A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 29, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1018
Legújabb tag: KNIGHT797
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
HSanyi63
2017 szeptember 20 szerda - 21:08:03

Regisztrált tag #2495
Regisztrált: 2014 november 05 szerda - 09:26:23

Lakóhely: Veszprém
Üzenetek: 362
Krogergo írta ...

Pedig valószínű sérült.
....

Köszi!

Szerintem valami nem jó, ha nem is veszélyes mértékben, mert a mosó folyadék az mindig vissza-, vagy elfolyik , vagyis ha nem használom egy ideig, akkor várni kell pár másodpercet, a mosó folydékra hátúl.

Dacia Lodgy B/LPG tulaj vagyok.

Blogom

Vissza az elejére
Forma1
2017 szeptember 21 csütörtök - 05:56:08
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Lakóhely: Gödöllő
Üzenetek: 250
HSanyi63 írta ...

Köszi!

Szerintem valami nem jó, ha nem is veszélyes mértékben, mert a mosó folyadék az mindig vissza-, vagy elfolyik , vagyis ha nem használom egy ideig, akkor várni kell pár másodpercet, a mosó folydékra hátúl.

Mindenkinél várni kell, ugyanis visszacsapó szelep hiányában visszafolyik a tartályba a folyadék nagy része a csőből. Tegyél be egy visszacsapószelepet és azonnal ott lesz hátul a mosófolyadék, ha mégsem, akkor tényleg elfolyik valahol.

Vissza az elejére
HSanyi63
2017 szeptember 22 péntek - 14:49:13

Regisztrált tag #2495

Forma1 írta ...

...Tegyél be egy visszacsapószelepet és azonnal ott lesz hátul a mosófolyadék, ha mégsem, akkor tényleg elfolyik valahol...

Ezt tervezem én is, már meg is vettem a szelepet, de igazából nem értem miért folyik vissza a mosó folyadék hiszen egy "U" alak van, csak a magasabb pontról folyhatna vissza, ha levegő kipótolhatja a helyét. A hátsó mosó fúvókához már betettem egy szelepet, hogy ne közlekedhessen a levegő, de nem volt elég hatásos.

Az ablakmosó porlasztó milyen felfogatású? lehet cserélni másmilyenre, mert nagyobb sebességnél nem megy mosó folyadék az ablakra. (a motor hangszigetelést próbáltam kiakasztani, de már olyan merev... így nem tudtam megnézni, de Nálad biztosan látszik a karambolosból.)

[ Módosítva 2017 szeptember 22 péntek - 17:52:01 ]

Blogom

Vissza az elejére
Forma1
2017 szeptember 22 péntek - 17:21:17
Forma1

Regisztrált tag #2162

HSanyi63 írta ...

Forma1 írta ...

...Tegyél be egy visszacsapószelepet és azonnal ott lesz hátul a mosófolyadék, ha mégsem, akkor tényleg elfolyik valahol...

Ezt tervezem én is, már meg is vettem a szelepet.
A tűzfalon hol keressem, a pollenszűrő magasságában? (kárpitot nem akarom mindenhol megbontani.)

Az ablakmosó porlasztó milyen felfogatású? lehet cserélni másmilyenre, mert nagyobb sebességnél nem megy mosó folyadék az ablakra. (a motor hangszigetelést próbáltam kiakasztani, de már olyan merev... így nem tudtam megnézni, de Nálad biztosan látszik a karambolosból.)

Én a motortérbe tettem mind a két szelepet.
Az ényémnek a spricnije sincs a helyzet magaslatán, régebbi típusokra volt az oroszoknál valami, de nem tudom, hogy Lodgyra van-e? Ha találsz valamit kérlek tedd közkinccsé.

Vissza az elejére
HSanyi63
2017 szeptember 22 péntek - 17:47:54

Regisztrált tag #2495

Forma1 írta ...

Én a motortérbe tettem mind a két szelepet.

Megszűnt a késleltetés, ha a tűzfal és a mosó tartály közé tetted a visszacsapó szelepet?

Annyit látni, a hangszigetelés alatt, hogy a mosó folyadék porlasztó bepattintós, de hogy milyen átmérővel az nem látszik. talán 6 mm-s?

Blogom

Vissza az elejére
Forma1
2017 szeptember 23 szombat - 06:40:10
Forma1

Regisztrált tag #2162

Igen megszűnt, azonnal ott van a folyadék.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF