A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 29, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1018
Legújabb tag: KNIGHT797
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent az elektromos csomagról! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
BigTour
2017 szeptember 17 vasárnap - 19:26:45

Regisztrált tag #2896
Regisztrált: 2017 szeptember 01 péntek - 16:09:17

Lakóhely: Starnberg
Üzenetek: 7

Sziasztok,

igen ilyen a kulcs, csak en az amazonrol rendeltem, de van meg masik fajta is, aminek nem kromozott a gombja, hanem inkabb gumis... talan az jobb is lehet. En nem vagyok krom parti, de ez volt az elso, ami belsoleg megvalosithatonak tunt, gondolom a tobbi hasonlo kinezetu is ilyen belulrol...

Szoval csatolom a kepeket a kulcs belsejerol. A toll reszet nem fotoztam le, de annal is kell egy kis reszelest csinalni, mivel a rogzitesi felulet mas formaban van megoldva ennel a bicskas kulcsnal.
De nagyon gyarinak nez ki utana. (Pici szegecs kiut, reszeles, furas, beillesztes es szegeccsel ujra rogzites.)
A kepeken a belso resz lathato. Ami modositas csinaltam nyillal jeleztem:
Piros: gomb nyomo feluletbol 0,5 mm lereszeles, hogy ne egybol a tetejenel kattanjon a gomb, hanem egy picit beljebb.
Zold: 3 mm magas forro ragaszto kupacka, hogy megfeleloen leszoritsa a nyakot.
Kek: sajnos az egyik erintkezot meg kellett hosszabitani , amit ebbol a trombita-rez lemezbol keszult; forrasztva rogzitve. Szilikon zsirral bekentem az elemtol jovo erintkezesi feluletet, hogy ne oxidaljon idovel.
Narancs: itt a muanyagbol helyenkent le kellett szedni (max 0,5-1 mm-t), hogy a SMD alkatreszek ne legyenek mechanikailag terhelve.

Eredmeny egy gyari kinezetu becsukhatos indito kulcs, ami elektronikusan es mechanikusan is stabil.

Nem tudom nektek milyen kulcsotok van, mert az interneten rakeresve mas tipusu kulcsokat mutatott Daciaknak. Nekem a legujabb model van, aminek a micro nyomogomb pozicioja teljesen megegyezik a az uj kulcs gumibetetjevel es a nyomogombok tavolsagaval, elhelyezkedesevel.

Sok szerencset, remelem nektek is sikerul.

A kovetkezo projektem a "kiveheto" relezes lesz a lampa kormanykapcsolonal, ami csak egy kozbetetes megoldas lesz mindenfele vezetek megvagas nelkul. Az alkatreszek megjottek, kb 15 Euroba fajt.
Amit meg nem dontottem el, hogy a kodfenyeket is relezzem-e vagy hagyjam direktbe kotve.
Illetve a rele modulhoz jon meg a fenykapcsolo is, ami nem egy tul bonyolult, de annal inkabb hasznos cucc.
Meg, ha esetleg valaki tud gyari csatlakozot a lampa (bajusz) kapcsolohoz, azt orommel fogadom!

Udv

[ Módosítva 2017 szeptember 17 vasárnap - 19:37:49 ]

BigTour
Vissza az elejére
HSanyi63
2017 szeptember 17 vasárnap - 19:57:17

Regisztrált tag #2495
Regisztrált: 2014 november 05 szerda - 09:26:23

Lakóhely: Veszprém
Üzenetek: 362
Ügyes, gratula!

Dacia Lodgy B/LPG tulaj vagyok.

Blogom

Vissza az elejére
Krogergo
2017 szeptember 17 vasárnap - 21:17:39
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 5965
BigTour ügyes vagy, gratula a kreativitásért!
Nem nagy összeg igaz, én is nézegettem már egy ideje, de kívülről köze nem volt az új fajta Dacia kulcshoz, így nem gondoltam volna, hogy be lehet ,,faragni".
Régebbi fajta Dacia kulcsházhoz kapható bicska kulcs átalakító, ehhez még nem. De látván mit tettél, én is rendeltem, megcsinálom magamnak.

Többi klubtagnak egy kis segítség, erről az új fajta Dacia kulcs átalakításáról van szó, bő 1 éve amikor megjelent ez a típus, már tettem fel róla képet:

A bicska klucs házat, amit átfaragtál a Daciához, én az ebay-en találtam meg legolcsóbban, ezt vettem:
Klikk!

Nem tudom egyébként felétek hogyan van, de Magyarországon sok Casco biztosítás előírja pl. lopás esetén a kártérítéshez a 2db sértetlen gyári kulcs meglétét. A forrasztás nyoma még csak-csak nyomtalanul eltüntethető, de ha a kulcs száron is ,,faragni" kell mint írtad, az már ,,necces". Így én nem kísértem az ördögöt, próbálok valahonnan másik kulcs szárat venni, másoltatok, és azt teszem bele a bicska kulcsba. A régi fajta kulcshoz valóból van egy marékkal, de az kb. 5mm-el rövidebb mint az új fajtáé, így nem jó

Világítás ügyben sajnos alkatrésszel nem tudok segíteni. Ami 1db Lodgy-m van bontás alatt, annak az ép kábel kötegét nem vágom szét, illetve sok minden kell belőle nekem is a műhely munkához, diaghoz, szimulációhoz, alkatrész lepróbálásokhoz stb. Ami van itthon bajuszkapcsolóm, az jó, akinek cseréltem már (típushiba) ők meg elvitték a rosszat. Egy rossz kapcsolót kellene szétvágnod fűrésszel. Ilyen van egyébként a Captur és Clio4 típusokban is, ha bontóban keresgélsz. Rámenő csatlakozót a kábel darabbal szintén ilyen típusokban is találsz. Így tudsz vezeték vágás nélkül ,,közdarabot" csinálni a gyári közé.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Jim74
2017 szeptember 19 kedd - 17:37:47

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Lakóhely: Kerepes
Üzenetek: 175
Sziasztok!

Milyen gépjármű védelmet ajánlanátok? Kb. 100ezerFt-ot szánnék rá és mindenféleképpen szeretnék valami normális transzponderes indítás és rablásgátlást.

Köszönöm.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF