renault-okba (hogy kell ezt írni?

Renault-kba

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
DQM
2019 május 04 szombat - 11:06:56

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Üzenetek: 199
Így bizony.
Vissza az elejére
Bisonte
2019 május 04 szombat - 12:46:44

Regisztrált tag #2895
Regisztrált: 2017 augusztus 31 csütörtök - 11:25:37

Üzenetek: 63
Tömegközlekedő írta ...

Miért veszek MCV-t?

Szia! Én MCV-t hajtok két éve (hozzászoktam már). Mikor nemrég a budakalászi szalonban beültem egy személyszállító Dokkerbe az MCVnél megszokottnál nagyobbnak találtam a vezető részére szánt teret (lábteret is beleértve), tetszett is nagyon. Mivel az az autó a C oszlopig gyakorlatilag a Lodgyval azonos kialakítású (csak még magasabb) ezért felkaptam a fejem a fordított véleményedre. Az üléspozíció a Dokker/Lodgy-ban "teherautósabb" mint az MCVben, talán ez okozza az érzéki csalódást valamelyikünknél.
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 május 04 szombat - 13:55:36
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086
Regisztrált: 2019 április 23 kedd - 15:32:40

Üzenetek: 17
Lajo, DQM! Köszi! Kicsit elbizonytalanodtam.Enyhén látássérült vagyok. Nekem így volt könnyebb kiolvasni.

Bisonte írta ...

Tömegközlekedő írta ...

Miért veszek MCV-t?

Szia! Én MCV-t hajtok két éve (hozzászoktam már). Mikor nemrég a budakalászi szalonban beültem egy személyszállító Dokkerbe az MCVnél megszokottnál nagyobbnak találtam a vezető részére szánt teret (lábteret is beleértve), tetszett is nagyon. Mivel az az autó a C oszlopig gyakorlatilag a Lodgyval azonos kialakítású (csak még magasabb) ezért felkaptam a fejem a fordított véleményedre. Az üléspozíció a Dokker/Lodgy-ban "teherautósabb" mint az MCVben, talán ez okozza az érzéki csalódást valamelyikünknél.

Csalóka bizony. Anatómiailag is különbözhetünk. Nekem az MCV kényelmesebb.
Utasoldalon is jobban bejön az MCV. Nem veri a sípcsontomat a kesztyűtartó.
Hátul nem nagyon ültem, de ott a tesztek mondják nagyobbnak az MCV-t. Azt hiszem, kicsit hátrébb is van a második üléssor.

Vissza az elejére
Sheme
2019 május 09 csütörtök - 08:38:13

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1045
Tömegközlekedő írta ...

Sziasztok!

Nem idézek be az az előzőkből, mert túl hosszú lenne. Köszönöm a sok hozzászólást!

Miért veszek MCV-t?
5. mert megérdemlem.

(Egyetértés- rasztercsík... már ha mond valakinek ez utóbbi valamit...)

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
andrej
2019 május 09 csütörtök - 14:30:19

Regisztrált tag #3045
Regisztrált: 2018 november 16 péntek - 07:04:54

Üzenetek: 13
Na végre.Vége lett a jogi herce hurcának.Ma sikerült kifizetnem az autót.A szerintem sok a kereskedő szerint belefér csúszás miatt.de kaptam 127000ft kedveznényt a vételárból.Nagy küzdelem volt de megérte hogy nem tudták ingyen meguszni.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 május 09 csütörtök - 21:51:21
Krogergo

Regisztrált tag #331

Gratulálok, hogy sikerült jogaid érvényesíteni! Érdemes lenne a konkrét sztorit (eljárási ügymenetet) is leírnod, sokan tanulhatnak belőle.

Vissza az elejére
andrej
2019 május 10 péntek - 18:41:48

Regisztrált tag #3045

Megpróbálom ,de nem vagyok jogász csak szakács.

Előzmények: 2018.12.01-én a nagykanizsai kereskedésükben rendeltem 1 Dacia Lodgy 1.6 SCE 100 személygépkocsit Arctic felszereltséggel.
Melyben Ön mint Szállító Kötelezettséget vállalt, hogy ezt a fent nevezett gépjárművet részemre 1019.02.20-ig leszállítja.Ez 2019.03.26-ig nem történt meg.
A kereskedés részéről ez időben egyszer sem kaptam semmiféle tájékoztatást az esetleges csúszásról illetve annak okáról.2019.03,25-én telefonon keresve az értékesítők,annyit sikerült kideríteni majd talán 16.-20. hét közt várható az autó.Közöltem vele ez felháborító.Mire az értékesítő azt mondta keresem a Renault Hungáriát.Megtörtént. Közölték velük nem vagyok szerződéses viszonyban.Annál inkább Önökkel.
A hosszúra nyúlt nem teljesítési időszak miatt közben már megváltam lecserélésre érett autómtól,de az autó mint olyan használati ezköz melyre szükségünk is lenne.(gyermekek iskolába juttatása,különféle edzések,versenyek) ezeket legtöbbször különböző kölcsön járművekkel helyi tömegközlekedéssel,taxiva l kell megoldani.Ezzel sok kellemetlenséget és +anyagi terhet is rónak rám.
Kérdésem a Szállító miért nem tesz eleget szerződésben vállalt kötelezettségének?Mikor fog ténylegesen megérkezni az autó?miért nem lett módosítva a szerződésem?Az eddig felmerült illetve a teljesítésig még hátralevő időben keletkezett +anyagi többlet kiadások miatt,milyen anyagi kártalanítást ajánl a Kft?

A fogyasztóvédelemhez ne forduljon senki ez nem az Ő hatáskörük.
Csak is a békéltető testület lehet megoldás(minden megyeszékhelyen ill. megye jogu városban).Igy telefonon meg kerestem őket,hogy van INGYENES jogsegély szolgálat amit biztosan ügyvéd ad.Aki kiokositott.Kellet küldenem felszólitást a gazdálkodó felé hogy miért nem kapom meg az autót stb.és bekértek minden iratot még az e-mail-okat is.arra azért helhivnám mindenki figyelmét hogy ahány autó kereskedés annyi féle szerződés van forgalomban.Nos elbirálták és kitűztek 1 meghalgatást a területileg illetékes kamaránál.Ez fontos ha van a gazdálkodónak telephely ahol élsz akkor oda mármint nem a telephelyre hanem a hivatalba.az teljesen mind1 hogy hol van a székhelye.Természetesen hetek teltek el de a cég felől nem keresett senki.Aztán derült égből megjött az autó,1 héttel a kitüzött tárgyalási naptól.Nem vettem át kivárom azt a kis időt.Kaptam 1 mailt az ügyvédtől(aki egyepként korrekt volt egész végig),hogy igy okafogyottá vált a dolog.Elmondtam fent tartom követelésemet és 1 kb. összeget is mondta.továbitotta,5 napig rágódtak rajt.Majd elfogadták.Ki is fizettem kedden átvétel

hát ennyi
Vissza az elejére
Basic
2019 május 11 szombat - 07:57:04
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2752
andrej írta ...

...nem vagyok jogász csak szakács...

Vannak olyan vélemények, hogy a szakács a hasznosabb szakma...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Tintus
2019 május 12 vasárnap - 22:47:04

Regisztrált tag #3061
Regisztrált: 2019 január 04 péntek - 10:30:56

Üzenetek: 24
Van mikor hasznos a makacsság ! Igazad van !
Vissza az elejére
andrej
2019 május 13 hétfő - 17:34:50

Regisztrált tag #3045

Esetlegesen tudnátok abban segiteni hogy átvételkor mire kell odafigyelni fokozottan.Régebben olvastam itt 1 listát de sehol nem találom.
Vissza az elejére
Plömplöm
2019 május 31 péntek - 18:51:15
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 153
nna, megrendeltem ma egyet, készletről. az alap zenedolog van benne, azaz nem a taccsos csoda. kérdés: próbálta-e már valaki zenelejátszásra bírni bluetooth-on keresztül? azaz nem csak hfp, hanem mondjuk a2dp. a manuálja elérhető valahol az interneten? köszi

---
(mcv 2008 1.6-16v 7személy)
lodgy 2019 1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
Ezüsthíd
2019 június 01 szombat - 12:59:43

Regisztrált tag #2667
Regisztrált: 2016 március 22 kedd - 11:53:55

Üzenetek: 116
Plömplöm írta ...

nna, megrendeltem ma egyet, készletről. az alap zenedolog van benne, azaz nem a taccsos csoda. kérdés: próbálta-e már valaki zenelejátszásra bírni bluetooth-on keresztül? azaz nem csak hfp, hanem mondjuk a2dp. a manuálja elérhető valahol az interneten? köszi

Szia!
Gratulàlok,nekem is az egyszerűbb lejátszó van benne,a telefonról tökéletesen jàtsza a zenét.
Szép hétvégét kívánok!
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF