A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Sam Joe
2019 március 30 szombat - 12:47:14

Regisztrált tag #3047
Regisztrált: 2018 november 26 hétfő - 13:38:09

Üzenetek: 16
Rendelhető már az SCe 130 motor is. Konkrétan rákérdett az értékesítő, hogy melyik benzinessel szeretném.
Vissza az elejére
RayD
2019 március 30 szombat - 20:12:12
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 532
Sam Joe írta ...

RayD írta ...

Akinek van tavaly nyár utáni 7 üléses Lodgyja meg tudná nézni? Videókban én sem láttam még és fotókon sem látszott igazán, hogy most egyben vagy külön van-e az ülőfelület.

Megnéztem! Külön van. Két különálló ülés a harmadik sor, nem úgy mint akár a leírásban. Az egyik - az anyósülés oldalán lévő - utazópozícióban volt, a másik - a vezetőülés oldalán lévő - behajtogatva. És sokkal kisebbre összehajtogatottnak tűnik, mint a leírásban. Egyértelműen két, külön egység.

Ez jól hangzik. Köszönöm.

Vissza az elejére
andrej
2019 április 01 hétfő - 20:21:35

Regisztrált tag #3045
Regisztrált: 2018 november 16 péntek - 07:04:54

Üzenetek: 10
RayD írta ...

Sam Joe írta ...

RayD írta ...

Akinek van tavaly nyár utáni 7 üléses Lodgyja meg tudná nézni? Videókban én sem láttam még és fotókon sem látszott igazán, hogy most egyben vagy külön van-e az ülőfelület.

Megnéztem! Külön van. Két különálló ülés a harmadik sor, nem úgy mint akár a leírásban. Az egyik - az anyósülés oldalán lévő - utazópozícióban volt, a másik - a vezetőülés oldalán lévő - behajtogatva. És sokkal kisebbre összehajtogatottnak tűnik, mint a leírásban. Egyértelműen két, külön egység.

Decemberben rendeltem az enyémet 5 üléses de a kereskedésben csak 7 üléses volt abban már külön lehetett kezelni a 3.sor üléseit.
Vissza az elejére
Sheme
2019 április 02 kedd - 08:29:38

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1033
Sziasztok!

Egy ismerősöm beugrana a CSOK-os autóvásárlásba és mit ad Isten, Loncsit venne. Kizárólag benzinest. Mondtam neki, az 1.6-os elnyűhetetlen darab, de ha páran beülnek és még csomagok is lennének, az érdi emelkedő kihívást fog jelenteni neki.

A következőket szeretném tőletek megtudni:

- a 7 személyes változatnak ugyan olyan kapacitású a légkondija, mint az 5 személyesnek?

- ha valaki próbálta már a 130 Le-s Duster-t, jóval "erősebbnek" találta, mint az 1.6-os motorral szerelt változatot? (Csak mondom, érzésre az 1.4-es Logan puhább, mint az 1.5 DönCI-s, 75Le-s változat, bár lehet, megszoktam, h nem kell kihúzatni a motor, 2000 körül már lehet pakolni a következő fokozatot.)

- van-e hátsó légbeömlő a Loncsiban? Vagy csak a helye van meg és be kell tenni a megfelelő csöveket, h hátra is jusson a klíma áldásos hatásából?

- érdemes-e gyárilag tolatókamerával kérni? Vagy a nem reklámozható kollégát felkérni a tk beszerelésére?

Úgy nagyjából ennyi.

Majd' elfeledtem: most néztem a dacia.hu honlapon, az árlistában már van 130Le-s motorral rendelhető Loncsi, igaz, a konfigurátorban még nem érhető el.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
QP1975
2019 április 02 kedd - 10:18:57

Regisztrált tag #3081
Regisztrált: 2019 április 02 kedd - 08:40:27

Üzenetek: 3
Sziasztok,

Az index fórumok között találtam egy Lodgy-val foglalkozó fórumot, oda küldtem a lenti levelet. Ide is elküldöm. Amennyiben kiderül, hogy mindkét fórumot ugyanazok olvassák, akkor kérlek jelezzétek és csak az egyiket használom a jövőben.

Szóval, most tervezünk egy új Lodgyt vásárolni és egy kérdésem lenne, amivel kapcsolatban a kereskedőnek nem volt tapasztalata. Az új medianav felületre elméletileg tudom tükrözni a telefont, de nem tudom, hogy a gyakorlatban működni fog-e. Sajnos nem tudtuk kipróbálni.

Van itt olyan aki használja ezt a funkciót vagy ismer olyant, aki használja? Ami érdekelne, hogy van-e pl olyan telefon amivel biztosan működik vagy biztosan nem.

Köszönöm előre is a válaszokat!
Vissza az elejére
macilka
2019 április 02 kedd - 15:46:50
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2890
TECHROAD
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 03 szerda - 23:50:59
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6609
QP1975 írta ...

Sziasztok,

Az index fórumok között találtam egy Lodgy-val foglalkozó fórumot, oda küldtem a lenti levelet. Ide is elküldöm. Amennyiben kiderül, hogy mindkét fórumot ugyanazok olvassák, akkor kérlek jelezzétek és csak az egyiket használom a jövőben.

Szóval, most tervezünk egy új Lodgyt vásárolni és egy kérdésem lenne, amivel kapcsolatban a kereskedőnek nem volt tapasztalata. Az új medianav felületre elméletileg tudom tükrözni a telefont, de nem tudom, hogy a gyakorlatban működni fog-e. Sajnos nem tudtuk kipróbálni.

Van itt olyan aki használja ezt a funkciót vagy ismer olyant, aki használja? Ami érdekelne, hogy van-e pl olyan telefon amivel biztosan működik vagy biztosan nem.

Én vagyok ott a loganos
Azért a teljes tükrözéstől ez elég messze van. Tudsz Google nevit, vagy Wazze-t használni, de pll bonyolultabban mint a telefonon. Így egyenlőre nem sok értelmét látom. Igaz a gyári navija nem online, de sokkal egyszerűbben kezelhető, jobb.
Samsung telefonokat nem ajánlom, sok ügyfelem Medianavjának nem tetszik több Samsung típus sem, bluetooth kommunikációsa problémák vannak. Miközben olcsó kínai okostelefonokkal is tökéletesen működik.
Én Győr mellett vagyok, ha gondolod, és eljössz, nálam ki tudod próbálni ezt a legújabb fajta Medianavot (is), meg ráteszem a telefonodra a szükséges ,,cuccot".

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
QP1975
2019 április 04 csütörtök - 10:40:25

Regisztrált tag #3081

Krogergo írta ...

QP1975 írta ...

Sziasztok,

Én vagyok ott a loganos
Azért a teljes tükrözéstől ez elég messze van. Tudsz Google nevit, vagy Wazze-t használni, de pll bonyolultabban mint a telefonon. Így egyenlőre nem sok értelmét látom. Igaz a gyári navija nem online, de sokkal egyszerűbben kezelhető, jobb.
Samsung telefonokat nem ajánlom, sok ügyfelem Medianavjának nem tetszik több Samsung típus sem, bluetooth kommunikációsa problémák vannak. Miközben olcsó kínai okostelefonokkal is tökéletesen működik.
Én Győr mellett vagyok, ha gondolod, és eljössz, nálam ki tudod próbálni ezt a legújabb fajta Medianavot (is), meg ráteszem a telefonodra a szükséges ,,cuccot".

Szia,

Köszi a választ. Huawei telefonom van. Akkor jól értem, hogy ez úgy működik, hogy a telefonon lévő navit látom az autóban található felületen, csak kevésbé felhasználóbarát módon? Általában Google-t használok, ha szükségem van rá. Mivel több hónap múlva lesz egyáltalán autó, így egyelőre csak gyűjtöm az infókat, de jó tudni, hogy van egy szakértő itt a fórumon. Én Budapesthez közel lakom, de ha meglesz az autó, akkor szerintem majd keresni foglak.

Üdv,
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 04 csütörtök - 11:37:39
Krogergo

Regisztrált tag #331

Csak Daciákkal foglalkozom, autószerelő munka, elektromosság, softver. Ha valamiben tudok segíteni, keress itt a klub oldalon.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
QP1975
2019 április 04 csütörtök - 16:02:06

Regisztrált tag #3081

Krogergo írta ...

Csak Daciákkal foglalkozom, autószerelő munka, elektromosság, softver. Ha valamiben tudok segíteni, keress itt a klub oldalon.

Amikor majd meglesz az autó szerintem keresni foglak. Köszönöm
Vissza az elejére
speki1982
2019 április 09 kedd - 18:30:08

Regisztrált tag #2766
Regisztrált: 2016 november 07 hétfő - 13:22:01

Üzenetek: 50
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, hátha valaki tud mondani okosat. Néhány hónapja vettem észre, hogy a Lodgy kormánya nem áll "egyenesen", azaz középen, hanem pár fokkal balra esik a kormányközép. Ez lényegben azt okozza, ha egyenes úton megy az autó és ha a kormányt középállásban tartom, akkor megindul a kocsi jobbra (most az oldalszelet ne kalkuláljuk bele, az abroncsnyomások rendben vannak, a hiba téli és nyári guminál egyformán előjön).

Jeleztem a problémát a kereskedésben, ott rögtön ellenőrizték a futóművet, a bal első keréknél a normáltól eltérő értékeket mért a számítógép, utánaállították, ekkor viszont már a kormányközép jóval nagyobb szögben állt balra, végül egy hét múlva ezt is orvosolták. Garanciában természetesen.
Nem lett tökéletes, még mindig volt egy kis eltérés, visszamentem, állították, rövid próbaút, megint állítás, most biztos jó lesz. Néhány hét és párszáz kilométer után megismétlődött a probléma, csak akkor már jobbra(!!!) állt egy kicsit, tehát mégsem sem volt tökéletes. Nem tűnik nagy hibának, de hosszabb úton rendkívül zavaróvá vált, mintha folyamatosan ellen kellene tartani a kormánynak.

Elvittem egy másik szervizbe az időközben előjött szokásos labdaszonda hiba miatt, kértem, ha már úgyis ott kell hagyni az autót, a kormányt is nézzék meg. Elmondtam MINDENT a problémáról, oké, megnézik. Ma vissza a kocsiért, ok, megcsinálták, szonda, kormány rendben, mehetsz. Szerencsére nem került itt sem pénzbe.
Hazaérve vettem észre, hogy a kormány ugyanabban a rossz állásban van, ahogy bevittem, viszont valamit mégis buheráltak rajta, mert nehezebben lehet tekerni, mintha kicsit felkeményedett volna. Ez leginkább parkoláskor tűnt fel.

Kérdésem: mi a francot csináljak? Vigyem vissza, vagy van a szomszédban egy autószerelő szaki és vele nézessem meg? Nem olyan bonyolult a kormányösszekötőt állítani (merthogy szerintem ez a titok nyitja), egy kulccsal simán utána lehet állítani és a próbakörök is helyben megvannak.

Úgy belebuheráltak, nemhogy az eredeti problémát nem oldották meg, hanem egy újabbat generáltak. A kocsival 40 ezret mentem eddig, nem mentem bele nagyobb kátyúba, csak a szokásos magyar utakon hajtom, a gumik rendben vannak, egyéb gondja nincs az autónak.

Köszi!

Vissza az elejére
speki1982
2019 április 09 kedd - 18:31:53

Regisztrált tag #2766

speki1982 írta ...

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, hátha valaki tud mondani okosat. Néhány hónapja vettem észre, hogy a Lodgy kormánya nem áll "egyenesen", azaz középen, hanem pár fokkal balra esik a kormányközép. Ez lényegben azt okozza, ha egyenes úton megy az autó és ha a kormányt középállásban tartom, akkor megindul a kocsi jobbra (most az oldalszelet ne kalkuláljuk bele, az abroncsnyomások rendben vannak, a hiba téli és nyári guminál egyformán előjön).

Jeleztem a problémát a kereskedésben, ott rögtön ellenőrizték a futóművet, a bal első keréknél a normáltól eltérő értékeket mért a számítógép, utánaállították, ekkor viszont már a kormányközép jóval nagyobb szögben állt balra, végül egy hét múlva ezt is orvosolták. Garanciában természetesen.
Nem lett tökéletes, még mindig volt egy kis eltérés, visszamentem, állították, rövid próbaút, megint állítás, most biztos jó lesz. Néhány hét és párszáz kilométer után megismétlődött a probléma, csak akkor már jobbra(!!!) állt egy kicsit, tehát mégsem sem volt tökéletes. Nem tűnik nagy hibának, de hosszabb úton rendkívül zavaróvá vált, mintha folyamatosan ellen kellene tartani a kormánynak.

Elvittem egy másik szervizbe az időközben előjött szokásos labdaszonda hiba miatt, kértem, ha már úgyis ott kell hagyni az autót, a kormányt is nézzék meg. Elmondtam MINDENT a problémáról, oké, megnézik. Ma vissza a kocsiért, ok, megcsinálták, szonda, kormány rendben, mehetsz. Szerencsére nem került itt sem pénzbe.
Hazaérve vettem észre, hogy a kormány ugyanabban a rossz állásban van, ahogy bevittem, viszont valamit mégis buheráltak rajta, mert nehezebben lehet tekerni, mintha kicsit felkeményedett volna. Ez leginkább parkoláskor tűnt fel.

Kérdésem: mi a francot csináljak? Vigyem vissza, vagy van a szomszédban egy autószerelő szaki és vele nézessem meg? Nem olyan bonyolult a kormányösszekötőt állítani (merthogy szerintem ez a titok nyitja), egy kulccsal simán utána lehet állítani és a próbakörök is helyben megvannak.

Úgy belebuheráltak, nemhogy az eredeti problémát nem oldották meg, hanem egy újabbat generáltak. A kocsival 40 ezer km van, nem mentem bele nagyobb kátyúba, csak a szokásos magyar utakon hajtom, a gumik rendben vannak, egyéb gondja nincs az autónak.

Köszi a válaszokat!

[ Módosítva 2019 április 09 kedd - 18:32:18 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 09 kedd - 21:43:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Elvileg valóban az axiálcsukló menetes szárával kell állítani.
Sok múlik azonban azon is, milyen a gépük.
Én évekig az egyik legnagyobb ilyennel is foglalkozó szervizbe hordtam az autókat futómű állításra. Volt, hogy én csináltam a padon. Lézeres gépük van, folyamatosan kalibrálva, új szoftverekkel feltöltve az újabb autók miatt. Guminyomások, magasságok minden ellenőrizve, szervókormány járó motornál bemozgatva, úgy pozícionálva közép állásba. A sok közül még is volt évente pár db autó, amit a próbakör után vissza kellett tenni a padra. Ha pl. egy autónak a hátsó futóművével van probléma, akkor hiába áll elöl minden jól,és a kormányközép is pontos, az autó akkor is el fog húzni oldalra. Ezt akkor ott a szaki kiszámolta papíron, és annyival elállította az elejét, hogy menet közben jó legyen.
Történt azonban lassan egy éve, hogy nem tudták a szokásos SOS módon csinálni a vitt ügyfél autómat. Kénytelen voltam telefonon másik helyet keresni, egy volt Renault-os alkalmazott segített. Egy kisebb viszonylag új, jól felszerelt műhelyben, egy még drágább, még újabb, más paddal dolgoznak. Úgy megtetszett, hogy azóta csak oda járok. Pedig drágábbak is, azonnalra se tudom vinni (időpontot kell kérnem nekem is), de azóta mind elsőre jó lett! Sokat futott, öreg autók is.
Tehát én azt javaslom, először nézesd meg a ,,bejáratott" szakiddal, hogy tényleg rendben van e. Én az új Lodgymat átvétel napján rögtön padra tettem, mert tudtam, hogy a jobb hátuljának soknak gyárilag gondja van, mint ahogy az előző MCV-knek is. Ráadásul az enyém odacsaphatták valahova, mert a kormány közép is 11óránál volt. Így nekem az új autónál hátul hézagolni kellett, elöl kormány közepet és összetartást állítani. ami még szomorúbb, hogy a csavart is kellett esztergáltatnom, hogy a dőlésszög állítható legyen (gyárilag fix), mert egyik határértéken, másik jóval határértéken túl volt.
Ha meggyőződtetek róla, hogy valóban minden jól áll, és még is elhúz, az lesz a nehezebb sztori. Elő szokott ugyan is fordulni a kormánymű, és az elektrohidraulikus szervo egység hibája is. Ez garanciális, csak kérdés elismerik e.

Vissza az elejére
speki1982
2019 április 11 csütörtök - 07:40:23

Regisztrált tag #2766

Köszi Gergő a választ, gép hiányában a szakim nem merte elvállalni az állítgatást, úgyhogy vissza a szervizbe. Legfeljebb elviszem egy próbakörre a szerelőt, hogy érezze a ritmust: ferdén álló, felkeményedett kormánnyal megyünk egy kört az autópályán a ma reggeli erősebb oldalszélben, amire ez a böhöm kocsi amúgy is eléggé allergiás... hát, egy új élmény lesz neki biztosan.

De ha az abroncsnyomáson, vagy valami máson kezd el vakarózni hóttbiztos, hogy elviszem az autót egy profi futóműveshez, ahogy te tetted, franc a garanciába...
Vissza az elejére
Sam Joe
2019 április 15 hétfő - 14:45:27

Regisztrált tag #3047
Regisztrált: 2018 november 26 hétfő - 13:38:09

Üzenetek: 16
RayD írta ...

Itt egy nagyon jó, körbejárós videó. (Csak a plöm-plöm zenéjével lehet tömeget oszlatni.) Az üléseket is bemutatják alaposan a cseh kollégák.

https://www.youtube.com/watch?v=hpTQu9r-AXM&t=974s
Vissza az elejére
Tintus
2019 április 19 péntek - 23:43:36

Regisztrált tag #3061
Regisztrált: 2019 január 04 péntek - 10:30:56

Üzenetek: 23
sajnos nem működik a linked !!!
Vissza az elejére
Plömplöm
2019 április 20 szombat - 20:38:36
plömplöm