A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Gyakori típushibák és megoldásaik
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Indy
2011 szeptember 19 hétfő - 09:13:29
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Krogergo írta ...

Lumpi írta ...

A Km órán van egy STOP jelzés, ami a gyújtás ráadására világított..

Küldhetnél Indynek egy képet róla.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2011 szeptember 19 hétfő - 10:56:08
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6484
Köszönöm, így már világos. (néztem feco linkjét is) Én azt hittem, hogy az LCD kijelző alatti visszajelzőknél van ilyened.

A legtöbbön nincs is ilyen felirat. Vagy üres a helye, vagyx más van helyette. Amelyiken van, azoknál pedig általában nincs is kiépítve mögötte a led, ellenállás, stb.

Amúgy erről is látszik mennyi féle variáció van. De, hogy mi alapján, azt szerintem még a gyárban sem tudják.
Az én 1.6MPI-mnek gyárilag nem volt ott semmi ikon. Viszont mivel utólag LPG szett került bele, kicseréltem egy olyan számlapra, amin alul középen GAS felirat van, és bekötöttem egy zöld LED-et is, hogy gázüzemnél az világítson. Az a stop felirat megvan nekem is, de nincs mögötte semmi.
Viszont van olyan számlapom is, amin szintén van GAS felirat, de felette a stop nincs.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
kectam
2011 szeptember 20 kedd - 17:30:09
Vendég

Hm.. én is megnéztem az enyémet a garázsban, rosszul emlékeztem a STOP feliratra, mert 1.6 16V MCV-ben a GAS változatú műszerfal van és nem olyan amiről a képet feltetted. A STOP feliratnak még a helye sincs meg, ezek szerint legalább 3 féle műszerfalváltozat lehet
Vissza az elejére
Krogergo
2011 szeptember 20 kedd - 18:57:44
Krogergo

Regisztrált tag #331

kectam írta ...

3 féle műszerfalváltozat lehet

A fenti képpel együtt már 5 féle, amit láttam, illetve van.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN telefonon vagy itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet), minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Indy
2011 szeptember 27 kedd - 07:57:16

Regisztrált tag #2

Lumpi írta ...

A Km órán van egy STOP jelzés, ami a gyújtás ráadására világított. Remélem a héten azért fell hívnak telefonon és lesz bátorságuk vissza hívni vagy kénytelen leszek romániában valamelyik szervizbe vinni. Ja és a középkonzolon kértem hogy kiéget a világitás (fűtést lehet állítani) és cseréljék ki. Most peddig az úton hól világit hól nem. Na szóval 4 év garancia van az autón vagy 100 e km.

Küldtél képet, felraktam.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
candi11
2011 szeptember 27 kedd - 08:43:44
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
Azért itt látszik a hogy már takarékoskodtak kapásból 4 db smd ledet kihagytak de itt már biztosra mentek a fedkom. nullázásával mivel tettek be dupla kondit.

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Lumpi
2011 szeptember 27 kedd - 15:03:46

Regisztrált tag #1209
Regisztrált: 2009 március 02 hétfő - 14:12:39

Üzenetek: 131
Köszönm "Indy".
Az autót viszem Marosvásárhelyre (RO) októberben a szervízben. Remélem megjavítják. Írok amint van fejlemény.
Vissza az elejére
Lumpi
2011 szeptember 27 kedd - 19:43:20

Regisztrált tag #1209

Elméletileg ahogy tanulmányozom és gyárilag a led rajta van a biztonsági öv jelzését be lehet kötni, h világítson. Az UCH A1 lábra kötik be?
Vissza az elejére
Krogergo
2011 szeptember 27 kedd - 21:30:25
Krogergo

Regisztrált tag #331

Annyira még sem takarékoskodtak a LED-ekkel.
Igaz 4 hiányzik (amit Candy írt). 1-1 a mutatóktól, 2 meg az LCD kijelzőtől. Amúgy logikus, mert a fehér számalapot könnyebb átvilágítani. Meg az inverz kijelzőt is.
Viszont benzinesbe minek a dci izzítás visszajelzője? És benne van az öv visszajelző is. Ez utóbbinak hiába húzol szálat az UCH-ba, előbb az övcsatba is kell kapcsolót szerelni. (CSM cikk, made in willmenn)

Vissza az elejére
Lumpi
2011 október 13 csütörtök - 15:01:05

Regisztrált tag #1209

Sajnálattal kell írjam de az autót vissza adták, hogy nem tudják megcsinálni. Sőt azt bizonygassák, hogy csak az euro 5 dáciákon ég a kijelző, persze van fotóm a műkődéséről. Azt sem tudják hol keressék a hibát. Az autóm kilóméteróráját át rakták egy másik Loganra azon működik az óra. Még vissza hívják hétfőre, még nézegetik. Lehet így fogom használni, max kérek egy papírt ha elromlik ne én legyek a hibás mivel garis.
Vissza az elejére
Indy
2011 október 13 csütörtök - 15:13:10

Regisztrált tag #2

Lumpi írta ...

Sajnálattal kell írjam de az autót vissza adták, hogy nem tudják megcsinálni. Sőt azt bizonygassák, hogy csak az euro 5 dáciákon ég a kijelző, persze van fotóm a műkődéséről. Azt sem tudják hol keressék a hibát. Az autóm kilóméteróráját át rakták egy másik Loganra azon működik az óra. Még vissza hívják hétfőre, még nézegetik. Lehet így fogom használni, max kérek egy papírt ha elromlik ne én legyek a hibás mivel garis.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2011 október 13 csütörtök - 19:49:44
Krogergo

Regisztrált tag #331

Indy ezt a képet amit felraktál Lumpi küldte?
Valamit nem értek rajta. Ezen világít a kifogásolt stop felirat. Akkor mi a gond?
Illetve ami még gond, vagy csak megint az én felfogásom nehézkes: neki 1.616V van, abban minek világít a dci izzítás visszajelzője? illetve ha tankban van még 2 csíknyi üzemanyag, akkor miért világít a benzinkút ikon? illetve miért világít folyamatosan az immo visszajelzője?

Vissza az elejére
kincsleső
2011 október 13 csütörtök - 20:08:39
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Nézz rá a ford. számmérőre...
(de: az izzítás visszajelzőjelző egyáltalán minek van benne?)
Vissza az elejére
Krogergo
2011 október 13 csütörtök - 20:23:34
Krogergo

Regisztrált tag #331

kincslesõ írta ...

Nézz rá a ford. számmérőre...
(de: az izzítás visszajelzőjelző egyáltalán minek van benne?)

Néztem. Az autó motorja áll, egyik ajtó nyitva, és a gyújtás ráadása utáni pillanatban készült a kép. Azért világít még több kontroll lámpa is. Tehát ezek ismeretében sem világos számomra.

Vissza az elejére
candi11
2011 október 13 csütörtök - 20:31:12
candi11

Regisztrált tag #586

Gergő nekem inditózádnál világit a izzitás jelző lámpa.

Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Vissza az elejére
Krogergo
2011 október 13 csütörtök - 21:04:46
Krogergo

Regisztrált tag #331

candi11 írta ...

Gergő nekem inditózádnál világit a izzitás jelző lámpa.

Gyárilag? Mi a francnak? Ilyen benzines autót a románon kívül még nem gyártott senki.
Abban a gyárban k....va nagy zűrzavar lehet. Állítom azt nem tudják megmondani 2 hónappal ezelőtt mit csináltak, és azokba az autókat milyen alkatrészekből építették össze. Ezért van az, hogy szinte évjárat és felszereltség szerint is látatlanban csak sokszor saccolni lehet, hogy az adott autónak milye milyen (szűrők, fékek, elektronikából és elektromosságból nagyon sok minden, egyéb alkatrészek)
Egy normális autógyártó meg akár 20-30 évre visszamenőleg meg tudja mondani alvázszám alapján, hogy abba konkrét autóba mi került bele.

Vissza az elejére
Lumpi
2011 október 14 péntek - 06:58:30

Regisztrált tag #1209

Ezt a kép akkor készült mikkor még jó volt, minden működöt. A gyújtás ráadására pillanatnyi cseket végez miután kialszik. Az a malacfarfok az injektorok csekkolása nálam. A stop lámpának együt van szerepe azzal az izzítóval. Most azonban nem működik.
Vissza az elejére
Lumpi
2011 október 14 péntek - 07:05:58

Regisztrált tag #1209

Azt mondják h újra kell írják a siemens UCH programját mert kaphatót egy lökést. Nekem már mikor elhoztam a motor alapjáraton eszébe jutót és kezdet tekerni 2500 ford/ perc, utána lecserélték az alapjárati motort, az egész szívó torkot meg tőmítéseket.
Vissza az elejére
Janika
2012 január 03 kedd - 10:38:46

Regisztrált tag #1419
Regisztrált: 2010 április 09 péntek - 17:02:09

Üzenetek: 9
Sziasztok!
segítsetek, 1.5 dci 7 személyes Loganom van. Egyszerűen csak megállt! Azt észre vettem, hogy sem a mobilájer, sem az irány jelzők, sem a belső világítás nem működik, sem a központi zár, nem indítható újra. Megnéztem a biztosítékokat, cseréltem elemet a kulcsban, semmi. Elvittem szerelőhöz, megemlítettem a futómű problémámat is, beállítás után mielőtt gépre tették volna beindult, majd ment kb 50 km és meg állt. Mi lehet ez? Szerelő is néz értetlenül, hát még én!
Vissza az elejére
candi11
2012 január 03 kedd - 11:00:12
candi11

Regisztrált tag #586

ha van rajta vonóhorog és olyan szépen bekötötték a hogy lóg a biztosíték táblából 2 vezeték akkor tépd ki és tegyél a helyére biztosítékot

Vissza az elejére
diszito
2012 február 07 kedd - 12:50:27

Regisztrált tag #1068
Regisztrált: 2008 június 06 péntek - 14:54:32

Üzenetek: 2
Nos,egy apró de zavaró hibát tapasztaltam ma a kasztnin..az üzemanyagbetöltő nyílás felett előtünt a rozsda..ott pedig sérülés nem volt korábban..!:(

Molnár Balázs
Vissza az elejére
Krogergo
2012 február 07 kedd - 13:12:37
Krogergo

Regisztrált tag #331

Volt az már korábban is (mert belülről rohad) csak most vetted észre. Gondolom nem nyugtat meg, de érdemben semmit sem tudsz tenni vele. Akármivel, akárhogy van javítva, 1 év múlva úgy is újra előjön.
Ezért kell minden Loganosnak, MCV-snek, és Sandero-snak a jobb hátsó kerékjárati dobot időnként jó alaposan kiveretni magasnyomású mosóval. (körbe, felül, a perem alatt, stb.)

Vissza az elejére
SzemikeJunior
2012 február 19 vasárnap - 22:11:48

Regisztrált tag #1279
Regisztrált: 2009 július 11 szombat - 07:33:53

Üzenetek: 19
Krogergo írta ...

Volt az már korábban is (mert belülről rohad) csak most vetted észre. Gondolom nem nyugtat meg, de érdemben semmit sem tudsz tenni vele. Akármivel, akárhogy van javítva, 1 év múlva úgy is újra előjön.
Ezért kell minden Loganosnak, MCV-snek, és Sandero-snak a jobb hátsó kerékjárati dobot időnként jó alaposan kiveretni magasnyomású mosóval. (körbe, felül, a perem alatt, stb.)

Az F-astráknál hasonló a helyzet, hogy a tankbeöntő csőhöz felszórja a kerék a sarat, és belülről rohad a tankajtó mellett. Mifelénk bevett szokás az Astráknál, hogy egy (lehetőleg alumínium) lemezzel leburkolják a kerékjáratot, mintha folytatódna az ív. Így kiküszöbölhető a leendő rozsdásodás, mert nem jut oda fel a sár...
Vissza az elejére
kekek
2012 február 28 kedd - 08:28:02
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
Hétvégén rendbe raktam az autókat a téli mocsoktól (persze most zuhog a hó).
Az első oszlopnál lévő "lefolyóból", résből (ami másnak kihajtott ) egyenként több kilo sáros szmötyi jött ki nagynyomású mosóval. Érdemes ezt időként megcsinálni.

Viszont, ami ennél szomorúbb a tisztítás újabb rozsdásodást tárt fel. A tetőn a hátsó ablak vízelvezetőjében van egy induló hólyagocska.
Ehhez talán hozzátartozik, hogy a tetőt éppen 3 éve garanciában fényezték, és utána még volt egy hátsó ablak cserém is.
Vissza az elejére
martinmark
2013 február 16 szombat - 07:39:25

Regisztrált tag #1935
Regisztrált: 2013 február 16 szombat - 07:28:32

Üzenetek: 1
Dacia Duster 1,6 4wd-m van! 1750 fordulaton csak menet közben valami berezonál, a szakszervíz egyenlőre tanácstalan! van ötlet ??

Mark
Vissza az elejére
vackor28
2013 február 16 szombat - 08:46:15
Vendég

Üdv!
Martinmark! A kipufogó hővédő lemeze/ezüst színű, perforált lemez,merevítő bordákkal/ közel van az aljlemezhez! Teljesen fix a rögzítése, de mégis be tud rezonálni, nem csak egy fordolaton, hanem ha gyorsabban mégy vele akkor is, mert alákap a szél és beleng a védőlemez! Álló helyzetben szinte észrevehetetlen!
Ez az én autómon történt meg,remélem segíthettem!
Üdvözlettel: vackor28
Vissza az elejére
Krogergo
2013 február 16 szombat - 13:55:35
Krogergo

Regisztrált tag #331

martinmark írta ...

Dacia Duster 1,6 4wd-m van! 1750 fordulaton csak menet közben valami berezonál, a szakszervíz egyenlőre tanácstalan! van ötlet ??

Így látatlanban és is a hővédő alu lemezre tippelek, ez a legkönnyebb anyag. Kipufogó rendszer felett, és üzemanyag tanknál is találhatók ilyenek.
Viszonylag könnyen lecsavarozható házilag ha van szerelő aknád, próbáld ki, és menny egy rövid kört nélküle. Ha nem szól semmi, akkor az volt a ,,bűnös"
Viszont anélkül ne használd tartósan, nem hiába tették oda. Fogasd fel masszívabban valahogy, mint a gyári felfogatás.
Ha nem ez volt az oka, lehet még a karter védő lemez alul, az első lökhárító alsó felfogatása, első lökhárító betétje, és az autó jobb oldala alatt hosszában az üzemanyag csöveket védő acél lemez rendszer, kipufogó leömlőn lévő hővédő lemez (csak ha 1.6MPI )

Vissza az elejére
Roppy
2013 november 29 péntek - 15:29:33

Regisztrált tag #561
Regisztrált: 2006 szeptember 11 hétfő - 18:26:30

Üzenetek: 154
Üdv Mindenkinek! 3 kérdésem lenne, azért írok ebbe a topikba. Az első, hogy a linken látható felni közepén lévő kupakot be lehet-e szerezni Klikk! A második, hogy mitől csúszhat az ékszíj, mert csak ebben a mostani párás időben csinálja. A harmadik pedig a kuplung pedál remeg és zavaróan berreg, erre van vmi megoldás? Köszönöm előre is a válaszokat.
Vissza az elejére
Krogergo
2013 november 29 péntek - 17:54:52
Krogergo

Regisztrált tag #331

1. Minden alkatrészt be lehet, márkaszervízben.
2. Több oka lehet. gyakori, hogy folyat a servo és olaj kerül a szíjra. Lehet az is, hogy egyszerűen csak feszíteni kell rajta (állítható a tiéd). De lehet olyantól is ha kezd ,,meghalni" a generátor szíjtárcsája.
3. állítani kell a kuplung bovdenen, hogy máshol fogjon, más szögben álljon a pedál. Ha ez nem oldja meg, akkor meg kell nézni mi a rezonancia oka. Tartóbak, vagy nem e a kuplung szerkezet akar széthullani. Ha ez utóbbi megtörténik, akkor garantált a váltócsere.

Vissza az elejére
Roppy
2013 november 29 péntek - 18:37:04

Regisztrált tag #561

Krogergo írta ...

1. Minden alkatrészt be lehet, márkaszervízben.
2. Több oka lehet. gyakori, hogy folyat a servo és olaj kerül a szíjra. Lehet az is, hogy egyszerűen csak feszíteni kell rajta (állítható a tiéd). De lehet olyantól is ha kezd ,,meghalni" a generátor szíjtárcsája.
3. állítani kell a kuplung bovdenen, hogy máshol fogjon, más szögben álljon a pedál. Ha ez nem oldja meg, akkor meg kell nézni mi a rezonancia oka. Tartóbak, vagy nem e a kuplung szerkezet akar széthullani. Ha ez utóbbi megtörténik, akkor garantált a váltócsere.

1. Ok
2. Ok
3. Ha már csak éppen hogy hozzáérintem a lábamat a pedálhoz, akkor meg is szűnik a rezonancia, én is a kuplung bovden feszességére tippeltem, 7végén meg is nézem.

Köszi Gergő!
Vissza az elejére
Krogergo
2013 november 30 szombat - 10:58:40
Krogergo

Regisztrált tag #331

Még a 2.-hoz :
-vedd le a szíjat, és néz meg nincs e mechanikai sérülés rajta. (láttam már ilyet pár ezret futott szíjnál is, biztos be-fel kapott valami kavicsot vagy hasonlót) Utána ha jó, a belső-külső felületét fújd át alaposan féktisztítóval,és lógatva hagyd hogy magától leszáradjon. Fújd le az összes szíjtárcsát is. Utána szereld vissza, és spanold meg kicsit feszesebbre mint a mostani. (ehhez kell egy jó hosszú M8-as csavar)

Vissza az elejére
Roppy
2013 december 01 vasárnap - 11:11:57

Regisztrált tag #561

Krogergo írta ...

Még a 2.-hoz :
-vedd le a szíjat, és néz meg nincs e mechanikai sérülés rajta. (láttam már ilyet pár ezret futott szíjnál is, biztos be-fel kapott valami kavicsot vagy hasonlót) Utána ha jó, a belső-külső felületét fújd át alaposan féktisztítóval,és lógatva hagyd hogy magától leszáradjon. Fújd le az összes szíjtárcsát is. Utána szereld vissza, és spanold meg kicsit feszesebbre mint a mostani. (ehhez kell egy jó hosszú M8-as csavar)

Rendben, köszi!
Vissza az elejére
macyka80
2014 július 30 szerda - 07:46:39

Regisztrált tag #1631
Regisztrált: 2011 március 15 kedd - 09:09:25

Üzenetek: 3
Sziasztok!Olyan problémával küszködök,hogy az autó ha már 1 napig nincs indítva,akkor csak többszöri indításra akar beindulni!Ha már egyszer beindul akkor már nincs vele gond,csak az első indításnál! Valaki találkozott már ilyennel?
Vissza az elejére
bati
2014 július 30 szerda - 09:56:47

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 795
.
Ez elég összetett lehet.Nem csak egy dolog okozhatja, kellene egy diagnosztika.
Meg nem ártana pár infó is.
Dízel, benzin esetleg gáz?Autó színe,havi km,használat módja?
.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2014 július 30 szerda - 19:11:27
Krogergo

Regisztrált tag #331

macyka80 írta ...

Sziasztok!Olyan problémával küszködök,hogy az autó ha már 1 napig nincs indítva,akkor csak többszöri indításra akar beindulni!Ha már egyszer beindul akkor már nincs vele gond,csak az első indításnál! Valaki találkozott már ilyennel?

Persze, találkoztam, meg szerintem más is. Lehet egyszerű tisztítás pár perc alatt benzinesnél, meg lehet pár száz ezerbe kerülő magasnyomású rendszer felújítás dci-nél. Meg a két összeg közt bármi bármelyik motortípusnál.
Ehhez úgy konkréten tudni kellene az autód felszereltségét, motorjának és üzemének pontos típusát, km óra állást, eddig előéletet, karbantartásokat, használat módját. Ezért kellene az adatlapot pontosan kitölteni a klubtagoknak, pláne ha segítséget is vár valaki. Látatlanban azonban ezen adatok figyelembe vételével is csak találgatni lehet. Szóval a fizikai és diagnosztikai vizsgálat nem fog ártani, ez ráadásul nem is kerül egy vagyonba.

Vissza az elejére
blcd
2014 november 05 szerda - 16:04:22

Regisztrált tag #2458
Regisztrált: 2014 május 12 hétfő - 08:25:20

Üzenetek: 31
Nem tudom mennyire "típushiba", de inkább ebbe a topicba írom (nem találtam kategóriát neki)
Többször észrevettem, hogy annak ellenére, hogy napokig nem használom az ablakmosót (Logan, 2005) a motorháztetőn a két spriccelőtől folyik lefele a mosó folyadék. Na nem sok, éppen csak meglátszik a poros motorháztetőn meg a hűtőmaszkon. Ez mitől lehet? Tényleg értetlenül állok a dolog felett. A motortér száraz, a mosó csövek a toldásnál épek, nem eresztenek. A szivattyú is teljesen jól működik.
Nem zavar a dolog, meg semmi más probléma nincs a kocsival, de nem tudom mire vélni.
Ötlete van valakinek?
Vissza az elejére
Basic
2014 november 05 szerda - 19:01:17
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2714
Még évjáratra is ugyanolyan az autóm, de az enyém soha nem csinálta ezt a csordogálást...

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
Krogergo
2014 november 05 szerda - 21:19:12
Krogergo

Regisztrált tag #331

Elképzelésem sincs, még nem találkoztam ilyennel daciás ,,pályafutásom" során.
Ráadásul a rendszer legmagasabb pontján van, tehát csak nyomás hatására jöhetne felfelé a folyadék..

Vissza az elejére
Iszy56
2014 november 05 szerda - 22:16:45
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 717
Ne tolsd szinultig. Valamely muanyag komponens ( tartaly vagy cso ) reagal a legnyomasra nappali-ejszakai stb. Vagy dugulas a spricc fejben a csoben nyomas marad ami utolag lassan kienged.Csak saccolok...
Vissza az elejére
freeware
2014 november 06 csütörtök - 09:01:24

Regisztrált tag #1460
Regisztrált: 2010 június 25 péntek - 17:01:44

Üzenetek: 195
A csőben mindig marad. Mivel nekem átlátszó szilikon cső van szépen látszik. De nem szokott folyni.
Vissza az elejére
blcd
2014 november 06 csütörtök - 10:13:35

Regisztrált tag #2458
Regisztrált: 2014 május 12 hétfő - 08:25:20

Üzenetek: 31
Hát akkor nem töltöm színültig... Én is valami nyomáskölönbségre gondolok. Majd kiderül hosszabb távon, köszönöm az ötleteket!
Vissza az elejére
Sanyi
2014 november 11 kedd - 09:07:56
Sanyi

Regisztrált tag #108
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 19:46:48

Üzenetek: 1142
Gergő! Nekem azóta szokott megcsúszni az ékszíj, amióta újat raktak fel, cserélve volt a vízszivi is. Azóta feszítve is volt, de főleg ha kint áll ködben meg-meg csúszik. Van tán valami ékszíjra való spré, mit tudsz róla? Néha van úgy hogy nem indul a moci, kiveszem a kulcsot, vissza, és indul- 1.4 MPI.

A patkánynak a denevér az angyal!
Vissza az elejére
Mike
2014 november 11 kedd - 17:48:42

Regisztrált tag #2450
Regisztrált: 2014 április 22 kedd - 09:14:01

Üzenetek: 286
Sanyi írta ...

Van tán valami ékszíjra való spré, mit tudsz róla?

Szia!

Bár nem engem kérdeztél, tudom a választ: igen létezik! A Suzukimnál volt ilyen probléma, és befújva a szíjtárcsát és az ékszíjat, megoldódott. Tapadásnövelő spray a neve, direkt ékszíjhajtásra van.

Logan MCV II 1.5 dCi 90 Arctic
Vissza az elejére
Indy
2014 november 11 kedd - 18:26:56

Regisztrált tag #2

Sanyi írta ...

Gergő! Nekem azóta szokott megcsúszni az ékszíj, amióta újat raktak fel, cserélve volt a vízszivi is. Azóta feszítve is volt, de főleg ha kint áll ködben meg-meg csúszik. Van tán valami ékszíjra való spré, mit tudsz róla? Néha van úgy hogy nem indul a moci, kiveszem a kulcsot, vissza, és indul- 1.4 MPI.

Véletlenül nem folyt rá a hűtővíz? Mert akkor az a spré csak tüneti kezelést nyújt, előbb-utóbb újra fogja kezdeni. Nálam a spré kb. 3 óráig hatott, utána újra kellett volna fújkálni. A szíjcsere megoldotta ezt a problémát.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Krogergo
2014 november 11 kedd - 19:41:22
Krogergo

Regisztrált tag #331

Mindkét előttem hozzászóló jól válaszolt.
Nem tudom hogyan lett meghúzva, lehet még mindig laza. Előírás szerint ultrahangos szíjfeszesség mérő műszerrel kell (klímás kivételével, mert az önbeállós feszítős). Nekem pl. van ilyen műszerem is. Klikk! Vezérműszíjat is így kell szakszerűen felrakni, nem ,,érzésre" meg találomra.

[ Módosítva 2014 november 11 kedd - 19:43:01 ]

Vissza az elejére
Sanyi
2014 november 13 csütörtök - 16:12:08
Sanyi

Regisztrált tag #108
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 19:46:48

Üzenetek: 1142
Gergő! A másik jelenséggel találkoztál már? Lehet hogy az inmobiizé kinlódik?

[ Módosítva 2014 november 13 csütörtök - 16:13:46 ]

A patkánynak a denevér az angyal!
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF