A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent az elektromos csomagról! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Szita
2018 július 12 csütörtök - 23:24:06
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 262
edukop írta ...

Sziasztok!
Megoldva van az elektromos hibát jelző lámpa esete. Szerencsére nincs az autónak hibája.
A mellékelt képen a „hiba” leírása. A „vagy” utáni rész vonatkozna az én autómra (majdnem).
Viszont a magyarázó szövegben leírt beállítás a szervizes szerint nem működött rendesen. Azt mondták, hogy az olajcsere után ők alaphelyzetbe állították, ami ezek szint nem jöttbe. Most viszont a fed.komp-hoz csatlakozva pontosan beállították a szerviz (olajcsere) időpontját, km óra állását.
Az autó megvásárlásakor átolvastam a felhasználói kézikönyvet. Valamennyire emlékeztem is a villáskulcsos ikonra is. Sajnos a leírás nem pontos, vagyis nem úgy van, ahogy a könyvben írva vagyon.

Nekem 1.2-es artic MCV-m van. Túlfutottam az 1-éven az első olajcserekor, semmilyen jelzés nem volt. Ezt a hülye dumát! Nem lett volna egyszerübb bevallani, hogy elfelejtették?
Vissza az elejére
Basic
2018 július 13 péntek - 05:51:01
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2712
Krogergo írta ...

Nem tudom megérteni azokat, akik vezetés közben telefonálnak kézben tartott mobillal. Ráadásul drága, új autókban is.

Folyamatosan látok a környékünkön vadiúj, méregdrága autókban egyedül ülő embereket kézbentartott mobillal telefonálni. Egyszerűen nem értem, hogy ez miért jó, hülye a gyári kihangosítóval összepárosítani?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
macilka
2018 július 13 péntek - 09:21:09
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2863
Az ilyen figurák mindenkinél mindent jobban tudnak.Legalább is a szájukkal...
És ezért azt hiszik hogy a fizika és a Polgári Törvény Könyv törvényei rájuk nem vonatkoznak...
Vissza az elejére
Nagya21
2018 július 13 péntek - 09:56:38
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 213
Krogergo írta ...

Ennyit valóban megért.
Nem tudom megérteni azokat, akik vezetés közben telefonálnak kézben tartott mobillal. Ráadásul drága, új autókban is. A régiekbe amibe nincs, azokba meg már pár ezer Ft-tól van megoldás. Ha nem is a legtökéletesebb, de működik, autóban ülve úgy se órákat kell trécselni.

Hali!!
Nekem a thaliába egy Lidl-s bluetoothos CD-autórádió van, A oszlopon felvíve a mikófonyja, tökéletes.
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Nagya21
2018 július 13 péntek - 10:00:21
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 213
Szita írta ...

edukop írta ...

Sziasztok!
Megoldva van az elektromos hibát jelző lámpa esete. Szerencsére nincs az autónak hibája.
A mellékelt képen a „hiba” leírása. A „vagy” utáni rész vonatkozna az én autómra (majdnem).
Viszont a magyarázó szövegben leírt beállítás a szervizes szerint nem működött rendesen. Azt mondták, hogy az olajcsere után ők alaphelyzetbe állították, ami ezek szint nem jöttbe. Most viszont a fed.komp-hoz csatlakozva pontosan beállították a szerviz (olajcsere) időpontját, km óra állását.
Az autó megvásárlásakor átolvastam a felhasználói kézikönyvet. Valamennyire emlékeztem is a villáskulcsos ikonra is. Sajnos a leírás nem pontos, vagyis nem úgy van, ahogy a könyvben írva vagyon.

Nekem 1.2-es artic MCV-m van. Túlfutottam az 1-éven az első olajcserekor, semmilyen jelzés nem volt. Ezt a hülye dumát! Nem lett volna egyszerübb bevallani, hogy elfelejtették?

Hali!!
Sztem nem az időt figyeli, hanem a használati sajátosságokat, és abból kalkulál egy hátralevő Km-ert, és arra riaszt,
Vagy nemtom bármi lehet.....
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
andrisms
2018 július 13 péntek - 10:36:04

Regisztrált tag #2914
Regisztrált: 2017 november 06 hétfő - 15:37:36

Üzenetek: 53
Basic írta ...

Lőttem a Jófogáson kemény 5000,- Ft-ért egy "vadiúj" (=soha nem volt még beszerelve, a dobozában rohadt valakinél évekig) Nokia CK-300 típusú Bluetooth kihangosítót, és beszereltem.

Minden jel szerint tökéletesen működik a modern telefonommal is, szépen lehalkítja a rádiót, az autóhangszórókon keresztül szól, stb.
Ennyi megért...

Mondeomban ilyen volt utólag beépítve, tökéletesen tette a dolgát minden telefonnal. Egyedül a zenelejátszásom nem ment valamiért, elvileg tudja, gyakolratilag csak léptetni, elindítani/ megállítani tudtam a zenéket.
Most az MCV-be meg hagyjuk, fényévekre van a minősége, mint ez az 5000-es Nokia.. (én még 10ért vettem amúgy anno)
Vissza az elejére
Sheme
2018 július 13 péntek - 11:40:26

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 993
Basic írta ...

Krogergo írta ...

Nem tudom megérteni azokat, akik vezetés közben telefonálnak kézben tartott mobillal. Ráadásul drága, új autókban is.

Folyamatosan látok a környékünkön vadiúj, méregdrága autókban egyedül ülő embereket kézbentartott mobillal telefonálni. Egyszerűen nem értem, hogy ez miért jó, hülye a gyári kihangosítóval összepárosítani?

Nehogy meghallja az asszony / az ura -, éppen kivel akar félreb.szni.

Nagy ügy, vigyen magával egy csomag óvszert és fürödjön meg, mielőtt hazaér.

Az asszonyt nem kell félteni, nem kopik azzal, csak járódik.

A férjet sem kell félteni, a húsa marad, a levéért meg nem kár.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Basic
2018 július 13 péntek - 13:08:34
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

andrisms írta ...

...Egyedül a zenelejátszásom nem ment valamiért...

Azért nem ment, mert a CK-300 a sztereó zenét csak az AUX kimenetén adja ki, az ISO-csatlakozón nem (mivel nincs benne sztereó erősítő). Olyan autórádióval tud a zenelejátszás működni, amin van AUX-IN, és a beszerelőműhelyben volt a mesternek annyi esze, hogy ne megszokásból rakja be a kütyüt, hanem beleolvasson a használatiba, és egy külön kábellel összekösse a két csatit. Ennek megfelelően szerintem nincs Magyarországon olyan CK-300-as, amin működne a zenelejátszás.

Amúgy nekem sem működik, mert a gyári Dacia Blaupunkt elég mezítlábas, és nincs rajta AUX-IN.

Mindegy, ötezeré...

[ Módosítva 2018 július 13 péntek - 13:10:08 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2018 július 13 péntek - 13:12:59
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

PS: Elég sokan szidjátok az új Loganok gyári kihangosítóját…

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2018 július 13 péntek - 19:01:45
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6446
Basic írta ...

Nekem medianavval semmi gondom.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
andrisms
2018 július 13 péntek - 19:54:40

Regisztrált tag #2914
Regisztrált: 2017 november 06 hétfő - 15:37:36

Üzenetek: 53
Basic írta ...

Igen, én tovább is vittem az ügyet, RH lerázott azzal, hogy egyedi hiba, még ezidáig senki sem panaszkodott rá...
És nem, nem nagyok az igényeim, csak annyi lett volna, hogy autópálya tempónál halljanak...

ck300: volt aux-bemenetem gyárilag, de úgy látszik tényleg megszokásból szerelték
Vissza az elejére
kekek
2018 július 18 szerda - 08:38:14
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3523
andrisms írta ...

Basic írta ...

Lőttem a Jófogáson kemény 5000,- Ft-ért egy "vadiúj" (=soha nem volt még beszerelve, a dobozában rohadt valakinél évekig) Nokia CK-300 típusú Bluetooth kihangosítót, és beszereltem.

Minden jel szerint tökéletesen működik a modern telefonommal is, szépen lehalkítja a rádiót, az autóhangszórókon keresztül szól, stb.
Ennyi megért...

Mondeomban ilyen volt utólag beépítve, tökéletesen tette a dolgát minden telefonnal. Egyedül a zenelejátszásom nem ment valamiért, elvileg tudja, gyakolratilag csak léptetni, elindítani/ megállítani tudtam a zenéket.

Nekünk ilyen van most is a Clióban. A kihangosítás jól működik minden telefonunkkal. Viszont a zene lejátszás nálunk egyáltalán nem működik, de nem is ezért lett beszerelve.
Vissza az elejére
lajo
2018 július 30 hétfő - 21:23:37

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 62
Duster2 fedkomp gombok lefagyására megvan a javítás (műszeregység szoftverfrissítés). Hivatkozzatok az ACTIS 45607 javítási utasításra.

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
77Gabesz
2018 augusztus 08 szerda - 16:21:16

Regisztrált tag #2987
Regisztrált: 2018 május 03 csütörtök - 13:50:06

Üzenetek: 15
Sziasztok!

Fedkomp kérdés, remélem jó helye lesz az elektromos csomagban....

Idei Logan MCV következő tankolásig megtehető távot (kocsi, nyíl, benzinkút ) csak addig jelzi ki, míg az üzemanyagszint le nem esik az utolsó sávra. Onnantól az újraszámolás "pont-pont vesszőcske" karakterei vannak csak.

Ez OK?

Meg ha már itt tartunk: érdekelne, ki mire szokta a fedkompot leggyakrabban állítani (mit szeret nézni rajta leginkább?)

Dacia Logan MCV 2 1.0 Arctic (2018/06) 4,9-5 l/100 km.
Vissza az elejére
lajo
2018 augusztus 08 szerda - 16:53:14

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 62
Igen, normális, alacsony üzemanyagszintnél nem ír már ki hatótávot, mert az csak egy becslés az utóbbi x km fogyasztása alapján, ami ugye nem garantál semmit a következő y km-re.

Nálam vagy a motorhőmérsékletre vagy a pillanatnyi fogyasztásra van állítva, a többit a MediaNav Eco2 képernyőjén látom.

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
Szita
2018 augusztus 08 szerda - 22:00:05
Szita

Regisztrált tag #2777

lajo írta ...

Igen, normális, alacsony üzemanyagszintnél nem ír már ki hatótávot, mert az csak egy becslés az utóbbi x km fogyasztása alapján, ami ugye nem garantál semmit a következő y km-re.

Nálam vagy a motorhőmérsékletre vagy a pillanatnyi fogyasztásra van állítva, a többit a MediaNav Eco2 képernyőjén látom.

Nálam pillanatnyi fogy.-ra van állítva, mocihő nincs. Egyébként a könyvben is írják, hogy nem írja ki.
Vissza az elejére
kekek
2018 augusztus 09 csütörtök - 09:42:04
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3523
77Gabesz írta ...

Sziasztok!

Fedkomp kérdés, remélem jó helye lesz az elektromos csomagban....

Idei Logan MCV következő tankolásig megtehető távot (kocsi, nyíl, benzinkút ) csak addig jelzi ki, míg az üzemanyagszint le nem esik az utolsó sávra. Onnantól az újraszámolás "pont-pont vesszőcske" karakterei vannak csak.

Ez OK?

Ez nemcsak, hogy üzemszerű működés, hanem teljesen jó is így.
Egy céges autónknál jártunk úgy néhány napja, hogy kifogyott belőle az üzemanyag. A használó azt mondta, hogy akkor még azt írta ki, hogy 15 km van hátra. Hát így becsülnek más gyártmányoknál.
Vissza az elejére
RayD
2018 augusztus 09 csütörtök - 10:15:37
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 487
kekek írta ...

Egy céges autónknál jártunk úgy néhány napja, hogy kifogyott belőle az üzemanyag. A használó azt mondta, hogy akkor még azt írta ki, hogy 15 km van hátra. Hát így becsülnek más gyártmányoknál.

Eddig úgy tudtam ilyen nem fordulhat elő. Egy német autós műsorban tesztelték, hogy mennyire pontos a még megtehető táv kijelzése és az elektromos elbukott, mert a megadott távig sem jutott el, de a benzines és dízel többet elment "üres" tankkal (130 vagy 150 kilométer volt), mint az elektromos teletöltött állapottól a teljes lemerülésig.

Persze ez nem reprezentatív mintavétel, mert csak 1-1 autó volt az alanya, de a lényeg, hogy eddig úgy tudtam, minden gyártó legalább 50-100 km-t még ráhagy (avagy a hátralévő táv becsült értékéből levon), hogyha valaki kicentizi 0-ig, akkor is még a legközelebbi kútig (a gyakori európai kúthálózat mellett) biztosan eljusson.

Vissza az elejére
Szita
2018 augusztus 09 csütörtök - 13:12:11
Szita

Regisztrált tag #2777

[/quote1533799553]

[/ quote1533812929]
Fordnál 3Km-et írt ki megtehetőnek, még volt benne 4L. Dákónál csipogás után 5Km-et mentem, és egy kattig 46,3L ment bele. Céges toyota yaris: kigyulladt a sárga, 4Km és megállt a vas.

[ Módosítva 2018 augusztus 09 csütörtök - 13:14:29 ]
Vissza az elejére
DQM
2018 augusztus 10 péntek - 16:32:59

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Üzenetek: 173
Banyek, igazi flash: megoldottam a nem működő duda rejtélyét, 2 hónapja eggyel arrébb tettem a biztosítékot!! Van egy plusz indexkarom. He-he...
Vissza az elejére
András
2018 augusztus 10 péntek - 19:17:54
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 314
Halihó....na ugye...és mégis a szegény autó a "rossz"..
Vissza az elejére
balamber3
2018 augusztus 17 péntek - 08:57:01

Regisztrált tag #2682
Regisztrált: 2016 április 26 kedd - 08:35:37

Üzenetek: 13
Olyan problémával szembesültem, hogy mindkét távolsági lámpa egyszerre sötétedett el.
Nem kiégett, mert az izzó jó, csak egyszerűen nem világítottak felkapcsolt állapotban.
Átmenetileg megcsinálták úgy,hogy a lámpa felkapcsolása nélkül most folyamatosan világít elöl (így lehet vele legalább közlekedni este), de állítólag nem tudják mi okozza a hibát.
A többi lámpa működik rendben, ill. most felkapcsolt állapotban működik hátul is, azzal nem is volt gond.
Köszi!
Vissza az elejére
RayD
2018 augusztus 17 péntek - 09:34:54
RayD

Regisztrált tag #2659

balamber3 írta ...

Olyan problémával szembesültem, hogy mindkét távolsági lámpa egyszerre sötétedett el.
Nem kiégett, mert az izzó jó, csak egyszerűen nem világítottak felkapcsolt állapotban.
Átmenetileg megcsinálták úgy,hogy a lámpa felkapcsolása nélkül most folyamatosan világít elöl (így lehet vele legalább közlekedni este), de állítólag nem tudják mi okozza a hibát.
A többi lámpa működik rendben, ill. most felkapcsolt állapotban működik hátul is, azzal nem is volt gond.
Köszi!

A távolsági vagy a tompított fényről van szó? Remélem a tompított, mert nem lenne jó, ha este mindenkinek a szemébe reflektoroznál.

A bajuszkapcsolót nézték? Duda működik? Általában a duda és/vagy tompított szokott elhallgatni, ha egy forrasztás elengedett a bajuszkapcsolóban, ami az általam olvasottak szerint típushiba már hosszú évek óta a Daciakban. Ha garis nézzék meg és cseréljék ki, ha nem, akkor pedig kiszerelés után egy hozzáértő jobban oda tudja forrasztani, mint újkorában volt. Feltételezve, hogy tényleg ez a hiba.

Vissza az elejére
balamber3
2018 augusztus 17 péntek - 09:47:19

Regisztrált tag #2682

Köszi a választ, a dudát nem néztem, a tompítottról van szó.
Megnézem még a dudát akkor, aztán meglátjuk.
Vissza az elejére
balamber3
2018 augusztus 17 péntek - 09:55:35

Regisztrált tag #2682

Van esetleg Budapesten olyan szerelő akit ajánlanátok?
Nem igazán van ötletem kihez tudnám vinni?
Vissza az elejére
RayD
2018 augusztus 17 péntek - 12:08:28
RayD

Regisztrált tag #2659

balamber3 írta ...

Van esetleg Budapesten olyan szerelő akit ajánlanátok?
Nem igazán van ötletem kihez tudnám vinni?

Ha még garis, akkor márkaszervizként Fót jut eszembe. Tudom nem Budapest, de a budapestiekről több panaszt olvastam.

Ha nem, akkor nekem csak a nem reklámozható fórumtárs jut eszembe, úgy tudom többször van országos turnén és hátha vállal ilyet is és nemsokára jár erre. (hozzáteszem még sosem találkoztam vele, így nincs semmilyen érdekem reklámozni, csak azt olvastam, hogy sok fórumtársnak már tudott segíteni és elégedettek voltak az eredménnyel.)

Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 17 péntek - 12:53:57
Krogergo

Regisztrált tag #331

Köszönöm az ajánlást. Nincs tervezett utam mostanában Budapest-re.
Látatlanban nem tudok rá pontosat mondani, de ez valóban bajuszkapcsoló hiba szokott lenni. Kb. 50%-ban tudom a műhelyben javítani, de van raktáron új is.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
balamber3
2018 augusztus 17 péntek - 13:21:13

Regisztrált tag #2682

Helyileg hol lennél elérhető?
Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 19 vasárnap - 21:37:45
Krogergo

Regisztrált tag #331

Győr mellett, munkaidőben.

Vissza az elejére
dezso
2018 szeptember 07 péntek - 16:08:08

Regisztrált tag #2639
Regisztrált: 2016 január 13 szerda - 11:14:02

Üzenetek: 54
Hellotok!
Ilyennel találkoztatok már? Most vettem észre másodszor. Meleg motornál indítás után járt még egy kicsit alapjáraton, akkor vettem észre, gondoltam levideózom.
Klikk!
Vissza az elejére
Szita
2018 szeptember 07 péntek - 22:44:24
Szita

Regisztrált tag #2777

dezso írta ...

Hellotok!
Ilyennel találkoztatok már? Most vettem észre másodszor. Meleg motornál indítás után járt még egy kicsit alapjáraton, akkor vettem észre, gondoltam levideózom.
Klikk!

Volt már róla szó. Másnál is volt, nem emlékszem hogy a szervíz megoldotta-e. Szervízbe vele.
Vissza az elejére
dezso
2018 szeptember 10 hétfő - 05:43:27

Regisztrált tag #2639
Regisztrált: 2016 január 13 szerda - 11:14:02

Üzenetek: 54
Köszi Szita!
Vissza az elejére
Lecso
2018 szeptember 16 vasárnap - 16:41:55
lecso

Regisztrált tag #909
Regisztrált: 2007 november 04 vasárnap - 10:49:19

Üzenetek: 299
Sziasztok 150120 km a 2 díj szallagkabel szakadás kormány toben. Hiba kijavítva. Sk.

Vissza az elejére
Basic
2018 szeptember 16 vasárnap - 18:32:22
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Most nézem, hogy nálam az 150250 km-nél ment tönkre (és vettem bele egy új Valeo-t). Remélem, hogy a következőt majd 300 ezernél kell cserélni.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Lecso
2018 szeptember 17 hétfő - 06:01:10
lecso

Regisztrált tag #909
Regisztrált: 2007 november 04 vasárnap - 10:49:19

Üzenetek: 299
Sajnos nem hiszem 2es fel elvig birta csak. Csak az új.

Vissza az elejére
Basic
2018 szeptember 17 hétfő - 11:23:17
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Nem kell annyit kanyarodni, akkor nem megy olyan hamar tönkre.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Tobaci
2018 október 05 péntek - 08:03:49

Regisztrált tag #2865
Regisztrált: 2017 június 09 péntek - 12:51:50

Üzenetek: 4
Sziasztok, egy kis segítségre , véleményetekre lenne szükségem első körben. Feleségemnek van egy Dacia Sandero Stepway (2013-as) autója és tegnap azt tapasztalta, hogy a világításkapcsoló eltekerésével a fényszóró halványan világít (sajnos ő most BP-n van én pedig Kaposváron). Kiszállt, megnézte hogy ha leveszi a fényt és csak nappali menetfényt használ akkor mi a helyzet. Nappali autómata menetfény az autón erősebb mint mikor bekapcsolja a világítást, azaz a kapcsoló eltekerésével a fény "elillan". mindenképpen kell a világítás neki mert hátul azért látszódnia illik. Még mielőtt bevinném szervízbe, van esetleg ötletetetk mi lehet ez a probléma? Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
RayD
2018 október 06 szombat - 01:09:57
RayD

Regisztrált tag #2659

Tobaci írta ...

Sziasztok, egy kis segítségre , véleményetekre lenne szükségem első körben. Feleségemnek van egy Dacia Sandero Stepway (2013-as) autója és tegnap azt tapasztalta, hogy a világításkapcsoló eltekerésével a fényszóró halványan világít (sajnos ő most BP-n van én pedig Kaposváron). Kiszállt, megnézte hogy ha leveszi a fényt és csak nappali menetfényt használ akkor mi a helyzet. Nappali autómata menetfény az autón erősebb mint mikor bekapcsolja a világítást, azaz a kapcsoló eltekerésével a fény "elillan". mindenképpen kell a világítás neki mert hátul azért látszódnia illik. Még mielőtt bevinném szervízbe, van esetleg ötletetetk mi lehet ez a probléma? Előre is köszönöm.

Szerintem a "szokásos" bajuszkapcsoló lesz. És azért kevesebb a fény, mert a nappali menetfény ha jól tudom 20W-os, a helyzetjelző meg 5W-os. Hátul világít rendesen csak elöl gyenge? Duda megy? Többször azt olvastam, hogy elsőre úgy derül ki, hogy tompítottnál nem megy a duda, csak anélkül. Ha még garis irány a szerviz és cseréljék, ha nem, akkor meg a bajuszkapcsolóban belül megszakadt szálat kell visszaforrasztani (jobban, mint ahogy azt gyárilag tették). Sajnos túl sok funkciós az a kapcsoló és innen jön ez a gond.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF