A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Hol vegyek Daciát, avagy finanszírozás és ajánlatok Loganra
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Imre
2009 október 04 vasárnap - 15:48:43
1,4 MPI ambiace Arctic

Regisztrált tag #673
Regisztrált: 2007 február 19 hétfő - 19:39:12

Üzenetek: 220
Ja.
És belefizetett 700000 Ft +30x 42000=1260000FT
Ösz: 1960000Ft amit már beletett.

Ambiance arctic 1,4 MPI
Vissza az elejére
Basic
2009 október 04 vasárnap - 17:35:01
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Imre írta ...

És belefizetett 700000 Ft +30x 42000=1260000FT
Ösz: 1960000Ft amit már beletett.

Az én komplett Loganom nem került (messze) ennyibe
Amúgy szerintem többet tett bele, mert amikor 300,- volt a HUF/EUR árfolyam, akkor tuti nem 42 ezer volt a törlesztője.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Basic
2009 október 05 hétfő - 07:52:58
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Simor: Az MNB fellép a devizahitelezés ellen

...Autóhitel maximum öt évre, nagy önrész...

Tipikus, mindig ez van. Pár idióta miatt mindent szétszabályoznak. Nem képesek aránylag normálisan közlekedni, teleraknak mindent fix radarokkar meg agyonbüntetnek, hülye a pénzhez, teljesen leszabályozzák a hitelezést, elcsalja az összes létező adót, ráhajtanak a geci ellenőrzésekre, stb-stb. Nem értem, hogy miért nem lehet ésszel csinálni a dolgokat. Folyamatosan az a vége, hogy mindenki szív a hülyék miatt.
Én spec. már nagykorú vagyok, szeretném eldönteni tudni, hogy pl. milyen hitelt veszek fel.

Ez tipikus példa. Felvették alacsony jövedelemmel 10 évre 0 önrésszel a hitelt valami pár év után értéktelen tömegautóra, aztán elcsodálkoztak, hogy van árfolyamkockázat. Most majd Simor bácsi megmondja, hogyan kell hitelre vásárolni, mert a Magyar paraszt hülye volt hozzá még 2008-ban is.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 05 hétfő - 12:07:21

Regisztrált tag #1260
Regisztrált: 2009 június 16 kedd - 19:35:37

Üzenetek: 527
Maximálisan egyetértek, de ebben az országban, sajnos minden így működik....
Vissza az elejére
Indy
2009 október 05 hétfő - 13:05:00
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Basic írta ...

Tipikus, mindig ez van. Pár idióta miatt mindent szétszabályoznak.

Az a baj, hogy az a pár az valójában sok. Nézz meg egy, a hazainál fejlettebb demokráciát, ahol az emberek maguktól is tudják mit szabad tenni és mit nem. Na ott feleannyi szabályozás sincs...!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 05 hétfő - 13:10:53

Regisztrált tag #1260

És ez a hazai "mindent szabályozzunk" módszer megtanítja az embereknek, hogy mit szabad és mit nem?
Szerintem nem, legalábbis országos szinten nézve nem, sőt talán inkább az ellenkezőjét hatja, mint amit elsőre gondolnánk.
Vissza az elejére
Indy
2009 október 05 hétfő - 13:15:21

Regisztrált tag #2

Nehéz kérdés: kinek kell megtennie az első lépést? Az államnak, vagy az állam polgárának?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2009 október 05 hétfő - 13:43:47
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6482
Így legalább mindenki addig nyújtózkodik, amíg a takarója ér. Aki nem tud megvenni kp.-ra egy használt autót, ne akarjon már újat!
Meg így legalább eltűnik a sok ***, aki álomvilágot épített maga köré álom autóval. Mindezt hitelből, másokat lenézve. Nekem már gyerekkoromban megtanították, meg a világ gazdagabb országaiban is tudják az emberek, nem azt kell nézni, hogy a másiknak milyen szép háza-autója akármilye van (mert azt majdnem mindenki megteheti), hanem, hogy mennyi hitele.
És valóban. Elég, ha csak saját ismerettségi körömben utána nézek. Nekem mindössze egy 36000Ft-os házhitelem van még nem egész 14 évig. Más ennek a 2-3 szorosát fizeti, sokszor értelmetlen dolgokra.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Nyirati
2009 október 05 hétfő - 20:05:04
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1076
Addig nyújtózkodok ameddig a takarom ér nálunk igy müködik azért nem vettem új autót. Elég nagy önrésszel vettem de ha kifizetem akkor megint üres lesz a kassza. Ezt már eljátszottam lakás vásárláskor bővítéskor üres zseb. nagyon rossz!!! Mi lemondtunk a cigiröl szinte fedezi a hitelt,

Soha nem elég!
Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 05 hétfő - 20:47:07

Regisztrált tag #1260

Na ja, a cigarettázás havi költsége egy emberre is igen szép összeget tesz ki, ha meg a családban többen is szívják, akkor évente egy kisebb vagyont jelent...
Vissza az elejére
willmenn
2009 október 05 hétfő - 20:56:05

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Ezek szerint, aki nem keres havi legalább 200000ezret, az ne is vegyen autót, házat, stb, mert csak hitelből tudja? Azért ez is rossz hozzáállás! Igen bizonyos szinten szabályozni kell, de mind a két félnek. A kölcsönt felvevőnek, és az adónak is

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
kincsleső
2009 október 05 hétfő - 20:56:27
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
A Nyirati-családtól Lajosmizsén ellestem a szuper-paprikáskrumpli receptjét, most meg nagyon szeretném a cigiről való leszokásét is...
Vissza az elejére
kincsleső
2009 október 05 hétfő - 21:01:52

Regisztrált tag #109

willmenn írta ...

....Igen bizonyos szinten szabályozni kell, de mind a két félnek. A kölcsönt felvevőnek, és az adónak is

Pontosan így van, sőt kifejezetten ez a célja a Simor Úr elképzelésének is: ha figyeltétek a ma délutáni híreket, észlelhettétek, hogy a bankok is legalább annyira felhorkantak a hírre, mint Basic...
Vissza az elejére
Krogergo
2009 október 05 hétfő - 23:35:07
Krogergo

Regisztrált tag #331

Egy reklámban láttam pár hete ,, a hitel nem ajándék, az üzlet nekünk és önnek is" Szerintem találó kifejezés.
Nem azt mondom, hogy csak a gazdagok vásároljanak, de....
Ha valaki felvesz olyan hitelt aminek a havi törlesztője pl. 40000Ft, azt úgy tegye, hogy ennyi pénz egyáltalán nem fog neki havonta hiányozni. Ezzel szemben sokan úgy veszik fel, hogy ,,majd csak lesz valahogy, kibőjtöljük" De nézhetjük más szemszögből is ugyan ezt. Valaki bevállalja, hogy 6 évig törleszt havi 40000Ft-ot, és már sok éve dolgozik. Ha mindig félre tudja tenni a 40000Ft-ot gond nélkül törlesztőrészletre, akkor miért nem spórolt össze az elmúlt pár évben évi 480000Ft-ot?

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Deceballus
2009 október 06 kedd - 13:28:54
Vendég

Igen, de nekik jó üzlet, nekünk pedig ez egyáltalán nem biztos.
Vissza az elejére
willmenn
2009 október 06 kedd - 20:54:13

Regisztrált tag #75

Krogergo írta ...

......................... ..........Valaki bevállalja, hogy 6 évig törleszt havi 40000Ft-ot, és már sok éve dolgozik. Ha mindig félre tudja tenni a 40000Ft-ot gond nélkül törlesztőrészletre, akkor miért nem spórolt össze az elmúlt pár évben évi 480000Ft-ot?

Te Gergő ha meg lessz a család, majd te is rá jössz! Ne legyél elvont. Mire összegyűjti szerencsétlen, már nem is elég rá. Nem akarlak megbántani, de látszik hogy még nagyon ifjonc vagy!

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
kincsleső
2009 október 06 kedd - 22:44:15

Regisztrált tag #109

Ifjonc? Nem is tudom, én ezt inkább kissé konzervatív felfogásnak tartom, ami inkább az öregebbekre jellemző, nem? Nem tudom, de nem értek egyet Veled Gergő, én sem. Persze, a példák, amelyeket említettél a butaságról szólnak, de más is van. Te is fölvetted a hitelt a házadra, pedig akár spórolhattál is volna még egy darabig, amíg összejön rá a pénz - addig pedig bérelsz egy olcsó bérű lakást... Ja, hogy akkor nem tudsz keresni, nem tudsz vállalkozni, mert akkor műhelyt is kell bérelned? Szóval? Hitelt vettél föl, mert a hitel által szerzett lehetőség révén meg tudod keresni a törlesztésre is a pénzt...
Az sem helytálló, hogy ha valaki "ez után" meg tudja keresni a pénzt törlesztésre, akkor biztos, hogy eddig is megtehette volna, miért nem spórolta össze. Körülmények változnak, mondok egy példát: valakinek most járt le a lakáshitele, azt a pénzt most már fordíthatja autóhitelre...
(Ha úgy érzed, hogy gonoszkodom egy kicsit, az természetesen csak valami véletlen lehet...)

Na, egy kicsit komolyra is fordítva: az a használt autó-vásárlás sem egy sima ügy, te tudod a legjobban a buktatóit, de azt talán most nem érezted át igazán, hogy nagyságrendekkel többe kerül egy "átlag autósnak" egy használt autóba beleugrani, mint Neked pl.

Egyébként ez az ódzkodás a hiteltől egy eléggé általános, évszázados magyar vonás. Kíváncsi lennék, hogy pl. kinek tanítottak valami bővebbet Széchenyi István "Hitel" c. könyvéről (netán el is olvastatták vele legalább már a középiskolában). Nos?
Persze, tanultuk azt, hogy "Hitel", "Világ", "Stádium" - aztán Döbling... és kész. (Na jó,esetleg még az Akadémia, meg a lóversenyek...)
Pedig még most is érdemes olvasgatni, sőt!!! (A neten 1 perc alatt fellelhető... "Széchenyi+Hitel")
Vissza az elejére
Krogergo
2009 október 06 kedd - 23:28:12
Krogergo

Regisztrált tag #331

willmenn ha ifjonc lennék, akkor tojnék a világra, nem tervezgetnék, nem nősültem volna meg, nem várnánk gyereket stb.. Nem lenne semmim csak egy drága ,,menő" autóm apuci pénzéből, vagy hitelből. Én a nem egész 28 évemmel többet fel tudok mutatni, mint sokan amit egész életükben elértek. És önerőből.

Kincsleső nem érzem úgy, hogy gonoszkodsz. Szerintem csak nem értesz engem, és a gondolkodásmódom. De ne aggódj, az emberek nagy része ezzel így van.

Vissza az elejére
Basic
2009 október 07 szerda - 06:53:04
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

OFF
Basszus, Krogero fiatalabb a csajomnál
Kezdek öregedni...
ON

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Indy
2009 október 07 szerda - 08:41:07

Regisztrált tag #2

Basic írta ...

OFF
Basszus, Krogero fiatalabb a csajomnál
Kezdek öregedni...
ON

Lecseréled rá?

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
macilka
2009 október 07 szerda - 15:15:31
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Vissza az elejére
Basic
2009 október 07 szerda - 18:21:09
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Indy írta ...

[/quote1254897637]
Lecseréled rá?

Nem

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2009 október 07 szerda - 20:44:48
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hé, mi folyik itt!? Azért megnyugodtam

Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 24 szombat - 19:46:35

Regisztrált tag #1260

Sziasztok!

Szívesen venném a véleményeket arról, hogy nem hitelre vett autóra érdemes-e casco-t kötni, illetve, hogy milyet, 3.6 millás mcv-ről van szó, a teljes casco kb. 120 ezerbe kerülne 10%, 100 ezer önrésszel.
Cascot később is tudok kötni az autóra, vagy csak új korában lehet?
Illetve lehet rajta válltoztatni, ha ksőbb nehezen tudnám fizetni a cascot?

Ha hó végén veszem a kocsit, akkor a pár nap miatt, ami még hátra van a hónapból, az egész hónap díját elkéri a biztsoító?

Köszi.
Vissza az elejére
Basic
2009 október 25 vasárnap - 12:03:11
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Én egy ilyen drága autóra tuti kötnék Casco-t. Majdnem 4 millát ér, azt nem raknám csak úgy ki az utcára...
Ott kötöd meg a biztosításaidat, ahol akarod. A kereskedő neked gondolom, azt a kgfb/casco ajánlatot fogja az orrod alá dugni, ahonnan ő a legtöbb províziót kapja, de nem kötelező ezt választanod.
Nézzedf meg a netes konfigurátorokban, hogy ki mit tud ajánlani. Aszt hiszem, hogy pl. az Uniqának egész jó casco ajánlata van a Loganra. A kgfb-nél is egész nagykülönbségek vannak. Az első hónapodat időarányosan számlázzák majd, a szerződésbontás feltételei meg szerintem eltérnek (talán van, ahol csak évfordulóra lehet). Tudsz rá amúgy később is kötni Casco-t.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
candi11
2009 október 25 vasárnap - 13:47:54
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
willmenn írta ...

Krogergo írta ...

......................... ..........Valaki bevállalja, hogy 6 évig törleszt havi 40000Ft-ot, és már sok éve dolgozik. Ha mindig félre tudja tenni a 40000Ft-ot gond nélkül törlesztőrészletre, akkor miért nem spórolt össze az elmúlt pár évben évi 480000Ft-ot?

Te Gergő ha meg lessz a család, majd te is rá jössz! Ne legyél elvont. Mire összegyűjti szerencsétlen, már nem is elég rá. Nem akarlak megbántani, de látszik hogy még nagyon ifjonc vagy!

Willmen nem ifjonc csak másképpen gondolkodik, de ha sokan úgy gondolkodnának mint ő vagy én másképpen látnátok a világot.

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 25 vasárnap - 14:00:02

Regisztrált tag #1260

Köszi.
A kereskedésben állítólag biztosítási alkusz céggel vannak kapcsolatban, bár lehet hogy ezt csak mondják...

Ha a cascot pár héttel később kötöm, akkor már rosszabb feltételekkel kötnek velem szerződést, vagy ez nem így van?
Vissza az elejére
willmenn
2009 október 25 vasárnap - 14:14:13

Regisztrált tag #75

Te Peti! Egyszer talán felnőtök ti is! Addig nem akarok itt vitát szitani, de majd rájöttök. Tudod a közmondásba is úgy van "még kicsi voltam azt hittem apám mindent tud. Amikor nagyobb lettem, rájöttem apám nem sokat tud, de amikor felnőttem, rájöttem apámnak igaza volt!"

Vissza az elejére
Krogergo
2009 október 25 vasárnap - 18:28:28
Krogergo

Regisztrált tag #331

willmenn írta ...

Te Peti! Egyszer talán felnőtök ti is! Addig nem akarok itt vitát szitani, de majd rájöttök. Tudod a közmondásba is úgy van "még kicsi voltam azt hittem apám mindent tud. Amikor nagyobb lettem, rájöttem apám nem sokat tud, de amikor felnőttem, rájöttem apámnak igaza volt!"

Mivel többesszámot írtál,a másik gondolom én lennék.
Szerintem Peti és én is felnőttünk már. Legalább is a 178cm-el és a 100kg-ommal már elég nagynak érzem magam.
Tényleg nem akarok vitát stb. nem azért írom. De pl. egy átlag 50 éves ember mivel tud életében többet felmutatni mint én a nem egész 28 évemmel? Esetleg azzal, hogy többet élt mint én.

Vissza az elejére
Krogergo
2009 október 25 vasárnap - 18:48:02
Krogergo

Regisztrált tag #331

DOLMÁR, nekem elég rossz tapasztalatom van a Casco-ról. Azonban még is azt ajánlom, köss rá. Biztosítót nem írok, egyik kutya, másik eb.
Ha azonban kár ér, a semminél legalább többet kapsz. Ha javítható az autó, akkor csak az önrészedbe kerül, és márkaszervízben ,,kipofozzák" újszerűre. Két dolog ne következzen be, a totálkár, és a lopás. Ezekben az esetekben elég soká fizetnek, és az autó értékéhez képest röhelyes összeget. Igaz a semminél az is több, csak bántja az ember lelkét.
A szalonban és alkusz cégnél ne köss biztosítást. Nekem ilyen esetekben mindig káosz lett a vége. Vagy elírtak valamit, vagy félreszámoltak, vagy a biztosítónak nem, vagy rosszul továbbították az adatokat. Mindig az lett a vége, hogy mehettem be személyesen a biztosítóhoz. Ezért azt ajánlom, közvetlen a biztosítónál kösd! Maradi megoldás, ha személyesen és nem interneten, de az tuti biztos! Ott egyből kezedben a papír, van lehetőség korrigálni, és a helyszínen ki is tudod fizetni az ügyintézőnek, akire később is lehet hivatkozni probléma esetén.
A Casconak egy éves évfordulója van a kötéstől kezdődően, addig nem tudod felmondani, és fizetni kell.
Nem muszáj a kötelezővel együtt kötnöd. És a kettő akár két különböző biztosítónál is lehet. Viszont szinte mindenhol van együttkötési kedvezmény, így jobban jársz.
Először nézegelődj a neten árak ügyében. Majd mkielőtt az autód elhoznád a szalonból, az autó papírjaival kösd meg a biztosítást. Bonyolultabb, és az autószalonnak sem fog tetszeni, de szinte 100%, hogy olcsóbb mint ha rajtuk keresztül kötnéd. És gyorsabb, biztonságosabb is.
Ezek saját, családi és baráti tapasztalatok. Azért várd meg mások tapasztalatát is. Hátha akadnak olyanok is, akik szeretik a biztosítókat. Én az Allianzot nagyon utálom!!!

Vissza az elejére
Basic
2009 október 25 vasárnap - 18:58:59
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851

Ja, mondjuk a totálkár vagy lopás esetén is nagyságrendekkel jobb helyzet a teljes bukásnál, ha a 3.7 millából a biztosító térít mondjuk 2.5-öt.
Amikor vettük apám Škodáját, én simán megkötöttem a biztosításokat külön, szóval tényleg megoldható. Mivel az új Daciára nem nagyon hajlandóak kedvezményt adni (amit nem igazán értek, de mindegy), én nem csinálnék túl nagy ügyet abból, ha nem az eladónál kötném meg a biztosításokat.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 25 vasárnap - 21:52:08

Regisztrált tag #1260

Köszi, a segítséget!

Külön díjat is kéne fizetnem a casconál, mert nem múltam még el 30 éves és ugye ez nekik kockázat, nameg plusz bevétel.

Azon is kondolkozom már így az elején, hogy vajon meddig érné meg fizetni a casot, mert 3 év casco díja az új autó árárnak a 10%-ka, ami elég brutálul hangzik.

Nagyon nem szeretnék a cascora ilyen magas összeget áldozni, de a nyugodt alvást biztosan elősegíteni, ha lenne a kocsin casco, szóval valószínűleg lesz.

Azért szívesen venném a további véleményeket is.
Vissza az elejére
Krogergo
2009 október 25 vasárnap - 22:44:17
Krogergo

Regisztrált tag #331

Nem akarlak idegesíteni, de az embernek mindig az új autójával történik valami. Ez is személyes tapasztalat+ ismerettségi kör. De szerintem a klubbon is vannak jó páran, akinek a Logan volt élete első új autója, több használt után, és ez törött.. Itt nem csak a saját hibásat értem, hanem amikor más teszi tönkre a szeretett autónkat egy-egy horpadással, karcolással stb.
Nagyon sok autóm volt már, sok ezer km-t levezettem belföldön-külföldön. Mégis a Loganom törtem totálkárra saját hibásan.
Motor és autó balesetem volt előtte és utána is, de mivel nem saját hibás, az nem Casco, hanem kötelező téma.

Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 26 hétfő - 07:38:30

Regisztrált tag #1260

10% 100 ezer önrész az megfelelő választásnak mondható?

Bár így egy karcolást stb-t nem fognak megtéríteni, mondjuk az is igaz, hogy nagyon nem vagyok tisztába a sérülések márkaszervizben történő javítási költségéről, így azt sem tudom elképzelni, hogy mi az a sérülés aminél már a biztosító segítene a bajban....
Vissza az elejére
krisz_bp
2009 október 26 hétfő - 07:52:21
krisz_bp

Regisztrált tag #1246
Regisztrált: 2009 május 18 hétfő - 22:56:12

Üzenetek: 203
az a karcolás mélységétől és hosszúságától is függ... De ha a biztosító kekeckedik akkor vannak forumok ahova fordulhatsz, Viszont én a figyelmedbe ajánlanám a DAS-t. Nekem van és nagyon megéri. Egyszer volt gondom egy postás biztosítással, csak kiejtettem a három betüt és fizettek mint a katonatiszt.Napi egy KV ára de az egész családnak jogbiztonságot nyújt. (Nem vagyok ügynök csak van náluk biztink és eddig elégedett vagyok velük)

aláírás helye
Vissza az elejére
maszületett
2009 október 26 hétfő - 09:33:34

Regisztrált tag #14
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 12:32:13

Üzenetek: 1322
DOLMAR írta ...

10% 100 ezer önrész az megfelelő választásnak mondható?

Bár így egy karcolást stb-t nem fognak megtéríteni, mondjuk az is igaz, hogy nagyon nem vagyok tisztába a sérülések márkaszervizben történő javítási költségéről, így azt sem tudom elképzelni, hogy mi az a sérülés aminél már a biztosító segítene a bajban....

Jó párosítás, bár én az 50.000 Huf v. 10%-ot választottam, de nálam az új autó értéke 1,75 M-volt, nem közel 4 M.

Casco nélkül egy métert se, csak ha bármikor tudod nélkülözni az adott kocsit egy életre.
Ex feleségem nevén eddig 2 db kocsi volt, egyik két hétig, amásik két hónapig volt meg. A második egy használt Opel Zafira volt két milláért, és addig gondolkodott a megfelelő konstrukció kiválasztásán, amíg el nem lopták. Persze, van akinek soha semmit nem lopnak el, bár ebben a "fokozódó nemzetközi helyzetben" lassan mindent lopni fognak, ráadásul olyanok is, akik eddig gondolni sem mertek ilyesmire...
Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 26 hétfő - 11:21:34

Regisztrált tag #1260

10% 100 ezer önrész VS. 10% 50 ezer önrész, 20 ezer forinttal drágább az évi biztosítási költség (évi 125ezer).
Igazából olyan tapasztalat jönne jól, akinek volt cascoja és úgy történt kisebb koccanása stb.

10% 20 ezer önrésznél meg 141-146 ezer az éves biztosítási költség.

Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 26 hétfő - 11:34:17

Regisztrált tag #1260

Amúgy lehet vmi infót tudni arról, hogy mennyire lopják a daciakat?

ha egyátalán lopják...
Vissza az elejére
Indy
2009 október 26 hétfő - 11:37:10

Regisztrált tag #2

Pontos staisztikáink nincsenek, én 3 autóról tudok. Nem jelenthető ki hogy lopnák őket.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 26 hétfő - 11:51:19

Regisztrált tag #1260

Köszi az infot, mondjuk azért én biztosan üldözési mániában szenvedek majd és mindenkiben potenciális tolvajt látok majd, aki a mi mcv-ket akarja meglovasítani

Sajnos a környékünkön az is előfordul, hogy a buli kedvéért lopnak autókat és széthajtva találják meg őket a hegyekben...
Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 26 hétfő - 12:50:27

Regisztrált tag #1260

A szalonban azt mondták, hogy a casconak nem feltétele a beépített sebváltózár, vagy a riasztó megléte, ez igaz?
Mondjuk már amúgy se tellene rá

Közületek akinek van cascoja (lápás), annak van vmi egyéb lopásgátló szerkezet az autójában?
Vissza az elejére
krisz_bp
2009 október 26 hétfő - 17:15:09
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

Nem feltétele, viszont ha MABISZ minősítésest teszel bele akkor olcsóbb a cascód- biztire válogatja...
Ha jól emléxem pesti vagy, őket tudom ajánlani, énm is náluk fogom megcsináltatni: Klikk!

aláírás helye
Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 26 hétfő - 21:17:30

Regisztrált tag #1260

Krisz, te milyen kaszkót kötsz az mcv-re?

Sebességváltó zár is jól jönne, de már nem futja rá...
Vissza az elejére
krisz_bp
2009 október 26 hétfő - 22:04:31
krisz_bp

Regisztrált tag #1246

unica 10 100
figyi, ha egy jó riasztót ki tudnak iktatni akkor egy kulcs már nem nagyon játszik..... szvsz.

aláírás helye
Vissza az elejére
DOLMAR
2009 október 26 hétfő - 22:10:03

Regisztrált tag #1260

Én jobban megbizok a mechanikában, mint az elektronikában.
Vissza az elejére
Krogergo
2009 október 26 hétfő - 23:06:21
Krogergo

Regisztrált tag #331

A Daciánál nem sok értelmét látom a sebességváltó zárnak. Még úgy sem, ha motortér zárral is van kombinálva. Könnyedén 3.ba kapcsolható a váltó, és így erősen csúsztatott kuplunggal és nagy gázzal el is lehet indulni vele, nagy fordulaton pedig szép tempót.
A váltókar kiiktatását nem írom le, de megoldható a DCI-k és 1.6 16V-k bovdenes váltójával kb. 1 perc alatt, az MPI-k rudazatos megvezetésénél pedig kb. 3 perc alatt.
Én a megfelelő védelmet az elektronikában látom. És a jól zárható garázzsal.

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF