A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Paragrafus
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
kekek
2008 november 24 hétfő - 13:09:00
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
Indy írta ...

kekek írta ...

A Közlekedési Törvény szerint az "eseményt" követően 60 napon belül kell kiszabni a közigazgatási bírságot. Az viszont nincs leírva, hogy ezután hány napon belül kell kiküldeni (nálam nem ugyanazt jelenti a kiszabás, és a postázás, aztán lehet mégis ugyanaz.)

Kollegámat májusban fotózták le lakott területen belül 90-el ment, két hete kapta kézhez a csekket 95.000 forintról. Most fizette be valamikor...

Indy, ez nem létezik, valami nem klappol.
Ilyen büntetési tétel nincs.
Ha 90 ezres bírság tételt nézem, akkor 90 km/h-hoz tartozhat lakott területen belül, ha 50 km/h-nál kevesebb volt a megengedett legnagyobb sebesség.
Mégegy lehet: május 1. előtti a történet.
Ha gondolod, és van lehetőséged, kérdezz utána a munkatársadnál.

Egy esetet én is megemlítek, amelyikbe szerintem elég könnyű belefutni: a megengedett legnagyobb 30 km/h sebesség hatálya alatt 53 km/h 60 ezer forintot ért egy kollegámnak. (egyébként 49 km/h felett jelent ennyit)
Vissza az elejére
Indy
2008 november 24 hétfő - 13:40:12
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Utánanéztem, tényleg "csak" 90.000 Ft-ot kellett befizetnie.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kekek
2008 november 24 hétfő - 22:00:15

Regisztrált tag #146

Azért azt is látni kell, hogy ez a 90 ezer forintis bírság több mint 80%-os sebességtúllépéssel párosul.

Délután rákérdeztem, valóban 60 nap a bírság kiszabásának a határideje. Viszont a postázással gond van. A legutóbb mi is a határozat meghozatalát követően kb. 20 nap múlva kaptuk meg a levelet.
Vissza az elejére
Mazsola
2008 november 25 kedd - 07:55:22

Regisztrált tag #300
Regisztrált: 2006 június 08 csütörtök - 07:25:08

Üzenetek: 801
Az még mindig csak max. 80 nap.
Amit Indy ír, viszont számomra hihetetlen. (persze látom, hogy mégis megtörténik)
Ami még érdekes lehet egy ilyen ügy szempontjából, hogy lehet, hogy akkor Győrben épp nem a Győri RK mandrói játszottak fényképzősdit, hanem mondjuk a Veszprémi RK-é. Kollégám ilyenbe szaladt bele. (ott pécsiek voltak a balcsin)
No, hát az is kb. 80 nap lett. De még mindig jobb...

Vissza az elejére
kekek
2008 november 25 kedd - 08:20:46

Regisztrált tag #146

Azért mérni általában a helyiek szoktak, viszont az eljárás lefolytatását összevonták, és öt megyei illetve a budapesti rendőrfőkapitányság végzi. Így fordult elő, hogy a balatoni képekről Baranya megye küldött emlékeztetőt.

A kézhezvételtől 30 nap van a bírság befizetésére, ez is kitolhatja az időt. De természetesen nem ez a lényeg.
Ha az említett májusi esetre ebben a hónapban jött ki a határozat, és ez az első kör (ő az üzemeltető), a késés miatt (60 nap túllépése) meg lehetett volna fellebbezni az ügyet, és valószínűleg nyerni is. Persze az még kérdés, hogy a határozat időpontja mi lehetett.
(talán túlságosan is belementünk ebbe a témába, remélem, nem kell bőrünkön érezni, de ezért mi tehetjük a legtöbbet!)
Vissza az elejére
légfék
2008 november 25 kedd - 08:24:55
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
Zoli,pont a kérdésemre adsz választ,pedig még fel sem tettem.Szóval az lett volna,hogy mennyi idő a jogvesztése a hatóságnak a tárgyban /elévülési idő na/

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
légfék
2008 november 25 kedd - 08:27:22

Regisztrált tag #90

Másik kérdésem:Tudunk esetleg olyan infóról,ami a tanuló vezetőkre vonatkozik?Barátom lánya most szerzett jogsit,és azt mondták neki,fél évig kötelező a T betűt kitennie a kocsira,amin éppen járkál.Nem hallottam ilyet,de attól lehet,csak sehol se találok pontos leírást róla

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 november 25 kedd - 08:32:07
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887
Regisztrált: 2007 október 11 csütörtök - 17:55:48

Üzenetek: 1250
légfék írta ...

Másik kérdésem:Tudunk esetleg olyan infóról,ami a tanuló vezetőkre vonatkozik?Barátom lánya most szerzett jogsit,és azt mondták neki,fél évig kötelező a T betűt kitennie a kocsira,amin éppen járkál.Nem hallottam ilyet,de attól lehet,csak sehol se találok pontos leírást róla

Ilyen vagy nincs, vagy nagyon új, vagy anno az én oktatóm nem mondta. De én az első verziót favorizálom.
Amúgy 2 korlátozás van friss jogsisokra. 1 évig nem vezethet külföldön és 2 évig nem vontathat semmit. más nincs.
Vissza az elejére
Mazsola
2008 november 25 kedd - 08:38:51

Regisztrált tag #300

kekek!
Talán azért is volt érdemes, mert így még sokunkat érinthet. (többek közt engem is, hisz ez is olyan mint a korsó meg a kút esete)

Vissza az elejére
Indy
2008 november 25 kedd - 09:07:07

Regisztrált tag #2

Mazsola írta ...

Az még mindig csak max. 80 nap.
Amit Indy ír, viszont számomra hihetetlen. (persze látom, hogy mégis megtörténik)
Ami még érdekes lehet egy ilyen ügy szempontjából, hogy lehet, hogy akkor Győrben épp nem a Győri RK mandrói játszottak fényképzősdit, hanem mondjuk a Veszprémi RK-é.

Így is történt. Esztergomban fotózták le, talán ezért is tartott ennyi ideig. A bírságot már befizette. Ne vicceljetek az elévüléssel, egy sz@ros parkolási bírságot nemrég még 5 évre visszamenőleg is be akartak hajtani...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kincsleső
2008 november 25 kedd - 09:24:30
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Nem tudom az aktuális szabályozást: régebben az volt, hogy a friss jogsisnak joga volt 1/2 évig "T" betűvel közlekedni....

[ Módosítva 2008 november 25 kedd - 09:25:04 ]
Vissza az elejére
légfék
2008 november 25 kedd - 09:45:15

Regisztrált tag #90

Főni!
A parkolási bírság is más,meg a közlekedési is.Régen úgy volt,hogy ha xx-ideig nem küldték ki,akkor azt elévültnek tekintették.Most vajon hogy is van ez?

Vissza az elejére
Indy
2008 november 25 kedd - 09:56:32

Regisztrált tag #2

Én csak azért mondtam, (magamban kérdezve) hogy melyik vajon a "magasabb rendű" bírság? A közlekedési vagy a parkolási? Ha az egyik 5 év, akkor a másik hogy lehet 60 nap?

Szerk.: elnézést, rosszul voltam informálva, nem május, hanem július vége. Most beszéltem közvetlenül a károsulttal. Szeptemberi keltezésű a határozat, de október végén kapta kézhez...

[ Módosítva 2008 november 25 kedd - 10:02:12 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 november 25 kedd - 16:26:16
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887

A parkolási is már csak 1 év ha jól emlékszem.
Vissza az elejére
csemilajos
2008 november 25 kedd - 17:17:35
Dacia Logan No.1

Regisztrált tag #318
Regisztrált: 2006 július 13 csütörtök - 17:35:56

Üzenetek: 843
Mazsola írta ...

A tulajdonosváltás tényét jelentsd be az okmányirodának és a gépjárműadót kiszabó adócsoportnál is. ( sok bosszankodást spórolhatsz meg vele. )

Az eleje igaz! A másik fele nem! A tavasszal vettem egy nagyon öreg VW polót kimondottan munkába járásra! / nagyon rossz uton teszek meg naponta 70 km-et/ Mert a KONOK-ot nem akarom feláldozni a cég-nek! Akkor bementem a polgármesteri hoivatalba, hogy bejelentsem súly, vagy teljesitmény adóra az autót. Azt mondták, hogy nem kell , mert ezt ők hivatalból megkapják! Nem is értem a mai, számitógépekkel beszőtt világban ez miért nem igy történik mindenhol!

Tudom, már rég okafogyottá vált ez a bejegyzésem Indy által feltett kérdésre, de hátha még valakinek szüksége lesz az infóra.

\"Egyiptom őslakói a múmiák\". !
Vissza az elejére
csemilajos
2008 november 25 kedd - 17:23:39
Dacia Logan No.1

Regisztrált tag #318
Regisztrált: 2006 július 13 csütörtök - 17:35:56

Üzenetek: 843
légfék írta ...

Az Én tudomásom szerint! Lehetősége van kitenni a T betűt az első fél évben! erre senki nem kötelezhető, lehetőségként a jog felajánlja! namost arról, hogy valamilyen jogi védettséget ad-e a használata nem rendelkezem ismerettel! Tehát lehetőség! nem kötelező!

\"Egyiptom őslakói a múmiák\". !
Vissza az elejére
Basic
2008 november 25 kedd - 17:46:31
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Mondjuk sok értelmét nem látom a T-nek, mivel az emberek 90%-a azt a matricát látva sem lesz segítőkészebb...

Olyan tahó mindenki. Csak én nem

Amúgy már annyiszor felhúztam magam azon, hogy pl. külföldi rendszámos autókkal szemben nem "elnézőbbek" az emberek. Múltkor valami barom ledudált meg mutogatott egy picit totyogó olasznak. Pedig hát minden hülye érthetné, hogy szegény digó egy vadidegen nagyvárosban azt sem tudja, hol van, és éppen a térképet forgatja. De nem, a díszmagyar ledudálja, meg bevág elé mutogatva.

Na, a T-betűs autó vezetője sem várhat ennél több "jót"...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 25 kedd - 18:03:15
Vendég

Nálunk sárga körben elhelyezett felkiáltójelet kell(ene) kitenni. Míg a nejem vezetett, a "cuclit" becsületesen ki is tettem, és néha untam levenni, mikor én vezettem. Na láttátok volna azt a tolongást, púpos, béna, mindenki megpróbált előzni, ha balról nem ment, akkor jobbról, a leglehetetlenebb helyzetekben is. Persze nem hagytam magam, biztos levonták a következtetést a vakmerő kezdőről.
Szerintem a T betű meg a cucli is csak ingerli a többieket. Arra serkenti őket, hogy minél hamarabb kikerüljenek a hátad mögül.
Vissza az elejére
Lecso
2008 november 25 kedd - 18:16:15
lecso

Regisztrált tag #909
Regisztrált: 2007 november 04 vasárnap - 10:49:19

Üzenetek: 299
"Basic
Olyan tahó mindenki. Csak én nem ""

Azért vagyunk még jó páran aki nem bunkóóó
Meg amúgy 100% hogy a tanuló vezetőkkel nagyon bunkók tudnak lenni jó páran.
Én legszivesebben a tanuló kocsiba beültetnék egy rendőrt fényképezőgéppel oszt lehetne kattingatni rendesen és lehetne küldeni a csekkeket,utána megnézném a pofájukat egy két emberkének.

Vissza az elejére
Krogergo
2008 november 25 kedd - 20:26:21
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6482
,,Amúgy már annyiszor felhúztam magam azon, hogy pl. külföldi rendszámos autókkal szemben nem "elnézőbbek" az emberek. Múltkor valami barom ledudált meg mutogatott egy picit totyogó olasznak. Pedig hát minden hülye érthetné, hogy szegény digó egy vadidegen nagyvárosban azt sem tudja, hol van, és éppen a térképet forgatja. De nem, a díszmagyar ledudálja, meg bevág elé mutogatva."

Basic valószínűleg kicsit félreértetted a dolgot. Az a szép tötyörgő olasz rendszámú autó, 99.999%, hogy román volt. Olaszt elég ritkán látni Magyarországon, inkább csak nyáron nevezetesebb idegenforgalmi látnivalóknál.
Elég sokat megyek az M1-esen és Mosonmagyaróvár, Hegyeshalom, Sopron környékén. Már rég rájöttem, hogy az olasz, franicia rendszámú autókat román vendégmunkások vezetik, akik folyton tötyörögnek (belső sávban 60-nal az Audival) szabálytalankodnak és eltévednek. Az ilyen állatfajt egy idő után nehezen tolerálja az ember. Tudnák pár sztorit mesélni amit rendőr ismerősöktől hallottam, de akkor megtelne az oldal.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Deceballus
2008 november 25 kedd - 21:13:03
Vendég

Hát errefele ezeket az "olaszokat" inkább az agresszivitás jellemzi.
Olvastam a rendőrség oldalán (van egy blogszerűség, ahol a rendőrök válaszolnak a felvetett problémákra), hogy egy illyen, belső sávon 40-nel tötyörgő "olaszt" egy idő után egy hapsi megpróbált jobbról kikerülni. Erre a f@szfej behúzott eléje, a jobb oldali sávra, így a hapsi azt hitte, hogy helyet akar adni neki és visszahúzott a bal sávra. A műdigó meg szintén. Így cikáztak egy darabig, majd amikor leszűkült az út, akkor egyszerűan meg-megállt az orra előtt. A hapsi erre félrehúzott, hogy majd megunja a másik és elmegy, de az is megállt. Szóval így kergetőztek egy darabig (egy nagyon forgalmas útszakaszról van szó), aztán hogy, hogy nem, az "olasz" hagyta előzni a már felbőszült hapsit, dupla záróvonalon és "véletlenül" pont szemből jött egy rendőrautó.
Kitalálhatját ok, ki húzta a rövidebbet.

[ Módosítva 2008 november 26 szerda - 08:05:14 ]
Vissza az elejére
kekek
2008 november 26 szerda - 06:51:16

Regisztrált tag #146

Indy írta ...

Én csak azért mondtam, (magamban kérdezve) hogy melyik vajon a "magasabb rendű" bírság? A közlekedési vagy a parkolási? Ha az egyik 5 év, akkor a másik hogy lehet 60 nap?

Szerk.: elnézést, rosszul voltam informálva, nem május, hanem július vége. Most beszéltem közvetlenül a károsulttal. Szeptemberi keltezésű a határozat, de október végén kapta kézhez...

A részletek ismeretében már kicsit másképp fest a történet (én még egy dolgot azért nem tudok: pontosan mennyivel is ment, vagy milyen sebességkorlátozásnál mérték be: annyira azért nem érdekel ám, hogy rákérdezz!!! ).
És ezt le kell írnom, mert abszolút szokványos dolog, Indy hidd el nem ellened szól. Úgy jártál, mint sokszor sokan járunk. Elmondjuk azt amit más elmesél nekünk, a részleteket pontosan nem ismerjük, mert nem voltunk ott, nem mivelünk történt. Esetleg a mesében is vannak túlzások, stb. De ez is emberi dolog, ami velünk történik, és felháborít, felbosszant minket, megpróbáljuk a magunk javára fordítani, kicsit irányítva elmondani.

A parkolási bírság egy teljesen más történet, ott szerintem nincsenek egyértelmű szabályok, és nem szabálysértésről szól a történet. Egyszerűen egy szolgáltatásért nem fizet az ember. Valahol kicsit olyan a helyzet, mintha a boltban elvennél valamit, és úgy akarnád kihozni, hogy nem fizetsz érte.

A közigazgatási bírság esetében fel akarták gyorsítani a folyamatot, így maguknak is viszonylag szűk határidőt szabtak (csak mellékesen elmondom, Franciaországban állítólag 2-3 nap alatt kiküldik az ilyen bírságokat. Egyszer leírtam, mikor bevezették a szígorúságot, 30-40%-kal csökkent a balesetek száma). Egyértelmű cél a balesetek számának csökkentése mellett a pénzbehajtás )ismerjük a régi kibúvókat, pl. családtag). Lehet vitatkozni rajta, de ez van.
Vissza az elejére
kekek
2008 november 26 szerda - 06:55:07

Regisztrált tag #146

Mégegy: én is rosszul fogalmaztam. a parkolási az nem bírság, hanem pótdíj. Ugyanígy például az autópálya használat esetén.
Vissza az elejére
kekek
2008 november 26 szerda - 08:26:03

Regisztrált tag #146

légfék írta ...

Nem tudok róla, és én sem olvastam hasonlót.
Viszont két évig kezdő vezetői engedélyt kapnak.
Ez azt is jelenti egyúttal, hogy A és A1 kategóriában utas nem szállítható, B, C, D kategóriában pedig pótkocsi nem vontatható (utóbbira kivétel a fegyveres erők).
Ha esetleg szabálysértési eljárás, vagy bűncselekmény okozás miatta a két éven belül eltiltják a vezetéstől, azzal hosszabbodik a lezdő vezetői engedély.

Külföldre meneteli és hasonló tilalom nincs.
Vissza az elejére
Indy
2008 november 26 szerda - 08:43:13

Regisztrált tag #2

kekek írta ...

A részletek ismeretében már kicsit másképp fest a történet (én még egy dolgot azért nem tudok: pontosan mennyivel is ment, vagy milyen sebességkorlátozásnál mérték be: annyira azért nem érdekel ám, hogy rákérdezz!!! ).

95-el ment lakott területen belül.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 november 26 szerda - 15:21:48
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887

Ma nekünk is jött csekk 30.000ft-ról. 50 helyett 71. Anyám későn vette el a gázról a lábát.
Vissza az elejére
Mazsola
2008 november 26 szerda - 15:50:34

Regisztrált tag #300

Sztem gyakori lesz ez-vagy már az is. Csak a többiek lapítanak!?

(gondolom tudtad volna értelmesebbre is költeni az összeget )

[ Módosítva 2008 november 26 szerda - 15:51:26 ]

Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 november 26 szerda - 18:20:26
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887

Nem hiszem, hogy gyakori. mi is azért futottunk bele, mert levették a 70-es táblát onnan ahol eddig volt.

Amúgy igen tudnák másra is költeni, de ki nem. Ez van, maj legközelebb jobban figyelünk.

[ Módosítva 2008 november 26 szerda - 20:13:24 ]
Vissza az elejére
kectam
2008 november 26 szerda - 19:08:37
Vendég

Egy friss mai hír:

Segédmotoros kerékpár a mopedautó: az állampolgári jogok országgyűlési biztosa szerint a segédmotorral hajtott apró járművekre nem a gépkocsikra vonatkozó szabályok érvényesek. Ha álláspontja helyes, a legfeljebb 45 kilométeres sebességre képes négykerekűek jogosítvány nélkül vezethetők.

A teljes cikk itt olvasható: Mopedautó

Személy szerint ezt elhibázott döntésnek tartom. Az áruk miatt talán nem annyira elterjedtek még, de mindenféle ismeret nélkül kiengedni ezeket az utakra, kész életveszély.
Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 november 26 szerda - 20:12:14
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887

Én amúgy sem engedném ezeket ki az utcára semmilyen jogosítvánnyal sem. Egyszerűen életveszélyesek.
Vissza az elejére
Sanca
2008 november 26 szerda - 21:47:53
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
ZL Gergow írta ...

Ma nekünk is jött csekk 30.000ft-ról. 50 helyett 71. Anyám későn vette el a gázról a lábát.

Mennyi idő telt el a csekk kiküldése és a gyorshajtás között?

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Indy
2008 december 01 hétfő - 17:08:52

Regisztrált tag #2

kekek írta ...

Ilyen büntetési tétel nincs.
Ha 90 ezres bírság tételt nézem, akkor 90 km/h-hoz tartozhat lakott területen belül, ha 50 km/h-nál kevesebb volt a megengedett legnagyobb sebesség.

Leírom mi nem tartozik az obijektív felelősség hatályába (nótórius gyorshajtóknak) :

50 km/h-nál 65-el, 90 km/h-nál 108-al és 130 km/h-nál 143-al lehet hajtani anélkül hogy a magas büntetési tételekkel számolnunk kellene, persze lebukás esetén ettől függetlenül a rendőr megbüntethet, csak nem annyira...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kekek
2008 december 01 hétfő - 17:46:27

Regisztrált tag #146

Indy írta ...

[50 km/h-nál 65-el, 90 km/h-nál 108-al és 130 km/h-nál 143-al lehet hajtani anélkül hogy a magas büntetési tételekkel számolnunk kellene, persze lebukás esetén ettől függetlenül a rendőr megbüntethet, csak nem annyira...

Attól függ, milyen a lebukás. Mert például baleset okozásával együtt elég szépen büntethetnek.

Többször elgondolkodtam már ezen, hogy miért így alkották meg ezeket a határokat. (kis sebességnél plusz 14 km/h belefér, nagynál meg csak 12 !?)

Másrészről pedig azt nem értem, hogyan deklarálhattak büntetés nélküli sebességtúllépést. Miért volt ez jó. A cégnél nálunk korábban alkottunk hasonló táblát: a járművezető meg jött, hogy ő nyugodtan mehet 59 km/h-val, és azzal is szokott folyamatosan közlekedni.
Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 december 01 hétfő - 19:50:57
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887

Október 27 15:03-kor trafiztak és November 26.-ikán megjött a papír.
Vissza az elejére
Basic
2008 december 16 kedd - 19:36:52
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
A 2009-es teljesítményadó (ex. súlyadó) tételeket látta már valaki?
Emelik?

Nekem jövőre elvileg csökkenne, mert a gyártási év utáni 4. év után leszek.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Lecso
2008 december 16 kedd - 19:40:06
lecso

Regisztrált tag #909
Regisztrált: 2007 november 04 vasárnap - 10:49:19

Üzenetek: 299
Most mond meg MIT NEM emelnek!!!
A BÉRÜNKÖN kívül.

Vissza az elejére
kekek
2008 december 16 kedd - 22:08:27

Regisztrált tag #146

Látam a rendeletet, amely a gépjárműadó (súly és teljesítmény ) rendeletet módosítja.
A cégautóadó változásai miatt kellett megnéznem, ugyanis belekerült ebbe az SZJA helyett.
A géjárműadó müdosítást is átfutottam, de nem igazán figyeltem, ha minden igaz, nem lesz ezen a téren változás.
Vissza az elejére
Deceballus
2008 december 17 szerda - 08:22:22
Vendég

Nálunk 30%-kal emelkedik a tavalyi árakhoz képest a kötelező biztosítás, azonkívül meg itt van a Rovigneta nevű matrica is, ami szintén kb. 30 euró. Kezdhetem félretenni a pénzt ezekre.
Vissza az elejére
Mazsola
2008 december 17 szerda - 10:28:54

Regisztrált tag #300

Mi az a Rovigneta?

Vissza az elejére
Indy
2008 december 17 szerda - 10:47:56

Regisztrált tag #2

Útmatrica ha jól tudom.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Mazsola
2008 december 17 szerda - 11:29:39

Regisztrált tag #300

Akkor náluk ez nem a benzinárban van?

Vissza az elejére
légfék
2008 december 17 szerda - 18:51:44

Regisztrált tag #90

Külön fizetendő,már kb 4 éve.Ebből akarják az utakat újjáépíteni.Mértéke nem olyan vad,mint nálunk a pályamatrica díja.De ott ahol a bérek még a mienk alatt vannak....Ja és azért nem célszerű az 1 vagy 2 számjegyű utakról nagyon letérni.....

Vissza az elejére
Krogergo
2008 december 17 szerda - 20:35:45
Krogergo

Regisztrált tag #331

Akkor ott jók az utak , Mo. ott tart, hogy nálunk az autópályákról nem szabad letérni.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
macilka
2008 december 17 szerda - 20:40:54
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Ez Csehországban fordítva van,bármilyen alsóbbrendű út jobb minőségű mint a Brno-Prága autópálya!Ez az ország szégyene és még fizetni is kell érte...Mikor azon megyünk,büszke vagyok a miénkre! Alsóbbrendű úton már nem...
Vissza az elejére
Krogergo
2008 december 17 szerda - 20:52:08
Krogergo

Regisztrált tag #331

Jó az a pálya, volt már hozzá szerencsém. Próbáld min. 180km/h-val. Akkor nem zakatol annyira, hanem folyamatosan búg, meg a kamionok és trafipaxok miatti koncentrálástól erre már nincs energiád figyelni.

Vissza az elejére
Deceballus
2008 december 17 szerda - 21:07:31
Vendég

A rovigneta eredetileg amolyan Robin Hood adó volt, amelyet a mostani államelnök talált ki még szállításügyi miniszter korában. A befolyt összegeket útjavításra fordították, amelyeket "Itt van az Ön pénze" táblákkal jelöltek meg (ebből aztán több poén is keletkezett, az elkótyavetyélt pénzünkről).
Nos, sztrádáink nem igazán vannak, azonban valahogy be kell seperni némi pénzt, így aztán szép csendesen intézményesítették a dolgot és folyton emelgetik a díjat.
Az utak minősége javult az utóbbi időkben, de azt hiszem hogy az inkább EU-s pénzekből történt.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF