A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Paragrafus
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Jumperman82
2014 december 23 kedd - 15:11:04
Dacia Logan MCV 0,9 Tce

Regisztrált tag #2445
Regisztrált: 2014 március 18 kedd - 11:11:26

Üzenetek: 125
Amúgy benzinből azért sem érdemes betárazni, mert rövid idő alatt "tönkre" megy. Nekem az előző autóm LPG-s volt, tehát nagyon kevés benzint használtam. Ha a tankba nem tankoltam két hónapig friss naftát, akkor már nehezen indult, rángatott benzinen. Rátankolva megszűnt. Tehát nem érdemes betárazni belőle amúgy sem.
Vissza az elejére
DQM
2014 december 23 kedd - 16:08:38

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Üzenetek: 183
Ez a tárolási szabály is azok közé tartozik szerintem, amit az emberek 99 százaléka nem tart be, mert nagyon kényelmetlen lenne, meg kisebb mennyiségnél, 1-2 liternél nem is nagyon van értelme. Ergo mindenkinek igaza van, az otthoni felháborodott felhasználónak, és a fémkannát biztonságosabbnak tartónak is. Hasonló szabály ez több másikhoz, amit soha egy hatóság sem fog leellenőrizni csak úgy ok nélkül. Például más hasonló szabályok: mennyi jövedéki terméket tarthatsz otthon, persze számlával, hogy az önvédelmi fegyvert hogy kell otthon tárolni. A pisztoly külön elzárt helyen, a tárat szintén külön helyen... Akkor mi értelme az önvédelmi fegyvernek, ha nem tudom egyből előkapni stb.
Vissza az elejére
glassesman
2014 december 23 kedd - 22:19:44
glassesman

Regisztrált tag #2484
Regisztrált: 2014 szeptember 11 csütörtök - 08:03:14

Üzenetek: 62
A fegyveres hasonlatod nem jó! Mo.-on önvédelemre állampolgár nem kap éles lőfegyvert, csak gáz-riasztót , abban pedig tarthatod a patronokat mivel az önvédelmi célra van, így bármikor használhatod!
Állampolgár, éles lőfegyvert csak, vadászati ill. sportcélra tarthat, az általad említetthez hasonló feltételekkel!
Vissza az elejére
glassesman
2014 december 23 kedd - 22:26:40
glassesman

Regisztrált tag #2484

Folyt.: Jaj neked ha a betörőt sport vagy vadászfegyverrel lelövöd, még a műanyag lakat is rád rohad!
Vissza az elejére
DQM
2014 december 23 kedd - 22:59:55

Regisztrált tag #2471

Több ismerősömnek van éles önvédelmi maroklőfegyvere. Az egyik indok, amiért kaphatsz, a nagy vagyon.
Vissza az elejére
glassesman
2014 december 23 kedd - 23:35:09
glassesman

Regisztrált tag #2484

Bocsánat, pontosítok, egyszerű adófizető nem juthat hozzá!
Vissza az elejére
candi11
2014 december 24 szerda - 02:14:46
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
Illegálisan igen!!!!
Kedves keleti szomszédainktól már jó áron

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Sheme
2014 december 24 szerda - 17:46:48

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1002
Mike írta ...

Akármilyen géped van otthon, nem tárolhatsz 20 liternél több üzemanyagot. Egy átlagos civilnek nem is kell több.

Hú, ha leírnám, h mennyit tároltam otthon, kijönne a TEK és letépné mind a két karomat...

Gyerekkoromba n azzal "szórakoztam", h a gangon vagy 15 méter hosszan kilocsoltam a benzint és meggyújtottam. Élveztem, ahogy körbe kezd begyulladni és égni. Remélem utólag nem büntetnek meg ezért!

Egyébként meg kést sem szabadna otthon tartani, meg semmilyen szúró-vágó szerszámot. Rengeteg bicskázás-késelés van szóval ehhez képest az otthoni benzin tárolása smafu.

És mi van a rendszeresen felrobbanó PB palackokkal?

(Költői volt...)

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Mike
2014 december 25 csütörtök - 16:34:13

Regisztrált tag #2450
Regisztrált: 2014 április 22 kedd - 09:14:01

Üzenetek: 286
Nem érdemes ezen a témán annyit rágódni. Ahogy írtam, minden civilizált országban hasonló a szabályozás, és én értem hogy miért. Vagy mindenfelé dilettánsak a szabályok megalkotói?

Logan MCV II 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
Krogergo
2015 szeptember 15 kedd - 22:33:27
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Szerencsére nem vagyok érintett, nem a csődbe ment Astránál van a kötelező felelősség biztosításom. A Netrisk még is küldött ma egy emailt, bemásolom egy részét:

,,Az összevont román pénzügyi felügyelet (ASF) hivatalos közlönyben megjelentette a Societatea Comerciala de Asigurare-Reasigurare Astra S.A. Biztosító tevékenységi engedélyének visszavonásáról rendelkező határozatát, és bíróságon kezdeményezte a felszámolási eljárás megindítását, amely események kihatnak az Astra magyarországi fióktelepének működésére is. Az Astra S. A. Biztosító Magyarországi Fióktelepe tájékoztatása alapján 2014. szeptember 14-től az Astra Fióktelep kárbejelentést nem vehet át, a már bejelentett károk esetén nem indíthatnak kárfelvételi eljárást, az ezekkel összefüggő dokumentumokat sem vehetik át. Ezzel egyidőben az Astra Fióktelep kárkifizetési jogosultsága is felfüggesztésre került.

Amennyiben Önnek Astra KGFB-vel rendelkező ügyfél okoz kárt, 2015. szeptember 14-től a kárbejelentést a román állami biztosítási garanciaalap (FGA) számára kell benyújtania, és szintén onnan várható a kár kifizetése. A kárrendezéshez szükséges román és magyar nyelvű dokumentumokat az Astra Fióktelep hamarosan közzéteszi, azokat ügyfeleink – szükség esetén – megtalálják honlapunkon."

Tehát ha valakinek egy Astra biztosítós okoz kárt, első lépésben mindenképp hívjon rendőrt!!!! Egy pici koccanásnál is (ami a márkaszervizben lökös cserével sok száz ezer Ft lesz) Második lépésként pedig erősen megfontolandó a helyszínen addig ütni-verni a károkozót, amíg zsebből ki nem fizeti. Mert olyan érzésem van, hogy a románok nem, vagy nem annyit, vagy csak nagyon későn (addig nincs mivel kocsikázni) fognak fizetni.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Iszy56
2015 szeptember 16 szerda - 00:16:24
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 717
Sajnos Az egyik MCV-nk egy hettel ezelott loktek hatba. Mult hetfore megjottek az alkatreszek, mire a fiuk neki alltak volna a lebontasnak leszolt a fonok hogy stop az ASTRA fizeteskeptelen illetve nem fog fizetni.. Ujabb karfelertekelest csinaltunk, ezuttal a sajat CASCO biztositonknal.
Ami a hangzatos allami intezetet illeti...semmi remenyunk rovid tavon...meg azt is halottuk, hogy esetleg biroi
hataarozat szukseges a karpotlaser...stb. stb.
Vissza az elejére
kekek
2015 szeptember 16 szerda - 07:52:40
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
Krogergo írta ...

Második lépésként pedig erősen megfontolandó a helyszínen addig ütni-verni a károkozót, amíg zsebből ki nem fizeti. Mert olyan érzésem van, hogy a románok nem, vagy nem annyit, vagy csak nagyon későn (addig nincs mivel kocsikázni) fognak fizetni.

Nem tudom ennek mi az értelme. Szerencsétlen legalább akkorát szív az ügyön, hogyan, milyen módon fog új biztosítást kötni, vajon miként tudja majd pl. a bónuszát érvényesíteni. Jó esetben befizette a biztosítási díjat, és ha esteleg egész évre (ez már inkább rossz eset), miként kapja azt vissza.
Vissza az elejére
Iszy56
2015 szeptember 16 szerda - 10:48:19
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915

Igen, az okozo is szerencsetlen de, a mi esetunkben, hogyan nevezzem a karosultat?
Vissza az elejére
Krogergo
2015 szeptember 17 csütörtök - 20:16:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Klikk!
Így járhat, aki spórolt a biztosításán! Pedig minden évben azt hallani a médiától, hogy normális, megbízható társaságot keressenek az autósok. Még is hülyék hozzá.

Egyébként nekem korábban ügyvéd azt mondta, bármikor eldönthetem, hogy ha nekem kárt okoztak, kitől kérem a kártérítést. A biztosítótól vagy a károkozótól.
Majdnem 2 éve, mikor kijött elém egy kisteher, és lerendezte a munkás Logan elejét, több mint 3 hónap után fizetett a biztosító. Ha nem Daicákkal foglalkoznék, akkor 3-4 hónapig nem tudtam volna használni az autót. Vajon hányan bírnák ki ennyi ideig, akiknek a munkához kell az autó?
Nekem a biztosító azért nem fizetett, mert a károkozó nem nyilatkozott nekik (ami egy vicc kategória, mert volt rendőrségi jegyzőkönyv, igazolást is adtak). Miután tőle követeltem a kártérítést, és szóba hoztam a cége felszámoltatását, rögtön tudott nyilatkozni a biztosítónak.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Basic
2015 szeptember 18 péntek - 15:29:04
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Ez szép...
Mekkora orbitális szívás lehet egy ilyen betétlap...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2015 szeptember 18 péntek - 17:18:36
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Évi 5000 forint lehet a fővárosi dugódíj

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2015 szeptember 18 péntek - 22:32:48
Krogergo

Regisztrált tag #331

Gyaloglás, kerékpár (akár elektromos rásegítésű) , robogó, busz, metro, villamos, troli, taxi, stb. van jó pár megoldás még.
De szerintem bármit is vezetnek be, mindig lesz dugó. Csak ezentúl a bp.-i önkormányzatnak pénze is lesz belőle.
Azért elég durva, hogy sokszor Győr mellől előbb felérek a Bp. tábláig (kb. 45-50 perc) mint a város egyik pontjából a másikra.

Vissza az elejére
Forma1
2015 szeptember 20 vasárnap - 08:21:04
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Üzenetek: 266
Aki dugni akar az fizessen!

Vissza az elejére
DQM
2015 szeptember 20 vasárnap - 09:10:29

Regisztrált tag #2471

Forma1 írta ...

Sima dugás lesz, vagy full service, az összes extrával?
Vissza az elejére
macilka
2015 szeptember 20 vasárnap - 18:54:04
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Mindegy csak fizessen az autós!Bár ahogy mostanában jönnek a hírek,lesz egy "bel-belvárosi" verzió is a sima dugódíj mellett...
Vissza az elejére
Forma1
2015 szeptember 20 vasárnap - 20:59:48
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Üzenetek: 266
DQM írta ...

Forma1 írta ...

Sima dugás lesz, vagy full service, az összes extrával?

Viccelsz, évi 5 ezerért extrákat is szeretnél?

Vissza az elejére
Ghostdog
2015 szeptember 20 vasárnap - 21:17:43
Logan MCV II. Supreme dCi 90

Regisztrált tag #2522
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:06:06

Üzenetek: 329
Jumperman82 írta ...

Amúgy benzinből azért sem érdemes betárazni, mert rövid idő alatt "tönkre" megy. Nekem az előző autóm LPG-s volt, tehát nagyon kevés benzint használtam. Ha a tankba nem tankoltam két hónapig friss naftát, akkor már nehezen indult, rángatott benzinen. Rátankolva megszűnt. Tehát nem érdemes betárazni belőle amúgy sem.

Érdekes... a vén GTI 1 évig állt a garázsban, pöccre indult, és egyáltalán nem rángatott. Lassan megint ki kellene kormolni....
Vissza az elejére
Sheme
2015 szeptember 21 hétfő - 11:09:57

Regisztrált tag #80

macilka írta ...

Mindegy csak fizessen az autós!Bár ahogy mostanában jönnek a hírek,lesz egy "bel-belvárosi" verzió is a sima dugódíj mellett...

Ne aggódj, otthon is van dugódíj.

Tréfára terelve a szót, mit fizet az egyszeri pógár', hogy gépkocsival rendelkezik?

- ccm adó - átírásnál - valaki gyerekének legyen tandíja külföldön

- súlyadó - önkormányzat felé - ha már nem szopatnak eléggé a lekopott, kerekesszékes helyekkel, stb.

- éves parkolási díj - hogy az otthonod közelében lévő utcákban, ha lehet, parkolj - X.ker lakosként az X. ker-ben, ha valakinek nem egyértelmű

- teljesítmény adó - szerencse, h kW-ban mérik és mázli, h nem a forgatónyomaték után fizetunk, lásd 75Le/200Nm, ugyebár és mint tudjuk, nem a Dacia-sok okozzák a baleseteket, hiába vannak arányaiban kevesebben, akkor sem.

- autópálya matrica - hogy a gyorsforgalmira, az elkerülő útra (lásd M0) felhajthass és ne büdösíts a városban! Vidéki kollégák a megfelelő elkerülőt behelyettesíthetik. Mondjuk nekem jó a sztrádamatrícse, viszonylag sokat megyek pályán. (Ezért tőlem lehet venni használt autót...! )
- megyei matrica - aki ingázik, annak jó, egyébként meg átverés, mert kizárt, h valaki csak Bp és Gyöngyös között ingázzon. Gondolom másfelé nem megy az életben. He see a pee see.

- útdíj az üzemanyagban - lássuk a vidéki utakat, pl 8-as Herend környékén... még az ízisz sem jönne ide, hiszen a girbegurba útfelületen fennakadnának.

- behajtási díj Bp-n, tervezet szerint két zónára. Nos, manapság Bp-n a belvárosba behajtani csak úgy tudsz, ha kiveszel két nap szabadságot, mert érdekes módon az összes útfelújítás, csatorna csere mindig az iskolakezdéssel egy időpontra esik. Természetesen egyszerre kell mindenhol feltúrni a város, mert pont egyszerre lesz minden munka halaszthatatlan. Én meg a Hiszékeny Dezső vagyok.

Kihagytam valamit? Majd pótoljátok, ha van időtök.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
DQM
2015 szeptember 21 hétfő - 17:53:50

Regisztrált tag #2471

Ha még nem küldted az astrás nyilatkozatot, akkor tedd meg, a határidő szeptember 30. Ha nem kaptál levelet az astrától, vagy elkeveredett, akkor itt van.
Vissza az elejére
DQM
2015 szeptember 21 hétfő - 17:58:08

Regisztrált tag #2471

Na még egyszer.
Vissza az elejére
Jim74
2015 szeptember 21 hétfő - 18:36:23

Regisztrált tag #2521
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:04:35

Üzenetek: 278
Sheme írta ...

macilka írta ...

Ne aggódj, otthon is van dugódíj.

Tréfára terelve a szót, mit fizet az egyszeri pógár', hogy gépkocsival rendelkezik?

- ccm adó - átírásnál - valaki gyerekének legyen tandíja külföldön

- súlyadó - önkormányzat felé - ha már nem szopatnak eléggé a lekopott, kerekesszékes helyekkel, stb.

- éves parkolási díj - hogy az otthonod közelében lévő utcákban, ha lehet, parkolj - X.ker lakosként az X. ker-ben, ha valakinek nem egyértelmű

- teljesítmény adó - szerencse, h kW-ban mérik és mázli, h nem a forgatónyomaték után fizetunk, lásd 75Le/200Nm, ugyebár és mint tudjuk, nem a Dacia-sok okozzák a baleseteket, hiába vannak arányaiban kevesebben, akkor sem.

- autópálya matrica - hogy a gyorsforgalmira, az elkerülő útra (lásd M0) felhajthass és ne büdösíts a városban! Vidéki kollégák a megfelelő elkerülőt behelyettesíthetik. Mondjuk nekem jó a sztrádamatrícse, viszonylag sokat megyek pályán. (Ezért tőlem lehet venni használt autót...! )
- megyei matrica - aki ingázik, annak jó, egyébként meg átverés, mert kizárt, h valaki csak Bp és Gyöngyös között ingázzon. Gondolom másfelé nem megy az életben. He see a pee see.

- útdíj az üzemanyagban - lássuk a vidéki utakat, pl 8-as Herend környékén... még az ízisz sem jönne ide, hiszen a girbegurba útfelületen fennakadnának.

- behajtási díj Bp-n, tervezet szerint két zónára. Nos, manapság Bp-n a belvárosba behajtani csak úgy tudsz, ha kiveszel két nap szabadságot, mert érdekes módon az összes útfelújítás, csatorna csere mindig az iskolakezdéssel egy időpontra esik. Természetesen egyszerre kell mindenhol feltúrni a város, mert pont egyszerre lesz minden munka halaszthatatlan. Én meg a Hiszékeny Dezső vagyok.

Kihagytam valamit? Majd pótoljátok, ha van időtök.

- kötelező biztosítás (baleseti adóval). Miért tis fizetek baleseti adót, amikor kb. 20 éve vezetek balesetmentesen, alsó hangon is félmillió kilométerrel a hátam mögött?

- vizsgáztatás: első ugye 4 év után, de utána már 2 évente, ha jól tudom. Miért kell 4 év után kétévente vizsgáztatni egy autót???? Pláne, ha kevés kilométer van benne (ez nem rám vonatkozik, mert nálam 20-25ezer belemegy évente).
Vissza az elejére
DQM
2015 szeptember 28 hétfő - 15:45:33

Regisztrált tag #2471

Az új biztosítónál (genertel) 1100 forinttal nőtt 16900-ra az éves díj. Eddig astras voltam.
Vissza az elejére
Basic
2015 szeptember 28 hétfő - 16:08:00
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Ezt egész jól megúsztad...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2015 november 02 hétfő - 20:46:52
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Na megint kezdődik a (nekem még) szokásos év végi kgfb műsor.
Jövőre megyek vissza az Allianzhoz.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Raptor
2015 november 18 szerda - 12:33:41

Regisztrált tag #2627
Regisztrált: 2015 november 08 vasárnap - 18:32:08

Üzenetek: 15
Üdv !

Pár hete vettem át az új Logan Artic gépkocsim, amit egy Suzuki Swift helyett vettem. Sajnos az előző autóm összetört, egy busz betolt egy körforgalomba, gazdasági totálkáros lett. A sofőr elismerte a károkozást.

Egy klubtag társunk tegnap felvilágosított, hogy az új autó üzembe helyezési költségeit be lehet vasalni a károkozó biztosítóján.

Csinált már valaki ilyet ? Mi ennek a menete ?
Vissza az elejére
Basic
2015 november 19 csütörtök - 14:19:15
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Basszus, jövőre vége az olcsó NKH-s műszaki vizsgának...

"A javaslat szerint átalakulnak a gépjárművek vizsgáztatására vonatkozó szabályok is: ma két helyre, az állami vizsgabázisokra, illetve az ezzel megbízott cégekhez lehet vinni a kocsikat. Az autósok 80 százaléka a magáncégeket választja és csak 20 százalékuk megy a vizsgabázisra. A jövőben ez megszűnik, a szolgáltatást nem végző személy- és a különleges felépítménnyel nem rendelkező teherautókat a jövőben nem lehet állami vizsgabázison vizsgáztatni, így a hatóság a felszabaduló kapacitásokat vizsgáló állomások ellenőrzésre fordíthatják."

Klikk!

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2015 november 19 csütörtök - 21:25:10
Krogergo

Regisztrált tag #331

Itt Győrben már majdnem eddig is így volt, csak nem hivatalosan. Annyira tele vannak munkával a külföldről behozott mindenféle jármű forgalomba helyezése miatt, új autók, teherautók, kamionok, mezőgazdasági gépek szemléje, műszaki vizsgája miatt, hogy magánembernek személyautóra szinte lehetetlen belátható időn belül vizsgaidőpontot kapnia. Ha pedig sikerül neki, akkor valószínű ő lesz az, akit aznap megbuktatnak.

Vissza az elejére
Basic
2015 november 20 péntek - 07:32:07
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Nekem itt van 10 percre a Mozaik utcai NKH, ami viszont autókereskedők meg taxisok ide vagy oda, olyan böszme nagy, hogy elég gyorsan megy a vizsga. Mindig oda jártam, kár érte (három autónál már érezhető lesz számomra az árnövekedés...). Amúgy is nyűg nekem ez a változás, mert egy jól bejáratott rendszer helyett ki kell valami újat találnom.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
bati
2015 november 20 péntek - 16:38:01

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
.
Már látom előre,hogy így még jobban élet és halál urai lesznek.
Sajnos még nem kopott ki a munkásköpenyes "biztosúr",aki mint Vader Nagyúr körbe hümmögi az autót.Egyre gyakrabban szokták "onlájn" leállítani a vizsgát,így lehet órákat várni míg méltóztatnak személyesen megtekinteni a "tecnológiát".

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2015 november 20 péntek - 20:48:30
Krogergo

Regisztrált tag #331

bati írta ...

.
Már látom előre,hogy így még jobban élet és halál urai lesznek.
Sajnos még nem kopott ki a munkásköpenyes "biztosúr",aki mint Vader Nagyúr körbe hümmögi az autót.Egyre gyakrabban szokták "onlájn" leállítani a vizsgát,így lehet órákat várni míg méltóztatnak személyesen megtekinteni a "tecnológiát".

.

Pedig te ilyen szempontból még az ország jobbik felében élsz. A győri NKH-nál nem sok szigorúbb létezik. Itt semmit sem akarnak megoldani. Amit máshol lazán le lehet szabályosan papírozni, az itt felejtős. Én most pont egy Unimoggal szívok. Igaz, hogy platója sincs (gyári felépítmény nélküli, a szabvány segédalváz és felfüggesztés van rajt, amire kb. 150 féle adapter, munkagép tehető), elöl hátul kardán tengely kihajtás, 4-4 hidraulika csatlakozó, rövidebb, hivatalosan nevében is agrár változat, portálhíd, 20 colos kerekek, 4x4, összdifizár, stb. de szerintük ez teherautó. Szerintem meg mezőgazdasági vontató (a kategóriához való összes feltételnek 100% megfelel gyári állapotában). És nem bírunk megegyezni.

Ja ez a vizsgasor leállítás valóban nagy divat lett. szívnak az ügyfelek, meg a maszek műhely is. Heti 2-3 alkalommal minimum eljátszák. És van 2 órájuk, hogy kiérjenek. Addig áll minden. pl. volt 10.re időpontom, más miatt akkor is csak 12órakor, vagy 13 órakor kerül rám a sor. Eljutottunk oda, hogy sokszor ha reggel 8-kor nekiállok átnézni egy autót otthon, és nem kell rajt semmit sem csinálni, majd vizsgázni viszem, délnél előbb nem nagyon szoktam hazaérni. Erre a legtöbb embernek, ha maga csinálja, szabadságot kell kivennie.

[ Módosítva 2015 november 20 péntek - 20:49:26 ]

Vissza az elejére
bati
2015 november 20 péntek - 21:27:39

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
.
Ekkora a baj? (láttam a hirdetést is)Google?
Ez látatlanul is legalább egy tucat deákba kerül.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 22 kedd - 09:44:45
Krogergo

Regisztrált tag #331

Itt az év vége. Vártam, hogy az ősszel amit Lézer Jani beterjesztett, hogy januártól megszűnik egy csomó fizetni való (pl. forgalmi engedély, törzskönyv ára, stb.) , nem lett belőle semmi. Teljesítmény adó is marad változatlan, akinek környezet kímélőbb új(szerű) autója van, az fizet a legtöbbet szemben a nyugati példákkal. Sőt, az LPG-sre alakított autókra sincs semmi kedvezmény, holott fele annyira sem káros, mint a normál benzines.

A beígért költségcsökkenésekkel szemben a valóság az, hogy 1-1 kategóriában a kötelező biztosítások ára úgy elszállt, hogy közel 10ezer Ft-ot spórolok azzal, ha december legvégén helyezek forgalomba egy autót, nem január 4.-én.

Vissza az elejére
Mike
2015 december 22 kedd - 17:11:23

Regisztrált tag #2450
Regisztrált: 2014 április 22 kedd - 09:14:01

Üzenetek: 286
Krogergo írta ...

Itt az év vége. Vártam, hogy az ősszel amit Lézer Jani beterjesztett, hogy januártól megszűnik egy csomó fizetni való (pl. forgalmi engedély, törzskönyv ára, stb.) , nem lett belőle semmi. Teljesítmény adó is marad változatlan, akinek környezet kímélőbb új(szerű) autója van, az fizet a legtöbbet szemben a nyugati példákkal. Sőt, az LPG-sre alakított autókra sincs semmi kedvezmény, holott fele annyira sem káros, mint a normál benzines.

A beígért költségcsökkenésekkel szemben a valóság az, hogy 1-1 kategóriában a kötelező biztosítások ára úgy elszállt, hogy közel 10ezer Ft-ot spórolok azzal, ha december legvégén helyezek forgalomba egy autót, nem január 4.-én.

Gondolkozom mi engesztelne ki az elfelejtett ígéretek után...

Megvan!

Egy új győri stadion!

Logan MCV II 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 22 kedd - 19:45:21
Krogergo

Regisztrált tag #331

Győrben tavaly adták át az ország legmodernebb sport arénáját, az Audi Arénát. Csak 6.5 milliárdba került Klikk!
Mit mondjak, nem engesztelt ki. Így most belehúznak, 2017-ben itt lesz az Europai Ifjúsági Olimpia Fesztivál, még nagyobb giga beruházásokkal. Klikk!

Vissza az elejére
Sheme
2015 december 22 kedd - 20:32:04

Regisztrált tag #80

Tényleg örülök ennek! Végre, már úgyis hiányoltam!

Egyébként meg kit érdekel, h lassan az M1-es Bécs felé vezető oldalát Tata környékén már a lökésgátlók tesztelésére lehet használni?!

Azt nem újítják fel! Minek? Ha mindenki odaérne a stadionba, nem lehetne hol parkolni a környéken. Értem én, nézzétek a stadiont az RTL Híradóban...

Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 23 szerda - 10:59:54
Krogergo

Regisztrált tag #331

Minden út Felcsútra vezet. Az M1-es az az oldala nem. Így nem is kell foglalkozni vele.
Amúgy meg annyi kis reptér, helikopter leszálló van az országban, nem értem miért kell reklamálni az útminőség miatt. Repüljön a dolgozó, ha drágállja az autózást és rosszak az utak.

Vissza az elejére
Krogergo
2016 január 11 hétfő - 13:19:31
Krogergo

Regisztrált tag #331

Elég rendesen emelkednek a biztosítási költségek az idén.
Annak ellenére, hogy infláció állambácsi szerint alig van, 27%-al emelkedik az alig használt, B10-ben lévő MCV-mnek a kötelezője. Most nem kell váltani, mert a régi maradt a legolcsóbb, Groupama, és itt van a Casco-ja is.
A 27% nálam 3000Ft-ot jelentet. Ettől nem fogok csődbe menni, de melyik vállalkozás tud még ebben az éveben 27%-os áremelést végrehajtani? Hát nem azok, akik dolgoznak............

Vissza az elejére
Basic
2016 január 12 kedd - 07:30:26
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Ez a háromezer most nem zavar, de simán lehet, hogy pár év alatt feltolják olyan szintre a díjakat, ami már tétel lesz.

A B10-es Mercedesem kgfb díja pár év alatt felment kb. 70 százalékkal, pedig figyelem a díjakat. A Logané is csúszik lassan felfelé.

[ Módosítva 2016 január 12 kedd - 07:32:21 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Iszy56
2016 január 12 kedd - 22:05:05
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915

Nalunk a penzugy ma kezdett egy ellenorzest a biztositoknal, a tema mennyire valosak a panaszkodasok, miszerint nem adja a szelte a hosszat a kotelezo biztositasoknal es mennyire jogos az ev vegi dragitas.
Vissza az elejére
Basic
2016 november 02 szerda - 07:04:29
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Érdeklődve várom a 2017-es kgfb díjakat. Szívesen maradnék (lustaságból) az Allianznál, szóval remélem, nem leszek motivált a váltásban.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2016 november 03 csütörtök - 06:17:11
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

11544-ről 17160-ra emelkedet a kgfb-m (a bónusz-besorolás nem változott, évek óta B10). Nekem így is az Allianz a második legolcsóbb, a Groupama lenne pár ezerrel kedvezőbb.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF