A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Lodgy
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Surranó
2018 szeptember 17 hétfő - 15:53:45

Regisztrált tag #2910
Regisztrált: 2017 október 26 csütörtök - 15:24:22

Üzenetek: 8
Nekem másfél óra munkával ennyi volt.

Vissza az elejére
magiced
2018 szeptember 17 hétfő - 21:30:09

Regisztrált tag #2845
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:24:58

Üzenetek: 57
a lista, ablaktörlőt már tudom nem szabad náluk cserélni, de nem az vitte el az árakat

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
magiced
2018 szeptember 17 hétfő - 21:32:54

Regisztrált tag #2845
Regisztrált: 2017 április 18 kedd - 08:24:58

Üzenetek: 57

1.5 dci stepway
Vissza az elejére
Sanca
2018 szeptember 17 hétfő - 21:52:08
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
Minek cseréltek ablaktörlőt, főleg ennyi pénzért??? Ez rohadt lehúzás volt elmennek a p....ba

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Krogergo
2018 szeptember 17 hétfő - 23:41:41
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Nézegettem, számolgattam. Nekem olyan érzésem van, hogy a 27% ÁFA-t rádobták még egyszer? Mert kiszámolva az óradíjuk 14500Ft nettóban. Ez is a legdrágábbak közt van az országban (Dacia-Renault szervizekhez képest), de hogy erre volt pofájuk azt mondani, hogy nettó, az azért nem semmi (máshol bruttóban sincs ennyi). Az óradíjat minden márkaszervizben ki kell írni. Ebből azért sejthetted volna, hogy milyen egy társaság.
Az ablaktörlő ára ahhoz képest, hogy egy román sz@r, elég sok. (Mondjuk kedvezmény nélkül egy minőségi Bosch lapát szett többe kerül.) De ezt miért kérted? Elég nagy naivitás. A munkadíj amit rászámoltak az ablaktörlők cseréjére, az se semmi. Más ilyen munkadíjakkal milliomos lenne.
Én az olajból sem engedtem volna beletenni nekik azt a fajtát, pláne nem ennyiért. Fele annyiba került volna az olaj, ha te viszed.
Ne sértődj meg, de kb. fogtak egy palimadarat, akit ki is használtak. Az emberek többsége ezt nem lett volna hajlandó kifizetni, de sokan el sem jutnak idáig, mert előre tájékozódnak. Ez az internet világában nagyon egyszerű manapság.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
gombi
2018 szeptember 18 kedd - 23:26:56
gombi

Regisztrált tag #2226
Regisztrált: 2013 április 02 kedd - 15:44:11

Üzenetek: 18
Ablaktörlő lapát cserét vállalok.....

Amúgy egy éve a gyári olajleeresztő alátét 200 forint volt, egy hónapja már 500 forint környéke.

Száguldunk és Félünk!

Vissza az elejére
speki1982
2018 szeptember 19 szerda - 17:03:55

Regisztrált tag #2766
Regisztrált: 2016 november 07 hétfő - 13:22:01

Üzenetek: 47
Csak egy kérdés, kedves fórumtársak. Alápillantottam ma az autó alá, és a kipufogócsövön észleltem valami szokatlant... Így kell kinéznie egy tavaly májusi Lodgy kipufogócsövének?
Ha igen, akkor bocs, ha nem, akkor holnap a szervizben megkérdezem hogyisvanez???
.

Vissza az elejére
speki1982
2018 szeptember 19 szerda - 17:28:41

Regisztrált tag #2766

Van ettől jobb is...

...

Nem nagyon foglalkoztak Marokkóban a festéssel a beduinok.

Vissza az elejére
TG18
2018 szeptember 19 szerda - 18:05:20
Somogy

Regisztrált tag #3025
Regisztrált: 2018 szeptember 12 szerda - 14:20:49

Üzenetek: 14
Nyugtassatok meg, hogy a kaszni azért nem rohad ilyen tempóban.
Vissza az elejére
Basic
2018 szeptember 19 szerda - 19:44:12
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Úgyis belülről fog a kipufogó kirohadni

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2018 szeptember 19 szerda - 19:50:03
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
speki1982 írta ...

Nem velük van a baj, hanem a slim fit öltönyös francia Managerekkel, akik azért, hogy megkapják a bónuszukat, szereztek egy olcsóbb beszállítót a kipufogórendszerre. Nekem a Logan I-en 13 év és 202 ezer km után még az eredeti hátsó dob van (ami kívülről rozsdamentes, bár a belseje már picit zörög), és 1-2 éve cseréltem a középsőt. A te rendszered ránézésre nem lesz ilyen tartós...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
speki1982
2018 szeptember 19 szerda - 20:12:28

Regisztrált tag #2766

Basic írta ...

speki1982 írta ...

Nem velük van a baj, hanem a slim fit öltönyös francia Managerekkel, akik azért, hogy megkapják a bónuszukat, szereztek egy olcsóbb beszállítót a kipufogórendszerre. Nekem a Logan I-en 13 év és 202 ezer km után még az eredeti hátsó dob van (ami kívülről rozsdamentes, bár a belseje már picit zörög), és 1-2 éve cseréltem a középsőt. A te rendszered ránézésre nem lesz ilyen tartós...

Az szép, a tiéd még anyagból van. A Daciára lecserélt Suzukim kipufogórendszere tíz évesen volt ilyen állapotban, mint most a Lodgyé. Olcsó autó, értem, ezt vettem, tudom, de egy olcsó autót is meg lehet építeni normálisan.
Vagy nem.
Mindegy is, holnap feldugom a szervíz s.ggébe a dobot.
Vissza az elejére
DQM
2018 szeptember 19 szerda - 21:15:14

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Üzenetek: 183
Ne bántsuk a parasztokat, õk keményebben melóznak, mint a gyári munkások Marokkóban. Sajnos nem tudsz reklamâlni, az RH nem vállal semmilyen garit a kipufogó rendszerre.
Logan I 12 év eredeti kip. nálam, volt minõség akkor még, enyém még szebb mint a tied.
Egy hete megnéztem szalonban egy Cliót, szóba hozta a kufár, milyen modern motorokkal adják a Daciát, szuper gyár van Marokkóban, nincs minõségi kifogás. Mondom piszkosul nagy minõségi és összeszerelési gondok vannak. úgy megnémult, látszott rajta, h tisztában van a helyzettel.
Mindent elárul, h a Gergõ azt nyilatkozta, h akkor vesz majd új Daciát, ha javul az összeszerelési minõség.
Vissza az elejére
bati
2018 szeptember 20 csütörtök - 09:08:25

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
.
Tamás és Zoli is ezt mondja.

Amúgy gondolkodtam már,hogy rá kell nekem is szánni majd egy napot és akár 100 km-t is ,hogy ne sózzanak rám 1l olajat több mint 5500 Ft-ért.

A Clióról: szórakoztató volt látni,hogy a vásárlónak fontosabb volt a cuki piros szín,az 1.2 motor meg el volt intézve:"Elég lesz ez nekünk, Mama!"
Most már ott is csak tce motorral kapható az alap 75 lovas.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2018 szeptember 21 péntek - 00:08:10
Krogergo

Regisztrált tag #331

DQM írta ...

Mindent elárul, h a Gergõ azt nyilatkozta, h akkor vesz majd új Daciát, ha javul az összeszerelési minõség.

A Lodgy a kirándulós autó még csak 15 hónapos, ehelyett még 6 évig nem tervezek másikat venni.
A munkás Logan meg örök életű, ha ki nem csapják alólam. Tegnapelőtt megint telibe találta egy VW Crafter. Engem megvédett a vonóhorog. Sőt tegnap le is vizsgázott az autó a Molnár Autógáznál Páhiban. Ezt a pár évet amíg nyugdíjba nem megyek, már kibírja tehát ehelyett sem kell vennem.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Szita
2018 szeptember 21 péntek - 21:15:07
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 267
Krogergo írta ...

DQM írta ...

A Lodgy a kirándulós autó még csak 15 hónapos, ehelyett még 6 évig nem tervezek másikat venni.
A munkás Logan meg örök életű, ha ki nem csapják alólam. Tegnapelőtt megint telibe találta egy VW Crafter. Engem megvédett a vonóhorog. Sőt tegnap le is vizsgázott az autó a Molnár Autógáznál Páhiban. Ezt a pár évet amíg nyugdíjba nem megyek, már kibírja tehát ehelyett sem kell vennem.

Csak szólok. Az a terv, (jelenleg még ajánlás a nyugdíjrendszer rendbetételére) hogy 72-évre viszik fel a ny.-korhatárt!
Vissza az elejére
Krogergo
2018 szeptember 21 péntek - 22:24:31
Krogergo

Regisztrált tag #331

Attól tartok én azt nem érem meg a jelenlegi egészségi állapotommal. Ezért biztos ami biztos alapon, én 40 évesen megyek nyugdíjba
Aztán utána hobbiból Daciákkal fogok foglalkozni

Vissza az elejére
robagnuk
2018 október 03 szerda - 09:01:42

Regisztrált tag #2625
Regisztrált: 2015 november 02 hétfő - 16:46:01

Üzenetek: 65
Sziasztok! Én tegnap voltam a 3 éves szervizen, és 50.165 ft. lett a vége a Baumgartnernél (dci motor), ami manapság szerintem korrektnek mondható, főleg az előzmények fényében. Nekem eddig mindig jó tapasztalatom volt velük.
Aminek kevésbé örültem, hogy megcsinálták a motorvezérlés szoftverfrissítését, mondva, hogy a Renault kötelezővé tette...

[ Módosítva 2018 október 04 csütörtök - 08:33:29 ]

Lodgy 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
robagnuk
2018 október 04 csütörtök - 08:34:13

Regisztrált tag #2625

...

Lodgy 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
gylaci
2018 október 04 csütörtök - 11:05:29

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 37
Amúgy az bevett dolog hogy a szervizek ekkora árréssel dolgoznak? 1l. Elf olaj ÁFA-val ~5700Ft,(ráadásul hordós) amiből az 5l.-es kiszerelést megkapom 10 000Ft-ért a boltban. (28 500 vs. 10 000) Egyszer valaki mondta hogy a szalonok nem az autóeladásokból, hanem az utána való szervizelésekből élnek. Van benne valami.
Vissza az elejére
robagnuk
2018 október 04 csütörtök - 11:57:19

Regisztrált tag #2625

Igen, én is hallottam ezt és szerintem is van benne valami. Nyilván én sem találom olcsónak az 50ezret, de tizenpár éve még a Daewoo Matiznál is emlékszek 40-60 ezres szervizszámlára az Opelnél. Na ennek, meg magiced 78ezres számlája fényében mondom korrektnek ezt az 50ezret.

Lodgy 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
Leslie68
2018 október 04 csütörtök - 20:07:56

Regisztrált tag #2948
Regisztrált: 2018 január 29 hétfő - 14:36:14

Üzenetek: 9
Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kis problémám az üzemanyagszint jelzővel. Az a gondom, hogy csak a fogyást mutatja és ez nem vicc! Hiába tankolom tele az autót, akkor is csak az utolsó állapotot jelzi (pl. félig van) és nem hajlandó tele tankot mutatni. Ugyanakkor ahogyan fogy az üzemanyag a tartályban, azt jelzi - kialszik egy-egy ledkocka. Lassan üres állapotot mutat, pedig kb. 40 liter gázolaj van benne. Próbáltam "ujrainditani" az akkusaru levételével, de sikertelen volt.

Van valakinek valami tapasztalata vagy tanácsa? Köszönöm!

Dacia Lodgy 1.5 dCi 107 Le
Vissza az elejére
RayD
2018 október 04 csütörtök - 23:25:25
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 499
Leslie68 írta ...

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kis problémám az üzemanyagszint jelzővel. Az a gondom, hogy csak a fogyást mutatja és ez nem vicc! Hiába tankolom tele az autót, akkor is csak az utolsó állapotot jelzi (pl. félig van) és nem hajlandó tele tankot mutatni. Ugyanakkor ahogyan fogy az üzemanyag a tartályban, azt jelzi - kialszik egy-egy ledkocka. Lassan üres állapotot mutat, pedig kb. 40 liter gázolaj van benne. Próbáltam "ujrainditani" az akkusaru levételével, de sikertelen volt.

Van valakinek valami tapasztalata vagy tanácsa? Köszönöm!

Nem egészen értem. (Elvileg minden Daciaban ugyanolyan 50 literes tartály van). Tehát Elfogyasztod félig teletankolod és marad félállásban a kijelző. Most újra elhasználsz 40 litert. Ezalatt végig félállást mutat, amíg addig el nem használod majd onnan csökken, vagy amint használsz már egyből csökken? Ha 40 liter után tankolsz újra tele, akkor mit mutat?
Hány ilyen tankolási ciklusod volt?

Szerintem az eddigiek alapján a legvalószínűbb, hogy az üzemanyagtartályban a jeladód romlott el. Azért mutat egyre kevesebbet, mert alapból a szoftver nem mindig a jeladót veszi alapul, hanem azt (is), hogy BC szerint mennyit fogyasztott el. Így mivel nincs jeladó infó, nem tud ahhoz szinkronizálni, így azt hiszi, hogy folyamatosan elhasználsz annyit, amennyit a BC mér. De kb 6 liternél (nagyjából mikor már csak 1 egységet mutat), akkor mindenképp szinkronizálna és akkor ki kellene akadjon.
A tippem az, hogy tankolj rá egyet, ha legalább 10 litert már elhasználtál előző tankolás óta és nézd meg akkor mi lesz. Ha ez sem segít, akkor szerviz vagy esetleg szakértő fórumtárs már találkozott és tudja, ha gyakoribb hiba lenne. Facebookon Logan csoportban volt hasonló éppen téma ott valaki azt mondta, hogy szervizben újraprogramozták. de szerintem az jóval újabb autó.

Vissza az elejére
Krogergo
2018 október 05 péntek - 00:41:18
Krogergo

Regisztrált tag #331

robagnuk írta ...

Aminek kevésbé örültem, hogy megcsinálták a motorvezérlés szoftverfrissítését, mondva, hogy a Renault kötelezővé tette...

Jól kib...sztak veled! Ez eddig mindenhol úgy működött, hogy közlik a tulajjal a szándékot, és vagy kéri vagy nem. Ha pedig nem kéri, akkor ne piszkáljanak bele.
Valószínű tapasztalni fogod majd azt, amit mások is, kb. 0.5L-el magasabb fogyasztás, több részecskeszűrő regenerálás, adott esetekben jóval lassabb gázpedál reakció.

Vissza az elejére
Leslie68
2018 október 05 péntek - 06:41:01

Regisztrált tag #2948

Köszi a választ RayD!
Ha azt mutatja a kijelző, hogy félig van az üzemanyagtartály és rátankolok (koppra teletöltöm), akkor is azt mutatja, hogy félig van és a megtett úttal arányosan további fogyast mutat. (Tehát bármennyit tankolok, soha nincs "teli" állás.)

Vissza az elejére
Leslie68
2018 október 05 péntek - 09:38:41

Regisztrált tag #2948

Esetleg tudna valaki segíteni, hol van az üzemanyagszint jeladó? (Rámérnék, hogy van-e benne delej)
Köszönöm!

Vissza az elejére
robagnuk
2018 október 05 péntek - 10:54:24

Regisztrált tag #2625

Krogergo írta ...

robagnuk írta ...

Jól kib...sztak veled! Ez eddig mindenhol úgy működött, hogy közlik a tulajjal a szándékot, és vagy kéri vagy nem. Ha pedig nem kéri, akkor ne piszkáljanak bele.
Valószínű tapasztalni fogod majd azt, amit mások is, kb. 0.5L-el magasabb fogyasztás, több részecskeszűrő regenerálás, adott esetekben jóval lassabb gázpedál reakció.

Igen, én finoman fogalmaztam, hogy "kevésbé örültem". Volt két éve a VW-ről egy Totalcar cikk (bár a Renaultnál tudtunkkal nem volt csalós szoftver, de közös, hogy a kedvezőbb NOx értékekre hajtanak rá, a korom meg a részecskeszűrő miatt úgyse látszik). A fogyasztásra kíváncsi leszek, hogy nálam mennyivel növekszik. A részecskeszűrő remélem így is kiszolgál, főleg hogy évente kb. csak 10-12ezret megyek, azt is jórészt autópályán.
Tavaly még határozottan jeleztem, hogy nem kérem a szoftverfrissítést, az idén viszont nem jutott eszembe, persze tájékoztathattak volna róla a munkafelvételnél. Gondolom, ha most venném ugyanezt az autót, eleve a módosított szoftver lenne benne...

Lodgy 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
lajo
2018 október 06 szombat - 00:40:58

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 68
Leslie68 írta ...

Esetleg tudna valaki segíteni, hol van az üzemanyagszint jeladó? (Rámérnék, hogy van-e benne delej

Az üzemanyagtankban van, egyszerűbb a km-óra műszeregységből dignosztikai szoftverrel (pl. a gyári Clippel) kiolvasni az aktuális ellenállásértéket.

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
gombi
2018 október 10 szerda - 16:51:03
gombi

Regisztrált tag #2226

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy a nappali menetfény aljzatának fordított a polaritása? Oldalt a plusz és középen a mínusz? Ergo ezért nem megy a LEDesítése.

Száguldunk és Félünk!

Vissza az elejére
Krogergo
2018 október 13 szombat - 22:32:11
Krogergo

Regisztrált tag #331

Igen, de már megbeszéltük.

Vissza az elejére
gombi
2018 október 21 vasárnap - 19:31:41
gombi

Regisztrált tag #2226

Téma: nappali menetfény ledesítése:
Gondolkoztam ezen a fordított polaritáson és arra jutottam, hogy amíg várom Kínából az izzókat, addig megnézem a lámpa foglalatot, hátha nem kell elvágni a kábeleket és forrasztgatni. És lőn szerencsém. A gyárban is valahogy összerakják a foglalatot. Pár pöcök kiakasztásával és oldalanként kb 5-10 perc munkával szétszedhető a nappali menetfény foglalata és megfordítható a kábelek helyzete. Így már a normál polaritású izzókat tudja fogadni a foglalat. Ha érdekli a társaságot, készítek róla egy rövid ismertetőt.

Száguldunk és Félünk!

Vissza az elejére
Nagya21
2018 október 21 vasárnap - 21:00:45
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 214
gombi írta ...

Gondolkoztam ezen a fordított polaritáson és arra jutottam, hogy amíg várom Kínából az izzókat, addig megnézem a lámpa foglalatot, hátha nem kell elvágni a kábeleket és forrasztgatni. És lőn szerencsém. A gyárban is valahogy összerakják a foglalatot. Pár pöcök kiakasztásával és oldalanként kb 5-10 perc munkával szétszedhető a nappali menetfény foglalata és megfordítható a kábelek helyzete. Így már a normál polaritású izzókat tudja fogadni a foglalat. Ha érdekli a társaságot, készítek róla egy rövid ismertetőt.

HAli!!
Sanyin kísérleteztem, és csak ollan Led jó ami Canbuszos, szal ha nappali menetfényről átváltod tompítottra, akkor a + nem jelenik meg a másik +-on, mert akkor az agya letilt.
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Krogergo
2018 október 21 vasárnap - 22:13:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nagya21 írta ...

gombi írta ...

HAli!!
Sanyin kísérleteztem, és csak ollan Led jó ami Canbuszos, szal ha nappali menetfényről átváltod tompítottra, akkor a + nem jelenik meg a másik +-on, mert akkor az agya letilt.
Üdv Nagya

De a Lodgynak gyárilag különálló 21W-os izzó a DRL-je, nem olyan 21/5 W-os ,,beletűzős" mint a Sanderodnak.

Vissza az elejére
gombi
2018 október 22 hétfő - 15:40:50
gombi

Regisztrált tag #2226

És nem hogy különálló, de legfelül és könnyen hozzáférhető helyen van, ha már ez ég a legtöbbet és vélhetően ezt kell a legtöbbet cserélni.

Száguldunk és Félünk!

Vissza az elejére
Krogergo
2018 október 23 kedd - 23:12:44
Krogergo

Regisztrált tag #331

Gombi klubtárs kérdezte nézegettem a mostanában a dacia.hu tervezőjét és információkat az új Blue 115 dci-ről. Most volt rá időm. Külön érdekesség, hogy amikor én 2017 június végén vettem az én 109Le-s Outdoor (egy limitált szériás Stepway, még jobban felextrázva) Lodgymat, azóta mi változott:
-A vételár azonos felszereltség esetén az enyémhez képest 330ezer Ft-al nőtt.
-papíron a végsebesség 178km/h-ról 185km/-ra nőtt. Ez nem érint, még sosem próbáltam, pályán 140-160 között szoktam tempomattal menni, ez meg se kottyan neki, emelkedőn is tartja.
-Az enyémnél papíron a gyorsulás 11.2 másodperc, az újaknál 10.9. Gondolkodom, lehet venni kellene egy újat
-Az enyémnél még a NEDEC márási ciklus szerint voltak medva a fogyasztási adatok, az új ,,környezetbarátabb" motornál már a WLTP szerint. Az előbbinél jóval több volt a csalás, a WLTP sem tökéletes, de valahol félúton vannak az eredmények a tényleges és az előző NEDEC-hez képest.
Papíron városban a régi 4.4 L/100km
Papíron városban az új Blue 115 Dci 4.6-4.8 L/100km

Papíron országúton a régi 3.8 L/100km
Papíron országúton a Blue 115 Dci 3.7-4.2 L/100km

Papíron vegyesben a régi 4 L/100km
Papíron vegyesben az új Blue 115 Dci 4.1-4.4 L/100km

A Co kibocsátás pedig papíron a réginél 105 g/km volt, az újnál 109-115 g/km

Vissza az elejére
Jim74
2018 október 26 péntek - 20:15:26

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Üzenetek: 278
Sziasztok!

Nappali menetfény izzóját szeretném cserélni ledesre. Valaki fel tudna világosítani, hogy mindenféleképpen meg kell cserélni a vezetékeket az aljzatban, vagy létezik olyan P21-es led izzó, ami a gyári bekötéssel is működik?
A polaritás felcserélésének nincs hatása másra az elektromos rendszerben?
Köszönöm a segítséget.

[ Módosítva 2018 október 26 péntek - 20:15:57 ]
Vissza az elejére
macilka
2018 október 27 szombat - 18:32:40
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Nekem nem jók a tapasztalataim a LED-el.A madaras tesco-ban vettem a készletet,pár 100 pénz egy pár.Ki is cseréltem,semmi trükk.Ha nem műxik,csak fordíts az "izzón".Jól nézett ki de csak néhány hetet bírtak ki.Nem drága a szett,és még én is megoldottam a beszerelést.Tényleg csak pár perc.
De bosszantó hogy nagyon sűrűn cserélni kell.Nem értek hozzá,lehet hogy a kiegészítő alkatrész (ellenállás ?) hibásodik meg ezért működik csak rövid ideig.A negyedik garnitúra után feladtam.Gergőnél visszakerültek az eredeti izzók.Ennek sok hónapja,és azóta nincs gondom.

[ Módosítva 2018 október 27 szombat - 18:35:17 ]
Vissza az elejére
Jim74
2018 október 27 szombat - 18:50:45

Regisztrált tag #2521

Köszi az infót. A P21W izzón nem lehet fordítani. Az alja a pozitív, a palást a negatív. Az aljzat meg fordítva van bekötve ehhez képest. Azt hiszem elengedem a led dolgot. Rendeltem Philips Visionplus +60% emelt fényű P21W izzót, aztán meglátjuk, hogy muzsikál. Pár száz Ft volt ez is, úgyhogy nem nagy veszteség, ha nem hozza az elvárásokat.
Vissza az elejére
Szita
2018 október 28 vasárnap - 19:34:20
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 267
Jim74 írta ...

Köszi az infót. A P21W izzón nem lehet fordítani. Az alja a pozitív, a palást a negatív. Az aljzat meg fordítva van bekötve ehhez képest. Azt hiszem elengedem a led dolgot. Rendeltem Philips Visionplus +60% emelt fényű P21W izzót, aztán meglátjuk, hogy muzsikál. Pár száz Ft volt ez is, úgyhogy nem nagy veszteség, ha nem hozza az elvárásokat.

Bocsi a hülye kérdésért, de a nappali menetfénybe minek emeltfényű (+60-as) izzó? ezek álltalában elöbb kiégnek. A ledest meg nem értem miért égett ki sűrűn. Pont a ledesnek kéne hosszú élettartamunak lenni. Lehet nem egy gagyit kellett volna próbálni. Bár elvileg még off road-ok. (nem használható közforgalomban)
Vissza az elejére
Jim74
2018 október 28 vasárnap - 21:29:46

Regisztrált tag #2521

Minek? Hát mint a piroskás mesében, hogy jobban lássalak, ö ízé akarom mondani lássanak
Ledet én nem használtam még, a fordított polaritás miatt.
Vissza az elejére
speki1982
2018 október 29 hétfő - 11:13:02

Regisztrált tag #2766

Krogergo írta ...

Gombi klubtárs kérdezte nézegettem a mostanában a dacia.hu tervezőjét és információkat az új Blue 115 dci-ről. Most volt rá időm. Külön érdekesség, hogy amikor én 2017 június végén vettem az én 109Le-s Outdoor (egy limitált szériás Stepway, még jobban felextrázva) Lodgymat, azóta mi változott:
-A vételár azonos felszereltség esetén az enyémhez képest 330ezer Ft-al nőtt.
-papíron a végsebesség 178km/h-ról 185km/-ra nőtt. Ez nem érint, még sosem próbáltam, pályán 140-160 között szoktam tempomattal menni, ez meg se kottyan neki, emelkedőn is tartja.
-Az enyémnél papíron a gyorsulás 11.2 másodperc, az újaknál 10.9. Gondolkodom, lehet venni kellene egy újat
-Az enyémnél még a NEDEC márási ciklus szerint voltak medva a fogyasztási adatok, az új ,,környezetbarátabb" motornál már a WLTP szerint. Az előbbinél jóval több volt a csalás, a WLTP sem tökéletes, de valahol félúton vannak az eredmények a tényleges és az előző NEDEC-hez képest.
Papíron városban a régi 4.4 L/100km
Papíron városban az új Blue 115 Dci 4.6-4.8 L/100km

Papíron országúton a régi 3.8 L/100km
Papíron országúton a Blue 115 Dci 3.7-4.2 L/100km

Papíron vegyesben a régi 4 L/100km
Papíron vegyesben az új Blue 115 Dci 4.1-4.4 L/100km

A Co kibocsátás pedig papíron a réginél 105 g/km volt, az újnál 109-115 g/km

Igen, emelkedtek az árak... A tavaly májusi 1.6-os benzines, ötszemélyes Arctic-om most csaknem 250 ezerrel kerül többe. A Gergő által leírt változásokat elfogadva én semmilyen forradalmi újítást nem vettem észre a felárazott modelleknél, a szalonban direkt megnéztem egyet. Ha már emelték az árat, akkor nem kellene valamit adni is cserébe...?
Jó, oké, a szoftverfrissítés okán a benzinesnél is emelkedett valószínűleg a végsebesség (ez mondjuk keveseket hozhat lázba, engem nem), környezetbarátabb lett esetleg (na bumm, legyen), de mondjuk beletehettek volna egy új Duster-műszeregységet (az szerintem szép), vagy mittomén kiskutyahordozót, vagy kényelmesebb vezetőülést, vagy ledesíthették volna a nappali menetfényt, vagy csak egyszerűen jobban figyeltek volna a minőségellenőrzésre. Valamit, ami megnyugtat, hogy több pénzért kicsivel többet kapok. (a gyártás költségeinek emelkedéséről nem hallottam, de ez is lehet egy ok az emelésre)

A régi árral abszolút megérte, de az újnál már jobban elgondolkodnék az autó megvételén. Nálam az áremeléssel átléptek egy lélektani határt: oké, hogy további egy-két-három-négy vagy több havi spórolással (vagy nagyobb törlesztőrészlettel) összejön az a +250 k, vagy a dízelnél a +330 k.
Fillérb..ásnak tűnhetnek a leírtak, de pont a márka vonzereje csökkent egy kicsit a szememben.

Vissza az elejére
speki1982
2018 október 29 hétfő - 11:24:12

Regisztrált tag #2766

Arról nem is beszélve, hogy a legdrágább Lodgy 4 millió 749 ezer forintos listaára már majdnem eléri egy belépő Kia Ceed kombi akciós listaárát (4 774 000 ft). Tehát a Lodgyra kicsit rádobva már egy egész tisztességes, viszonylag jól felszerelt családi Kiát lehet kapni.
Szóval, nem tudom, mondjatok valamit
Vissza az elejére
Iszy56
2018 október 29 hétfő - 13:11:14
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 717
Hat azert nezzetek a kurzust is:

Vissza az elejére
HSanyi63
2018 november 01 csütörtök - 12:07:42

Regisztrált tag #2495
Regisztrált: 2014 november 05 szerda - 09:26:23

Üzenetek: 454
Szita írta ...

Bocsi a hülye kérdésért,..... Pont a ledesnek kéne hosszú élettartamunak lenni. Lehet nem egy gagyit kellett volna próbálni. Bár elvileg még off road-ok. (nem használható közforgalomban)

Az OFF road sajna igaz, de rakja mindenki és a nappali menetfényben szerintem el is megy, hiszen ha nem egy Mi24 leszálló izzóját rakod be, nem tud vakítani sem, mint pár korszerű, gyári menetfény.
Szóval oda és a parkoló fénynek szerintem nem kellene E jelzés.
Sok LED és nem csak az olcsó gagyi, azért "ég" ki, mert a chip túlmelegszik , mivel a nagyobb fény érdekében határ áramon hajtják.
Előtét ellenállással örökéletesíthető a LED is.

Dacia Lodgy B/LPG tulaj vagyok.

Blogom

Vissza az elejére
andrej
2018 november 16 péntek - 17:14:57

Regisztrált tag #3045
Regisztrált: 2018 november 16 péntek - 07:04:54

Üzenetek: 4
Hali. Köszöntök mindenkit mint leendő lodgy tulajdonos.
Vissza az elejére
hmarton
2018 november 17 szombat - 21:57:04

Regisztrált tag #2824
Regisztrált: 2017 március 10 péntek - 13:55:33

Üzenetek: 11
1,5 éves Lodgym a következőt produkálta. Ma reggel indításkor a kijelzőegység (tehát ahol az visszejelző lámpák, a benzintank szint, sebesség és fordulatszámmérő van) teljesen fekete volt, se kép se hang. Még a fordulat és a sebességmérő is teljesen halott volt.

Amúgy az autó működni látszik, lámpák mennek, motort is be tudom indítani, index is megy (bár nem kattog indexeléskor) stb.

Kézikönyvet fellapoztam, biztosítéktáblán kikerestem, melyik tartozhat a kijelzőhöz, a 31-es jelű biztosíték szerintem. Kiszedtem, ránézésre semmi baja. Visszaraktam úgy, hogy bent sem volt a slusszkulcs, erre a következő történik:
-kb. 4 másodpercenént pityeg egyet az autó
-a pityegéssel egy időben egy icipicit megmozdul a fordulat és a sebességmutató, és felvillan a jobb oldali kijelző

Nyilván hétfőn hívom a szervízt. Mit tudok addig csinálni? Egyáltalán, a szerzívig mehetek vele? Bármi ötlet? Előző nap semmi baja nem volt, reggelre megzápult.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF