A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent az elektromos csomagról! II.
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
bati
2010 október 15 péntek - 09:40:49

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
Indy,elektronika kell,más fúrás faragás nem.
A ködlámpa helyére elvileg jó,de ha kapsz egy szép sárga csekket,ködlámpa indokolatlan használatáért akkor oda a haszon.
Megmagyarázni sem tudod,mert régi az autó,(nem gyári megoldás) ködlámpa helyén van(tehát ködlámpa is lehet) vagy nem tökéletes a funkciója(messziről nem látszik)
Itt egy cikk : Menetjelzőt mindenkinek

[ Módosítva 2010 október 15 péntek - 09:41:08 ]

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Indy
2010 október 15 péntek - 10:18:48
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Na, alszom rá egyet, lehet mégsem LED lesz!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
ZL Gergow
2010 október 18 hétfő - 11:40:49
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887
Regisztrált: 2007 október 11 csütörtök - 17:55:48

Üzenetek: 1250
Lehet rossz helyre írom de mind1. valaki meg tudja mondani, hogy hol találom meg a tolatólámpa kapcsolót? mert valószínű elhalt mert nem világit a lámpa az izzó és a többi része jó a lámpának.
Vissza az elejére
Indy
2010 október 18 hétfő - 11:56:35

Regisztrált tag #2

ZL Gergow írta ...

Lehet rossz helyre írom de mind1. valaki meg tudja mondani, hogy hol találom meg a tolatólámpa kapcsolót? mert valószínű elhalt mert nem világit a lámpa az izzó és a többi része jó a lámpának.

Kereső.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2010 október 18 hétfő - 21:01:26
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6482
Én Ledekkel akarom telepakolni az autót elöl-hátul. De más célból, mint amiről eddig szó volt.
Mostanában (főleg így ATC tuning után ) ,,rá vagyok kattanva" a lézereblokkolóra és e témákra.
Sajnos azonban nincs 300ezerFt-om egy megfelelő készülékre. Így jó lenne egyet saját kezűleg építeni. Igazából már az elején elakadtam.
A készülékeket tanulmányozva, mindegyik IR Leddel működik. Csak tudnám, hogy a fenébe képes az infrafény a lézersugarakat hatástalanítani. A két dolognak (lézer, infra) fizikailag semmi köze egymáshoz. De ha valóban hatásos, akkor meg mi kerül ennyibe rajtuk? Érzékelő fejenként 8db van bennük. Egy szett pedig 2 vagy 4 fejből áll. Pár ezresből veszek egy szatyor IR Ledet, aztán körbepakolom vele a rendszámtábla keretet. Ez vajon működne?

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Sanyi
2010 október 19 kedd - 10:21:59
Sanyi

Regisztrált tag #108
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 19:46:48

Üzenetek: 1142
Nekem is szöget ütött a fejembe a dolog, mégpedig azon apropóból, hogy a mi tescónkban most akciós. "Nappali led fényszóró" E-jeles. Nemtom mit jelent az E-jeles, ha jól látom a képen 8 ledes, egy sorban, és 3990 huf párban. De azér az a szabályleírás elég kacifántos. Most akkor a helyzetjelzővel kell világítania, vagy csak magában??? Nemtom így fejből a lökhárító méreteit, de akkor abban a lámpa alatt jó is lenne?

[ Módosítva 2010 október 19 kedd - 10:22:49 ]

A patkánynak a denevér az angyal!
Vissza az elejére
Deceballus
2010 október 20 szerda - 08:33:07
Vendég

Nem tudom, Magyarországon hogy van, de nálunk radardetektort szabad használni, viszont olyan szerkezeteket amik meggátolják a radar működését, olyanokat nem.
Vissza az elejére
Krogergo
2010 október 20 szerda - 13:30:05
Krogergo

Regisztrált tag #331

Deceballus írta ...

Nem tudom, Magyarországon hogy van, de nálunk radardetektort szabad használni, viszont olyan szerkezeteket amik meggátolják a radar működését, olyanokat nem.

Nem radartetektorról, hanem lézerblokkolóról írtam.
Nálunk a blokkoló eszközök használata is engedélyezett. Így akinek van elég pénze rá, annak nem kell a km órát görcsösen bámulnia.
Amúgy Magyarországon a radardetektor már semmire sem jó. Röhögök is néha, mikor ilyen virít valaki szélvédőjén. Nyugodtan kidobhatja a kukába.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
ZL Gergow
2010 október 20 szerda - 17:04:14
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887
Regisztrált: 2007 október 11 csütörtök - 17:55:48

Üzenetek: 1250
Indy írta ...

ZL Gergow írta ...

Kereső.

Köcc. Épp félig egy Lada alatt voltam amikor telórol írtam egyet, hogy el ne felejtsem.
Vissza az elejére
Krogergo
2010 október 20 szerda - 20:42:10
Krogergo

Regisztrált tag #331

Látod, ezért veszélyes a telefon, hamar egy autó alá lehet kerülni.

Vissza az elejére
Deceballus
2010 október 22 péntek - 08:55:46
Vendég

Krogergo írta ...

Deceballus írta ...

Nem radartetektorról, hanem lézerblokkolóról írtam.
Nálunk a blokkoló eszközök használata is engedélyezett. Így akinek van elég pénze rá, annak nem kell a km órát görcsösen bámulnia.
Amúgy Magyarországon a radardetektor már semmire sem jó. Röhögök is néha, mikor ilyen virít valaki szélvédőjén. Nyugodtan kidobhatja a kukába.

Renben van, csakhogy ha itt elfognak vele, akkor meg fognak cseszni. Tehát ha valami fixen beépített cuccot raksz fel az autódra, az kellemetlenségeket okozhat az olyan országokban, ahol az illető cucc nem engedélyezett.
A radardetektor egyébként már nálunk sem biztonságos, mert valami "instan-on" radarokkal dolgoznak a fiúk.
Vissza az elejére
Mazsola
2010 október 22 péntek - 11:46:31

Regisztrált tag #300
Regisztrált: 2006 június 08 csütörtök - 07:25:08

Üzenetek: 801
Krogergo írta ...

Nálunk a blokkoló eszközök használata is engedélyezett.

Na ez azért nem így van. A hatóság munkájának akadályozása nem "engedélyezett". (sosem volt és nem is lesz, hacsak nem lesz anarchia) Épp ezért "álcázzák" ezeket a készülékeket garázskapunyitónak és egyebeknek.

Vissza az elejére
Krogergo
2010 október 22 péntek - 16:36:23
Krogergo

Regisztrált tag #331

Pedig már nem tiltott. És én nem anarchiának, hanem demokráciának hívom Egyenlők esélyek, akinek drágább vagy jobb készüléke van, az nyer. Vagy az állampolgár, vagy a rendőrség.

Megkérem Kekek klubtársat, szóljon hozzá. Ő a járatos a szabályok és törvények ,,dzsungelében".

Vissza az elejére
kincsleső
2010 október 22 péntek - 21:19:37
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Krogergo írta ...

Pedig már nem tiltott. És én nem anarchiának, hanem demokráciának hívom Egyenlők esélyek, akinek drágább vagy jobb készüléke van, az nyer. Vagy az állampolgár, vagy a rendőrség
....

Ez pontosan így van. Legalább is, ma, kis hazánkban ezt nevezzük demokráciának (és néhány "balkáni" stb. állapotú helyen.) Ott is tartunk...
És, persze, hőbörgünk is jó nagyot ezért... és közben várhatjuk az egyre keményebb szigorításokat, de ezt nem biztos, hogy belátjuk időben.
Ez van.
(Ezzel nem azt akarom állítani, hogy minden jogszabályunk a helyén van, de, ha szétnézünk a világban, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy, épp melyiket érdemes "úri kedvünk" szerint trükkösen "átírni")
/Amúgy pedig én is úgy tudom, hogy nálunk nem tiltott a blokkoló használata, de Ausztriában pl. még a birtoklása is /

[ Módosítva 2010 október 24 vasárnap - 08:40:27 ]
Vissza az elejére
nlaca
2010 október 23 szombat - 08:15:34

Regisztrált tag #1369
Regisztrált: 2010 január 23 szombat - 13:29:17

Üzenetek: 99
Krogergo írta ...

Én Ledekkel akarom telepakolni az autót elöl-hátul. De más célból, mint amiről eddig szó volt.

Működne, mert a digitális kamerák az infrafényt is látják, nézd meg a telefonoddal a tv távirányítót és eléggé "vakítja" a kamerát. Ugyanezt ajánlom a rendszámnál is, próbáld ki, egy papíron, vagy valamin, hogy mennyit kell rakni, hogy nappali fénynél is vakitsa a telefont. Persze, ha hagyományos fényképezőgépbe futsz bele, akkor nem lesz eredménye.
Vissza az elejére
willmenn
2010 október 23 szombat - 18:52:35

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Persze akkor sem, ha kiszürik, hogy nem látják a rendszámot. Nem ezért, de valamiért úgy is fizetni fogsz!

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
candi11
2010 október 24 vasárnap - 19:01:10
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
Az Infra ledekkel a dolog nem fog összejönni

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Krogergo
2010 október 24 vasárnap - 19:41:55
Krogergo

Regisztrált tag #331

Miért? A lézerblokkolókban is az van. Ha van tapasztalatod vagy infód, megoszthatnád. Megkímélnél pár ezrestől, meg egy csomó munkától.

Vissza az elejére
tárkányi
2010 október 24 vasárnap - 20:31:53
tárkányi

Regisztrált tag #793
Regisztrált: 2007 július 06 péntek - 13:22:36

Üzenetek: 252
...csak a laikus beszél belőlem: Én úgy tudom, hogy a lézeres radar lézerrel méri a sebességet. Ahhoz, hogy fotót készítsen, egy fényforrásra is szükség van, ez csak az infra lehet, mert más vakítaná a vezetőket. Az infra ágyú, amit ilyenkor az autóra szerelnek, nem blokkolja a radart, hogy bemérjen, hanem a fényképezőgépet vakítja, és ha a fotó nem tiszta, ha egyetlen egy karakter nem tiszta, az a fotó érvénytelen. Az ilyen ágyú minden infra fényképezőgépe blokkol, függetlenül attól, hogy milyen sávban mérnek.
Vissza az elejére
candi11
2010 október 24 vasárnap - 21:47:56
candi11

Regisztrált tag #586

Amit lehet kapni infra led-eket 50-200 Ft-ig annak az erelye maximum 10 méter ha 100 db ot is egymás mellé rakunk akkor is. mivel a nem képesek megfelelő menyiségü adatot elküldeni a lézer fejbe
a blokkoló fejben van 8 db infra és 2 db ibolya led amelyek 6,8mm speciális ugymond RILED.
Ezek a ledek csak 30 másodpercig képesek működni és bevilágitani a környezetét megfelelő ólómgőzőlt fényvezetővel
Mivel a lézerblokkolót is 100 méternél már be tudják mérni ezért ezek sem biztonságosak.
A RILED nagyker ára kb 1500 Ft/DB
Ezek a ledek TS-AlGaAs technológiával készült LED-ek nagy sugárzási teljesítményt és adatátviteli sebességet tesz lehetővé. A LED speciálisan modem- vagy audio adatátvitelhez lett fejlesztve, és megfelel az infra adatátviteli szabványoknak.

[ Módosítva 2010 október 24 vasárnap - 21:57:07 ]

Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Vissza az elejére
freeware
2010 november 12 péntek - 11:41:05

Regisztrált tag #1460
Regisztrált: 2010 június 25 péntek - 17:01:44

Üzenetek: 195
Sziasztok!

Kiégett a bal oldali ablakemelő kapcsolóm lámpája. Ilyenkor az egész kapcsolót ki kell cserélni, vagy van benne valami égő?
Vissza az elejére
Krogergo
2010 november 12 péntek - 12:28:42
Krogergo

Regisztrált tag #331

freeware írta ...

Sziasztok!

Kiégett a bal oldali ablakemelő kapcsolóm lámpája. Ilyenkor az egész kapcsolót ki kell cserélni, vagy van benne valami égő?

Ezért kell találkozóra járni, ott sok mindent tanul az ember.
Gyárilag cserés lenne, de javítható. Hívd fel Candy-t, ő profi benne.

Vissza az elejére
Indy
2010 november 15 hétfő - 08:18:46

Regisztrált tag #2

Gondolom hasonlóan kell, ahogy két éve a hátsó ablakfűtésem kapcsolójában cseréltünk, nem? Soha többet.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kekek
2010 november 15 hétfő - 10:30:05
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
Nekem a központ ajtó záró-nyitó égett ki, pedig azt igazából nem sokat használtam.

Olyan macerás?
Vissza az elejére
Indy
2010 november 15 hétfő - 10:41:04

Regisztrált tag #2

Másfél órán át tököltünk vele, mire szétszedtük a kapcsolót a decemberi hidegben és beletettünk egy új rizsszem-izzót. De azóta jó. Maga a kapcsoló elég összetett volt, maga a hátsó ablakot jelző piktogramm átlátszó műanyagból volt körbevágva, azzal ment el nagyon sok idő, hogy úgy rakjuk össze, hogy a "grafika" beletaláljon a kapcsolóba! Tehát nem sima "lámpa van mögötte megoldás"...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kekek
2010 november 15 hétfő - 11:33:53

Regisztrált tag #146

Tehát, most már értjük, miért kerül olyan sokba egy kapcsoló csere.
Vissza az elejére
candi11
2010 november 15 hétfő - 14:47:23
candi11

Regisztrált tag #586

3 perc kicserélni
de van bele alkatrészem

Vissza az elejére
kekek
2010 november 16 kedd - 06:14:43

Regisztrált tag #146

Én májusig elviselem ezt a problémát. A talin megcsinálod nekem?
Vissza az elejére
Basic
2010 november 16 kedd - 15:52:38
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Milyen jó, hogy nincsen elektromos ablakemelőm meg központi záram. Nem kell a kapcsolókkal b@szakodnom

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
kekek
2010 november 17 szerda - 06:56:10

Regisztrált tag #146

Hát az ablakfűtéssel, mi a helyzet?

[ Módosítva 2010 november 17 szerda - 06:57:29 ]
Vissza az elejére
Indy
2010 november 17 szerda - 07:11:55

Regisztrált tag #2

kekek írta ...

Az ritkábban ég ki, mert az alap Loganon kevesebb hátul a fűtőszál.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2010 november 17 szerda - 14:36:00
Krogergo

Regisztrált tag #331

Indy írta ...

kekek írta ...

Kekek szerintem úgy gondolta, hogy a kapcsolójában a világítás is kiég egyszer. Mert előtte a kapcsolók volt a téma.
Egyébként a fapados kivitelnek valóban jóval kisebb a hátsó szélvédő fűthető felülete.

Vissza az elejére
danielhun
2010 november 17 szerda - 22:23:28
Dacia Logan F2 1.6 8v Preference

Regisztrált tag #1193
Regisztrált: 2009 január 27 kedd - 22:29:26

Üzenetek: 60
Krogergo írta ...

Indy írta ...

kekek írta ...

Kekek szerintem úgy gondolta, hogy a kapcsolójában a világítás is kiég egyszer. Mert előtte a kapcsolók volt a téma.
Egyébként a fapados kivitelnek valóban jóval kisebb a hátsó szélvédő fűthető felülete.

Erdekes ezt nem is tudtam hogy kisebb a hatso szelvedo. Vajon miert ??

[ Módosítva 2010 november 17 szerda - 22:24:01 ]

Vissza az elejére
candi11
2010 november 18 csütörtök - 07:27:03
candi11

Regisztrált tag #586

danielhun kicsit jobban kéne értelmezni a dolgokat

Vissza az elejére
Indy
2010 november 18 csütörtök - 07:55:05

Regisztrált tag #2

Krogergo írta ...

Indy írta ...

kekek írta ...

Kevesebb fűtőszál=kissebb áramfelvétel folyik át a kapcsolón=kissebb az esély hogy kiég az izzó. Neked kell magyarázni?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kincsleső
2010 november 18 csütörtök - 08:57:58
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Vissza az elejére
Indy
2010 november 18 csütörtök - 09:00:32

Regisztrált tag #2

kincslesõ írta ...

Nem kell gondolkodni, vicceltünk csak az elejétől fogva.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2010 november 18 csütörtök - 09:09:16
Krogergo

Regisztrált tag #331

Mindkét változatban ugyan az a kapcsoló. Az izzó is bennük. Sőt, még a Laureate-ban is ugyan az, pedig az a tükröket is fűti.
Az, hogy a kapcsolón mekkora áram folyik át (relé hiányában nagy), köze sincs a világításához. Az ugyanis teljesen máshonnan kapja az áramot. A műszerfal világítással van összekötve (kék kábel mindenhol), ami csak bekapcsolt helyzetjelzőnél, világításnál működik.
Tehát ha a kapcsolókban kiég az izzó, annak semmi köze ahhoz, hogy kapcsoltak e valaha is valamit vele, vagy nem.

Teccikérteni?

Vissza az elejére
Krogergo
2010 november 18 csütörtök - 09:10:52
Krogergo

Regisztrált tag #331

Indy írta ...

kincslesõ írta ...

Nem kell gondolkodni, vicceltünk csak az elejétől fogva.

Ezt kinyomtatom, és elteszem. Ezentúl ez lesz az igazolásom agysejt hiányzás esetén

Vissza az elejére
maszületett
2010 november 18 csütörtök - 12:01:25

Regisztrált tag #14
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 12:32:13

Üzenetek: 1322
Nekem full fapados a gépem, kisebb fűtőszálakkal, és úgy egy hónapja égett ki az égő a kapcsolóban. Ez a tény viszont nem sokban zavar, mert az egy gomb van a középkonzolon, tehát már megszoktam és könnyen megtalálom, ha világít, ha nem! (:-))
Vissza az elejére
candi11
2010 november 20 szombat - 18:48:58
candi11

Regisztrált tag #586

Lásd kivel van dolgod
kicserélem a következő talin

Vissza az elejére
kekek
2010 november 22 hétfő - 08:06:21

Regisztrált tag #146

Feltételezem, nekem szólt: nagyon szépen köszönöm, élek majd vele!
Vissza az elejére
macilka
2010 november 22 hétfő - 10:18:57
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Én is beneveznék rá ha lehet.Nekem is az ablak-tükör fűtés kapcsolójában égett ki a rizsszem izzó. (
Vissza az elejére
willmenn
2010 november 22 hétfő - 18:54:45

Regisztrált tag #75

candi11 írta ...

Lásd kivel van dolgod
kicserélem a következő talin

Persze csak akkor ha el mer jönni! Az első találkozó óta, csak a kifogások vannak, hogy miért is nincs ott! Bocs maszületett! De igazam van úgye?

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
willmenn
2010 november 22 hétfő - 19:14:06

Regisztrált tag #75

Ma meghalt az akkumulátorom! Leálltam a ház elött, amikor megérkeztem Hajdúszoboszlóról. Amikor ki vittem a kocsit a garázsba még ne volt semmi gond. Amikor kint újra akartam indítani, csak a jól ismert krrrrr hang volt halható úgy, hogy még az óra is nullázodótt a müszerfalon. 6. éves nem csodálkozom, csak azon, hogy így. Elösször semmi jele, aztán meg " tényleg semmi " Volt másnak is lyen jelenség?

Vissza az elejére
Krogergo
2010 november 22 hétfő - 19:25:24
Krogergo

Regisztrált tag #331

Cellazárlat. Sok mindenkivel előfordul, kivédhetetlen.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF