A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a gumikról! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
gylaci
2019 január 14 hétfő - 08:42:44

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 66
Köszönöm a választ, egyelőre tapogatózom mert az autót a héten hozhatom el a szalonból (kitöltöm az adatlapot is). Nyári gumival szerelt amit szeretnék lecseréltetni, de amit én kinéztem a szervíz szerint csak február második felére érkezne be(valószínű nem web-ről rendelik ahol pár munkanap a szállítási idő). Az ABS-es jelvételre adott válaszukat is kicsit bizonytalannak éreztem, de akkor ha kezemben lesz a kézikönyv áttanulmányozom. Köszönöm!
Vissza az elejére
RayD
2019 január 14 hétfő - 11:53:19
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 532
gylaci írta ...

Köszönöm a választ, egyelőre tapogatózom mert az autót a héten hozhatom el a szalonból (kitöltöm az adatlapot is). Nyári gumival szerelt amit szeretnék lecseréltetni, de amit én kinéztem a szervíz szerint csak február második felére érkezne be(valószínű nem web-ről rendelik ahol pár munkanap a szállítási idő). Az ABS-es jelvételre adott válaszukat is kicsit bizonytalannak éreztem, de akkor ha kezemben lesz a kézikönyv áttanulmányozom. Köszönöm!

Ha most veszed át újonnan, akkor tudtommal 100%, hogy ABS-es és nem jeladós. 2015 végén 2016 elején volt lutri, hogy kinek milyet raktak, ritka esetekben még olyan is előfordult, hogy raktak jeladót, de már az ABS számolta és olyan matrica is volt. De olyan 2016 nyara óta Sandero/Logan esetén tutira ABS-es.

Vissza az elejére
Krogergo
2019 január 14 hétfő - 12:45:30
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6610
Lodgy/Dokker most is jeladós.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
RayD
2019 január 14 hétfő - 18:46:11
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 532
Krogergo írta ...

Lodgy/Dokker most is jeladós.

Fura, nem valami logikus, úgy emlékeztem, hogy a Lodgy/Dokker esetén is voltak ABS-esek, de akkor tévedtem. Akkor pl. a Duster is ABS-es, csak ez a kettő jeladós?

De ha jól olvasom a korábbi hozzászólásait, akkor neki Sanderoja van, szóval akkor már tuti ABS-es.

Vissza az elejére
gylaci
2019 január 14 hétfő - 19:27:31

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 66
Igen Sandero Arctic lesz, csak kapjam már egyszer kézhez. Most tartok a 7.5 hónapnál a várakozásban. A hétre ígérték az átadást, utána minden hozzá kapott iratot átböngészek remélem kiderül az igazság.
Vissza az elejére
TG18
2019 február 03 vasárnap - 12:09:38
Somogy

Regisztrált tag #3025
Regisztrált: 2018 szeptember 12 szerda - 14:20:49

Üzenetek: 22
Sziasztok. Egy kérdésem lenne kerékcsavar ügyben. A lemezfelniből a gyári kerékcsavar 19mm hosszan ér ki a felni felfekvő síkjából, alufelninél ez a méret 17mm. Kell az alufelnihez a 2mm különbség miatt hosszabb csavar, vagy megfelelőek a gyári csavarok?
Vissza az elejére
Sheme
2019 február 04 hétfő - 17:56:30

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1033
No, gyerekek, a mai esti mese kérdése, vajh melyik autóval fogsz hamarabb megállni, ha vizes az útburkolat - aki még jól is tippel, kitalálhatja, melyik az enyém!

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
traktoros
2019 március 24 vasárnap - 09:29:25

Regisztrált tag #3034
Regisztrált: 2018 október 01 hétfő - 08:59:41

Üzenetek: 34
ZL Gergow írta ...

dhrbikes írta ...

Ezen minidg jót mosolygok, hiszen a kerekek nem egy tengelyen vannak, hanem elöl például két féltengely végén

Jó mind1, értsd úgy ahogy kell!

Ha ezen a filozófiai vonalon haladunk tovább akkor most az következik, hogy a sárhányó az a kerék, hiszen az hányja a sarat. A sárvédő sem jó, hiszen inkább sár ellen védőnek nevezném, mert nem a sarat védi. Azután következik, hogy a halászlé, az inkább hallé mert a halból főzik, és nem a halászból.
Vissza az elejére
Szita
2019 március 24 vasárnap - 19:50:39
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 284
Megint kicsit örülök, hogy a rendelésnél kértem pótkereket. (akkor még 15E volt) Találkoztam egy csavargó csavarral, aki belemászott a kerekembe. Defektjelző kigyulladt, de nem csipogott, csak világított. "Kiütöttem", mivel már játszott ilyet, és nem láttam laposnak egyiket se. Aztán a kopogást hallottam, mint amikor kavics van a gumiban. Meg is találtam, csak nem kavics volt, hanem egy 6-os csavar. elkezdtem kitekerni, már sziszegett is. Még jó hogy nem tegnap, mert volt egy 400Km-es etapom. (lehet közben szedtem)
Vissza az elejére
Iszy56
2019 március 25 hétfő - 21:45:53
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 760
Egy kérdésem lenne....en a Daciamat akufelnikkel kaptam. A potkerek viszont lemez.Ehez kulon kaptam egy szet csavart. Kovetkezik, az EN lemezfelnimhez kulon csavar kel.
Vissza az elejére
Nagya21
2019 március 26 kedd - 06:24:51
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 239
Iszy56 írta ...

Egy kérdésem lenne....en a Daciamat akufelnikkel kaptam. A potkerek viszont lemez.Ehez kulon kaptam egy szet csavart. Kovetkezik, az EN lemezfelnimhez kulon csavar kel.

Hali Iszybá!!
Elméletileg a lemezfelninél más a csavar kúpossága, azért kell másik csavar hozzá.
Üdv Nagya

[ Módosítva 2019 március 26 kedd - 06:25:22 ]

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
traktoros
2019 március 26 kedd - 06:45:11

Regisztrált tag #3034

Sziasztok!

Az új Dokkeremet 2018 novemberében vettem át, a nyári gumikban nincs több 3 000 Km-nél. Vissza akartam őket cseréltetni, és felfúváskor az egyik gumiban elszakadt a drót, és sugárirányban végigrepedt. A Continental szerint szerelési hiba volt. Szerintük, ha szereléskor a gumi nem ugrik fel a peremre akkor a peremben levő drót megnyúlik. ....Hát láttam már gumicserét, kicsit "sántának" érzem ezt a magyarázatot.

A vége valószínűleg az lesz, hogy vennem kell egy gumit, de azért még megnézném milyen lehetőségek vannak. Valakinek ötlete?
Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 26 kedd - 20:48:16
Krogergo

Regisztrált tag #331

Egyre több gond van a Continentallal. Gumiabroncs és vezérműszíjak terén is.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Nagya21
2019 március 27 szerda - 06:30:49
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 239
traktoros írta ...

Sziasztok!

Az új Dokkeremet 2018 novemberében vettem át, a nyári gumikban nincs több 3 000 Km-nél. Vissza akartam őket cseréltetni, és felfúváskor az egyik gumiban elszakadt a drót, és sugárirányban végigrepedt. A Continental szerint szerelési hiba volt. Szerintük, ha szereléskor a gumi nem ugrik fel a peremre akkor a peremben levő drót megnyúlik. ....Hát láttam már gumicserét, kicsit "sántának" érzem ezt a magyarázatot.

A vége valószínűleg az lesz, hogy vennem kell egy gumit, de azért még megnézném milyen lehetőségek vannak. Valakinek ötlete?

Hali!!
Én eladtam a continental ecocontact nyári gumikat (205/55-16), és vettem helyette Nexen 4season gumikat.
Klikk!
Nagyon nyilatkozni nemtok róla, mert 400km van benne, tesztek alapján gyóleszaz.
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
traktoros
2019 március 27 szerda - 15:28:28

Regisztrált tag #3034

Nagya21 írta ...

traktoros írta ...

Sziasztok!

Hali!!
Én eladtam a continental ecocontact nyári gumikat (205/55-16), és vettem helyette Nexen 4season gumikat.
Klikk!
Nagyon nyilatkozni nemtok róla, mert 400km van benne, tesztek alapján gyóleszaz.
Üdv Nagya

Köszi, de én nem akarok 4 évszakos gumit venni, mert már van téli.
A történet egyébként számomra kedvező fordulatot vett, mert a gumis aki cserélte azt mondta vesz nekem egy gumit, dacára annak, hogy nem ő volt a hunyó. Ráadásul ott voltam, láttam amikor csinálta, és láttam volna, ha valahol túlságosan megfeszíti a peremet. Szerintem egyébként pajszerral nem is lehet akkora erőt kifejteni, hogy a peremben levő drótot túlterheld.

Egyelőre maradnak a Continental gumik, ebből az egyszeri esetből még nem lehet végleges következtetést levonni, de a hozzáállásukat megjegyzem. Az, hogy a gumi nem gyári hibás, hanem a szerelés nem volt szakszerű, úgy állapították meg, hogy a jegyzőkönyv Pesten készült, a rossz gumi meg Csornán volt.

Vissza az elejére
Zolkabacsi
2019 március 28 csütörtök - 09:10:12
Zolkabacsi

Regisztrált tag #1851
Regisztrált: 2012 július 20 péntek - 01:00:36

Üzenetek: 406
Én Matador MP 47-et vettem. Kényelmes jó guminak tűnik.
Ami feltűnt hogy a keresztmetszete "legörbített" nem olyan sarkos, a nyomvályúkat jobban tűri.
Mintázata is kellően gyors. Jó nem prémium, ez volt most.
Vissza az elejére
Krogergo
2019 március 28 csütörtök - 23:03:41
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ezt a ,,legörbítést" annyira túlzásba viszik egyes gyártók, hogy a 185 széles gumiból jó ha 165 az aszfalton van. A fogyasztásnak biztos jót tesz, másnak nem.

Vissza az elejére
Zolkabacsi
2019 április 07 vasárnap - 21:03:36
Zolkabacsi

Regisztrált tag #1851
Regisztrált: 2012 július 20 péntek - 01:00:36

Üzenetek: 406
Valóban nagyon virsligumi hatása van ha ezt nézzük. :-/
És tuti, hogy így lépnek fogyasztásban a D kategóriából mondjuk C-be.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF