A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a gumikról! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
lajo
2018 július 05 csütörtök - 20:41:41

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 34
Belinkelek két fájlt, amelyekkel meg lehet jeleníteni a keréknyomást és -hőmérsékletet telefonon a Torque Pro alkalmazásban. Direkt (jeladós) keréknyomásellenőrző rendszerrel rendelkező 2. generációs Daciákkal működik. Indirekt TPMS-sel nem próbáltam, de lehet, hogy azzal is. Elvileg Duster2-vel is működnie kell.

Ha még nem létezik, létre kell hozni a ".torque" könyvtárban egy "vehicles" és egy "extendedpids" könyvtárat, és bemásolni az elsőbe az "UCH.tdv"-t, a másodikba az "UCH TPMS.csv"-t.

Ezután a Torque Pro-ban jobbra fent ki kell választani az "UCH" profilt. Aztán balra lent a fogaskerékre kattintani, aztán "Settings" -> "Manage external PIDs/Sensors", jobbra fent a három pontra kattintani, "Add predefined set" és beimportálni az UCH-s PID-eket.

Ekkor hozzá lehet adni a kijelzőhöz a 4 keréknyomást és -hőmérsékletet: "Realtime information" -> fogaskerék -> "Add display" -> Wheel pressure 1-től 4-ig ill. Wheel temperature 1-től 4-ig.

UCH TPMS.csv

UCH.tdv

MediaNav Evolution, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, Renault színséma | korrigált sebesség-, fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve
Vissza az elejére
Basic
2018 július 12 csütörtök - 20:17:50
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2674
Készülnek az új téli papucsok

Kidobtam a régi gumikat, elvittem a rozsdás, randa fekete felniket, és egy homokfúvás, ezüstre porfestés akció után így jöttek vissza.
Veszek négy új téli gumiabroncsot, és felrakom majd a kerekeket meztelenül (=a felesleges dísztárcsa nélkül) az autóra.

Lehet, hogy télig szerzek még négy kis fekete kupakot a csavarok közé, mint amilyen a román fapadokon, vagy a kisfurgon Kangookon volt...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2018 július 12 csütörtök - 23:16:14
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6368
Nekem a porfestett felnikről nincs túl jó tapasztalatom. Idővel válni fog le nagy darabokban.
Tudom, pepecs munka, de én biztos lefújtam volna homokfúvatás után 3 doboz felni ezüsttel, az tartósabb.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Basic
2018 július 13 péntek - 05:45:57
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2674
Ez nem hangzik jól...
Na mindegy, majd meglátjuk, pár telet talán kibír.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF