A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Adok-veszek

<< Előző téma | Következő téma >>
Logant adok-veszek
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
kondorbp
2007 október 25 csütörtök - 20:23:01
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896
Regisztrált: 2007 október 21 vasárnap - 02:48:48

Üzenetek: 507
Köszi a választ. Még jó lenne több infó is.
Mik szoktak elromlanni illetve gondot okozni a kocsiban. Nyilván olyat szeretne az ember, hogy az eső 60 ekm mondjuk 2-3 olajcsere és átvizsgálás összesen kb. 60 ezer és a többi nem nyikorok és megy. De mi a jellemző,? Kell-e valamit külön gondozni? Hibákat megelőzni? Nyikorgás, alakatrész csere?
Fogyasztás? stb
.

[ Módosítva 2007 október 25 csütörtök - 20:44:24 ]

Szívesen segítek neked banki ügyekben, ha írsz vagy hívsz, mert bankban dolgozok. kondorosiz@gmail.com
Ha rám jelzel és kiírja a számot, akkor visszahívlak. Hívj bátran!
06 - 70 / 618 - 2474, -Email-
" Gazdaságos és racionális választás, sznobizmus nélkül : Logan 1,5 dci Logan "

Vissza az elejére
bandi
2007 október 25 csütörtök - 20:45:04
Vendég

Az én MCV-m 3 hónapos. Egy BMV-vel nem hasonlítható össze. Az autó nem zörög, nincs igazából komoly probláma vele. A mai BMV-k szerintem több problémával küzdenek mint a logan. Az alkatrész és szervízköltség sem azonos áron van.
Vissza az elejére
kondorbp
2007 október 25 csütörtök - 20:58:20
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896

1-et értek veled. A pandában ezt az egyszerűség-érzést élvezem. A BMW a luxus érzést adja a velejáró egyéb járulékokkal. Jó az is nagyon, de már nem élvezem annyira, mint eleinte. Néha beleülök kiélvezem magam (3 másodpercen belül 60 fölött, stb.) és elég, vissza a kis Pandácskába.
Szóval egyre vonzóbb a Dácia, de még gyűjtöm az infokat. Vehetnék még 2 éves egyébb márkájú 7 személyeseket ezért az árért. De az 5 év gari vonzó.
Például az értékvesztés is szempont.
Mi a véleményetek?

Szívesen segítek neked banki ügyekben, ha írsz vagy hívsz, mert bankban dolgozok. kondorosiz@gmail.com

Vissza az elejére
bandi
2007 október 25 csütörtök - 22:37:39
Vendég

Valódi hétszemélyest 2 évesen sem kapsz meg olajkályhás kivitelben. Legfeljebb a thurant, a senicet, a zafirát, meg a doblót. Ezek a dákó méreteihez képest meg sem közelítik azt.
Ami a hátsó sor méreteit tudja, az a sharan, az espace, transporter meg a kisbuszok. Ezeket 2 évesen sem dobálják utánad 3-4 milla között.
A fogyasztás egyébként 5 l. alatt tartható normál használat mellett. 6 l. taposva 140 felett érhető csak el.
Vissza az elejére
kondorbp
2007 október 25 csütörtök - 23:30:01
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896

Szia!
Szerinted MCV diesel, amit extrákkal 4 milláért adnak át, mennyit fog veszíteni az árából 1 illetve 2 év alatt, ha 20 ekm kerül bele évente?
A normál Loganok, amik fele ennyibe kerülnek kb, 2 év alatt akár 800 eFT-ot is eshetnek, ami ugye az első 2 évben 40 %. Nem kevés.
Üdv: kz

Vissza az elejére
csemilajos
2007 október 26 péntek - 09:29:07
Dacia Logan No.1

Regisztrált tag #318
Regisztrált: 2006 július 13 csütörtök - 17:35:56

Üzenetek: 843
Minden új autó rohamosan veszíti az értékét, ezt mindenki tudja. Mikor átveszed, és visszafordítod a szalonba már 100.000-et veszített. Lehet az VW, Ford, Chevrolet, vagy bármi. Megjósolni az értékcsökkenést nem igazán lehet, de a dákónál egyenlőre magas. Azon kívül a futásteljesítménytől is nagyon függ. Nem mindegy, hogy évi 15-20.000 km-et használod, vagy ennl lényegesen többet. Mikor autót cseréltem, az Én 2 és fél évesemet 38-000 km-el elvitték 3 nap alatt, bent volt ugyanott egy 1 év 2 hónapos, 68.000 km-el, még egy hónap múlva is bent láttam. Valószínűsítem, hogy ebben az ügyben a találgatáson kívül tovább nem nagyon fogunk jutni! Más: Két éves MCV-t nem fogsz találni, mert akkor még nem volt Mo-n forgalmazva! ha emlékeim nem csalnak!

\"Egyiptom őslakói a múmiák\". !
Vissza az elejére
Huba
2007 október 26 péntek - 11:05:47
Vendég

Értékcsökkenés:
-az én autóm 2004.10.14-i forgalombahelyezésű ambi+metál+utaslufi
-én 2005. áprilisában 7000 km-el 1.700.000-ért vettem
-több mint két évnyi használat és 82.000 km-el később nemrég 1.200.000-et ajánlott érte egy márkakereskedés
Ergo az én autóm értékvesztése csak az első hat hónap és 7000 km alatt volt jelentős!
Vissza az elejére
Indy
2007 október 26 péntek - 11:14:58
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9676
Az én autóm 2005.08.06-ai, metálos Laureate klímával és alufelnivel, 26k km-rel, írd és mond 1.475-öt ajánlott érte a kereskedő. Szégyen! ( 2.34-ért vettem.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
macilka
2007 október 26 péntek - 12:24:51
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2874
Gondolom Eurotax alapján.Akkor ebből sejtem hogy most mennyit ér az enyém...
Vissza az elejére
Huba
2007 október 26 péntek - 13:14:15
Vendég

Az én autóm új ára akkor a bevezetéskor valahol 2 milla felett állt meg emlékeim szerint-figyelembe véve a metált és a +lufit.
Vissza az elejére
maszületett
2007 október 26 péntek - 15:49:51

Regisztrált tag #14
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 12:32:13

Üzenetek: 1322
Értékvesztés:

Kérdeztem én is a kereskedőt, mennyit adna SNOOPY-ért, ha beszámíttatnám. Kalkuláltam a SNOOPY utód bekerülési idejével, ezért 2,5 évet és 90.000 km-es futást adtam meg, hozzátéve, hogy a 90.000-es szervízt én fizetem, de ők végzik el. Erre a konstrukcióra 1,1 M-et mondott a használtautós kolléga. A vonóhorogról, a magnóról, utaslufiról nem is beszéltünk, tehát tényleg lehet, hogy ennyit kapnák érte.
Ez esetben 1,8 M - 1,1 M = 0,7 M ami / 90.000 km-el, 7,8 Ft / km, ami szerintem belefér. Én így számolom az értékvesztést, mivel sokat megyek nekem megéri. Ha csak a 2,5 évvel osztanék, siralmasabb lenne a helyzet, főleg, ha tudjuk, hogy van aki az említett 2,5 év aatt 20.000 km-t sem megy!

üdv,

maszületett
Vissza az elejére
hobby2
2007 október 26 péntek - 15:58:15
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2421
"""siralmasabb lenne a helyzet, főleg, ha tudjuk, hogy van aki az említett 2,5 év aatt 20.000 km-t sem megy!"""

Igen, ez rám is vonatkozik, decemberben lesz 3 éves, és ma értem el a 16.000. De én nem számolok értékvesztést, mert egyelőre nem áll szándékomban cserélni autót.
Vissza az elejére
maszületett
2007 október 26 péntek - 16:22:03

Regisztrált tag #14

Ödi! (:-)) Én sem számolok értékvesztést, mert nem lesz szívem megvállni SNOOPY-tól. Ezek csak elméleti számadatok, amiket azért ki lehet számolni a Te kocsid esetében is! Persze ez mind csak akkor válik fizikai értelemben értékvesztéssé, ha el is adott az autót. Ha úgy gondolod, hogy téged ez stresszel, ne számold ki a Te kocsid értékvesztését. (;-)) Az mindenesetre szerintem igaz, hogy reálisabb a megtett km-ekre vetíteni az értékvesztést, mint az eltelt időre.
Jellemzően újautót kevesen vesznek azok akik, ilyen keveset használják, mint pl. Te. (Évi 6000 km alatti futásteljesítmény)

Eddgi még senki nem adta el csemilajoson kívül, de azért megpróbáltunk segíteni a majdani kollégának a kérdés megválaszolásában.

Szeri ntem letesztelem mennyit bír egy Logan km-ben, azaz úgy egy év múlva belevágok egy MCV-be a "0"-ról és SNOOPY-t megkapja asszony, ha addigra lesz jogsija...

üdv,

maszületett

u.i. + infó, és ne téged akarlak húzni Ödi, hidd el!

Egy autónak a halála, ha nem használják minden nap. Tudniilllik mindennapos használatra lett tervezve... Szerintem.
Vissza az elejére
hobby2
2007 október 26 péntek - 16:44:41

Regisztrált tag #42

Ezek szerint az én autóm nagyon rövid életü lesz, mert nem használom minden nap. Nekem igaz nem mindennap kell az autó, de ha kell akkor egyszerre 2000 km-ert megyek vele. Na éppen ezért kellett nekem új autó, mert azt hiszem megbízhatóbb mint egy öreg járgány!

UI. én nem akartam semmi rosszat az elöző reagálásommal, de látom Téged negativan érintett, bocsánat!
Vissza az elejére
kincsleső
2007 október 26 péntek - 16:45:30
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
El ne temessük már Ödi autóját... Bírja az még, semmi nyoma a végelgyengülésnek. (Én is sokáig akarom használni az autót, és szinte minden nap használom, Te is maszületett: javaslom, hogy hasonlítsuk majd össze a gépeinket Ödiével, mondjuk 2011. május második hétvégéjén bográcsolás közben. Te mire számítasz ?
Vissza az elejére
csemilajos
2007 október 26 péntek - 18:36:15
Dacia Logan No.1

Regisztrált tag #318
Regisztrált: 2006 július 13 csütörtök - 17:35:56

Üzenetek: 843
Ha mindenkinek marad az autója, és az eddíg megszokott ütemben pakolja bele a kilométereket, 8 éves korukra hobby2 autója, meg a többi keveset futott lesznek a talán nem felelőtlenség kijelenteni sokkal értékesebbek! Egy bizonyos kor után már a kilométert nézik jobban. A feltűnően kevés kilométeresről meg feltételezik az óra visszaállitást. A csuda sem tudja ki teszi jól! Mindenesetre, ha nem hajtja szét az ember sztem az autó azt meghálálja, kevesebbe kerül akkor a biztosítás, és súly, vagy teljesítmény adó kivételével minden. Alkatrész, gumi, egyéb javítás. meggyőződésem, hogy a jobban hajtott autón sokkal elöbb kell mindent cserélni. Bocsi Huba, de veled kell példáloznom, ami ugye teszt, vagy milyen autó volt, mennyi hibája előjött az autónak. Nem tudni mit kapott a sorstól a vétel elött. Viszont még a ráforditottat is beleszámolva, Huba bukná a legkevesebbet az autón.

\"Egyiptom őslakói a múmiák\". !
Vissza az elejére
kondorbp
2007 október 27 szombat - 00:08:21
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896

Sziasztok!
Végre egy kis élénkülés a témánkban!
A maszületet autójának az értékvesztése nagyon király! A 7 éves BMW-m értékvesztése km alapján legalább a 4 szerese és a karbantartási többszöröse volt. Szóval 1 km. összesen kb. 6-szorosába kerül. És inkább több! NA, most örülhettek Dáciások! Becsüljétek meg a járgányotokat! Mondjatok érték köszönetet Istennek, mert megérdémli szerintem, hogy ilyen olcsó gépetek van. Én is ezért akarok váltani. Dáciára. Gondolom már érthető, hogy miért szálok ki a bömcsiből. Ami egyébként tök jó.
Az egyik gyerekem töri tanára áprilisban vett dákót. Ma reggel megkérdeztem, hogy milyet és milyen? Na, bevágodtam nála azt hiszem. "Aszongya: tök jó, semmi baja, MCV diesel és keveset eszik. stb.stb."
Szerintem még nem volt vele szervízben sem. Elküldöm már legalább a kötelezőre.
Amit a kereskedő mond, hogy mennyiért veszi át tőled azt felejtsd el! kb. 20-40% -kal fog kevesebbet mondani, mint a valóság. Várja, hogy alkudjatok és még úgy is keressen rajta és neki biztonságos legyen az ügylet.
Kolleganőm 4 éves Skodát adott el most. A kereskedő 1,1-ben akarta beszámolni. Hazament, feltette a net-re és reggel 8-kor már kezében volt az 1,2 vagy 1,3. Todultak érte azonnal ilyen olcsón. Pénzzel a kézben.
Szóval, ha 2 év alatt 40 ekm-t beleteszek szerintetek mennyiért lehet majd eladni a 86 pacis, 7 személyes ezüst dieselt, amin még 3 év gari van és fullos + extrákkal?
Üdv: kz

[ Módosítva 2007 október 27 szombat - 00:18:21 ]

Vissza az elejére
kekek
2007 október 27 szombat - 06:57:23
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3526
Indy írta ...

Az én autóm 2005.08.06-ai, metálos Laureate klímával és alufelnivel, 26k km-rel, írd és mond 1.475-öt ajánlott érte a kereskedő. Szégyen! ( 2.34-ért vettem.

Ehhez tudom hasonlítani az én autómat. Picit kevesebb az extrám, néhány nap múlva lesz két éves, viszont 36 ezer van benne.
Ma megjött a törlesztési papírom, még 1,3 milliónál több van hátra. Viszont most már kicsit pozitívan tudnék kiszállni belőle.
Vissza az elejére
maszületett
2007 október 27 szombat - 09:42:27

Regisztrált tag #14

Ödi!

Nem hisztiztem most meg tényleg, bár tudom, hogy szoktam, de most nem!
Pusztán érzékeltetni szerettem volna az álláspontomat, miszerint egy autó arra való, hogy az ember használja és nem arra, hogy birtokolja azt. A hozzászólásom tartalmát nemcsak a Te autódra kell relevánsnak tekinteni, hanem pl. Indyére is.
Tehát megítélésem szerint az értékvesztést annak a paraméternek a tükrében kell vizsgálni, ami a tárgy funkciójából következően a rendeltetését a leginkább meghatározza. (pl. IKEA fiók hány nitást-csukást bír. Nem azt nézik, hogy hányszáz év alatt rohad el 20%-os páratartalom mellett 25 C fokon, és nem véletlenül.)

Szóval ezt nem Neked címeztem, hanem úgy a nagyvilágba.
pl. Indy kocsiján az értékvesztés 865.000 Huf / 26.000 km-el = 33,2 Huf / km, amit megértek, hogy sokall, ezért neki még nem érdemes túladnia a gépen. Énnálam az ő kocsijának értékvesztése így nézne ki. 865.000 huf / 84.000*km-el = 10,3 Huf / km, tehát még én sem adnám el, mert 10 felett magasnak tartom ezt az értéket.

üdv mindenkinek, -nked ödi külön is!

kincsleső!

Tudom, hogy ödi kocsija jobb állapotban lesz 2011-ben, ez nem is kérdés, bár lehet, hogy az enyémben lényegesen több lesz az új alkatrész addigra... Nemudom, majd meglátjuk. Egyébként az én futásteljesítményewm csökkenni fog a jövőben, mert suli pécsett befejezős + nyaranta motorozós időszakom jön. (2. gyerekkor) Lehet, Ödinek több lesz a gépében, mint SNOOPY-ban.
Vissza az elejére
hobby2
2007 október 27 szombat - 18:41:20

Regisztrált tag #42

maszületett, szent a béke!
Vissza az elejére
kondorbp
2007 október 27 szombat - 19:01:55
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896

Ma kipróbáltam egy 7 személyes 68LE-s dieselt. Nem rossz. Vácon voltam. Rendes volt az Öregúr a tulaj. kedves embernek tűnt. 3 gyereke és 8 unokája van. Ezt lehet tisztelni. A fia veszi át tőle a szalont.
Szerintem legalább 10 percig mentünk. A futómű jó, Menetzaj normál, váltó kicsit fúra. Nem egy felpörgös motor, az biztos. Kényelem jónak mondható. Kinek nem tetszett a műszerfal? Szerintem praktikus. Nekem tetszik. Már beleültem volna a sajátomba legszívesebben.Viszont csak januárra igértek. :- ( Így a Pandával jöttem haza. Az jobban gyorsul. Sokkal. Majd tunningolni kell a Dáákó mociját. Az ár/érték szerintem szupi.
Van egy barátom autós témákról vezet rovatot az egyik hetilapban és online újságban, tehát ért hozzá. Mondta, hogy azért nem vett áprilisban ilyet, mert 6 hónapra igérték. De kérdezte, hogy jól n keresek-e. Mondtam, hogy nem rosszul. Aszonta, hogy akkor inkább mást vegyek. Mondtam, hogy a pénzkülönbözetet inkább földre költöm, mondjuk erdőre. A kocsi az viszi a lét. Azt mondta, hogy ez mindig így van. Ja.

Vissza az elejére
Indy
2007 október 27 szombat - 19:05:30

Regisztrált tag #2

A magyar piac nem piac a Daciának, nyugat prioritást élvez, ezért késik ennyit az átvétel rendelés után. Szó szerint rendelésre gyártanak csak nekünk.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kincsleső
2007 október 27 szombat - 20:10:10
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
maszületett, most nagyon nem értek egyet Veled! (És nem azért, hogy kicsikarjak egy kis hisztit... ). A szokásos "melyik a jobb autó" viták, amelyek időnként alaposan el szoktak durvulni (most nem számítok erre!), szvsz pontosan ilyen szemléletből indulnak ki. Nem lehet egyetlen funkció (~ egy szempont) alapján megítélni egy tárgyat általában, az autót pedig különösen nem. (Állítom én!) Az IKEA-fiók sem csak attól jó (ha jó!),hogy sokszor lehet nyitni-csukni: az is számít, hogyan lehet pakolni bele, hogyan néz ki stb.- stb. Az autó esetében, azt hiszem, még több az értékelési szempont, melyek egy része ráadásul szubjektív (közvetlenül nem számszerűsíthető): a piacon persze kialakul valami összegző álláspont, ami "ad" valamilyen "átlagosító" értékelést, de tudjuk, hogy azt - ráadásul! - az autó tulajdonságain kívül is még sok minden befolyásolja... (Egyébként úgy érzem, nem kell messzire mennünk, pont a Loganunk egy jó példa...).
Ezért nincs "általában véve" legjobb autó: minden egyes tulajnak mások a szempontjai, más-más a legfontosabb, a második legfontosabb.... stb. (Függetlenül attól, hogy ő maga mennyire tudja racionálisan súlyozni ezeket..., akkor is ez van: és bizony a piac "általános" értékelésében még ezek a nem teljesen racionálisan kialakított értékelések is belejátszanak...)

[ Módosítva 2007 október 27 szombat - 20:53:28 ]
Vissza az elejére
kondorbp
2007 október 28 vasárnap - 09:34:46
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896

Kinek mi a tapasztanata a szalonjával, ahol vette a gépet?
Mennyi idő alatt vetted át?
Milyen THM-mel adtak hitelt?
Kérlek, hogy írd meg a helyet is ahol vetted és ajánlod-e illetve mire kell figyelni?
Mennyi előleggel rendelted?
Esetleg, hogy mennyirért? Milyen kedvezménnyel?
Mennyi idő allatt, mennyit mentél vele?
Mennyibe került nagyjából a karbatartás?
Most mennyiért lehet eladni? (Ne azt írd, hogy kereskedő vagy szalon mit ajánl, mert Ő óvatos?

Ez nagy segítség lenne mindenkinek, hogy reális képet kapjon.
Köszi
Üdv: Kondor

Vissza az elejére
Indy
2007 október 28 vasárnap - 09:47:53

Regisztrált tag #2

kondorbp írta ...

Győri szalon, összességében elégedett voltam/vagyok, nincs tökéletes kereskedés
Másfél hónapot vártam
11.5%
Kérlek, hogy írd meg a helyet is ahol vetted és ajánlod-e illetve mire kell figyelni?
Iniciál Autóház Kft, ajánlom. Átvételnél sok mindenre, de ez másik topik témája!
50.000 Ft
2.34 ezer forint volt a kulcsrakész ára az autómnak. Ajándék mp3-as cd.
Két év alatt 26.000 km-t mentem, 1.4 benzines
Eddig kb. 40.000 forintba, zöldkártyával
Most mennyiért lehet eladni? (Ne azt írd, hogy kereskedő vagy szalon mit ajánl, mert Ő óvatos?
1.7 alatt egy fillérrel sem adnám oda!

Köszi

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Indy
2007 október 28 vasárnap - 09:51:29

Regisztrált tag #2

Kérlek hogy ezek után folytassuk a finanszírozós topikban, ez itt a Bolhapiac szekció! Köszönöm!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
maszületett
2007 október 28 vasárnap - 15:46:03

Regisztrált tag #14

kincsleső!

Én meg mindig egyetértek veled, de most egyszerűen nem értelek! (:-))
Most az a gond, hogy Ödi és az én kosim nem egyforma színű???
Tényleg nem értelek.Szerinted én képes volnék összeveszni itt a klubon, a "melyik a jobb autó" témában, amikor csak a kocsijaink színe más??? (:-))

Komolyan nem értem, bár reggel óta fáj a fejem, lehet, csak azért!

mindegy, üdv mindenkinek... A mértékadó értékvesztésszámítási álláspontomat fenntartom azzal a kiegészítéssel, hogy az autón csak bukni lehet. Ha keveset használod, akkor meg pláne... (Lásd fix költségek, pl. casco, kötelező stb.)
Vissza az elejére
Skodás
2007 október 28 vasárnap - 16:35:13
Vendég

kondorbp írta ...

Köszi

Less be a véleményes topicba, ott is van egy konkrét ajánlat!

Skodás
Vissza az elejére
légfék
2007 október 28 vasárnap - 16:46:08
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
Maszületett!
Abban persze hogy igazad van,hogy a minél nagyobb futás sokkal jobb fajlagos km-költséget produkál,de ettől még nem kell vízalá mennie annak sem,aki kevesebbet autózik.Max eladáskor kompenzálódhat/nem feltétlenül/a kevésbé sokat futott kocsinál az addigi költség,egy relatíve magasabb árral.
Mértékadóként :Néhány éve még az általam munkára használt autónál volt kilométerenkénti amortizációs összeg,ez '97-ben ha jól emlékszem 8 forint volt.Ha ma volna ilyen,nagyjából 22-25 Forintnál járna.Na de nem fejtegetem tovább,ez is csak érdekesség.Tehát az igazság valahol mindig félúton keresendő....../Össze ne vesszetek!!!/

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
Indy
2007 október 28 vasárnap - 18:05:40

Regisztrált tag #2

Urak!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kondorbp
2007 október 28 vasárnap - 20:23:37
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896

Kedves Klubtársak!
Köszönöm a válaszokat, javaslatokat!
Olvasok, olvasok........... még mindig infó és Logan hiányában vagyok.
Néztem a többi topicot is. Van jó infók ott is, de még kell.
Kinek van eladó 7 személyese?
És hozzá olyan cucc, amit nem érdemes a szalonból megrendelni?
Hanem inkább máshonnan megvenni? Ötleteket is szívesen veszem. (Gondolom más is örülni fog neki.)
És pontos infó a gazdaságosságról? Hiszen nem mindegy, hogy mire költ az ember 4.000.000. + sok követő forintot.
Voltam a más toppicokban is, de nekem még kevés a konkrét infó.
Köszi

0inf

Vissza az elejére
bandi
2007 október 28 vasárnap - 20:51:54
Vendég

Meglepődnék, ha találnál közöttünk 7 személyes eladó MCV-t
Vissza az elejére
macilka
2007 október 28 vasárnap - 20:59:30

Regisztrált tag #189

Mivel az MCV-t nem régen vezették be a magyar piacra,nem hiszem hogy túl sokat fogsz megtudni sem gazdaságosságról sem ár/érték arányról,sem tartósságról.Arra a kevés MCV-re is amit itthon megrendelnek,sok hetet kell várni.Szerintem még sok hónapig infó hiányában fogsz szenvedni.Annyira új még a tipus! Nekünk sem volt mindegy mire költjük a pénzünk anno.És szinte semmi infonk sem volt! ( Vettünk egy nagy levegőt ,belevágtunk+És most itt tartunk.Sok sikert az MCV-hez!!!Addig is olvasgasd a TC. tartós teszjét!
Vissza az elejére
kondorbp
2007 október 28 vasárnap - 21:17:08
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896

Nem baj, ha nem Logan klubostól veszek 7 személyeset. Tavasz óta kapható, akár családi okok miatt is lehet, hogy lesz eladó. Ki lát valahol?
Ha valaki hallja, hogy valahol van eladó EZÜSTszínű, akkor kérem, hogy rögtön szóljon!
Ja, és mit érdemes és mit nem érdemes a szalonban hozzá rendelni?
Mi t tudtok hozzá külön eladó cuccot?

Vissza az elejére
macilka
2007 október 29 hétfő - 06:45:06

Regisztrált tag #189

Kezdj el nézegetni a neten a használtato.hu-n és ilyen helyeken!
Vissza az elejére
Indy
2007 október 29 hétfő - 09:00:14

Regisztrált tag #2

Alufelnit azt vehetsz hozzá külön, kartámasz is van utángyártottban, de a többi speckó dolgot (utastéri rakodópolc, stb) csak a szalonban tudod megvenni.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kondorbp
2007 október 29 hétfő - 22:51:49
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896

Köszi a választ.
Mindennap megnézem a használtautókat. A bajai szalon eladja a tesztautót, Nem laurate, 3,4-ért kinálja, 8800 km-re, egy laurate kb. új kb. 400-zal több. Melyiket éri meg jobban?

Ma a fiammal megnéztük a Lurdival szemben a 7 személyest. Teszteltük. Úgy gyorsul 60-ig, mint a Pandánk. Aztán annyira sem. 68 LE-s. Ettől eltekintva jó.
Extrákkal 4 millára hozta ki a hölgy az árat és erre 200 kedvezményt adott.
Amúgy nagyon ügyes hölgy.
Ki tud jó hifit és tunningot, extrákat, vagy komplett autót eladó autót?

Vissza az elejére
macilka
2007 október 29 hétfő - 23:44:44

Regisztrált tag #189

A komplett eladó autőt már sokadjára rágod.Jó hifit tudnak a szaküzletben ajánlani,akár sok százezerért is.Ha nem sajnálod az időt avisszaolvasásra,akkor rádöbbensz hogy tuning sem nagyon van.Ez egy ilyen kicsi szegmens,a "mi" autónkkal nem foglalkoznak.
Vissza az elejére
Lala
2007 október 30 kedd - 09:49:32
'07.08. MCV1.5dCi Lau '73.04. Skoda S110L

Regisztrált tag #761
Regisztrált: 2007 május 31 csütörtök - 19:53:08

Üzenetek: 250
kondorbp írta ...

Köszi a választ.
Mindennap megnézem a használtautókat. A bajai szalon eladja a tesztautót, Nem laurate, 3,4-ért kinálja, 8800 km-re, egy laurate kb. új kb. 400-zal több. Melyiket éri meg jobban?

Ma a fiammal megnéztük a Lurdival szemben a 7 személyest. Teszteltük. Úgy gyorsul 60-ig, mint a Pandánk. Aztán annyira sem. 68 LE-s. Ettől eltekintva jó.
Extrákkal 4 millára hozta ki a hölgy az árat és erre 200 kedvezményt adott.
Amúgy nagyon ügyes hölgy.
Ki tud jó hifit és tunningot, extrákat, vagy komplett autót eladó autót?

Hát nem repülőgép, de kinek mire kell? Városban ált.-ban elég annyi, országúton max előzéshez kell felkészülni (Skodán felnőttként még nem éreztem nagyon hiányát a lóerőknek)
Mi 3,7-ért vettünk ott egy 1.5dCi-t Laureate felszereltséggel + biztonsági csomag+légkondi+csomagtér roló (kaptunk egy garnitúra téligummát felnik nélkül )

A hölgy (Henrietta?) tényleg kedves és nagyjából ért is hozzá, valamint segítőkész; nekünk például hétfőről áttette előző péntekre az átvételt, mert mondtuk, hogy nekünk a hétfő és utána az egész hét nem jó.

Ahogy írták: hifit szakboltból, tuning van a dCi-hez, keresd itt morzsit, extrák meg csak a szalonban egyelőre.

Lala
- Dacia Logan MCV 1.5dCi Laureate
Vissza az elejére
Lala
2007 október 30 kedd - 09:55:33
'07.08. MCV1.5dCi Lau '73.04. Skoda S110L

Regisztrált tag #761
Regisztrált: 2007 május 31 csütörtök - 19:53:08

Üzenetek: 250
kondorbp írta ...

Köszi a választ.

Az új annyiból jobb, hogy annak ismerni fogod az egész életét, míg egy tesztautót ki tudja hogy kezeltek azalatt az idő alatt (és pont "bejáratáskor").
Én úgy gondolom, hogy nekem ennyiből jobban megéri az a +400eFt. Persze tesztautót is ki lehet fogni jót, nincs feltétlenül széthajtva...

[ Módosítva 2007 október 30 kedd - 10:01:08 ]

Lala
- Dacia Logan MCV 1.5dCi Laureate
Vissza az elejére
légfék
2007 október 30 kedd - 12:30:32

Regisztrált tag #90

Tesztautóról kérdezzetek Hubától,bár nem törvényszerű a dolog....

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
dhrbikes
2007 október 30 kedd - 13:22:25
dhrbikes

Regisztrált tag #16
Regisztrált: 2005 szeptember 06 kedd - 13:21:12

Üzenetek: 1182
Én sejtem a válaszát Bár az én érzésem még mindig az, hogy az ő autója valami nagyon előszériás darab, az elsők között helyezték forgalomba, 1 hónappal majdnem bármelyik előtt, ez azért gyanús.

Vissza az elejére
légfék
2007 október 30 kedd - 14:13:01

Regisztrált tag #90

Már azt hittem,hogy Huba a gyanús....

Vissza az elejére
maszületett
2007 október 30 kedd - 16:57:07

Regisztrált tag #14

légfék!

Nem veszünk össze, ne izgulj!

Remélem Indy rosszkedve semmiattam/tunk van!

üdv mindenkinek

maszületett
Vissza az elejére
Indy
2007 október 30 kedd - 17:06:44

Regisztrált tag #2

Nincs rosszkedvem, de jó lenne meghagyni ezt a topikot annak ami: Logant adok-veszek. Üzemeltetés, fenntartás, szervizdíjak, stb. nem ennek a topiknak a témája.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Nyirati
2007 november 01 csütörtök - 22:04:54
Nyirati

Regisztrált tag #687
Regisztrált: 2007 március 02 péntek - 20:20:45

Üzenetek: 1076
Eladók az előfutó autók!!!!!! 1.6 misi./ db.

Soha nem elég!
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF