A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
nfero
2012 június 20 szerda - 18:21:11
nfero

Regisztrált tag #1817
Regisztrált: 2012 május 20 vasárnap - 21:06:26

Üzenetek: 6
30000 körül lehet casco-val együtt.
Vissza az elejére
macilka
2012 június 20 szerda - 19:50:01
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
klikk
Vissza az elejére
Indy
2012 június 21 csütörtök - 07:21:33
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
macilka írta ...

klikk

Elkezdtem olvasni és valahogy nagyon ismerősnek tünt a szöveg: hát persze, vagy 3 hete már hogy megjelent nyomtatásban. Nem fordítva kellene lennie?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kekek
2012 június 21 csütörtök - 07:37:06
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
Nem biztos, mert az újságot is el kell adni.
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 21 csütörtök - 21:07:36
Toolfan

Regisztrált tag #1832
Regisztrált: 2012 június 18 hétfő - 16:18:49

Üzenetek: 44
Sajnos mindig az 1.5 dci- t tesztelik mindenhol, természetesen full felszereltséggel, de remélem, hogy valaki gondol azokra is, akik 1.6 benzinest vennének:) Egy kérdés: az alváza milyen? A Dustereseknél olvastam, hogy egyből elviszik alvázvédelemre az autót. Holnap, ha nem lesz túl meleg, megyek és megnézem a verdát.....várom már!

[ Módosítva 2012 június 21 csütörtök - 21:49:16 ]

Lodgy, Logan MCV vs. egyéb egyterűek.....keresek, kutatok
Vissza az elejére
candi11
2012 június 21 csütörtök - 23:35:00
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
6 éves korára teljesen szétrohad

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 21 csütörtök - 23:49:01
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Toolfan írta ...

Egy kérdés: az alváza milyen?

Mint az összes többi Daciáé. A ,,kardán alagút" már nincs alvázvédőzve. De természetesen más bevonat-védelem van ott is. Amúgy még egyetlen egyet sem láttam rohadni ezeken a helyeken. (máshol azonban bőven)

Toolfan írta ...

A Dustereseknél olvastam, hogy egyből elviszik alvázvédelemre az autót.

Persze ez nagyon fontos! Sőt én ajánlom, hogy az első lámpákat, motorháztetőt, és a szélvédőt is jó vastagon fújják le alvázvédővel, mert az is gyakran kaphat kavicsot, az ilyen dúrva terepen, mint ahol ezeket használják. (autópálya, belváros, bevásárlóközpont parkoló) Egy Dacia típus alvázával sincs probléma, de pont a fullextrás összkerekes terepjárót csinálták olyanra, hogy kirohad a bőrülése alól a padlólemez. Mindezt persze autópályán, meg a városi dugókban, mert a tulaj földutat még nem látott vele. Ezeket az autókat egyébként úgy erősítették meg, hogy jó vastag krómozott rudakkal körbepakolták az autót.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Samu Misi
2012 június 22 péntek - 08:24:47
Fiat Bravo 1.4 (volt Loganom is)

Regisztrált tag #13
Regisztrált: 2005 szeptember 02 péntek - 10:40:04

Üzenetek: 34
candi11 írta ...

Tiéd már szétrohadt?
Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 22 péntek - 12:57:55
Krogergo

Regisztrált tag #331

Samu Misi írta ...

candi11 írta ...

Tiéd már szétrohadt?

Az övé sosem fog. (amúgy fiatalabb autó) Folyamatosan cserélik és fényezik rajta a karosszéria elemeket. Hol garanciában, hol viharkár miatt, hol a ,,gázpedál állása" miatt

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 22 péntek - 19:24:33
Toolfan

Regisztrált tag #1832

Ma voltam a családi napok rendezvény keretein belül megnézni a Lodgy-t. Az Exception volt ott, nekem nagyon tetszik, úgy mindenestül. Az 1.5 dci- vel nagyon megy, nem tudom, milyen lenne az 1.6 benzinessel....A beltere rendben van, a hátsó két ülés nagyon jó. Nem vagyok nagy darab, de nem éreztem magam "elveszve" a volán mögött. A klíma jól jött:) tárolók rendben, nem lehet rájuk panasz. A kormány kicsit vékony, de venni kell rá kormányvédőt, és kész. A sebváltó, a kuplung és a gázpedál működése is jó, nagyon kellemes vezetni. Sajnos a hitelkonstrukciók nem a legjobbak, ezt még át kell gondolnom.....(A gyöngyösi szalonban voltam, maximálisan elégedett vagyok az értékesítő hozzáállásával!)Az extrák közül a menetstabilizálót ajánlották, a magnó sem lenne rossz, pláne, hogy kormányról (alól) vezérelhető, de nem tudom, belefér- e majd a keretbe. Igazi családi kocsi, az árát szerintem megéri!!!!

Vissza az elejére
macilka
2012 június 23 szombat - 18:05:18
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Magnóóóó???
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 23 szombat - 19:59:37
Toolfan

Regisztrált tag #1832

macilka írta ...

Magnóóóó???

Bocs, nem magnó, hanem:
CD/MP3 rádió elülső USB bemenettel, kormány alól vezérelhető és Bluetooth (handsfree)

Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 23 szombat - 20:02:23
Toolfan

Regisztrált tag #1832

nfero írta ...

Majdnem : 3 évre 42e Ft, 5 évre 32e Ft

Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 24 vasárnap - 11:24:02
Krogergo

Regisztrált tag #331

Toolfan írta ...

nfero írta ...

Na elmehetnek ám a ...............xxxxxxxxxx xxxxxxoooooooooooooooo!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!-ba. 600ezer Ft-ra 3 év alatt valamivel több mint 1.5Millió Ft-ot visszafizetni, vagy 5 év alatt majdnem 2millkió Ft-ot?
Bomba jó üzlet, CSAK NEM A VEVŐNEK!!! Ha én ilyen kamatra adnék valakinek pénzt, le is csuknának uzsororázás vádjával.
A Cascoról meg szintén megvan a véleményem. Aki régebbről ismer, az tudja. A semminél valóban több gond esetén, de az autó értékével ,,köszönő viszonyban" sincs a kárkifizetés. Nekem nem egész 5 évvel ezelőtt a 15 hónapos autómnál (totálkár lett) úgy számoltak, hogy az Eurotax ár 1.7MFt. (ebből természetesen levonták még jogosan az önrészt, és a biztosítási évfordulóig esedékes 9 havi Casco díjat) Az autó új ára valamivel 2.6MFt felett volt akcióban, a piacon akkoriban az ugyan ilyen gyári felszereltségűek használtan 2.1-2.4MFt között voltak. Az enyémben azonban volt még pár száz ezer Ft-nyi külön cucc biztosítva. Szóval a Casco röhej, arra jó, hogy totálkár esetén az ember tud valami öreg tragacsot venni belőle. (de ezt is csak pár hónap múlva, mire kifizetik)

Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 24 vasárnap - 13:02:04
Toolfan

Regisztrált tag #1832

Krogergo, igazad van! Azért itt meg kell jegyezni, hogy a leírt összegben benne van a Casco, kb. havi 5ezer, kapsz 300 000 Ft árengedményt, és 5 év garanciát ill. 5év v. 50 000 km- ig karbantartást, de szerintem ez akkor is sok. Ha ezeket levonom, még mindig sok. Ez csak látszólag vevőcsalogató, a pontos összegek kiszámolása után már eltűnik a mosoly az arcokról. Majd szétnézek hitel- ügyben, mert valószínűleg van olyan lehetőség, hogy 10% körüli THM- mel meg tudom oldani.Ha nem akkor sajnos marad valami használt autó....."sajnos" nagyon megtetszett a Lodgy !

[ Módosítva 2012 június 24 vasárnap - 13:04:00 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 24 vasárnap - 13:54:56
Krogergo

Regisztrált tag #331

1.6 MPI-nél nem kell foglalkozni a hosszabbított garanciával. (ellenben az 1.5Dci-nél igen!!!) Ha van valami gondja egyáltalán (pl főtengely vagy hajtókar), az úgy is kijön az első az első 1-2 évben pár 10ezer km alatt. Akkor meg még úgy is (normál) garanciális. Ha a későbbiekben meg mégis kijönne rajt valami, olcsón kapsz bontottat (akár nálam is). Amúgy az újabb 1.6MPI-nél eltűntek az olyan ,,betegségek" amik pl. a Logannál még megvoltak, ezeken változtattak (kipufogócsonk, lambdaszonda, alapjárati szabályozó motor, szívócsonk tömítetlenség, stb.)

Ha nem 3-4 évre, hanem hosszú távra tervezel az autóval, akkor gondolom nem zavar az értékvesztése sem (ami %-osan nagy lesz). Ebben az esetben szerintem megéri ,,előteremteni" a pénzt valahogy az új autóra. Fenntartása kevesebbe kerül ugyanis, mint ha vennél valami használt, ki tudja milyen autót.
Használt autó vásárlásánál ha belekalkulálja az ember, hogy kötelező kapásból a full nagyszervíz vezérléssel, stb., és az első 2-3 évben venni kell hozzá esetleg 1-1 garnitúra téli-nyári gumit, felnit, futóművet féket javíttatni, műszaki vizsgáztatni, klímát javíttatni, és esetleg bejön egy komolyabb elektromos gubanc (VW, Ford, Fiat, Peugeot-nél szinte tuti) már is ott vagy (igaz apránként) mint ha vettél volna egy új autót. (persze ha van jó alkatrész forrásod, és mindent saját magad meg tudsz javítani, akkor nem éri meg új autót venni)

Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 24 vasárnap - 15:25:44
Toolfan

Regisztrált tag #1832

Krogergo írta ...

1.6 MPI-nél nem kell foglalkozni a hosszabbított garanciával. (ellenben az 1.5Dci-nél igen!!!) Ha van valami gondja egyáltalán (pl főtengely vagy hajtókar), az úgy is kijön az első az első 1-2 évben pár 10ezer km alatt. Akkor meg még úgy is (normál) garanciális. Ha a későbbiekben meg mégis kijönne rajt valami, olcsón kapsz bontottat (akár nálam is). Amúgy az újabb 1.6MPI-nél eltűntek az olyan ,,betegségek" amik pl. a Logannál még megvoltak, ezeken változtattak (kipufogócsonk, lambdaszonda, alapjárati szabályozó motor, szívócsonk tömítetlenség, stb.)

Ha nem 3-4 évre, hanem hosszú távra tervezel az autóval, akkor gondolom nem zavar az értékvesztése sem (ami %-osan nagy lesz). Ebben az esetben szerintem megéri ,,előteremteni" a pénzt valahogy az új autóra. Fenntartása kevesebbe kerül ugyanis, mint ha vennél valami használt, ki tudja milyen autót.
Használt autó vásárlásánál ha belekalkulálja az ember, hogy kötelező kapásból a full nagyszervíz vezérléssel, stb., és az első 2-3 évben venni kell hozzá esetleg 1-1 garnitúra téli-nyári gumit, felnit, futóművet féket javíttatni, műszaki vizsgáztatni, klímát javíttatni, és esetleg bejön egy komolyabb elektromos gubanc (VW, Ford, Fiat, Peugeot-nél szinte tuti) már is ott vagy (igaz apránként) mint ha vettél volna egy új autót. (persze ha van jó alkatrész forrásod, és mindent saját magad meg tudsz javítani, akkor nem éri meg új autót venni)

Köszönöm a részletes választ, mindezzel egyetértek, valahogy így gondolkodom én is. Ha már felhoztad a gumiabroncs- témát: a gyári autókat milyen abroncsokkal szerelik? Érdemes megvenni hozzá a pótkereket 15ezerért?

Vissza az elejére
Sheme
2012 június 24 vasárnap - 19:24:56

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1002
"Érdemes megvenni hozzá a pótkereket 15ezerért? "

NEM! Borzasztó drága, rámegy a család/rokonok/ismerősök ingatlanja is. Teljesen felesleges, hiszen soha a büdös életben nem lesz defekted, akkor meg minek kidobni egy ekkora, a magyar költségvetést is megrengető összeget?

(HÜLYE, aki pótkerék NÉLKÜL vesz autót. Majd megtanulja, amikor éjszaka nem tud kereket cserélni...)

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 24 vasárnap - 20:19:09
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme írta ...

NEM! Borzasztó drága, rámegy a család/rokonok/ismerősök ingatlanja is. Teljesen felesleges, hiszen soha a büdös életben nem lesz defekted, akkor meg minek kidobni egy ekkora, a magyar költségvetést is megrengető összeget?

(HÜLYE, aki pótkerék NÉLKÜL vesz autót. Majd megtanulja, amikor éjszaka nem tud kereket cserélni...)

Nem értek egyet. Egy bazi nagy, és nehéz dolog, amit feleslegesen cipel az ember. Persze lehet defektet kapni bármikor, de az autósok többsége nem szokott.
Sok új autóban a pótkerék ,,úgy rohad el" az évek alatt, mert nincs rá szükség, a tulaj meg nem fogja be használatra, mert a nyári-téli átszereltetés is a gumisra bízza. Tapasztalataim szerint pedig: ügyfeleim 50%-a ha defektet is kapna, akkor sem tudná használni a pótkereket, ugyanis lapos nekik. Mikor jönnek kis illetve nagy karbantartásra, szervízre, akkor szoktam felfújni. (gyári szervíz programban, csomagban sok más mellett ez is benne van )
Amelyik autóhoz nem jár pótkerék, ahhoz viszont adnak defektjavító készletet. (a mai autók többségénél ez van) Ha pedig ez sem segít (azért elég ritka dolog) akkor pedig bátran lehet hívni (ingyen) az Assistance szolgálatot.

Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 24 vasárnap - 21:00:28
Toolfan

Regisztrált tag #1832

Sheme írta ...

Félreértetted...annyira nem vagyok hülye, hogy tudjam: a teljes értékű pótkerék a legjobb, sőt, mivel a téli-nyári cserét a jelenlegi autómon én csinálom, tudok is kereket cserélni . A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy érdemes- e gyári extraként rendelni, vagy inkább utólag, más helyen jobb venni. A kocsihoz kapható extrák közül ugyanis sokat meg lehet kapni olcsóbban (pl: tolatóradar, gps, fejegység, stb.)A márkakereskedő szerint pl. a legjobb extra az arctic- hoz a menetstabilizátor kipörgésgátlóval, amit utólag nem igazán lehet bele kérni.

Vissza az elejére
Indy
2012 június 25 hétfő - 08:00:10

Regisztrált tag #2

Toolfan írta ...

Sheme írta ...

A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy érdemes- e gyári extraként rendelni, vagy inkább utólag, más helyen jobb venni. A kocsihoz kapható extrák közül ugyanis sokat meg lehet kapni olcsóbban (pl: tolatóradar, gps, fejegység, stb.)A márkakereskedő szerint pl. a legjobb extra az arctic- hoz a menetstabilizátor kipörgésgátlóval, amit utólag nem igazán lehet bele kérni.

15 ezerért sehol másutt nem kapsz felnire szerelt márkás abroncsot.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Köhike
2012 június 25 hétfő - 09:36:37
Köhike

Regisztrált tag #38
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 14:54:45

Üzenetek: 1114
Az az 1.6-os MPI tényleg agyoncsaphatatlan, csak végre jó lenne kipróbálni mit mutat a Lodgy-ban.

R12TS - 1975
Logan 1.4 MPI - 2005
Thalicska - 2002
Berlina - 1995
Clio 2 1.2
Galériám
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 25 hétfő - 10:15:02
Toolfan

Regisztrált tag #1832

"15 ezerért sehol másutt nem kapsz felnire szerelt márkás abroncsot" - csak erre voltam kíváncsi Kösz a tömör, lényegre mutató választ! Gyárilag milyen típusú abronccsal szerelik?

Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 25 hétfő - 10:16:19
Toolfan

Regisztrált tag #1832

Köhike írta ...

Az az 1.6-os MPI tényleg agyoncsaphatatlan, csak végre jó lenne kipróbálni mit mutat a Lodgy-ban.

Erre én is kíváncsi lennék...szóljatok, ha láttok ilyen tesztet, vagy lesz valakinek személyes tapasztalata!!!

Vissza az elejére
Indy
2012 június 25 hétfő - 10:16:21

Regisztrált tag #2

99% hogy Continental EcoContact3 lesz rajta.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 25 hétfő - 12:35:27
Krogergo

Regisztrált tag #331

Indy írta ...

Azért mert a ,,sajtós" autón az volt, még nem biztos, hogy a többin is. Láttunk mi már a Daciától sok mindent, virsli Barumot, Debica-t, Kormoran-t, stb. Szerintem ha találnának a gyáriak valahol még Csehszlovák, Jugoszláv, vagy Szovjet gumit a múlt századból, ráraknák azt is (na nem a nyugatra készült autókra, hanem ide)

Vissza az elejére
Köhike
2012 június 25 hétfő - 12:41:36
Köhike

Regisztrált tag #38
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 14:54:45

Üzenetek: 1114
Olcsó autó olcsó gumi. Ennyi. Egyébként annyira egyik sem ***, csak mondjuk sokkal jobban kopik mint a többi. És mindegyik valamelyik nagy gyártóhoz tartozik.

R12TS - 1975
Logan 1.4 MPI - 2005
Thalicska - 2002
Berlina - 1995
Clio 2 1.2
Galériám
Vissza az elejére
Indy
2012 június 25 hétfő - 12:46:12

Regisztrált tag #2

Krogergo írta ...

Indy írta ...

Azért mert a ,,sajtós" autón az volt, még nem biztos, hogy a többin is. Láttunk mi már a Daciától sok mindent, virsli Barumot, Debica-t, Kormoran-t, stb. Szerintem ha találnának a gyáriak valahol még Csehszlovák, Jugoszláv, vagy Szovjet gumit a múlt századból, ráraknák azt is (na nem a nyugatra készült autókra, hanem ide)

Én kizártnak tartom. Azok az idők a Lodgy-val (már a Dusterrel amúgy) elmúltak. ABS/ESP-s kocsira nem lehet szutyok gumit rakni...

Szerk.: megkérdeztem az egyik szalonban, a 185/65 R15-ös kerekű Ambiance-on is Continental Ecocontact3 gumi van...

[ Módosítva 2012 június 25 hétfő - 13:02:45 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 25 hétfő - 14:37:06
Krogergo

Regisztrált tag #331

Indy írta ...

Szerk.: megkérdeztem az egyik szalonban, a 185/65 R15-ös kerekű Ambiance-on is Continental Ecocontact3 gumi van...

Ez pont jó a Logan-ra. Eszembe is jutott egy Dopeman szám
,,Lopni, megyünk lopni
A Pityinger, meg a Váradi
És lopni, megyünk lopni"

Vissza az elejére
Sheme
2012 június 25 hétfő - 18:17:38

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1002
RSDönCI:

Akkor nem tartozom megint az average néphez. Ugyanis rendszeresen, amikor ellenőrzöm a gumikat, a pótkereket is ellenőrzöm. Talán nem kéne lazázni az embereknek, h úgysem kapok defektet.
A spray-ről meg csak annyit: vajon van benne mondjuk másfél bar-nyi nyomás? Nem mindenki veszi észre, hogy akár fél bar elment a kerékből.

Toolfan:

Már megbocsáss, de 15 ropiért hol kapsz centrírozott felnit gyári, nem használt gumival? Na ugye.

Talán abban igazad van, kár venni bele tolatóradart, meg mp3-at drága pénzért.

Dear Admin:
Ott a pont.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
szferenc
2012 június 25 hétfő - 19:53:14

Regisztrált tag #1800
Regisztrált: 2012 április 11 szerda - 10:19:09

Üzenetek: 13
Indy írta ...

Ma vettem át a 3 hónappal ezelőtt megrendelt Logan MCV-t.

Szintén Continental EcoContact3 van rajta. Kellemesen csalódtam.

[ Módosítva 2012 június 25 hétfő - 19:57:14 ]
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 25 hétfő - 21:07:55
Toolfan

Regisztrált tag #1832

Sheme: igazad van, 15000 Ft nem pénz érte. A menetstabilizátor kipörgésgátlóval megér 85ezret?

Vissza az elejére
Dedi
2012 június 25 hétfő - 21:15:36

Regisztrált tag #1759
Regisztrált: 2012 január 20 péntek - 15:03:19

Üzenetek: 152
Megéri főleg téli és esős utakon , először a 2003 - mas cliomban volt, van , a Dusterben is beletetettem , már megmentett egy karamboltól, írtam is róla itt az oldalon. Aki meg néha csikorgatni akarja a gumit kikapcsolhatja.))))
" Sziasztok!
Ma reggel biztonsági teszten vett részt a Duster igaz nem önszántából. Zalaegerszegről mentem Gellénházára dolgozni olyan 90-100 közti tempóban emelkedőn felfelé nedves úton amikor egy jobb
oldali keresztezésből kihajtott elém egy Suzuki . Sok időm nem volt mert kb 45-50 méterre voltam amikor elém lépett. Általában 2 kerékkel megyek most az eső miatt autómatán volt . Fék blokkolás gátló dolgozott , irányt nem tudtam váltani mert nem lehetett tudni megáll-e vagy tovább jön előre /Zalaegerszeg felé akart menni/ . Megállt a sávomba ekkor kb 20 méterre voltam balra kirántottam a Dustert meg azonnal vissza ne menjek már a szembejövő sávban .
Ez a keresztezés amint írtam egy emelkedő közben egy kezdődő közepes kanyarban van . Aki járt Gellénháza felé az ismerheti igen rossz keresztezés a Nagylengyel felől kijövő autóknak tükör van felrakva mert Gellénháza felé nehezen belátható a kanyar.
Szóval a hirtelen kormány mozdulatok ,meg sem kottyantak a magas építés ellenére , stabilan az úton maradt még csak korrigálni sem kellett. ( négy kerék meghajtás , menet stabilizátor , blokkolás gátló) Csillagos 5!!!!!"

[ Módosítva 2012 június 25 hétfő - 21:18:59 ]
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 27 szerda - 12:01:46
Toolfan

Regisztrált tag #1832

Krogergo írta ...

Toolfan írta ...

nfero írta ...

Na elmehetnek ám a ...............xxxxxxxxxx xxxxxxoooooooooooooooo!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!-ba. 600ezer Ft-ra 3 év alatt valamivel több mint 1.5Millió Ft-ot visszafizetni, vagy 5 év alatt majdnem 2millkió Ft-ot?
Bomba jó üzlet, CSAK NEM A VEVŐNEK!!! Ha én ilyen kamatra adnék valakinek pénzt, le is csuknának uzsororázás vádjával.
A Cascoról meg szintén megvan a véleményem. Aki régebbről ismer, az tudja. A semminél valóban több gond esetén, de az autó értékével ,,köszönő viszonyban" sincs a kárkifizetés. Nekem nem egész 5 évvel ezelőtt a 15 hónapos autómnál (totálkár lett) úgy számoltak, hogy az Eurotax ár 1.7MFt. (ebből természetesen levonták még jogosan az önrészt, és a biztosítási évfordulóig esedékes 9 havi Casco díjat) Az autó új ára valamivel 2.6MFt felett volt akcióban, a piacon akkoriban az ugyan ilyen gyári felszereltségűek használtan 2.1-2.4MFt között voltak. Az enyémben azonban volt még pár száz ezer Ft-nyi külön cucc biztosítva. Szóval a Casco röhej, arra jó, hogy totálkár esetén az ember tud valami öreg tragacsot venni belőle. (de ezt is csak pár hónap múlva, mire kifizetik)

Utánanéztem: az autóhiteleknél találtam olyan lehetőséget, hogy 1 M Ft-ot cascoval havi 22ezerért ad 5 évre, a Renault- nál pedig a fent említett 600ezret adja havi 32 ezerért 5 évre. A Dacia saját hitelhez jár a 300ezres kedvezmény+ 5év gari és 5év/50000 km karbantartás, de ez akkor is ráfizetés. Hiába a 300ezres kedvezmény, a +2 év gari a karbantartással szerintem nem ér meg havi 10ezret!

Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 27 szerda - 12:33:49
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ez egész jó ajánlat amit néztél. Feltéve, ha Ft alapú és fix törlesztőrészletű, továbbá nincs maradvány érték sem. Illetve jó lenne tudni, mit takar a Casco (önrész, csak lopás és totálkár esetén fizet e, vagy máskor is)

Az RH nagylelkű ajánlatát, 5év/50000km karbantartás kiegészíteném egy picit (hogy miért nem éri meg)
Az 1.6MPI-nél 30000km-enkét van az olajcsere periódus (erősen ajánlott megfelezni). Így tulajdonképpen neked egyszer ingyen cserélnének olajat, olajszűrőt, olajleeresztő alátétet, és levegőszűrőt, 4db gyertyát. Bármi mást ha kell (pl. fék) az kopó alkatrésznek minősül, és (szerintem) úgy sincs benne. (ha jól tudom a Szutyukinál és a Skodánál volt ilyen ,,beetetés" régebben)

Tehát amit te néztél hitelt, az összesen +320ezerFt-odba kerül az 5 év alatt, ráadásul a hitel összege is nagyobb, mint az RH által ajánlott. Ők viszont csak 600ezerFt-ot adtak volna, de arra a plussz költséged az 5 év alatt +1 320 000Ft.
Tehát lefordítva az átlag embernek (és nem a marketingesek szédítő süket dumáját hallgatva) a plussz 1 millió Ft kiadásért cserébe kap egy ingyen olaj-szűrők és gyertyák cseréjét 1-szer!!!!
A plussz 5 év garanciával szintén ők nyernek (nyernének) (ismét több száz ezret). ugyanis nagy valószínűséggel ha valami tönkremegy, az kijön a normál garanciaidőn belül. Tehát az a plusz 5 év jóval kockázat mentesebb. (meg ha valami olyankor romlana el, vagy megadják rá a garanciát, vagy nem szokásuk szerint) Viszont addig a plussz 5 év alatt a tulaj kénytelen hozzájuk hordani az autóját szervizeltetni. Mindezt 3-4 szeres áron egy maszek szervízhez képest.

Alighanem az ilyen összefüggéseket sok ezer embernek le kellett volna vezetni (ha már maguktól nem bírtak rájönni ) pár éve a válság előtt, mikor elrohantak 0-10% befizetésre új autót venni (holott kp.-re egy használt tragacsra sem telett volna nekik). Akkor most nem tartana itt a gazdaság, autópiac. (szakadék legalján, de ott is elásva)

[ Módosítva 2012 június 27 szerda - 12:35:53 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2012 június 27 szerda - 12:39:15
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ja azt kifelejtettem, hogy a kezdetektől azon sírnak, hogy a Dacián szinte semmi hasznuk nincs. ( a szalonoknak lehet, de az importőr hülyére keresi így magát)
Ha az a ,,semmi" egyenlő a fent írtakkal, akkor gondoljunk bele, mennyi haszon lehet azon, amire azt mondják, keresnek rajta. 7-8 milliós autónál 3 millió?

Vissza az elejére
kekek
2012 június 27 szerda - 13:12:33

Regisztrált tag #146

Toolfan írta ...

Utánanéztem: az autóhiteleknél találtam olyan lehetőséget, hogy 1 M Ft-ot cascoval havi 22ezerért ad 5 évre,

Erre kaptál írásos ajánlatot is?
Vissza az elejére
kekek
2012 június 27 szerda - 13:13:54

Regisztrált tag #146

Lehet az élet ismétli magát, mert úgy hallottam, hogy a Lodgyra október-novemberre fogadnak előjegyzéseket.
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 27 szerda - 18:22:02
Toolfan

Regisztrált tag #1832

kekek írta ...

Toolfan írta ...

Utánanéztem: az autóhiteleknél találtam olyan lehetőséget, hogy 1 M Ft-ot cascoval havi 22ezerért ad 5 évre,

Erre kaptál írásos ajánlatot is?

Nem kaptam, csak kalkulátorban számoltam ki...viszont két helyen is közel azonos eredmény jött ki, az egyik egy nagy nevü banknál van. lehet, hogy a 22ezer Ft 1Millióra kevésnek tünik, de szerintem a 32ezer a 600ezerre baromi sok. Hiába ad rá 300ezres kedvezményt, ez csak parasztvakítás, törvényes uzsora!

A Lodgy várakozási ideje kb. 2 hónap. Mivel nekem még nem most esedékes a vásárlás, ezért ez számomra nem gond. Kíváncsi vagyok még a tesztekre is, mielött döntenék. Az "Az autó" nevü újság következö számában(aug.)elméletileg már lesz nagyobb teszt az autóról.

Vissza az elejére
nfero
2012 június 27 szerda - 22:07:10
nfero

Regisztrált tag #1817

Azt hiszem elszámoltál valamit abban a kalkulátorban.
5 év az 60 hónap,azaz 60x22000=1320000.
CASCO-t évi 40000 alatt nemigen kapsz,azaz 5x40000=200000
1320000-200000=1120000,azaz neked adnak 1 milkát 5 évre 12%-os kamatra?
Szerintem ez ma Magyarországon nem életszerű.
Vissza az elejére
nfero
2012 június 27 szerda - 22:12:22
nfero

Regisztrált tag #1817

Valami maradvány értékes konstrukciót nézhettél,de az azthiszem csak cégeknek van.
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 27 szerda - 23:22:03
Toolfan

Regisztrált tag #1832

nfero írta ...

Valami maradvány értékes konstrukciót nézhettél,de az azthiszem csak cégeknek van.

A casco- t tényleg elnéztem, bocs, igazatok van...az külön jön hozzá. Ezt a két lehetőséget néztem:

Klikk!
Klikk!

Vissza az elejére
kekek
2012 június 28 csütörtök - 07:32:14

Regisztrált tag #146

Én addig ezekre a kalkulátorokra nem alapoznék, amíg nem kaptam egy konkrét ajánlatot.
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 28 csütörtök - 07:35:12
Toolfan

Regisztrált tag #1832

kekek írta ...

Én addig ezekre a kalkulátorokra nem alapoznék, amíg nem kaptam egy konkrét ajánlatot.

Igazad van , majd személyesen érdeklődöm.

Vissza az elejére
kekek
2012 június 28 csütörtök - 07:45:01

Regisztrált tag #146

Egyébként, ha ez a 23 eFt összejön, nem rossz ajánlat még casco nélkül sem.

[ Módosítva 2012 június 28 csütörtök - 07:45:32 ]
Vissza az elejére
Toolfan
2012 június 28 csütörtök - 08:45:15
Toolfan

Regisztrált tag #1832

kekek írta ...

Egyébként, ha ez a 23 eFt összejön, nem rossz ajánlat még casco nélkül sem.

4 évre Casco-val kb 30ezer Ft.Jobbat egyenlőre nem találtam. Eszerint a Renault Credit finanszírozásnál havi szinten 7 ezer Ft pluszt jelent a kibővített garancia és a karbantartás.

Úgy számoltam, hogy az Arctic felszereltséget vettem alapul+menetstab(85ezer) és pótkerék (15ezer). Szerintetek bele lehetne még alkudni valamit az árba????

[ Módosítva 2012 június 28 csütörtök - 08:50:22 ]

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF