A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a fogyasztásról! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Indy
2020 január 30 csütörtök - 14:34:40
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9776
Az első E10-es tankolásom (1.6 16v) úgy fél literes többletfogyasztást okozott. Jó ez nekünk?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
macilka
2020 január 30 csütörtök - 22:49:52
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2997
Ez van...
Vagy a prémium illetve a 98 - as.Borsosabb áron.

[ Módosítva 2020 január 30 csütörtök - 22:52:05 ]
Vissza az elejére
Aberenyix
2020 február 06 csütörtök - 08:56:22

Regisztrált tag #3167
Regisztrált: 2020 február 05 szerda - 08:00:30

Üzenetek: 4
Sziasztok,

Lodgy 1.5 dCi 115 Blue fogyasztásával kapcsolatban kérdeznék:

Autópályán tempomat szerinti 134 sebességnél (nyilván +- előzéskor, soroláskor), utasokkal

6.4 l/100 km a fogyasztásom.

Ez így hozza az átlagot?

Ez nem pillanatnyi, hanem ugyanannál a kútnál, ugyanaddig töltve, km-rel elosztva. Amúgy ilyen tekintetben nekem jól mutatja a fedélzeti, minimálisat kerekít.

Üzemanyag: A dízelekhez ajánlott kútnál a sima gázolaj.

Nem nagyon találtam infót Lodgy-k tisztán autópályás fogyasztásával kapcsolatban, ezért gondoltam, hogy inkább kérdezek.

Köszönöm:
Attila
Vissza az elejére
András
2020 február 06 csütörtök - 19:40:52
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 357
Halihó.....ekkora autónál ez teljesen elfogadható fogyasztás a vázolt körülmények figyelembevételével. Az első Daciám az hasonló méretü (MCV 1 2007 évi) és az is igy fogyasztott. Viszont: ha megelégszer (valós) 120-al azonnal legalább 1 literrel kevesebb lesz a fogyasztásod. Próbáld ki.
Vissza az elejére
RayD
2020 február 06 csütörtök - 20:01:18
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 585
Aberenyix írta ...

Sziasztok,

Lodgy 1.5 dCi 115 Blue fogyasztásával kapcsolatban kérdeznék:

Autópályán tempomat szerinti 134 sebességnél (nyilván +- előzéskor, soroláskor), utasokkal

6.4 l/100 km a fogyasztásom.

Ez így hozza az átlagot?

Ez nem pillanatnyi, hanem ugyanannál a kútnál, ugyanaddig töltve, km-rel elosztva. Amúgy ilyen tekintetben nekem jól mutatja a fedélzeti, minimálisat kerekít.

Üzemanyag: A dízelekhez ajánlott kútnál a sima gázolaj.

Nem nagyon találtam infót Lodgy-k tisztán autópályás fogyasztásával kapcsolatban, ezért gondoltam, hogy inkább kérdezek.

Köszönöm:
Attila

Úgy van ahogy András előttem már leírta.
Annyi kiegészítés/kérdés még: mikor volt ez a "mérés"? Mert ha az elmúlt szeles napokban, akkor könnyen lehet attól is több, hogy szembe-/oldalszélben azzal a plusz légellenállással is meg kellett küzdenie az autónak.

Bár nem a BluedCI, de Dacia dCi, így iránymutatásnak jó, hogy hogyan nő a fogyasztása egy dCi-nek a sebesség növekedésével: Klikk!

Az értékeket nagyjából én is igazolni tudom a Logan MCV Euro 6 dCi-mnél tapasztaltak alapján, bár szerintem a 120-as érték közelebb van az 5-höz és a 130-as már inkább 6 liter, de ez már a domborzattól és széltől is nagyban függ.

[ Módosítva 2020 február 06 csütörtök - 20:02:43 ]

Vissza az elejére
Aberenyix
2020 február 14 péntek - 12:23:29

Regisztrált tag #3167

Sziasztok!

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, akkor megnyugodtam, bár pontosítok, 7 liter/100 km a tiszta pályás (130-as) fogyasztás, az előző értékben volt valamennyi városi menet, ami vicces módon nagyban javította az átlagot, most viszont tényleg figyeltem rá, hogy ne legyen.

Csak azért lepett meg, mert a benzines Opel Astra G 1.6 évek átlagában éppen ugyanennyit evett hasonló, vagy inkább még dinamikusabb menettel, utasokkal, 150 Nm nyomatékkal.

Nyilván a nagyobb tömeg és a légellenállás magyarázzák, ezzel együtt a spiritmonitor-on zömében ennél jóval alacsonyabb értékek vannak. Nyilván azt nem tudom, hogy az autópályás használat kinél mit takar, nálam az elérhető legális maximumot.

Néha hiánylom a 260 Nm-t, emelkedőn kb. úgy váltogatok vissza, mint egy benzinesnél. 3500 km van benne, lesz ez még jobb esetleg?

Köszönöm:
Attila
Vissza az elejére
RayD
2020 február 14 péntek - 14:38:07
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 585
Aberenyix írta ...

Sziasztok!

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, akkor megnyugodtam, bár pontosítok, 7 liter/100 km a tiszta pályás (130-as) fogyasztás, az előző értékben volt valamennyi városi menet, ami vicces módon nagyban javította az átlagot, most viszont tényleg figyeltem rá, hogy ne legyen.

Csak azért lepett meg, mert a benzines Opel Astra G 1.6 évek átlagában éppen ugyanennyit evett hasonló, vagy inkább még dinamikusabb menettel, utasokkal, 150 Nm nyomatékkal.

Nyilván a nagyobb tömeg és a légellenállás magyarázzák, ezzel együtt a spiritmonitor-on zömében ennél jóval alacsonyabb értékek vannak. Nyilván azt nem tudom, hogy az autópályás használat kinél mit takar, nálam az elérhető legális maximumot.

Néha hiánylom a 260 Nm-t, emelkedőn kb. úgy váltogatok vissza, mint egy benzinesnél. 3500 km van benne, lesz ez még jobb esetleg?

Köszönöm:
Attila

Azt írja nekem a kezelési, hogy a dízel 6 000 km után van bejáratva, bár 3500 után már túl nagy csodát nem várnék attól, hogy betelt a 6000. Egyesek vélték érezni, hogy 1000 után kezdett el virgoncabb lenni a motorváltozattól függetlenül, tehát lehet, hogy van benne az első kilométereken szoftveresen is még egy fojtás. Nekem még most is olyan, hogy néha meglep ECO-ban is hogy hogy megugrik és néha ECO nélkül is lomhább, mint vártam volna abban a helyzetben. Elvileg ez EURO6-s motorvezérléses dolog.

A fogyasztásra pedig csak András tippjét tudom megismételni: ha kiveszel 10km/h-t a (csúcs)sebességből időben nem vesztesz olyan sokat, de jóval kevesebbet eszik és halkabb is.

Egy folyamatos városi (50 km/h) haladás minden autónál gazdaságosabb, mint a 130, persze egy jobb légellenállású autónál kisebb a légellenállási "felár". A régi NEDC mérés ezért sem volt reális, mert ott a vmax. 120 km/h volt és az is csak rövid ideig. Nem nagyon volt fékezés, inkább csak motorfék, stb. A főutas 80-90-100 meg az optimális tartomány fogyasztás szempontjából (bár van ahol már 60-70 is, mert olyan rövid a váltó, az 5 sebességes EURO6 dCi-m meg a 90-nél kevesebbet nem szereti 5.-ben).

Amivel 120-130-nál még sokat nyerhetsz, ha a követésit betartva, de egy hasonló sebességgel közlekedő nagyobb homlokfelületű autó(k) mögött haladsz. Ezt kifejezetten hallani is lehet, amikor megelőz és besorol, hogy a szélzaj hogy megy valamivel lejjebb.

[ Módosítva 2020 február 14 péntek - 14:42:29 ]

Vissza az elejére
Aberenyix
2020 február 14 péntek - 16:06:01

Regisztrált tag #3167

Köszönöm a gyors választ, akkor még tapasztalom, figyelem az autót.

Teljesen igazatok van a sebességgel kapcsolatban. Ezzel együtt amikor az autópályán nagyobb a forgalom, biztonságosabb egy magasabb tempóval javarészt a belsőben előzni, és csak a száguldozók elől visszasorolni, mintsem végig cikk-cakkozni az utat 120-szal. Valószínű a pálya csendesebb szakaszán viszont lassabban fogok haladni a jövőben.
Vissza az elejére
Krogergo
2020 február 14 péntek - 22:03:51
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6812
Az a fogyasztás teljesen normális, ne parázz. 150-160-nál tartósan nálam 8L környéke szokott lenni. Országúton meg 5L alatt.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF