A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Vélemények az autóról, nem csak Loganosoktól I.
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Ez a téma zárolva
Szerző Üzenet
Bivay
2007 január 03 szerda - 16:17:52
Vendég

De amúgy igazad van sokkal jobban járnák a logannal és azt csinosítgatnám stb. Fõleg h jelentkeztem erre a versenyre is. (azért nem tudsz kiigazodni rajtam mert használtam bmwt vennék ujjonan meg meganet persze ha lenne pénzem rá)
Vissza az elejére
Stephen-J
2007 január 03 szerda - 18:33:31
Vendég

Bivay! Holnap meg a Suzuki SX4 lesz a frankó???

Fiatalság, bolondság! Anno nekem is mindegy lett volna, csak legyen négy kereke, 4-5 ülése, erõs motorja. Lehetõleg származzon minél nyugatabbról, hogy lehessen vele menõzni.

Az autómániám azóta is megmaradt, de legalább már tudom, hogy mely márkákhoz, mely típusokhoz húz a szívem. Nem tetszenek már a BMW-k vagy az Alfák, pedig szívet melengetõ élményt kínálnak. Sok autót megnézek, van róluk véleményem, de három közül választanék: Ford, Dacia és a Suzukik közül a Liana.

Hogy eljuss egy ilyen szintre, ahhoz még szükséged lesz egy "kis" idõre.
Vissza az elejére
macilka
2007 január 03 szerda - 18:49:34
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Bivay,ezt most jó szándékkal írom!Ne csodálkozz ha félreértenek!Mielõtt elküldenéd,olvasd vissza mit írtál.Ez a "nekem aynanyel lenni madary" nem célravezetõ stílus.Ne kapkodj,ne siess,a fórum megvár!Ha továbbra is így írsz még több lesz a félreértés,és ezt csak magadnak köszönheted.
Vissza az elejére
Stephen-J
2007 január 03 szerda - 18:56:20
Vendég

Bizony igazad van Laci! Nekem is gyakran okoz gondot Bivay hozzászólásainak megértése: pont nélkül rövidít és sok mindent elír. Szóval villámgyorsan gépel, de vissza nem olvassa... (

Bivay, tényleg nem rossz indulatból szólunk! Lehet, tényleg át kéne olvasnod a hozzászólásaidat elküldés elõtt...
Vissza az elejére
Stephen-J
2007 január 03 szerda - 19:10:42
Vendég

kincslesõ írta ...
oTo írta ...
Kincslesõ...
az elalvásod, mint sofõrként?!

Igen, pontosan "sofõrként": ha a hátul ülõ utasok miatt jobban kell fűtenem, mint amennyire nekem lenne megfelelõ, bizony számomra álmosító..., és volt is tényleg olyan, hogy elaludtam (de inkább autópályán... ). Ezért mondogatom, hogy nem igazán jó a "fűtéseloszlás" a Loganban....

Huhh! Ez az elalvás izgalmas lehetett! Nálunk ez úgy működik, hogy az a fõnök, aki a kormánynál ül, neki megfelelõen működik a fűtés, úgy szellõztet, ahogy akar (többiek pulcsi fel!), és olyan zenét hallgat, ami neki jó (apukám süket csendben, én pedig minimum rádió, de inkább dübörgõ rock mellett szeretek vezetni).

A utasterét egyébként nekem találták ki: a család többi tagja egyáltalán nem fázós, de én nagyon. Imádom, ha télen jó meleg utastérben vagyok. A Logant vezetve jól járnék, mert jó melegben lehetnék és a hátul ülõk sem panaszkodnának, mert oda kevésbé jut el a nagy meleg.
Vissza az elejére
willmenn
2007 január 03 szerda - 19:46:19

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Stephen-J ebben ne legyél olyan bíztos! Mármint hogy hátra nem jut el a meleg. Igenis eljut, és ott is olyan meleg van (lehet) mint elõl.
Az hogy meg milyen hömérsékletete csinálunk az utastérben, változó lehet. Nem istenbizony, hogy az EGO-izmus célra vezetõ! Megértem Kincslesõ-t

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
Stephen-J
2007 január 03 szerda - 20:13:41
Vendég

Hát... Egoista lennék? Szerintem nem! Ez amolyan közös megállapodás nálunk...

Willmenn szerintem félre is értettél ám: nem 40 fokban autózgatok, csak mondjuk 25-ben. Ha hátul is 25 van és õk mondjuk 18-at szeretnének, akkor egy picit megnyitják a hátsó ablakot. Így már megvan a kompromisszum: nekem is és nekik is megfelelõ a hõmérséklet. A Loganban viszont nem biztos, hogy meg kell nyitniuk az ablakot, ha mégis, akkor tévedtem, az sem baj. Az biztos, nálunk nem szokás a vezetõnek megmondani, hogy "De most már vedd vissza a fűtést!" Õ vezet, tehát õ vállal felelõsséget a többi utas életéért, ezért a neki legjobban megfelelõ körülményeket célszerű biztosítani.

Van, amikor a vezetõnek inkább hűtenie kell magát: Tudod, én is voltam már olyan helyzetben (gyakran), hogy éjszakás műszak utáni hűvös nyári, õszi reggeleken félig lehúzott ablakkal repesztettem hazáig. Ahogy feltekertem az ablakot egybõl az alvás környékezett. Az utasaim nehezen viselték a megpróbáltatásokat, de õszintén bevallották, hogy inkább fagyoskodnak kicsit, mint hogy a szembejövõ kamion alatt végezzék.
Vissza az elejére
Bivay
2007 január 03 szerda - 21:41:25
Vendég

Okés, majd odafigyelek. De ha vmire gyorsan akarok választ, azt akkor gyorsan is kérdezem
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 03 szerda - 22:13:53
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
No, még egy-két szó az "egoizmusról": szerintem még a Logan utastere is túl kicsi ahhoz, hogy abban utazva (egy kicsit is hosszabb úton) ne kellene ügyelnünk arra, hogy lehetõleg mindenki elég jól érezze magát. Persze, hogy fontos a vezetõ komfortja a közös biztonság miatt (is), de még vezetni is jobb, ha mindenki jobban érzi magát...
Példának: nem nagyon kedvelem, ha vki túlzottan belebeszél a vezetésembe, de igazából kissé bunkóságnak tartom a "Kuka utas vésd az észbe..." kezdetű matricákat is!
[ Módosítva 2007 jan 03 sze, 22:34 ]
Vissza az elejére
hobby2
2007 január 04 csütörtök - 12:36:32
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2416
Ebben igazad van kincs, viszont ne az adjon tanácsot vezetés közben akinek még jogsija sincs ( lásd pl. a nejem )
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 04 csütörtök - 12:56:36

Regisztrált tag #109

hobby2 írta ...
Ebben igazad van kincs, viszont ne az adjon tanácsot vezetés közben akinek még jogsija sincs ( lásd pl. a nejem )

Már hogy ne lenne jogosítványa? Van: hozzád....
Vissza az elejére
Krogergo
2007 január 04 csütörtök - 13:27:15
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Osztom Stephen-J véleményét. A sofõr legyen a fõnök. Ezt nálunk a barátnõm és anyám elég nehezen akarta megérteni, mindig belenyúltak valamibe. Vagy a rádiót kapcsolgatták, vagy a szellõzést, fűtést, klímát állítgatták, vagy az ablakot huzogatták össze-vissza. Ha éppen nem cselekedtek, akkor beleszóltak, vigyázz kamion,gyorsan mész,miért elõzöl,miért dudálsz st. Egy idõ után (kb 5 év) elegem lett, azóta rácsapok a kezükre, és cselekedetem a ,,bérleteseknek kuss!,, felszólítással párosul. Anyám hamar megtanulta, barátnõm még próbálkozik párszor, de azóta boldogan vezetek.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
légfék
2007 január 04 csütörtök - 13:29:58
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
Geri!
Mikor fõznek,szólj,hogy másik irányba forgassák a fakanalat,mosásnál meg,hogy fordítva teregessenek....Aztán szólj vissza.....

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
kekek
2007 január 04 csütörtök - 13:52:56
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
légfék írta ...
Geri!
Mikor fõznek,szólj,hogy másik irányba forgassák a fakanalat,mosásnál meg,hogy fordítva teregessenek....Aztán szólj vissza.....

Lehet, Gergõ így is tett, csak õk a fakanállal ütöttek a kezére, és az túl nagyot szólt!
Vissza az elejére
Krogergo
2007 január 04 csütörtök - 14:22:41
Krogergo

Regisztrált tag #331

Légfék, neked köszönhetem a halálom! Megtettem, de elõkerült a sodrófa.
Pedig tényleg teregethettek volna fordítva, na mindegy....

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Sanca
2007 január 04 csütörtök - 14:30:11
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
Nekem ilyen problémám sose volt,hogy bele szóljanak a vezetésbe.A kezdetektõl tisztába vannak vele,hogy nálam a kormány és a döntés joga.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 04 csütörtök - 14:57:16

Regisztrált tag #109

Halkan mondom fiúk :
Kicsit elment a téma a "ki szólhat bele a vezetésbe" irányba, ami nem baj, csak megemlítem, hogy ezt a részt én kevertem bele, Stephen álláspontjával vitatkozva, amelyben (sarkítva mondom) azt fejtette ki, hogy az utasoknak nem fontos a komfort.... Én meg azt állítom: komfort jár, a beleszólástól pedig tessék tartózkodni, bár "Kuka utas..." kezdetű matricát nem teszek ki... Persze ez sem olyan egyszerű: viszel egy csecsemõt az autóban, naná, hogy megpróbálsz gondoskodni a komfortjáról - de hogy éred el, hogy - ha úgy alakul - az esetleges bömbölésével ne zavarjon a vezetésben ???
Vissza az elejére
légfék
2007 január 04 csütörtök - 15:01:21

Regisztrált tag #90

A fiamnál kicsi korában ilyen esetben az vált be,ha bekapcsoltam a magnót/és nem csak azért,hogy elnyomja a srác ordítását /
Viszont mostanság bármilyen kocsiba ül be,beszól a vezetõnek,hogy kapcsolja be a zenét...Lehet,hogy ezt én okoztam?

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
légfék
2007 január 04 csütörtök - 15:06:35

Regisztrált tag #90

Geri!
Elfelejtettem hozzáírni,hogy csak bukósisakban és menekülés közben tedd fel a kérdést

Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 04 csütörtök - 15:15:46

Regisztrált tag #109

légfék írta ...
A fiamnál ....
...Lehet,hogy ezt én okoztam?

Mindenért Te vagy a hibás, persze...
Más: egyik ismerõsöm macskája, minden olyan, akár idegen, autóba belemászik (ha nyitva az ajtó), amelyikben szól a zene és nem nagyon hajlandó kijönni, amig ki nem kapcsolják a készüléket
Vissza az elejére
légfék
2007 január 04 csütörtök - 15:18:37

Regisztrált tag #90

Gondolom a cinyó imádja a "macskazenét"

Vissza az elejére
kekek
2007 január 04 csütörtök - 15:26:40
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
Egyszer este mentem haza, és a sötétben nem vettem észre, hogy amíg bezártam a kaput bemászott a kocsiba (még a Renault volt) a szomszéd macskája.
A szomszéd az éjszaka közepén jött haza, látta mi van, de nem mert vagy nem akart felkelteni. Így hajnalban kelhetett velem, tudta kb. mikor szoktam indulni, hogy kiengedjem az autóból.
Szerencsére nem piszkított össze semmit.
Vissza az elejére
willmenn
2007 január 04 csütörtök - 17:53:57

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2297
Stephen_J
Ne szó szerint magadra értsd amit írtam! Lehet hogy rosszul fogalmaztam, elnézést kérek ha meg sértettelek. Nem az volt a szándékom!

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
Stephen-J
2007 január 04 csütörtök - 22:29:38
Vendég

Willmenn, semmi gond, nem kell elnézést kérned! Különben sem vagyok annyira sértõdõs, inkább csak tisztázni próbáltam a helyzetet...

Kincs, legközelebb szótárt is mellékelek, mert alaposan félreértettél!

Geri, ott a pont! A nõk nálunk is ilyenek! ( És azt utálom a legjobban, amikor a hugom beül a hátsó ülésre télikabátban, sapkában, vastag sállal a nyakában és még a kesztyűt sem akarja levenni. Persze, hogy melege van! Tõle akár oda is fagyhatok a kormányhoz! Na nem!
"- Melegem van, ne fűcccsé mááá!"
"- Vesd le a meleg cuccot!"
"- Nem veszem!!!"
"- Akkor lehet izzadni!"
Durci be, lehet zenét hallgatni, mert fél órán belül úgysem szól hozzám...

Anyukám se jobb: õ mindig okosabb akar lenni, mint én, ráadásul a tudatlanságát idõnként ijedezéssel, sikongatással támasztja alá. Egy idõ után le kell állítani. Következetes, óvatos vezetõ vagyok, de õ ijedezik, ha kamionok között megyünk többsávos úton, ha bedurakszik elénk valaki, vagy ha 10 km/h-nál picit gyorsabban fordulok el egy keresztezõdésben. Akkor érzi jól magát, ha parkoláskor segíthet, igaz semmi szükségem rá, mert úgyis össze-vissza mutogat...

No hát ezért a megállapodás: Aki vezet az a fõnök! Kérni lehet, nemtetszést lehet nyilvánítani, s ha továbbra sem tetszik, akkor a durcit is be lehet üzemelni. Majd ha õ vezet, akkor õ lesz a fõnök! Ennyi!
Vissza az elejére
Stephen-J
2007 január 04 csütörtök - 22:38:02
Vendég

kincslesõ írta ...
Halkan mondom fiúk :
Kicsit elment a téma a "ki szólhat bele a vezetésbe" irányba, ami nem baj, csak megemlítem, hogy ezt a részt én kevertem bele, Stephen álláspontjával vitatkozva, amelyben (sarkítva mondom) azt fejtette ki, hogy az utasoknak nem fontos a komfort.... Én meg azt állítom: komfort jár, a beleszólástól pedig tessék tartózkodni, bár "Kuka utas..." kezdetű matricát nem teszek ki...

Úr Isten!!! Elborzadva olvasom ezen sorokat ismét. Ennyire félreérthetõ voltam?! De, ha a többiek jól értették, akkor mégsem...

Legutóbbi mondatom csak vicc volt ám!
Vissza az elejére
qwert60
2007 január 05 péntek - 16:33:50
Renault Magane Classic 1,4 16v

Regisztrált tag #54
Regisztrált: 2005 szeptember 24 szombat - 20:01:39

Üzenetek: 737
Most Mi itt a vélemény?

Eddy
Tegyük jobbál!!
Már amit lehet....
1,4 16V Full
Vissza az elejére
macilka
2007 január 05 péntek - 18:24:55

Regisztrált tag #189

Miröl?
Vissza az elejére
Krogergo
2007 január 05 péntek - 21:55:32
Krogergo

Regisztrált tag #331

A teremtés koronáiról (azaz a férfiakról) Macilka.

Vissza az elejére
Stephen-J
2007 január 05 péntek - 22:46:53
Vendég

Félve jöttem erre ma este, hogy "Jujj, mit kapok?!" meg ilyenek, ehhez képest elég nagy meglepetés ért: "Ennyi volt?"

Most vagy nagyon érthetõ voltam vagy szereztem egy rosszpontot... Ki tudja?
Vissza az elejére
macilka
2007 január 06 szombat - 06:26:58

Regisztrált tag #189

Mit kellene kapnod Stefi?Karácsony elmúlt,a még nem jött...
Vissza az elejére
qwert60
2007 január 06 szombat - 17:32:07
Renault Magane Classic 1,4 16v

Regisztrált tag #54
Regisztrált: 2005 szeptember 24 szombat - 20:01:39

Üzenetek: 737
Még most sem értem. Hát mit.
Mi a vélemény?

Eddy
Tegyük jobbál!!
Már amit lehet....
1,4 16V Full
Vissza az elejére
Stephen-J
2007 január 06 szombat - 20:16:32
Vendég

Most kezdjük elõrõl???

Az én véleményem lényege, hogy a vezetõ felelõsséget vállal az utasokért, ezért az utastársak kéréseit, kívánságait a biztonság szempontjából mérlegelnie, bizonyos esetekben felülbírálnia kell. Az, hogy mikor érkezik el ez a pont, mindenkinél más és más, a lényeg, hogy a többiek biztonságát a tõlem telhetõ módon garantálni tudjam.

A többi csak példa volt:
- szerintem nem érdemes a többiek kedvéért annyira fűteni, hogy a vezetõ elaludjon a volánnál,
- ennek az ellenkezõje sem jó, mert ilyenkor a vacogástól hajtok az árokba,
- az utastársak belebeszélése, ijedezése (minden különösebb ok nélkül), az autó kapcsolóinak használata szórakozásból is mind olyan dolog, ami zavarhat a vezetésben.

Na ennyi volt a vélemény...

[ Módosítva 2007 jan 06 szo, 20:33 ]
Vissza az elejére
Csati
2007 január 09 kedd - 08:13:26
Vendég

Ugy hallottam,hogy 2007 januar-februar kornyeken mutatjak be Romaniaban a Logan Furgont es ezzel egyidoben vagy kicsivel kesobb pedig megjelenik majd a Logan Sedan 1.5Dci 85HP Euro4-es Dynamique valtozat is.Marcius - aprilis kornyeken jon a Dacia Logan Pick-Up,a Logan MCV Aventure 4x4 1.5Dci 85HP Euro4 es a Logan 4x4,szeptemberben pedig Logan 1.4/1.6 Sedan gyari GPL-el VALAMINT a Logan S2000 2.0L 16V/150HP-s valtozat! A Logan II facelift majd valamikor 2008-2009-re varhato!
[ Módosítva 2007 jan 09 k, 08:14 ][ Módosítva 2007 jan 09 k, 08:15 ]
Vissza az elejére
légfék
2007 január 09 kedd - 08:21:14

Regisztrált tag #90

Kíváncsian várjuk!Nincs hozzá valami képes cucc?

Vissza az elejére
Indy
2007 január 09 kedd - 08:38:24
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Csati írta ...
Ugy hallottam,hogy 2007 januar-februar kornyeken mutatjak be Romaniaban a Logan Furgont es ezzel egyidoben vagy kicsivel kesobb pedig megjelenik majd a Logan Sedan 1.5Dci 85HP Euro4-es Dynamique valtozat is...

Ezeket már megírtuk úgy egy hónappal ezelõtt. De rendes vagy hogy felelevenítetted a témát!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Csati
2007 január 09 kedd - 08:39:41
Vendég

Kuldom Indynek,most!
Vissza az elejére
macilka
2007 január 09 kedd - 08:42:22

Regisztrált tag #189

Az az S 2000 16v nagyon érdekel!Addig kinézek egy bankot!
Vissza az elejére
hosszutibi
2007 január 09 kedd - 08:44:48
hosszutibi

Regisztrált tag #633
Regisztrált: 2006 december 29 péntek - 17:24:02

Üzenetek: 136
Uj, tag, uj, téma. Az uj tipusokhoz nem tudok hozzá szolni csak annyit hogy én is kiváncsian várom. Sok hozzá szolást, vlemént elolvastam az autorol.Az én Loganom március elsején lessz 2 éves. Számomra tökéletes csodás auto. Nekem még semijen problémám nem volt vele.De engem egy dolog zavar, de az nagyon. A külsõ tükrök! Nem a valos képet, távolságot adják vissza. Miért van ez igy vagy miért kell ennek igy lennie? Mást nem zavar?
Vissza az elejére
Csati
2007 január 09 kedd - 08:52:30
Vendég

Ez nagyon sok autonal igy van,hogy a kulso tukrok kozelitenek.Ennek nem tudom a pontos okat,de az en logikam szerint az lehet a lenyeg,hogy peldaul elozesnel,amikor belenezel a tukorbe,akkor kozelebb latod a mogotted jovot vagy aki eppen eloz Teged es akkor nem vagz mar ele.Szerintem ez ilyen biztonsagi dolog akar lenni.De mondom,ez csak az en velemenyem.Esetleg meg tolatasnal veheted hasznat,hogy jobban latod a kocsi hatat,oldalat.Amugy engem nem zavar,mas autoknal is igy van,tehat meg kell szokni.Gondolom nem regota van jogositvanyod,es talan azert is szokatlan Neked.Belejossz
Vissza az elejére
Indy
2007 január 09 kedd - 08:56:47

Regisztrált tag #2

Csati írta ...
Kuldom Indynek,most!

Csati, a furgonról már kerültek fel képek korábban, a hírek között. A ferdehátú meg egy ügyes kép-trükk. Azt beteszem a Logan változatok topikba.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 09 kedd - 09:06:24

Regisztrált tag #109

Csati, írod: "Ez nagyon sok autonal igy van,hogy a kulso tukrok kozelitenek."

Dehát...., nem "közelítenek" (ha jól értem, amit írsz...): pont az ellenkezõjét lehetne mondani. A kialakítás célja a nagyobb "látószög", azaz, hogy nagyobb szélességben lássunk hátra, minél kisebb tükörméret mellett. Sajnos ezzel együttjár a távolságok torzulása, amit tényleg nem könnyű megszokni...

[ Módosítva 2007 jan 09 k, 09:09 ]
Vissza az elejére
hosszutibi
2007 január 09 kedd - 09:09:42
hosszutibi

Regisztrált tag #633
Regisztrált: 2006 december 29 péntek - 17:24:02

Üzenetek: 136
Igaz nem õreg a jogsim. nincs annyi mint én. Csak 22 éves. Több auto tipusom volt már, de egynél sem volt igy. Ellenkezöleg, nem közelebre hozza ami mögötted van hanem távolabb, és joval távolabb!
Vissza az elejére
kincsleső
2007 január 09 kedd - 09:12:57

Regisztrált tag #109

Vagy nálatok (Tibi, Csati) tényleg "közelítenek" a tükrök, azaz nagyítva látszik bennük a "kép" ????
Vissza az elejére
Csati
2007 január 09 kedd - 09:16:33
Vendég

Lehet nem jol fejeztem ki magam es elnezest kerek,ha hulyeseget irtam.Az biztos csak,hogy amikor a tukorbe nezek,akkor az a targy amit latok a tukorben,az a valosagban tavolabb van,mint a tukorben tunik
Vissza az elejére
Indy
2007 január 09 kedd - 09:25:25

Regisztrált tag #2

Csati írta ...
,akkor az a targy amit latok a tukorben,az a valosagban tavolabb van,mint a tukorben tunik

Ez pontosan így van, parkolóházakban fal mellé tolatásnál érzékelhetõ a leginkább!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
légfék
2007 január 09 kedd - 09:27:35

Regisztrált tag #90

Azért össze ne vesszetek ezen.Tény,hogy a japán,a GM-csoportos,és sok európai típusnál is torzítva ad képet a tükör.A koncepciója számomra annyira érthetõ,mint a nem valós számokat mutató kilóméteróra esete.A hátsó oszlop mögött összehúzott karosszéria-forma szintén segít bezavarodni,rutin kell/nem évek,hanem a konkrét kocsival!/hogy ez ne legyen zavaró

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF