A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Utazásaink Logannal
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
ZL Gergow
2008 január 25 péntek - 17:55:39
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887
Regisztrált: 2007 október 11 csütörtök - 17:55:48

Üzenetek: 1250
Ezt mind egy 19-es Renault 1.9D-vel? Azt a hét meg a nyócát. Nem gyenge. Várjuk a részletes beszámolót!!!

[ Módosítva 2008 január 25 péntek - 17:56:48 ]
Vissza az elejére
Indy
2008 január 26 szombat - 11:42:59
root - ex_1.4 MPI Laureate - Scénic 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Üzenetek: 9672
Olyan rég volt hogy csak ködös emlékeim vannak.

Első nap egyhuzamban elmentünk a német-dán határig, egy parkolóban aludtunk, két fiú és egy lány. (Már most szeretném megjegyezni, hogy én többet nőnemű lénnyel 1.000 km-nél hosszabb útra nem vagyok hajlandó elindulni!)

Az autó akkor volt 5 éves, átnézettem szervizben előtte, mert nem volt jó a műszerfal és középkonzol világítás, kapott egy olajcserét is, de ennek ellenére paráztam tőle hogy kibírja e csere nélkül a hosszú utat (7.500 km volt az olajcsereperiódusa). Dániában megnéztünk pár olyan nevezetességet, ami útba esett, majd komppal áthajóztunk Svédországba. A híd Dánia és Svédország között akkor épült, egyharmada volt csak kész. Nagyon sok fényképet csináltam, de analóg géppel, így a képes melléklettől most el kell tekintenem. Ha lesz időm folytatom.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
kondorbp
2008 január 26 szombat - 12:50:19
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896
Regisztrált: 2007 október 21 vasárnap - 02:48:48

Üzenetek: 507
"Nagyon sok fényképet csináltam, de analóg géppel, így a képes melléklettől most el kell tekintenem. "
Nagyon érdekes lehetett. Nem tudnál pár képet beszkenelni. Én még sosem jártam arra felé. És gondolom a többség is így van vele.

Szívesen segítek neked banki ügyekben, ha írsz vagy hívsz, mert bankban dolgozok. kondorosiz@gmail.com
Ha rám jelzel és kiírja a számot, akkor visszahívlak. Hívj bátran!
06 - 70 / 618 - 2474, -Email-
" Gazdaságos és racionális választás, sznobizmus nélkül : Logan 1,5 dci Logan "

Vissza az elejére
ZL Gergow
2008 január 26 szombat - 13:12:50
Logan 1.4MPi Ambiance

Regisztrált tag #887
Regisztrált: 2007 október 11 csütörtök - 17:55:48

Üzenetek: 1250
Indy írta ...

(Már most szeretném megjegyezni, hogy én többet nőnemű lénnyel 1.000 km-nél hosszabb útra nem vagyok hajlandó elindulni!)

Egyszer én is elkövettem ezt a hibát, bár az csak 400km volt oda vissza, de miatta 2x odafelé és egyszer visszafelé is eltévedtem.
Vissza az elejére
Sanca
2008 január 26 szombat - 14:06:41
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
Nekem van szerencsém három nőnemű lénnyel utazni, de nem panaszkodhatok. A legkisebb is most már úgy néz ki, hogy kinőtte a kocsiban való

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Indy
2008 január 26 szombat - 15:43:55

Regisztrált tag #2

Svédország egy darabig meglehetősen érdekes volt, megnéztük a fővárost, Stockholmot, a királyi palotát és pár egyéb nevezetességet. Autós szempontból az autópálya adott okot unalomra és csodálkozásra egyaránt. Hatalmas fenyőerdők között vezetett utunk Finnországba, az autópályák 2x3 sávosak, helyenként teljesen össze vannak nyitva, hogy a vadászgépek bármikor le tudjanak szállni rajtuk. A felfestések néha teljesen eltüntek ilyenkor, úgy éreztük hogy tényleg nem autópályán, hanem egy bazi széles kifutópályán autózunk. Mire felértünk a finnekhez, meg is untuk, bár gyorsan lehetett haladni, ez tény. Néha tettünk kis kitérőket festői falvakba, az utak azonban itt alig voltak útnak nevezhetők, kavicsos makadámnak inkább, nem tudom hogy a pénzhiány volt e az oka, vagy az ott lakók ragaszkodtak a rusztikus úthoz.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Sanyi
2008 január 26 szombat - 16:13:48
Sanyi

Regisztrált tag #108
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 19:46:48

Üzenetek: 1142
Az én csúcsom még kilencvenben volt, a régi P 125-ösömmel. Berlinbe mentünk csencselni egy haverral. 1150km-volt az első nap oda. Fiatalsáb bolondság. Főtengelyszimering, és komoly kartergázzal, majjdnem annyi olajat evett mint benzint. Amúgy én a lányokkal lemegyek a térképről. Csak innivaló és jó zene kell, meg néha kajaszünet. Semmi nyűg velük, edzettek. Mondhatni "a cél szentesíti az eszközt" ! Csodálatos lehetett Indy az az út, ha nem vagyok indiszkrét a szállásokat hogyan oldottátok meg, mindig az ótóban? Azért az Anglia sem piskóta! Ja és ott a legtöbb ronda nő. Ahogy HOFI mondta, még jó hogy sziget. Épp a minap láttam este egy micsu terepjárót, megált, és a bal első ülésről egy kislány szált ki, úgy 12 éves. Megdöbbentem, de akkor vettem észre, hogy furcsa a rendszáma, és jobbkorményos. Belegondoltam már mit kezdenék én a balrahajtssal. Brrrr!

A patkánynak a denevér az angyal!
Vissza az elejére
Indy
2008 január 26 szombat - 16:27:49

Regisztrált tag #2

A hátsó ülést átengedtük a hölgynek, mi meg az első, hátradöntött üléseken aludtunk. Persze nem mindig, minden másnap fizetett kempingben, azon kívűl pedig vadkempingben aludtunk, sátorban. Autóban csak az első éjszakát töltöttük, meg még egyet Svédországban valahol, ahol nem találtunk szállásra alkalmas helyet. Csodálatos ~két hét volt.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Sanyi
2008 január 26 szombat - 16:45:30
Sanyi

Regisztrált tag #108

Hát igen a régi szép idők, én is sokat sátraztam, főleg a motoros időkben. Most meg a gyerekre hivatkozva már sátrazni is lusta vagyok. Igaz így meg neki marad ki a fíling. Vagy már nekik ez nem is hiányzik? No majd a következő pár évben kiderül, most végzi a nyolcat, lesz még biztos élménye benne. A román tengerparton volt hogy két hétig sátorral, még a "bőröm" alatt is homok volt. Ma már elképzelni is nehéz...

Vissza az elejére
Sanca
2008 január 26 szombat - 20:28:51
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1470
Sanyi a talin meglehet adni a filinget és lehet sátorozni.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
macilka
2008 január 26 szombat - 21:31:49
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2866
Az oroszlányi csapat már 2 éve sátorozik....most lesz a harmadik!
Vissza az elejére
Feri
2008 január 27 vasárnap - 12:25:54

Regisztrált tag #161
Regisztrált: 2006 február 14 kedd - 16:59:08

Üzenetek: 276
kiegészitésül csak annyit,hogy tavaszzal és összel is.
Sok pálesz ,sör és kevés bátorság kell csak hozzá,estleg pörkölt,csilisbab,meg grilkaja.
Vissza az elejére
Sanyi
2008 január 27 vasárnap - 17:52:22
Sanyi

Regisztrált tag #108

No meg egy jó sátor!
Sajna a régi már lestrapált, és mint írtam már rég nem is foglalkoztam vele. Ha nem a ballagáskor lesz a tali, jó lesz a faház is.

Vissza az elejére
kekek
2008 március 10 hétfő - 10:32:48
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3525
Nemrég munkahelyi elfoglaltság keretében néhány napot a Balaton mellett töltöttem.

Egy délelőtti túra keretében onnét meglátogattuk a Kőröshegyi völgyhídat. Mondhatom, impozáns látvány. Aki megteheti érdemes megnézni, és sok érdekességet is megtudhat róla.
Ugyanis tulajdonképpen idegenvezetős bemutatás volt.
Röviden ismertetik az építés körülményeit, a főbb adatokat, elmondják az építési technikát, maketten és tervrajzokon is megtekinthető.
Ezután megnéztük magát a hidat. Természetesen az útpályára nem mehettünk, hanem az alatt, magában a szerkezetben sétáltunk végig. Vagyis nem végig, hanem kb. a feléig, és onnét lifttel mentünk le.
Aki a környéken jár, van kis szabadideje, és érdekli a dolog, ajánlom megtekinteni. Ehhez meg tudom adni a hölgy telefonszámát, akit fel kell hívni, azt mondta, mindenkit szívesen látnak.(keressetek PÜ-ben). Persze mi busszal voltunk, csoporttal, nem tudom van-e létszámbeli követelmény, akár minimum, akár maximum.

Fontos elfelejtettem, a program ingyenes. És nem árt azért előre egyeztetni az időpontot, miként érnek rá.

[ Módosítva 2008 március 10 hétfő - 13:06:47 ]
Vissza az elejére
Sanyi
2008 március 10 hétfő - 11:37:00
Sanyi

Regisztrált tag #108

kekek a képek fantasztikusak! Én azt hittem van beugró, legalább hozna egy kis lét ez a ku.rva drága látnivaló.
Egyáltalán mi a bánatnak ez? Talán előírás van rá, milyen emelkedő lehet max egy nyavajás ótópályában? Sokkal olcsóbb lett volna tizenhárom kapaszkodósávval is, híd nélkül. Én kiakadtam mikor megtudtam hogy itt a pusztába völgyhidat építenek egy valag pénzért.

Vissza az elejére
Indy
2008 március 10 hétfő - 12:05:22

Regisztrált tag #2

Szerintem alatta magánterületek vannak és nem engedték át az egészet. A második és az ötödik képen mintha az első métereken túl nagy lenne a szintkülönbség, ez is lehet az oka...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Huba
2008 március 10 hétfő - 12:14:30
Vendég

Meg kellett mutatnunk a horvátoknak, hogy mi is tudunk ilyet... csak épp tízszer annyiért és tízszer több idő alatt mint ők...
Ettől függetlenül, ha már ott van akkor élvezzük, hogy van és milyen.

[ Módosítva 2008 március 10 hétfő - 12:15:44 ]
Vissza az elejére
kekek
2008 március 10 hétfő - 12:30:52

Regisztrált tag #146

Az autópályára vannak előírások, melyben az egyik legfontosabb a lejtési viszonyok meghatározása. A kanyarokat is szabályozza, azt is, hogy egy adott távolságon belül hány és milyen nagyságú lehet.
Kérdeztem a helybeli emberkét, azt mondta, hogy olyan 20-30 km-es kerülőt kellett volna tenni, ha nem ilyen hidat csinálnak.
Egyébként én is azt mondtam magamban, meg másoknak is, hogy nyugodtan szedhetnének érte pénzt. De ennek van egy problémája, hogy amit alul láttok, ott még mindig csinálják a dolgukat, üzemi terület van. Nincs még meg a végleges infrastruktúrális kialakítás hozzá.
Az alatta levő területet ennek megfelelően szerintem kisajátított terület, de a nagyságát nem tudnám még becsülni se. Vannak ott különböző tározó medencék, hiszen a vízelvezetés megoldása is nagyon fontos volt. Ehhez tartozóan szűrők, merítők, ha például egy szennyező anyagot szállító járművet ér baleset. A víz végsősoron a Balatonba megy.
Az ötödik kép a híd belsejéből készült, és valóban elég nagy a szintkülönbség, de adatokat ne kérjetek.
Remélem erre jól emlékszem: 23 pillérből áll.
Vissza az elejére
légfék
2008 március 10 hétfő - 17:27:42
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
Zoli!Ez pompás!!!!

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
hobby2
2008 március 10 hétfő - 19:11:27
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2416
Köszi a képeket, tényleg pazar látvány, de azt hiszem ezt igazán élőben érdemes megnézni, mert úgy érzékelhető gigantikus mérete. Ehhez hasonló a Hodos felel tartó új vasutvonal, ott is vagy egy nagyon hosszu vőlgyhíd, csodáéatos látvány, utána pedig a Zsuzsi alagut, Göncz Árpád feleségéről elnevezve.
Vissza az elejére
kekek
2008 március 10 hétfő - 19:46:44

Regisztrált tag #146

hobby2 írta ...

Köszi a képeket, tényleg pazar látvány, de azt hiszem ezt igazán élőben érdemes megnézni,

Így van, ez csak kedvcsináló!
Vissza az elejére
légfék
2008 március 10 hétfő - 19:49:26
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3909
Egy klubtali a híd tövében?

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat? o
Vissza az elejére
horibor
2008 március 11 kedd - 11:07:29

Regisztrált tag #924
Regisztrált: 2007 november 19 hétfő - 15:18:50

Üzenetek: 50
Balaton, Híd, Loganok.
Nem rossz!

Egy új nő a családban Laura. Nem beszél vissza, csak teszi a dolgát.
Vissza az elejére
horibor
2008 március 11 kedd - 11:10:42

Regisztrált tag #924
Regisztrált: 2007 november 19 hétfő - 15:18:50

Üzenetek: 50
(A felsorolás sorrendje, a látnovalók értékét hivatott tükrözni.)

Egy új nő a családban Laura. Nem beszél vissza, csak teszi a dolgát.
Vissza az elejére
hobby2
2008 március 11 kedd - 16:13:06
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Üzenetek: 2416
kekek írta ...

hobby2 írta ...

Köszi a képeket, tényleg pazar látvány, de azt hiszem ezt igazán élőben érdemes megnézni,

Így van, ez csak kedvcsináló!

Kedv már megvan, szabadidő annál kevesebb :9
Vissza az elejére
Mani
2008 április 16 szerda - 16:23:49

Regisztrált tag #780
Regisztrált: 2007 június 26 kedd - 17:13:04

Üzenetek: 83
Kedves Klubtársak, én még csak tervezem az utazást, de már így is sok hasznos információhoz jutottam itt, a fórumon. Azt remélem, hogy még további segítséget kapok tõletek, egyrészt mert erdélyi klubtársak is akadnak szép számmal, másrészt sokan már tapasztalt utazók.
Mi ugyanis június végén Románián keresztül autóznánk Bulgáriába a családdal (2 nagy-, 3 kiskorú) 7 személyes MCV-vel (1,5 dCI), méghozzá a nagy távolság miatt úgy, hogy Erdélyben beiktatnánk egy tranzitszállást oda- és visszafelé is, de nem csak egy éjszakára, hanem odafelé 2-re, visszafelé talán még hosszabb idõszakra. A tervezett útvonal: Nagyvárad, Kolozsvár, Marosvásárhely, Szováta – és egyelõre az a tervem, hogy Bucsin-tetõn vennénk ki szállást, megnéznénk a környéken, amit lehet, aztán tovább. És itt jön az elsõ bökkenõ, mert az a kalandos ötletem támadt, hogy át kellene kelni a transzfogarasi autóúton (7C). (Visszaolvasva láttam, hogy nem én vagyok az elsõ, mert Sanyi is jelezte, hogy az idén végigjárná ezt az útvonalat.) A térképen a legrövidebbnek a Segesvár-Szentágota (Agnita)-Kerc útvonal tûnik, de írtátok sokan, hogy az alsóbbrendû utak minõsége sokszor katasztrofális, ez pedig az, legalábbis a Szentágota-Kerc szakasz. Ha valaki tudna errõl informálni, szívesen venném. Másrészt abban tudna-e valaki segíteni, hogy hol teszik közzé a 7C autóút teljes megnyitásának idõpontját? A neten csak annyit találtam, hogy tavaly július 1-jén nyitották meg teljes egészében, ez esetben viszont csak visszafelé tudnánk itt áthaladni, mert jún. 23-án be kell cuccolnunk a szállodába az Aranyparton. Ha odafelé nem járható a transzfogaras, akkor az eredetileg visszafelé tervezett vonalon – Gyergyószentmiklós, Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy, Brassó, Plojest, Bukarest, majd tovább Konstanca, és aztán a tengerparton már csak eltalálunk Bulgáriába. Ha a 7C járható lenne, akkor viszont azon átkelve Pitest – itt az idõ rövidsége miatt egy távoli pillantást vetnék a Dacia-gyárra, egy könnycseppet eldörzsölve a szemem sarkában az elmaradt gyárlátogatás miatt – majd Bukaresttõl a már említett útvonal.
Kérlek benneteket, ha valaki a fent említettekkel kapcsolatban, illetve szállással vagy bármi más fontos dologgal, változással kapcsolatban tud tájékoztatni, legyen szíves, segítsen. Elõre is köszönöm. Természetesen az útról is beszámolok.
Vissza az elejére
Móni
2008 április 16 szerda - 17:47:54

Regisztrált tag #1002
Regisztrált: 2008 március 05 szerda - 08:20:07

Üzenetek: 47
Mani ha mentek Bulgáriába a parkolást azt old meg minnél hamarabb, mert ha leállsz a száloda elött tilos helyen már viszik is el az autódat. Mi tavaly voltunk ott és sorra vitték el a kocsikat, szerintem erre vadásznak. Így elkerülhető az idegesség.

Móni
Vissza az elejére
Deceballus
2008 április 16 szerda - 18:49:34
Vendég

A Transzfogaras megnyitása attól függ, hogy mikor válik járhatóvá (olvad el a hó, szűnik meg a lavinaveszély, hordják el az útra került törmeléket, javítják meg stb.). Ez nem olyan, mint a strand, hogy május elsején nyit és szeptember harmincadikán zár be.
A Kerc-Szentágota-Segesvár út ha jól tudom "megyei", sőt, két megye között van, tehát valószínűleg nem a legjobb. Ha zavar az út minősége, akkor inkább a Medgyes-Szeben változatot ajánlanám.
Vissza az elejére
Mani
2008 április 17 csütörtök - 19:16:17

Regisztrált tag #780

Móni, Deceballus, köszi az infókat.
Az nyilvánvaló, hogy a Transzfogaras megnyitása az idõjárástól függ, így igazából az érdekelne, hogy hol közlik a nyitás idõpontját. Tud esetleg valaki olyan weboldalról, ahol ezt figyelhetném?
Vissza az elejére
Deceballus
2008 április 17 csütörtök - 19:25:26
Vendég

Egyelőre nem tudok konkrét dolgokat mondani. Én a TV-ből szoktam értesülni, de általában a lezárását mondják be. Mindjárt utánanézek, csak olvassam el a mai termést.
Vissza az elejére
Deceballus
2008 április 17 csütörtök - 20:41:54
Vendég

Tehát: a forgalom lezárását és megnyitását a Közutak Nemzeti Adminisztrációs Hivatala (biztos van szabatosabb magyar megnevezése, de hirtelen csak így tudtam lefordítani) rendeli el, hivatalos honlapja sajnos csak románul érhető el: Klikk!
Ezen a honlapon található meg minden sajtóközlemény, ami a témával kapcsolatos, tehát ez az információk elsődelges forrása. Aki esetleg kapisgál valamit latin nyelveken, az a "Comunicate de presa" (Sajtóközlemények) link alatt keressen olyant, hogy "deschiderea" , ill. "inchiderea circulatiei pe Transfagarasean" (a Transzfogarasi /úton való/ közlekedés megnyitása, illetve lezárása). Mint ott látható, a tavaly június 29.-én nyitották meg és október 22.-én zárták le, közben a szeptemberi havazás miatt csak egy sávon volt járható. Egyébiránt, ha nem is lehet átmenni rajta, bizonyos magasságig fel lehet kecmeregni rajta.
Tehát: kalandra fel!

Utólagos kiegészítés, hogy ne triplázzak. Ez egy idézés egy tavalyi marosvásárhelyi Népújságból (amúgy mintha az RMDSz újsága lenne, nem a népé):

Lezárták a transzfogarasi hágót

Hétfôtôl 2008. június 30-ig lezárták a forgalom elôl a transzfogarasi hágót, mivel az idôjárási viszonyok veszélyessé tették az utat. A rendôrség közlekedési információs szolgálata bejelentette, hogy október 22-tôl lezárták a forgalmat a DN7C jelzésû országúton, a 104-es kilométer és a 130-as kilométer között. A transzfogarasi átjáró vasárnaptól nem járható az utóbbi órákban lehullt hó miatt, és fennáll a lavinaveszély is. Egy nappal korábban Ion Sanduloiu, az Arges megyei hegyimentô-szolgálat vezetôje figyelmeztetett, hogy maximális a lavinaveszély, és azt tanácsolta a turistáknak, ne járjanak a hágó környékén. Felszólította a hegyimentôket is, húzódjanak vissza a veszélyes zónából, hogy egy esetleges lavina ne szigetelje el ôket a hegyen.

Tehát, ha valami közbe nem jön, július elsején fel lehet tüzelni a paripákat. Lesz rájuk szükség, eléggé meredek és kacskaringós az út.

[ Módosítva 2008 április 17 csütörtök - 20:56:03 ]
Vissza az elejére
candi11
2008 április 17 csütörtök - 22:45:59
candi11

Regisztrált tag #586
Regisztrált: 2006 október 22 vasárnap - 12:01:04

Üzenetek: 1612
Mani te is azt a hülyeséget elkövetted mint a Újcsanálos polgármestere /a barátom/
csak egy dolgot árulj el
Hol van az ARANYPART
dönsd el NAPOSPART vagy ARANYHOMOK
de segitek a megoldásban VÁRNÁtól BURGAS felé NAPOPSPART,de VÁRNÁtól CONSTANCA felé ARANYHOMOK
dönsd el légyszíves hogy melyik mert nincs ARANYPART

Hülyével ne állj le veszekedni, mert lehúz a szintjére, és megver a rutinjával
Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Ja és a /fekete/ BÁRÁNYok hallgatna Klikk!
Vissza az elejére
Mani
2008 április 18 péntek - 10:25:22

Regisztrált tag #780

Candi11 igazad van, természetesen az Aranyhomokról (Zlatni Pjasaci) van szó, Várnától északra. Mentségemre legyen mondva, hogy én elõször így láttam leírva (Aranypart) az utazási iroda (az egyik legismertebb) prospektusában, bár késõbb láttam, hogy csak õk nevezik így. Meg tudsz nekem most az egyszer még bocsátani? Meg ez egyébként is egy kicsit OFF.
Vissza az elejére
Mani
2008 április 18 péntek - 10:49:09

Regisztrált tag #780

Deceballus, köszönöm, ez már sokat segített. Bár románul nem tudok, de a Transfagarasean fel fog tűnni. Furcsa, hogy most elõre megmondták, hogy jún. 30-ig zárva lesz, vagy ennyire jó ott az elõrejelzés? Egyébként akkor is érdekes lenne az út, ha nem lehetne átmenni a „túloldalra”, csak nem biztos, hogy úgy belefér az idõbe.
Vissza az elejére
zsoltf
2008 április 18 péntek - 13:42:58

Regisztrált tag #979
Regisztrált: 2008 január 28 hétfő - 17:36:57

Üzenetek: 23
Szerintem ha egy mod van ra erdemes megnezni a Transfogarast. Felejthetetlen elmeny. Meg akkor is megeri, ha tortenetesn nem a legjobb az ut, habar tudomasom szerint eleg jo alapotban tartjak pontosan a sok turista miatt, Mi ~3 eve jartunk arra es kifogastalan (ez lehet, hogy egy kicsit tul eros kifejezes) aszfalton gurulhattunk vegig.

[ Módosítva 2008 április 18 péntek - 13:44:53 ]

LOGAN 1,6 ABS+,AC
Vissza az elejére
kincsleső
2008 április 18 péntek - 14:01:52
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3701
Elózetes : Klikk!

Járatosak, ehhez mit szóltok? Klikk!

[ Módosítva 2008 április 18 péntek - 14:28:26 ]
Vissza az elejére
Deceballus
2008 április 18 péntek - 20:31:44
Vendég

Szerintem a megnyitásának dátumát úgy tűzhették ki, hogy legyen idejük járhatóvá tenni az utat.
Egyébként jó a Kincsleső által belinkelt interaktív cucc. Ha nem is lesz idő egy sima átutazással mindent megnézni, de érdemes egy pár helyen megállni.
Vissza az elejére
candi11
2008 április 19 szombat - 02:38:42
candi11

Regisztrált tag #586

Mani nagyon szép mhelyre mentek nyaralni nekem is tetszik az a part csak kicsit zsúfolt szokott lenni

Nem birkózok disznóval, mert mindketten szarosak leszünk és a rohadék még élvezi is!
Vissza az elejére
kondorbp
2008 április 19 szombat - 09:39:46
1171. Bp. XVII.kerület

Regisztrált tag #896
Regisztrált: 2007 október 21 vasárnap - 02:48:48

Üzenetek: 507
candi11 írta ...

Mani nagyon szép mhelyre mentek nyaralni nekem is tetszik az a part csak kicsit zsúfolt szokott lenni

Tudsz berakni róla fotokat ?

Szívesen segítek neked banki ügyekben, ha írsz vagy hívsz, mert bankban dolgozok. kondorosiz@gmail.com
Ha rám jelzel és kiírja a számot, akkor visszahívlak. Hívj bátran!
06 - 70 / 618 - 2474, -Email-
" Gazdaságos és racionális választás, sznobizmus nélkül : Logan 1,5 dci Logan "

Vissza az elejére
Mani
2008 április 19 szombat - 12:12:14

Regisztrált tag #780

zsolft írta:

Szerintem ha egy mod van ra erdemes megnezni a Transfogarast. Felejthetetlen elmeny. Meg akkor is megeri, ha tortenetesn nem a legjobb az ut, habar tudomasom szerint eleg jo alapotban tartjak pontosan a sok turista miatt, Mi ~3 eve jartunk arra es kifogastalan (ez lehet, hogy egy kicsit tul eros kifejezes) aszfalton gurulhattunk vegig.

Zsolt, ti milyen idõszakban voltatok ott és milyen útvonalon közelítettétek meg?
Vissza az elejére
Mani
2008 április 19 szombat - 12:19:16

Regisztrált tag #780

candi11 írta ...

Azt remélem, hogy talán június végén még nem indul be teljesen a szezon. Persze lehet, hogy még nem lesz annyira meleg. Akkor megyünk vissza a Fogarasi-havasokba hógolyózni.
Vissza az elejére
Mani
2008 április 19 szombat - 12:28:54

Regisztrált tag #780

Kincslesõ, ezt a videót még nem láttam, de hasonlókat igen. Ezért támadt kedvem, hogy kipróbáljam, mit tud ez a 68 (70?) lóerõs olajkályha (öt személlyel, csomagokkal) ezen a kis dombocskán. Az interaktív térkép jó, bár csalóka, mert azt sugallja, hogy ez az út mindig járható, pedig az év nagy részében sajnos le van zárva.
Vissza az elejére
Móni
2008 április 19 szombat - 17:03:46

Regisztrált tag #1002
Regisztrált: 2008 március 05 szerda - 08:20:07

Üzenetek: 47
Mani írta ...

Candi11 igazad van, természetesen az Aranyhomokról (Zlatni Pjasaci) van szó, Várnától északra. Mentségemre legyen mondva, hogy én elõször így láttam leírva (Aranypart) az utazási iroda (az egyik legismertebb) prospektusában, bár késõbb láttam, hogy csak õk nevezik így. Meg tudsz nekem most az egyszer még bocsátani? Meg ez egyébként is egy kicsit OFF.

Igen az egyik utazási irodánál így van írva, de én még így is tudtam, hogy miről írsz!!!!
A lényeg az az, hogy mi is itt nyaraltunk tavaly június végén és már akkor is sokan voltak. Az idő szupi volt, a tenger pedig meleg. A tengerparton pedig elég sokan voltak, de lehet találni olyan helyet is ahol egyáltalán nincsenek.

Móni
Vissza az elejére
candi11
2008 április 19 szombat - 18:03:18
candi11

Regisztrált tag #586

Van probáljátok meg ALBENÁt
igaz kicsit drágább de sokkal szebb és a homok is finomabb
az 6 km hosszú tengerpar és sok benne a homok part /kb 20 cm víz van rajta és besétálhatsz kb 200 métert
azt is nagyon ajánlom
vagy még ami most épült OBZOR az is szép de még nem tudom kinek van az ajánlatában
POMORIE nem ajánlom mert ott sok a helyi lakos és kicsit koszosabb

Vissza az elejére
Sanyi
2008 április 19 szombat - 19:41:50
Sanyi

Regisztrált tag #108

Üdv Mani! Most látom hogy meg lettem szólítva. Nos én még gyönyörűbbet nem láttam a transzfogarasnál, igaz a sógorok felé még nem jártam. Bizonyára írásaimból kitünik, én elfogultan romániajáró vagyok. Először gyerekként a pannónia oldalkocsijából láttam a tályat, aztán 2004-ben az öreg TLX-emmel, családommal. Azt tudom, hogy a hágó elején a figyelmeztető táblán az áll, jul 01- aug végéig biztonságos. Mi julius 16-án keltünk át, de odafent még jókora hófoltok voltak. Sajnos akkor még nem volt digifényképezőm, és csak VHS kamerám. A nejem eléggé szédülős a szerpentineken, így rávettem, hogy kamerán át nézzen ki. Gyönyörő felvételeket csinált, de sajna odafent egy felhőbe hajtottunk, így csak az alagút túloldalán, a napos oldalon lettek fényesebb képek. Lélegzetelállító a tály, és a túloldalon a tó, szinte végtelen. Már sokadszor hiszed hogy vége, mikor kiderül, ismét csak egy kis öblöt kerültél meg. Tudom ajánlani a totalcar honlapjában, a totalbike-t, abban vannak utileirások, többekközt erről a hágóról, szuper képekkel. Erdély gyönyörű, és egy élet is kevés hogy megismerd, én '73-óta járom, de még jócskán van mit. A te utirányod elég kacifántos, de te tudod. Egyébként romániában, főleg Székelyföldön mindig adódik egy éjszakára szállás, mi is mindig úgy mentünk, ahol az este ért ott száltunk meg. A kárpátok túloldalán már drágábbak a szállások, és idegen nyelv tudása ajánlatos. Romániában a fiatalok általában beszélnek négy nyelven is, kivéve a magyart. Viszont velük vannak tele a recepciók.Az elfogultság beszél belőlem, de én nem is mennék át bulgárba. A part románban is végi "arany", és jóval olcsóbb. Igaz ne az a műriviéra, mint amt a bulgárok okosan, és gyorsan megalkottak. Ha van még kérdésed szivesen válaszolok, és esetleg ideális utirányt, látnivalókkal is tudok ajánlani PÜ-ben.

Vissza az elejére
Mani
2008 április 19 szombat - 20:26:36

Regisztrált tag #780

Móni írta ...

A lényeg az az, hogy mi is itt nyaraltunk tavaly június végén és már akkor is sokan voltak. Az idő szupi volt, a tenger pedig meleg. A tengerparton pedig elég sokan voltak, de lehet találni olyan helyet is ahol egyáltalán nincsenek.

--- a cápák ugyan szeretik ezt a helyet, de ha jól úszol, van esélyed...
Na de viccen kívül, Móni, már júniusban is sokan vannak? Mindegy, inkább elviselem a meleget és a sok embert, mint a kevés jegesmedvét. Te melyik szállodában voltatok?

Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF