A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 13, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 1071
Legújabb tag: lenta65
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a karosszériáról! II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Krogergo
2017 november 30 csütörtök - 18:53:32
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 6229
Annak idején ugyan ilyen, kék 124-es 2.5D-m volt. Kár volt nekik a videóban ,,javítani" , flexel fel kellene darabolni az összes 124-est, aztán beolvasztani

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
martin555
2017 december 11 hétfő - 11:58:08
martin555

Regisztrált tag #1704
Regisztrált: 2011 augusztus 03 szerda - 00:26:34

Lakóhely: Baranya
Üzenetek: 130
2012 -es, garázsban tartott MCV pöppet sztem befolyhatott a víz a hátsó szekrényajtónál, cöppet rozsdállik. Nyitrai lefotózta mert 2018 jan-ig még rozsda ellen garis, meglátjuk mit mondanak. másnak hasonló ? csak ha eső esik vagy mosom akkor éri víz, fűtött garázsban áll

Vissza az elejére
Basic
2017 december 11 hétfő - 16:51:29
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 2607
Ez siralmasan néz ki.
Két opciód van:

a) Valami mondvacsinált okkal elhajtanak az átrozsdási garanciával;
b) Megcsinálják, de csak ráfényeznek, szóval 1-2 év múlva úgyis újra ki fog virágozni.

Előbb-utóbb (attól függ, hogy a vagy b) le kell venned a lökhárítót, ki kell rendesen drótkefézned meg rozsdaátalakítóznod a beteg területeket, és normálisan le kell festened. Úgyis takarásban van, nem kell, hogy a festékréteg szép legyen.
Ez amúgy még megállítható, de a márkaszerviz szerintem nem fog napokig pepecselni vele, csak ímmel-ámmal lecsiszolják, és ráfényeznek.

PS: Azt hittem, hogy a rozsda az újaknál már nem téma...

PS2: Jaaa, most nézem, hogy ez az a lemezél, amin a tömítés van... Lehet, hogy nem zsibbasztanám magam a márkeszervizes körökkel, hanem azonnal nekifutnék a drótkefe-rozsdaátálakító- alapozó akciónak. Takart rész, és pillanatok alatt kijavítható.

[ Módosítva 2017 december 11 hétfő - 16:54:50 ]

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
martin555
2017 december 11 hétfő - 18:07:56
martin555

Regisztrált tag #1704

a középtájt a sok összefutó lemez közti rendes kivirágzás jobban zavar.

gondoltam már hogy ki is üregeltetem, 10e ft kaptam ajánlatot, a résekbe, gondolom az a nitrós cuccra gondolt a szaki (Varga Tibor, Pécs). csak száraz időben kéne megcsináltatni ugyhogy így jártam most.

levettem a többi ajtóperemnél is de csak a hátsónál folyt be a víz.

ezen kívül a bal első ajtó zsanérok közt ahol a flexi cső jön ki az is körbe rozsdás volt, az megjavíttattam nyáron karosszériással. oda meg gondolom a szélvédő összefolyó csuroghatott be?

Vissza az elejére
martin555
2017 december 14 csütörtök - 13:52:06
martin555

Regisztrált tag #1704

szélvédővel kapcsolatban: (vagy a CSM cikkek közé kéne tenni?)

2,6 dollárért vettem ilyen folyadékot

Klikk!

alaposan lepucolt, szárazra dörgölt szélvédőre velvittem, majd papírral bedörgöltem, 2 hónapja működik.

a víz, vagy pára-cseppek "golyó" formában gyűlnek a szélvédőre, 60-70 km/h felett a menetszél leviszi és teljesen jól ki lehet látni.

nem az a lényeg benne, hogy "láthatatlan ablaktörlő", hanem hogy mindig jobban kiláthatsz a szélvédőn, ha az előtted haladó teherautó által felvert vízpárába mész bele, akkor is segít.

szabadban érdemes felkenni, mert elég erős denaturáltszesz szaga van, az lehet az oldószere. ha jól fel van téve, utána a fagyálló ablakmosó sem hozza le egykönnyen.

[ Módosítva 2017 december 14 csütörtök - 13:53:05 ]

Vissza az elejére
Hoplita3001
2017 december 15 péntek - 08:02:05

Regisztrált tag #2883
Regisztrált: 2017 augusztus 01 kedd - 10:06:48

Lakóhely: Kecskemét
Üzenetek: 9
martin555 írta ...

szélvédővel kapcsolatban: (vagy a CSM cikkek közé kéne tenni?)

2,6 dollárért vettem ilyen folyadékot

Klikk!

alaposan lepucolt, szárazra dörgölt szélvédőre velvittem, majd papírral bedörgöltem, 2 hónapja működik.

a víz, vagy pára-cseppek "golyó" formában gyűlnek a szélvédőre, 60-70 km/h felett a menetszél leviszi és teljesen jól ki lehet látni.

nem az a lényeg benne, hogy "láthatatlan ablaktörlő", hanem hogy mindig jobban kiláthatsz a szélvédőn, ha az előtted haladó teherautó által felvert vízpárába mész bele, akkor is segít.

szabadban érdemes felkenni, mert elég erős denaturáltszesz szaga van, az lehet az oldószere. ha jól fel van téve, utána a fagyálló ablakmosó sem hozza le egykönnyen.

Ilyen hatású waxot vagy egyéb más "kence-ficét" nem találtál maga a karosszériára ?
Vissza az elejére
András
2017 december 15 péntek - 20:03:50
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Lakóhely: Orosháza,Könd u 20 5900
Üzenetek: 291
Halihó......én már több mint 10 éve a PLATINIUM LACK PROTECTOR-t használom. Annakidején nagyon reklámozták a tv-ben és ez valóban tudja azt amit igértek a reklámban. (egyedül azt nem próbáltam, hogy valamilyen égő folyadékkal a motorháztető leöntve és tojást sütnek rajta)
Minden áprilisban és októberben átpolirozom és valóban komoly védelmet ad. A kilenc éves MCV-mről nem akarták elhinni hogy már annyi idős és nincs ujra festve.
A WS-teleshop-tól vettem interneten.(azt hiszem, hogy most Médiashop-nak is hivják)
Ezt valóban tudom ajánlani, a lemattult festéket is nagyon fel tudja ujitani, ha meg ujkorátol használod akkor szinte uj marad.
Vissza az elejére
redsandero
2018 január 08 hétfő - 16:20:34

Regisztrált tag #2938
Regisztrált: 2018 január 08 hétfő - 13:07:25

Lakóhely: Dunaújváros
Üzenetek: 2
Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Gondoltam hát ha találok valami Dacia Sandero I. szaki hozzáértőt! Van egy szép 2008- as piros Dacia Sandero I. autóm és nedves az anyósülés alatti szőnyeg. Lenne valakinek elképzelése ez honnan tud nedvesedni? A hűtő víz nem fogy tehát nem fűtőradiátor. Befolyás nyomait sem láttam felülről, de persze nincs kizárva... Az alja szép egynemű fekete a dugók meg vannak... Tehát kb. egyenlőre érthetetlen számomra. Vélemény? Hát ha tud valaki tanácsot adni és találkozott már ilyen jelenséggel... Köszönöm!!
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 08 hétfő - 19:56:24
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hát ha kívülről, alulról nem látszik sérülés, dugó hiány akkor pl. ajtó kédergumi hiba/sérülés. Vagy feltelt kosszal a szélvédő előtti/alatti üreg (amiben az ablaktörlő mechanika is van) és nem tud belőle az elvezetőkön kifolyni a víz, a szellőző rendszernél meg befolyik az utastérbe.
De voplt már olyan is, hogy az ajtó volt feltelve vízzel, mert eldugultak az alján az elvezetők, és a ragasztott kárpit sem tömített rendesen, így alul ráfolyatta a kédergumira a vizet, arról meg lefolyt az utastérbe.
Szedd fel a szőnyeget, és hajszárítóval mielőbb szárítsd ki mindent, mert tavaszra így rohadt büdös fog lenni. Kívülről alapos mosás, vagy jó pár vödör víz, és ha szerencséd van, utána frissen látni fogod, hol ázik be.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet, minden esetben kérek telefonszámot is, nekem így gyorsabb mint naponta 20-30 db üzenetre visszaírni, mindenkit hívni fogok amint időm engedi) vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
redsandero
2018 január 08 hétfő - 20:02:35

Regisztrált tag #2938
Regisztrált: 2018 január 08 hétfő - 13:07:25

Lakóhely: Dunaújváros
Üzenetek: 2
Köszönöm szépen!
Vissza az elejére
Zolkabacsi
2018 január 10 szerda - 22:02:00
Zolkabacsi

Regisztrált tag #1851
Regisztrált: 2012 július 20 péntek - 01:00:36

Üzenetek: 398
Astra-G koptatók felapplikálása. Autó nézet-kép holnap.
Meglepően passzol.

Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 10 szerda - 22:31:36
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ha szépen teszed fel, kinézetre biztosan jó lesz, DE:
-ahogyan az Astrások is, te is ott fogod majd hagyni egyszer egy járda felett a parkolóban, mert fennakad.
-azt nézted a felrakásával mit takarsz el? Azt a kialakított csatornát, amin a féktárcsa a levegőt kapja a hűtéshez. Jó, az Alföldön nincsenek hegyek az igaz.

Az Ourdoor Lodgy-mon ami pont jobban tele van műanyag elemekkel, mint a többi változat, ez nincs rajt. Az összes többin igen (ott gyárilag ki is van vágva a nyílás a fék hűtéséhez). Először én is gondolkodtam, hogy teszek rá, mert van bontottam belőle raktáron, aztán lebeszéltem magam róla. Ami nincs, az nem veszik el, nem akad fenn

Vissza az elejére
Weboldal
martin555
2018 január 20 szombat - 19:23:45
martin555

Regisztrált tag #1704

régóta megvan a megoldás karosszéria gondokra

Vissza az elejére
Zolkabacsi
2018 január 24 szerda - 11:32:12
Zolkabacsi

Regisztrált tag #1851
Regisztrált: 2012 július 20 péntek - 01:00:36

Üzenetek: 398
Kerámia fékem van az 700C alatt nem jó! xD
Vissza az elejére
Krogergo
2018 január 24 szerda - 15:36:15
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ismerős így csúszott be majdnem Mondeóval a kamion alá az M1-en.
Mindig megy mint állat, általában 200 felett. 10-15ezer km egy féktárcsa és fékbetét szett nála. Már végigpróbált gyárit és minden nagyobb márkát, azt a hülye vezetési stílust egyik se bírja. Aztán vett az interneten kerámia féktárcsa szettet, hozzá betéteket. Kisebb lassításokra tökéletes, ott nem érezni különbséget. Amikor azonban satufékezni kell (mert megy 200-al és bejön a kamion elé 90-el) akkor bizony nem fogott hidegen rendesen.

Vissza az elejére
Weboldal
dezso
2018 február 17 szombat - 08:23:43

Regisztrált tag #2639
Regisztrált: 2016 január 13 szerda - 11:14:02

Lakóhely: Celldömölk
Üzenetek: 34
martin555 írta ...

2012 -es, garázsban tartott MCV pöppet sztem befolyhatott a víz a hátsó szekrényajtónál, cöppet rozsdállik. Nyitrai lefotózta mert 2018 jan-ig még rozsda ellen garis, meglátjuk mit mondanak. másnak hasonló ? csak ha eső esik vagy mosom akkor éri víz, fűtött garázsban áll

Hello,
mi lett ezzel a rozsda dologgal lehet tudni? Szerviz vagy homemade?
Köszi.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF