A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Sam Joe
2019 március 30 szombat - 12:47:14

Regisztrált tag #3047
Regisztrált: 2018 november 26 hétfő - 13:38:09

Üzenetek: 16
Rendelhető már az SCe 130 motor is. Konkrétan rákérdett az értékesítő, hogy melyik benzinessel szeretném.
Vissza az elejére
RayD
2019 március 30 szombat - 20:12:12
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 540
Sam Joe írta ...

RayD írta ...

Akinek van tavaly nyár utáni 7 üléses Lodgyja meg tudná nézni? Videókban én sem láttam még és fotókon sem látszott igazán, hogy most egyben vagy külön van-e az ülőfelület.

Megnéztem! Külön van. Két különálló ülés a harmadik sor, nem úgy mint akár a leírásban. Az egyik - az anyósülés oldalán lévő - utazópozícióban volt, a másik - a vezetőülés oldalán lévő - behajtogatva. És sokkal kisebbre összehajtogatottnak tűnik, mint a leírásban. Egyértelműen két, külön egység.

Ez jól hangzik. Köszönöm.

Vissza az elejére
andrej
2019 április 01 hétfő - 20:21:35

Regisztrált tag #3045
Regisztrált: 2018 november 16 péntek - 07:04:54

Üzenetek: 13
RayD írta ...

Sam Joe írta ...

RayD írta ...

Akinek van tavaly nyár utáni 7 üléses Lodgyja meg tudná nézni? Videókban én sem láttam még és fotókon sem látszott igazán, hogy most egyben vagy külön van-e az ülőfelület.

Megnéztem! Külön van. Két különálló ülés a harmadik sor, nem úgy mint akár a leírásban. Az egyik - az anyósülés oldalán lévő - utazópozícióban volt, a másik - a vezetőülés oldalán lévő - behajtogatva. És sokkal kisebbre összehajtogatottnak tűnik, mint a leírásban. Egyértelműen két, külön egység.

Decemberben rendeltem az enyémet 5 üléses de a kereskedésben csak 7 üléses volt abban már külön lehetett kezelni a 3.sor üléseit.
Vissza az elejére
Sheme
2019 április 02 kedd - 08:29:38

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1046
Sziasztok!

Egy ismerősöm beugrana a CSOK-os autóvásárlásba és mit ad Isten, Loncsit venne. Kizárólag benzinest. Mondtam neki, az 1.6-os elnyűhetetlen darab, de ha páran beülnek és még csomagok is lennének, az érdi emelkedő kihívást fog jelenteni neki.

A következőket szeretném tőletek megtudni:

- a 7 személyes változatnak ugyan olyan kapacitású a légkondija, mint az 5 személyesnek?

- ha valaki próbálta már a 130 Le-s Duster-t, jóval "erősebbnek" találta, mint az 1.6-os motorral szerelt változatot? (Csak mondom, érzésre az 1.4-es Logan puhább, mint az 1.5 DönCI-s, 75Le-s változat, bár lehet, megszoktam, h nem kell kihúzatni a motor, 2000 körül már lehet pakolni a következő fokozatot.)

- van-e hátsó légbeömlő a Loncsiban? Vagy csak a helye van meg és be kell tenni a megfelelő csöveket, h hátra is jusson a klíma áldásos hatásából?

- érdemes-e gyárilag tolatókamerával kérni? Vagy a nem reklámozható kollégát felkérni a tk beszerelésére?

Úgy nagyjából ennyi.

Majd' elfeledtem: most néztem a dacia.hu honlapon, az árlistában már van 130Le-s motorral rendelhető Loncsi, igaz, a konfigurátorban még nem érhető el.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
QP1975
2019 április 02 kedd - 10:18:57

Regisztrált tag #3081
Regisztrált: 2019 április 02 kedd - 08:40:27

Üzenetek: 3
Sziasztok,

Az index fórumok között találtam egy Lodgy-val foglalkozó fórumot, oda küldtem a lenti levelet. Ide is elküldöm. Amennyiben kiderül, hogy mindkét fórumot ugyanazok olvassák, akkor kérlek jelezzétek és csak az egyiket használom a jövőben.

Szóval, most tervezünk egy új Lodgyt vásárolni és egy kérdésem lenne, amivel kapcsolatban a kereskedőnek nem volt tapasztalata. Az új medianav felületre elméletileg tudom tükrözni a telefont, de nem tudom, hogy a gyakorlatban működni fog-e. Sajnos nem tudtuk kipróbálni.

Van itt olyan aki használja ezt a funkciót vagy ismer olyant, aki használja? Ami érdekelne, hogy van-e pl olyan telefon amivel biztosan működik vagy biztosan nem.

Köszönöm előre is a válaszokat!
Vissza az elejére
macilka
2019 április 02 kedd - 15:46:50
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2897
TECHROAD
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 03 szerda - 23:50:59
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6648
QP1975 írta ...

Sziasztok,

Az index fórumok között találtam egy Lodgy-val foglalkozó fórumot, oda küldtem a lenti levelet. Ide is elküldöm. Amennyiben kiderül, hogy mindkét fórumot ugyanazok olvassák, akkor kérlek jelezzétek és csak az egyiket használom a jövőben.

Szóval, most tervezünk egy új Lodgyt vásárolni és egy kérdésem lenne, amivel kapcsolatban a kereskedőnek nem volt tapasztalata. Az új medianav felületre elméletileg tudom tükrözni a telefont, de nem tudom, hogy a gyakorlatban működni fog-e. Sajnos nem tudtuk kipróbálni.

Van itt olyan aki használja ezt a funkciót vagy ismer olyant, aki használja? Ami érdekelne, hogy van-e pl olyan telefon amivel biztosan működik vagy biztosan nem.

Én vagyok ott a loganos
Azért a teljes tükrözéstől ez elég messze van. Tudsz Google nevit, vagy Wazze-t használni, de pll bonyolultabban mint a telefonon. Így egyenlőre nem sok értelmét látom. Igaz a gyári navija nem online, de sokkal egyszerűbben kezelhető, jobb.
Samsung telefonokat nem ajánlom, sok ügyfelem Medianavjának nem tetszik több Samsung típus sem, bluetooth kommunikációsa problémák vannak. Miközben olcsó kínai okostelefonokkal is tökéletesen működik.
Én Győr mellett vagyok, ha gondolod, és eljössz, nálam ki tudod próbálni ezt a legújabb fajta Medianavot (is), meg ráteszem a telefonodra a szükséges ,,cuccot".

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
QP1975
2019 április 04 csütörtök - 10:40:25

Regisztrált tag #3081

Krogergo írta ...

QP1975 írta ...

Sziasztok,

Én vagyok ott a loganos
Azért a teljes tükrözéstől ez elég messze van. Tudsz Google nevit, vagy Wazze-t használni, de pll bonyolultabban mint a telefonon. Így egyenlőre nem sok értelmét látom. Igaz a gyári navija nem online, de sokkal egyszerűbben kezelhető, jobb.
Samsung telefonokat nem ajánlom, sok ügyfelem Medianavjának nem tetszik több Samsung típus sem, bluetooth kommunikációsa problémák vannak. Miközben olcsó kínai okostelefonokkal is tökéletesen működik.
Én Győr mellett vagyok, ha gondolod, és eljössz, nálam ki tudod próbálni ezt a legújabb fajta Medianavot (is), meg ráteszem a telefonodra a szükséges ,,cuccot".

Szia,

Köszi a választ. Huawei telefonom van. Akkor jól értem, hogy ez úgy működik, hogy a telefonon lévő navit látom az autóban található felületen, csak kevésbé felhasználóbarát módon? Általában Google-t használok, ha szükségem van rá. Mivel több hónap múlva lesz egyáltalán autó, így egyelőre csak gyűjtöm az infókat, de jó tudni, hogy van egy szakértő itt a fórumon. Én Budapesthez közel lakom, de ha meglesz az autó, akkor szerintem majd keresni foglak.

Üdv,
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 04 csütörtök - 11:37:39
Krogergo

Regisztrált tag #331

Csak Daciákkal foglalkozom, autószerelő munka, elektromosság, softver. Ha valamiben tudok segíteni, keress itt a klub oldalon.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
QP1975
2019 április 04 csütörtök - 16:02:06

Regisztrált tag #3081

Krogergo írta ...

Csak Daciákkal foglalkozom, autószerelő munka, elektromosság, softver. Ha valamiben tudok segíteni, keress itt a klub oldalon.

Amikor majd meglesz az autó szerintem keresni foglak. Köszönöm
Vissza az elejére
speki1982
2019 április 09 kedd - 18:30:08

Regisztrált tag #2766
Regisztrált: 2016 november 07 hétfő - 13:22:01

Üzenetek: 50
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, hátha valaki tud mondani okosat. Néhány hónapja vettem észre, hogy a Lodgy kormánya nem áll "egyenesen", azaz középen, hanem pár fokkal balra esik a kormányközép. Ez lényegben azt okozza, ha egyenes úton megy az autó és ha a kormányt középállásban tartom, akkor megindul a kocsi jobbra (most az oldalszelet ne kalkuláljuk bele, az abroncsnyomások rendben vannak, a hiba téli és nyári guminál egyformán előjön).

Jeleztem a problémát a kereskedésben, ott rögtön ellenőrizték a futóművet, a bal első keréknél a normáltól eltérő értékeket mért a számítógép, utánaállították, ekkor viszont már a kormányközép jóval nagyobb szögben állt balra, végül egy hét múlva ezt is orvosolták. Garanciában természetesen.
Nem lett tökéletes, még mindig volt egy kis eltérés, visszamentem, állították, rövid próbaút, megint állítás, most biztos jó lesz. Néhány hét és párszáz kilométer után megismétlődött a probléma, csak akkor már jobbra(!!!) állt egy kicsit, tehát mégsem sem volt tökéletes. Nem tűnik nagy hibának, de hosszabb úton rendkívül zavaróvá vált, mintha folyamatosan ellen kellene tartani a kormánynak.

Elvittem egy másik szervizbe az időközben előjött szokásos labdaszonda hiba miatt, kértem, ha már úgyis ott kell hagyni az autót, a kormányt is nézzék meg. Elmondtam MINDENT a problémáról, oké, megnézik. Ma vissza a kocsiért, ok, megcsinálták, szonda, kormány rendben, mehetsz. Szerencsére nem került itt sem pénzbe.
Hazaérve vettem észre, hogy a kormány ugyanabban a rossz állásban van, ahogy bevittem, viszont valamit mégis buheráltak rajta, mert nehezebben lehet tekerni, mintha kicsit felkeményedett volna. Ez leginkább parkoláskor tűnt fel.

Kérdésem: mi a francot csináljak? Vigyem vissza, vagy van a szomszédban egy autószerelő szaki és vele nézessem meg? Nem olyan bonyolult a kormányösszekötőt állítani (merthogy szerintem ez a titok nyitja), egy kulccsal simán utána lehet állítani és a próbakörök is helyben megvannak.

Úgy belebuheráltak, nemhogy az eredeti problémát nem oldották meg, hanem egy újabbat generáltak. A kocsival 40 ezret mentem eddig, nem mentem bele nagyobb kátyúba, csak a szokásos magyar utakon hajtom, a gumik rendben vannak, egyéb gondja nincs az autónak.

Köszi!

Vissza az elejére
speki1982
2019 április 09 kedd - 18:31:53

Regisztrált tag #2766

speki1982 írta ...

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, hátha valaki tud mondani okosat. Néhány hónapja vettem észre, hogy a Lodgy kormánya nem áll "egyenesen", azaz középen, hanem pár fokkal balra esik a kormányközép. Ez lényegben azt okozza, ha egyenes úton megy az autó és ha a kormányt középállásban tartom, akkor megindul a kocsi jobbra (most az oldalszelet ne kalkuláljuk bele, az abroncsnyomások rendben vannak, a hiba téli és nyári guminál egyformán előjön).

Jeleztem a problémát a kereskedésben, ott rögtön ellenőrizték a futóművet, a bal első keréknél a normáltól eltérő értékeket mért a számítógép, utánaállították, ekkor viszont már a kormányközép jóval nagyobb szögben állt balra, végül egy hét múlva ezt is orvosolták. Garanciában természetesen.
Nem lett tökéletes, még mindig volt egy kis eltérés, visszamentem, állították, rövid próbaút, megint állítás, most biztos jó lesz. Néhány hét és párszáz kilométer után megismétlődött a probléma, csak akkor már jobbra(!!!) állt egy kicsit, tehát mégsem sem volt tökéletes. Nem tűnik nagy hibának, de hosszabb úton rendkívül zavaróvá vált, mintha folyamatosan ellen kellene tartani a kormánynak.

Elvittem egy másik szervizbe az időközben előjött szokásos labdaszonda hiba miatt, kértem, ha már úgyis ott kell hagyni az autót, a kormányt is nézzék meg. Elmondtam MINDENT a problémáról, oké, megnézik. Ma vissza a kocsiért, ok, megcsinálták, szonda, kormány rendben, mehetsz. Szerencsére nem került itt sem pénzbe.
Hazaérve vettem észre, hogy a kormány ugyanabban a rossz állásban van, ahogy bevittem, viszont valamit mégis buheráltak rajta, mert nehezebben lehet tekerni, mintha kicsit felkeményedett volna. Ez leginkább parkoláskor tűnt fel.

Kérdésem: mi a francot csináljak? Vigyem vissza, vagy van a szomszédban egy autószerelő szaki és vele nézessem meg? Nem olyan bonyolult a kormányösszekötőt állítani (merthogy szerintem ez a titok nyitja), egy kulccsal simán utána lehet állítani és a próbakörök is helyben megvannak.

Úgy belebuheráltak, nemhogy az eredeti problémát nem oldották meg, hanem egy újabbat generáltak. A kocsival 40 ezer km van, nem mentem bele nagyobb kátyúba, csak a szokásos magyar utakon hajtom, a gumik rendben vannak, egyéb gondja nincs az autónak.

Köszi a válaszokat!

[ Módosítva 2019 április 09 kedd - 18:32:18 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 09 kedd - 21:43:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Elvileg valóban az axiálcsukló menetes szárával kell állítani.
Sok múlik azonban azon is, milyen a gépük.
Én évekig az egyik legnagyobb ilyennel is foglalkozó szervizbe hordtam az autókat futómű állításra. Volt, hogy én csináltam a padon. Lézeres gépük van, folyamatosan kalibrálva, új szoftverekkel feltöltve az újabb autók miatt. Guminyomások, magasságok minden ellenőrizve, szervókormány járó motornál bemozgatva, úgy pozícionálva közép állásba. A sok közül még is volt évente pár db autó, amit a próbakör után vissza kellett tenni a padra. Ha pl. egy autónak a hátsó futóművével van probléma, akkor hiába áll elöl minden jól,és a kormányközép is pontos, az autó akkor is el fog húzni oldalra. Ezt akkor ott a szaki kiszámolta papíron, és annyival elállította az elejét, hogy menet közben jó legyen.
Történt azonban lassan egy éve, hogy nem tudták a szokásos SOS módon csinálni a vitt ügyfél autómat. Kénytelen voltam telefonon másik helyet keresni, egy volt Renault-os alkalmazott segített. Egy kisebb viszonylag új, jól felszerelt műhelyben, egy még drágább, még újabb, más paddal dolgoznak. Úgy megtetszett, hogy azóta csak oda járok. Pedig drágábbak is, azonnalra se tudom vinni (időpontot kell kérnem nekem is), de azóta mind elsőre jó lett! Sokat futott, öreg autók is.
Tehát én azt javaslom, először nézesd meg a ,,bejáratott" szakiddal, hogy tényleg rendben van e. Én az új Lodgymat átvétel napján rögtön padra tettem, mert tudtam, hogy a jobb hátuljának soknak gyárilag gondja van, mint ahogy az előző MCV-knek is. Ráadásul az enyém odacsaphatták valahova, mert a kormány közép is 11óránál volt. Így nekem az új autónál hátul hézagolni kellett, elöl kormány közepet és összetartást állítani. ami még szomorúbb, hogy a csavart is kellett esztergáltatnom, hogy a dőlésszög állítható legyen (gyárilag fix), mert egyik határértéken, másik jóval határértéken túl volt.
Ha meggyőződtetek róla, hogy valóban minden jól áll, és még is elhúz, az lesz a nehezebb sztori. Elő szokott ugyan is fordulni a kormánymű, és az elektrohidraulikus szervo egység hibája is. Ez garanciális, csak kérdés elismerik e.

Vissza az elejére
speki1982
2019 április 11 csütörtök - 07:40:23

Regisztrált tag #2766

Köszi Gergő a választ, gép hiányában a szakim nem merte elvállalni az állítgatást, úgyhogy vissza a szervizbe. Legfeljebb elviszem egy próbakörre a szerelőt, hogy érezze a ritmust: ferdén álló, felkeményedett kormánnyal megyünk egy kört az autópályán a ma reggeli erősebb oldalszélben, amire ez a böhöm kocsi amúgy is eléggé allergiás... hát, egy új élmény lesz neki biztosan.

De ha az abroncsnyomáson, vagy valami máson kezd el vakarózni hóttbiztos, hogy elviszem az autót egy profi futóműveshez, ahogy te tetted, franc a garanciába...
Vissza az elejére
Sam Joe
2019 április 15 hétfő - 14:45:27

Regisztrált tag #3047
Regisztrált: 2018 november 26 hétfő - 13:38:09

Üzenetek: 16
RayD írta ...

Itt egy nagyon jó, körbejárós videó. (Csak a plöm-plöm zenéjével lehet tömeget oszlatni.) Az üléseket is bemutatják alaposan a cseh kollégák.

https://www.youtube.com/watch?v=hpTQu9r-AXM&t=974s
Vissza az elejére
Tintus
2019 április 19 péntek - 23:43:36

Regisztrált tag #3061
Regisztrált: 2019 január 04 péntek - 10:30:56

Üzenetek: 24
sajnos nem működik a linked !!!
Vissza az elejére
Plömplöm
2019 április 20 szombat - 20:38:36
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 154
ezittaz

---
(mcv 2008 1.6-16v 7személy)
lodgy 2019 1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 24 szerda - 18:35:48
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086
Regisztrált: 2019 április 23 kedd - 15:32:40

Üzenetek: 17
Sziasztok!

Köszönöm a felvételt! Üdvözlök mindenkit!

Csak bejelentkezem. Egy Lodgy Celebration 1,5 dci-m van. Most várja a 4. éves szervizét a műhelyben.

Élőben sajnos nem ilyen szép. Rettenetesen érzékeny a festése. Minden apró karc meglátszik rajta.
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 26 péntek - 13:15:00
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

Na! Megvan a négy éves szerviz. Kértem mindent, amit ilyenkor a könyv szerint el kell végezni. Plusz jött még klímatisztítás, kerékcsere nyárira centírozással, téli kerekek letárolása a nyári szezonra. Esedékes volt a műszaki vizsga, így arra való felkészítés és vizsgáztatás is lezajlott. Kértem még ablaktörlőket (nem járok sosem olyan helyen, ahol lehet kapni ilyesmit a megfelelő méretben). Átnézték a kocsit kívül belül beszámítás miatti árajánlatra. Én nem vártam meg a helyszínen. A kocsinak alánéztem kíváncsiságból. Nem nagyon rohad semmi az alján. Egyedül a pótkerék felfogató keretet fogta meg itt-ott a rozsda. Nem firtattam külön az olajat. A papír szerint ELF Evolution Fulltech FE 5W30 került bele. Ez a szerviz nem olcsó, de nekem nagyon közel van és számomra biztosítja azt, hogy az ég világon semmit sem kell az autóval csinálnom a használaton kívül. Beszélgetéseink alapján elég jól értenek hozzá. Nagyon udvariasak voltak. Kormány, ülés fóliázva. Szépen, tisztán kaptam vissza az autót.

Az autóról: Eddig az ég világon semmi baja nem volt. Árához képest szuper autó. Ha nagyon fülelek, hátulról kopog valami, de ezt csak nagyon csendes úton, rádió nélkül, alapjáraton gurulva lehet megfigyelni. Engem nem is érdekel.

Azért választottam ezt az autót annak idején, mert Budapest belvárosiként és háromgyerekesként az volt a fontos, hogy olyan autónk legyen, amire van sok gari, assistance szolgáltatás és nem érdekel, ha meghúzzák a szűk parkolóhelyeken, gyerekek koszolják stb. Annak idején úgy vettük, hogy bementünk autót nézni, mert kellett valami már a következő hétvégére. Ott volt ez a szalonban kiállítva. Rendelésre csak fél év múlva jött volna meg akkori motorváltás miatt. Rábeszélésre ideadták ezt. Próbaúton sem voltunk. Csak átvétel után - amikor a bejáratás rögtön a nyaralással elkezdődött - derült ki, hogy milyen jó autó is ez.

Most csak azért kerül eladásra, mert nem tudom megszeretni a dízelt, ezt a színt és kiderült, hogy a 7 ülésre egyáltalán nincs szükségünk soha. Gyerekülésekkel amúgy is macerás beülni hátra (nem is lehet).

Vissza az elejére
Plömplöm
2019 április 26 péntek - 15:24:14
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 154
szia, írtam Neked egy privát

Tömegközlekedő írta ...

Na! Megvan a négy éves szerviz...

---
(mcv 2008 1.6-16v 7személy)
lodgy 2019 1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 26 péntek - 16:47:03
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

Plömplöm! Én is!

Volna egy közkérdésem:

Olvastam az MCV fórumban, hogy azokban alapból nincs kiépítve hátra a szellőzés.

A Lodgy-ban van hátulra levegő keringetés? Megy valahol csatorna? Most nézegettem, vagyis csak tapogattam, de nem láttam ilyet, viszont a vezetőülés alatt hátul éreztem a klíma huzatát.

Üdv.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 26 péntek - 23:06:59
Krogergo

Regisztrált tag #331

DCI Lodgyban biztosan van. A vezető ülés alatt, és a leghátsó sorban ülőknek is, a középső ülés sor alatt. Az viszont nem sokat ér.

Vissza az elejére
bernhaft
2019 április 27 szombat - 17:40:52
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833
Regisztrált: 2017 március 30 csütörtök - 13:33:24

Üzenetek: 340
Tömegközlekedő írta ...

Na! Megvan a négy éves szerviz. Kértem mindent, amit ilyenkor a könyv szerint el kell végezni. Plusz jött még klímatisztítás, kerékcsere nyárira centírozással, téli kerekek letárolása a nyári szezonra. Esedékes volt a műszaki vizsga, így arra való felkészítés és vizsgáztatás is lezajlott. Kértem még ablaktörlőket (nem járok sosem olyan helyen, ahol lehet kapni ilyesmit a megfelelő méretben). Átnézték a kocsit kívül belül beszámítás miatti árajánlatra. Én nem vártam meg a helyszínen. A kocsinak alánéztem kíváncsiságból. Nem nagyon rohad semmi az alján. Egyedül a pótkerék felfogató keretet fogta meg itt-ott a rozsda. Nem firtattam külön az olajat. A papír szerint ELF Evolution Fulltech FE 5W30 került bele. Ez a szerviz nem olcsó, de nekem nagyon közel van és számomra biztosítja azt, hogy az ég világon semmit sem kell az autóval csinálnom a használaton kívül. Beszélgetéseink alapján elég jól értenek hozzá. Nagyon udvariasak voltak. Kormány, ülés fóliázva. Szépen, tisztán kaptam vissza az autót.

Az autóról: Eddig az ég világon semmi baja nem volt. Árához képest szuper autó. Ha nagyon fülelek, hátulról kopog valami, de ezt csak nagyon csendes úton, rádió nélkül, alapjáraton gurulva lehet megfigyelni. Engem nem is érdekel.

Azért választottam ezt az autót annak idején, mert Budapest belvárosiként és háromgyerekesként az volt a fontos, hogy olyan autónk legyen, amire van sok gari, assistance szolgáltatás és nem érdekel, ha meghúzzák a szűk parkolóhelyeken, gyerekek koszolják stb. Annak idején úgy vettük, hogy bementünk autót nézni, mert kellett valami már a következő hétvégére. Ott volt ez a szalonban kiállítva. Rendelésre csak fél év múlva jött volna meg akkori motorváltás miatt. Rábeszélésre ideadták ezt. Próbaúton sem voltunk. Csak átvétel után - amikor a bejáratás rögtön a nyaralással elkezdődött - derült ki, hogy milyen jó autó is ez.

Most csak azért kerül eladásra, mert nem tudom megszeretni a dízelt, ezt a színt és kiderült, hogy a 7 ülésre egyáltalán nincs szükségünk soha. Gyerekülésekkel amúgy is macerás beülni hátra (nem is lehet).

232.000 forint volt a végösszeg?!
Így mulat egy magyar úr .
Azért az már pofátlanság hogy miközben kiszámlázzák a revíziót (= átsétálnak az autó alatt )
kiszámlázzák a cseréket , mindent az égvilágon munkadíjjal ,még külön számláznak egy vizsgára felkészítést is ....
A fékfolyadék cseréje ennyiért , az is szép.
Ha egy Mercedes szalonban kapok egy ilyen számlát , egy E Class-ra , talán nem csodálkoztam volna

Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 27 szombat - 21:26:20
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

bernhaft írta ...

Azért az már pofátlanság hogy miközben kiszámlázzák a revíziót (= átsétálnak az autó alatt )
kiszámlázzák a cseréket , mindent az égvilágon munkadíjjal ,még külön számláznak egy vizsgára felkészítést is ....
Ha egy Mercedes szalonban kapok egy ilyen számlát , egy E Class-ra , talán nem csodálkoztam volna

A revízió ahhoz kellett, hogy beszámítási árajánlatot tudjanak adni. Annak árát visszakapom, ha végül náluk adom le a kocsit.
Vissza az elejére
bati
2019 április 27 szombat - 22:26:51

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 832
.

Jól értelmezem?
Tehát kapok nagyjából 20 db ezrest,ha otthagyom az autót kb.1,8-ért.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
bernhaft
2019 április 27 szombat - 23:08:41
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Tömegközlekedő írta ...

bernhaft írta ...

A revízió ahhoz kellett, hogy beszámítási árajánlatot tudjanak adni. Annak árát visszakapom, ha végül náluk adom le a kocsit.

A revízió része a kötelező szerviznek , az a pénz már az Ő zsebükben van.
Szép magyarázatot gyártottak hozzá hogy ugyanazt a munkát többször is kiszámlázzák .
Főleg mert náluk volt szervizelve végig , mégis mi az ami újdonság lehet nekik ?
Ez a számla remek példa lehetne egy autós újságban annak bemutatására miért kerüljük el a
márkaszervizeket.
Mondjuk elég volt csak megnéznem a pecsétet a számlán.

Ahogy mondani szokták van pénz lóvéra , ha Neked nem fájt az összeg akkor egy szavam nem lehet,.

Gyanítom hogy eladni sem lesz könnyű egy 7 üléses Lodgy-t . ( ezt revízió nélkül is megmondom )

Vissza az elejére
Jim74
2019 április 28 vasárnap - 14:35:21

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Üzenetek: 299
bernhaft írta ...

A revízió része a kötelező szerviznek , az a pénz már az Ő zsebükben van.
Szép magyarázatot gyártottak hozzá hogy ugyanazt a munkát többször is kiszámlázzák .
Főleg mert náluk volt szervizelve végig , mégis mi az ami újdonság lehet nekik ?
Ez a számla remek példa lehetne egy autós újságban annak bemutatására miért kerüljük el a
márkaszervizeket.
Mondjuk elég volt csak megnéznem a pecsétet a számlán.

Ahogy mondani szokták van pénz lóvéra , ha Neked nem fájt az összeg akkor egy szavam nem lehet,.

Gyanítom hogy eladni sem lesz könnyű egy 7 üléses Lodgy-t . ( ezt revízió nélkül is megmondom )

Ránéztem a bélyegzőre és eszembe jutott, hogy az előző LPG-s Dokkerem első kötelező szervizét úgy sikerült megcsinálnia eme "remek" társaságnak, hogy hazaérve tapasztaltam, hogy ereszt a reduktornál a gáz rendszer... Természetesen a gázrendszer tömítettség ellenőrzés tétel rajta volt a számlán...
Akkor voltam először és utoljára a szervizükben...
Vissza az elejére
Józsibá
2019 április 28 vasárnap - 19:13:03
Budapest XIX.

Regisztrált tag #3070
Regisztrált: 2019 február 07 csütörtök - 10:33:47

Üzenetek: 2
Márciusban 22895 Ft-ért vizsgázott a 4 éves MCV-m az Autóklubnál.
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 28 vasárnap - 20:24:36
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

bati írta ...

.

Jól értelmezem?

.

Szia! Revízió után 2,8-at mondtak rá. Nehéz eladni? Már két vevőm is van rá a szalonon kívül.

[ Módosítva 2019 április 28 vasárnap - 20:38:01 ]
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 28 vasárnap - 20:32:00
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

Józsibá írta ...

Márciusban 22895 Ft-ért vizsgázott a 4 éves MCV-m az Autóklubnál.

Nekem így a vizsga 32 körül alakult, de nem is vagyok autóklub tag.

Jim74!

Eddig semmi rossz tapasztalatom nincs ezzel a szervizzel. Eddig négy szerviz volt és két Casco-s ügyintézés, javítás. Persze attól másnál még hibázhattak.
Vissza az elejére
bernhaft
2019 április 28 vasárnap - 21:36:32
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Tömegközlekedő írta ...

bati írta ...

.

Jól értelmezem?

.

Szia! Revízió után 2,8-at mondtak rá. Nehéz eladni? Már két vevőm is van rá a szalonon kívül.

Érdekes érzés lehet annyiért megvásárolni egy használt 4 évest ( és ha jól értem már nem is törésmentes autót ) amennyiért majd mások zsír új autót fognak venni fullosan , 5 év garanciával ( meg még az átírás is kijön belőle, meg téli gumi felnikkel, és pénz is marad a zsebben )
Persze ha nincs legalább 3 gyerek akkor a lehetőség nem adott , de mégis furcsa érzés.
Ezért gondoltam csak hogy most nehéz eladni egy 7 üléses Lodgy-t .

Vissza az elejére
bati
2019 április 28 vasárnap - 22:05:18

Regisztrált tag #783

Tömegközlekedő írta ...

Aha.Akkor műsor nélkül 2,6-ért miért nem adtad el?

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
bernhaft
2019 április 29 hétfő - 13:35:09
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Tömegközlekedő írta ...

Azt nézem , hogy ezt az olajat valami speciális nemes hordóban érlelték ( azt írják hordós ) .
azért kerül a literje 7000 forintba .
Ez a szervíz tényleg nem olcsó , igazad van , viszont k..rva drága

Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 29 hétfő - 13:55:42
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

bernhaft írta ...

Tömegközlekedő írta ...

bati írta ...

.

Jól értelmezem?

.

Érdekes érzés lehet annyiért megvásárolni egy használt 4 évest ( és ha jól értem már nem is törésmentes autót ) amennyiért majd mások zsír új autót fognak venni fullosan , 5 év garanciával ( meg még az átírás is kijön belőle, meg téli gumi felnikkel, és pénz is marad a zsebben )
Persze ha nincs legalább 3 gyerek akkor a lehetőség nem adott , de mégis furcsa érzés.
Ezért gondoltam csak hogy most nehéz eladni egy 7 üléses Lodgy-t .

Nem volt komolyan törve. Parkolási apróságok gyári alkazrészekkel cserélve cascora. Komplett téli kerék ebben is benne van. Nincs mindenkinek jogosultsága kedvezményre. Ez egy jól karbantartott, nagyon keveset futott, full extrás Lodgy. Újonnan 4,5 felett.
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 29 hétfő - 13:57:47
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

bati írta ...

Tömegközlekedő írta ...

Aha.Akkor műsor nélkül 2,6-ért miért nem adtad el?

.

Nem értem! Miért is kéne? Használom, amíg megjön az új.
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 29 hétfő - 14:08:32
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

bernhaft írta ...

Azt nézem , hogy ezt az olajat valami speciális nemes hordóban érlelték ( azt írják hordós ) .
azért kerül a literje 7000 forintba .
Ez a szervíz tényleg nem olcsó , igazad van , viszont k..rva drága

Igaz, de legalább azt teszik bele, ami kell. Nem vitatkoznak. Nem kell utána stikában újra cserélni. Nem kell érte autózni 100km-eket. Nem kell szabit kivenni. Utána otthon anyázni, hogy kihagytak, elrontottak valamit. Én ezeket is belekalkulálom. Budapesti vagyok. Itt sokminden drágább. Ez van.
Vissza az elejére
bati
2019 április 29 hétfő - 14:17:42

Regisztrált tag #783

.
Mi lesz helyette,lodgy?

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Tömegközlekedő
2019 április 29 hétfő - 23:14:09
Tomegkozlekedo

Regisztrált tag #3086

bati írta ...

.
Mi lesz helyette,lodgy?

.

Logan MCV stepway 0,9Tce hófehér

Vissza az elejére
Nagya21
2019 április 30 kedd - 06:50:35
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 251
Tömegközlekedő írta ...

bati írta ...

.
Mi lesz helyette,lodgy?

.

HAli!!
Ez nem fehér. ez PANDA.....

Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Cobalt
2019 április 30 kedd - 11:25:12

Regisztrált tag #2752
Regisztrált: 2016 október 06 csütörtök - 12:43:14

Üzenetek: 224
Off

Már-már szinte egy hacsiroku.

Logan MCV 2 Facelift, 0.9 Tce, Arctic
Vissza az elejére
briff
2019 április 30 kedd - 15:12:22
briff

Regisztrált tag #1476
Regisztrált: 2010 augusztus 04 szerda - 14:37:03

Üzenetek: 147
Tömegközlekedő írta ...

Igaz, de legalább azt teszik bele, ami kell. Nem vitatkoznak. Nem kell utána stikában újra cserélni. Nem kell érte autózni 100km-eket. Nem kell szabit kivenni. Utána otthon anyázni, hogy kihagytak, elrontottak valamit. Én ezeket is belekalkulálom. Budapesti vagyok. Itt sokminden drágább. Ez van.

Hát nemtom. Égy éve én is ide vittem az MCV-met, mert egyszer már szimpik voltak. Pár nap múlva látom, hogy a hűtőfolyadék a minimum alatt van, lerohantam a helyi Bosch-ba, hogy mi van. Nézik, azt mondják, nem látnak szivárgást, feltöltötték, és azóta is annyi van benne. Ebből gondolom, hogy amikor a kötelezőre vittem, akkor is itt állt a hűtőfolyadék szintje. Egy revízión talán ezt megnézhették volna. Aztán arról nem is beszélve, hogy a munkafelvevő megígérte, hogy egy "nice to have" javításról beszélünk pár nappal később, mert addig szabi van, majd hív. Persze nem hívott.

Vissza az elejére
Krogergo
2019 április 30 kedd - 19:46:30
Krogergo

Regisztrált tag #331

Tömegközlekedő írta ...

Nem tudom mi nem tetszett a DCI Lodgyban. Vagy csak nem arra használtátok amire való? (hosszú távokra)
A TCE MCV-t próbáltad megrendelés előtt? Én rühellem a TCE-t, főleg ha aznap DCI-t is vezettem. Rezeg, rázkódik a 3 hengerrel, és az a -19Le, -120Nm is igen csak érezhető. Egy okból van TCE-m Sandero Stepway-áben, hogy maga az autó tetszik, más normális motorral meg nem kapni, ami 50km-en belüli futkosásra alkalmas és megy is.

Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 01 szerda - 11:44:47
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Tömegközlekedő írta ...

bati írta ...

.
Mi lesz helyette,lodgy?

.

Szerintem nem vagyok egyedül aki nem érti a döntésedet .
A Logan fényezése is karcolódni fog.
MCV Stepway cirka 3.5 milla.
Ennél jóval kevesebb pénzből ( 3 gyerekes családapaként , amelyhez innen is gratulálok ) egy 1.33 tce
Lodgy-t hozhatnál ki , + garanciával.
De talán nem tévedek nagyot még egy Renault Scenic is beleférne , ami azért már egy másik kávéház.
Vissza az elejére
Bisonte
2019 május 02 csütörtök - 08:14:17

Regisztrált tag #2895
Regisztrált: 2017 augusztus 31 csütörtök - 11:25:37

Üzenetek: 63
Tömegközlekedő írta ...

Gratulálok az új autó rendeléséhez, az MCV nálunk folyamatosan bizonyít és nagyon szép fehérben.

bernhaft írta ...

De talán nem tévedek nagyot még egy Renault Scenic is beleférne , ami azért már egy másik kávéház.

A legolcsóbb Renault Scenic (Life) alap listaára 5.999.000 Ft, amiből két darab Dacia MCV Arctic kijön metálfénnyel.
Vissza az elejére
bernhaft
2019 május 02 csütörtök - 08:52:28
BERNHAFT

Regisztrált tag #2833

Bisonte írta ...

Tömegközlekedő írta ...

Gratulálok az új autó rendeléséhez, az MCV nálunk folyamatosan bizonyít és nagyon szép fehérben.

bernhaft írta ...

A legolcsóbb Renault Scenic (Life) alap listaára 5.999.000 Ft, amiből két darab Dacia MCV Arctic kijön metálfénnyel.

Jól említetted , a listaára.
Az autók ebben az árkategóriában nem listaáron mennek el.
Amúgy sem jön ki 2 MCV belőle , sehol nem 3 millió egy MCV használható
motorral és felszereltséggel.
( komolyan gondolná bárki 3 gyerekkel az alap ezres motort ? )
Egyébként is arról írtam hogy a családtámogatás miatt 2,5 millió egy
7 személyes autóra a kedvezmény. .
Egy Lodgy így újonnan max 2.5 millió egy Scanic alku nélkül is 3,5-4 millió

Vissza az elejére
RayD
2019 május 02 csütörtök - 11:09:21
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 540
bernhaft írta ...

Jól említetted , a listaára.
Az autók ebben az árkategóriában nem listaáron mennek el.
Amúgy sem jön ki 2 MCV belőle , sehol nem 3 millió egy MCV használható
motorral és felszereltséggel.
( komolyan gondolná bárki 3 gyerekkel az alap ezres motort ? )
Egyébként is arról írtam hogy a családtámogatás miatt 2,5 millió egy
7 személyes autóra a kedvezmény. .
Egy Lodgy így újonnan max 2.5 millió egy Scanic alku nélkül is 3,5-4 millió

Hol írta egyébként Tömegközlekedő, hogy 3 gyereke van? Én úgy láttam, hogy csak te hoztad be a képbe.

A Logan/Logan MCV-t inkább a Clio/Megane családhoz kell hasonlítani, legalábbis méretben a kettő között van.

A Lodgy Stepway hasonlítható Scénichez/Grand Scénichez, de utóbbiak divatosabbak/SUV-osabbak. Úgy láttam (tavaly) a kiállított Grand Scénicben, hogy a 3. üléssora annak kevésbé használható, mint a Lodgyé, amikor azt néztem még a Logan vásárlása előtt. Előny viszont, hogy tolható a középső sor, így ha nincs 6.-7. utas, akkor egész jó a lábtér a 2. sorban, 7 embernél viszont a 2-3. sor is szűkös.

A minőség nem egy osztály, de az ár sem (7 ülés Lodgy vs. 7 ülés Grand Scénic). Persze kiállítva szinte a top modell volt, szép, szép, tényleg minőségibb az érzés elsőre, de azért a sorok között a 10 millás Grand Scénicben is megtalálsz néhány "Dacia"-s részletet, kopogós műanyagot, ami így kijózanító volt. Meglátjuk mi lesz a végső döntés, ha élni fogunk mi (is) a 2,5 milliós támogatással, de egyelőre eléggé Lodgynak áll vásár: csak lenne inkább tolóajtaja, az praktikusabb lenne.

[ Módosítva 2019 május 02 csütörtök - 11:13:14 ]

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF