A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Vélemények az autóról, nem csak Loganosoktól I.
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Ez a téma zárolva
Szerző Üzenet
Huba
2007 január 09 kedd - 09:38:12
Vendég

Látom nem mindenkinek van otthon borotválkozótükre, vagy nem figyeltetek a suliban a fizikaórán. A nagyobb látószög érdekében a tükör domború. Az hogy ettõl kicsinyít azaz távolít csak "mellékhatás" egy autó tükrénél. De nekem meg pont az a bajom, hogy a tükör egyrészt nem elég domború, másrészt nagyon kicsi! Más autógyártók ezt sokkal jobban megoldották.
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 09 kedd - 10:49:53
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Csati, rájöttem, hogy ezt nem is olyan egyszerű megfogalmazni...
De, tudja-e valaki, hogyan is van pontosan a tükreinkkel? Mintha tényleg símán "domborúak" - azaz gömbfelületűek - lennének, és nem az "újabban" szokásosabb (és drágább) aszférikus felületűek...., ezért nem olyan jó tájékozódni bennük...
Vissza az elejére
hosszutibi
2007 január 09 kedd - 10:53:31
hosszutibi

Regisztrált tag #633
Regisztrált: 2006 december 29 péntek - 17:24:02

Üzenetek: 136
Bocs most értem vissza fogászatrol, és olvasom a regálásokat. Én nem tudom meszokni! Belülre raktam nagy panoráma tükröt. A külsö tükröket joformán nem is használom. Ha bele is nézek megszokásbol, és nem adok rá. Igaz a kressz is elöirja, nem szabad csak a tükrökre hagyatkozni! A váll felett vissza is kell nézni!
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 11:34:24
Vendég

Amúgy a külsõ és a belsõ tükör egyáltalán nem egy képet ad, míg a külsõ kicsinyít a belsõ nagyít
Vissza az elejére
Huba
2007 január 09 kedd - 11:39:59
Vendég

kincslesõ írta ...
Csati, rájöttem, hogy ezt nem is olyan egyszerű megfogalmazni...
De, tudja-e valaki, hogyan is van pontosan a tükreinkkel? Mintha tényleg símán "domborúak" - azaz gömbfelületűek - lennének, és nem az "újabban" szokásosabb (és drágább) aszférikus felületűek...., ezért nem olyan jó tájékozódni bennük...

Igen! Sajna ezek a tükrök nem aszferikusak, holott már legalább 20 éve szinte minden magára valamit is adó gyártó azzal adja a gépeit. Õk nem! Pedig hűdeirdatlanulnagyonsokba került volna egy normális tükörlap!
Vissza az elejére
Huba
2007 január 09 kedd - 11:42:15
Vendég

hosszutibi írta ...
Bocs most értem vissza fogászatrol, és olvasom a regálásokat. Én nem tudom meszokni! Belülre raktam nagy panoráma tükröt. A külsö tükröket joformán nem is használom. Ha bele is nézek megszokásbol, és nem adok rá. Igaz a kressz is elöirja, nem szabad csak a tükrökre hagyatkozni! A váll felett vissza is kell nézni!

Ott a pont! Ne tolassunk tükörbõl! Meg így is oktatják! Hátra kell fordulni! Sávváltásnál szintén oldalra kell tekinteni, hogy a holttérben van-e valaki. is
Vissza az elejére
Huba
2007 január 09 kedd - 12:13:37
Vendég

Bivay írta ...
Amúgy a külsõ és a belsõ tükör egyáltalán nem egy képet ad, míg a külsõ kicsinyít a belsõ nagyít

Bivay! Fizikából megbuktál! Sasold meg jobban azokat a tükröket! Azután vidd ki édesapád borotválkozótükrét, tedd a másik mellé úgy, hogy a homorú, vagyis a nagyító oldalát lásd. Ha ezt megtetted meglátod, hogy miért buktattalak meg!
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 12:15:37
Vendég

Egy a baj ezzel h faternak nincs borotválkozó tükre hehe
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 09 kedd - 12:26:26

Regisztrált tag #109

Bivay írta ...
Egy a baj ezzel h faternak nincs borotválkozó tükre hehe

Kedves Bivay! Ezzel még nem sikerült kivonnod magad a gondolkodás alól! Akkor gondold át újra, amit Huba írt, aztán így, "elméletileg" felfegyverkezve, menj az autóhoz egy kis vonalzóval, tedd rá a tükrökre és nézd meg, hogy homorúak-e, vagy domborúak.
(És tényleg nagyon jó lenne, ha kitennéd az írásjeleket, légyszi...)
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 12:35:19
Vendég

Na megnéztem õket. És még mindig az a véleményem, hogy a külsõ tükrök kicsinyítenek a belsõ pedig nagyít!!!
Vissza az elejére
macilka
2007 január 09 kedd - 12:36:21
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Bivay komolyan,nem ártana ha néha gondolkodnál mielõtt püfölni kezded a klaviaturát.
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 12:42:42
Vendég

Na most meg már megint mi a bajotok?? Mostanság vhogy mindig olyan lenézõen beszéltek hozzám. Ja és most nem értem ezt a hozzászólásodat. Ha egyszer nagyít az a tükör a másik meg kicsinyít akkor az úgy van!!
Vissza az elejére
légfék
2007 január 09 kedd - 12:43:06
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
Bivay!
A chateléshez szokott ujjaidat itt jegeld,és akkor a többiek se oltogatnak annyit./helyesírás,meg jelek,meg ilyesmi/

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 12:45:16
Vendég

Én most a Macilka hozzászólásán vagyok kiakadva, h min kéne elgondolkodni?
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 09 kedd - 12:46:33

Regisztrált tag #109

Bivay, homorú vagy domború a belsõ tükör, netán sík? Ha belenézel símán, lehet érzékcsalódás, ha megvizsgálod a görbületét, akkor nincs tovább kétely....
Vissza az elejére
macilka
2007 január 09 kedd - 12:48:13

Regisztrált tag #189

Akkor olvasd úra kincslesõ 12:26-os írását.
Vissza az elejére
Huba
2007 január 09 kedd - 12:49:02
Vendég

Bivay írta ...
Na most meg már megint mi a bajotok?? Mostanság vhogy mindig olyan lenézõen beszéltek hozzám. Ja és most nem értem ezt a hozzászólásodat. Ha egyszer nagyít az a tükör a másik meg kicsinyít akkor az úgy van!!

Fantasztikus vagy! Még mindig nem vágod? Na tessék szépen elõszedni azt a fizikakönyvet! Vagy legalább kincslesõre halgass és gondolkodjál mielõtt leírsz valamit. Tévedni természetes dolog, hidd el! Nem lenézés, nem ba**ogatás, de kb. olyat állítasz mint, hogy a fekete az fehér. Ju nó?
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 12:51:19
Vendég

Igen a belsõ homorú tükör éppen ezért nagyít, sztem. Mert amikor belenéztem (most) igaz nem ültem be de láttam h a hátsó fejtámlákat nagyítva látom.
Vissza az elejére
Huba
2007 január 09 kedd - 12:53:02
Vendég

Bivay! Ha az a tükör homorú lenne akkor max a középsõ fejtámlát láthatnád a vezetõülésbõl, igaz azt jó nagyban. Nem lenne túl praktikus.
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 12:53:22
Vendég

Amúgy meg semmi értelme nincs, h most nagyít vagy kicsinyít. Én belenézek a tükrökbe és még hátra is szoktam fordulni, h lássam a holt teret. Ennyi...
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 12:54:48
Vendég

Akkor domború na, elhiszem, jólvan mindenki dobálhat paradicsommal nyugodtan, már úgy is megszoktam.
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 09 kedd - 12:55:56

Regisztrált tag #109

Bivay írta ...
Igen a belsõ homorú tükör éppen ezért nagyít, sztem. Mert amikor belenéztem (most) igaz nem ültem be de láttam h a hátsó fejtámlákat nagyítva látom.

Bivay, ez az utolsó nekirugaszkodásom: te azért állítod, hogy homorú, mert úgy látod, hogy nagyít. Én meg azt javasoltam, hogy vizsgáld meg vonalzóval, vajon milyen.... (vagy mondd meg pontosan, mennyi a nagyítása....)
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 13:00:53
Vendég

Na megnéztem még1x, és kb 1.5x-esre nagyít a belsõ tükör (mármint a távolabbi tárgyakat). Mert ha én közvetlen belenézek nem nagyítja az arcomat de ami mögöttem van azt igen.
Vissza az elejére
Huba
2007 január 09 kedd - 13:02:07
Vendég

Bivay írta ...
Akkor domború na, elhiszem, jólvan mindenki dobálhat paradicsommal nyugodtan, már úgy is megszoktam.

Földim! Ne hisztizz, nem vagy Te lány! Agyaljál! Ezért is gyűltünk itt össze. OK?
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 13:03:14
Vendég

Ja és amúgy nem tudom h domború-e vagy homorú, mert nincs olyan vonalzóm amivel fainul meg tudnám nézni. De azt még senki sem mondta h akkor milyen tényleg a belsõ tükör(sima,homorú,domború )??
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 09 kedd - 13:07:17

Regisztrált tag #109

Bivay írta ...
Na megnéztem még1x, és kb 1.5x-esre nagyít a belsõ tükör (mármint a távolabbi tárgyakat). Mert ha én közvetlen belenézek nem nagyítja az arcomat de ami mögöttem van azt igen.

Utolsó utáni nekirugaszkodásom: légyszi szereld le azt a tükröt azonnal, nagyon gondosan csomagold be és juttasd el hozzám. Ha ezt produkálja, amit leírtál, adok érte 100ezer Ft-ot (én milliókat fogok keresni vele - te is megpróbálhatod). Ha nem tudja produkálni, Te mennyit ajánlasz föl? (Esetleg mégis elõvennéd a vonalzót...? - szerezzél valahonnan...)
[ Módosítva 2007 jan 09 k, 13:10 ]
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 13:10:22
Vendég

Látom csak gúnyolódtok velem, de tényleg ilyen!!! Ha domború ha homorú netalántán sima akkor is nagyít!! Nemsokat de nagyít akkor is!!!
Vissza az elejére
Krogergo
2007 január 09 kedd - 13:25:26
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Te Huba, egyik beírásoddal nagyon nem értek egyet, miszerint ne tolassunk tükörbõl. Sajnos az autósok nagy rész ilyen. Ezeknek jogsit sem adnék, már rutin viszgán kötelzõvé tenném! Azt áruld el, tükör nélkül, hogy a fenébe tolatsz be szűk helyre? Mert ugyebár tükörbõl gyönyörűen látszik az autó mindkét oldala, azt meg érezni kell, milyen hosszú. Azok akik nem így tesznek, õk szokták a parkolóban a másik autót meghúzni, tönkrtenni padkán a kereket stb.
Anyámék házánál a kocsibejáró kb. 20 méter hosszú, és olyan keskeny, hogy egy átlag autó kerekétõl jobbra-balra 10 cm van a betonszegélyig, a bejáró végén kanyar. Idáig 1 autósanak sikeült kitolatnia rajtam és apámon kívül. (az illetõ Loanos volt ) Ezt úgy értsétek, hogy pár év alatt, heti 2-3 autóval számolva. A sikertelenek között volt volt nõ, férfi, taxisofõr, üzletkötõ, és még mentõsöfõr! is) Nem nagykűségbõl, de midegyikel elsõre kijártam, csak azt a rohadt két külsõ tükröt néztem. Hozzáteszem, midegyik autót akkor vezettem elõször általában.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 09 kedd - 13:29:51
Vendég

Lehet huba a belsõ tükörre gondolt, hogy azt nem nézi tolatáskor(én se) és sztem senki se. Én hátrafordulok nézek hátra ahol pedig szűk a hely vagy közeledek vmi akadályhoz ott nézem a külsõ tükröket és korrigálok ha kell.
Vissza az elejére
légfék
2007 január 09 kedd - 13:46:39

Regisztrált tag #90

A 2 külsõ tükör használata alapkövetelmény ma egy gyakorlati vizsgán is.De azt azért már én sem szeretem,amit gyakran látok:A belsõ tükörbõl tolat KIZÁRÓLAG,mintha a feje a törzsébõl nõtt volna ki....

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
Sanca
2007 január 09 kedd - 14:14:41
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
Én mind a három tükröt használom tolatásnál.Napközben kisteherautóval mászkálok ott nincs belsõ tükör meg hátra fordulok.Meg szokás kérdése az egész.Valaki soha nem fog megtanulmi rendesen tolatni.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Huba
2007 január 09 kedd - 14:33:02
Vendég

Krogergo írta ...
Te Huba, egyik beírásoddal nagyon nem értek egyet, miszerint ne tolassunk tükörbõl. Sajnos az autósok nagy rész ilyen. Ezeknek jogsit sem adnék, már rutin viszgán kötelzõvé tenném! Azt áruld el, tükör nélkül, hogy a fenébe tolatsz be szűk helyre? Mert ugyebár tükörbõl gyönyörűen látszik az autó mindkét oldala, azt meg érezni kell, milyen hosszú. Azok akik nem így tesznek, õk szokták a parkolóban a másik autót meghúzni, tönkrtenni padkán a kereket stb.
Anyámék házánál a kocsibejáró kb. 20 méter hosszú, és olyan keskeny, hogy egy átlag autó kerekétõl jobbra-balra 10 cm van a betonszegélyig, a bejáró végén kanyar. Idáig 1 autósanak sikeült kitolatnia rajtam és apámon kívül. (az illetõ Loanos volt ) Ezt úgy értsétek, hogy pár év alatt, heti 2-3 autóval számolva. A sikertelenek között volt volt nõ, férfi, taxisofõr, üzletkötõ, és még mentõsöfõr! is) Nem nagykűségbõl, de midegyikel elsõre kijártam, csak azt a rohadt két külsõ tükröt néztem. Hozzáteszem, midegyik autót akkor vezettem elõször általában.

Értenéd Te azt ha akarnád Gergõ! De légfék kolléga is leírta a lényeget. Hidd el, hogy hátra kell fordulni tolatáskor (rutinvizsga) .Hogy segítsünk magunknak jobbkézzel anyósülésben megkapaszkodunk és hátrafordulunk. A bal kezünk a kormáynon marad, ezzel irányítjuk a gépet. Az pedig nyilvánvaló, hogy ha szűk helyre tolatunk nézzük az oldalsó tükröket (szintén már a rutinvizsgán követelmény). De mivel hivatásos gépjárművezetõ vagyok személy- és teherautón is, megelõzendõen mondom, hogy a kettõ nem ugyanaz, tehát teljesen más tehnikát igényel. Így is vizsgáztatnak belõle... de ezt Te is tudod.

( Ui: hidd el, megoldanám azt a tolatást! )
[ Módosítva 2007 jan 09 k, 14:48 ]
Vissza az elejére
carlieapa
2007 január 09 kedd - 17:25:42

Regisztrált tag #233
Regisztrált: 2006 április 09 vasárnap - 17:32:20

Üzenetek: 1091
A hátra fordulás a tuti! Igaz hogy én már nem tudok eléggé kicsavarodni így a tükröket használom.
[ Módosítva 2007 jan 09 k, 17:27 ]

Képeim
Vissza az elejére
maszületett
2007 január 09 kedd - 17:55:09

Regisztrált tag #14
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 12:32:13

Üzenetek: 1322
Én sohasem fordulok hátra... Nem mintha ez osztana vagy szorozna, de a tükörnél jobban magam sem látnám a kocsi oldalát és a mellette lévõ tereptárgyakat. A középsõ tükörben csak azt sasolom, hogy mögém sétált-e valaki idõközben vagy sem. Egyébként én már hátra sem tudnám fordítani a fejemet rendesen.
Régen úgy tartották, hogy tükörbõl tolatni a nehezebb, ezért nem volt elvárás a vizsgán. Hátrafordulva bárki tud tolatni, míg tükörbõl, a megfordult irányok miatt kevesen. Nem az a kérdés, hogy mely módon látsz jobban, hanem hogy mire tudod ráállítani az agyad. Van aki beül a kocsiba és parkoláskor nem tudja eldönteni, hogy most merre is tekerje a kormány, ha tolatva kell beállni. Ha hátrafordul, egybõl letisztulnak az oldalak...

Régen nem volt kötelezõ a jobb oldalo tükör, csak a kombikon és az 5 ajtós kocsikon. (Ma is így van!) Ezért az ezeröcsikkel és társaikkal tolatni csak hátrafordulva lehetett...

Vissza az elejére
macilka
2007 január 09 kedd - 18:16:35

Regisztrált tag #189

Na Urak,a helyzet fokozódik!Forduljak vagy ne forduljak?
Vissza az elejére
hosszutibi
2007 január 09 kedd - 19:00:04
hosszutibi

Regisztrált tag #633
Regisztrált: 2006 december 29 péntek - 17:24:02

Üzenetek: 136
Látom sikerült jo témát feldobnom. Igaz kicsit elkanyarodtunk.Homou vagy domboru, meg tolatás. Én azért is dobtam fel a témát mert mikor hoztam el az autot a szalonbol, ugy akartam elözni hogy belenéztem a külsö tükörbe, és nem néztem vissza a vállam felett és majdnem balesetet okoztam, mert amit a tükör mutatot mögöttem autot 20m-re az 2m-re volt mögöttem s kezdett volna engem elözni. Na ennyit a torzitásrol. Az más kérdés hogy azért tesz ilyet mert homoru-e vagy domboru? A torzitás nem jo. Ez a lényeg. legalábbis számomra.
Vissza az elejére
willmenn
2007 január 09 kedd - 19:52:00

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Különben aki a Logan tükrével tolat minden más nélkül, annak állandóan vagy állítgatni kell tükröket, vagy hogy is mondjam hogy senkit ne sértsek meg, nem normális a mérete, (hogy menet közben is hátra tudjon tekinteni) vagy mint nekem is egy kis DOMBORÚ tükör van még felszerekve valahova. Mert valjuk be öszintén, és már szó is volt róla, hogy kicsik a külsõ tükrök! Nekem a rendes tükör sarkába.
Bivaly senki nem akar téged bántani, és a tükröt sem kell vonalzóval megnézni hogy domború vagy homoru. a lényeg annyi hogy sima vonalba is olyan optikájut csinálnak amilyet akarnak. Különben a belsõ tükör sem nagyit, csak kevesebbet kicsinyit mint a külsõ. Mind a kettõnek távolító hatása van. //mint a domború lencsének//

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
Huba
2007 január 10 szerda - 08:32:10
Vendég

...nem hiszem el. Nem értettétek. Azé kõ hátrafordulni mert a tükrökbõl nincs akkora látószöged!!!! Kb. az ötöde ha tükörbõl tolatsz, tehát ha valaki át akar menni mögötted akkor azt már csak akkor veszed észre a tükörbõl ha az ütközés szinte már elkerülhetetlen. Ezért kell hátrafordulni! A kulcsszó a perifériás látás. Így már érthetõ vagyok?
Vissza az elejére
légfék
2007 január 10 szerda - 08:39:04

Regisztrált tag #90

Hubi!Eddig is értettelek....

Vissza az elejére
kekek
2007 január 10 szerda - 09:09:56
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
Ezt írják a tolatásról egy rendõrségi anyagban, amely a deffenzív vezetéshez ad útmutatót:

"1.8 Tolatás:
A defenzív vezetõ soha sem tolat, ha a tolatás elkerülhetõ. Az útról, egy sávból vagy parkolóhelyrõl való tolatás helyett behajt, és úgy fordul, hogy orral elõre tudjon kijönni.
Ha azonban a tolatás elkerülhetetlen, íme néhány, a biztonságos tolatáshoz szükséges lépés:
· A teljes képet ismerje a tolatás megkezdése elõtt. Ha szükséges, szálljon ki a járműbõl, úgy mérje fel a helyzetet.
· Lassan tolasson -ha szükséges- kerítsen segítõt.
· Mindkét oldalra figyeljen tolatás közben, használja a tükröt és nézzen hátra a válla felett."

...és a sávváltásró:

"86. A "hármas" szabály alkalmazása
Különösen többsávos utakon jellemzõek a sávváltással összefüggõ ütközések, nem egyszer súlyos "eredménnyel".
A tapasztalat azt mutatja, hogy a hasonló balesetek bekövetkezése az esetek többségében a körültekintés hiányára, tévedésre vezethetõ vissza.
Számos autós vagy nem ismeri, vagy nem veszi figyelembe a tényt: a személygépkocsik túlnyomó többsége olyan oldalsó visszapillantó tükörrel van felszerelve, amelyben egy bizonyos helyzetben nem látható a mellénk érõ jármű (holttér).
A veszélyhelyzetek kialakulása elkerülhetõ, ha nem csupán a visszapillantó tükrökre hagyatkozunk, amikor sávot akarunk váltani, elõzni szándékozunk, stb.
Minden irányváltoztatással összefüggõ manõver végrehajtásának helyes cselekmény sorrendje: a "hátratekintés", "irányjelzés", "manõver".
Amennyiben így járunk el, sok kellemetlenségtõl kímélünk meg másokat, nem beszélve saját magunkról."
[ Módosítva 2007 jan 10 sze, 09:48 ]
Vissza az elejére
Indy
2007 január 10 szerda - 09:16:10
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Nálunk a cégnél tilos orral elõre beállni a parkolóba, mindenkinek be kell tolatnia a helyére. Állítólag vész esetén könnyebb így elhagyni a helyszínt.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kekek
2007 január 10 szerda - 09:19:12
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
Bizony!

És néhány jó tanács egy profitól:

nézz
[ Módosítva 2007 jan 10 sze, 09:19 ]
Vissza az elejére
macilka
2007 január 10 szerda - 09:54:10

Regisztrált tag #189

A helyzet még jobban fokozódik!!!
Vissza az elejére
Sanyi
2007 január 10 szerda - 11:30:34
Sanyi

Regisztrált tag #108
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 19:46:48

Üzenetek: 1142
Heló! Rég jártam itt, látom zajlik az élet. Én speciel a rendõrségi tanács szerint tolatok, nézek hátra, tükörbe, és ígysem látok úgy mint az öreg TLX-embõl. is Már kezdem megszokni, de azért kerülöm a szűk helyeken való tolatást. Hétfõn vittem a verdámat a márkaszervízbe a bal hátsó sérülés miatt. Bõvebben leírom majd, ha vége a szervízesben. Mindenesetre nem túl jól indult a sztori, remélem legalább a vége jó lesz. Az ismeretségi körömben mostanság négyen is vettek ótót, és mind Ignis-t. Akciós, limites fúlextrás modeleket, amelyekben minden lós.zar benne van, csak ugyi hely nincs. Röhej! Tudom õket sajnálni, 30 lepiket fizetnek havonta egy szappanoskotliér. Mindenesetre legalább mindegyik marhára meg van elégedve.

A patkánynak a denevér az angyal!
Vissza az elejére
hobby2
2007 január 10 szerda - 15:15:05
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2416
Indy írta ...
Nálunk a cégnél tilos orral elõre beállni a parkolóba, mindenkinek be kell tolatnia a helyére. Állítólag vész esetén könnyebb így elhagyni a helyszínt.
ű

Gyerekfejjel soha nem tudtam megérteni, hogy édesapám mért mindig úgy tolat be a garázsba, pedig sokkal egyszerűbb lett volna elõre bejárni. Ezt egyszer szóvá is tettem neki, és akkor azzal magyarázta a dolgot, hogy szükség esetén sokkal hamarabb ki lehet járni, ha az autó orral elõre áll. Most már én is így teszek, igaz, több idõbe kerül amig bejárok, de ilyenkor több idõm van, mint amikor indulni kell.
Vissza az elejére
Indy
2007 január 10 szerda - 15:21:35
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Na ez az amit én nem tudok megtenni. Én orral elõre állok be, apósom pedig tolat, mert egy, közös légterű garázsunk van, így értelemszerűen nem tudunk mindketten tolatni, mert akkor valaki nem tudna kiszállni az autóból.
[ Módosítva 2007 jan 10 sze, 15:37 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF