A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 20, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1034
Legújabb tag: Lmica66
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent az utastérről! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Basic
2017 március 04 szombat - 11:03:28
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 2525
Reggel megjött az új hőcserélő. A Nissens alkatrész minden részletében pontos klónja az eredeti Valeonak, bár nekem (hasonlóan a múltkor vásárolt AVA hűtőhöz) ennél is gyanús, hogy a Nissens csak valahol bevásárolja a cuccot, és ráragaszt egy matricát. A műanyag öntvényben semmi nyoma nincs a gyártónak, vagy a gyártás helyének, szóval simán lehet, hogy pont ugyanezt az alkatrészt megkapnám más-más matricákkal, különböző árakon X+1 márkanév alatt. Fene tudja...

Adtak hozzá új tömítést, új csavarokat (tudnám minek...) illetve egy öntapadó szivacscsíkot. Őszintén szólva nem igazán tudtam ezt a szivacsot értelmezni, mivel a gyárilag szerelt Valeo hőcserélőn nem volt, így kihagytam... Ha a gyár szerint nem kell, akkor nem fog az hiányozni...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
cezura
2017 július 02 vasárnap - 19:46:43

Regisztrált tag #2872
Regisztrált: 2017 június 30 péntek - 09:49:10

Lakóhely: Szügy
Üzenetek: 3
Üdv!

A sebességmérő óra elkezdett hol menni hol nem. Mostmár nem megy egyáltalán. A fórumot ovlasva, láttam, hogy jeladó hiba, vettem is egy másikat, ERA márkájút, de ez sem oldotta meg a problémát. Van ötletetek, hogy mi lehet még a gond, vagy mindenképp autóvillamossági szerelőhöz kell vinni?
Vissza az elejére
Krogergo
2017 július 03 hétfő - 22:43:08
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 6058
cezura írta ...

Üdv!

A sebességmérő óra elkezdett hol menni hol nem. Mostmár nem megy egyáltalán. A fórumot ovlasva, láttam, hogy jeladó hiba, vettem is egy másikat, ERA márkájút, de ez sem oldotta meg a problémát. Van ötletetek, hogy mi lehet még a gond, vagy mindenképp autóvillamossági szerelőhöz kell vinni?

A javítás nem alkatrész vásárlással kezdődik, hanem a hiba megállapításával. Ha ezt nem tudod megoldani, akkor feleslegesen költekezel. Aztán ha a hiba megvan, lehet javítani/vásárolni.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
cezura
2017 július 18 kedd - 14:36:49

Regisztrált tag #2872
Regisztrált: 2017 június 30 péntek - 09:49:10

Lakóhely: Szügy
Üzenetek: 3
Na most elkerült autóvillamosságishoz, kiméregette a dolgokat, meg hibakódokat lesett, azt mondta nem elektromos hiba, hanem valószinűleg a váltóba nem hajtja a jeladót, ezt húzós javítani?
Vissza az elejére
eeetm
2017 augusztus 05 szombat - 11:07:09
Zenta, Vajdaság

Regisztrált tag #2859
Regisztrált: 2017 május 23 kedd - 08:03:08

Lakóhely: Zenta
Üzenetek: 8
Hello! Nekem van egy olyan gondom,hogy 1.6-os logannál ha megyek 100-al utána ha megállok,az utas térben érződik a benzin. Azt észre vettem,hogy kívülről húzza be a szagát,de nem a motor térből,hanem a tank fedelén érződik. A fedelet kicseréltem arra gyanakodván,hogy biztos a régi fedél már nem zárt ,tömített kellőképpen.Lehet hogy a benzin tartály levegőztető csövével van a gond,de hogyan tudom ezt a hibát
behatárolni?
Vissza az elejére
hosszuvillam
2017 augusztus 30 szerda - 14:50:09

Regisztrált tag #2516
Regisztrált: 2015 január 08 csütörtök - 14:30:33

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 6
Kedves Márkatársak! Az utóbbi 1 évben 2009-es, tehát a régebbi típusú Dacia MCV 1.5 DCI autónk, melynek belső tere eddig is árasztotta a tipikus Dacia szagot, elkezdett elviselhetetlenül büdös lenni belül. Nem is tudom, mintha kipufogógáz+gumi szaga lenne, de tényleg elég durván. Van ötlet, hogy mit lehet ezzel kezdeni?
Köszönöm!

[ Módosítva 2017 augusztus 30 szerda - 14:50:49 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2017 augusztus 30 szerda - 16:45:28
Krogergo

Regisztrált tag #331

Husszúvillám
Ezért van nálam minden autónak munkalapja, amit oda leírok, azt minden esetben el is szoktam mondani a tulajnak.
2015.12.16.-nél megjegyzés robvatban:
,,-nagyon folyatja az olajat szelepdeknitől és a turbótól, coolertől"

Gondolom azóta is így van, a turbód kifelé, és belülről a nyomó levegő ágba, az inetercoolerbe is ereszti át az oljat, illetve a szelepdekni tömítés alól is folyik. Ez meg ég rá a kipufogóra, blokkra, és büdös.

Szerepel a munkalap alján egy árajánlat pollenszűrő beszerelésre is.
Pollenszűrő hiányában a belső klíma elpárologtató úgy nézhet ki az évek alatt felgyűlt szösztől-kosztól, mint ha vizes rohadt szőnyeggel lenne letakarva. Ennek utólagos tisztítása 100%-osan lehetetlen. Nagyjából le lehet,a ztán egy ózonos kezelés, ami megöli a baktériumokat.
A jó hír az, hogy az alu belső elpárologtató még nem rohadt szét tőle. Akkor lehetne egyben cserélni a komplett szellőző konzolt, Iszy56 írta régebben, ha jól emlékszem átszámolva 300ezer Ft felett volt.

[ Módosítva 2017 augusztus 30 szerda - 16:46:19 ]

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
sennior
2017 október 14 szombat - 13:31:38

Regisztrált tag #2836
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:24:49

Lakóhely: Dabas
Üzenetek: 13
Tisztelt fórumtársak!
Nem tudom, csak nekem nem tetszik?
Az újonnan érkező Sandreo Stepway-be a képen látható gumiszőnyeget ajánlja a szerviz és az alkatrészkereskedők is. Egy meglévő autónál tapasztalat, hogy rövid, így a legtöbb kosz a pedálok előtt lehullik, és alájut. A szőnyeg hossza az ülésfelőli végétől a kuplungpedál alatti nyúlvány végéig 65 cm.
Tudtok-e valami hosszabb, jobban takaró hótálcát, vagy gumiszőnyeget ajánlani ami felfut a pedálok alá?
Vissza az elejére
sennior
2017 október 14 szombat - 13:33:16

Regisztrált tag #2836
Regisztrált: 2017 április 07 péntek - 15:24:49

Lakóhely: Dabas
Üzenetek: 13
Bocs, azt hiszem, a kép lemaradt

Vissza az elejére
KNIGHT797
2017 november 07 kedd - 17:40:15
-Email-

Regisztrált tag #2905
Regisztrált: 2017 szeptember 22 péntek - 12:39:39

Lakóhely: Zalaegerszeg
Üzenetek: 2
Hali! valaki cserélte már a fűtéskapcsoló környékén a világítást? mert nekem nem világít. namost a keretet és tekerőket leszedtem, de hol vannak az izzók????? köszi a válaszokat!
Vissza az elejére
KNIGHT797
2017 november 07 kedd - 17:41:34
-Email-

Regisztrált tag #2905
Regisztrált: 2017 szeptember 22 péntek - 12:39:39

Lakóhely: Zalaegerszeg
Üzenetek: 2
sandero 2008 lemaradt
Vissza az elejére
Krogergo
2017 november 07 kedd - 18:03:20
Krogergo

Regisztrált tag #331

A kezelő panel hátulján van az izzó tartó foglalat. gombokat, stb. nem kell bántani. Le kell venni a középkonzol borítást. 2 csavar fogja a műszerfalra a konzolt. Kifordítani, és látni fogod. vigyázz, ne törj semmit, és a bovdeneket ne feszítsd meg.

Vissza az elejére
Weboldal
2lee
2017 november 15 szerda - 17:52:30

Regisztrált tag #2878
Regisztrált: 2017 július 18 kedd - 14:26:05

Lakóhely: Székesfehérvár
Üzenetek: 14
Valakinek van ehhez hasonló konzol? Esetlg itthoni beszerzési forrás, kicsit kedvezőbben?
Klikk!

Ha már be sem kapcsol, elrontani úgysem lehet.
Vissza az elejére
Krogergo
2017 november 15 szerda - 21:09:58
Krogergo

Regisztrált tag #331

2lee írta ...

Valakinek van ehhez hasonló konzol? Esetlg itthoni beszerzési forrás, kicsit kedvezőbben?
Klikk!

Szerintem az a kép ,,parasztvakítás". Én már sok középkonzolt szedtem le, de te is meg tudod nézni a saját autódon, ott a legkisebb hézag sincs, még a hajszál se férne alá. Tehát egy ilyen konzolnál vagy meg kell faragni a műanyagot, vagy a középkonzolkerete nincs visszapattintva rendesen a helyére. Akkor azonban kb. teljes hosszban eláll 4-5mm-t aminagyon csúnya.
Tehát ha ügyes vagy, akkor a navihoz adott tartó konzollal, +lemezből élhajlítóval, plusz csavarokkal fillérekből te is tudsz csinálni hasonlót.
De ha gondolod, szinte folyamatosan van eladó gyári medianavom a bluetooth rádió helyére, és akkor lesz egy jó tolatókamerád is.

Vissza az elejére
Weboldal
bati
2017 november 15 szerda - 21:43:52

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Lakóhely: Jh.
Üzenetek: 746
Ez a megoldás tényleg csak kézügyesség kérdése.
A jobb oldalon csak támaszkodik, a rádiónál kell betolni kb. így Klikk!

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Weboldal
2lee
2017 november 16 csütörtök - 05:59:32

Regisztrált tag #2878
Regisztrált: 2017 július 18 kedd - 14:26:05

Lakóhely: Székesfehérvár
Üzenetek: 14
Viszont, ha egyik oldal csak támaszkodik, nem lehet egy atomstabil valami. Telefontartót keresek, itt lenne legkevésbé útban...

Ha már be sem kapcsol, elrontani úgysem lehet.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF