A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 19, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 994
Legújabb tag: Michael
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a gumikról! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
RayD
2016 december 02 péntek - 11:13:08
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 263
tomi83 írta ...

Ui. Éredekes , hogy a Logan II, Sandero II-re minden katalógus felajánlotta. Biztos hogy valami köze van a súlyhoz.

Szerintem csak az az oka, hogy tőlünk nyugatabbra nemigen árulják a sima Logant. Egy csomó helyen láttam, hogy csak Logan szerepel, MCV nem, mert nekik csak egy Logan van, a kombi. Ha a súlyhoz lenne köze, akkor Dokker/Lodgy/Duster esetén is gond lenne.

Vissza az elejére
Roppy
2017 január 02 hétfő - 14:51:55

Regisztrált tag #561
Regisztrált: 2006 szeptember 11 hétfő - 18:26:30

Lakóhely: 5515 Ecsegfalva Vasút út 8/a
Üzenetek: 144
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a linken szereplő felnikupak, vagy mi a szösz jó-e 15"-os felnihez? Klikk!
Vissza az elejére
Weboldal
Basic
2017 január 02 hétfő - 20:36:59
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2424
Roppy írta ...

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a linken szereplő felnikupak, vagy mi a szösz jó-e 15"-os felnihez? Klikk!

Ezek a mezítlábas Logan I felnikupakjai, amik a Logan/Sandero I 15-ös lemezfelnijeihez tuti jók.
Gondolom, az új változathoz is jók, bár soha nem próbáltam (mivel nekem ugyebár a régi változatom van).

[ Módosítva 2017 január 02 hétfő - 20:37:25 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Roppy
2017 január 02 hétfő - 21:49:30

Regisztrált tag #561
Regisztrált: 2006 szeptember 11 hétfő - 18:26:30

Lakóhely: 5515 Ecsegfalva Vasút út 8/a
Üzenetek: 144
Basic írta ...

Roppy írta ...

Sziasztok!

Ezek a mezítlábas Logan I felnikupakjai, amik a Logan/Sandero I 15-ös lemezfelnijeihez tuti jók.
Gondolom, az új változathoz is jók, bár soha nem próbáltam (mivel nekem ugyebár a régi változatom van).

Nekem is I-es 2004-es év végi Logan-hoz kellene, köszi az infót
Vissza az elejére
Weboldal
Jim74
2017 február 24 péntek - 10:17:38

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Lakóhely: Kerepes
Üzenetek: 164
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek.
Téli gumira váltáskor kiderült, hogy az egyik nyári abroncsomban van egy szög, de sajnos olyan helyen, hogy nem garantált a javítás után a tartósság. Tehát maradt 3 db abroncsom, amik kb. 30ezret futottak és 2-3 évesek. 2 első, egy hátsó. Ilyen mintájú 1 db-ot hiába veszek, mert a többiek már jóval kopottabbak.
Lassan jön a jó idő és meg kellene oldanom ezt a problémát.

Arra gondoltam, hogy a 2 régi elsőt hátra rakatom és a hajtott kerekekre veszek 2 db új (nem feltétlenül olyan márkájút és mintájút, mint amiket hátulra rakatok).

Ez jó ötlet, vagy inkább vegyek 4 újat?

Sajnos a 3 abroncsot nem nagyon tudtam eladni

Köszönöm a segítséget.

[ Módosítva 2017 február 24 péntek - 10:18:09 ]
Vissza az elejére
Indy
2017 február 24 péntek - 10:41:54
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Lakóhely: Gyõr
Üzenetek: 9575
Jim74 írta ...

Arra gondoltam, hogy a 2 régi elsőt hátra rakatom és a hajtott kerekekre veszek 2 db új (nem feltétlenül olyan márkájút és mintájút, mint amiket hátulra rakatok).

Köszönöm a segítséget.

A jobb állapotú abroncsokat a hátsó kerékre (tengelyre) kellene tenni, hiszen annak kitörése esetén sokkal nehezebb közbeavatkozni.

[ Módosítva 2017 február 24 péntek - 10:42:21 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Krogergo
2017 február 24 péntek - 12:26:47
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 5862
Jim74 írta ...

az egyik nyári abroncsomban van egy szög, de sajnos olyan helyen, hogy nem garantált a javítás után a tartósság

A szeg az sima szúrt lyukat okoz roncsolás nélkül. Ez javítható, nem értem miért nem teszik. A gumisnak biztos nagyobb üzlet az új eladása.
Javításra már nagyon sok elterjedt módszer van.
-régi hagyományos ,,gomba" amit belülről húznak bele.
-,,kukac" (én így hívom) ezzel csavar vagy szeg esetén akár az út szélén helyszínen (ha van kompresszor is) javítható Klikk! Szerviz autómban mindig van ebből is jó pár darab.
-belső ragasztó folt. Ez kinézetre hasonló, mint amivel a bicikli belső gumit ragasztják. De ez jóval erősebb anyagból van. Ehhez is kell az aktivátor lötyi. Gumis ismerős szerint ebből a legnagyobb akár teherautó gumin, 4cm-es!!!! repedésig is használható a használati útmutató szerint (én azért nem mernék ilyennel járni)

Nyári leállás miatt július 21.-től zárva vagyok. Nyitás augusztus 21.-től, részben megújult műhellyel, frissebb technikával.
REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Basic
2017 február 24 péntek - 12:28:29
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Teljesértélű pótkereked van?
Ha igen, akkor én beraknám a tönkrement abroncs kopott párját pótkeréknek (arra a célra tökéletes), vennék egy új gumit, és egy tengelyre felszerelném az ex pótkereket és a vadiúj ugyanolyan abroncsot.
Dokkered van, nem lehet a pótkerék sem ősrégi.
Persze csak ha tényleg javíthatatlan az a gumi...

[ Módosítva 2017 február 24 péntek - 12:29:18 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2017 február 24 péntek - 16:07:00
Krogergo

Regisztrált tag #331

Daciánál ez a pótkerék dolog szemét módon van megoldva!
Teljes értékű pótkeréknek árulják. Ez azt jelentené, hogy bármikor felteheted és fent is hagyhatod amíg jólesik.
Ezzel ellentétben a valóság nem ez!
Kapsz egy felnit, amin rajt van a 80km/h-s sebességkorlátozó matrica, sok esetben a felni is más mint az autón lévő, és hiába 185/65 R15-ös a gumi, nem olyan márkájú és típusú, mint az autó kerekein lévő. Tehát max. az első gumisig szabad elmenni vele.
Ha valakinek 16-os a gyári felnije, pótkeréknek akkor is csak 15-öset kap.

Nyári leállás miatt július 21.-től zárva vagyok. Nyitás augusztus 21.-től, részben megújult műhellyel, frissebb technikával.
REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb, nincs időm írni) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Coritex
2017 február 24 péntek - 16:28:05
Coritex

Regisztrált tag #2648
Regisztrált: 2016 február 08 hétfő - 10:57:37

Üzenetek: 438
Most már csak "Pótkerék" a megnevezése, igaz drágult is

Logan MCV 0,9TCe Exception

Vissza az elejére
DQM
2017 február 24 péntek - 16:42:13

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Lakóhely: Erdőkertes
Üzenetek: 117
Krogergo írta ...

Jim74 írta ...

az egyik nyári abroncsomban van egy szög, de sajnos olyan helyen, hogy nem garantált a javítás után a tartósság

A szeg az sima szúrt lyukat okoz roncsolás nélkül. Ez javítható, nem értem miért nem teszik. A gumisnak biztos nagyobb üzlet az új eladása.
-,,kukac" (én így hívom) ezzel csavar vagy szeg esetén akár az út szélén helyszínen (ha van kompresszor is) javítható Klikk! Szerviz autómban mindig van ebből is jó pár darab.
-belső ragasztó folt. Ez kinézetre hasonló, mint amivel a bicikli belső gumit ragasztják. De ez jóval erősebb anyagból van. Ehhez is kell az aktivátor lötyi. Gumis ismerős szerint ebből a legnagyobb akár teherautó gumin, 4cm-es!!!! repedésig is használható a használati útmutató szerint (én azért nem mernék ilyennel járni)

Nekem is volt egy nyári gumimban egy kis szög pont az oldalfal és járófelület találkozásánál. A gumis, aki több évtizedes tapasztalattal bír, rögtön mondta, ilyenkor nem tud garanciát vállalni. Megcsinálta, és még több mint két évet jártam vele.

Vissza az elejére
schedercsaba
2017 február 24 péntek - 19:55:26

Regisztrált tag #2790
Regisztrált: 2016 december 29 csütörtök - 13:58:16

Lakóhely: 7632 Pécs, Maléter Pál u.26
Üzenetek: 1
DQM írta ...

Krogergo írta ...

Jim74 írta ...

Nekem is volt egy nyári gumimban egy kis szög pont az oldalfal és járófelület találkozásánál. A gumis, aki több évtizedes tapasztalattal bír, rögtön mondta, ilyenkor nem tud garanciát vállalni. Megcsinálta, és még több mint két évet jártam vele.

Vissza az elejére
Szita
2017 február 24 péntek - 20:34:40
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Lakóhely: Baranya
Üzenetek: 67
Krogergo írta ...

Teljes értékű pótkeréknek árulják. Ez azt jelentené, hogy bármikor felteheted és fent is hagyhatod amíg jólesik.
Kapsz egy felnit, amin rajt van a 80km/h-s sebességkorlátozó matrica, sok esetben a felni is más mint az autón lévő, és hiába 185/65 R15-ös a gumi, nem olyan márkájú és típusú, mint az autó kerekein lévő. Tehát max. az első gumisig szabad elmenni vele.

Fordnál ugyanez volt (Más gumi, 80-as matrica) az érdekessége az hogy azon se volt centírsúly. Lehet hogy csak centíroztatni kéne?
Vissza az elejére
RB65
2017 február 24 péntek - 22:43:51

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 300
Krogergo írta ...

Ez nálam is így van. Logan MCV. Az autót Goodyear Duragrippel vettem át a pótkerék viszont Barum brillantis. A 80-as matrica pedig ott van a pótkeréken.
Aztán támadt egy ötletem, igaz már csak miután átvettem az autót. Nem kellett volna rendelni pótkereket mivel úgyis 2 garnitúra gumim van felnire szerelve. Télen betehettem volna pótkeréknek egy nyárit, nyáron meg az egyik télit. Csupán egy emelőt kellett volna vennem ami kb. 5000, szemben a pótkerék 25 ezrével..... És még maradt volna egy defektjavító készletem is.....Kérdés, hogy befér-e a defektjavító készlet helyére a pótkerék....
Mindez akkor jutott eszembe amikor megláttam, hogy más a pótkerék és ott a 80-as matrica. Kicsit átverve éreztem magam, hogy kifizettem 25000-et pótkerékért és akkor nem is olyat adnak mint az autón lévő gumik de most már mindegy mert az ötlet későn jutott eszembe, így marad a gyári pótkerék.

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Jim74
2017 február 25 szombat - 14:39:40

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Lakóhely: Kerepes
Üzenetek: 164
Basic írta ...

Teljesértélű pótkereked van?
Ha igen, akkor én beraknám a tönkrement abroncs kopott párját pótkeréknek (arra a célra tökéletes), vennék egy új gumit, és egy tengelyre felszerelném az ex pótkereket és a vadiúj ugyanolyan abroncsot.
Dokkered van, nem lehet a pótkerék sem ősrégi.
Persze csak ha tényleg javíthatatlan az a gumi...

Köszönöm a válaszokat. Nincs pótkerekem, defektjavítót kaptam az autóhoz, mivel LPG-s.
Vissza az elejére
Ghostdog
2017 február 25 szombat - 21:13:26
Logan MCV II. Supreme dCi 90

Regisztrált tag #2522
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:06:06

Lakóhely: Kecskemét
Üzenetek: 328
Érdekes, nekem a pótkerék teljesértékű, ugyanazzal a Continentállal, amik a kocsin voltak... bakker, az osztrák Dacia-nál erre figyelnek?
Vissza az elejére
Szita
2017 február 25 szombat - 21:53:05
Szita

Regisztrált tag #2777

RB65 írta ...

Krogergo írta ...

Ez nálam is így van. Logan MCV. Az autót Goodyear Duragrippel vettem át a pótkerék viszont Barum brillantis. A 80-as matrica pedig ott van a pótkeréken.
Aztán támadt egy ötletem, igaz már csak miután átvettem az autót. Nem kellett volna rendelni pótkereket mivel úgyis 2 garnitúra gumim van felnire szerelve. Télen betehettem volna pótkeréknek egy nyárit, nyáron meg az egyik télit. Csupán egy emelőt kellett volna vennem ami kb. 5000, szemben a pótkerék 25 ezrével..... És még maradt volna egy defektjavító készletem is.....Kérdés, hogy befér-e a defektjavító készlet helyére a pótkerék....
Mindez akkor jutott eszembe amikor megláttam, hogy más a pótkerék és ott a 80-as matrica. Kicsit átverve éreztem magam, hogy kifizettem 25000-et pótkerékért és akkor nem is olyat adnak mint az autón lévő gumik de most már mindegy mert az ötlet későn jutott eszembe, így marad a gyári pótkerék.

Nekem még 15E volt a pót. (Barum Brillantis 2 ezüst színü felnin) A 80-as matrica szerintem a centírhiány illetve az egy tengelyen lévő eltérő mintázat szüleménye.
A felni ugyan az mint amit télinek vettem a kereskedésben. (sandero felni 12E/Db)
Vissza az elejére
Krogergo
2017 február 26 vasárnap - 08:33:06
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ghostdog írta ...

Érdekes, nekem a pótkerék teljesértékű, ugyanazzal a Continentállal, amik a kocsin voltak... bakker, az osztrák Dacia-nál erre figyelnek?

Figyelnek a fenét! Szerencséd volt.
Barátom Dokkerét Ausztriában is tök más felnivel/gumival adták át. Akkor szembesült vele az út szélén, amikor egy kőtől szétment a felnije/gumija.

Vissza az elejére
Weboldal
Basic
2017 február 28 kedd - 14:24:23
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Azon szüttyögök, hogy visszarakjam e már a nyári gumiabroncsokat, vagy visszajöhet e még a tél...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Coritex
2017 február 28 kedd - 15:30:34
Coritex

Regisztrált tag #2648
Regisztrált: 2016 február 08 hétfő - 10:57:37

Üzenetek: 438
Engem már vár a gumis csütörtökön.

Logan MCV 0,9TCe Exception

Vissza az elejére
Morfolgo55
2017 február 28 kedd - 19:18:08
Morfolgo55

Regisztrált tag #2594
Regisztrált: 2015 július 25 szombat - 20:36:30

Lakóhely: Budapest X.
Üzenetek: 68
Basic írta ...

Azon szüttyögök, hogy visszarakjam e már a nyári gumiabroncsokat, vagy visszajöhet e még a tél...

Ha nem léped át a határt akár délre, nyugatra, vagy északra,nincs gond. Szomszédos országokban időszakhoz kötött a téli gumi használatának kötelezettsége.
Vissza az elejére
Szita
2017 február 28 kedd - 20:23:36
Szita

Regisztrált tag #2777

Coritex írta ...

Engem a szélvédős. Hétfőn kaptam kavicsot, még jó hogy casco-ra ingyen megcsinálják. 3 hónapos, kellett hogy történjen valami

[ Módosítva 2017 február 28 kedd - 20:25:11 ]
Vissza az elejére
Sheme
2017 február 28 kedd - 20:36:00

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 860
Szita írta ...

Coritex írta ...

Engem a szélvédős. Hétfőn kaptam kavicsot, még jó hogy casco-ra ingyen megcsinálják. 3 hónapos, kellett hogy történjen valami

Az nem lesz ingyen. Egyébként érdemes a kocsiban cellux-ot tartani, pont az ilyen esetekre. Kipattint a kavics egy kicsit az üvegből, ajánlatos mihamarabb leragasztani, h ne menjen tele kosszal a kis lyuk.

Szóval nem lesz ingyen, számlát adnak, meg tanácsot, mint kell mondani / írni, amikor kijön a kárszakértő.

A biztosítódnál bejelented a szélvédő károdat, mindent bekérnek - hiába van meg minden adat rólad, még a nagyanyád fejkendőjére is szükség lesz. Szépen leírod, XY úton haladtál, amikor felpattant egy kavics és ez történt. HALADÉKTALANUL hívtad az üvegest, aki el is hárította a hibát néhány órán belül.

Végül egy pacák majd felhív, időpontot egyeztetni és lefényképezi, tényleg megcsinálták-e a szélvédőd, jogos-e a kárigényed? Majd néhány napon belül utalják a számlán lévő összeget, amit az üvegestől kaptál.

Végül is ingyé' volt.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Weboldal
Szita
2017 február 28 kedd - 22:09:36
Szita

Regisztrált tag #2777

Sheme írta ...

Szita írta ...

Coritex írta ...

Az nem lesz ingyen. Egyébként érdemes a kocsiban cellux-ot tartani, pont az ilyen esetekre. Kipattint a kavics egy kicsit az üvegből, ajánlatos mihamarabb leragasztani, h ne menjen tele kosszal a kis lyuk.

Szóval nem lesz ingyen, számlát adnak, meg tanácsot, mint kell mondani / írni, amikor kijön a kárszakértő.

A biztosítódnál bejelented a szélvédő károdat, mindent bekérnek - hiába van meg minden adat rólad, még a nagyanyád fejkendőjére is szükség lesz. Szépen leírod, XY úton haladtál, amikor felpattant egy kavics és ez történt. HALADÉKTALANUL hívtad az üvegest, aki el is hárította a hibát néhány órán belül.

Végül egy pacák majd felhív, időpontot egyeztetni és lefényképezi, tényleg megcsinálták-e a szélvédőd, jogos-e a kárigényed? Majd néhány napon belül utalják a számlán lévő összeget, amit az üvegestől kaptál.

Végül is ingyé' volt.

NEM A REKLÁM HELYE! De azért leírom! Felhívtam az allianz-ot. Közölték hogy önrész nélkül ingyé lesz ha csak javítani kell ( a bonusz besorolás se változik). Partnerük a carglass, oda vigyem. Felhívtam mivel volt nálam egy reklámkártyájuk (még a fordhoz kaptam) és a rajt lévő matricát ráragasztottam a sérülésre. Kaptam időpontot és instrukciót. Baleseti bejelentőt és a meghatalmazó formanyomtatványt ki kell tölteni és ők mindent elintéznek, javításkor fénykép és minden egyéb papírt elintézünk és nekem fizetni se kell.
Vissza az elejére
Suprax
2017 március 07 kedd - 11:24:00
Suprax

Regisztrált tag #1811
Regisztrált: 2012 május 08 kedd - 19:39:30

Lakóhely: Gödöllő
Üzenetek: 241
Kinek mi a vélemény arról, hogy egy lodgy-ra a gyári 185/65/15 helyett 195/65/15 gumit vennék?
Tudom az órája csalni fog... na de az pont nem számít.

[ Módosítva 2017 március 07 kedd - 11:25:00 ]

-Email-
Vissza az elejére
Basic
2017 március 07 kedd - 13:05:25
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Őszintén szólva nem látom túl sok értelmét... Mit vársz tőle?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2017 március 07 kedd - 20:36:12
Krogergo

Regisztrált tag #331

Suprax írta ...

Kinek mi a vélemény arról, hogy egy lodgy-ra a gyári 185/65/15 helyett 195/65/15 gumit vennék?

Gyakorlatilag elfér, elméletileg meg szabálytalan.
Az óra még így is csalni fog, de legalább kevesebbet (mert most 5km/h-val többet mutat)

Vissza az elejére
Weboldal
Suprax
2017 március 08 szerda - 01:53:50
Suprax

Regisztrált tag #1811

Basic írta ...

Semmit nem várok tőle egyszerűen a 195 gumi olcsóbb 4,5 ezerrel (az az közel húsz ) a felső kategóriás gumik esetén. Minőségben ugyan ott vagyok.
Miért ne válasszam akkor ezt a verziót?
Kb 1 centivel magasabban lesz az autó, ez jól jön nekem.
A sebesség, ahogy Gergő is mondta, jobban az igazat fogja mutatni.

Egyedüli félelmem csak az, hogy ha úgy igazából leterhelem az autót, a hátsó kerék alaposan belesüllyed a kerékívbe. Akkor is el fog férni?

Lehet,hogy túloztam az elején de a 10 ezer biztos meg van.

[ Módosítva 2017 március 08 szerda - 02:04:03 ]

-Email-
Vissza az elejére
Sheme
2017 március 08 szerda - 07:36:50

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 860
Suprax írta ...

Nekem ilyen van rajta, a 195-ös. Igaz, nem Loncsi, hanem a szedán változat. Ami fel fog tűnni, h az M0-son, a betonból készült részen húzza a kormányt a szélesebb kerék. A betonba fésült hosszanti csík jobban megvezeti a kerekeket, de ennyi.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Weboldal
RB65
2017 március 08 szerda - 13:55:25

Regisztrált tag #2718

Suprax írta ...

Basic írta ...

Semmit nem várok tőle egyszerűen a 195 gumi olcsóbb 4,5 ezerrel (az az közel húsz ) a felső kategóriás gumik esetén. Minőségben ugyan ott vagyok.

Egyedüli félelmem csak az, hogy ha úgy igazából leterhelem az autót, a hátsó kerék alaposan belesüllyed a kerékívbe. Akkor is el fog férni?

Én ebben az árkülönbségben nem vagyok annyira biztos.
Continental prémiumcontact 5 185-ös méretben: 17590 Klikk!
195-ös: 18189 Klikk!
Igaz a sebességindexe és a terhelhetősége magasabb a 195-ös guminak, de erre meg semmi szükség.
Goodyear 195-ös 17300 Klikk!
185-ös 17600 ft. Klikk!
Persze biztos vannak olyan helyek ahol lényegesen nagyobb a különbség az árakban de hát vásárlás előtt úgyis körülnéz az ember és ott vesz ahol kedvezőbb az ajánlat.
Egyébként lehet bennem van a hiba, de én mindenben ragaszkodom a gyári méretekhez, legyen az gumi vagy felni. Az az elvem, hogy ezeket valaki megtervezte és így optimális a futómű. Gyári mérettől ha eltérünk megváltozik a futómű geometriája, terhelése. Ennek következményeit nem óhajtom megtapasztalni. Persze sokan nem így látják és cserélik a gumit, felnit a váltómérettől eltérőre.

[ Módosítva 2017 március 08 szerda - 13:56:09 ]

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Suprax
2017 március 09 csütörtök - 02:27:30
Suprax

Regisztrált tag #1811

RB65 írta ...

Suprax írta ...

Basic írta ...

Én ebben az árkülönbségben nem vagyok annyira biztos.
Continental prémiumcontact 5 185-ös méretben: 17590 Klikk!
195-ös: 18189 Klikk!
Igaz a sebességindexe és a terhelhetősége magasabb a 195-ös guminak, de erre meg semmi szükség.
Goodyear 195-ös 17300 Klikk!
185-ös 17600 ft. Klikk!
Persze biztos vannak olyan helyek ahol lényegesen nagyobb a különbség az árakban de hát vásárlás előtt úgyis körülnéz az ember és ott vesz ahol kedvezőbb az ajánlat.
Egyébként lehet bennem van a hiba, de én mindenben ragaszkodom a gyári méretekhez, legyen az gumi vagy felni. Az az elvem, hogy ezeket valaki megtervezte és így optimális a futómű. Gyári mérettől ha eltérünk megváltozik a futómű geometriája, terhelése. Ennek következményeit nem óhajtom megtapasztalni. Persze sokan nem így látják és cserélik a gumit, felnit a váltómérettől eltérőre.

Igen jogos a kételkedésed, két héttel ezelőtt kezdtem nézegetni a gumikat, akkor még nagyobb árkülönbség volt.
Valami ilyesmi.
195: Klikk!
185: Klikk!

[ Módosítva 2017 március 09 csütörtök - 02:35:21 ]

-Email-
Vissza az elejére
RB65
2017 március 09 csütörtök - 13:44:40

Regisztrált tag #2718

Suprax írta ...

Igen jogos a kételkedésed, két héttel ezelőtt kezdtem nézegetni a gumikat, akkor még nagyobb árkülönbség volt.
Valami ilyesmi.
195: Klikk!
185: Klikk!

Azt hiszem ennél azért drága a 185-ös mert H sebességindexe van. A legtöbb 185-ös guminak T a sebességindexe.
H= 210km/h
T=190km/h
Nem tudom megéri-e az ártöbblet azt a 20km/órát amikor a 190 is túl van a végsebességen.
Persze ha a dunlop tetszik akkor feltétlenül. Nekem télre goodyear ug9 van fent és nagyon jónak találom. A nyárim szintén goodyear (duragrip) csak arról még fogalmam sincs milyen mert ahogy kijöttem a szalonból rögtön le lett cserélve a télire. Csak remélni tudom, hogy ugyanolyan jó lesz mint a téli.
Eddig michlein párti voltam de most lehet goodyear lesz nálam a befutó. Attól függ, hogy fog viselkedni a nyári. Amikor a téli gumit vettem nagy szerepe volt a választásban a decibel értéknek.

[ Módosítva 2017 március 09 csütörtök - 13:45:59 ]

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Basic
2017 március 09 csütörtök - 14:07:42
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Pont meghirdettek it a bolhapiacon négy gyakorlatilag új 185-ös Goodyear-t:

Klikk!

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Suprax
2017 március 16 csütörtök - 20:55:42
Suprax

Regisztrált tag #1811

Én most filmezek. Klikk!

-Email-
Vissza az elejére
Forma1
2017 március 31 péntek - 22:20:09
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Üzenetek: 246
A gyári Continental gumi elkopott, szombaton ott maradt a gumisnál. A Lodgy kapott helyette egy garnitúra DUNLOP 195/55R16 V BluResponse XL-t. Egy hét után bátran merem ajánlani mindenkinek. Szinte elhanyagolható lett a futómű felől érkező zaj, a kedvenc teszt kanyaromban még nem sikerült elérnem, hogy az ESP beavatkozzon. Ez egy autópálya felhajtó előtt van, úgyhogy napi egy dobásom van reggelente, de a héten többször is forgalomba kerültem, mint Hamilton az ausztrál nagydíjon.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF