A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Problémák, megoldásaik

<< Előző téma | Következő téma >>
Mindent a fényezésrõl!
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Sheme
2007 április 18 szerda - 09:28:06

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1104
Sziasztok!

Engem is utólért a "végzet". Valami nagyokos a jobb tükröm alatt felhorzsolta a fényezést. Gyorsan lekezeltem Premium Lackprotector-ral - az elõzõ Dacia-t is kezeltem vele, azért nem is rohadt a fényezése(?).
Hol tudnám megcsináltatni? Kb tenyérnyi helyen van ez a seb és kicsit be is nyomódott a lemez. Tényleg nem értem, ha az ember a sajátjára nem vigyáz, legalább a másikét tartsa tiszteletben, nem?

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.
Vissza az elejére
qwert60
2007 április 19 csütörtök - 18:37:37
Renault SCENIC 2.0 DCI

Regisztrált tag #54
Regisztrált: 2005 szeptember 24 szombat - 20:01:39

Üzenetek: 737
Sheme írta ...
Sziasztok!

Engem is utólért a "végzet". Valami nagyokos a jobb tükröm alatt felhorzsolta a fényezést. Gyorsan lekezeltem Premium Lackprotector-ral - az elõzõ Dacia-t is kezeltem vele, azért nem is rohadt a fényezése(?).
Hol tudnám megcsináltatni? Kb tenyérnyi helyen van ez a seb és kicsit be is nyomódott a lemez. Tényleg nem értem, ha az ember a sajátjára nem vigyáz, legalább a másikét tartsa tiszteletben, nem?

Nem is gondolnád mennyi ilyen barom van, én is kaptam már, úgy hogy benn ültem az autómban, és rányitott egy fossáfestett elhízott milliomos anyuci. Mikor kiszoltam, még neki állt feljebbb, elkültem a mamájához cumizni, asztán körülöttem egy páran besegítettek.

Eddy
Tegyük jobbál!!
Már amit lehet....
2.0 DCI
Vissza az elejére
légfék
2007 április 19 csütörtök - 19:13:28
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3914
Csomagtérfedelem függõleges részén a minap a mosásnál feltűnt egy szemcse,ami kísértetiesen olyannak tűnik,mint mikor egy rozsdahólyag kezd kialakulni.A jövõ héten viszem valamikor a 2 éves szervízre,kikérem a véleményüket ezügyben...

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
Indy
2007 április 24 kedd - 20:20:15
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9751
Dhrbikes ahogy ígérte, lefújta az elsõ lököst, íme:

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
hobby2
2007 április 24 kedd - 20:23:41
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2455
És nem neveztél be az Év Loganja választásba? pedig tuti lett!
Vissza az elejére
kincsleső
2007 április 24 kedd - 20:24:24
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Indy írta ...
Dhrbikes ahogy ígérte, lefújta az elsõ lököst, íme:

Ez jó! Festék fajtája, "technológiai" finomságok? Ha lehetne....
Vissza az elejére
maszületett
2007 április 24 kedd - 20:26:24

Regisztrált tag #14
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 12:32:13

Üzenetek: 1322
Aztapaszta! Innen nézve nem sikerült rosszul! Nagyon szép. Remélem megmarad a műanyagon rendesen...
Vissza az elejére
dhrbikes
2007 április 24 kedd - 22:45:53
dhrbikes

Regisztrált tag #16
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 13:21:12

Üzenetek: 1182
Elõszöris köszi Indy

PPG festék került rá, a budakalászi Renault márkakereskedésnél van egy Total Lux Kft. akiknek mindenféle festékük van, sajna a drágábbikból volt csak, ebbõl 4100 Ft volt 2 dl +a kétkomponensű lakk hozzá egy ezres.
Nagyon korrektek, a színkeverõ emberke egy picit fújt egy fémlemezkére, lelakkozta és hozzánézte az autóhoz, aztán igazított picit rajta.

Sajna csak távolról (> 2 méter) szép, a lakk kicsit kevés lett, még kell egy réteget fújnom rá, nagyon látszik a műanyag eredeti felületi struktúrája. (nem tudom, hogy töltenek e spray-t, én kompresszorral meg szórópisztollyal fújtam)
A hátsót is hozzá akarom igazítani, szerintem a maradékból ki kell jönnie, viszont a hátsó okulva a tapasztalatokból, már alaposabban elõ lesz készítve. Kap egy réteg műanyagra való szórógittet, hogy sima is legyen.
Aztán ha a hátsó jobban sikerül, akkor legfeljebb dolgozok még egy kicsit az elsõn is

Vissza az elejére
rebele
2007 július 19 csütörtök - 18:51:17
Kiskunhalas

Regisztrált tag #31
Regisztrált: 2005 szeptember 11 vasárnap - 17:16:49

Üzenetek: 93
Ma vettük észre, hogy az autónk tetején négy helyen pattog le a festék. A szine Meteorszürke, 2 hónapos holnap beviszem a szervízbe
Vissza az elejére
candi11
2007 július 19 csütörtök - 21:20:55
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
rebele aztfogják mondani rá hogy dácia nekem 6 hónapos és kijött rajta a rozsda nekem ujra fogják fújni de csak úgy tudtam elérni ezt hogy Miskolc legforgalmasabb helyén parkolok és csináltattamat autó ablakaira egy feliratott /ez a dacia 6 hónapos és csupa rozsda ez természetes mert dacia/

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
rebele
2007 július 20 péntek - 12:32:25
Kiskunhalas

Regisztrált tag #31

Ma lefényképezték az autót elküdik a Renult Hungáriához engedélyeztetésre, majd meglátjuk, hogy milesz. A régi loganunknak nem volt ilyen baja 2,5 éves korára sem, lemosva olyan volt mint az új.
Vissza az elejére
Indy
2007 július 20 péntek - 13:13:59

Regisztrált tag #2

Remélem jól zárul az ügy és újrafényezik a tetejét. Még jó hogy MCV, senki nem látja majd az új festést.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
rebele
2007 július 20 péntek - 18:25:49
Kiskunhalas

Regisztrált tag #31

A fejleményeket majd megírom
Vissza az elejére
Krogergo
2007 július 21 szombat - 23:01:49
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6762
candi11 hol rozsdás és mekkora területen? A hungaroringen csak a fékszervót említetted.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
candi11
2007 július 22 vasárnap - 12:26:35
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
gergõ a fékszervó a kipufogó végig kuplong bowden végénél a festett felületek és a tanksapka körül

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Krogergo
2007 július 22 vasárnap - 13:37:20
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ha ez tényleg így van, akkor nem irigyellek. Szerencsére nálam semmi ilyen probléma nincs.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
rebele
2007 július 24 kedd - 19:23:38
Kiskunhalas

Regisztrált tag #31

Tegnap megjött az eredmény a Renault Hungáriától, hétfõn lehet vinni az autót javításra.
Vissza az elejére
jena
2007 július 26 csütörtök - 17:56:47

Regisztrált tag #774
Regisztrált: 2007 június 16 szombat - 19:11:19

Üzenetek: 121
rebele írta ...
Ma vettük észre, hogy az autónk tetején négy helyen pattog le a festék. A szine Meteorszürke, 2 hónapos holnap beviszem a szervízbe

Uhh,ettõl a hírtõl és a topikban olvasott hasonló tapasztalatoktól kicsit összerándult a gyomrom,most készülök MCV-venni, vagy inkább mégsem?

Én is azt reméltem hogy a rozsdás Dacia korszaknak vége!Hogy engedhet meg ilyesmit a Renault minõségbiztosítás?
S a lemeznek 2 oldala van, mi a garancia arra hogy csak a külsõ felület volt a rozsdás?Az egész autót azonnal, garanciában ki kellene csérélnie az RH-nak, hosszas "mea culpa"-zás közepette.Vagy az alacsony márkapresztizsbe már ez is belefér, nehezen összespórolt 2-3 millióért??!!
Egyetlen más gyártóról sem hallottam hogy rozsdásodna a fényezés alatt a vadiúj sérülésmentes kocsi. Ez most kiverte nálam a biztosítékot

Te is, fiam Bluetooth ?
Vissza az elejére
légfék
2007 július 26 csütörtök - 22:28:20
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3914
Azért ez a festékpattogzás még nem rozsda....Sok autó megfordult alattam,és sajnos volt ilyen tapasztalatom a Suzukinál is.Wagon-R bõl láttam garis javításon 10 hónaposat,amin a balos ajtóoszlop hólyagosan rohadt,illetve egyik kollégám 1,5 éves szedanja a balos hátsó küszöbön produkálta ugyanezt,alig 10 000-km alatt.Ez nem vigasz,de erre van a garancia.Viszont ettõl még nem esik szét a kocsik többsége.

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
Krogergo
2007 július 27 péntek - 01:15:26
Krogergo

Regisztrált tag #331

jena, nem rozsdáról volt szó, hanem festék lepattogásról. Nem a gyártót akarom védeni, de ha tudnád mennyi minden történik az új autókkal mire a kereskedésbe kerülnek, semilyent sem vennél. A Höldmayernek (igaz a daciakat nem õk szállítják) komplett javító üzeme is van Gyõrben (karosszériások, fényezõk, szerelõk, kárpit javítók, műanyagosok, üvegesek stb.) Sokan aztán ha megvesznek egy új autót és valami gond van vele, eszükbe sem jut, hogy esetleg már javítva lett (még a kereskedõ sem tud róla) és rögtön a gyártót szidja.

Vissza az elejére
macilka
2007 július 27 péntek - 06:08:19
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2947
Igaza van Krogergonek,errõl a javító üzemrõl olvastam néhány éve az egyik autós újságban.Fenn is akadt a szemem rögtön!És a Logannál jóval drágább kocsikról volt szó!
Vissza az elejére
Huba
2007 július 27 péntek - 06:20:42
Vendég

Hödlmayr. Én azért vigyáznék az ilyen "rágalmazásokkal", nagy cégek hamar perre mennek bárkivel...
Vissza az elejére
Krogergo
2007 július 27 péntek - 09:57:23
Krogergo

Regisztrált tag #331

Lehet próbálkozni, a legjobb barátom apja ügyvéd De szerintem nem rágalmazás, mert köztudott dolog, õk is reklámozzák magukat.

Vissza az elejére
Huba
2007 július 27 péntek - 11:19:15
Vendég

Gergõ, látom még nem merültél el a jog sötét útvesztõiben... (pl: köztudott, hogy valaki meleg attól Te még nem b*zizhatod le nyilvánosan, mert perelhet ) ...azt meg nem hiszem, hogy azzal reklámozzák magukat, hogy "jöjjön Ön is abba a szervizünkbe ahol az általunk hanyag módon kezelt autókat is kikupáljuk"...
Ahogy a reklámban is volt: "Én szótam!"
Vissza az elejére
jena
2007 július 27 péntek - 11:24:32

Regisztrált tag #774

Krogergo, olvass vissza,rebele tényleg "csak"lepattogást említ, de candi11 már konkrétan rozsdáról beszél.Arról nem is beszélve miltyen trükkel tudta csak rávenni az RH-t hogy elismerje garinciális felelõsségét,szerintem a garancia,ill.a garnciális javítás nem jenlent megoldást a fényezési problémákra,rozsdásodásra ,az max tűzoltás!.Az emberek többsége azért vesz új autót, mert reméli hogy azzal egy jó ideig nem lesznek ilyen (sõt semilyen)problémák.

Te is, fiam Bluetooth ?
Vissza az elejére
rebele
2007 július 27 péntek - 12:41:44
Kiskunhalas

Regisztrált tag #31

Nagyon remélem, hogy hibátlanul megtudják majd csinálni.
Álitólag a szervízben a legmodernebb festõkabin van, habár most már csak remélni merem, hogy nem lesz több hiba a festésben. Mint korábban írtam a régi loganunk 2,5 éves korára sem volt ilyen probléma, pedig mindig szabad ég alatt aludt.
Vissza az elejére
willmenn
2007 július 27 péntek - 18:51:23

Regisztrált tag #75
Regisztrált: 2005 október 08 szombat - 11:02:19

Üzenetek: 2326
jena!
Ha az eladott autókból pár darab hibás, az nem azt jelenti hogy a régi rendszer van. Még egy hadgyakorlaton is van elhullási engedmény, pedig ott emberek vannak!
Ilyen bármelyik "neves" autóval is elõfordul. Nyugodtan vegyél. A többieknek nincs eddig ilyen gondjuk!

Mond meg ami kikívánkozik belőled, nehogy belebetegedj! Én is ezt teszem, már amikor merem.
Vissza az elejére
jena
2007 július 28 szombat - 11:34:22

Regisztrált tag #774

willmenn írta ...
jena!
Ha az eladott autókból pár darab hibás, az nem azt jelenti hogy a régi rendszer van. Még egy hadgyakorlaton is van elhullási engedmény, pedig ott emberek vannak!
Ilyen bármelyik "neves" autóval is elõfordul. Nyugodtan vegyél. A többieknek nincs eddig ilyen gondjuk!

wilmenn, ne haragudj de ez elég szkeptikus vélemény,így gondolnád akkor is ha a te autóddal volna ilyen probléma ill.a hadgyakorlaton te lennél az a bizonyos 2%?

Te is, fiam Bluetooth ?
Vissza az elejére
jena
2007 július 28 szombat - 11:55:25

Regisztrált tag #774

rebele írta ...
Nagyon remélem, hogy hibátlanul megtudják majd csinálni.
Álitólag a szervízben a legmodernebb festõkabin van, habár most már csak remélni merem, hogy nem lesz több hiba a festésben. Mint korábban írtam a régi loganunk 2,5 éves korára sem volt ilyen probléma, pedig mindig szabad ég alatt aludt.

Rebele,ne haragudj,nem kartalak a hozzászólásommal elkedvetleníteni,õszintén remélem hogy kifogástalan állapotú lesz a javítás után a fényezés és többé semmi sem árnyékolja be az MCV-zés örömét
Annyit akartam leszögezni csupán hogy a 21.században egyetlen autógyártó sem engedhet meg magának ilyen minõségi problémákat,persze ahogy wilmenn írta a legjobb rendszerbe is becsúszhat idõnként valami baki, de akkor a gyártónak a maximális elõzékenység,kedvezmény és kártalanítás elvén kellene reagálni ezen bajok orvoslására.
Ez õ érdeke is volna, hiszen mint tudjuk az elégedett vásárló,a legjobb vásárló!!

Te is, fiam Bluetooth ?
Vissza az elejére
jazso
2007 július 28 szombat - 13:42:51
Vendég

Az igaz hogy a gyártónak ez lenne az érdeke. szerintem teljes mértékben ez is.
DE! mivel a kereskedõ nem= gyártóval ezért õ már variálhat bizonyos szintig a dolgokkal. és sajnos a magyar ember mezt meg is teszi és ki is használja nagyrészben
Tisztelet a kívételnek
Vissza az elejére
jena
2007 július 28 szombat - 14:17:51

Regisztrált tag #774

jazso írta ...
Az igaz hogy a gyártónak ez lenne az érdeke. szerintem teljes mértékben ez is.
DE! mivel a kereskedõ nem= gyártóval ezért õ már variálhat bizonyos szintig a dolgokkal. és sajnos a magyar ember mezt meg is teszi és ki is használja nagyrészben
Tisztelet a kívételnek

Szerintem gyártó és kereskedõ 1 csónakban eveznek éa akkor járnak jól ha egy ütemben és egyirányba húzzák az evezõt!

Te is, fiam Bluetooth ?
Vissza az elejére
jazso
2007 július 28 szombat - 20:04:41
Vendég

Akkor kérdem én!
miért van az hogy minden minde kerskedõ majdnem más értéket számláz bizonyos munkájáért?
És miért vna az hogy minden kereskedõnél mást tudsz kialkudni az autóhoz ajándék felszerltséget?
Vissza az elejére
jena
2007 július 28 szombat - 21:30:58

Regisztrált tag #774

jazso írta ...
Akkor kérdem én!
miért van az hogy minden minde kerskedõ majdnem más értéket számláz bizonyos munkájáért?
És miért vna az hogy minden kereskedõnél mást tudsz kialkudni az autóhoz ajándék felszerltséget?

Sajnos ez itt a "balkán" széle,sem politikai, sem üzleti felelõsségtudat nem alakult ki errefelé,és ahogy a dolgok állnak nem is nagyon fog még egy ideig.

Te is, fiam Bluetooth ?
Vissza az elejére
jazso
2007 július 28 szombat - 21:38:35
Vendég

jena írta ...
jazso írta ...
Akkor kérdem én!

Sajnos ez itt a "balkán" széle,sem politikai, sem üzleti felelõsségtudat nem alakult ki errefelé,és ahogy a dolgok állnak nem is nagyon fog még egy ideig.

HÁT ezaz! akkor ere miért nem figyel a gyár?
Vissza az elejére
jena
2007 július 28 szombat - 22:30:31

Regisztrált tag #774

jazso írta ...
jena írta ...
jazso írta ...
Akkor kérdem én!

HÁT ezaz! akkor ere miért nem figyel a gyár?

Két oka is van annak.
Az egyik a fõoldali grofikonon látható értékesítési helyezésünk.(túl kicsi pont vagyunk a hálózatban)
A másik pedig az,hogy ha tõlünk nyugatabbra elmeséled hogy mi megy ebben az országban, el sem hiszik,vagy max. azt mondják "miért hagyjátok?"

Te is, fiam Bluetooth ?
Vissza az elejére
jazso
2007 július 29 vasárnap - 15:31:48
Vendég

Kérdésem lenne van loganhoz a szervízben javító stift?karcoláshoz?
Vissza az elejére
Mani
2007 július 29 vasárnap - 15:38:33

Regisztrált tag #780
Regisztrált: 2007 június 26 kedd - 17:13:04

Üzenetek: 86
Jena, ha ez enyhít vmit a gyomrod szorításán: nekem eddig még csak jó tapasztalatom volt az autóról, a fényezést is beleértve, igaz, még nincs egészen 2 hónapos (tehát még nem jött el a pattogzás ideje ).
Sztem akkor sem nézték volna meg ennyien az autót, ha piros Ferrarim lenne, pedig csak tengerészkék. Már van is egy alap bemutatóprogramom az érdeklõdõknek. Még Horvátországban is odajöttek hozzám, egy kassai magyar fickó váltig állította, hogy ez nagyon jó anyagból van, mert tõlük szállítják a Dacia gyárnak a „pléh”-t...

Vissza az elejére
Indy
2007 július 29 vasárnap - 17:55:49

Regisztrált tag #2

Urak, kéretik nem eltérni a topik témájától. Köszönöm!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Mani
2007 július 29 vasárnap - 18:18:07

Regisztrált tag #780
Regisztrált: 2007 június 26 kedd - 17:13:04

Üzenetek: 86
Én csak a -t fényeztem...
Vissza az elejére
jazso
2007 július 29 vasárnap - 19:30:22
Vendég

Szerintem ez többek között nekem szólt!
Sory!
Vissza az elejére
Nyirati
2007 július 29 vasárnap - 20:25:18
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1084
[quote]Kérdésem lenne van loganhoz a szervízben javító stift?karcoláshoz?[/quo Nekem 2 hónapig nem tudtak rendelni 2 szervizben is leadtam a redelést. Igy hát forgalmi után kevertek nem lehet észre venni a javitást.

Soha nem elég!
Vissza az elejére
jena
2007 július 29 vasárnap - 20:38:31

Regisztrált tag #774

Fõként nekem.Bocs

Te is, fiam Bluetooth ?
Vissza az elejére
jazso
2007 július 29 vasárnap - 21:32:42
Vendég

Köszi az infót Nyirati!
Vissza az elejére
Nyirati
2007 július 30 hétfő - 19:19:25
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1084
jazso örülök hogy sikerült kibogoznod a válaszomat.

Soha nem elég!
Vissza az elejére
jazso
2007 július 30 hétfő - 19:52:47
Vendég

persze hogy sikerült kigobozni. csak én voltam értetlen kicsit! SORY
Vissza az elejére
rebele
2007 augusztus 02 csütörtök - 21:35:23
Kiskunhalas

Regisztrált tag #31

Ma elkészült az autó, újra fényezték a tetõt. Most olyan mint amikor megvettük.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF