A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Krogergo
2019 február 20 szerda - 22:47:50
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6592
Jó helyre jöttél

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Lobesz
2019 február 21 csütörtök - 23:52:42

Regisztrált tag #3072
Regisztrált: 2019 február 20 szerda - 12:51:23

Üzenetek: 2
Sziasztok,

4db NOKIAN 185/65 R15 acélfelnivel és okos szeleppel téli 160.000 forintért milyen ár?

Segítségeteket köszönöm.
Zoli
Vissza az elejére
Krogergo
2019 február 22 péntek - 08:01:13
Krogergo

Regisztrált tag #331

Szia!
Ennyiért bármikor bárhol kapni.
Téligumik gyorsabban öregednek mint a nyáriak, ha most jön az autó, én nem vennék rá, majd csak következő szezonra, frisset.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Tintus
2019 február 22 péntek - 22:07:21

Regisztrált tag #3061
Regisztrált: 2019 január 04 péntek - 10:30:56

Üzenetek: 22
Lobesz írta ...

Sziasztok,

4db NOKIAN 185/65 R15 acélfelnivel és okos szeleppel téli 160.000 forintért milyen ár?

Segítségeteket köszönöm.
Zoli

Felénk is ennyiért adják a szalonban- Kaposvár
Vissza az elejére
norby
2019 február 23 szombat - 22:13:10

Regisztrált tag #3039
Regisztrált: 2018 október 15 hétfő - 15:47:39

Üzenetek: 9
Még nem értem a zörgésvadászat végére, de nem a teleszkóp az. Most viszont láttam valami furcsát. Megnézné nekem valaki, hogy a csomagtér zár U alaku, küszöbnél lévő része mozog-e nála? Mert nálam van egy centis lötyögése.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 február 23 szombat - 22:53:50
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ez mindenkinél mozog. Sőt ha felhúzod kézzel, nem is lehet, vagy nehezebb lecsukni az ajtót.

Vissza az elejére
Krogergo
2019 február 23 szombat - 22:54:41
Krogergo

Regisztrált tag #331

Legújabb extrám a film lejátszásra képes. Le van halkítva, azért nem nagyon hallani.
Klikk!

Vissza az elejére
norby
2019 február 23 szombat - 23:36:35

Regisztrált tag #3039

Krogergo írta ...

Ez mindenkinél mozog. Sőt ha felhúzod kézzel, nem is lehet, vagy nehezebb lecsukni az ajtót.

Akkor asseaz
Vissza az elejére
Forma1
2019 február 24 vasárnap - 22:15:47
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Üzenetek: 269
norby írta ...

Krogergo írta ...

Akkor asseaz

Nekem az összecsukott hátsó sor ülései kopogtak már nagyon kicsi úthibáknál is, aztán két szerviz sem találta az okot, én vettem észre véletlenül.
Mozgasd meg kézzel, szerintem az lesz.

Vissza az elejére
Szita
2019 február 25 hétfő - 19:36:18
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 281
Lobesz írta ...

Sziasztok,

Segítségeteket köszönöm.
Zoli

Klikk! Klikk!
Ha kell okos szelep, (?) akkor a szalonban próbálj venni, nekem 3 éve ~3000 ért ajánlották db-ját, ha kell hozzá. Szerencsére nem kellett. (MCV)
De én is inkább ősszel vennék. Most már erre az egy hónapra nem. Addig meg figyelném az emag-ot. Én onnan rendeltem felnit. Akcióban 9800 volt szállítással.

[ Módosítva 2019 február 25 hétfő - 19:43:08 ]
Vissza az elejére
RayD
2019 február 26 kedd - 15:48:29
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 527
Megjelent az árlistában a Techroad: Klikk!

Vissza az elejére
SimonTower
2019 február 26 kedd - 16:15:03

Regisztrált tag #3056
Regisztrált: 2018 december 20 csütörtök - 16:47:41

Üzenetek: 1
Sziasztok! "Új" tulajdonos vagyok és amúgy sem foglalkoztam még felnivásárlással. Nyakunkon a tavasz és a nyári abroncsokhoz keresnék valami pofás, minőségi könnyűfém felnit, de fogalmam sincs mire figyeljek. Átmérő, szélesség, lyukszám, osztókör, féknyereg elakadása rossz profil esetén. Bocsánat a buta kérdésért, de hogyan lehet neten olyat találni, ami biztosan fel is megy rá és rá való?:) Mik a feltételek? Azt halkan jegyezném meg, hogy 100-ból 1 tetszik.

Az autó egy Lodgy 1.5dci 109Le, a nyári abroncsom,amivel az autót kaptam 195/55 R16. (a téli abroncsokat a gyári felnire tetettem, a nyári garnitúra alá szeretnék most szebb felnit.)

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
RayD
2019 február 26 kedd - 16:18:01
RayD

Regisztrált tag #2659

RayD írta ...

Azt nézem, hogy a 150.000 Ft feláráért a Stepwayhez képest az árlista szerint csak a 75.000 forintos Medianav van benne. Mit nyújt a másik +75 ezerért? Vagy tényleg kivezetik rövidesen a Stepwayt és akkor ez volt a rejtett áremelés?

Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 03 vasárnap - 15:52:49
Krogergo

Regisztrált tag #331

A múltkori sikeres Sandero kőfelverődést gátló fóliázás után most pénteken elkészült a Lodgy fóliázása is a Zámbó Fólia tatabányai műhelyében (van nekik Bp.-en is). Ez azonban egy még komolyabb, Délkóreai gyártmányú nano-s fóliával. Vastagságra, kinézetre ugyan olyan mint a másik. Viszont sokkal jobb öntisztuló tulajdonsága van, nem terül el rajt a víz, hanem lepergeti magáról. Az utolsó képen létszik, hogy a fényszóróról és a motorháztetőről lepereg, a sárvédőről ami nem lett fóliázva, azon rajt marad a víz.
Ez az izlandi szürke fényezés sokkal jobb minőségű, mint a Sandero-n lévő turmalin barna. Miután alaposan letisztították a felületet, és átgyurmázták (por, szennyeződések eltávolítására szolgál) látszott, hogy ezen is van egy rakás tűhegynyi sérülés, ami tényleg csak akkor látszik, ha ilyen alapos tisztítás után pár 10cm-ről nézi az ember. Ezen az autómon is fóliázva lett a 4 lámpa, a motorháztető, a szélvédő felett egy 20cm-es csík (a ,,púpos" kistehereket is itt veri agyon a kavics, szerencsére nekem ez még nem sérült) a 4 küszöb, hátul-belül egészen fel a zárig, hogy a gyerek kabát cipzárja se karcolja meg, és a hátsó lökhárító teteje-oldala egy csíkban,a hol pakoláskor sérülhetne.

Vissza az elejére
Tintus
2019 március 03 vasárnap - 22:38:00

Regisztrált tag #3061

RayD írta ...

RayD írta ...

Azt nézem, hogy a 150.000 Ft feláráért a Stepwayhez képest az árlista szerint csak a 75.000 forintos Medianav van benne. Mit nyújt a másik +75 ezerért? Vagy tényleg kivezetik rövidesen a Stepwayt és akkor ez volt a rejtett áremelés?

Igen de az új médianav már kezeli az okostelefont. És igen a másik 75 rugó az a design. És új stepwajt nem gyártanak csak az országban meglevőkből válogathatsz.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 05 kedd - 14:59:00
Krogergo

Regisztrált tag #331

Vissza az elejére
norby
2019 március 09 szombat - 23:21:01

Regisztrált tag #3039

Le tudná valaki fényképezni, hogy van a helyén az emelő? Kiszedtem, de visszarakva nem esik helyére a csavar, valamit rosszul csinálok.
Vissza az elejére
briff
2019 március 13 szerda - 12:51:17
briff

Regisztrált tag #1476
Regisztrált: 2010 augusztus 04 szerda - 14:37:03

Üzenetek: 143
Megjelent a lex lodgy a Magyar Közlönyben. 3 gyerekkel 2.5M-ért hazavihető a fullos Lodgy, ha jól láttam, gyakorlatilag nincs korlátozás és 3 év után eladható. Kíváncsi vagyok ebből milyen árváltozások lesznek, most meg pár év múlva.

Vissza az elejére
Basic
2019 március 13 szerda - 15:27:29
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2738
Állítólag nemsokára (még idén?) kifut a Lodgy, és az utód valami SUV-szerű autó lesz. Gondolom, annak majd az égbe árazzák a 7-üléses változatát.
A lakásoknál is ez volt, egyszerűen beárazta a piac az állami ingyenpénzt, és drágábbak lettek a kérók.

PS: Ja, és a pár éves MPV-k ára a béka popsija alá fog esni, az tuti. Szokás szerint több kárt okoznak a srácok, mint hasznot, nem értik, hogy a piacot nem érdemes ilyen komcsi megoldásokkal felkeverni, túl összetett. Eddig az ingatlanberuházók jártak jól, most majd a Rönó Hungária meg persze az a pár család, aki majd vehet olcsón autót.

[ Módosítva 2019 március 13 szerda - 15:34:37 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
RayD
2019 március 13 szerda - 15:40:32
RayD

Regisztrált tag #2659

Basic írta ...

Állítólag nemsokára (még idén?) kifut a Lodgy, és az utód valami SUV-szerű autó lesz. gondolom, annak majd az égbe árazzák a 7-üléses változatát.
A lakásoknál is ez volt, egyszerűen beárazta a piac az állami ingyenpénzt, és drágábbak lettek a kérók.

A modellváltáskor sok szó esett a nagy Dusterről, hogy az váltaná, de már akkor ki lett jelentve, hogy túl drága lenne, mert egy új, nagyobb padlólemezre kéne épüljön, ezért jóval drágább lenne, és azt szerintük a vásárlói közönségük már nem lenne hajlandó kifizetni, vagy legalábbis nem elég main stream modell ahhoz, hogy elegen. A magyar piac meg túl kicsi, hogy emiatt megérje nekik a kelleténél jobban ráfeküdni.

Szerintem amennyi az SUV hype-hoz kell megadja a Stepway, maximum a Lodgy esetén is kicsit magasítanak (tudtommal Dokker/Lodgy Stepway esetén nem növelt a hasmagasság, csak Sandero/MCV esetén).
Szerintem ha, akkor inkább csak egy újabb facelift jönne a TCe130-cal, digit klímával és amik eddig kimaradtak a többi modellhez képest. Meg hát ahogy olvasom nem egy utód kell, hanem ennél a modellnél kezelni az összeszerelési minőség változatosságát.

Vissza az elejére
briff
2019 március 13 szerda - 20:42:38
briff

Regisztrált tag #1476
Regisztrált: 2010 augusztus 04 szerda - 14:37:03

Üzenetek: 143
Basic írta ...

Állítólag nemsokára (még idén?) kifut a Lodgy, és az utód valami SUV-szerű autó lesz. Gondolom, annak majd az égbe árazzák a 7-üléses változatát.

PS: Ja, és a pár éves MPV-k ára a béka popsija alá fog esni, az tuti. Szokás szerint több kárt okoznak a srácok, mint hasznot, nem értik, hogy a piacot nem érdemes ilyen komcsi megoldásokkal felkeverni, túl összetett. Eddig az ingatlanberuházók jártak jól, most majd a Rönó Hungária meg persze az a pár család, aki majd vehet olcsón autót.

hát a használt hétüléseseknek betesz valóban. azért van egy olyan lehetőség is h a nem dacia 7 üléses elkezd versenyképesebb lenni, ha a dacia ára felmegy. mert most azért nagyon nagy az ugrás, de 5M elkoltésével már elérhetővé válik a lodgynál magasabb szint, a lodgy áráért

Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 13 szerda - 21:14:38
Krogergo

Regisztrált tag #331

Már előre látom mi lesz a vége
Ha a Lodgyval megjelenek valahol ezentúl, elkönyvelnek ,,ingyenélő" parasztnak, aki román autóval jár. Meg majd előre félni fognak a nagyszájú neveletlen hisztiző, futkosó gyerek tömegtől.
Hiába nem olyanok és nem annyian vagyunk, és az autót is korábban vettük teljes áron, majd jól beskatulyáznak minket, mint a Suzukisokat 20 éve.

Vissza az elejére
gylaci
2019 március 13 szerda - 22:08:48

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 62
A "támogatott" autókat már messziről ki lehet majd szúrni, mert kötelezően egy logós matricát kell rajtuk elhelyezni.(Eltávolítása a támogatás teljes visszavonásával jár). Az lesz egy igazi "billog".
Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 14 csütörtök - 22:26:50
Krogergo

Regisztrált tag #331

Targoncával pakolható csomagtartó

Vissza az elejére
Sam Joe
2019 március 18 hétfő - 12:25:37

Regisztrált tag #3047
Regisztrált: 2018 november 26 hétfő - 13:38:09

Üzenetek: 8
Ötgyerekes nevelőszülő vagyok és ki szeretném használni a - ahogy Krogergo írta ironikusan - "ingyenélő" akciót. Életemben nem akart még nekem Állam Bácsi venni nem hogy egy fél autót, de egy fél zsömlét sem. Hát akkor most tessék, tegye! Nem lesz Duster ami a szerelem lenne, lesz Lodgy, de cserébe talán meg tudom oldani eladósodás nélkül is. Ja, amúgy már előre tervezem, hogy beszerzek egy Nagymagyarország matricát rá, ezzel majd jól összezavarom "őket". Jól fog mutatni - ahogy gylaci találóan nevezte - a "bilog" mellett. Mondjuk az tényleg jó kérdés, hogy az mekkora lesz és hová kell tenni. (Orosz "Stop the Douchebag", megvan? Ha nem, YouTube-on találjátok.)
Félre ne értsetek, azt gondolom, hogy tök igazatok van, igen ezek lesznek a reakciók "tőlük".

Lenne pár kérdésem és bocs, ha esetleg nem jó helyen kérdek, kérlek akkor irányítsatok át a megfelelőre.
- Ha lealvázvédőztetem az autót bukom a garanciát?
- Ha rablásgátlót szereltetek be - hivatalos szervizben, számlával, nem a szomszéd Mekk Elekkel "okosba" - akkor bukom a garanciát?
- Nem tudom, hogy gyűjtötök-e szerviztapasztalatokat. Három város jön nekem szóba: Cegléd, Szolnok és még esetleg Kecskemét. Logikusan onnan szeretném venni az autót, ahová később a garis időszak végéig hordani fogom. Melyiket javasoljátok, vagy épp ellenkezőleg, melyiket kerüljem el messzire?
Vissza az elejére
bicajos
2019 március 19 kedd - 21:09:07
bicajos

Regisztrált tag #1291
Regisztrált: 2009 augusztus 09 vasárnap - 15:29:45

Üzenetek: 54
Szia, Sam Joe! Szerintem ne alvázvédőzd le. A mi MCV-nk 11 éves lesz. Kb 2 éve fedeztem fel, hogy az emelési pontok közelében kicsit a rücsi alá kúszott a rozsda. Lepucoltam, 2 vastag réteg Hammerite, tök jó. Múlt ősszel téli kerék felrakásakor a hátsó lengéscsillapítók bekötési pontjainál, ahol nincs rücsi, mákszemnyi rozsdapöttyöket találtam. (10 évesen!) Megoldás ugyanez. Vigyázz, hogy az első sárvédő-küszöb találkozásnál, meg az üzemanyag-betöltő ajtó körül a kerékjárat felől ne álljon a sár, és nem lesz gond. Rablásgátló hivatalos szervizben szerintem nem érinti a garanciát. Egyébként mi is szeretnénk egy "félpénzes" Lodgyt beújítani, de talán nem idén.

[ Módosítva 2019 március 19 kedd - 21:13:03 ]

MCV
Vissza az elejére
Tintus
2019 március 20 szerda - 00:44:02

Regisztrált tag #3061

SZiasztok ! Van valakinek elöl is parkoló radarja ... esetleg kamerája?
Vissza az elejére
Sam Joe
2019 március 20 szerda - 12:44:19

Regisztrált tag #3047
Regisztrált: 2018 november 26 hétfő - 13:38:09

Üzenetek: 8
bicajos írta ...

Szia, Sam Joe! Szerintem ne alvázvédőzd le.

Köszönöm a tippet!
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF