A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Paragrafus
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Basic
2013 december 19 csütörtök - 12:14:45
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Krogergo írta ...

Egyébként nem a biztosítótól fogom a károm megtérítését követelni, hanem a károkozótól és az üzemben tartótól. Tőlük sokkal egyszerűbb. A biztosítójukkal meg majd lerendezik ahogy akarják. Elvégre nekem nem az ő biztosítójukhoz van közöm, nem az okozta a fizikális kárt. Aztán majd legközelebb elgondolkodnak hol kötnek biztosítást, és mennyiért, ha nyugalmat akarnak maguknak.

Amúgy még azt sem lehert mondani, hogy a károkozó (főnöke) különösebben felelőtlen volt a kgfb megkötésekor. Az UNIQA azért elvileg egy A katergóriás, nagy biztosító, és nem valami icipici kis helyi csumpi cég, mint a Köbe vagy a Wabard. Hol kössön a szerencsétlen biztosítást, ha nem egy ilyennél?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
trooper44
2013 december 27 péntek - 09:18:09

Regisztrált tag #1876
Regisztrált: 2012 október 10 szerda - 13:56:06

Üzenetek: 294
Sheme írta ...

Egyébként azt hiszem januárban veszek egy ilyet, vagy valami hasonlót a talicskába, pontosan azért, h ne lehessen kibújnia senkinek sem a felelősség alól.

Klikk!

Vagy:

Klikk!

Ha még nem vettél volna, alternatíva lehet egy sima okostelefon is. És még a Daciádat is tudod fejleszteni.

Sokunk használ már androidos telefont, amihez ingyen lehet letölteni olyan programot, ami rögzíteni tudja a mozgásodat akár GPS alapon is, és közben videót is felvesz, jó minőségben (persze ez a telefontól is függ).

Sőt ha beszerzel az ebay-ről egy OBD II-es bluetoothos vevőt (kb 1500-2000 Ft), akkor csomó dolgot ki tudsz tenni a telefon képernyősére menet közben. Én a vízhőfok kijelzés miatt kacérkodok a gondolattal.

Jó lenne ha lenne valaki, akinek van tapasztalata az ilyen kütyükkel, hogy hogyan szuperálnak, okozhatnak-e bármilyen problémát a kocsinak.

íme:

Klikk!

Klikk! (bár valszeg 240 km/h-t a mi gépeinkből kinyerni nem lehet... no nem mintha hiányozna )

Vissza az elejére
Roppy
2013 december 27 péntek - 14:21:52

Regisztrált tag #561
Regisztrált: 2006 szeptember 11 hétfő - 18:26:30

Üzenetek: 154
trooper44 írta ...

Sheme írta ...

Egyébként azt hiszem januárban veszek egy ilyet, vagy valami hasonlót a talicskába, pontosan azért, h ne lehessen kibújnia senkinek sem a felelősség alól.

Klikk!

Vagy:

Klikk!

Ha még nem vettél volna, alternatíva lehet egy sima okostelefon is. És még a Daciádat is tudod fejleszteni.

Sokunk használ már androidos telefont, amihez ingyen lehet letölteni olyan programot, ami rögzíteni tudja a mozgásodat akár GPS alapon is, és közben videót is felvesz, jó minőségben (persze ez a telefontól is függ).

Sőt ha beszerzel az ebay-ről egy OBD II-es bluetoothos vevőt (kb 1500-2000 Ft), akkor csomó dolgot ki tudsz tenni a telefon képernyősére menet közben. Én a vízhőfok kijelzés miatt kacérkodok a gondolattal.

Jó lenne ha lenne valaki, akinek van tapasztalata az ilyen kütyükkel, hogy hogyan szuperálnak, okozhatnak-e bármilyen problémát a kocsinak.

íme:

Klikk!

Klikk! (bár valszeg 240 km/h-t a mi gépeinkből kinyerni nem lehet... no nem mintha hiányozna )

Rátúrtam a vaterán és találtam is, csak azt írja az eladó, hogy nem minden Renault elektronikával működik Klikk!
Vissza az elejére
Krogergo
2013 december 27 péntek - 18:39:58
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6482
Mitől drágul a motorolaj (is) 2014. január 1.-től Klikk!

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
trooper44
2013 december 28 szombat - 09:27:33

Regisztrált tag #1876
Regisztrált: 2012 október 10 szerda - 13:56:06

Üzenetek: 294
Roppy írta ...

Rátúrtam a vaterán és találtam is, csak azt írja az eladó, hogy nem minden Renault elektronikával működik Klikk!

én előzőleg rákerestem a brit Daciás fórumokon, ott a Dusteresek használják a "régebbi" kütyüt.

Klikk!

ugyanezt a készüléket találtam meg egy román fórumon is, azt nem értem (szerencsére... ) De (ha emlékezetem nem csal) vannak itt erdélyi klubtársak, hátha ők összefoglalják nekünk a lényeget.

Klikk!

Vissza az elejére
Basic
2013 december 28 szombat - 10:36:29
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Krogergo írta ...

Mitől drágul a motorolaj (is) 2014. január 1.-től Klikk!

Hurrá...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
András
2014 január 01 szerda - 18:25:25
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 314
Kedves előző hozzászólók!
Talán ezt a témát nem itt kéne megvitatni - egyébként is mindenki maga érzi a saját gondját, baját -
mert félő, hogy ez egymás sértegetésébe "anyázás"-ba fog torkollani és ezt el kéne kerülni.

Ez sem ebbe a topikba tartozik, de ez azért közelebb áll hozzánk: 553 tagunk van, 2013- ban mindössze 55 -en fizettünk tagdijat ( kerek 10%) - nem kéne jobban teljesiteni?

Tisztelettel: öreg barátotok: András
Vissza az elejére
kekek
2014 január 02 csütörtök - 07:44:13
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
Andrással teljes mértékben egyetértve töröltem az előző hozzászólásokat, és felhívom minden érintett figyelmét az írott és íratlan szabályok betartása érdekében.
Vissza az elejére
Zolkabacsi
2014 január 02 csütörtök - 11:56:28
Zolkabacsi

Regisztrált tag #1851
Regisztrált: 2012 július 20 péntek - 01:00:36

Üzenetek: 404
Sejtettem hogy ez fog történni. Egyetértek a döntéssel András.
Vissza az elejére
Krogergo
2014 január 02 csütörtök - 12:27:12
Krogergo

Regisztrált tag #331

kekek írta ...

Andrással teljes mértékben egyetértve töröltem az előző hozzászólásokat, és felhívom minden érintett figyelmét az írott és íratlan szabályok betartása érdekében.

Azért a postai díjszabályos belinkelés szerintem maradhatott volna. De majd akkor mindenki kikeresi magának a jövőben.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Forma1
2014 január 02 csütörtök - 22:17:22
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Üzenetek: 266
András írta ...

Kedves előző hozzászólók!
Talán ezt a témát nem itt kéne megvitatni - egyébként is mindenki maga érzi a saját gondját, baját -
mert félő, hogy ez egymás sértegetésébe "anyázás"-ba fog torkollani és ezt el kéne kerülni.

Ez sem ebbe a topikba tartozik, de ez azért közelebb áll hozzánk: 553 tagunk van, 2013- ban mindössze 55 -en fizettünk tagdijat ( kerek 10%) - nem kéne jobban teljesiteni?

Tisztelettel: öreg barátotok: András

Kedves András báttyám!

A felvetéseiddel egyet kivéve egyetértek, ugyanis soha nem vetemednék arra, hogy valakinek szidjam az édesanyját. A hozzászólásomat azért írtam meg, mert addig az előzményt senkinek sem jutott eszébe törölni és úgy éreztem, hogy ki kell egyenlíteni, mert egyoldalú, provokatív és igaztalan volt és egy cseppet sem illett az Ünnepek hangulatához.

A tagdíj fizetéssel kapcsolatban is egy véleményen vagyunk, de úgy tűnik, hogy ez is olyan mint az adózás. Ahogy az adócsalás, de még az adóelkerülés sem nevezhető hazafias cselekedetnek, úgy a tagdíj fizetés elmulasztása sem nevezhető "hőstettnek".
Megkérek mindenkit, hogy aki megteheti és nem a gyermekei, vagy saját maga elől kell a tagdíj miatt megvonnia a falatot, az ismerje el a fenntartók munkáját és a fenntartási költségeket azzal, hogy a tagdíjat befizeti.
A magam részéről ezt a mai napon megtettem.

Tisztelettel:
Zsolt (Forma1)

Vissza az elejére
Forma1
2014 január 02 csütörtök - 22:24:03
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Üzenetek: 266
Krogergo írta ...

kekek írta ...

Azért a postai díjszabályos belinkelés szerintem maradhatott volna. De majd akkor mindenki kikeresi magának a jövőben.

Kedves Gergő!

A linked:

PostaiDíjak2014

Vissza az elejére
Krogergo
2014 január 02 csütörtök - 23:08:15
Krogergo

Regisztrált tag #331

Forma1 írta ...

Krogergo írta ...

kekek írta ...

Kedves Gergő!

A linked:

PostaiDíjak2014

Köszönöm! Jó érzés, hogy az ország másik felén, még este majdnem fél 11-kor is gondolnak rám
BUÉK

Vissza az elejére
kekek
2014 január 03 péntek - 09:15:21
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3524
A postadíjak belinkelésével semmi bajom nem volt, azonban nem volt módom kimazsolázni. Az a megoldás, hogy minden hozzászólást teljes egészében töröltem tényleg nem tökéletes, de mivel ilyen sok volt egymásután, nem volt most lehetőségem kiszűrni, és egyenként csak a tényleg rossz részeket törölni. Volt olyan hozzászólás, amelyben igazából csak két szó volt nem idevaló, de az is ment teljes egészében a kukába.

Ui: nem magyarázatként a részemről, de sajnos közel egy hónapig nem volt otthon netünk, ez picit az itteni tevékenységemet is befolyásolta. Ha megláttam volna az első hasonló hozzászólást, azonnal töröltem volna, és nem fajult volna eddig.
Annyit azért még el kell mondanom, hogy nehéz egy határvonalat felállítani, de itt nem ilyenről kell beszélnünk.
Egyúttal kérem, ha valaki hasonlót, a normáinkkal ellentéteset tapasztal az oldalon, keressen meg engem, vagy további moderátorokat PÜ-ben, hogy a szükséges intézkedéseket megtehessük.

[ Módosítva 2014 január 03 péntek - 09:27:35 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2014 február 11 kedd - 15:54:10
Krogergo

Regisztrált tag #331

Bürökrácia újabb csodája kis hazánkban:

Autót műszakiztattam volna. Minden rendben, kivéve a DRL. 2 vizsgabiztos nézegette, tanakodtak, szóltak a műhelyben a villamossági szerelőknek is. Papírok keresgélése, januárban voltak már tovább képzésen új szabályok miatt, stb.
A szerelők megállapították pár másodperc alatt, hogy villamos bekötése, működése szabályos.
A vizsgabiztos nézte a fényerőt, mérte a az elhelyezést, az is szabályos.
Rajt van a lámpán az E jelölés, és az RL0087 is. Ez is rendben.
Most jön a DE!!!! NKH-sok azt mondták nekik, hogy Ledes fényforrás esetén a jóváhagyási jelnél az E betűnek nem írott nagynak, hanem kicsinek kell lennie. Azaz így: e

Normálisak ezek? Szerintem ilyet senki sem gyárt. Decemberben már műszakiztattam autót, ugyan ilyen DRL-el, ugyan itt, akkor nem volt gond.

Keresgéltem de semmi ilyesmi szabályozást, törvényt, KÖHÉM rendeletet nem találtam. Valaki esetleg?
Európai jóváhagyási jel az eddig mindig nagy betű volt, és utána az adott ország ahol bejegyezték, annak a szám jelölése.

Vissza az elejére
briff
2014 február 11 kedd - 16:42:34
briff

Regisztrált tag #1476
Regisztrált: 2010 augusztus 04 szerda - 14:37:03

Üzenetek: 139
A két vonatkozó dokumentum szerintem a két ENSZ megállapodás: Klikk! és Klikk! (ld. 20. oldal)

A különbség a nagy E betűt (és a hozzátartozó szám) keretében van. LED-es fényforrásnál nem sima kör, hanem "lecsapott" tetejű/aljú kör ("truncated circle") kell.

Vissza az elejére
bati
2014 február 11 kedd - 16:55:31

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
A LED egy divatcikk csak a baj van vele,de mindenki arra költi a pénzét amire akarja.
A jóváhagyási jel leírása:
5/1990. Köhém rendelet
3. számú melléklet

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Indy
2014 március 21 péntek - 12:50:04
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Rászállnak a rendőrök a tuningautósokra

Tegnap az emeleti ablakból szélesvásznon néztem végig, ahogy egy jelöletlen VW kisbusz sorban kapcsolta le az ültetett autókat a szemben lévő utcában. Oda és vissza, volt ott Passat, Skoda, Clio, stb. amiket megfogtak. Volt egy nagy kék sziréna a szélvédőjük mögött, azt kapcsolták be, majd a buszmegállóból startoltak rá az autókra.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2014 március 21 péntek - 14:44:24
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hogy meglepődnének, hogy nem is ültetés, csak 700L LPG alatt van koppon a rugó

Vissza az elejére
Nyirati
2014 március 21 péntek - 19:34:08
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1076
Engem csak a tuning világítással tudnak felbőszíteni pl ezek a ledes lámpák ha kell ha nem mindennel együtt világítanak a lámpák beálltásáról már nem is beszélve az egyik eléje kb 1 méterre másik meg az égbe vajon mit láthat vele és ezt nem venni észre kicsit furcsa...

Soha nem elég!
Vissza az elejére
willmenn
2014 március 21 péntek - 20:38:38

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Na meg a két egyforma motor, ha nem egy típusú autóba szerelték akkor már nem típus azonos. Pl Skoda Felicia motorja, meg a Skoda S120. Csak 100cm3 a különbség de minden ugyan az. A felfogatás a forma a kivitel, de mégsem típusazonos.

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
Krogergo
2014 március 21 péntek - 21:20:33
Krogergo

Regisztrált tag #331

Van az a pénz, amiért típusazonos a műszakin

Vissza az elejére
Basic
2014 március 21 péntek - 21:29:33
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

willmenn írta ...

Na meg a két egyforma motor, ha nem egy típusú autóba szerelték akkor már nem típus azonos. Pl Skoda Felicia motorja, meg a Skoda S120. Csak 100cm3 a különbség de minden ugyan az. A felfogatás a forma a kivitel, de mégsem típusazonos.

Nem is igaz
Szerintem a Feliciának könnyűfém hengerfeje volt

Amúgy az utólagos Xenonos autók nálam is kiverik a biztit, de pont egy tuning kiállításon nyaggatni a kissrácokat...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2014 március 21 péntek - 21:35:09
Krogergo

Regisztrált tag #331

Régen amikor még Szegeden volt, én is minden éven ott voltam (nézőként). Na akkor nekem is minden éven kiszedték volna az aktuális autómat a sorból. De ott nem volt ilyen. Jobb, érdekesebb, kulturáltabb volt a helyszín is. Aztán gondolom a nagyobb bevétel miatt átköltöztették Bp.-re. Utána oda egyszer mentem el, el is ment a kedvem tőle. Mármint a kiállítástól, amúgy annyi félmeztelen csajjal soha máshol nem fényképezkedtem

Vissza az elejére
Krogergo
2014 október 21 kedd - 19:41:43
Krogergo

Regisztrált tag #331

Klikk! Már külföldről is utoléri a magyart a büntetés.
Esetleg lehetne külön topicot nyitni a hogyan oldjuk meg okosba, vagy mivel lehet megúszni variációknak.

[ Módosítva 2014 október 21 kedd - 19:43:41 ]

Vissza az elejére
Basic
2014 október 22 szerda - 16:58:14
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Nem megmondtam pár hónapja?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Nyirati
2014 október 22 szerda - 19:23:59
Nyirati

Regisztrált tag #687

Én szeretném hogy minél előbb fordítva is működjön a dolog akár úgy is mint külföldön vissza tartani amíg nem rendezi a birságot nem úgy mint most megkapja a csekket 100méter múlva kidobja az ablakon. És evvel letudva.

Soha nem elég!
Vissza az elejére
Basic
2014 november 02 vasárnap - 16:13:28
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Itt a kgfb váltás ideje

Nekem a Posta Biztosító 40%-ot emelt a díjon (nem volt káresemény). A budapesti lakosként nevetségesen alacsony 10.000,-/évről felnyomták 14 ezerre.
A biztosítási díjkalkulátorokat végigfuttatva nincs is nagyon olcsóbb ajánlat, szóval minden jel szerint tényleg vége a jó éveknek, amikor csak lefelé mentek a díjak.

+40%...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2014 november 03 hétfő - 07:06:16
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Basic írta ...

Itt a kgfb váltás ideje

Én újrakötöm ugyanott, hogy ne emelkedjen. Ha maradok, 14-ről 19-re menne fel.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Basic
2014 november 04 kedd - 09:57:18
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

A nap híre: Év kb. 1400,- Forinttal csökkent a segédmotoros kerékpárom éves kgfb díja.
Allianz, 2600/év.

Elköltök az évfordulóval összesen kb. 70 ezer Ft-ot járműbiztosításra.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
bati
2014 november 14 péntek - 15:57:04

Regisztrált tag #783

Basic írta ...

Itt a kgfb váltás ideje

Ma kaptam meg az ajánlatot,6600-ról 6912 Ft-ra nőtt a díj.
Adnak "ajándékba" asszisztencia szolgáltatást,meg balesetbiztosítást. /Grupama/

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Basic
2014 december 10 szerda - 20:25:47
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Fizetős lesz az M0?

Klikk!

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Sheme
2014 december 10 szerda - 21:01:56

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1000
És ez csak a Basic v 2.0, jön a Basic v 10.0-s változat - bocs a szóviccért:

Még nem tették ki, de bevezetik a járdahasználati díjat. Kimész a gyerekkel, az kis utánfutónak minősül. Vagy az asszonnyal, az már rakománynak. És így a járda terhelése növekedett, plusz koptatod rajta a cipődet, fizethetsz az alábbiak szerint:

- magasságod aránya a lépéseid hosszával, osztva 100m - így megtudjuk, 100m-en mennyiszer ér földet a lábad - izé, járdát. Megjegyezted? Tovább...

- ha kimész a babakocsival, akkor arra kell vigyázni, hogy egyrészt az évszaknak megfelelő gumik legyenek rajta, mert ha nem, egyből bünti - nehogy belecsússz valakinek a bokájába. Mellékesen pedig ha csak egy tengelyre van tc szetted, azt a hátsóra rakd - mert ha oldalt csúsznál, nem csusszansz akkorát

- még mindig a babakocsihoz: ha tengelyenként nem 2, hanem 2x2 kerék van, úgy már duplázódik a gyerekkocsi járdahasználati díj.

- ha csak üresen tolod, feleződik, viszont a te adódat felemelik, lévén, cipeled a gyermeket

- ha nem cipeled, akkor a gyermek magasságából, lépésszámából kell megállapítanod, befizetned és önként bevallanod az adót.

Ha ezek elmaradnak, az éves járdahasználati díj 32x-re vágnak meg. Fellebbezésnek helye nincs, fizetsz, mint a katonatiszt.

Tehát a súlyod X kg, a lépéseid száma Y/100m, így az annyi mint... A forint/év. Irány a kassza, drága adófizető álompolgárunk!

(A légdeszkát holnaptól nálam meg lehet rendelni, így mentesülsz a járdahasználati díjtól. Hihihihi...)

Csak ne hogy arra ébredjünk fel, h bevezették!

[ Módosítva 2014 december 10 szerda - 21:05:57 ]

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2014 december 10 szerda - 21:02:22
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ezek így folytatják, kib.....szok velük, veszek szlovák felségjelzésű helikoptert

Vissza az elejére
bati
2014 december 10 szerda - 21:14:05

Regisztrált tag #783

Elkerülő út = el kell kerülni.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
jony79
2014 december 10 szerda - 21:24:21
jony79

Regisztrált tag #2425
Regisztrált: 2013 július 04 csütörtök - 08:37:30

Üzenetek: 37
Ez gáz. Évente min 3 szor megyek pestre ebböl 2 szer nem pályán(rövideb olcsobb, viszont időben több). Eddig mindig használtam a '0'- ást de akkor kihagyom az biztos.

Gupcsi József
Vissza az elejére
Mike
2014 december 10 szerda - 21:52:48

Regisztrált tag #2450
Regisztrált: 2014 április 22 kedd - 09:14:01

Üzenetek: 286
Agyrém ami ebben az országban megy. Komolyan már félek belenézni a hírekbe.

Logan MCV II 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
DQM
2014 december 12 péntek - 12:39:48

Regisztrált tag #2471
Regisztrált: 2014 július 23 szerda - 09:08:34

Üzenetek: 183
Bocsi a stílusért, igaza van a Rendszerirányítónknak, hogy törölt. Szóval akkor a politizálás látszatát is igyekszem elkerülni.

Orbitális hazugság a képünkbe, hogy milyen jól járunk a fizetőssé tétellel, és a megyei matrica bevezetésével. Ettől az intézkedéstől minimum 20 milliárd többletbevételt várnak, és ezt nem a Mikulás teszi a zsebükbe, hanem mi fizetjük ki a pénztárcánkból.

Orbitáli s hazugság, hogy milyen olcsó a megyei matrica, mert 42E osztva 19-cel egyenlő 2200 Ft. Ennyi lenne helyénvaló, ha lehetne igazságos megyei rendszert bevezetni, mert vannak megyék, amelyeknek a lakosai a kevés autópálya miatt baromi rosszul járnak.

Ez egyszerűen egy újabb orbitális adó. Ja, és nemes egyszerűséggel a teherautók útadóját 5 százalékkal emelik, miközben már defláció van Mo-n.

Az illetékesek azt hiszik, hogy itt mindent be lehet cumiztatni a néppel. Lehet, hogy igazuk van.
Vissza az elejére
briff
2014 december 12 péntek - 14:17:34
briff

Regisztrált tag #1476
Regisztrált: 2010 augusztus 04 szerda - 14:37:03

Üzenetek: 139
Valójában nagyon egyszerű a magyarázat. A helyzet, hogy ez nem új adó.
Ez az ábra az üzemanyag jövedéki adójából származó bevételeket mutatja:
Klikk!
Egész pontosan persze ez az olajár, de csökkenő olajár -> csökkenő benzinár -> kevesebb jövedéki adót fizetünk.

Vissza az elejére
Mike
2014 december 12 péntek - 17:12:14

Regisztrált tag #2450

briff írta ...

Valójában nagyon egyszerű a magyarázat. A helyzet, hogy ez nem új adó.
Ez az ábra az üzemanyag jövedéki adójából származó bevételeket mutatja:
Klikk!
Egész pontosan persze ez az olajár, de csökkenő olajár -> csökkenő benzinár -> kevesebb jövedéki adót fizetünk.

Persze nem új adó, csak a meglévő útdíjak kiterjesztése. Így sokkal jobban esik. Az üzemanyagok adóbevételéhez viszont semmi köze. Amikor az egekben volt a benzin ára, semmit nem csökkent az útdíj.

Vissza az elejére
Nyirati
2014 december 12 péntek - 18:09:15
Nyirati

Regisztrált tag #687

Pszitt!!! én örülök hogy fizethetek mert így kilábolhatók a bajból régebben mindig otopályát használtam akár kevés km mentem is nem foglalkoztam vele, de már többször mentem Miskolcra kertek alatt nem jártam jobban mint ha otopályán mentem vólna. Most már szívesen megyek Bp keresztül majd ha arra vet a sors nem pedig az M 0-on.

Soha nem elég!
Vissza az elejére
Sheme
2014 december 13 szombat - 08:44:01

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1000
Nyirati írta ...

Pszitt!!! én örülök hogy fizethetek mert így kilábolhatók a bajból régebben mindig otopályát használtam akár kevés km mentem is nem foglalkoztam vele, de már többször mentem Miskolcra kertek alatt nem jártam jobban mint ha otopályán mentem vólna. Most már szívesen megyek Bp keresztül majd ha arra vet a sors nem pedig az M 0-on.

Na látod, az autópálya kevésbé balesetveszélyes, szemben az alsórendűbb utakkal - ahol bizony nagyon gyakran előfordul a frontális móka...

Ha már M0, meg megye-matrca: aki azt mantrázza, ő azért jár jobban a mm-val, mert csak ingázik, az nincs magánál. Soha nem megy pl külföldre? Egész évben csak két város között közlekedik?

Ha már annyira kell a pénz a stadionokra, a szőlőbirtokra, miért nem lehet ezt bevezetni?

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
Krogergo
2014 december 23 kedd - 09:53:49
Krogergo

Regisztrált tag #331

Sheme linkelte a chatboxba Klikk!

Érdekes cikk. A szabály is szabály, amit be kell tartani. A gyakorlatban meg szerintem senki sem teszi (tudtán kívül)
Ma már szerintem senki sem tart rozsdásodó fém kannában üzemanyagot, amikor szinte bárhol kapni kifejezetten erre a célra készült műanyag üzemanyagos kannát.
Ki volt az az ökör, aki kitalálta, hogy max. 20L benzint lehet otthon tárolni, és csak fém kannában? Neki ,,megsúgnám" hogy kb. már min. 20 éve az autók üzemanyag tartálya is műanyagból van! A Dacia Logan-é pedig 50L-es.
Miért nem lehet földszint alatt tárolni? Egy autóval be szabad menni több km hosszú alagútba is, és több szinttel a föld alatt lévő mélygarázsba is, meg akinek a háza alatt van a garázsa, abba is. És a személyautók üzemanyag tartálya ráadásul nyitott rendszerű. Ha egy 5L-es zárt műanyag kannában ugyan ezen helyeken tárolják, az szerintük veszélyes?

Ha a hatóság ennyire büntetni akar, és milliókkal fenyeget, akkor talán a boltokban kellene kezdeni, meg a benzinkutakon! Lepakoltatni a műanyag kannákat (ja, hogy abból ÁFA bevétel van? )
Én nem tárolhatok otthon csak 20L-t. De az emberek pénzéből szabadott MOL részvényeket venni.

Vissza az elejére
Mike
2014 december 23 kedd - 11:20:10

Regisztrált tag #2450

A tűzrendészeti rendeletek nem hasraütés szerűen lettek megalkotva. Az üzemanyagok mint tűz és robbanásveszélyes folyadékok fizikai-kémiai tulajdonságaik és a korábbi tűzesetek tapasztalati tényeinek együttes figyelembevételével vannak szabályozva úgy mint tárolás és felhasználás tekintetében.
A fém tárolóedény a sztatikus feltöltődés (hiánya) miatt van előírva. Nem tudom, hogy a műanyag üzemanyag kannák hogyan képesek kiküszöbölni a sztatikus töltődést. Az üzemanyag tankok nyílván olyan anyagból vannak, amik nem töltödnek föl, vagy úgy sem veszélyesek a zártságuk miatt. A sztatikusan feltöltött műanyag kannákban sem gyullad meg az üzemanyag, hanem kiöntés közben. Maga a folyadék is töltött állapotban van ilyenkor.
Egy kannát bőven lehet hanyagul kezelni, lezárni, stb... Szivároghat, felborulhat, leeshet, ráeshet valami. Az alagsori terekben meg felgyülemlik a gőze, az meg levegővel elkeveredve robbanóképes elegyet hoz létre. Dobhatnak rá égő csikket, megtalálhatja a gyerek, aki meg akar győződni róla hogy tényleg olyan jól ég-e. Végtelen számú esemény lehet amit senki nem gondolt volna előre. Az üzemanyag tankot nem fenyegeti ilyen veszély.
A mennyiségi korlátozás meg abból a tűzterhelésből következik, amikor egy ilyen folyadék mégis kigyullad. Elég egy háztűz, vagy az előbbi gondolatmenet, és a tárolt kigyulladt üzemanyag hatalmas nagy égéshője ellehetetlenítheti a hatékony tűzoltást, a tűz átterjed a szomszédos épületekre is, tehát közveszélyes.
Alapvetően mindenki arra számít, gondol, amikor semmi nem történik. Csak sajnos mindig van valahol nem várt esemény, balszerencsés történések sorozata. A bajt senki nem szándékosan hoza magára és a családjára. Erre van az a mondás, hogy "álmomban nem gondoltam volna". Mégis megtörtént.

Vissza az elejére
Krogergo
2014 december 23 kedd - 11:42:14
Krogergo

Regisztrált tag #331

Értem én, hogy veszélyes, de sok minden más is az, még sincs tiltva. Felelőtlen barmok meg mindig is voltak, meg lesznek is.
Senkit nem visz be a rendőr, ha ökölbe szorított kézzel közlekedik az utcán, csak ha valakit pofán ver vele. Ha büntetni akarnak, büntessék azt, aki balesetet okozott, meg aki közrejátszott benne (áruház aki eladta a műanyag kannát, benzinkút aki engedett ebbe tankolni).
Ami a műanyag flakonról eszembe jutott még. Az összes higító, nitro (sokkal veszélyesebb mint a benzin), lakkbenzin, stb. is műanyag flakonban van. Sokkal gagyibban, mint egy 5L-es műanyag üzemanyag kanna.
Meg az jutott még eszembe, mennyire életszerű a 20L-es fém üzemanyag kannából (akár rácsatolva a fém kiöntőt) megtankolni a 0.5L-es tankkal rendelkező láncfűrészt. Gondolatban már látom a sok erdészt, favágót, amint láncfűrészeiket sorban állva tankolják a benzin kúton. És ott keverik bele a 2T olajat.
Meg merem kockáztatni azt a kijelentést is, hogy akinek van egy fűnyírója, láncfűrésze, kismotorja, vagy aggregátorja, a szabályozás értelmében szabálysértést vagy bűncselekményt követ el. Kb. majdnem minden családi házban élő állampolgár.

Vissza az elejére
Mike
2014 december 23 kedd - 13:01:36

Regisztrált tag #2450

Kevered a szándékos veszélyokozást az adott helyzetekben benne rejlő kockázatokkal. Nem szándékosságról, még csak nem is feleőtlenségről van szó. Egy adott mennyiségű tűzveszélyes anyag önmagában értékelhető kockázati tényező. Higítókat nem véletlenül adnak max 1 literes kiszerelésben. Abból sem tárolhatsz otthon bármennyit, erre is vannak szabályok, csak erre nem gondol senki. Persze ha ebből baj keletkezik (pl olyan hevességű tűz alakul ki, ami miatt az oltás lehetetlenné válik, és az összes szomszéd ház is porrá ég), jön a felelősségre vonás, meg a "nem is gondoltam volna, jaj nem volt szándékos" mentegetődzés.
Akármilyen géped van otthon, nem tárolhatsz 20 liternél több üzemanyagot. Egy átlagos civilnek nem is kell több. (Lásd láncfűrész 0.5 literes tankja). Egy vállalkozásnak viszont már tűzultósági engedélyekhez kötött feltételeknek kell megfelelnie. Minél több és veszélyesebb anyaggal dolgoznak, vagy tárolják azokat, annál magasabb tűzveszélyességi osztályba sorolják, és annál szigorúbb előírásoknak kell megfelelni. Az egész világon pontosan ez a szabályozási algoritmus, nem vagyunk kivételek.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF