A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Honnan? (alkatrészbeszerzés)
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
candi11
2011 május 04 szerda - 18:56:18
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
akkor leírom hogy a szerelőd egy tudatlan vagy rafinált de inkább rafinált
238 és 259 es tárcsákhoz is egyfajta betét megy rádásul 1,4 1,5 1,6 ugyanaz a betét megy bele és még a hűtös tárcsákhoz is

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 04 szerda - 19:02:51
krisz_bp

Regisztrált tag #1246
Regisztrált: 2009 május 18 hétfő - 22:56:12

Üzenetek: 203
és mi benne a rafkó? te hol látod a bizniszt, mert én nem nagyon látom, mikor töltött vele időt, pénzt, benzint ésnem keresett semmit.
És még egy a renault alkatrészes miért kérdezet rá hogy mekkora kerekek vannak rajta?

aláírás helye
Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 04 szerda - 19:09:24
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

D
ez hihetetlen.... DD
Betűzöm Dacia, Logan, 2009, Fékbetét bosch:

nem nyert nem így néz ki, most végig klikkeltem mindet végül ezt a 4000est is, valami ilyesmi ehhez hasonló az enyém, ebben az egyben nincsenek lyukak, a többiben vannak és be se lehet rakni, ez hogy beférne e nem tudom, de ha jól látom itt meg a mm nem stimmel, bár mivel ilyen vékony valszeg be fog férni.....

aláírás helye
Vissza az elejére
candi11
2011 május 04 szerda - 19:11:28
candi11

Regisztrált tag #586

Klikk!

Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Vissza az elejére
candi11
2011 május 04 szerda - 19:12:19
candi11

Regisztrált tag #586

Témát lezártam nem szoktam vitatkozni olyannal aki nem ért hozzá

Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 04 szerda - 19:50:15
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

Igaz hogy nem értek hozzá, de egy kört meg tudok különböztetni egy gömbtől.... és nem vitatkozom, csak tudom mi van a kocsimban és tudom mit hozott a Bárdi...Meg mit dob a honlapja a kettő nem ugyanaz.
egy 50éves szaki akinek vagy 20éve van szervize egy olyan helyen ahol éhen halsz ha nem jól csinálod amit csinálsz azért gondolom ért hozzá, és egyébként mcvről beszélgettünk, nem sedanról, meg nem tudom ez a 14es kerekekhez jó vagy a 15öshöz-utalok itt a budakalászi szervizesre.... ?Mondjuk attól hogy te lezártad nekem még nincs fékem

[ Módosítva 2011 május 04 szerda - 19:51:45 ]

aláírás helye
Vissza az elejére
candi11
2011 május 04 szerda - 20:05:20
candi11

Regisztrált tag #586

Mcv ről beszélgetünk de amit leirtál abból valaki nagyon félre tájékoztatott 14" 15" attól hogy milyen felnit teszek fel semmi köze hogy milyen fék van rajta és mikor jött ki mcv 14" kerekekkel.
Nem biztos hogy a szerelőd de valaki nagyon nagy hülyeségeket beszél neked de ha küldesz egy alvázszámot akkor tudok neked küldeni pontos választ de majdnem 2 órát szórakoztam és 2 márkaszervizt is felhívtam és a Renault dialogys csak ezt a fajtát ismeri de lehet hogy neked ford fékekkel szerelték

Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 04 szerda - 20:21:59
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

Kicsit félreértettél. A 14-15 kérdését a RENAULT MÁRKASZERVIZ BUDAKALÁSZ Szervizezse/ alkatrészbeszerzője kérdezte/mondta a 06-26 540-566-os telefonszámon-a honlap szerint Zimányi Károly. A motorszámot kérdezte először aztán 14 vagy 15 a kerék. Az én szerelőm elkérte a motorszámot bedigtálta a Bárdinak telefonon mire kiküdtek egy betétet ami nem volt jó, a szerelő bement adtak neki másikat, ránézésre látta hogy rossz, etcetc... Nem azt mondtam hogy Ford van benne hanem hogy olyan mint a fordé, ugy néz ki, ezt pedig azért írtam, mert előtte nekem Fordom volt és én ahhoz hasonlítottam, hogy segítsek annak aki segíteni akar és ért is hozzá. Az általad belinkelt Bárdi honlapján beállítva mindent nekem is olyan képeket dobott a honlap ami már ránézésre látszik hogy nem jó!!! A motorszámot priviben küldöm!

aláírás helye
Vissza az elejére
Basic
2011 május 04 szerda - 20:41:56
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Delphi fékbetétet még nézzél hozzá (miután kiderült, hogy milyen kell bele...). Én azt használom, és ugyanolyan tartós, mint a gyári, ugyanolyan a fékereje, nem csikorog, tényleg jó. Viszont olcsó (7.500,- körül). Az enyémben a kis féktárcsa van, a többiről (esetleges átfedésekről) nem tudok semmit

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
candi11
2011 május 04 szerda - 20:49:29
candi11

Regisztrált tag #586

Basic ha cserélni kell majd a tárcsát akkor majd 259-es tárcsát tegyél fel mert a betét ua és jobb lessz a fékhatésod

Vissza az elejére
candi11
2011 május 04 szerda - 20:51:20
candi11

Regisztrált tag #586

Csak még annyit hogy a szerelőd miért nem vette ki és vitte magával???

Vissza az elejére
Krogergo
2011 május 04 szerda - 20:55:36
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6482
krisz_bp írta ...

Drága gergő barátom ettől én még nem lettem okosabb max két alternatíva kösül választhatok.... vagy a szrvíz 33000 mert ők értenek hozzá vagy lemegyek hozzád Győrbe benzin 25000 alkatrész 15000 munkadíjad 5000 de legalább te értesz hozzá.... Nekem valami olyan tanács kellene ami dáciagazdaságos..... DD
Egyébként rájöttem csak tudod én az istennek nem tudom megszokni ezt a visszafeleszámozást és háttalírásolvasást és azt hittem pont az a legfrissebb poszt és örültem mint majom a farkamnak hogy pont véletlenül jókor vagyok jó helyen pedig mégis.... olyan ez az oldal mint a Korán... teli van hasznos dolgokkal de ha nem vagy arab eltévedsz benne...

Krogergo írta ...

krisz_bp írta ...

4szer rendelte meg egyik se volt jó bele!!!!

Van ez így, de azért az sem árt, ha az a szuper szerelő látott már Dacia-t mielőtt nekiáll. Elméletben mindenkinek marha jól megy, gyakorlatilag meg fingjuk nincs róla, mert ritka. Tele vannak a nagykerek, szűrőboltok, stb. rossz katalógusokkal, aki meg még nem szerelt ilyet, elhiszi az abban lévő adatokat.

Ja és ha megnézed amit idéztél, Huba aki azt írta, már sok éve volt. Azóta nem is klubtag. (vagy is igen, csak más néven)

Köszönöm a megtisztelő bizalmat, de nekem a barát minimum az, aki miatt nem ég az ember pofája még 1.5 év után is. Amikor egy vad idegennek klubtársi alapon segíteni akart. És egy barát nem kötekedik ennyi klubtárssal, akik szintén csak segíteni akartak. Csodálom, hogy még ír neked valaki a legutóbbi hisztid miatt.
A Dacia pedig még mindig nem Ford! És remélem nem is lesz soha ezért kár hasonlítgatni.
Ha már megírtad az árakat helyettem, amiért dolgozom, akkor nekem felesleges is gondolkodnom. Neked annyiba kerülne. Ha elvállalnám, de inkább nem. Szeretek nyugodtan élni. Igaz, ahhoz már hozzászoktam, és abból élek, amihez más szerelő nem ért, vagy elrontotta. Csak ilyen esetben a tulaj nem okoskodik és kötekedik, hanem örül, ha valaki végre megcsinálja (csinálná) neki. Ha jól emlékszem, régen a Ford Petrányit Istenítetted. miért nem viszed hozzájuk?
Szóval árak: Ha a Bp.-Écs (230, max.270km) neked 25000Ft-ba kerül, dobd ki az autót.

Másnak a fékbetét 7000-11000Ft között (gyári) több féle méret és fajta létezik
Az órabérem pedig 3000Ft. Ebbe belefér, egy alapos takarítással együtt.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Krogergo
2011 május 04 szerda - 21:04:09
Krogergo

Regisztrált tag #331

candi11 írta ...

akkor leírom hogy a szerelőd egy tudatlan vagy rafinált de inkább rafinált
238 és 259 es tárcsákhoz is egyfajta betét megy rádásul 1,4 1,5 1,6 ugyanaz a betét megy bele és még a hűtös tárcsákhoz is

Majdnem. A fentiek igazak a Loganra, ha LUCAS fékrendszerrel szerelték őket. Ez az esetek 99%-ban igaz is. A dieselnél azonban volt kavarc, volt egy másik fajta is.
Az MCV-t pedig 4 féle fékrendszerrel (és betéttel) szerelték. A tárcsa ugyan az (260mm hűtött, kivéve az 1.4-es alap, az ua. mint a Logan) Ott már különbség van, hogy benzines vagy diesel e, és 5 vagy 7 személyes.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Krogergo
2011 május 04 szerda - 21:06:30
Krogergo

Regisztrált tag #331

balifon írta ...

Gergő! Mibe kerül most egy szett fékpofa ha nálad rendelem meg?M mert lassan nekem is aktuális lesz bár az enyémben 66000 ezer van

Gyári betéttel, munkadíjjal (alaposan kitisztítva, munkahenger bemozgatva) össz: 10 000Ft.
És tudom, még lógok egy árral amit PÜ-ben kérdeztél, holnap meglesz.

Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 04 szerda - 21:33:26
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

Krogergo írta ...

krisz_bp írta ...

Drága gergő barátom ettől én még nem lettem okosabb max két alternatíva kösül választhatok.... vagy a szrvíz 33000 mert ők értenek hozzá vagy lemegyek hozzád Győrbe benzin 25000 alkatrész 15000 munkadíjad 5000 de legalább te értesz hozzá.... Nekem valami olyan tanács kellene ami dáciagazdaságos..... DD
Egyébként rájöttem csak tudod én az istennek nem tudom megszokni ezt a visszafeleszámozást és háttalírásolvasást és azt hittem pont az a legfrissebb poszt és örültem mint majom a farkamnak hogy pont véletlenül jókor vagyok jó helyen pedig mégis.... olyan ez az oldal mint a Korán... teli van hasznos dolgokkal de ha nem vagy arab eltévedsz benne...

Krogergo írta ...

krisz_bp írta ...

Van ez így, de azért az sem árt, ha az a szuper szerelő látott már Dacia-t mielőtt nekiáll. Elméletben mindenkinek marha jól megy, gyakorlatilag meg fingjuk nincs róla, mert ritka. Tele vannak a nagykerek, szűrőboltok, stb. rossz katalógusokkal, aki meg még nem szerelt ilyet, elhiszi az abban lévő adatokat.

Ja és ha megnézed amit idéztél, Huba aki azt írta, már sok éve volt. Azóta nem is klubtag. (vagy is igen, csak más néven)

Köszönöm a megtisztelő bizalmat, de nekem a barát minimum az, aki miatt nem ég az ember pofája még 1.5 év után is. Amikor egy vad idegennek klubtársi alapon segíteni akart. És egy barát nem kötekedik ennyi klubtárssal, akik szintén csak segíteni akartak. Csodálom, hogy még ír neked valaki a legutóbbi hisztid miatt.
A Dacia pedig még mindig nem Ford! És remélem nem is lesz soha ezért kár hasonlítgatni.
Ha már megírtad az árakat helyettem, amiért dolgozom, akkor nekem felesleges is gondolkodnom. Neked annyiba kerülne. Ha elvállalnám, de inkább nem. Szeretek nyugodtan élni. Igaz, ahhoz már hozzászoktam, és abból élek, amihez más szerelő nem ért, vagy elrontotta. Csak ilyen esetben a tulaj nem okoskodik és kötekedik, hanem örül, ha valaki végre megcsinálja (csinálná) neki. Ha jól emlékszem, régen a Ford Petrányit Istenítetted. miért nem viszed hozzájuk?
Szóval árak: Ha a Bp.-Écs (230, max.270km) neked 25000Ft-ba kerül, dobd ki az autót.

hát látod, legalább van miből élned és jól tudsz vele keresni, ennek inkább örülni kéne a mai időkben, de én nem örülhetek helyetted. Miattam ugyan nehezen éghetett a "pofád" de ha te ezt így érzed ehhez is meg van a jogod, én szerényen megköszönöm a segítségedet, sokra mentem vele megint... Viszont azt engedtessék már meg hogy tudjam amit láttam és ne akard már meg mondani nekem ami az én kezembe volt és te még csak nem is szagoltad, mert bármennyire legyél a dácia istencsászár királya akkor se láthattad Écsről amit én fogtam a kezemben tőled 300km-re mert hogy nem budapest.... az oda vissza 600 20000 benzin egész nap nem vagyok a gyermekeimmel, nem tudok dolgozni amivel pénzt keresnék és ha megengeded ennék is valamit ami szintén nincs ingyen, ha nagyon őszinte akarok lenni akkor az a 25több is... Nem akarok okosodni, nem akarok autószerelő lenni, egyrészt ez is egy szakma és én tisztelem aki ezt iskolába kitanulta mester mellett elsajátitotta és ma hivatalosan fent tud tartani belőle egy céget becsülettel leadózva, és embereket foglalkoztatva ezzel további családok szájába kenyeret adva ami nem azt jelenti hogy hüje vagyok és kifizetek egy rönyószalonnak duplatripla díjat. Másodsorban van egy olyan mondás hogy aki mindenhez ért az valójában nem ért semmihez, én pedig inkább a saját szakmámhoz szeretnék érteni úgy hogy a saját családom tarthassam el kényelmesen streszmentesen és problémamentesen becsülettel, jóérzéssel és büszkeséggel.
A fékbetétekre visszatérve mint írtam beszéltem a szakszervízzel, GYÁRI EGY FAJTA LÉTEZIK forintra 15380,igaz ez nem bontot, nem kiszerelt nem kamionról eset le és csak egy méretben van., de ezt nem én találtam ki hanem a szakszervíz ahol ki van írva hogy RENAULT, én nem értek hozzá, ők gondolom igen-bizom benne...
Értem én hogy fel lehet fogni hogy aki nem ért velem egyet az bánt és kötekedik és háltlan, de nem biztos hogy mindig igazad van és lehet hogy kivételesen nincs, pláne hogy enyhén szólva irracionális lenne kötekedni a saját problémám fölött.... Az meg hogy milyen hisztire gondolsz az igazából nem is nagyon tud izgatni nem vagyok az a hisztis fajta, viszont egy dolgot hagy javítsak ki, mert megérdemlik! Nem a Petrányit istenítettem hanem a Romhányit és tudod meg is érdemlik, nem csak fordos plecsnik vannak a falon hanem más márkák és klubbok is köszönik és kimennek és akár 100km-et is autóznak csak oda meg 100at vissza mert megéri, mert meg van a HOZZÁÁLLÁSUK, a díjaik, a szakértelmük és a tudásuk ahhoz amit csinálnak és ezt nem én állítom hanem a szaksajtótól kezdve különböző autosklubokon keresztül igen sok magánember is. Értem én hogy neked is ott lógnak ezek a plecsnik, és messze földön híres műhelyed és szaktudásod miatt naponta keresnek meg különböző renault szakszervízekből és szalonokból, de akkor ehhez a tudáshoz és tekintélyhez társulhatna némi szolidalitás és jó indulat is hogy az értelem eleganciájával tekint se például rám egyszerű por népre és segítségeddel kievickélje a dácia bonyolult, nehezen átlátható rejtélyes útvesztőjéből ami egyébként rám mint egyszerű halandóra és felhasználóra akit a termék működlése, rajza, technikája vajmi kevésbé érdekel de annak felhasználója szeretnék lenni- bármennyire is ki szeretnéd velem dobatni ezt a román csodát- mert képzeld szeretem

aláírás helye
Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 04 szerda - 21:43:26
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

candi11 írta ...

Csak még annyit hogy a szerelőd miért nem vette ki és vitte magával???

mert nem tudtam ott hagyni a kocsit, mert három gyerekem van és a harmadik most született és nekem a kocsi a seggemhez van nőve-de nem mert kényelmes vagyok hanem mert muszáj és mert 10km-re voltam otthonról és felénk nem járnak se buszok, se vonatok, se négyesmetrók, se villamosok, mondjuk egy őzet lehet hogy lestopolhattam volna
Plusz a szerelő i egy órát ment oda meg egyet vissza-9kor indult fél egykor még nem ért vissza! a 11-est felújítják és nincs kerülö, egyik sávra öntik az aszfaltot a másikról mindezt az m0ás lezáró szakaszától kifele... a máskor csúcsidőben is 15-20perces út 2,5-3órásra duzzad a csúcsforgalomba.... gondolhatod milyen volt mikor a kicsikkel beragadtam.... katasztrófa.... kerülő tényleg semmi lásd google föld, vagy térkép.... jobbra duna balra hegy egy út mellékutca sincs. még a szántóra se tudok felhajtani mert az sincs nem úgy mint mondjuk maglódnál vagy vecsésnél.... itt ha megáll a forgalom akkor az megált.... Budakalásztól Dunabogdányig állt a sor!

aláírás helye
Vissza az elejére
DOLMAR
2011 május 05 csütörtök - 11:25:19

Regisztrált tag #1260
Regisztrált: 2009 június 16 kedd - 19:35:37

Üzenetek: 527
Azért, ha nagyon akarja az ember, akkor van kerülő, max kompozni kell

Kiváncsi vagyok, hogy a mienkbe mikor kell majd betétet cserélni, szerintem nagyon az ember lábán múlik, hogy mikor, néha az eszem megáll, hogy egyesek mennyit nyomkodják a fékpedált, pl. sebességtől függetlenül minden kanyar előtt, vagy városban haladva csak úgy néha 1-1 alkalommal megnyomogatják, mintha valami éberségpedál lenne
Vissza az elejére
légfék
2011 május 05 csütörtök - 15:55:55
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
Azt megint csendben írom ide /minap már írtam!!/ a nagy kötekedés közepette,hogy ha a szerelő nem rohangál,mint a tö..tlen kutya,hanem kivesz,rajzol,méricskél,a kkor nem lett volna mindez a sokszoros mászkálás.1 alkalomra redukálódott volna,és persze az autót se kell otthagynod,mehetsz vele,míg a cuccost megszerzi.De szerintem a téma megérett a lezárásra,legalábbis ebben az indulatgerjesztő formában.Műszakilag persze folytatható,de sem személyeskedés,sem leszólás nem kell bele...

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
csemilajos
2011 május 06 péntek - 11:04:55
Dacia Logan No.1

Regisztrált tag #318
Regisztrált: 2006 július 13 csütörtök - 17:35:56

Üzenetek: 843
Mi a vihar van itt? Mi ez a skodás, huba stílus??? úgy látszik többet kell itt járnom, hogy képben legyek!

\"Egyiptom őslakói a múmiák\". !
Vissza az elejére
kincsleső
2011 május 06 péntek - 12:00:56
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
légfék írta ...

Azt megint csendben írom ide /minap már írtam!!/ a nagy kötekedés közepette,hogy ha a szerelő nem rohangál,mint a tö..tlen kutya,hanem kivesz,rajzol,méricskél,a kkor nem lett volna mindez a sokszoros mászkálás.1 alkalomra redukálódott volna,és persze az autót se kell otthagynod,mehetsz vele,míg a cuccost megszerzi.De szerintem a téma megérett a lezárásra,legalábbis ebben az indulatgerjesztő formában.Műszakilag persze folytatható,de sem személyeskedés,sem leszólás nem kell bele...

Na, igen, utólag tudhatjuk, hogy ezt kellett volna csinálni...
Lehet, hogy egy tapasztalt szerelőnek tényleg ezzel kéne kalkulálnia. De mégis: valami baj lehet a Bárdinál! Nekem is volt már pár esetem, amikor a nyilvántartás (katalógus?) szerinti alkatrész nem volt jó. Ilyenkor még azt sem mondhatjuk, hogy az eladó a ludas, ennyi terméket - az összes típushoz - képtelenség "fejből" ismerni.
(Az meg már egészen rejtélyes, hogy a csudába kerülhetett olyan vízpumpa a gyári - Dolz - csomagolásba, amelyik ugyan teljesen új volt, de egy"foga" hiányzott, le volt törve...)
Vissza az elejére
Sanyipapa
2011 május 06 péntek - 17:52:40
sanyipapa

Regisztrált tag #1368
Regisztrált: 2010 január 23 szombat - 13:04:05

Üzenetek: 60
Gergő barátom! Mennyi dilibogyót vettél be míg ez a pár mondat elrepült az éterben ? Én míg elolvastam ezeket az írásokat Ilyen hatással volt rám ! És utána ez jutott eszembe.

1.4MPI
/ A vénséges vén csoszogi Sanyipapa !/
/ Mielőtt a marhát megkeresztelték volna barom volt a neve /
Vissza az elejére
candi11
2011 május 06 péntek - 20:24:20
candi11

Regisztrált tag #586

kincslesõ írta ...

légfék írta ...

Na, igen, utólag tudhatjuk, hogy ezt kellett volna csinálni...
Lehet, hogy egy tapasztalt szerelőnek tényleg ezzel kéne kalkulálnia. De mégis: valami baj lehet a Bárdinál! Nekem is volt már pár esetem, amikor a nyilvántartás (katalógus?) szerinti alkatrész nem volt jó. Ilyenkor még azt sem mondhatjuk, hogy az eladó a ludas, ennyi terméket - az összes típushoz - képtelenség "fejből" ismerni.
(Az meg már egészen rejtélyes, hogy a csudába kerülhetett olyan vízpumpa a gyári - Dolz - csomagolásba, amelyik ugyan teljesen új volt, de egy"foga" hiányzott, le volt törve...)

Úgy kerülhetett bele olyan vízpumpa hogy a paraszt szerelő kirendelte óvatosan felbontotta közben történt vele olyasmi dolog ami külső behatásokat végez, ekkor visszacsomagolta és azt mondta hogy nem bontotta fel, közben visszaküldte. A boltos cseszett ellenőrizni itt vagy feltette a polcra vagy visszaküldte központi raktárba.

Gyökérokok:
Trükközik a szerelő
Munkamorál

Hanyagul végezte dolgát:
Aki kiszállította
Aki visszavételezte
Aki kitette a polcra
Aki visszaküldte a központi raktárba
Aki kiadta
Aki kiszámlázta és visszaellenőrizte

Munkál tató:

Minimálbérért való dolgozás
Az emberek túl vannak hajszolva
Magas járulékok

Magyar Állam:

Magas adók
Sok segély kifizetés
És nem megyek bele a többi dologba

Na ezért történnek ilyen és hasonló dolgok

[ Módosítva 2011 május 06 péntek - 20:26:10 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2011 május 06 péntek - 22:17:54
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sanyipapa írta ...

Gergő barátom! Mennyi dilibogyót vettél be míg ez a pár mondat elrepült az éterben ? Én míg elolvastam ezeket az írásokat Ilyen hatással volt rám ! És utána ez jutott eszembe.

Nem idegeskedem. Szerencsére nem érek rá. Minden nap reggeltől estig szerelem más autóját (99%-ban) Dacia. Jobb ,,hatásfokkal" mint ahogy egyesek jártak
Dilibogyót pedig nem szedek. Káros az egészségemre. Inkább colos vascsövet hajtogatok, az máséra ártalmas.

Vissza az elejére
balifon
2011 május 09 hétfő - 08:40:23

Regisztrált tag #1402
Regisztrált: 2010 március 21 vasárnap - 10:07:26

Üzenetek: 167
Krogergo írta ...

balifon írta ...

Gergő! Mibe kerül most egy szett fékpofa ha nálad rendelem meg?M mert lassan nekem is aktuális lesz bár az enyémben 66000 ezer van

Gyári betéttel, munkadíjjal (alaposan kitisztítva, munkahenger bemozgatva) össz: 10 000Ft.
És tudom, még lógok egy árral amit PÜ-ben kérdeztél, holnap meglesz.

Szia Gergő!
Ígértél árat, tudom el vagy havazva rendesen! De ha megvan kérlek jelentkezz!
Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 09 hétfő - 22:12:31
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

krisz_bp írta ...

Krogergo írta ...

krisz_bp írta ...

Krogergo írta ...

krisz_bp írta ...

hát látod, legalább van miből élned és jól tudsz vele keresni, ennek inkább örülni kéne a mai időkben, de én nem örülhetek helyetted. Miattam ugyan nehezen éghetett a "pofád" de ha te ezt így érzed ehhez is meg van a jogod, én szerényen megköszönöm a segítségedet, sokra mentem vele megint... Viszont azt engedtessék már meg hogy tudjam amit láttam és ne akard már meg mondani nekem ami az én kezembe volt és te még csak nem is szagoltad, mert bármennyire legyél a dácia istencsászár királya akkor se láthattad Écsről amit én fogtam a kezemben tőled 300km-re mert hogy nem budapest.... az oda vissza 600 20000 benzin egész nap nem vagyok a gyermekeimmel, nem tudok dolgozni amivel pénzt keresnék és ha megengeded ennék is valamit ami szintén nincs ingyen, ha nagyon őszinte akarok lenni akkor az a 25több is... Nem akarok okosodni, nem akarok autószerelő lenni, egyrészt ez is egy szakma és én tisztelem aki ezt iskolába kitanulta mester mellett elsajátitotta és ma hivatalosan fent tud tartani belőle egy céget becsülettel leadózva, és embereket foglalkoztatva ezzel további családok szájába kenyeret adva ami nem azt jelenti hogy hüje vagyok és kifizetek egy rönyószalonnak duplatripla díjat. Másodsorban van egy olyan mondás hogy aki mindenhez ért az valójában nem ért semmihez, én pedig inkább a saját szakmámhoz szeretnék érteni úgy hogy a saját családom tarthassam el kényelmesen streszmentesen és problémamentesen becsülettel, jóérzéssel és büszkeséggel.
A fékbetétekre visszatérve mint írtam beszéltem a szakszervízzel, GYÁRI EGY FAJTA LÉTEZIK forintra 15380,igaz ez nem bontot, nem kiszerelt nem kamionról eset le és csak egy méretben van., de ezt nem én találtam ki hanem a szakszervíz ahol ki van írva hogy RENAULT, én nem értek hozzá, ők gondolom igen-bizom benne...
Értem én hogy fel lehet fogni hogy aki nem ért velem egyet az bánt és kötekedik és háltlan, de nem biztos hogy mindig igazad van és lehet hogy kivételesen nincs, pláne hogy enyhén szólva irracionális lenne kötekedni a saját problémám fölött.... Az meg hogy milyen hisztire gondolsz az igazából nem is nagyon tud izgatni nem vagyok az a hisztis fajta, viszont egy dolgot hagy javítsak ki, mert megérdemlik! Nem a Petrányit istenítettem hanem a Romhányit és tudod meg is érdemlik, nem csak fordos plecsnik vannak a falon hanem más márkák és klubbok is köszönik és kimennek és akár 100km-et is autóznak csak oda meg 100at vissza mert megéri, mert meg van a HOZZÁÁLLÁSUK, a díjaik, a szakértelmük és a tudásuk ahhoz amit csinálnak és ezt nem én állítom hanem a szaksajtótól kezdve különböző autosklubokon keresztül igen sok magánember is. Értem én hogy neked is ott lógnak ezek a plecsnik, és messze földön híres műhelyed és szaktudásod miatt naponta keresnek meg különböző renault szakszervízekből és szalonokból, de akkor ehhez a tudáshoz és tekintélyhez társulhatna némi szolidalitás és jó indulat is hogy az értelem eleganciájával tekint se például rám egyszerű por népre és segítségeddel kievickélje a dácia bonyolult, nehezen átlátható rejtélyes útvesztőjéből ami egyébként rám mint egyszerű halandóra és felhasználóra akit a termék működlése, rajza, technikája vajmi kevésbé érdekel de annak felhasználója szeretnék lenni- bármennyire is ki szeretnéd velem dobatni ezt a román csodát- mert képzeld szeretem

Szimpla bocsánatkéréssel megelégszem, sőt még meg is előlegezem és természetesen emberek vagyunk és el is van nézve

aláírás helye
Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 09 hétfő - 22:17:23
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

Utálom ezt mondani és bocs mindenkitől de nekem volt igazam. NEM olyan fékbetét kell a kocsimba mint amilyet itt rám akartatok erőszakolni és hülyének néztetek. Azt nem értem miért nem lehet elhinni valakinek valamit amit a két szemével látott és a kezében fogott, és hogy lehet ebből ekkora hisztit csapni....
na mindegy. Én tanultam belőle...

aláírás helye
Vissza az elejére
Krogergo
2011 május 10 kedd - 12:04:42
Krogergo

Regisztrált tag #331

krisz_bp írta ...

Szimpla bocsánatkéréssel megelégszem, sőt még meg is előlegezem és természetesen emberek vagyunk és el is van nézve

Utálom ezt mondani és bocs mindenkitől de nekem volt igazam. NEM olyan fékbetét kell a kocsimba mint amilyet itt rám akartatok erőszakolni és hülyének néztetek. Azt nem értem miért nem lehet elhinni valakinek valamit amit a két szemével látott és a kezében fogott, és hogy lehet ebből ekkora hisztit csapni....
na mindegy. Én tanultam belőle...

Az elejére saját nevemben had válaszoljak. Miért is? Mikor alaptalanul megvádoltál kamionról, meg ki tudja honnan szerzett alkatréssszel? Ember, nekem mindenről van számlám, nagykerek szállítják az alkatrészt nekem, és Renault kedvezményem is van. Így ha egy baleknak el akarnak adni valamit drágábban, szép mesét kerekítve hozzá, attól én még tudom olcsóbban adni

A második részre pedig engedtessék meg a klubtagok részéről, hogy nem csak a saját, hanem többünk nevében is szóljak!
Senki nem bizonygatta neked, hogy milyen fékbetét kell az autódba, és senki nem akart ráderőszakolni semmit. Te linkeltél be minden félét, hasonlítgattad (röhej, még a Ford-hoz is), majd jól felhergelted magad. Tök feleslegesen, mikor páran még segíteni is akartak.

Magam részéről pedig továbbra is tartom magam ahhoz, hogy tudom, hány fajta féknyereggel és betét variációval szerelték a Daciákat. Mondom ezt úgy, hogy én nem a katalógusokat és az autókat nézegetem, hanem ténylegesen meg is javítottam rengeteget. Akár még fényképet is tudnék mutatni, milyen fékbetét van az 1.6MPI 7 személyes MCV-ben.

Vissza az elejére
Tpe
2011 május 10 kedd - 12:12:05
Torreádor piros Laureate 2005.06.09.

Regisztrált tag #67
Regisztrált: 2005 október 06 csütörtök - 10:10:22

Üzenetek: 387
A legegyszerűbb lenne, egy-egy fénykép link.

Senki nem sértődne, senki nem kételkedne tovább.

Személy szerint én mindkettőtöknek hiszek.

Vágvölgyi László - JND-193 - 1.4 MPI
Vissza az elejére
candi11
2011 május 10 kedd - 22:24:18
candi11

Regisztrált tag #586

Miért kéne bocsánatot kérni mikor én leirtam a pontos cikkszámot azon motorszám és alvázszám alapján, és te cinikusan küldtél nekem Pü-t hogy nem nyert felirattal egy 77es cikkszámmal hogy ez a jó bele. Ezzel a üzenettel csak egyre tudok gondolni hogy a szerelőd tudatlan és átdobott téged mint a sz@art a palánkon. mivel a 77 cikkszám RENAULT-hoz való igaz tényleg passzol bele csak kicsit drágább.
Édesem tündérbogárkám a DACIA cikkszámai 60-al kezdődik

Vissza az elejére
willmenn
2011 május 11 szerda - 19:36:42

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Most már Jó lenne ha a többit PÜ-ben rendeznétek!

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 12 csütörtök - 19:02:35
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

candi11 írta ...

Miért kéne bocsánatot kérni mikor én leirtam a pontos cikkszámot azon motorszám és alvázszám alapján, és te cinikusan küldtél nekem Pü-t hogy nem nyert felirattal egy 77es cikkszámmal hogy ez a jó bele. Ezzel a üzenettel csak egyre tudok gondolni hogy a szerelőd tudatlan és átdobott téged mint a sz@art a palánkon. mivel a 77 cikkszám RENAULT-hoz való igaz tényleg passzol bele csak kicsit drágább.
Édesem tündérbogárkám a DACIA cikkszámai 60-al kezdődik

ha átvertek akkor nem a szerelőm hanem a renault budakalász, viszont ilyen jó bele a dáciás teljesen máshogy néz ki, gondolom TE egymás mellé tudsz tenni két cikkszám alapján két betétet. Egyébként nem volt drágább, SŐT harmad annyi sem volt.......... Mintex márka, fogalmam nincs milyen, azt mondták annyit bír mint a gyári- ezt se a szerelő mondta ezt a Bárdi mondta.... Egyébként nekem azt mondták hogy az én fékem léghűztéses a dáciások meg általában nem- ezt is renault budakalász mondta, részemről azt sem tudom mit jelent.

aláírás helye
Vissza az elejére
krisz_bp
2011 május 12 csütörtök - 19:03:28
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

jut eszembe ha már homár másnak is jól jöhet
7701208422

aláírás helye
Vissza az elejére
kincsleső
2011 június 29 szerda - 08:41:25
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Ilyen is van: a hamutartóm túlságosan "mobil" lett (elhagytam). Lehet, hogy rosszul emlékszem, de korábban jóval magasabb ára volt - most 2200Ft a szervizben... (na jó, "normálisan" lenne vagy 300, de nem ahhoz viszonyítjuk )
Vissza az elejére
Basic
2011 július 02 szombat - 19:23:55
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Elhagytam a belsőpilács ajtókapcsolójáról a porvédő gumit. Szerintetek az külön alkatrész, vagy csak a kapcsolóval van?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Lecso
2011 július 02 szombat - 20:46:17
lecso

Regisztrált tag #909
Regisztrált: 2007 november 04 vasárnap - 10:49:19

Üzenetek: 299
Basic
Külön van a porvédő gumi.
De annak idején mivelhogy nekem fapados a járgány s csak a vezető felőli oldalon volt, vettem 3 db-ot 3 golf -ét stimmelt rá s az ára se volt borzasztó 990 ft / db. s annak is külön volt a porvédő gumija.

Vissza az elejére
Basic
2011 július 13 szerda - 21:17:47
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Lecso írta ...

Basic

Ma elmentem a Rönó Budakalászhoz, és azt mondta az ember, hogy a porvédő nincs külön

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2011 július 14 csütörtök - 08:08:03
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Basic írta ...

Lecso írta ...

Basic

Ma elmentem a Rönó Budakalászhoz, és azt mondta az ember, hogy a porvédő nincs külön

Jól mondta. Sajnos. Ára kb. 3500 Ft.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Lecso
2011 július 14 csütörtök - 17:22:15
lecso

Regisztrált tag #909
Regisztrált: 2007 november 04 vasárnap - 10:49:19

Üzenetek: 299
Na de én modtam,hogy 3-as Golf-ét vettem bele 2007-ben akkor 990ft volt darabja csak be kellet vezetékelnem s bepattintani a
helyére.

Vissza az elejére
Krogergo
2011 július 17 vasárnap - 15:55:31
Krogergo

Regisztrált tag #331

Indy írta ...

Basic írta ...

Lecso írta ...

Basic

Jól mondta. Sajnos. Ára kb. 3500 Ft.

Van az felém olcsóbban is

Vissza az elejére
s.akos
2011 augusztus 06 szombat - 15:19:04
MCV 1,5 dCi 86LE 7sz.

Regisztrált tag #1672
Regisztrált: 2011 május 23 hétfő - 21:59:09

Üzenetek: 23
Sziasztok!

Nem tudom, tetőcsomagtartó belefér-e az alkatrészbeszerzés témakörébe?
Dilemma előtt állok, vagy átszerelem a régi autónkról (az is tetőkorlátos) vagy veszek újat. A régi egy sima Gombos-féle egyszerű típus (ugyanolyan, mint ez) csupán a bilincs mérete kicsi, tehát azt cserélni kéne. A 4db új bilincs viszont 8.000Ft, amit én kellően soknak találok.
A régi tetőcsomagtartó ellen szól az is, hogy igen macerás a 8 imbuszcsavarral való bűvészkedés, a gyakorlatban mindig fent volt. Úgy gondolom, ha valami könnyebben oldható típus lenne, azt rugalmasabban tenném-venném.

A gyárinak nevezett tetőcsomagtartót 21.000-ért rendelnék az egyik R. szalonban, de még fotót sem láttam róla és attól tartok az is a körülményesen szerelhető-fajta.

Még egy kérdés, ha netán valaki tudja a választ: a Mont Blanc 2700-as szériájú tetőcsomagtartója alkalmas az ötajtós 2008-as MCV-re?
Klikk!
Lehet, hogy béna vagyok, de egyszerűen nem találok információt erről a valószínűleg kifutott típusról.
A Mont Blanc honlapja elég vacak. Egyébként ezt ajánlja:
Klikk!

Üdv!
Vissza az elejére
s.akos
2011 augusztus 07 vasárnap - 19:55:37
MCV 1,5 dCi 86LE 7sz.

Regisztrált tag #1672

Közben döntenem kellett, végül a 2700-as Mont Blancra esett a választás, pénteken megtudom, jól döntöttem-e?
Vissza az elejére
Krogergo
2011 augusztus 08 hétfő - 10:02:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Most olvastam csak, mit szerettél volna.

Gyári új MCV keresztrudat 19000Ft-ért tudtam volna (ebben benne van az 1690Ft-os) postaköltség is hozzád. Felhelyezése egyszerű és gyors, szerszám és csavarok mellékelve.

Utángyártott típusspecifikus postával együtt 15000Ft-ért tudok adni. Valamivel macerásabb a felhelyezése, de így is csak pár perc.

Vissza az elejére
s.akos
2011 augusztus 08 hétfő - 11:33:24
MCV 1,5 dCi 86LE 7sz.

Regisztrált tag #1672

Krogergo írta ...

Most olvastam csak, mit szerettél volna.

Köszönöm az infókat! A hétvége "lázas" keresgéléssel telt, végül, miután minden ismerős nyaralt, nem válaszolt, stb. este leütöttem a vaterán azt a bizonyos Mont Blanc 2700-es tetőcsomagtartót. Nem telt bele egy óra, hívott a sógorom, hogy hazaért Horvátországból és természetesen van egy felesleges tetőcsomagtartója... Aztán jött az e-mail akitől a Logant vettük, hogy éppen megtalálta a telken és szívesen odaadná 6000-ért az egyszer használt csomagtartóját, a Dusterhez úgyis alakítani kellene rajta... Szóval így van ez...

De ha jól illeszkedik az autónkra, amit megrendeltem, akkor semmi gond, örülök majd neki, a boltban kétszer ennyiért akarták eladni nekem az újabb verzióját.

Az úgynevezett "gyári" tetőcsomagtartóról meg azóta sem láttam fotót, tehát nem tudom, hogyan néz ki, milyen minőségű. (könnyen szerelhető-e, zárható-e, stb.)
Vissza az elejére
Basic
2011 augusztus 08 hétfő - 12:45:00
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

A 4-ajtós Logan gyári tetőcsomagtartója amúgyí meglepően masszív, szóval van rá esély, hogy az MCV gyári kereszttartója is jó minőségű lett volna. Mondjuk most már mindegy, kár ezen szüttyögni...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2011 augusztus 08 hétfő - 20:40:57
Krogergo

Regisztrált tag #331

DCS klubtrásnak adtam el régebben gyárit. Ő tud akár fényképpel is beszámolni róla, hogy milyen, mennyire könnyű a gyakorlatban szerelni (nekem az)

Vissza az elejére
PaXiB
2011 augusztus 24 szerda - 10:15:59

Regisztrált tag #1713
Regisztrált: 2011 augusztus 24 szerda - 08:33:42

Üzenetek: 11
Sziasztok,

ISO szabványnak megfelelő autórádiót vennék bele, szükségem lesz valamilyen átalakító csatlakozóra?
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF