A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Vélemények az autóról, nem csak Loganosoktól III.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Plömplöm
2018 július 25 szerda - 19:51:10
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 146
nemrég 10 éves lett az autó, simán leműszakizott és nem a sarki józsi vitte el a haverjaihoz , van benne már több mint 202ezer km és hibátlan továbbra is. vennék megint egy ugyanilyet, ha lenne, de nincs. csak ennyit akartam mondani, kérem kapcsolja ki.

---
1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
Basic
2018 július 27 péntek - 09:47:53
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2710
Plömplöm írta ...

...vennék megint egy ugyanilyet, ha lenne, de nincs....

Életem első Ladája lenne, ha behoznák hozzánk a Largust.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Plömplöm
2018 július 27 péntek - 11:49:47
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 146
Basic írta ...

Plömplöm írta ...

bizony, listaáron ~600ezer rubel a cross, az mondjuk legyen 2milla7százezer huf, 20% profittal el lehetne adni és vennék is. de ez a nyamvadt lada.hu még arra is képtelen, hogy egy https oldalt csináljon magának, egy vesta sw cross meg indulóáron 4ésnegyed millió. hát csoda, hogy senki sem veszi?

---
1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
efg021
2018 július 27 péntek - 16:27:58

Regisztrált tag #2981
Regisztrált: 2018 április 04 szerda - 09:56:19

Üzenetek: 30
Plömplöm írta ...

Basic írta ...

Plömplöm írta ...

bizony, listaáron ~600ezer rubel a cross, az mondjuk legyen 2milla7százezer huf, 20% profittal el lehetne adni és vennék is. de ez a nyamvadt lada.hu még arra is képtelen, hogy egy https oldalt csináljon magának, egy vesta sw cross meg indulóáron 4ésnegyed millió. hát csoda, hogy senki sem veszi?

Rettentoen tul van arazva az SW Cross itthon, ha levinnek 500 ezerrel akkor lenne sikere, 4.7 millioert nem eri meg egyszeruen
Vissza az elejére
gylaci
2018 július 31 kedd - 06:19:00

Regisztrált tag #2997
Regisztrált: 2018 május 28 hétfő - 15:19:24

Üzenetek: 23
Aki esetleg kevesli a Loganba az 1.0-ás motort, csak érdekességként írom le a jövőre megjelenő új Suzuki Vitarában megszűnik az 1.6 benzines és a dízel választék, helyette 1.0-ás motor lesz(meg egy 1.4-es). Egy Vitarában?? Ez olyan mintha a Dasterbe beletennék a háromhengeres ezres motort. Vicc. Mindez a legújabb Euro 6DTemp környezetvédelmi norma betartása miatt. Nekem úgy tűnik hogy a politikusok kezdik felülírni a fizikát. Vagy csak nekem furcsa ez az egész?
Vissza az elejére
efg021
2018 július 31 kedd - 11:50:47

Regisztrált tag #2981
Regisztrált: 2018 április 04 szerda - 09:56:19

Üzenetek: 30
gylaci írta ...

Aki esetleg kevesli a Loganba az 1.0-ás motort, csak érdekességként írom le a jövőre megjelenő új Suzuki Vitarában megszűnik az 1.6 benzines és a dízel választék, helyette 1.0-ás motor lesz(meg egy 1.4-es). Egy Vitarában?? Ez olyan mintha a Dasterbe beletennék a háromhengeres ezres motort. Vicc. Mindez a legújabb Euro 6DTemp környezetvédelmi norma betartása miatt. Nekem úgy tűnik hogy a politikusok kezdik felülírni a fizikát. Vagy csak nekem furcsa ez az egész?

Az 1.4 Turbo a suzukikba nagyonjo, 1.0val nincs tapasztalatom
Vissza az elejére
lajo
2018 július 31 kedd - 12:36:50

Regisztrált tag #2958
Regisztrált: 2018 február 19 hétfő - 13:21:55

Üzenetek: 56
A Vitarában az 1 literes motor 3 hengeres lesz turbóval, (asszem) 110 LE-vel. Nem szívó.

[ Módosítva 2018 július 31 kedd - 12:37:10 ]

MediaNav Evolution 9.1.3, külsőhőmérséklet- kijelzés, Eco2-képernyő, tolatókamera, Wake, Renault színséma | korrigált fogyasztás- és üzemanyagszint-kijelzés, hűtővízhőmérséklet- kijelzés a műszeregységben | külső/belső csomagtartóperemvédő LZP | 4 x Osram Night Breaker Unlimited | 4 x Osram Diadem Chrome | fekete LED-es oldalsó indexek | LED-es 3. féklámpa | 2 x 3 lámpás belső világítás + 6 x Osram 2850WW | rendszámtáblatartó LZP Neutral + 2 x Osram Cool Blue Intense | 2. csomagtérvilágítás + 2 x Osram 2850WW | 4 x Sinuslive SL-135c | első ablaktörlő: porlasztó fúvókák, Bosch Aerotwin 60/50 cm lapátok, 2 x 55 cm törlőkar, bajuszkapcsoló 4 törlési intervallummal | hátsó ablaktörlő: Bosch Aerotwin 39 cm lapát, VW törlőkar, Xantia fúvóka, automatikus törlés kikapcsolva | Mercedes B-osztály 20 cm-es antenna | köpenyes ajtózárnyelvek | Scénic rugós kapaszkodók | gumikéder a szélvédő és a tető között | toronycsapágyvédő sapkák | állandó műszeregység- és kesztyűtartó-világítás | motortérszigetelés | visszapillantó tükör magasabban rögzítve | Lodgy szemüvegtartó
Vissza az elejére
Basic
2018 július 31 kedd - 17:54:11
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Most kéne még gyorsan egy 4-hengeres szívomotoros Kiát vagy Toyotát venni, mert lassan már csak ezek a 3-hengeres turbók vannak mindenhol.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Szita
2018 július 31 kedd - 21:38:02
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 244
gylaci írta ...

Most tényleg suzuki motort akarunk renault motorral összehasonlítani? Benzinmotoroknál a renault mérföldekkel van lemaradva. Ráadásul szerintem is turbós, mint a skoda
Vissza az elejére
Sanyi
2018 augusztus 02 csütörtök - 07:13:13
Sanyi

Regisztrált tag #108
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 19:46:48

Üzenetek: 1132
Akkor a német nagyótók 4.0 mocijai hogyan fogják hozni a normát? Papíron mint eddig?

A patkánynak a denevér az angyal!
Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 05 vasárnap - 21:48:22
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6413
Sanyi írta ...

Akkor a német nagyótók 4.0 mocijai hogyan fogják hozni a normát? Papíron mint eddig?

Azokba az eddigi szokásokhoz híven beraknak egy gyíkfing lóerejű villanymotort is, amivel önerőből megmozdulni sem képes, de ennek köszönhetően már hibridnek lehet nevezni. A hibrid meg ugye divatos szó, és marhára környezetkímélő. Szóval amíg te a 7L es fogyasztásoddal tönkreteszed az őserdőket, és csökkented az ózonréteg vastagságát, addig ő a 18L-es fogyasztású hengerlekapcsolós csodamotorjával megkapja a legmagasabb környezetvédelmi besorolást, adókedvezményeket, stb. Hogy legyen miből lézerblokkolót venni a 250km/h-s limitert kikapcsoltatott járgányából. Láthatod, van igazság a földön, mindenki egyenlő, ez pedig a lehetőségek hazája, te is megteheted, csak erősen hinni kell benne Én már ott tartok, hogy becsuktam a szemem, és erősen koncentrálok, múúköggy

[ Módosítva 2018 augusztus 05 vasárnap - 21:48:45 ]

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Basic
2018 augusztus 08 szerda - 09:22:30
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Krogergo írta ...

...már hibridnek lehet nevezni....

Ilyenre gondolsz?

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 08 szerda - 12:53:41
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nem, vannak olyanok, amik konkrétan 1m-t sem tudnak megtenni önmagukban a villamos hajtásukkal, csak a pár 100Le-s belsőégésű motor erejéhez járulnak még hozzá pár 10L-evel. De ez már hibridnek számít.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
RayD
2018 augusztus 08 szerda - 13:31:52
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 457
Krogergo írta ...

Nem, vannak olyanok, amik konkrétan 1m-t sem tudnak megtenni önmagukban a villamos hajtásukkal, csak a pár 100Le-s belsőégésű motor erejéhez járulnak még hozzá pár 10L-evel. De ez már hibridnek számít.

De úgy tudom zöld rendszámot csak az kap, amelyik legalább 30km-t tud megtenni elektromosan. Természetesen NEDC ciklus szerint, tehát a valóságban sokkal kevesebb, főleg ahogyan az ilyen autókat szokták használni.

Vissza az elejére
macilka
2018 augusztus 08 szerda - 17:19:19
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2852
RayD írta ...

Krogergo írta ...

De úgy tudom zöld rendszámot csak az kap, amelyik legalább 30km-t tud megtenni elektromosan. Természetesen NEDC ciklus szerint, tehát a valóságban sokkal kevesebb, főleg ahogyan az ilyen autókat szokták használni.

Ma kettő darab első szériás Priust láttam zöld rendszámmal...Mint köztudott,ez a típus 1 mm-t sem tud megtenni tisztán elektromos hajtással!.De hát van az a pénz...

[ Módosítva 2018 augusztus 08 szerda - 17:23:59 ]
Vissza az elejére
Krogergo
2018 augusztus 09 csütörtök - 11:52:00
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ahogy Macilka is írta, van az a pénz, Magyarország pedig a lehetőségek hazája. Már akinek.
Míg másoknak ezt törvénytelenül lehet, addig én meg pl. a saját munkagépemet nem tudom arra átminősíttetni 1.5 éve ami valójában, hiába igazolta a német gyártó is, hogy mi valójában, mert X.Y. annak idején törvényt sértve elb@szta a vizsga bázison vagy az okmány irodában. És most nincs az az atyaúristen, aki ezt kijavítaná.

Vissza az elejére
Szita
2018 augusztus 09 csütörtök - 13:22:48
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 244
Krogergo írta ...

Ahogy Macilka is írta, van az a pénz, Magyarország pedig a lehetőségek hazája. Már akinek.
Míg másoknak ezt törvénytelenül lehet, addig én meg pl. a saját munkagépemet nem tudom arra átminősíttetni 1.5 éve ami valójában, hiába igazolta a német gyártó is, hogy mi valójában, mert X.Y. annak idején törvényt sértve elb@szta a vizsga bázison vagy az okmány irodában. És most nincs az az atyaúristen, aki ezt kijavítaná.

Apám utánfutója volt már csomagszállító, pótkocsi, lakókocsi, utánfutó. Még trélert várok. 175Kg önsúlyú utánfutó valójában. okmányirodában mindíg fel vannak háborodva. (apám meg soha nem olvassa el mit írtak) A lakókocsi Kötelezőnél jött. Nem értették mi a különbség.
Vissza az elejére
Hermes01
2018 szeptember 22 szombat - 16:49:04

Regisztrált tag #23
Regisztrált: 2005 szeptember 07 szerda - 08:28:30

Üzenetek: 278
Basic írta ...

Plömplöm írta ...

Én most váltok Mcv-ről Dokkerra.Bele is betegedtem, annyira sajnálom az Mcv-t. Elgondolkodtam egy Largus ill. Sw Cross Ladán is, de gyenge minőségűek a gumialkatrészei, pár ezer km után kezdenek szétrepedezni, porladni.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF