A Dacia tudásbázis
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

[ ]
vendég: 12, tag: 0 ...

legtöbb 161
(tag: 0, vendég: 161) - 2014 augusztus 20 szerda - 19:24:58

Tagok: 603
Legújabb tag: Btibi
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Utazásaink Logannal
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
eutiches
2007 május 31 csütörtök - 19:04:04
Vendég

Hirtelen ennyit találtam:
"Ami a külföldön bejegyzett személygépkocsikat illeti egy- és hétnapos, illetõleg egyhónapos matricák is beszerezhetõk. Az egyhetes matrica ára - a gépkocsi környezetvédelmi műszaki színvonalától függõen - 1,8-3 euró között mozog, s beszerezhetõ a határátkelõ helyeken, a Petrom benzinkútjainál és a romániai postahivatalokban is.

A külföldi gépkocsivezetõk számára forgalomba hoztak egy- és hétnapos, valamint egy hónapig érvényes matricákat. Románul Rovigneta a neve, ezt a feliratot kell keresni a határátkelõhelyeken, de matricát árulnak a Petrom és a Mol kutaknál is, ilyen töltõállomások a határ közelében is vannak. A külföldiek számára nemcsak egy évre érvényes, hanem egy- és hétnapos, egyhónapos és talán féléves matricákat is forgalomba hoznak.

Személygépkocsir a például az egyhetes matricáért a motor környezetvédelmi besorolásától függõen legkevesebb 1,8 eurót, legtöbb 3 eurót kell fizetni, egy évre pedig legfeljebb 24 eurót.

Drágább a szállítójárművekre megállapított díj.
Az egy évig érvényes matricák ára kisbuszok és buszok esetében legkevesebb 204, illetve 390 euró, a hét tonnánál nehezebb kamionok esetében 420-540 euró.

A matricahasználatot a közúti hatóság a román közlekedés-rendészet ellenõrzi, a vezetõknek maguknál kell tartaniuk a számlát is. A büntetés 40 ezer forintnyi lejig terjed a személyautók, és 400 ezer forintnyi lejig a kamionok esetében, ha nem szerzik be keddtõl az úthasználati matricát Romániában.

Mire kell készülniük az autósoknak?

- A Románia nemzetközi úthálózatára vonatkozó úthasználati díj bevezetésében egy türelmi idõszak volt, de innentõl kezdve meg kell vásárolni azt a matricát, amivel lehet közlekedni. Ez az úthasználati díj és matrica nem érvényes a román autópályákra , tehát azt is külön meg kell váltani - közölte Kovács Iván, a Határõrség szóvivõje.

- Még a határon való átlépés elõtt, mondjuk itt, Magyarországon nem tudjuk megvásárolni ezeket a matricákat?

- Nem lehet megvásárolni, a kilépésnek nem feltétele, mint ahogy a belépésnek sem, viszont a belépést követõen a román úthálózatok bármelyikén a román hatóság kérheti, ezért célszerű megvásárolni, és erre mód is van a határ közelében a Petrom kutakon, illetve bizonyos kijelölt postaállomásokon. (FN,MR)
2005. 01. 31."
Vissza az elejére
légfék
2007 május 31 csütörtök - 19:06:08
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 3907
Fõni!
Nem tudom,melyik határeátkelõt választod,idén még nem voltam,de a tavaly ahogy Ártándon átmentem,a határátkelõ romániai oldalán egy trafik méretű "bodega"árusította.Elõzõ utamkor simán a benzinkúton tudtam venni,akkor valamiért csak itt lehetett.Az 1 hetes/vagy 10napos?/ára valami 2-2,5 Euro volt,és csak Euroval lehetett fizetni.Mondjuk annyiból jó,hogy a fém érméket is felhasználtam,itthon szinte sehol nem fogadják el értéken,pedig hát...Ha megtalálom a számláját,akkor beírom a pontos árat.Tippként javaslom,hogy hívd fel az Autóklubot,nekik biztosan van infójuk

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat?
Vissza az elejére
eutiches
2007 május 31 csütörtök - 19:52:15
Vendég

Naprakész, pontos információk:
Külföldiek által fizetendõ úthasználati díj Romániában
Neve:
- Románul: Rovigneta (kiejtése=rovignetö)
A matrica érvényességi ideje
- 1 napos, 7 napos, 30 napos, 6 hónapos, 12 hónapos.
- a matricát az ország egész területén ellenõrizhetik. A számlát nem szabad eldobni, ellenõrzés esetén azt is fel kell mutatni.

A matrica kiváltásához szükséges iratok (külföldieknek):
- forgalmi engedély, vagy törzskönyv
- személyazonossági igazolvány
Hol?
- benzinkútak: PETROM, ROMPETROL, MOL, OMV, LUKOIL, FIX OIL, AGROTRANSPORT Bihor,
- az útügyi hatóság helyi kirendeltségénél
- CEC-nél (CEC jelentése kb.: Országos Takarékpénztár, szinte minden faluban van)
- én személy szerint a MOL kutakat ajánlom (a borsi határátkelõ után, jobboldalon Petrom és Mol kút is van), ugyanis mindegyik erdélyi MOL kútnál beszélnek magyarul.

Ára:
- na erre a kérdésre nem tudok pontosan válaszolni. Információk, amit találtam, csak a román tulajdonosokra vonatkoznak. Eligazításképpen (tudomásom szerint nincs eltérés a románok és külföldiek által fizetendõ útdíj között), egész évre 16,8 eurot fizettem az 1,4-es euro 3-as Loganra. Az útdíj árazása a jármű típusától, károsanyag-kibocsátási normáktól (Noneuro, Euro I, Euro II, és felette) függ. A Noneuro éves díja 24 euro, Euro I = 21 euro, Euro II–V = 16,8 euro. Tudomásom szerint a fenti összegbõl számolják ki az igényelt napoknak megfelelõ díjat.
Vissza az elejére
hobby2
2007 június 01 péntek - 15:17:10
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Lakóhely: Zalaegerszeg
Üzenetek: 2293
Srácok, nagyon örülök, hogy szóba hoztátok ezt a matrica témát, mert nekem fogalmam sem volt az egészrõl, pedig e hónap vége fele én is Erdélybe készülök, eszembe sem jutott volna ilyent venni, ha nem említitek. Köszi!
[ Módosítva 2007 jún 01 p, 15:19 ]
Vissza az elejére
Weboldal
hobby2
2007 június 01 péntek - 21:05:07
ÜT Laureate1,4 2004.12.02 Gyöngyszürke

Regisztrált tag #42
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 21:00:53

Lakóhely: Zalaegerszeg
Üzenetek: 2293
Keresgéltem a neten és a romániai úthasználati díjjal kapcsolatban ezt találtam:

"Úthasználat:

Romániában 2005. év elejétõl kezdve kötelezõ az úthasználati matrica vásárlása minden gépjárműre, kivéve a két- és háromkerekű motorkerékpárokat. A matrica lehet egy évre szóló, a belföldi járművek esetében, illetve egy napos, hét napos, harminc napos, hat havi és egyéves idõtartamú külföldi járművek részére. A matricák árai függenek a jármű környezetvédelmi besorolásától ((Euro-minõsítés nélküli, Euro 1, Euro 2 vagy annál jobb minõsítés). A jármű Euro-minõsítését a román forgalmi engedély tartalmazza. A külföldi vagy igazolja az Euro-minõsítést (forgalmi engedéllyel vagy törzskönyvvel), vagy legrosszabb minõsítés szerinti (Euro-minõsítés nélküli) díjat fizeti.

A díjtételek Euróban:

Személyautók:

Euro-minõsítés nélküli Euro1 Euro2 és jobb
1 napra 0,60 0,60 0,60
7 napra 3,00 2,40 1,80
30 napra 6,00 4,80 3,60
6 hónapra 15,00 12,00 9,00

Utoljára módosítva: 2007.03.14. © 2006 a Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma "
Vissza az elejére
Weboldal
kincslesõ
2007 június 01 péntek - 22:56:15
Logan 1,4 MPI Laureate, 2005.12.15.

Regisztrált tag #109
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 20:04:04

Üzenetek: 3700
Szépen tisztul a kép!
No, de mi van azzal a pisztrángos étteremmel Zetelakán?
[ Módosítva 2007 jún 01 p, 22:57 ]
Vissza az elejére
bogica
2007 június 02 szombat - 08:10:27
Vendég

sziasztok
1 hete voltam a határom a petrom kutnál vettem matricát forintba fizettem 1 hetes 600 ft
Vissza az elejére
légfék
2007 június 02 szombat - 08:34:58
Ambiance 1.4 Torreádorpiros;Renault Espace 1,9 dci Expression

Regisztrált tag #90
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 20:45:07

Üzenetek: 3907
Bogica!
Azért kérlek írd le,melyik átkelõnél volt....

Isten nagyon kedvelheti az idiótákat...Másképp mért teremtett volna belőlük ilyen sokat?
Vissza az elejére
Sanca
2007 június 14 csütörtök - 15:12:53
Laureate,atlantisz-zöld 2004.12.02.

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Lakóhely: Budapest XI.
Üzenetek: 1204
Uraim az iránt érdeklõdnék,hogy Szlovéniában mennyire van kiépülve az autópálya rendszer, mert megyek az Olaszokhoz és az összes utvonaltervezõ arra irányít.Eddig mindig Ausztria felé mentem de gondoltam kiprobálom erre is.
Ha valaki tud árakat az is jól jönne és ,hogy érdemes e arra menni vagy inkább továbbra is Ausztria felé?!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Huba
2007 június 14 csütörtök - 15:44:26
Vendég

Sztem érdemes. És hogy milyen? Láttad a Hasutasok című filmet? Abból idéznék egy idevágó részt: "Fa*za!..."
Én is arra mentem pl. Velencébe.
Vissza az elejére
Geri 76
2007 június 14 csütörtök - 15:58:18
Vendég

Sanca írta ...
Uraim az iránt érdeklõdnék,hogy Szlovéniában mennyire van kiépülve az autópálya rendszer, mert megyek az Olaszokhoz és az összes utvonaltervezõ arra irányít.Eddig mindig Ausztria felé mentem de gondoltam kiprobálom erre is.
Ha valaki tud árakat az is jól jönne és ,hogy érdemes e arra menni vagy inkább továbbra is Ausztria felé?!

Szerintem nagyon jó a pályahálózat, mi 2 éve voltunk ugyan arra, de már akkor is király volt. Gondolom azóta még jobb. Érdemes kipróbálni.
Vissza az elejére
kekek
2007 június 15 péntek - 09:23:51
ÜT-gyöngyszürke Laureate1,4 2005.11.11

Regisztrált tag #146
Regisztrált: 2006 január 31 kedd - 09:04:30

Üzenetek: 3314
kincslesõ írta ...

No, de mi van azzal a pisztrángos étteremmel Zetelakán?

Megkérdeztem egy illetékestõl, azt mondja tavaly még működött!!! De nemsokára újra mennek, és remélem beszámol a tapasztalatokról!
Vissza az elejére
kincslesõ
2007 június 15 péntek - 09:28:54

Regisztrált tag #109

Na végre, ma éjjel újra nyugodtan fogok aludni... (Kell is a pihenés, mert lehet, h holnap indulunk Zetelakára - bár azt még jó lenne megtudni, hogy tesznek-e citromkarikát a sült pisztráng szájába... )
Vissza az elejére
kekek
2007 június 15 péntek - 09:48:05

Regisztrált tag #146

kincslesõ írta ...
Na végre, ma éjjel újra nyugodtan fogok aludni... (Kell is a pihenés, mert lehet, h holnap indulunk Zetelakára - bár azt még jó lenne megtudni, hogy tesznek-e citromkarikát a sült pisztráng szájába... )

Régen úgy rémlik tettek, de nagyon várom a élménybeszámolódat evonatkozásban is!
Vissza az elejére
bogica
2007 június 16 szombat - 08:11:33
Vendég

légfék írta ...
Bogica!
Azért kérlek írd le,melyik átkelõnél volt....

bocs ezt elfelejtettem Ártánd
Vissza az elejére
Indy
2007 június 27 szerda - 16:32:48
root - ex_1.4 MPI Laureate - Mégane Break 1.6 16v

Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2005 augusztus 29 hétfő - 21:20:14

Lakóhely: Gyõr
Üzenetek: 9136
Egy hetet töltöttem Erdélyben, de még az elején el szeretném mondani hogy nem Logannal voltunk, hanem egy 1.4-es Megane II Limóval, legfõképpen azért, mert arra volt CASCO...

Péntek hajnalban indultunk és Debrecenig autópályán mentünk, majd onnan lefelé Borsnál léptük át a határt egy sima útlevél ellenõrzés mellett a közös magyar-román határnál. Itt vettük meg az egy hétig érvényes kis sárga, kör alakú matricát egy rompetrol kúton kb. ~10 lejért az autóra. Nagyváradon átmentünk, az elsõ rövid pihenõnk a Király-hágónál volt, majd irány Kolozsvár. Hála Vilinek nagyszerű szállást kaptunk kedvezõ áron, és a korai érkezés miatt (kb. 15 óra) maradt idõnk megnézni a várost, ami nagyon elnyerte mind a négyünk tetszését, különösen a szép lányok. A belváros Funar távozása óta megszépült és mint minden nagyobb városban, itt is építkezések zajlottak. Sajnos 4 év után (2003-ban jártam kint legutóbb) felmentek az árak, minden sokkal drágább mint volt. Érdekes szitu volt itt kolozsváron, hogy egy jól felszerelt éjjel-nappali boltban nem tudtak aprót visszaadni, ezért rágógumival pótolták azt, amit aztán el is fogadtak mint váltópénzt. Vili megmutatta a várost, söröztünk egy jót, fõleg a Ciuc (Csík) sör lett a kedvencünk erdélyi utunk során, ezt kerestük mindenhol. Másnap reggel indultunk tovább Tordára a sóbányát és a hasadékot megnézni, ki ne hagyjátok, mindkettõ gyönyörű volt. utunkat egy kis GPS segítette, ahol egy Andrea nevü hölgy igazított útba nagyon pontosan, így tulajdonképpen öten ültünk az autóban. nem is tudom mire mentünk volna nélküle.

A Tordai-hasadékba 3 lej, míg a sóbányába 8 lej volt a belépõ. A benzin hasonló árban va mint idehaza, jellemzõen 3.4 lej volt egy liter, azaz ~270 forint. Torda után meg sem álltunk Homoródfördõig, ahol az állandó szálláshelyünk volt a Lobogó-panzióban, igényes és szép erdei környezetben 900 méter magasan. A konyhája nagyon jó, sajnos itt is felmentek az árak 2003 óta, egy jó vacsora két üveg sörrel és egy feles szilvapálinkával majdnem 3.000 forint. (Abban is fizettünk végig).

Folyt. köv...

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Krogergo
2007 június 27 szerda - 17:54:12
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Lakóhely: Győr
Üzenetek: 4519
Gratula az úthoz, remélem jól érezted magad!
Ez a rágógumis történet már 98-ban is így volt, a Lej idejében. Sörbõl ami olcsó és finom, az tényleg a Ciuc.
Sajnos megerõsítetted, amit ismerõsöktõl hallottam, az árak elég rendesen mennek felfelé. Állítólag pár év múlva drágább lesz mint Mo. És a falusi turizmus sem a régi már.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne, továbbra is megtalál PÜ-ben vagy telefonon. Hozzászólásaim nagy része műszaki jellegű, és a felvetett problémákra segítség. Előfordul, hogy én árulok, vagy keresek valamit. Kéretik a HOZZÁSZÓLÁSAIMAT NEM SZÉT OFF-olni ( a fórumszabályzatnak megfelelően) az csak az épp aktuális hozzászólásban érintett(eknek) szól. Köszönöm!
Vissza az elejére
Weboldal
Ervin
2007 június 27 szerda - 19:10:14
ervin

Regisztrált tag #279
Regisztrált: 2006 május 19 péntek - 21:52:50

Lakóhely: Sfintu Gheorghe, Covasna
Üzenetek: 256
Sajnalom hogy nem voltal Sepsin ha mar Erdelyt valasztottad! (ha meg voltal (es a tudtom nelkul)csak nem irtad ide le akkor meg egyenessen katasztrofa! )

Vissza az elejére
Indy
2007 június 27 szerda - 20:26:15

Regisztrált tag #2

Ervin írta ...
Sajnalom hogy nem voltal Sepsin ha mar Erdelyt valasztottad! (ha meg voltal (es a tudtom nelkul)csak nem irtad ide le akkor meg egyenessen katasztrofa! )

Még folytatom az útleírást, ha érdekel benneteket. Sajnálom én is hogy nem találkoztunk, de Sepsiszentgyörgyöt nem tudtuk megnézni, mint ahogy sok mást sem, de ezt pótolni fogom amint lehet. (Én korábban már kétszer voltam ott, most nem került be a programba, mint ahogy sok más szép hely sem). Ervin, még találkozunk!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Ervin
2007 június 27 szerda - 21:48:21
ervin

Regisztrált tag #279
Regisztrált: 2006 május 19 péntek - 21:52:50

Lakóhely: Sfintu Gheorghe, Covasna
Üzenetek: 256
Indy írta ...

Sajnálom én is hogy nem találkoztunk, de Sepsiszentgyörgyöt nem tudtuk megnézni, mint ahogy sok mást sem, de ezt pótolni fogom amint lehet. (Én korábban már kétszer voltam ott, most nem került be a programba, mint ahogy sok más szép hely sem). Ervin, még találkozunk!

Azt remelem en is de azert ez egy jo alkalom lett volna...

Vissza az elejére
sattila
2007 június 28 csütörtök - 07:48:59
sattila

Regisztrált tag #344
Regisztrált: 2006 augusztus 22 kedd - 11:56:05

Lakóhely: Komoča
Üzenetek: 369
érdekel! folytasd! legalább képzeletben kirándulok!

ex: 1,4 MPi Laureate volt, 92000 km hiba nélkül.
Most: Volvo V70 I TDi Black - egy álom teljesült.
Vissza az elejére
Weboldal
Indy
2007 június 28 csütörtök - 09:38:22

Regisztrált tag #2

2. nap, vasárnap, Brassó és környéke

Korai indulással vasárnap 9 óra körül érkeztünk Brassóba, szemerkélõ esõben. Könnyen találtunk parkolóhelyet a Fekete-templom közelében, kedvezõ, óránként 1 lejes tarifával, õrzött parkolóban. Sajnos a templomot nem tudtuk megnézni mert vasárnap mindig zárva van (érthetetlen), ezt tudtuk elõre, mégis megfeledkeztünk róla. Visszagondolva inkább átraktuk volna másik napra, csakhogy megnézhessük a belsejét, mert csodaszép. Ez Erdély legnagyobb gótikus temploma. Íme:

A templombelsõben sajnos nem lehet fényképezni, mert az ott kiállított keleti szõnyegeknek árt a fény, videózni is csak pénzért lehet. Rövid séta során megnéztük a várost, szépült 2003 óta. A város útjai is rendben vannak, a fõutak teljesen okésak, de az alsóbbrendű utak rossz állapotban vannak, a kis zsákutak pedig néha járhatatlanok nyugati autóval. (Logannal persze igen). Rövid ebéd után elindultunk a Drakula-kastélyba, Törcsvárra (Bran), ami persze nem az igazi Drakula-kastély, de nagyon szép. Íme:

A parkolás 2 lejbe kerül egy órára, két órát érdemes rászánni a kastélyra, ahová a belépõ 10 lej fejenként. A belseje szép korhű és eredeti bútorokkal van berendezve, ha tehetitek látogassatok el oda egyszer! A kastély elõtt sokféle drakulás ajándékot vehettek, rengeteg giccses tárgy kapható, én is vettem egy bögrét. A belépõjeggyel nem csak a várat, hanem a parkjában található kis skanzent is megnézhetitek.

2003-ban nem tudtunk felmenni a Pojánára (nõi ellenállás miatt, most ez nem volt akadály ), ami egy szép kirándulóhely a hegyekben, télen síparadicsom. Több felvonó vezet fel 1700 méteres magasságban, ára borsos, 20 lej fejenként, de a látvány meseszép, már ha a párás idõben látni valamit. Mi is tejfehér ködben érkeztünk meg, de szerencsére dél körül a szellõ feloszlatta a párát és gyönyörködhettünk a kilátásban. Íme egy téli kép:

40 személyes kabinokkal lehet felmenni a csúcsra, amely két km-es úton halad fantasztikus látvánnyal. Visszafelé meghökkentõ látvány tárult a szemünk elé, mi mentünk lefelé, felfelé pedig jött a váltókabin és a tetején egy ember ült, kezében egy méretes csomagot szorongatva amely valószínüleg nem fért be a kabinba. A kabinok kb. 70-80 m-es magasságban haladnak. Pojána után még volt idõnk megnézni két erõdtemplomot, a szászhermányit:

és a prázsmárit:

Sajnos ez utóbbiba nem tudtunk bemenni, mert 3 órától vasárnap bezár, de körbejártuk. A szászhermányi viszont nagyon szép, a belsõ falában lakásokat alakítottak ki a vész esetén ide menekülõ falusiaknak. Ide a belépõ 2 lej volt, bár a szakadó esõ miatt a belsõ udvart nem tudtuk körüljárni.

Folyt. köv.

[ Módosítva 2007 szeptember 03 hétfő - 14:12:24 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Indy
2007 július 02 hétfő - 09:16:51

Regisztrált tag #2

Harmadik nap, hétfõ, Szováta, Parajd, Korond

A harmadik napot direkt könnyedebbre terveztük, csak a közelben néztünk szét, oda-vissza 200 km-en belül maradtunk. Nem is indultunk korán, csak 8 órkor és kényelmes tempóban érkeztünk Parajdra, hogy megtekintsük a sóbányát. Én már elõre féltem a lemeneteltõl, hiszen 4 éve még rettentõ elavult, büdös buszok vitték be az utasokat a bánya mélyébe, levegõt nem mertem venni akkoriban. Úgy látszik az uniós csatlakozás meghozta a kedvet a fejlesztésre, mert most légkondis Volvo buszok indultak neki a bányának. Kellemes meglepetés volt. A parajdi sóbánya kicsit más mint a tordai, több nagyobb terembõl áll és a só sem olyan látványosan jelenik meg mint a korábbi helyszínen. Íme:

A kép nem tudja érzékeltetni a hatalmas méreteket, köztük a belmagasságot! Odalent nagyon jó a levegõ és ami szintén nem elhanyagolható, a kinti kánikula után rettentõen jó volt hűsölni egyet. (Mobilmániásoknak térerõ is van, sõt büfé, internet-kávézó és sok-sok játszótér!).

Parajd után elmentünk Korondra, ahol bõdületes mennyiségben vásárolhatunk fazekas,- és népművészeti emlékeket. Itt elmondom, hogy Farkaslakán Tamási Áron sírja melletti utcácskában ugyanazokat a dolgokat vehetjük meg kb. 30%-al olcsóbban és ha elõrõl a második pavilont keressük fel, minden vásárlás után pálinka is jár! Sajnos én vezettem, de elsõ vásárlóként ajándékot is kaptam a táljaim mellé. Azért Korondon is vásároltunk, de a drágább holmikat nem ott vettük meg. Vettünk ott viszont Áfonyalikõrt, ami nagyon finom, érdemes venni egy palackkal (1000 Ft), aki erõsebbre vágyik, kérjen nyugodtan kostolót az áfonyapálinkából is!

Délutánra idõzítettük Szovátát, ezt az érdekes hangulatú fürdõvároskát. Itt is látszik a fejlõdés, egyre több a felújított, régi villa. Érdemes az elsõ nagy parkolóban letenni az autót (4 lej óránként) és gyalog felsétálni a Medve-tóhoz. A tó minden nap 11-tõl 15 óráig zárva van, mert pihentetik a vizét, ami 9-szer sósabb mint a tengervíz, így úszni nem nagyon lehet benne, de lebegni igen. Itt sajnos szomorú meglepetés ért minket, a tó felújítási munkálatok miatt zárva volt és csak július közepén nyit ki! Érdekes elgondolásaik vannak a túristaszezonról. Íme a tó:

Sebaj, gondoltuk elmegyünk a Mogyorósi-tóhoz, ugyanis a nagy Medve tó körül akad még 4 kisebb, szinte ugyanolyan sós tavacska is, köztük a Mogyorósi tó a legnagyobb. Itt újabb kellemetlen meglepetés ért minket, a tó 17 órakor bezár, így 16:40-kor már nem engedtek be minket. Újabb furcsa példája az idegenforgalomról alkotott elképzeléseiknek... Nem adtuk fel és kerestünk egy harmadik tavat, ami nem volt kiépítve, de sokan fürödtek benne, így be az erdõbe, átöltözés és lubickolás.

Így telt el a harmadik nap is... Folyt. köv.

[ Módosítva 2007 szeptember 03 hétfő - 14:13:50 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
eutiches
2007 július 02 hétfő - 10:34:29
Vendég

Figyelem! Aki ezután kivánkozik Erdélybe jönni, vigyázzon. Kolozsvár és Torda közötti négysávos autóútra fix kamerákat helyeztek el. Tordán illetve Kolozsváron vannak az ellenõrzõ pontok. A romániai autós levélben kapja a szerelemeslevelet a külföldit az ellenõrzõ pontokon birságolják. A kamerák működése a következõ: átlagidõt mérnek, s ha valahol gyorsabban mész, a rendszer kijelez. Vigyázzatok!
[ Módosítva 2007 júl 02 h, 10:47 ]
Vissza az elejére
Sanyi
2007 július 02 hétfő - 11:49:09
Sanyi

Regisztrált tag #108
Regisztrált: 2005 december 04 vasárnap - 19:46:48

Lakóhely: Miskolc
Üzenetek: 938
Gratula fõni, szépek a képek, és fõleg nagy nosztalgiával nézem. Szinte ugyanarra voltatok mint mi tavaly. Viszont én görögben voltam, 18-26-ig. 18-án Szeged volt az elsõ állomás, ami tõlünk 300km, a kertek alatt 5 óra. A jászságban gyalázatosak az utak, Ujszász felé rengeteg a kamion, de arra jó volt, hogy a haver fabiáján hol megjavult, hol beszart egy elsõ vagy hátsó lámpa. Kedden 04.30-kor elindultunk. Röszke-Belgrád, Nis felé Macedónia majd Görögország. Nevezetesen Neos-Marmaras. Az út nagy része ótópálya, amire ráfizeted a gatyád, ráadásul Belgrádig két fizetõkapu, és mindkét szakaszon kb 10km-es sávelhúzásos javítás. a makedónoknál három kapu van, de itt legalább a középsõnél nem szedtek pénzt, mert itt is javítások voltak. A szerbek 2100 dínárt kaszáltak, makedóniában kb 2.5 euró volt egy út. Tesszalonikiig nem is volt gond, jóformán mint nyíl mentünk, de a várost kikerülõ körgyűrűt elvétettük, és sajna berongyoltunk valami ipari úton. A hiba oka, a görögök fonetikai érzéke, és az én tapasztalatlanságomból tevõdött össze. Ugyanis az útmutatónkban Halkidiki szerepelt, viszont a görögök írják K-val, C-vel, és H-val is, ezért nem fordultam el egy Kalkidikis táblánál, ami a körgyűrűre vitt volna. Praktikusan azé pont egy olyan utcában kötöttünk ki ahol 30 méterenként benzinkút volt, és mivel úgyis eléggé lötyögött a tank, hát ráfogtam hogy ez így volt kitalálva. Fizetés közben azé a kutas elmagyarázta a jó irányt, így felfoghattuk az egészet egy kis pihenõnek, és véletlenül vissza is estem a körgyűrűre, ami 2x3 sávos, és marha hosszú. Innen már szerencsésen célba értünk ottani idõben 17.30-körül, úgyhogy kb 10 óra alatt. Szerintem az összes pihenõ-tankolás határ, pénzváltás kb egy órából jött ki. Mint azt már írtam itthon a moci váltó szervó meg lett tuningolva M-life-al, minek köszönhetõen már itthon megvolt nekem a fater csúcsa, az 5.9-es átlag. A célnál az átlagfogyi 6.4 lett, ami fõképpen ótópályásan 120-140-el, megrakva nem rossz. A haver fabiájának 1.2-es kis kereplõje klímával egy lityit még ráivott. Ott nem nagyon autóztam, egyszer mentünk el kb 20km-re egy Lidl-be bevásárolni, az idegenvezetõ nõvel együtt. Az egész nyaralás gyorsan elszált, köszönhetõen talán a sok egésznapos kirándulásnak. szerdán fürdés tespedés, a szieszta szigorú betartásával. Ez azért nem volt nehéz, mert mint a híradókból lehetett tudni, marha melegek voltak. Éjszaka 28-ra hült, és már reggel 8-9-re 35 fok, majd délután 42-45. Szerencsére a szoba légkondis volt, másképp meghülyültem volna. Csütörtök egésznapos hajókázás, miután a piacon betáraztunk házi úzóból, amit cipporónak hívnak. A kofa megkóstoltatta a 45, és az 55 fokos verziót, amitõl kivert a víz. Maradtunk a gyengébbnél, és azt ittuk egész héten. Ezt úgy jó inni, ha fagyasztóban tartod, amitõl úgy néz ki mintha szappanos vízbe, finom homokot szórnánk. Pénteken fürdés, fõzés, fürdés, és az éjszakai élet felderítése a faluban. Szombaton egy egésznapos buszos túra volt a Sitonia félszigeten. Vasárnap Meteórák szintén busszal. Volt egy püspökladányi kollégám egy almérával akik kocsival kirándultak, de csak jóformán tengeröblöket kerestek, elpocsékoltak egy tank benzint, és nem tudtak meg semmit, amit nekünk a fojton karattyoló idegenvezetõnk mindenhol elregélt. Ja és ugyi nem is sörözgethetett mint mi. Nagyon jól elvoltam, annál is inkább mert bármerre mentünk, a legtöbbször rólam szóltak a történetek, apámról, lovamról, haveremrõl, és persze hõstetteimrõl. Csak az bánt hogy a Meteóráknál azzassszony nem hagyta megvenni a potom kb 10 kilós 200 eurós melszobromat, pedig nagyon tetszettem ám magamnak. Minden az ikonokról szólt, de azok meg nem jönnek be nálam. Vissza kedden indultunk, 26-án. 8.30-kor hazai idõ szerint, és a cél ugyancsak Szeged volt. Cimborám ugyan le akarta mondani a szállást, mondván haza mindig közelebb, de nem így lett. Belgrádban cefetül belekeveredtünk a dugúba, úgy 15 óra felé. Araszoltunk már vagy két órája mikor igencsak kiváncsi lettem ugyan hova megy ilyentályt fél szerbia. Egy mellettem araszoló fiatal pártól kérdeztem meg, és kiderült, hogy az agyasok a kb 50km-el a város utáni fizetõkapu mögé építettek egy szimpadot. Ezen lépett fel a Red hod csili akárki zenekar. Úgyhogy kb négy órát vert ránk ez a koncert. Alig vártuk hogy este 11-körül beessünk a szegedi vasútállomásra. Itt már 6.5-öt mutatott az átlagfogyi. Az ótó nagyon jól bírta, én fõleg a hõség miatt traseltam. Egyszer hozta rám a szívbajt a dugóban araszolva arra lettem figyelmes, hogy a hõfok ugrik két beosztást fel. Szerencsére mire már a legrosszabbakra gondoltam vissza is esett. A cefet hõségben bizony elkelt volna a klíma, a szellõzõket le kellett zárni, mert forró levegõt fujtak. Itthon szerencsére egy fekete felhõ, némi esõ várt, és szerdára kellemes lehült levegõben élmény volt az út haza, bár szokatlanul lassú volt a százas tempó eleinte. Összességében minden gigszer nélkül kivállóan teljesített a gép, ez a lényeg. Ha valakit érdekel a részletes útleírás, benzinkutak, fizetõkapuk stb pü-ben szivesen megírom. További kellemes nyarat, és sok gondnélküli km-ert mindenkinek! Sajna az ótóról nem készült sok kép, de majd azé küldök párat a klubba, hátha érdemes lesz betenni.

A patkánynak a denevér az angyal!
Vissza az elejére
Indy
2007 július 04 szerda - 10:09:55

Regisztrált tag #2

Negyedik nap, kedd, Segesvár és környéke

Ezen a napon kicsit több km-t autókáztunk mint az elõzõn, Segesvár volt a célpont. Átlagos másodrendű úton autóztunk a világörökség részét képezõ várig, amely arról nevezetes, hogy Európa egyetlen olyan műemlék vára, amelyben még laknak! Én kellemes emléket õriztem 2003-ból, de sajnos a tegnapi naphoz hasonlóan csalódás ért bennünket, a vár teljes területén csatornázási munkálatok zajlottak, az egész fel volt túrva. A fõtéren tábla hírdette hogy uniós forrásokból az egész megye csatornahálózatát felújítják. Szerencsére az épületekbe be tudtunk menni. Íme a vár nevezetssége, az óratorony madártávlatból:

Szinte hihetetlen, de 3 lejért a vártól mintegy 100 méternyire egy kellemes hangulatú terecskén este 7-ig parkolhattunk az autóval! A várban 12 lejért kombinált belépõjegyet vettünk, amellyel megnézhettük az óratornyot, ahonnét csodálatos kilátás nyílik a városra és a régi épületekre, beléphettünk vele a középkori fegyvermúzeumba és megnézhettük a kínzókamrát is. Ez utóbbi nem túl látványos, mindössze egy 10 m2-es kis szoba az egyik vártorony aljában, tessék vigyázni a rendkívűl alacsony bejáratra, én bevertem a fejem jól.

Érdemes felmenni a diákok lépcsõjén a fellegvárba, ahol egy csodálatos, nemrég restaurált gótikus templom található, a belépõ 4 lej. Íme a hozzá vezetõ fedett lépcsõsor:

Miközben az épületeket jártuk, a fõtéren egy középkori ház erkélyén térzenét adott egy fúvós zenekar, miközben 3 középkori ruhába öltözött alak 3 nyelven különbözõ programokra invitálta a nagyérdeműt. A tikkasztó hõségben jó volt meginni egy üveg sört, majd indultunk tovább utunkra, megnézni a fehéregyházai erõdtemplomot. Az odavezetõ 9km-es út annyira rossz állapotban van (zsáktelepülés) hogy 1 km megtétele után feladtuk, a Renault nem ilyen utakra való (megjegyzem, a Logannal se vágtam volna neki szívesen).

Folyt. köv.

[ Módosítva 2007 szeptember 03 hétfő - 14:14:47 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Sanyi
2007 július 06 péntek - 07:48:10
Sanyi

Regisztrált tag #108

Tavaly mi is voltunk Segesváron, és ingyé parkoltunk az ortodoksz templommal szemben a fõút mellett, egy salakos területen, ahová a várkapu elõl leláttunk. Ja és Logannal!!! Nagy marhaként fél órát vártuk a torony óráját, hogy majd valamit alakít, mint pl Prágában, de néhány elhaló bimbamom kívül nem történt semmi.
[ Módosítva 2007 júl 06 p, 07:49 ]

Vissza az elejére
Indy
2007 július 06 péntek - 09:35:42

Regisztrált tag #2

Ötödik nap, szerda, Gyilkos-tó, Békás-szoros, Szent Anna tó

Az utolsó, hazaindulás elõtti napon látogattunk el ahhoz a két természeti látnivalóhoz, amelyet az Erdélybe látogató turisták többsége biztosan felkeres. Átlagos minõségű úton jutottunk el Gyergyószentmiklósig, azonban a Gyilkos-tóhoz vezetõ út onnantól elég borzasztó volt, ami az útminõséget illeti. Szerencsére a helyenként csodálatos panoráma kárpótolt érte, kár hogy kevés a parkolási lehetõség a kacskaringózó út szélén. Ezt az utat is újítják fel, szóval hamarosan új, jó minõségű felületen mehetünk oda. Sok szót nem is pazarolnék egyik látványra sem, ezt látni kell! A tavon csónakázni lehet 20 lejért adnak egy négyszemélyes csónakot, 7 lejért pedig igen finom körtõs-kalácsot lehet enni. Íme a tó:

Eredetileg én gyalog szerettem volna elmenni a tótól a szorosig, de gyõzött a túlerõ, így az utolsó pár km-t autóval tettük meg, ahol is az egyik hajtűkanyarból kibukkanva utunkat álta pár katonai gépjármű. A román hegyivadászok gyakorlatoztak éppen a sziklafalakon a turisták legnagyobb örömére. Mi is letettük az autót és elnéztük egy darabig hogy ereszkednek alá villámgyorsan a 200 m magas sziklákról, hogy huzzák fel ugyanoda balesetet imitálva egy műanyag kapszulában fekvõ társukat, és azt is láttuk, hogy siklanak át kifeszített kötélen két sziklafal között.

Aztán végigbaktattunk a szorosban és csak ámultunk-bámultunk felfelé, nyakunkat nyujtogatva a széditõ magasságok felé. 1 óra alatt kényelmesen be lehet járni a szorost, bár a folyamatos forgalom miatt vigyázni kell az úton!

Délután egy kis kitérõvel beugrottunk a Szent Anna tóhoz és megnéztük a Mohos-lápot is. A tóhoz vezetõ út ha lehet, még rosszabb állapotban van mint ami a szoroshoz vezet, türelem kell hozzá, lassan és sokat kell menni mire célhoz ér az ember. A felsõ parkolóban 5 lej a parkolás, ha autóval szeretnénk lemenni a tóhoz (~3 km) akkor még 5 lejt kell fizetni, mi is azt tettük. Csodálatos idõ volt, a tóban sokan fürödtek, mi is kiültünk napozni a *** partjára.

A tó egy régóta nem müködõ vulkán kráterében alakult ki, nagyon tiszta a vize! Pihenés után visszamentünk a felsõ parkolóba, söröztünk egy jót, majd befizettünk a Mohos lápra, hogy idegenvezetõ elõadásában halgassuk meg az információkat. 3 lej a belépõ fejenként. Mi egy vegyes magyar-román turistacsoporthoz csatlakoztunk, emiatt minden fontos információ kétszer hangzott el. A lápba csak szakképzett vezetõvel lehet bemenni, aki ismeri a terepet, nekünk is libasorban kellett haladnunk, mi a végére maradtunk hogy ne zavarjanak a fotózásban. Íme a láp:

A túra az elõzetes ismertetõvel együtt másfél órás, de érdemes megnézni, a lápnak különös, baljós hangulata van, különösen estefelé! Fáradtan értünk haza, ezen a napon sokat autóztunk és másnap fájó szívvel hagytuk ott Erdélyt.

[ Módosítva 2007 szeptember 03 hétfő - 14:16:01 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Sanyi
2007 július 06 péntek - 10:54:56
Sanyi

Regisztrált tag #108

Gyönyörű helyek, ezt látni kell mindenkinek egyszer. Kiábrándító az, hogy az ember elolvassa a Szent Anna tóról a dógokat, és mikor lemész, száz autó a parttól 10 méterre, bitumenes parkolóban, és ezer ember fürdik labdázik, grillezik,stb, mint egy bányató partján. Nemtom fõni mit fizettél hogy a képen senki nem mászott eléd?

Vissza az elejére
Indy
2007 július 06 péntek - 11:33:39

Regisztrált tag #2

Elkiáltottam magam hogy CÁPA, CÁPA!

Ezek nem az én képeim, helytakarékosságból máshonnét vannak linkelve. Csináltam közel 800 képet, egy DVD-re alig fértek rá, majd egyszer csinálok belõle egy webes galériát valahol és megnézhetitek.
[ Módosítva 2007 júl 06 p, 11:34 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Indy
2007 július 07 szombat - 14:46:35

Regisztrált tag #2

Akit érdekelnek az Erdélyben fotózott képeim, itt megtekintheti õket.

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
kekek
2007 július 13 péntek - 14:18:59

Regisztrált tag #146

Hónap elején Balatonon, azon belül is Fonyódon töltöttünk néhány szép napot, mondhatom nagyon jól éreztük magunkat. Szerencsére ehhez jó idõ is párosult, így a 10 nap alatt egyszer mozdult a kis Loganom, ennyit még sohasem pihenhetett.

Volt azért rövidebb idõszak, amit nem neveznék strandidõnek, de kirándulásra igazán alkalmas volt. Az egyik alkalommal a jól ismert Badacsonyba tettünk egy hajóutat, borkostóló körrel megspékelve!
De inkább egy másik napunkra, illetve helyekre szeretném felhívni a figyelmét annak, aki a déli parton holiday-ezne, és nincs tökéletes fürdõideje.

Fonyódról mindössze 25 km kellemes autóút után elérhetõ Somogyvár, amely igazi történelmi hely. Voltunk itt már korábban, de érdemes volt újra bejárni a Bencés apátság területét. Pár perces sétára onnan pedig felfedeztük a Koppány emlékhelyet, kis forrással, amelyben állítólag István király mosta véres kezét a nagy ütközetek után. Képeket bõven készítettünk a gyerkõc gépével, ami számomra egy ideig még nem elérhetõ, sajnos, így most csak interenetes oldalas linket tudok adni: somogyvár

Somogyvártól kb. 5 km-re található Somogyvámos, ami a Krisna-völgyrõl híres. Akit érdekel a kultúrájuk, életük, érdemes belátogatni hozzájuk. Ez legalább egy félnapos program, nem a legolcsóbb (felnõtt 1.200,-Ft, gyerek 800,-Ft), de megéri! Nagyon barátságosak voltak, fantasztikus a templom, ahol fotózni, videózni is nyugodtan lehet. Ha a mi gyerekeink olyan iskolában tanulhatnának, mint amilyen náluk van… Sok érdekes dolgot láttunk még, például a tehenészetet, ami ugye a szent állat náluk. Egyszóval nagyszerű hely, de azért az életük… (nem nekem való).
Krisna-völgy

Ezt a kis kirándulást mindenkinek csak ajánlani tudom, és ha késõbb lesz lehetõség, saját képeket is mellékelek, amelyek sokkal, de sokkal jobbak a belinkelteknél.
Vissza az elejére
qwert60
2007 július 14 szombat - 08:32:30
Renault Magane Classic 1,4 16v

Regisztrált tag #54
Regisztrált: 2005 szeptember 24 szombat - 20:01:39

Lakóhely: Szabadkígyós
Üzenetek: 737
Úgy néz ki, hogy megyek Németbe melózni, 2-hetente jövök haza. Lessz km elég. Majd jövök a tapival.

Eddy
Tegyük jobbál!!
Már amit lehet....
1,4 16V Full
Vissza az elejére
Weboldal
Sanyi
2007 július 14 szombat - 17:50:51
Sanyi

Regisztrált tag #108

kekek a Krisna-völgy programban kulináris program is van? Netán egy étkezés? Vörösboros marhapörkölt rendelése esetén kimutatják az igazi mivoltukat?

Vissza az elejére
csemilajos
2007 július 14 szombat - 20:08:00
Dacia Logan No.1

Regisztrált tag #318
Regisztrált: 2006 július 13 csütörtök - 17:35:56

Lakóhely: Sárszentágota
Üzenetek: 843
qwert60 írta ...
Úgy néz ki, hogy megyek Németbe melózni, 2-hetente jövök haza. Lessz km elég. Majd jövök a tapival.
Attól függ merre mégy, mármint hogy hova, mert a legközelebbi megvan 1200-ból oda vissza. A legtávolabbit nem is tudom, de sokezer!

\"Egyiptom őslakói a múmiák\". !
Vissza az elejére
Sanyi
2007 július 28 szombat - 20:00:44
Sanyi

Regisztrált tag #108

Uborkaszezon? Júliusban senki nem megy sehová? Logannal!!! Nos én 10-13-ig voltam Tiszalúcon a holtágon horgászás ürüggyel, négy másik kollégával. Az esõs idõben gyalázatosa összesároztam a verdát, aztán volt dolga a benzinkúti gõzborotvának. Három napig ittunk,de csak az íze miatt! Persze hal az nem vót. Most hétfõn Bogácson voltam, a hõséget kompenzáló tökáztatás céljából. Egy Aveó, majdnem az árokba döngölt elõzéskor, tán egy gödröt kerülve az Eger felé vezetõ szerpentinen. Jó fék jó futómű a megúszás záloga. Persze aztán még mérgesebben aláztam meg! Augusztusban Lengyelbe készülünk! És Logannal!!!

Vissza az elejére
Indy
2007 július 29 vasárnap - 18:27:02

Regisztrált tag #2

Balatonon voltunk a családdal, Keszthelyen pár napig. Semmi extra nem volt, jól éreztük magunkat, és a vasútállomáson láttam elsuhanni egy gyöngyszürke Logant, a hátsó ablakán klubbos szalagmatricával. Jelentkezzen ki volt az! Keszthely loganos szempontból kellemes meglepetés volt, ennyi Logant egy városban én még nem láttam!

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal
Duvall
2007 július 29 vasárnap - 21:00:19
Vendég

Az elmúlt héten mi is Keszthelyen voltunk a családdal, valószínűleg minket láthattál Indy! Megnéztük a helyi látnivalókat, elég sokat furikáztunk a városban, én is láttam több Logant.
A fõ idõtöltés persze a fürdõzés volt. Elõször jártunk ott, de biztos hogy nem utoljára. Kár, hogy nem találkoztunk Indy!
Vissza az elejére
kekek
2007 július 30 hétfő - 19:59:09

Regisztrált tag #146

Még az elõzõ hét végén mi is egy napot a Balatonon, méghozzá Szántódon és Zamárdiban töltöttük. Eszméletlen sok Logant láttam, egyik strandolásunkor 7 vagy 8 volt a parkolóban, de klubmatrica egyiken sem.
Vissza az elejére
kincslesõ
2007 július 30 hétfő - 20:45:19

Regisztrált tag #109

Úgy esett, hogy - a volt mennyaszonyommal - a múlt héten Szilvásváradra rándultunk, persze Logannal...
Ebéd - természetesen pisztráng - a Lovas-étteremben. (Finom volt...)
De láthatóan valaki nagyon szeret ottan írogatni, íme:
Tábla az étterem bejáratánál: "A gombás ételek árát kérjük elõre kifizetni!" A másik oldalon: "Mi minden vendégnek örülünk: van akinek érkezéskor, van akinek távozáskor..."
A blokkon, amit fizetéskor kaptunk: Ha meg volt elégedve velünk, ajánljon a barátainak, ha nem, az ellenségeinek!"

Vissza az elejére
kekek
2007 július 30 hétfő - 21:27:21

Regisztrált tag #146

A humor jó, és a pisztráng is az volt?
Vissza az elejére
Geri 76
2007 augusztus 27 hétfő - 13:20:30
Vendég

Sziasztok!

Mi 8 napot töltöttünk Fertődön és környékén, 4 gyerkőccel. Mindennapos program volt a Panzió udvarán a medencében való lubickolásuk a nem túl jó idő ellenére is.
Rengeteget kirándultunk. Voltunk Pozsonyban (ez egy hatalmas felhőszakadás miatt elég rövidre sikeredett ), Bécsben is sétáltunk egy keveset, egy pár órás Jurassic Island-os kirándulás után, ami nagyon klassz volt, bár mi felnőttek lehet, hogy jobban élveztük, mint a lányok. Őket sokkal inkább érdekelte a játszóteres, ugrálóváras rész.
Ausztriában még 2-szer voltunk, először csak úgy terepszemlézni, majd 2.alkalommal a Fertő-tó partján strandolni, Podersdorfban. Az a tapasztalatunk, hogy a mi árainkhoz képest drága minden, és este 6 után már csak a vendéglátóhelyek vannak nyitva. Modernségük ellenére sehol nem tudtunk kártyával fizetni, mert vagy nem lehetett, vagy ki volt írva: "only austrian card". Egy helyen nem volt ez a felirat, mindenféle kártyatípus ki volt ragasztva, mégsem fogadta el a tulaj a kártyánkat.
Határokon belül voltunk Sopronban, bejártuk Fertődöt és környékét, Nemzeti Parkot, Eszterházy Kastélyt. Sárváron a gyógyfürdőben voltunk, a lányok talán ezt a napot élvezték a legjobban. Szombathelyből csak egy pizzériát láttunk este, egy vacsi erejéig.
A panzió ahol laktunk, apartmanos részben, nagyon jó volt, udvariasak segítőkészek voltak, a velük kapcsolatban álló étteremben is maximálisan figyelembe vették az igényeinket a gyerekekkel, és nagyon jól főztek. Pluszpont a panziónak, hogy kicsi, nem kellett az udvaron tömeggel megküzdeni, minden fogysztás a kávézóban és az étteremben szobaszámlához volt íratható és így az üdülési csekkünkkel tudtunk fizetni. Apartmanunkhoz járt a wellness rész használata, szauna, jakuzzi, és belépő a kastélyba.
A környék nagyon szép volt, sok a látnivaló. Gyorsan eltelt a 8 nap.
A kocsit rengeteget használtuk, klímáztunk szinte folyamatosan, fogyasztásunk az 1600 km. alatt átlagban 5.4 l.
A csomagjaink nem mondom, hogy egyszerűen, de végül is be, illetve ráfértek a Macivére, de a legközelebbi 4 gyerekes utazásig egy tetőboxot be kell szereznünk. A tetőcsomi kérdését a párom a régi autónk tetőrúdjaival és egy kis barkácsolással oldotta meg.Nem ez lesz a végleges megoldás, de tűzoltásnak megfelelt, amikor kiderült a csomagok mennyisége.
Az autót a határőrök minden átlépésnél megnézték, több pozitív megjegyzést is tettek rá, még osztrák részről is, árát is tudakolták.
Az összes utazás alatt viszont csak 2-3 logant, meg 1 MCV-t láttunk.

Remélem még sok ilyen hasonlóan kellemes nyaralásról számolhatok itt majd be.

Vissza az elejére
macilka
2007 szeptember 03 hétfő - 14:00:49
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 2673
Az idén is Csehországban nyaraltunk.10 nap-2993 km-193,61 liter benzin. A nyugat csehországi Kynsperk volt a bázis,onnan kalandoztunk Kutna Hora-Karlovy Vary-Cheb-Loket- Marienskové Lazné-Frantiskové Lazné-Decín-Mlada Boleslav és még néhány helyre.Karlovy Vary kivételével a többi helyen nem hemzsegtek a turisták.Oda-vissza hárman,kint 4-5 emberrel végig légkondival a fedcomp szerinti átlagfogyi 6,60 volt.Számolva 6,47.Ebben benne van a már itthoni araszolgatás az M1-en és keresztül Pesten.Karlovy Vary csodás úticél egy hosszú hétvégén kényelmesen elérhető.Kb 720 km. Egy kirándulást megér.Egy hosszabb ottlétet méginkább.Jó szívvel ajánlom.Mesés tájak,csodás várak.

[ Módosítva 2007 szeptember 04 kedd - 13:21:26 ]

Talis képeim
Vissza az elejére
karoly
2007 szeptember 05 szerda - 11:33:07
Laureate1,4 2005.12.02 Gyöngyszürke légkondi ,vonóh.

Regisztrált tag #89
Regisztrált: 2005 október 22 szombat - 17:39:01

Lakóhely: Kiskunhalas
Üzenetek: 224
Horvátországról infót tudok adni.

JáZMin 492
Vissza az elejére
Weboldal
qwert60
2007 november 13 kedd - 18:10:11
Renault Magane Classic 1,4 16v

Regisztrált tag #54
Regisztrált: 2005 szeptember 24 szombat - 20:01:39

Lakóhely: Szabadkígyós
Üzenetek: 737
Na megjöttem. 4-Napot voltam, Prága alatt 60km-rre, egy fémipari cégnél.
920km oda, 890km vissza. Autópályákon, hegyeken völgyeken át, 15cm-es hóviharban úgy 150km odafelé, ezért a kilóméter többlet oda felé. Kicsit túl szaladtam egy lehajtónál, mert nem láttam. Jó körülmények között 140-160km/ó, hóban, 40-60km/ó. Fogyi teljes átlag 6,2/100. Képeket nem készítettem, úgyanis sóval volt bevonva a Logan. Derekasan ment a vas, és nagyon jól helyt állt az autó. Csak tankoltam, na meg ablak mosót, töltögettem.
Igaz néha elkelt volna egy két paci, az emelkedőkön vissza kellett váltani, de jól kilehetett autózni a kis 1,4-est. Most ennyi.

[ Módosítva 2007 november 13 kedd - 18:11:59 ]

Eddy
Tegyük jobbál!!
Már amit lehet....
1,4 16V Full
Vissza az elejére
Weboldal
Indy
2008 január 25 péntek - 15:02:51

Regisztrált tag #2

Még 1996-ban jártam be autóval (R19 1.9D) Skandináviát. Előzetesnek itt van a térkép, a töbit ha lesz időm:

Ez csak az Északi-fokig [Nordkapp] (a legtávolabbi pont ahová autóval el lehet menni) 3.992 km. Szóval oda-vissza megvolt az ~8.000 is.

[ Módosítva 2008 január 25 péntek - 15:04:36 ]

Logan 2.0 BLOGolok
Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF