A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 29, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1034
Legújabb tag: Lmica66
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Lakókocsik, utánfutók - vontatás Daciával
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Nyirati
2012 július 30 hétfő - 19:59:10
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Lakóhely: Dél dunántúl
Üzenetek: 1050
Keszthelyen a talin tőlünk nem messze volt német házaspár nekik volt ilyen hasonló tartójuk kértük mutassa meg nekünk Rendes volt mindent megmutatott.

Soha nem elég!
Vissza az elejére
willmenn
2012 július 30 hétfő - 20:14:19
ÜT - Laureate 1,4 Gyöngyszürke 2005.május 18.

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Lakóhely: Oroszlány
Üzenetek: 2280
A műbizonylaton rajta kell hogy legyen. Ha nincs meg akkor az gáz. (Mármint a bizonylat.)

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
krisz_bp
2013 június 15 szombat - 12:23:46
krisz_bp

Regisztrált tag #1246
Regisztrált: 2009 május 18 hétfő - 22:56:12

Lakóhely: bp
Üzenetek: 203
Sziasztok,
mostanában újra előjött nálunk a futó kérdés és belenéztem a forgalmiba hogy mi is a miujság... NEm nagyon értem, hogy el van e írva valami vagy mi a helyzet.
A kocsi egy 2009es Dacia MCV 1,6 90LE 7üléses, a horgot még a győri szalonba tetettem rá 52000 jó magyar pénzért, elvileg 1350kg-t bír, DE a forgalmiban az alábbi adatok vannak:
G 1195kg
F1 1810Kg
O 0.1 840kg / (0) 630kg
0.2 630kg / (1) 840kg

Ez nekem nem igazán kerek.... Hogy hogy csak 840kg fékezett futót húzhatok??? Az elég kevés egy 5tagú családnak. Ez a 840 ráadásul a futó össztömege nem is az öntömege ugye? Vagy hogy van ez?
Bocsi de annyira nem értek hozzá hogy még kérdezni se tudok...... Amit szeretnék, hogy tudjak húzni egy kb 5méteres futot am a horog szerint lehet 1350... Okmányiroda? Újra kéne vizsgáztatni? vagy mit kellene tennem és ez mennyibe fog nekem fájni?
Vagy ez ennyit tud?
Köszönöm

aláírás helye
Vissza az elejére
bati
2013 június 15 szombat - 15:58:20

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Lakóhely: Jh.
Üzenetek: 746
Nem a méter számít,hanem a kg.
B-vel 750 kg össztömeg lehet.A féknélkülire jó a 630 kg,mert G/2+34 kg.
A ráfutófékesnél a valós össztömeg háromnegyedét nem haladhatja meg a vontatmány valós tömege,ezért kb. 840 kg.
Akinek ezt nem tudja beosztani,akkor E kategória és nehezebb szekér kell.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Weboldal
krisz_bp
2013 június 15 szombat - 22:31:57
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

bati írta ...

A ráfutófékesnél a valós össztömeg háromnegyedét nem haladhatja meg a vontatmány valós tömege,ezért kb. 840 kg.

Tehát ha egy lakó öntömege 700kg az össztömege pedig 1000kg, de én nem rakok bele csak némi élelmiszert és ruhát hogy a VALÓS tömege ne haladja meg a DACIA papirjaiban szereplő 840kg-t akkor azzal semmi gond nincs???simán húzhatom???

bati írta ...

Akinek ezt nem tudja beosztani,akkor E kategória és nehezebb szekér kell.

Nem hiszem, hogy mindenkinek aki mondjuk egy golfal tonnás vagy 12mázsás lakót húzna maga mögött annak E jogsija lenne, mi több lehet látni Igniseket is meg SX4eket is 1200as 1300as lakókkal....

Lehetne kicsit érthetőbben avagy konkrét adatokkal???? Most akkor milyen öntömegű lakót húzhatok, vagy az össztömegére figyeljek???Az legyen 840alatt??? 1t alatt eleve nem sok lakó van..... DACIÁVAL nem lehet lakózni????
Köszi

aláírás helye
Vissza az elejére
krisz_bp
2013 június 17 hétfő - 03:13:48
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

Na másik fórumon felvilagositottak... Szóval a kocsi osszsulyanal nem húzhatok sehogy sem többet es a forgalminal figyelembe vettek hogy valószínű a 7szemelyes kocsiba nem egyedül ülök ha ekkora súlyt húzok,igy lehet benne 840kg. átirathatom,de ha 5öd magammal huzok 1 egy tonnás lakót akkor az drága lenne nem csak egy kpm ellenőrzésnél de a rendőr is kitudná matekozni...ugyanis B jogsival nem huzhatok tobbet mint adott gk ontomege.

[ Módosítva 2013 június 17 hétfő - 03:21:19 ]

aláírás helye
Vissza az elejére
kekek
2013 június 17 hétfő - 09:32:25
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 3457
Az hogy hányan ültök a kocsiban, teljesen lényegtelen a vontatás szempontjából. Azt kell betartani, amit a forgalmiba beírnak.
A fék nélküli esetre egyértelműen kijön a beírt 630 kg.
A ráfutófékes esetben szerintem két eshetőség van:
1. a vonóhorog specifikációja, nem az, amit "ígértek"
2. a Logan típusbizonyítványa tartalmazza ezt az értéket

Erre idemásolom a jogszabály vonatkozó szövegét:
"Európai típusbizonyítvánnyal rendelkező járművek esetében a vontatható pótkocsi össztömeget az európai típusjóváhagyás során meghatározott értékkel megegyezően – a 21. § (2) és (4) bekezdésében meghatározott feltételek figyelmen kívül hagyásával – kell megállapítani."
Ilyenkor nem kell számolgatni, hanem az a mérvadó. Én inkább erre gondolok. Ez egyébként valószínűleg a gépkocsiban található adattábláról is leolvasható, ez lehet a motortérben vagy az ajtóíven. Most nem tudom megnézni, hogy az enyimben van-e.

Vissza az elejére
krisz_bp
2013 június 18 kedd - 10:02:44
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

Meg lett a megoldás.... nem jó hír.... Megosztom miket tudtam meg és ez már tuti.

"a gyártó 2650 kilóban határozta meg a megengedett össztömeget utánfutóval együtt. Ebben az esetben úgy számolják ki a maximális vontathatóságot, hogy az ebből a 2650 kilós értékból kivonják az autó 1810 kilós megengedett legnagyobb össztömegét. 2650-1810=840 kg"

Akinek sikerült többet elintéznie, annak a rendőr egy büdös szót nem szólhat, ha mégis akkor jelentse fel és közigazgatási eljárás keretében módosítják és megússza a büntit ha ilyenről szó esne, DE ha kár történne amit valaki biztosítón keresztül hajtana be, az már nehezebb tészta, több mint valószínű hogy a biztosító nem fizetne....

Ezzel viszont az én problémám sajna nem oldódott meg, mert nagyon nagy szerencse kellene ahhoz hogy a három gyerkőcnek megfelelő 4,5-5méter hosszú 5fekvős, zuhanyzós lakót fogjak ki

aláírás helye
Vissza az elejére
kekek
2013 június 18 kedd - 10:46:39

Regisztrált tag #146

Tehát akkor valóban a típusbizonyítvány. nem jó hír ebből a szempontból, viszont biztosan megvan az oka, hogy ennyiben maximálták.
Nem tudom, mire gondolsz a biztosítós esettel, de nem hiszem, hogy a biztosító ezzel foglalkozna.
Vissza az elejére
Gábrieltaxi17
2013 június 20 csütörtök - 17:00:26
1.5 dCi 68 LE Laureate Arctic gyöngyszürke metál 2006. 07. 20. EBG-674 TAXI

Regisztrált tag #700
Regisztrált: 2007 március 11 vasárnap - 11:26:34

Lakóhely: Szexárd
Üzenetek: 445
Azért azt se felejtsétek el, hogy 750 kg.-ot meghaladó megengedett együttes össztömegű bármilyen vontatmányt csak "E" kategóriás jogosítvánnyal húzhatsz magad után.

[ Módosítva 2013 június 20 csütörtök - 17:03:53 ]

Élj úgy, hogy ha lepereg elõtted az életed filmje, érdemes legyen végignézni!
Vissza az elejére
Weboldal
Krogergo
2013 június 20 csütörtök - 22:17:38
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 6058
Gábrieltaxi17 írta ...

Azért azt se felejtsétek el, hogy 750 kg.-ot meghaladó megengedett együttes össztömegű bármilyen vontatmányt csak "E" kategóriás jogosítvánnyal húzhatsz magad után.

Én ezt nem így tudom (meg is szoktam bukni kresszteszten ). Ha jármű megengedett össztömege és az utánfutó megengedett össztömege együttesen nem haladja meg a 3500kg+750kg (azaz a 4250kg-ot) akkor lehet ,,mezei" B kat. jogsival húzni.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
kekek
2013 június 21 péntek - 07:47:38

Regisztrált tag #146

Tényleg megbuktál, mert ez se pontos.
A könnyű pótkocsi (max. 750 kg) elhúzható egy 3500 kg össztömegű járgánnyal B jogsival.
Viszont a nehéz pótkocsii esetében a teljes engedélyezett össztömege 3500 kg. Itt viszont életbe lépnek a korábban emlegetett szabályok, hogy a pótkocsi össztömege nem haladhatja meg a vontató jármű saját tömegét. És egy fontos a további szabályokból az ülőhelyek száma összesen nem lehetk 8-nál több.
Csak példaként: 1,6 t saját tömegű 1,9 t össztömegű vontató jármű elhúzhat egy 1,6 t-ás nehéz pótkocsit. De persze csak akkor ha ez megfelel a típusbizonyítványnak, és a forgalmiban szerepel.

Mindezek a B jogsival történő vontatásra vonatkoznak.

Szóval krisz nyugodtan húzhatsz 840 kg-os pótkocsit a B jogsiddal.
Vissza az elejére
Krogergo
2013 június 21 péntek - 09:49:31
Krogergo

Regisztrált tag #331

kekek írta ...

Tényleg megbuktál

...hogy lesz így A korlátlanom

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
candi11
2013 június 21 péntek - 10:57:23
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Lakóhely: Lenninváros
Üzenetek: 1591
Tanakodtok hogy mit lehet meg mit nem addig már rég elhúztam volna azt a lakókocsit az Á-ból a B-be.
Első szabály. azért vannak a szabályok hogy megszegjük.
A rendőr nem azt fogja nézni hogy hány KG, nem is érdekli meg sem állit. 15 éve húzgálok lakókocsit utánfutót stb... sosem volt gond. Csak ti csináltok problémát.

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Weboldal
ficsorendre
2014 február 25 kedd - 21:46:48

Regisztrált tag #1934
Regisztrált: 2013 február 15 péntek - 20:32:38

Lakóhely: Mohács
Üzenetek: 5
Fékezett vontatási tömeg (MCV, 7 szem):894kg.
Megpróbáltam mindent a műszaki vizsgán, de ennyi!
Jobb ajtó oszlopon található, nálam 2700 kg-ból vonják ki a megengedett össztömeget,
nálam 1806kg-ot=894kg. Ennyi...
Hiába mutattam a barátom MCV forgalmiát, ahol 1300kg szerepel..., kiderült, azt rontották el.
Vissza az elejére
SzemikeJunior
2014 február 25 kedd - 22:14:37

Regisztrált tag #1279
Regisztrált: 2009 július 11 szombat - 07:33:53

Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 19
ficsorendre írta ...

Fékezett vontatási tömeg (MCV, 7 szem):894kg.
Megpróbáltam mindent a műszaki vizsgán, de ennyi!
Jobb ajtó oszlopon található, nálam 2700 kg-ból vonják ki a megengedett össztömeget,
nálam 1806kg-ot=894kg. Ennyi...
Hiába mutattam a barátom MCV forgalmiát, ahol 1300kg szerepel..., kiderült, azt rontották el.

Mint írtam korábban nekem is csak az ismerős intézte el az 1100 Kg ráfutófékes vontatást, Mert nekem is először ott oldalt a súlytáblázat alapján számoltak és nyolcszáz valamennyit akartak beírni, aztán mutattam a jóembernek a román forgalmit (mert az én kocsim onnan lett behozva) abban 1300kg volt. Mondta, hogy nem tud mit csinálni,mert a rendőr is megtudja nézni azt, ha akarja. Úgyhogy leszedtem a matricát, nekem ne nézegesse a rendőr Amúgy meg van C,E kategóriás jogsim, úgyhogy emiatt nem szólhat a rendőr...
Vissza az elejére
Krogergo
2014 február 25 kedd - 22:33:44
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hogyan fogod legközelebb műszakiztatni (esetleg egyszer majd eredet vizsgáztatni) a jobb oldali B oszlopon lévő matrica nélkül?

Valaki leírhatná aki tudja, Romániában hogyan működik ez a vonatási dolog. Nem tudom igaz e, de én úgy hallottam, hogy hiába EU-s ország, nincs nekik benne a forgalmiban a súly határ. Ezért tudják a VW Sharan, Passat kombi, stb. hasonló kategóriájú autókkal a trélert húzni, amivel szedik össze Európa szerte a Mercedes Vito, Peugeot Boxer, Ford Transit méretű (is) járgányokat. Ilyenekkel van tele fényes nappal az M1-es, A2-es, stb. A rendőr meg nem tud (vagy akar a zsebpénz miatt ) velük mit kezdeni, mert náluk szábályos, és ugye EU-s ország, így a többinek is el kell fogadnia.
Ez valóban igaz? Ha én ilyet tennék, agyon is lőnének érte.

Vissza az elejére
Weboldal
SzemikeJunior
2014 március 29 szombat - 16:56:52

Regisztrált tag #1279

Krogergo írta ...

Hogyan fogod legközelebb műszakiztatni (esetleg egyszer majd eredet vizsgáztatni) a jobb oldali B oszlopon lévő matrica nélkül?

Valaki leírhatná aki tudja, Romániában hogyan működik ez a vonatási dolog. Nem tudom igaz e, de én úgy hallottam, hogy hiába EU-s ország, nincs nekik benne a forgalmiban a súly határ. Ezért tudják a VW Sharan, Passat kombi, stb. hasonló kategóriájú autókkal a trélert húzni, amivel szedik össze Európa szerte a Mercedes Vito, Peugeot Boxer, Ford Transit méretű (is) járgányokat. Ilyenekkel van tele fényes nappal az M1-es, A2-es, stb. A rendőr meg nem tud (vagy akar a zsebpénz miatt ) velük mit kezdeni, mert náluk szábályos, és ugye EU-s ország, így a többinek is el kell fogadnia.
Ez valóban igaz? Ha én ilyet tennék, agyon is lőnének érte.

Volt már műszakin a kocsi, de nem hiányolta senki a matricát Meg szerintem eredetvizsgán sem lehet olyan nagy gond, abból gondolom, hogy ha pl belemennek a kocsimba jobbról, és oszlop küszöb cserével lehetne csak javítani, akkor sem lenne rajt matrica. Na mindegy, a lényeg, hogy még nem kereste senki.

A Román forgalmiban benn van a megengedett vontatás, de oda (szerintem) azt írják be, amit a gyár megad. A Logan MCV-nél 1300Kg volt anno a dacia.hu-n az adatlapon, örültem is neki. A Román forgalmiban meg 1300Kg-van beírva. Mellékelek képet a Román forgalmiról. Bal oldalt a 11-es rovatban az 1360Kg-os önsúly alatt az az 1300Kg a fékezett vontatás, a 665Kg meg a fékezetlen. Annak idején le lett fordítva...

Vissza az elejére
Krogergo
2014 március 29 szombat - 19:46:21
Krogergo

Regisztrált tag #331

SzemikeJunior írta ...

Volt már műszakin a kocsi, de nem hiányolta senki a matricát

Pedig eddig akárhol műszakiztattam, minden autónál ezt és az alvázszámot nézik/fényképezik. Motorszám, motorkód nem érdekel senkit. Az csak eredetvizsgánál fontos.

SzemikeJunior írta ...

abból gondolom, hogy ha pl belemennek a kocsimba jobbról, és oszlop küszöb cserével lehetne csak javítani, akkor sem lenne rajt matrica.

Volt itt klubtag, akinek az autóján pont ezt csináltam. Komplett külső-belső jobb oldali küszöb csere, és B oszlop csere. A régi sérült részen a matrica teljesen ép volt, ki is lett vágva a lemezzel együtt, és mindig magánál tartotta az autóban. Rá másfél évvel később emiatt nem voltak hajlandóak leműszakiztatni, az amúgy teljesen hibátlan autó. ez egy maszek vizsgabázis, oda hordtam műszakiztatni az autókat. (akkor össze is vesztem velük, azóta máshová viszem) Tulaj elment NKH-hoz, ,,megszakértették", biztos ami biztos alapon lefényképezték, és elküldték Bp.-re, majd jött a válasz, hogy rendben. Ezután szigorított vizsgán ment át.

Vissza az elejére
Weboldal
SzemikeJunior
2014 március 29 szombat - 22:29:41

Regisztrált tag #1279

Hát nem tudom, de nekem még nem szólt senki. Viszont itt a motorszámra rá vannak kattanva, azt nézik nagyon. Most április 7-11 között megy valamikor újra műszakira. majd hétfőre lesz meg az időpont. De szerintem nem lesz.gond, az az ismerősöm viszi, aki eddig is, de ha ott tudok lenni a vizsgán, akkor majd megfigyelem, hogy keresik-e. Bár ettől nagyobb gondok sem szoktak problémát okozni. Én sosem fizetek előzetesen a kocsi átvizsgálásáért. Megy műszakira és ott megmondják, hogy mi a baja. Az előző kocsimnak pl nagyon gyengén fogott a hátsó fék, de ez menet közben nem volt feltűnő. A vizsgabiztos kiszólt, hogy a hátsóféket csináljam meg, aztán folytatta a műszakit, más gondja nem volt a kocsinak. Vizsga után persze megcsináltam a féket, mert az fontos dolog, de akkor már megvolt a friss műszaki. Szóval szerintem nem lesz gond. De majd megkérdezem a srácot, hogy mit tud erről, meg, hogy honnan lehetne olyan matricát szerezni, aztán esetleg beszerzek többet,(ha lehet) és majd akkor műszakira felrakom nekik, ha annyira fényképezni akarják...
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF