A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent az utastérről! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Basic
2018 július 10 kedd - 12:46:16
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2710
Ablakfólia pipa.
PS: Csak a képen néz ki úgy, mintha az első oldalablak is sötétítve lenne.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2018 július 10 kedd - 13:44:55
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6412
Látod, már új korában ezzel kellett volna kezdeni. De akkor még az ellen is tiltakoztál, hogy megnősülsz (én is)

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Basic
2018 július 11 szerda - 21:42:57
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Ez így van.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2018 július 13 péntek - 14:50:29
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Kibéreltem egy Kärcher kárpittisztító gépet, és kipucoltam az autó üléseit és a padlókárpitot (meg a lakásban az ülőgarnitúrát). Szép lett.
Jók ezek az ipari gépek.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2018 július 13 péntek - 18:56:17
Krogergo

Regisztrált tag #331

Egy ilyen ipari géppel (bele való ipari vegyszerekkel, nem a háztartásival) csodákat lehet művelni.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
almatom
2018 augusztus 01 szerda - 22:15:02

Regisztrált tag #2964
Regisztrált: 2018 február 26 hétfő - 09:31:05

Üzenetek: 2
Üdv minden kedves Dacia Lodgy használónak!
Elnézést kérek ha nem jó helyre írom kérdésemet, de mivel a műszerfal az utastér része, ezért bátorkodom ide biggyeszteni kérdésemet:
- a műszerfal lenti jobb oldali részénél, ahol a hőmérséklet állító tárcsa van, kiégett belül az izzó. Ezt szeretném kicserélni.
Ehhez szeretnék egy kis segítséget kapni, hogy szakszerűen hogyan kezdjem el az itt lévő burkolat megbontását?
Köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 01 szerda - 22:44:02
Krogergo

Regisztrált tag #331

Szia!
Középkonzol alatt azt a kb. 3cm magas műanyag elemet kézzel kipattintod. Utána kézzel leveszed a középkonzol burkolatot. Utána kézzel vagy műanyag kárpit leszedővel kipattintod az alsó burkolatot. Utána látni fogod a 2db torx csavart, ami a szellőző állító konzolt tartja. Kicsavarod, majd megemelve befelé buktatod, kiemeled a helyéről. Utána a hátulján 2db fekete foglalatban találsz izzót, azt kell cserélni. Csőrös csipesz, vagy 1/4 collos dugókuklcs készletből a kisebbik toldószár és rá a 9-es kulcs. Így könnyebb kivenni.

Vissza az elejére
almatom
2018 augusztus 08 szerda - 00:24:31

Regisztrált tag #2964
Regisztrált: 2018 február 26 hétfő - 09:31:05

Üzenetek: 2
Hálásan köszönöm, kedves Krogergo!
Holnap próbálom is az utasításaid szerint lekövetni......
Köszönöm! !!!
Vissza az elejére
Basic
2018 augusztus 08 szerda - 09:14:59
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Logan I tádéba való bontott klímát árulnak a jófogáson 49 ezerért.

Talán érdekes lehet egy izzadó, dízellel és kézügyességgel rendelkező klubtársnak.
Klikk!

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Vasi
2018 augusztus 08 szerda - 15:38:12

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Üzenetek: 523
Kormányvédőt kellene vennem. A jelenlegit túl erősen fogom marokra. Kezd amortizálódni. Hol tudnék venni "SZAGTALANT"? A mostani is fél évig szellőzött, mielőtt szagtalan lett.

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
freeware
2018 augusztus 13 hétfő - 14:44:41

Regisztrált tag #1460
Regisztrált: 2010 június 25 péntek - 17:01:44

Üzenetek: 195
Sziasztok!

Fedélzeti kamerát szeretnék beszerelni 2017-es Loganbe. Mire kell figyelni? Youtubeon láttam Sanderós szerelést, ott valamit magyaráz a légzsák kábelről, csak nem tiszta mit... A kamera vezetékét a jobb oldali A oszlopnál tervezem elvezetni. Elől a tetőkárpitot le kell bontani, vagy hogy lehetne ott szépen elvezetni? Érdemes biztosítéktáblára kötni, vagy mehet a szivargyújtóról?

[ Módosítva 2018 augusztus 13 hétfő - 14:46:00 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 13 hétfő - 14:58:41
Krogergo

Regisztrált tag #331

Semmi köze a légzsákhoz (szerencsére) .
Tetőkárpitot és A oszlop kárpitot sem kell bontanod, szépen be tudod tűrni mögé.
Én a szivargyújtó vezetékére fixeb szoktam ráforrasztani alulról.

Vissza az elejére
77Gabesz
2018 augusztus 24 péntek - 21:45:07

Regisztrált tag #2987
Regisztrált: 2018 május 03 csütörtök - 13:50:06

Üzenetek: 14
Helló!

Logan MCV 2 méretpontos, patentos szövetszőnyeg vásárlásban gondolkodom. (Carcarpit vagy hasonló honlapról rendelném)
Kérdésem ilyen szőnyeggel már rendelkező fórumtársaimhoz:
-benyúl a pedálok alá is (ha igen, nem zavaró, nem hajlik vissza)?
-bal lábamat a kuplungtól balra a kerékjárati ív kárpitján szoktam pihentetni, na azt eltakarja-e?

Előre is köszi a válaszokat: Gabesz

Dacia Logan MCV 2 1.0 Arctic (2018/06) 4,9-5 l/100 km.
Vissza az elejére
Basic
2018 augusztus 25 szombat - 20:38:21
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Új szintre lépett az autóm öregedése, kezd elporladni az üléskárpit.

Az autós kárpitanyag úgy néz ki, hogy hordozóréteg, vékony szivacsréteg, fedőréteg. Nos, nálam a vékony szivacsréteg kezd elporladni, és így leválik a felső szövetréteg az alsóról. Persze főleg a vezetőülésen, de picit már máshol is. Ez azt eredményezi, hogy nem olyan szép feszesen van a huzat az ülésen, mint fénykorában, hanem itt-ott olyan kicsit kiült, gyűrött.

Ez van. Majd ha nagyon ronda lesz, bontok egy Laureate belsőt, annak szerintem jobb minőségű a kárpitja.

PS: Magamon is meg tudok lepődni, hogy mennyire nem akadok le az ilyen kis apró problémákon a Logannal kapcsolatban.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 27 hétfő - 14:29:35
Krogergo

Regisztrált tag #331

Szerintem azért lassan kezdj el gondolkodni majd egy új autón is. A fiad nem biztos, hogy ezen szeretne megtanulni vezetni

Vissza az elejére
Basic
2018 augusztus 27 hétfő - 20:36:41
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Bizonyára sokra értékelné, ha megkapná 18. szülinapjára.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 28 kedd - 11:50:17
Krogergo

Regisztrált tag #331

Basic írta ...

Bizonyára sokra értékelné, ha megkapná 18. szülinapjára.

Csajozni biztos nem azzal fog menni

Vissza az elejére
Basic
2018 augusztus 28 kedd - 15:49:05
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Nem is kell addig várni. Szerintem pár év kérdése, és jön majd az "apu, könyörgöm, ne parkoljunk az iskola elé, nagyon ciki".

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2018 augusztus 29 szerda - 08:50:35
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9666
Basic írta ...

Nem is kell addig várni. Szerintem pár év kérdése, és jön majd az "apu, könyörgöm, ne parkoljunk az iskola elé, nagyon ciki".

Az enyém pont egy ilyet akar venni, jó rozsdásat, acélfelnin széles gumikat, ja és persze bele egy bontott 2.0 16v RS motort.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 29 szerda - 20:22:42
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nekem még van pár évem, a fiam csak most kezdi kinőni a lábbal tekerős gokartot.
Igaz a felnőtt méretűt kipárnázták neki, de a 9LE-set és a villanyost is gyengének találta

Vissza az elejére
Mazsola
2018 augusztus 30 csütörtök - 08:06:38

Regisztrált tag #300
Regisztrált: 2006 június 08 csütörtök - 07:25:08

Üzenetek: 798
Basic írta ...

Új szintre lépett az autóm öregedése, kezd elporladni az üléskárpit.
...
PS: Magamon is meg tudok lepődni, hogy mennyire nem akadok le az ilyen kis apró problémákon a Logannal kapcsolatban.

Sebaj, nézd az enyém már sok éve nincs forgalomban, valószínűleg kólás doboz vagy konzerv formájában kezdett új életet...

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF